Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
Re: Pisak
21. 08. 2005 19:15
V pátek jsem se vrátil z Pisaku.Opravdu klidná vesnička.Bydleli jsem v nových apartmánech.Baráček sice celkově ještě nebyl dokončený ( majitel bude dokončovat ještě jedno horní patro ), ale vnitřky byly úplně nové. Dal jsem za 2+KK asi 40 Eu na noc, ale to bylo celkem v poho.Je fakt, že na srpen bylo dost špatné počasí.Když začalo být opravdu letně, což bylo ve čtvrtek , tak jsem ráno už vyrazili na pláž. V 9 hodin tam ještě nebyla ani noha , ale jak jste někdo již napsal výše, anonymní lehátka bez lidí už tam byla.Kolem 11 h. už byla pláž skoro plná.Ale jinak super klidné místo.
Martin P.
Re: Pisak
22. 08. 2005 20:15
Tak se podělím také se svými zážitky. Nebudu psát o cestě, protože jsem byl nucen vyrazit v pátek odpoledne a tak asi víte jak to mohlo dopadnout (cesta celkem 24hodin), zpět v sobotu večer (celkem 18h). Ale k Pisaku - vesnička opravdu pěkná, klidná. Problém, ale počasí od 12.8. do 20.8. nám dva dny pršelo(a to bohužel hned na začátku pobytu), tedy dva dny byly nepoužitelné (tak byly výlety) ale když se počasí vylepšilo tak to stálo za to. Nesnášíme haldy lidí na plážích a tak jsme si po pobřeží došli přes kameny na malé plažíčky kde bylo super soukromí a jen pár lidí. Takže Pisak super, ale je fajné bydlet spíš níže ve vesnici - my bydleli hooodně vysoko - 460 schodů k vodě). Věřím, že třeba v červnu a září tam bude ještě méně lidí a pak to nemá chybu. Takže Pisak super a asi se někdy vrátím, možná příští rok i když mě lakají i jiná místa. Ale závěr Pisak mohu doporučit i dobrým přátelům.
Hulča
Re: Pisak
23. 08. 2005 09:47
Ahoj Martine,
koukal jsem na fotky, objevil jsi super místa, vidím, že mám ještě slabiny. No však pokecáme. Viděl jsi plivající babičku?
Mki
Re: Pisak
23. 08. 2005 10:13
Hulco, fotky jsou fakt úžasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakým dělem jsi fotil? Můj dvoumegáč závistí spustil málem autodestrukci. No, jsem teď na vážkách, jestli příští červen Rab nebo Pisak. Měli by ti nabídnout čestné občanství za propagaci Pisaku.
Marki
Hulca
Re: Pisak
23. 08. 2005 11:00
To Marki:
Ale nepřeháněj, normální fotky. Je fakt, že jsem fotil s úmyslem tohle místečko více přiblížit lidem na tomto webu. Asi se to povedlo. Je dobře, že máme možnost fotky z různých lokalit umístit na webu (díky Petru Káchovi). Člověk si udělá dojem z míst, které ještě nezná. Jo, abych odpověděl, fotil jsem Kodakem s 10-ti násobným zoomem (4 megáč). Teď, předpokládám, tam přidá foto ještě Martin P. a galerie bude završena. Ať žije Pisak!!!
avatar Re: Pisak
23. 08. 2005 17:25
Hulca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....Je fakt, že jsem fotil s úmyslem tohle místečko více přiblížit
> lidem na tomto webu. Asi se to povedlo........
>....Člověk si udělá dojem z míst, které ještě nezná

Určitě se to povedlo Hulco thumbs up takže se taky musím připojit k poděkování. V Pisaku jsem nikdy nebyl a nyní mám skoro pocit jako bych to tam znal, prostě až tam pojedu tak vím přesně co čekat.

Tenhle účel by měla ta galerie mít a díky všem co přispěli svými obrázky se to daří, takže moc děkuji současně i všem ostatním winking smiley




** Petr **
Hulča
Re: Pisak
23. 08. 2005 19:27
Pro PetrK:
Ještě něco málo přidám.
Martin P.
Re: Pisak
23. 08. 2005 20:49
To Hulča:
Jo,jo, plivající babičku jsem viděl - narazil jsem na ni jednou když jsem šel kolem tvého apartmánu.
Jinak fotky určitě dám taky do galerie. Jinak u sebe na webu jsem ještě něco přidal.
Martin
Re: Pisak
14. 10. 2005 18:44
Pro mthx:
Zkus pročíst tohle vlákno [www.ihvar.cz] - celé, nebo uvolni svůj e-mail, něco ti pošlu (admin tady odkazy na stránky s ubytováním maže jeko reklamu - asi oprávněně, to by se sem pak nakýblovali různí agenti steplo vodou).

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
jíra
Re: Pisak
12. 01. 2006 08:35

Pro Jardu i ostatní:

Vím kde ten "tvůj" apartmán je, jen nemám jistotu jestli se dá hned pod ním koupat, ale těch pár metrů se ujít dá.
Ty moje fotky jsou z opačné strany vesnice ( směr Brela). Ti naši domácí nemají www stránky. My se k tomu dostali přes kamaráda, který se na nějaké zahraniční jednačce seznámil s jejich neteří a tak jim to tady teď zdarma oragizuje pro známé.( Je advokát, tak si na to čas udělá). A má plno. Oni se jmenují Buljanovi.
Ještě tam mám jeden kontakt,ale musel bych ho pohledat.Jsou tam i malé klidné plážičky. Taky tam vystupuje z vody skála tak 30 m od břehu, takový kámen.
Je tam okolo fůra krásných ryb a v té skále je díra, která se dá proplavat. Kromě mě to skoro všichni zkusili a šlo to, ale raději nedoporučuju.
Pisak je klidné místo. Zmrzlina je jen v přístavní hospodě, ale až tak od půlky června. Je tam relativně slušně zásobený obchod, jen si hlídejte dobu otevření, není celodenní. Pokud chcete poslat pohledy v obchodě vám to zařídí a skutečně to dojde. Děti můžete klidně pustit do vesnice, jen pozor, občas úzkou ulicí někdo profrčí autem, ale jinak klid a pohodoví lidé.
Apartmány oknem k ulici nejsou až tak nic moc, ale ty směrem k vodě jsou prima. Aspoň pro mě. Za zábavou nebo na nákupy je to do Bašky Vody cca 10 km. Jinak je tam klid a pohoda. Znovu doporučuji i stránky www.kacha.cz
Jíra
Re: Pisak
12. 01. 2006 16:45
Jíra: Je přístup na ty malé plážičky s kamenem volný? Nebo jen přes apartmán? A když je volný, kudy se tam dostanu? Bude to od nás dost daleko, ale jednou - dvakrát bych si tam zašnorchlil.
V Pisaku jsme už byli (2004) - známe obchod, zmzlinu nejíme, malé děti nemáme - dík za info. U toho "našeho" APP inzerují 40 schodů ke skalnaté pláži, tak snad nelžou. Mám rád skály, oblázy snesu, písek nemusím.

Hulčo: Žiješ? Už dlouho si sem (a nikam) nic nenapsal!!!

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
jíra
Re: Pisak
13. 01. 2006 09:32

Přístup tam je. Cca 100m před koncem vesnice od Brely jsou mezi apartmány veřejné schody dolů. Tam dojdeš na pláž k tomu kameni.Je to hodně zprudka. Další je ještě kousek vlevo. A ta poslední pláž k Brele je dostupná slušně jen z vody.Dál už je jen ta hospoda na pláži. Ten kámen je vidět i ze silnice,nad Pisakem, je veliký. Jestli najdu fotku, tak ti ho pošlu ať máš jistotu.
Stojí to za to. Jíra
Re: Pisak
13. 01. 2006 20:33
Díky za informace, určitě si tam půjdu zašnorchlit. Doufám, že mně z místních apartmánů neukousnou.

Tohle fórum se mi líbí právě pro tuto možnost - člověk tady dostane nformace, které by jinde neměl šanci sehnat.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Hulča
Re: Pisak
15. 01. 2006 17:36
Jarda:
Jasně že žiju, jen mám teď nějak málo času, takže vždy sem jen tak juknu a zase vypadnu. Ale už sem lezu stále častěji a častěji. Vždyť je leden, to znamená, že už to máme všichni "za pár". Kdyby jsi získal nějakou zajímavou fotku z Pisaku, prosím pošli.
Jo a omlouvám se, že jsem neodepsal. Taky přeji všechno nej v tomto roce.
lola
Re: Pisak
16. 01. 2006 11:48
Ahoj všichni, já byla loni s rodinou také v Pisaku, bylo to nejlepší místo na dovču "tedy pro nás". Letos jí plánujem zas a tak jsem navrhla i jíná místa kolem Omiše, ale vše bylo zavrhnuto, jedině Pisak, tak už se moc těšíme, jestli to letost půjde, tak pojedem zase do "našeho aprtmánu" a koupat se budem na tý "naší" plážičce. Moc, moc se tam všichni těšíme, je tam tak krásně a ten klid i v sezoně.
Re: Pisak
16. 01. 2006 16:26
Hulča: to jsem rád, že tě něco nesmetlo. Našel jsem pěkný fotky Pisaku a hlavně okolních pláží a svahů tady [www.inet.hr] (snad to admin nesmázne, není tam ubytování). Co říkáš na ten "náš" nový apartmán? Jsem z něj nadšenej, snad mne nezklame. Když jsem to objednával začátkem ledna, bylo už přes 50% obsazeno, hlavně květen, červen a září. Musel jsem si proto o týden posunout termín. Ale nic nás časově neváže, tak je to jedno.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Hulča
Re: Pisak
16. 01. 2006 18:37
Jarda:
Jo, ty fotky jsou hustý, odkud je přístup na ty plážičky na konci Pisaku, máš to zmáknutý? No a ten "tvůj" apartmán vypadá dobře. Já ten "svůj" mám kousek nad ním.

lola:
Asi bychom měli založit "Klub věrných Pisaku", co ty i všichni ostatní na to? Mimochodem, kterej to je ten tvůj apartmán. Mám svůj a měnit nehodlám, jen jsem zvedavej.
Re: Pisak
16. 01. 2006 21:43
Hulča: Jestli jedeš letos od 24.6. do 8.7., můžeme dát sklenku-dvě-tři... jako sousedi. Zmáknutý plážičky nemám, chystám se na to letos. Dál než ke Kapovičovi (P.V. č.34) jsem nechodil,ale tady o pár sloupků výš mi poradil Jíra, že je tam dál veřejné schodiště. Po zkušenosti od Kapoviče, kde schodiště s brankou bylo taky veřejné, se už nebudu bát někam vlézt - můžou mne maximálně vyhodit.
Letos bych chtěl prozkoumat konec ulice Put Vrulje, event. najít ty "vrulje" (prameny). Nemá o nich někdo povědomost???

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
16. 01. 2006 22:52
Jarda:
Já na konec té ulice došel a dál to nezkoušel, protože už mě zbytek našeho osazenstva táhnul zase zpět.
No já pojedu buď 6.7. nebo až někdy ke konci července. Ale kdybych toho 6.7. vyrazil, tak bychom to ještě stihli v pátek 7. probrat, včetně těch zhruba 8-10 sklenek...jako sousedi, ha ha.
No koukám, že už nás to pěkně bere.
Lola
Re: Pisak
17. 01. 2006 11:48
Hulča:
Tak ten "náš aparmán" je v ulici Put Vrulje č.p. 30, a měnit ho taky nebudem, bylo to tam faj, pana domácího jsme viděli když jsme přijeli a pak zas když jsme odjížděli, takže bezva, a spolubydlící na patře a ty ostatní jsme taky vůbec nepotkali, úplná paráda.Loni jsme byli na konci srpna a bylo to super, letos se musím řídit aktivitou mojeho synka, tábor atd. takže termín který zbyde. Loni jsme si ho rezervovali až na začátku srpna a byl AP pro 3lidi volný, tak nám to letos snad vyjde, ale už to nenechám na poslední chvíli, když čtu jaký je tu o Pisak zájem.
Hulča
Re: Pisak
17. 01. 2006 12:47
Lola:
Náš domácí byl přítomen neustále, pořád nám nosil víno, rakiji, pekl ryby a také s námi zachlastal. On i jeho manželka jsou moc fajn a vůbec si nedovedu představit, že by tam nebyl. Zapadna ulica čp. 1
Re: Pisak
17. 01. 2006 20:19
Domácí, když je fajn, může být přítomen neustále. Když je morous (na nějakém vlákně byla taky morouska), je lepší, když zmizne. Ale to vlastně platí všeobecně o každém.

Začínám mít dojem, že jestli potkám v Pisaku Čecha, bude to určitě "fórák" tady odsud. Pokud někdo jede ve výše uvedeném termínu, zvu ho na skleničku, dvě, tři... Třeba 7.7. můžem udělat výjezní zasedání pisackých fóráků (a z blízkého i vzdáleného okolí) - stačí napsat na e-mail, pošlu číslo mobilu (je v provozu i "dole"winking smiley.

Hulčo, s tebou počítám už najisto! Máš pravdu, už mě to silně bere a to je teprv leden!!!

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Hulča
Re: Pisak
17. 01. 2006 21:50
Jarda a ostatní:
Jo to bude dobrý, domací mi bude strkat rakiji už do okýnka při parkování. Takže ji jen lehce schladím a bude požitelná. Panebože, jak jen přetrpět těch pár měsíců!
Re: Pisak
19. 01. 2006 14:41
Hulča, Jíra, Jarda....
Díky za vše nové a zajímavé o Pisaku. Nemůžu se dočkat, až to tam osobně " prozkoumám." Jen o těch pramenech zatím nic nevím. Jedu až v červenci, tak snad vy"červnoví " něco zjistíte a dáte vedět. Saša.
Re: Pisak
19. 01. 2006 15:58
V Pisaku je opravdu skvěle. V loni jsme tam byli s rodinou poprvé-předtím jsme byli v Marusici což je kousínek nad Pisakem. Obě místa jsou fajn. Letos to vidím zase na Pisak jen nevím jestli se nám povede sehnat stejné ubytování jako vloni-bylo na pěkném místě, blízko vody, v klidu(Put Vrulje) a to se nám povedlo sehnat až přímo na místě. Chtěla bych vás "domorodce" poprosit o radu, jak a čím se dostáváte k těm místům, které nejsou dobře přístupné z břehu a také případně kde si půjčit a za kolik(v ČR, Hr)mořský dopravní prostředek.:-) Předem díky.
Re: Pisak
19. 01. 2006 16:33
Sonja: Ulice Put Vrulje je fajn a po letošním průzkumu cen musím říct, že vůbec není drahá. Měl jsem zájem ještě o Trsteno a Zaton (Štikovica) a to se vůbec nedá cenově srovnat. Nejspíš tyhle lokality těží z toho, že je blízko atraktivní Dubrouš (když srovnám vybavení, je na stejném standardu).

Sasa: To víš, že když něco zjistím, dám vědět. Někde jsem včera četl, že ty prameny dělají na hladině velké kolo, které je viditelné i ze břehu. Vím že je nad předpokládaným místem parkoviště, tak první průzkum bude odsud.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
19. 01. 2006 19:49
Když popluješ člunem podél pobřeží směrem k Brele, nemůžeš Vrulje minout. Není to daleko. Během dne toto místo navštíví hodně člunů a plachetnic. Již jsem se o tom na fóru zmiňovala.
Když pojedeš po magistrále tak několik km za Pisakem je malé parkoviště. Odtud lidé slézají dolů hodně strmou stezičkou.
Loni v srpnu jsme si v přístavu v Brele půjčovali člun. Na jeden den od 10-17ti hodin nás to stálo 400 kun.Dělili jsme se o to čtyři plavčíci. Je to dost peněz, ale vždy jsme si tohoto dopravního prostředku maximálně užili. Pisak jsme již měli zakázaný. Byli jsme tam a je to opravdu krásné místo a nikdo z´fóra nepřehání.
Re: Pisak
20. 01. 2006 12:37
Letos pojedeme na dovolenou tez do Pisaku /srpen/ priznam se,ze jsem se nechal nalakat na vase pochvalne odezvy na tuto lokalitu.Zahreje to na srdi pokecat ci o teple a mori kdyz venku mrzne az prasti.
Re: Pisak
20. 01. 2006 12:45
Zahreje to samozhrejme na srdci a pokecat si o teple,/jsem nejakej ztuhlej/ ale urcite jste me rozumeli.
Hulča
Re: Pisak
20. 01. 2006 13:16
Michal Stajer:
Vítej do "Klubu přátel Pisaku"
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.