Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 02. 2009 11:33
Měl jsem Fabii 1,3 a jezdil s ní denně Plzeň - Tachov po dálnici. Spotřeba byla 5,8l na 100 při rychlosti max 110 km. Míň to nešlo ani náhodou. No ale zase jsem byl mladej a neměl jsem tak citlivou nohu na plynu jako mám teď, takže dens bych to možná o 0,5l stáhnul.
Přiznám, že bych chtěl umět jezdit za 3,8l při rychlostech okolo 130 se starým autem.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 02. 2009 11:47
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl jsem Fabii 1,3
-------------------------------------------------------
nový typ? spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (20. 02. 2009 11:48).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
20. 02. 2009 12:09
Ale už blbnu..... Felicii. jsem nějakej roztržitej. drinking smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 19:26
jusil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To MatkoSpeed
> ahaa, to si mal hned napisat ze mas Alfu, ja som
> mal 146 -1,4 16V twin ,to je polovicna vaha zo 166
> smiling smiley a pri najlepsej voli pod 8 l som sa nedostal grinning smiley
> .a najhorsie sa jej bolo po 3 rokoch zbavit, nikto
> ju nechcel vykupit :-)
>
> pak333
> musim sa zastat , lebo kolega ma tu istu fabku a
> siel som s nim do nasej hlavnej dediny a spät cca
> 450km a zjedla mu rovne 4 l co je sic pekne ,ale
> bolo to v podstate 400 km po dialnici a 100vku
> neprekrocil eye rolling smiley


S AR 146 1,4TS (76kW) jsem měl podobné zkušenosti. Do 130 tis. najetých km to žralo kolem 7 litrů, do Chorvatska v noci bez klimy 6,5, ale potom se začala sypat různá čidla a spotřeba stoupla na těch tvých 8. Alfa 33 s motorem boxer 1,4 sežrala na cestě z Chorvatska 5,8. Dlužno říci, že neměla klimu, vážila jen 950kg (AR 146 1250kg). Cestovní rychlost přes Rakousko 140 na rychloměru, takže asi 130 ve skutečnosti (chybu mají schválně všechna auta), přes HR dle předpisů a po staré silnici. Z toho vyplývá, že na těžkou krávu, navíc naloženou k moři je 1,4 prostě málo. Kde si větší obsahy vystačí se svým mohutným momentem, tam to malé motory musí dohnat otáčkami. A že to dělá vír v nádrži je jasné.
Teď mám AR 156 1,9JTD 85kW. Spotřeba teď v zimě na hory 5,5, zpátky z kopců a na bílých silnicích (takže piánko, žádná rallye) 4,4l. Dálky na Slovensko svižnou jízdou to mám průměrně za 5,5. Uvidíme jak to bude dál se spolehlivostí. Zatím jsem spokojen.
ťuk, ťuk, ťuk na dřevosmiling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 19:47
TO radarus :
len poriadne klop ťuk ťuk, teda ja osobne som s Alfou v servise stratil mladi angry smiley hned jak som doplatil leasing tak som ju dal prec,od 17tisic nabehanych km sa zacala kazit a uz to slo dole vodou ,a to iste s Ducatom, ...FIAT nikdy vice !!!!!!
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 20:20
jusil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO radarus :
> len poriadne klop ťuk ťuk, teda ja osobne som s
> Alfou v servise stratil mladi angry smiley hned jak som
> doplatil leasing tak som ju dal prec,od 17tisic
> nabehanych km sa zacala kazit a uz to slo dole
> vodou ,a to iste s Ducatom, ...FIAT nikdy vice
> !!!!!!

Přesně si myslím totéž.Nejen auta, ale i jiné výrobky z Itálie za moc nestojí, mám zkušenosti z práce
To budu raději jezdit se škodovkou, mám Octavii 1,9 TDi, 81 kW, naj. 150 tis. km, spotřeba na dovolenou i se stále zapnutou klimou 5,1 až 5,4 litrů - je to odvislé podle toho, zda jedu po dálnici nebo mimo ni.Velmi vydařený motor, největší krouťák při 1900ot/min.,jinak vše spolehlivé, řeším pouze výměnu spotřebních věcí
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 22:24
To je vono! Škodovkáři řeší pouze výměnu spotřebních věcí a my s nespolehlivými Italy opravujemegrinning smileygrinning smileygrinning smiley
Stačí jen umět věci správně nazvat a popsat.

Kdybych jezdil snem Českého človíčka (Octavia) tak taky jen běžně udržuji (tlumiče, destičky, výfuk, váha vzduchu, svíčky, ...)
Takhle holt musím jako trouba těžce zahraniční auto opravovat (tlumiče, destičky, výfuk, váha vzduchu, svíčky,...)

Alfu už mám třetí. A většinou se porouchaly výrobky značky Boschspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 22:27
radarus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alfu už mám třetí. A většinou se porouchaly
> výrobky značky Boschspinning smiley sticking its tongue out


Vyrobené v Itálii...... smiling bouncing smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 22:33
Že by se proslulé poruchové váhy vzduchu dělaly v Itálii. A že by se cpaly do bezporuchových Škodovek?grinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
22. 02. 2009 23:03
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jusil napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > TO radarus :
> > len poriadne klop ťuk ťuk, teda ja osobne som s
> > Alfou v servise stratil mladi angry smiley hned jak som
> > doplatil leasing tak som ju dal prec,od 17tisic
> > nabehanych km sa zacala kazit a uz to slo dole
> > vodou ,a to iste s Ducatom, ...FIAT nikdy vice
> > !!!!!!
>
> Přesně si myslím totéž.Nejen auta, ale i jiné
> výrobky z Itálie za moc nestojí, mám zkušenosti z
> práce
> To budu raději jezdit se škodovkou, mám Octavii
> 1,9 TDi, 81 kW, naj. 150 tis. km, spotřeba na
> dovolenou i se stále zapnutou klimou 5,1 až 5,4
> litrů - je to odvislé podle toho, zda jedu po
> dálnici nebo mimo ni.Velmi vydařený motor,
> největší krouťák při 1900ot/min.,jinak vše
> spolehlivé, řeším pouze výměnu spotřebních věcí


to se zas ozval jeden čecháček s typickou českou vlasností pomlouvat vše cizi kdyby nám šla práce tak jako právě pomlouvaní rostla by naše ekonomika astronomickou rychlostí.....
Tak Karlíku M jezdi radší Koktávkou 1,9 TDi když si myslíš že italské výrobky za moc nestojí a až tě někdy třeba takový Ferrari nebo Maserati mine někde na dálnici a stihneš si toho všimnout opakuj si jak máš "suprovou" Koktávku 1,9 TDi se zaplou klimou a senzační spotřebou 5,1 l.....thumbs up smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 07:59
radarus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je vono! Škodovkáři řeší pouze výměnu
> spotřebních věcí a my s nespolehlivými Italy
> opravujemegrinning smileygrinning smileygrinning smiley
> Stačí jen umět věci správně nazvat a popsat.
>
> Kdybych jezdil snem Českého človíčka (Octavia) tak
> taky jen běžně udržuji (tlumiče, destičky, výfuk,
> váha vzduchu, svíčky, ...)
> Takhle holt musím jako trouba těžce zahraniční
> auto opravovat (tlumiče, destičky, výfuk, váha
> vzduchu, svíčky,...)

A NEŽ SE TI NA KOKTÁVCE ZAČNE NĚCO SR....TAK TI JÍ UKRADNOU thumbs up smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 08:05
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to se zas ozval jeden čecháček s typickou českou
> vlasností pomlouvat vše cizi kdyby nám šla práce
> tak jako právě pomlouvaní rostla by naše ekonomika
> astronomickou rychlostí.....
> Tak Karlíku M jezdi radší Koktávkou 1,9 TDi když
> si myslíš že italské výrobky za moc nestojí a až
> tě někdy třeba takový Ferrari nebo Maserati mine
> někde na dálnici a stihneš si toho všimnout opakuj
> si jak máš "suprovou" Koktávku 1,9 TDi se zaplou
> klimou a senzační spotřebou 5,1 l.....thumbs up smiley

to se zas ozval jeden čecháček s typickou českou vlastností pomlouvat vše české a s nekritickým obdivem všeho cizího. Tak Tomíčku, s tou svou Koktávkou už jsi směšněj
PS ty vidíš nějaký významný rozdíl mezi Koktávkou a VW??
Zdraví Pako, co je pako hot smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 08:48
no tak hosi, ..klud drinking smiley
kazdy mame ine skusenosti, moje druhe auto co som si kupill bol fiat 125 S rv 1970 , obsah1,6 rovnych 100 koni a 5 stupnova prvodovka, drzal som si ho ako veterana, no bohuzial padol za vlast thumbs up smiley na toho fiata nedam dopustit, a kedze som bol presvedceny ze FIAT to je auto tak som si kupil spominanu AR 146 , a na prepravu Ducato, bohuzial to bol najvatsi omyl .... netvrdim ze zrovna tie auta boli uplne na ho..., je dost mozne ze v tom zohral velku rolu autorizovany servis, kazdopadne , dva krat do tej istej rieky uz nevstupim .
a zasa nie len taliani ale aj nemci , sa kvalite mihaju, MB 270 kedze sa mi zacala v tej dobe celkom slusne darit , naskopil som si v r.2000 na moj sen :-) no , bola to krasa az na to ze po 2 rokoch som ho mal uz komplet obnoveneho,predna,zadna kapota, blatniky no skoda reci. tak hadam nehnili ani zigulaky, a ze mercedes !!!!!
takze auto ked sa podari tak proste slape a moze to byt trebars aj to indicke cudo thumbs up smiley a ked sa nevydari, mozete mat aj ja neviem aku znacku,bez ohladu na to v ktorej krajine to vyrabaju. houk thumbs up smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 10:33
Pako napsal(a):



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (23. 02. 2009 11:27).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 11:27
nééééé červenou ne to byl grinning smiley vtip u ja měl Koktávku a třeba si ji zas koupim už to mažuuuu grinning smiley každý auto co se nesere je dobrý thumbs up
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 17:35
Ale no tak, to jste družstevníci?
Já jen špičkoval, nechtěl jsem jít do nějakých sporů a hanobení rasy auta.yawning smiley
Každej chlap je přeci trochu ješita a obzvlášť co se aut týče. Každý si hájí toho svého plecháče, ať je to Alfička nebo Oktávka, či Fábka. A každý pochopitelně plivne na to druhé, ať je to podělanej Talián, nebo Koktávka, či Fóbie.smiling smiley
Hlavně ať nás ty miláčci bez problmů dotáhnou k oblíbenému Jadranu.

P.S. Trochu provokaceyawning smiley : Neotočí se víc lidí za elegantní Alfou Romeo, než za okoukanou Oktávií?spinning smiley sticking its tongue out (a nemyslím situaci, kdy stojím zrovna s poruchou v odstavném pruhugrinning smiley )
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 20:22
Nemyslím si, že by český dělník nebo technik byl horší než italský nebo třeba francouzský.Je to spíš opačně.Teď nemyslím jen auta, ale i ostatní výrobky. Bohužel s těmi italskými nemáme v práci zrovna dobré zkušenosti.
Nechápu, proč nazývat Oktávku Koktávkou, nevšiml jsem si, že by mi motor tarokoval.A o těch spotřebních věcech je to pravda, za 150 tis.km výměna pneu, brzd. kotoučů, destiček, olejů, filtrů, rozvoďáku, uložení předního stabilizátoru a před nedávnem preventivně tlumičů. Jo zapomněl jsem - prohlídka a doplnění klimy.Tedy žádné tlumiče výfuku, čepy, váhy nebo elektronika.
Nemyslím si, že mám nejlepší auto na světě, pochopitelně sportovní auta i italské jsou určitě rychlejší po dálnici, jen jsem chtěl poukázat, že Oktávka je docela spolehlivá, což vyplývá i z německé statistiky TUV. Třeba Toyoty jsou ještě mnohem spolehlivější. Ale takový Renault Laguna, alespoň starší generace, je zcela na chvostu - úplně největší žebrák je ale KIA Karnival.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (23. 02. 2009 20:25).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 23:08
Proč Koktávka? Typický hanlivý výraz. Vymysleli ti, kteří si pouze myslí, že mají lepší auto, anebo na tu Koktávku prostě nemají a mít nebudou. Výraz Koktávka, či Ochcávka je vyprovokaván také samotnými majiteli tohoto českého (a musím říci, poměrně zdařilého) snu, kteří budí dojem, že vlastnictví tohoto vozu je vystřelilo do vyšších sfér. Velké množství bílých služebních vozů distributorů polévek Knorr a pod. (nejrychlejších na D1 a tudíž na světě) značky Škoda, také dává mnoho důvodů k hanlivým přezdívkám. Z toho vznikají názvy jako Fóbie, Ochcávka, Filcka apod.
Bohužel tím trpí nemalé množství normálních rodinných majitelů těchto vozů.
Drtivá převaha Škodovek určuje, že u zahraničních vozů se až takových přezdívek neužívá. Spíže je slyšet něco o zasraných Italech, Frantících, nebo Korejcích. Dále je známé rčení "Japonec až nakonec". Jinak spíš nehanlivé názvy jako Rendlík, Pažout, Medvěd, Bávo, a pejorativnější Prasát (ten už vyplývá od majitelů, kteří občas se silnějším vozem prasí). Slyšel jsem taky na VW "překřížené motyky" nebo "přeraženej háknkrajc". A znak Škody nazývají "prostřelená slepice".
Občas je to fakt sranda.
Zvlášť v případě, kdy se mi minulý týden v Říčkách zadařilo zapadnout, kolega alfista na kterého jsem mávnul se na mne vybodl a pomáhala mi rodina s Oktávkou a tuším s Renaultem (kterým alespoň touto cestou ještě jednou děkuji). Nakonec mne stejně musel vytáhnout autobus. Protože celých 115 koní i se zimním obutím mi v té chvíli bylo k hovnu. No a vo tom to je. O řidičské kolegialitě a pomoci na cestě. O značkách a typech aut se potom můžeme přít tady a v hospodě. Tož asi tak přátelé.yawning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
23. 02. 2009 23:54
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemyslím si, že by český dělník nebo technik byl
> horší než italský nebo třeba francouzský.Je to
> spíš opačně.Teď nemyslím jen auta, ale i ostatní
> výrobky. Bohužel s těmi italskými nemáme v práci
> zrovna dobré zkušenosti.
> Nechápu, proč nazývat Oktávku Koktávkou, nevšiml
> jsem si, že by mi motor tarokoval.A o těch
> spotřebních věcech je to pravda, za 150 tis.km
> výměna pneu, brzd. kotoučů, destiček, olejů,
> filtrů, rozvoďáku, uložení předního stabilizátoru
> a před nedávnem preventivně tlumičů. Jo zapomněl
> jsem - prohlídka a doplnění klimy.Tedy žádné
> tlumiče výfuku, čepy, váhy nebo elektronika.
> Nemyslím si, že mám nejlepší auto na světě,
> pochopitelně sportovní auta i italské jsou určitě
> rychlejší po dálnici, jen jsem chtěl poukázat, že
> Oktávka je docela spolehlivá, což vyplývá i z
> německé statistiky TUV. Třeba Toyoty jsou ještě
> mnohem spolehlivější. Ale takový Renault Laguna,
> alespoň starší generace, je zcela na chvostu -
> úplně největší žebrák je ale KIA Karnival.


No nechci se hadat toho tu bylo uz dost ale s tim TUV reportem bych tu nemaval "Oktávka je docela spolehlivá, což vyplývá i z
> německé statistiky TUV."
OCTAVIA 35. a golfik 3. viz
[news.auto.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (23. 02. 2009 23:55).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 07:12
Já když jsem před 3 lety zvažoval koupi auta ( ojetého) tak jsem první řešil prostor na hohy. Jelikož ma manželka umělé klouby vč. kolena tak musí mít natáhlé nohy. V případě koupení vozu zn. škoda Octavia by si za sedadlo spolujezdce sedl tak maksimálně beznohý. To se mě u Pežotu 406 nemuže stát. Taky cenově v té výbavě byla Octávka o 30 až 40 tisíc dražší. Takže zvítězil zdraví selský rozum, a pohodlné Francouzské auto. Jinak jestli si ještě nikdo nevšíml tak všechny škodovky jsou předražené.Ono koupit Fabii combi za 350 000kč. bez popelníku tak to už je na pováženou. Případ mého kamaráda. No a spotřebu řeším montáží LPG Vyjde to levněji jako koupě Nafty.smileys with beer
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 13:17
Ahoj všem, my 2 * vloni s Renault scenic II 1,9DCI 88kw spotřeba s klimou 8,5l plně naložení a to jsme po dálnicích hučeli 150km/hod. Klimub si osobně myslím nemá cenu řešit, jednak to až tak poznat nejde a jednak je to přece o cestovním komfortu. Letos jsem na spotřebu zvědavý, Chevrolet Captiva 2.0 VDCI 93kw zatím spotřeba 7,2-9,5l dle stilu jízdy.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 17:07
Mám P 307 1,6 HDI slabší verzi v 2007 Chorvatsko průměr 75 km/h Split po staré cestě spotřeba 4,9 po dálnici jsem to nešetřil.Minulý rok Harkány Maďarsko 5,2 ale pořád klima. Teď v zimě kombinovaná 5,6. A to mi známý pořád říká že mi to žere moc. Mě to nevadí jsem spokojen.hot smileyhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil eťa (24. 02. 2009 17:08).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 17:54
Mám Passat 1,9tdi 96kw kombi a spotřeba na dovolené je 6,3 k moři a 6,5 od moře a to jezdím po dálnici tak 150 zapnutá klima neustále nesnášim zapařené zad... . Když vemu spotřebu kterou mám doma tak je dlouhodobá 7,2 at je zima nebo léto .

Jirka
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 20:20
No jednoduše řečeno každý auto žere cca 7l a záleží na řidiči jak s tim jezdí.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 20:58
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karel M. napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nemyslím si, že by český dělník nebo technik
> byl
> > horší než italský nebo třeba francouzský.Je to
> > spíš opačně.Teď nemyslím jen auta, ale i
> ostatní
> > výrobky. Bohužel s těmi italskými nemáme v
> práci
> > zrovna dobré zkušenosti.
> > Nechápu, proč nazývat Oktávku Koktávkou,
> nevšiml
> > jsem si, že by mi motor tarokoval.A o těch
> > spotřebních věcech je to pravda, za 150 tis.km
> > výměna pneu, brzd. kotoučů, destiček, olejů,
> > filtrů, rozvoďáku, uložení předního
> stabilizátoru
> > a před nedávnem preventivně tlumičů. Jo
> zapomněl
> > jsem - prohlídka a doplnění klimy.Tedy žádné
> > tlumiče výfuku, čepy, váhy nebo elektronika.
> > Nemyslím si, že mám nejlepší auto na světě,
> > pochopitelně sportovní auta i italské jsou
> určitě
> > rychlejší po dálnici, jen jsem chtěl poukázat,
> že
> > Oktávka je docela spolehlivá, což vyplývá i z
> > německé statistiky TUV. Třeba Toyoty jsou ještě
>
> > mnohem spolehlivější. Ale takový Renault
> Laguna,
> > alespoň starší generace, je zcela na chvostu -
> > úplně největší žebrák je ale KIA Karnival.
>
>
> No nechci se hadat toho tu bylo uz dost ale s tim
> TUV reportem bych tu nemaval "Oktávka je docela
> spolehlivá, což vyplývá i z
> > německé statistiky TUV."
> OCTAVIA 35. a golfik 3. viz
> [news.auto.cz]
> t-2008-vozy-stari-2-3-roky-lidove-mazdy-momentalne
> -vladnou.html

Oktávka lepší průměr. a co ty Alfy nebo Fiaty? Prostě aniž bych znal vše podrobně, t.j. hrůza! Raději pojedu dál s horším designem, než budu potupně čekat s nádherným designem na odtah.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 21:50
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jednoduše řečeno každý auto žere cca 7l a
> záleží na řidiči jak s tim jezdí.


Tak nějak.thumbs up
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
24. 02. 2009 22:03
To Karel M. : "...prostě aniž bych znal vše podrobně..." Takže neznal. Jen slyšel. Vím, Máňa to taky povídala, že její starej má v kolbence kolegu a jeho švagrová má bráchu, no a toho bráchy jeden známej si Fiata koupil. No prej to byla prostě hrůza, furt pokažený a prej sou na to strašně drahý díly povídal. Ještě že máme táto tu Škodovku. Von můj táta nebyl žádnej blbec, když nám ji doporučil. Dyk v tom jezdil celej život a byl naprosto spokojenej. To víš, zlatý český ručičky.grinning smiley

Do Chorvatska mne už spolehlivě odvezli AR33, a dvakrát AR146. Teď drandím spokojeně a spolehlivě se 156. Nestěžuji si. To je vše.
Vlastně ne. Ještě jedna věc. Jak se mi něco nelíbí, nebo je to v některých případech dokonce přímo hnusný, tak si to prostě nemůžu koupit. A můžou si Němci v TUV psát co chtějí. (ono záleží na vkusu každého soudruha, že ano)yawning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
25. 02. 2009 07:30
Brácha jel loni prvně k moři, půl roku staré auto, asi po 60km v Itálii odešla řídíci jednotka a dva dny z dovolené v pr..... . Schválně nepíšu značku, může se to stát u každého auta, takže jak napsal radarus : Do Chorvatska mne už spolehlivě odvezli . . . . a zde si doplňte podle vlastní zkušenosti, nezáleží jestli je kára nová, nebo starší, jde opravdu o spolehlivost, čili o konkrétní vůz. Mně spolehlivě k Jadranu jednou dovezl Forman a 2x 8let staré Toledo (kufr jak kráva), každý jede tím, nač má, hlavně že jede ! V práci mám Mástra (8 roků) a dvě Oktávky ( 1rok) a zatím jsem dojel vždy tam, kam jsem potřeboval. Co se týče pohodlí, někdo bude tvrdit, že AR je pohodlnější, další že meďour je ještě lepší a třetí bude říkat, že pohodlnější a bezpečnější je letadlo, ale já tvrdím, že bych jel třeba i Velorexem a možná by to byl lepší zážitek, než všemi těmi nablejskanými super vozy. hot smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
25. 02. 2009 09:03
Je to pravda podělat se může cokolil ať je to Rolls nebo trabant, i absolutně nový auto a čím víc je napěchovaný elektronikou tím větší šance že se někde něco pos....
v německu jsem viděl natahovat na odtahovku novýho mercedesa, tady v česku zas žlutý Lamborghini .... eye popping smiley
tak jak říká mirus hlavně ať to jede !
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
25. 02. 2009 17:46
Úplně souhlasím s tím že rozbít se může naprosto cokoliv. A čím je auto prošpikovanější elektronikou tím je složitější a tedy s vetší šancí na nějakou poruchu kterou však odstraní pouze specializovaný servis za speciální cenu moody smiley . Když jsem kdysi v dávných dobách jezdil starými škodovkami a wartburgy tak jsem nikdy nikde nezůstal viset protože jsem si všechno opravil sám někde na cestě, nepamatuji se že bych někdy potřeboval servis nebo dokonce odtahovku. Mělo to jenom malou nevýhodu že třetinu kufru mě zabíralo nářadí a nejdůležitější náhradní díly grinning smiley

Souhlasím s Mirusem že každý jede tím, nač má, hlavně že jede. A nezáleží přitom na značce ale na konkrétním vozu a jeho spolehlivosti. Statistiky TUV jsou sice hezké ale podle mého názoru jsou to údaje pouze takové zhruba orientační, možná mohou malinko naznačit cestu při rozhodování jaký nový vůz si koupit ale to je tak všechno. Můžu koupit auto které se v TUV umístilo na předním místě a když chytím špatný kus tak si prostě moc nezajezdím, naopak koupím značku která se umístila kdesi vzadu a přitom mě bude sloužit spolehlivě.
Měl jsem téměř 11let Felicii combi 1.9D a nikdy mě nikde nenechala. Pamatuji si přitom že když jsem jí měl již nějaký čas tak mě napadlo podívat se na statistiky TUV a tehdy bylo její umístění kdesi až vzadu, tuším někde na 30 až 40 místě. Do Chorvatska a Černé hory mě naprosto spolehlivě odvezla 6x, naposledy v loňském roce. Letos pojedu Fordem Fusion tak se modlím aby mě odvezl stejně spolehlivě, ve statistikách TUV je sice na 3místě ale to vůbec nic neznamená. Mám ho teprve 3 měsíce a "tuky "tuk" klepu na dřevo, zatím spokojenost tak jenom doufám že to tak bude i v budoucnu.

** Petr **
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 244
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.