Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
27. 09. 2008 21:51
Vysvětlím ti to asi takhle.
Většina lidí auto během roku používá na přesun do práce a zpět + nějaké ty cesty na nákup a na chalupu. Jenom proto, že se jednou za rok vyrazí na dovolenou si nebudou pořizovat auto vhodné na dálnici.
Najezdí-li 15k km za rok po městě a 2k km za dva dny po dálnici, tak je jasné podle čeho auto vybírají.

Já mám 1.6ku 55kw. To je takový kompromis. Po městě už to docela žere, ale zase když se to naloží tak to i po dálnici pořád ještě 130 bez problémů udrží.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
27. 09. 2008 22:01
Modeno, naprosto přesně napsané!!!smileys with beer
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
27. 09. 2008 23:16
vsechno je to o penezich. Kdyz si nekdo koupi Fabku HTP, urcite ne proto, ze by to bylo buhvijaky auto, ale proste proto, ze si nemuze dovolit drazsi auto. Jenze to nikdo neprizna. Proto tohle tema nebude mit nikdy konec. Majitele silnejsich aut nechapou, jak si to HTP nekdo muze koupit a majitele HTP jsou radi, ze vubec neco maji.
edit: dneska sem nasel jetou Audi S6 5,2 V10 670 koni, ma to motor z Lamborghini, za 1,6 MEGA. Asi zacnu setrit...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (27. 09. 2008 23:26).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
27. 09. 2008 23:40
Tak já nevím. Asi - uznávám- se zabýváte jen silnějšími auty. Dnes jsme jeli po dálnici asi těch 130, a spotřeba 6,8 - pravda - nebyla klima. Při plynulém provozu /130/ je tedy spotřeba asi 7 l na dálnici. A to jezdíme několikrát do roka hodně dlouhé trasy po Evropě./3 roky auto, sebemenší problém nebyl/. Máme sice Fabii Combi, ale za to se nemusím po finanční stránce skoro vůbec zabývat tím, jestli dám za apartmán 100 nebo 150 Euro, jestli si zajdu cestou/ v cizině/ do restaurace nebo ne , jestli zvolím dálnici třeba i v několika poplatných zemích, nejsem zatížena splátkami, jednoduchý servis auta. V tom směru si žiju volně jak ptáček. A to je pro mě asi to nejdůležitější životní kritérium - volnost a nezatíženost. A ještě jedna věc je u mě důležitá - nechci něco " po někom" - teda pokud by to nebylo třeba auto z nejbližší rodiny. Ale to je moje životní filozofie, a vůbec nikdo s tím třeba nemusí souhlasit, stejně se ale nezměním, a i přesto že mám jiný názor, respektuji vaše názory......a pohledy ....
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 06:18
Modono a já přesně s tou Fóbíí jak říkáš měl spotřebu 5.9 litrů na bezmála 2500 km - tak čí auto je žíznivý oř? Kdyz si spočítám jedna a jedna tak 7.1 - 5.9 = 1.2 litrů na 100 km navíc = 25 * 1.2 l = 30 litrů benzínu = 30 * 33kč = skoro 1000 kč... no fuj to je, ale žíznivá kára thumbs up smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 08:23
Modena: vidím, že si mimo mísu..mám HTP a při rychlosti kolem 130km/h na 5 stupeň točí asi 4100 otáček a na palubním počítaču mám spotřebu kolem 5l..tak tu nelži a jukni na tabulku
40km: 2 - 3000; 3 - 2050
60km: 2 - 4500; 3 - 3100; 4 - 2300; 5 - 1900
80km: 2 - 6000; 3 - 4200; 4 - 3100; 5 - 2550
100km: 3 - 5250; 4 - 3900; 5 - 3200
120km: 4 - 4650; 5 - 3850
140km: 4 - 5450; 5 - 4500
160km: 5 - 5150

a tato HTP je 40KW...já mám 47KW a těch 180km/h sem dal..v pohodě







Upraveno 6krát. Naposledy upravil vasnivykolista (28. 09. 2008 08:46).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 09:51
to vasnivykolista: sam mam HTP 47kW, ale tech 5litru pri skutecnych 130km/h - CILI NE TACHOMETROVYCH ( tj. na tachometru 140 km/h ) - by jsem chtel videt jak na rovince udelas za 5litru spinning smiley sticking its tongue out troufam si rict, ze za takovou spotrebu nepojede ani 1.9 TDI... jinak tech 180km/h - opet tachometrovych znamena nejakych 165 km/h +- a to jsem jednou zkousel taky, ale rovinka to rozhodne nebyla - spotreba byla silena a pocit taky ne moc prijemny - zase si tady nedokazujme buhvico a nevytvarejme zbytecny flame ...
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 09:59
enem sem vyvracel že při 130km/h motor točí 5600 toček..a ta spotřeba na rovince a po dálnici kolem 5l mám....zrovna před měsícem sem byl v Praze a z 280km sem jel 260 po dálnici ve 4 lidech celou cestu klima rychlost na dálnici kolem 120km/h spotřeba 5,8l
a dlouhodobou podle počítače 6,1l na 5400km



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (28. 09. 2008 11:36).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 10:03
ále to tady máme krásné vlákno plně související s našimi výjezdy za sluníčkem….
to vasnivykolista
to je ale u trojhrnku při jízdě z kopce a větrem v zádech, co? spinning smiley sticking its tongue out
to Rero:
ano, plně souhlasím. Jenom nesouhlasím s tím jednoduchým servisem. Dokonce jsem kdesi četl, že Fábia má ze škodovek v reálu nejvyšší servisní náklady. Taky uváděné spotřeby považuji z říše snů. Pravda, mám 16 ventil, když jedu, tak jedu a není problém na dálnici to držet 150, 160, mimo ní kolem 120, ale dovolenkovou spotřebu mám lehce pod 8 (plně naložené auto, klima, dálnice) ať dělám, co dělám.
A na služební 1,4 MPI mám dlouhodobý průměr 8,5 (převažuje město+dálnice) jen to tam teče…. drinking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (28. 09. 2008 10:04).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 10:54
Ahoj Klausi. Víš, jak jsme kupovali to auto před 3 léty, kupovali jsme tu nejvybavenější verzi, a co je důležité, nenakupovali jsme anonymně, ale v té " domácké" prodejně, navíc s velkou bonusovou výbavou /zimní kola, náhr.kola atd. a další vychytávky/ A to je pro mě taky důležitý prvek" bezstarostnosti". Možná, že nás čeká v příštích 3 létech větší servisové vydání, ale za ty 3 roky co uplynuly - jen základní servis/ preventívní a doplňující prohlídky/, žádný problém - ani se mi to nechce psát, ať to nezakřiknu/. Navíc ten pocit, že máš vše bezprostředně co se týká auta pod nosem, a že tě neodbudou a neošidí. Můžu tedy s čistým svědomím tvrdit - opravdu ekonomický provoz. Může to ale taky být štěstí na vůz, s nikým jsem to u ostatních fábkařů nekonzultovala. Spotřeba dobrá, nesmí se to ale vytahovat na tachometru nad 140/ reál 130/, což z 99% neděláme, nevozíme taky enormní zásoby, protože si většinou co potřebuji, nakoupím na místě samém. Jsme fakt spokojeni.
A co se týče fakt výkonných aut - mám s tím jen trable u mých dětí/ teda hlavně jednoho/, protože se stále o ně bojím, aby to nepřehnali, a když sedím v tomto voze, a cítím obrovské zrychlení jen při polechtání pedálu - jak v letadle/ a to mám fobii z letadel/ - není mi to příjemné, a jen doufám, že jsem je nevychovala jako frajírky s prodlouženým ego, ale jako svépravné a přiměřeně skromné osoby využívající "sílu" jen na místě nutném a adekvátním.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 12:03
Stručně : Škoda Felicia 1,3 mpi combi r.v.98 spotřeba při dodržování rychlostních limitů a dálniční rychlosti cca 120-130 km/h = 6,4 l smoking smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 14:14
housle napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stručně : Škoda Felicia 1,3 mpi combi r.v.98
> spotřeba při dodržování rychlostních limitů a
> dálniční rychlosti cca 120-130 km/h = 6,4 l smoking smiley


Taky stručné: bezpečnost škody felicia = v podstatě jakékoliv západní auto o cca 15let starší......
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 15:02
Peťas:Felicia taky moc nejede je hlučná,nemá klimu,ale hold co mám to mám eye rolling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 17:30
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a tato HTP je 40KW...já mám 47KW a těch 180km/h
> sem dal..v pohodě
>
>




Super kravál, bolí mě z toho hlava, jenom co jsem to poslouchal ty necelé dvě minuty. Sedět v tom autě, tak mě asi jebne... :-/ A jestli tím "v pohodě" myslíš to, že se to auto rozkutálí na těch 180 km/h za dvě minuty (a to ještě ze 160 km/h), tak pak Ti tvou radost kazit nebudeme... :-D
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 19:43
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karel M. napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A ještě jednu poznámku: než novou fábii HTP,
> tak
> > raději jetou Oktávku TDI, za ještě méně peněz.
> > Více než dvojnásobný výkon, motor nepocítí
> > zapnutou klimu, značný kroutící moment při
> nízkých
> > otáčkách, prostorné a spolehlivé auto.
>
>
> S první částí se dá souhlasit, ale jinak ..... O
> prostoru v oktavii se dá úspěšně pochybovat,
> kroutící moment tam sice je, ovšem jeho rozložení
> a nástup není zrovna ideální (hlavně teda u PD).
> Než oktávku, tak radši něco jiného... Za stejně
> peníze budu mít větší výkonnější, líp
> vybavené.....


Peťas: Navrhni teda (poraď), která značka auta by to mohla být.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 19:49
...pánové..jaké auto...?...včera ráno mě předjel na dálnici campingový obytný Mercedes a když jsem za ním chvíli jel...měl 160 km / hod...smiling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 20:19
Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Karel M. napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > A ještě jednu poznámku: než novou fábii HTP,
> > tak
> > > raději jetou Oktávku TDI, za ještě méně
> peněz.
> > > Více než dvojnásobný výkon, motor nepocítí
> > > zapnutou klimu, značný kroutící moment při
> > nízkých
> > > otáčkách, prostorné a spolehlivé auto.
> >
> >
> > S první částí se dá souhlasit, ale jinak .....
> O
> > prostoru v oktavii se dá úspěšně pochybovat,
> > kroutící moment tam sice je, ovšem jeho
> rozložení
> > a nástup není zrovna ideální (hlavně teda u
> PD).
> > Než oktávku, tak radši něco jiného... Za stejně
> > peníze budu mít větší výkonnější, líp
> > vybavené.....
>
>
> Peťas: Navrhni teda (poraď), která značka auta by
> to mohla být.


Já mám dvě oblíbené značky a tím to pro mě hasne....... Radši si koupím o pár roků starší, slušně vybavené auto mé oblíbené značky, než předraženou škodovku, která má jako extra příplatkovou výbavu to, co má mé auto ve standardu a plno dalších věcí ani nemá v nabídce.

Ale abych se aspoň trošku vyjádřil k tvému dotazu... Nedávno mi do meilu přišlo srovnání nové Octavie a nového Mercedesu, obě auta zhruba se stejným motorem a stejnou výbavou. Mercedes byl o 25tKč levnější a ještě cena za něj zahrnovala servis hodnotě cca 50tKč.....
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 21:17
housle napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas:Felicia taky moc nejede je hlučná,nemá
> klimu,ale hold co mám to mám eye rolling smiley

Proč by jako neměla mít klimu? Já mám Feldu s ABS, el. oknama, posilovačem řízení, 4x pytel, manuální klima a hromada dalších blbin. To že si někdo koupil sociál provedení, to snad není obecná vlastnost auta.
Bezpečnostně opravdu odpovídá patnáct let starým autům, když se taky začala vyrábět v roce 94.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 21:48
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> housle napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Peťas:Felicia taky moc nejede je hlučná,nemá
> > klimu,ale hold co mám to mám eye rolling smiley
>
> Proč by jako neměla mít klimu? Já mám Feldu s ABS,
> el. oknama, posilovačem řízení, 4x pytel, manuální
> klima a hromada dalších blbin. To že si někdo
> koupil sociál provedení, to snad není obecná
> vlastnost auta.
> Bezpečnostně opravdu odpovídá patnáct let starým
> autům, když se taky začala vyrábět v roce 94.

S tou bezpečností jsi mě jaksi nepochopil.... Tím o patnáct let starším, bylo myšleno o patnáct let starší, než je ta Felicie (konkrétně zmiňovaná, z r.98), ne před patnácti lety.

Housle se vyjadřoval patrně k jednomu konkrétnímu autu a to patrně ke svému.

Můžeš ještě vyjmenovat něco z té hromady dalších blbin? Vypsal jsi totiž maximální možnou výbavu a to ještě v akčním modelu SAFE, protože pouze u něj byly airbagy i v sedačkách. A konkrétně u té Felicie, to že má 4 pytle ještě neznamená, že je to bezpečné auto.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (28. 09. 2008 21:51).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 21:54
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> housle napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Peťas:Felicia taky moc nejede je hlučná,nemá
> > klimu,ale hold co mám to mám eye rolling smiley
>
> Proč by jako neměla mít klimu? Já mám Feldu s ABS,
> el. oknama, posilovačem řízení, 4x pytel, manuální
> klima a hromada dalších blbin. To že si někdo
> koupil sociál provedení, to snad není obecná
> vlastnost auta.
> Bezpečnostně opravdu odpovídá patnáct let starým
> autům, když se taky začala vyrábět v roce 94.


Psal jsem o svém voze .....................zkus si to přečíst znovu a možná to......POCHOPÍŠ ???smiling bouncing smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 21:56
Pánové zaleží jenom na tom motoru v daném autě ,at je to mercedes nebo škodovka jak jsem psal mám 1.8 TSI octavku 160 koní můžu si dovolit hodně stímhle motorem ale já to nekupoval abych někde jezdil cca 240 km/h ale jenom kvuli předjíždení kamionů -už mě moc nebavilo si říkat vyjde to nebo ne spinning smiley sticking its tongue out mám rád sebe i svou rodinku ale když vidím před sebou blázna který s fabkou 1.2 předjíždí asi tak 3 auta tak i já rychle bzdím a říkám si zda se ten člověk v tom autě před demnou má rád zatím jim to vyšlo ale já toto nemám zapotřebí a že toho najedu dost a chci se vždy vrátit domů živ a zdráv -Tak prosím jezděte srespektem a hlavně ohleduplně život máme jenom jeden .Renda
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
28. 09. 2008 22:03
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:52).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 07:20
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus napsal(a):
> --------------------------------------------------

> Můžeš ještě vyjmenovat něco z té hromady dalších
> blbin? Vypsal jsi totiž maximální možnou výbavu a
> to ještě v akčním modelu SAFE, protože pouze u něj
> byly airbagy i v sedačkách. A konkrétně u té
> Felicie, to že má 4 pytle ještě neznamená, že je
> to bezpečné auto.

Mohu:
Výškově stavitelné obě přední sedačky
dálkový centrál + dálkově ovládaný odskok kufru
hagusy
zpožďovač vnitřního osvětlení
cyklovač zadního stěrače
vyjímatelný kastlík ve středovém panelu
přední mlhovky
boční lišty
lakované vnější plasty (zrcátka...)
prostě hromada kravin které nestojí za řeč, ale i dnes se za ně připlácí

Na devadesátá léta to nebyla špatná výbava a dokonce i dnes to mnohdy překračuje střední výbavu malých aut.

Bezpečné to auto není i kdyby mělo padesát pytlů. V porovnání ve svém segmentu a své době ale vychází tak nastejno. Fiesta, Clio, Pažout 205, Polo... na tom nejsou o moc lépe. Dokonce i auta o půl třídy výš, jako např. Golf III, Toledo a Xantia, moc v nárazových testech nezáří.

Neberte to ale jako obhajobu Felicie. Je to jenom plechovka a rozhodně na ní nestojí mé ego. Jak jen bude příležitost, tak jí vyměním za něco modernějšího.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 07:49
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > atnarfus napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
>
> > Můžeš ještě vyjmenovat něco z té hromady
> dalších
> > blbin? Vypsal jsi totiž maximální možnou výbavu
> a
> > to ještě v akčním modelu SAFE, protože pouze u
> něj
> > byly airbagy i v sedačkách. A konkrétně u té
> > Felicie, to že má 4 pytle ještě neznamená, že
> je
> > to bezpečné auto.
>
> Mohu:
> Výškově stavitelné obě přední sedačky
> dálkový centrál + dálkově ovládaný odskok kufru
> hagusy
> zpožďovač vnitřního osvětlení
> cyklovač zadního stěrače
> vyjímatelný kastlík ve středovém panelu
> přední mlhovky
> boční lišty
> lakované vnější plasty (zrcátka...)
> prostě hromada kravin které nestojí za řeč, ale i
> dnes se za ně připlácí
>
> Na devadesátá léta to nebyla špatná výbava a
> dokonce i dnes to mnohdy překračuje střední výbavu
> malých aut.
>

Takže jsi opět jenom vyjmenoval standartní výbavy GLX (až na hagusy) - dá-li se těmto blbostem vůbec říkat výbava. Výškově stavitelné sedadla vypadají(ly) taky jinak, než si je tenkrát představovala škdovka, ono spíš šlo nastavení sklonu zadní části sedáku, kdy se zároveň s tím pohnulo i opěradlo.

Tahle výbava by byla zajímavá, kdyby mohla být ve Feliciích už od začátku výroby. Takhle, jak jsi to tu vyjmenoval, to bylo dostupné až na konci výroby v posledním akčním modelu SAFE (to už jsem ale zmínil). A v té době už jsme byli sakra někde jinde. A cena za tento "klenot" byla taky pěkně masná......
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 08:34
Tzv. akční model Safeline nemám. Safeline byl o tom, že tam dali navíc proti serii ABS a čtyři pytle.

Klima, el. okna... to bylo vždy za příplatek. GLX měla jenom el. zrcátka, lakované plasty, černé polepy sloupků, zelená okna...
S výbavou Felicíí je to ale kapánek složitější. Liší se i podle motorů. 1.6LX má lepší výbavu než 1.3LX a pod.

Já nemám dokonce ani GLX. To moje je prostě splácanina na objednávku. Mám např. el. okna, ale zrcátka mám klasická. Nemám polepy sloupků, ale mám zelená okna.
Do plné výbavy mi chybí:
el. zrcátka
polepy sloupků
el. uzávěrka diferenciálu
vyhřívané sedačky
střešní okno
kůži dávali asi jenom do Laurina
a asi by se toho ještě našlo
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 09:51
jak to děláte? Já jel MB 220 CDI a spotřeba byla 7,1 l (měřeno od plné do plné) a to mi počítač ukazoval 6,3 l. Rychlost na dálnici tak 136 dle navigace. Asi nemám tak dobré auto, jako je Škoda. Můj Renault Thália, co s ním dnes jezdí moje žena, jezdil Chorvatsko, ta 7,4 l, Nissan Almera pak za 6,9 l. Jezdil jsem vždy stejně, možná že s Medvědem víc předjíždím,protože to jde, ale třeba v chorvatsku přesně dodržuji rychlosti, před lety jsem plato 200 DEM pokuty. Jinak je si jedno, kdo s čím jezdí, a pokud jezdí rozumně, tak i tak škodvka nic nežere. Ale třeba můj otec vždy říkal, jeli jsem celou noc 120 Km/ hodinu, ale ve skutečnosti 120 jel jen pár minut, a jinak si jel podle svého (ono tehdy se Škodu 120 ta 120 km/h nešla moc dlouho vydržet). Třeba to mají majitelé HTP podobně. já jel celou noc na tempomat, takže tech 136 jsem jel kopec nekopec. Ale když jsme jeli v červenci do Itálie přes Salzburg, tam je na dálnici v noci omezen provoz na 100 Kmúh, tak jsem měl spotřebu tak nižší (počítač 5,1 l, ve skutečnosti 6,1 l). Takže buhví, jak to je. Je lepší jezdit novým HTP, než starou Felicií či dokonce Favoritem, rozhodně je to bezpenější. nemůžeme mít všichni Ferrari, je jich velký nedostatek.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 09:58
BDP !!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Modena (09. 02. 2009 17:14).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 10:12
Super trefné vlákno thumbs up.....myslím, že bude hojně navštěvované celou zimu.....až než se opět přiblíží doba dovči a my budeme opět využívat i jiná vlákna smiling bouncing smiley

Ale i já se přidám, popravdě nejsem žádný profík, ani nechápu debaty typu - ty máš herku, já mám limuzínu, stejně se nic nevyřeší, ale jako diskuze a sledování jak dlouho kdo vydrží neodpovědět na provokaci.....
Můj názor....ať má kdo chce co chce, jen ať jezdí rozumně a tak jak zvládne on i jeho vůz.
My máme sice žrouta, ale nedám na něj dopustit, i když pro ostatní to může být to nejhorší auto : Saab 9000 CSE, dvoulitr (koně si sice nepamatuju, ale je jich dostgrinning smiley). Pro nás je komfortní, prostorné a hlavně bezpečné a i když je velké a já šofér začátečník jsem se nejednou zapotila při parkování (nj., baba), ale nedám na něj dopustit.
Jak se psalo výše, než kupovat auto, které mi nesedí a je drahé a výbava za příplatek, tak raději koupím ojeté autko oblíbené značky, které má také v základní výbavě spoustu věcí, které nejsou ještě samozřejmostí ani u nových aut.
Ještě k naší spotřebě - trckání po městě 10-12l, ale na cestě do Chorvatska se pochlapilo a celková spotřeba 9,07l (cesta tam vyšla 8,3l, při cestě zpět jsme zakufrovali v Bratislavě a popojížděli v kolonách na dálnici - tak se to projevilo), plné auto + 4 lidi a tankovali jsme jen na OMW 100oktanový benzín.
Je mi vcelku jedno kolik toho vybumbá, hlavně, když dobře dojedeme a víme, že sedíme v jednom z nejbezpečnějších aut.....
Anonymní návštěvník
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 11:11
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fido napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A co podle tebe máme dělat, když ta tři auta
> jedou
> > 80 a já je začnu předjíždět 90kou a zezadu se
> > přiřítí magor 160kou a může vzteky urvat pážku
> na
> > dálková světla? Myslíš , že mám pokračovat a
> kvůli
> > němu sešlápnou plyn a porušit předpisy? A nebo
> > přibrzdit a vrátit se za ty dva? To teda ani
> > NÁHODOU! Ať si maník počká. Předpisy jsou pro
> > všechny, ne?
>
> Tebe teda potkat na silnici nechci ! To teda ani
> NÁHODOU ! ! ! eye rolling smiley
> Jsi typický příklad tvora, co si myslí, že je na
> silnici sám !


Fido má pravdu, předpisy jsou pro všechny. Jestli Fido jede po silnici, kde je povolena max. rychlost 90 a on jede 90, tak proč by měl uhýbat nebo někoho někde pouštět??? Kdyby jel 90 po dálnici tak tu páčku na dálkové světla taky urvu.
A tebe Modeno, bych taky nechtěl na silnici potkat ani náhodou, protože právě ty jsi typický příklad tvora, co si myslí, že je na cestě sám a všichni co dodržují předpisy jsou blbci, co tě zdržují.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
29. 09. 2008 12:33
co to je pravda, jak se dá definovat. Ve valné většině případů je pravd několik, většinou si lze vybrat z několika variant. Z tohoto pohledu má Fido opravdu pravdu (já jedu a všichni ostatní mi vlezte na záda), taktéž Modena má pravdu (všichni se musíme na silnice vejít a přiměřeně jet ve vzájemné spolupráci !!!).
Jenom pro takové malé srovnání. Před měsícem jsem se vrátil z jižní Itálie, nějakou dobu jsem pobyl i v Neapoli. Neapol je známá velice živým provozem, kde neplatí takřka nic a velice temperamentními řidiči. Na první pohled opravdu nic moc, ale když jsem se vrátil zjistil jsem zajímavý úkaz. Cítil jsem se tam o poznání bezpečněji než např. Praze nebo v Brně. On tam totiž platí hlavní zákon – žij (jeď) a nechej žít (ject) a tomu je podřízeno vše. Všechno ostatní je v podstatě podružný, přitom to funguje, a to i při síle provozu, při kterém u nás již provoz kolabuje. Kolabuje z důvodu řidičských nešvarů typu, já jedu na hlavní silnici, já musím projet první, mám přeci na to nárok a vy všichni si trhněte, já teďka předjíždím a že i ty by jsi rád taky předjel, nezájem, počkej si, kdo si počká, možná se dočká atd. spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.