Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 12:17
kdyz mi napise odkud a cim jede tak klidne. Jinak Celine asi jede prvne tak sem chtel podat komplexni informaci o platbach na ceste.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 13:02
Konec dálnice je Šestanovac, takže 171+ 39 Macejl-Krapina =210Kn je celá trasa dálnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (04. 09. 2008 13:05).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 14:45
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Konec dálnice je Šestanovac, takže 171+ 39
> Macejl-Krapina =210Kn je celá trasa dálnice.


... jen pro doplnění. Pokud jede Celine do Omiše, nemusí až do Šestenovace, ale může sjet už u Splitu (Dugopolje) nebo v Blato n/ Cetině.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 15:15
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mirus napsal(a):
> --------------------------------------------------
>>
> ... jen pro doplnění. Pokud jede Celine do Omiše,
> nemusí až do Šestenovace, ale může sjet už u
> Splitu (Dugopolje) nebo v Blato n/ Cetině.
-------------------------------------------------------------------------------
To je to co jsem vlastně psal i já, protože jsme byli 5 km před Omišem a za ten kousek už se ani nevyplatí platit dálnici a zbyde mu pomalu na necelé pivo na Fortizze (za 15 kun)
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 16:06
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:56).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 22:58
Platby na pumpách s kartou Visa Electron (od ČS) naprosto v pohodě.Bez poplatků a kurz byl průměrně 3,40 Kč/ 1 kn (prvních 14 dní letošního srpna).Na mýtnicích jsem platil hotovostí.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 09. 2008 06:20
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My jezdíme do Staniči, t.j. cca 3km za Omiší, a
> doporučuji jet až do Šestanovace, protože před
> Omiší bývají dost fronty a z Blata n/Cetinou je
> špatná cesta, úzká, samá díra a zatáčky.
---------------------------------------------------------------------------------
Asi máš pravdu, Ze Splitu až do Omiše je to většinou jednolitá kolona. Tedy v době nájezdu. V ostatní dny jsme pozorovali zásek od Mali Ratu nebo nejpozději od Dugi Ratu do Omiše. Pravidelně jsem jezdil Mali rat - Omiš (5 km) od 30 až do 60 minut
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 09. 2008 09:00
tento rok sme boli v Duce pred Omišom a zjazd z dialnice určite Dugopolje (Split), ušetríš pár Kn, cesta je v pohode, Split prejdeš plynule
kolóny pred Omišom žiadne !!! (keď končila dialnica v Dugopolje 2 roky dozadu, tak vtedy áno, autá išli krokom od Splitu) v Omiši je frekventovaná križovatka
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 09. 2008 10:12
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:55).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 09. 2008 11:25
jfk30 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tento rok sme boli v Duce pred Omišom a zjazd z
> dialnice určite Dugopolje (Split), ušetríš pár Kn,
> cesta je v pohode, Split prejdeš plynule
> kolóny pred Omišom žiadne !!! (keď končila
> dialnica v Dugopolje 2 roky dozadu, tak vtedy áno,
> autá išli krokom od Splitu) v Omiši je
> frekventovaná križovatka
-------------------------------------------------------------------------
LETOS, dá se říci každý den, cca od 10 hodin do cca 18 hodin byly kolony do Omiše již z Mali Ratu. Vloni to bylo to samé. Takže zkušenosti stejné jako má Fido. A bylo i problém přejít přes silnici k moři. Období 8. - 22. srpna, vloni stejné období.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 09. 2008 11:52
Duče
2005 druhý týden v srpnu fronty - cesta pěšky do Omiše byla stejně rychlá jako pěšky
2006 poslední týden v srpnu fronty :-(
2007 druhý týden v srpnu bez front
2008 první týden v červenci bez front
2008 3.8. žádná fronta



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Frantas (06. 09. 2008 17:33).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
05. 09. 2008 15:47
DUCE od 22.8 do 3.9. žiadne kolóny (pred 2 rokmi ten istý termín a to kólony boli)
samozrejme kólonu nepočítam od Studenacu do Omišu, tá je tam asi stále sad smiley to už si ale, v Omiši

skôr bol problém prejsť na druhú stranu, autá fičali hore-dole
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
06. 09. 2008 17:05
a co má společného fronty u Duče s placením mýtnéhosmiling bouncing smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 09. 2008 08:00
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a co má společného fronty u Duče s placením
> mýtnéhosmiling bouncing smiley
-----------------------------------------------------------------------
Jasně, ale bylo to asi na původní dotaz - kde sjet při cestě do Omiše - cena mýtného.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 09. 2008 15:05
Zdravím......chápu ty, co právě odjíždějí, že se ještě chtějí ujistit od těch co dojeli, jak to doopravdy je, i když už se to tu omýlalo už mnohokrát dokola.......(a je to pomalu to stejné jako jet na občanku nebo musí být pas...)

Já se vrátila v sobotu, pobyt 14 dnů....s sebou pro jistitu malou hotovost, jinak všechno na účtě a kartu VISA ELEKTRON.
Ve všech obchodech,supermarketech,restauracích, cestarinách - vše bez problémů,dokonce karta psaná na mě a platil s ní můj druh (řidič)......Jinak výběr v ERSTE BANK bankomatu - poplatek 6 Kč, takže výběr hotovosti se také vyplatí (je to pouze pro českou spořitelnu a její chorvatskou obdobu erste bank).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 09. 2008 20:27
Marki napsal(a):
-------------------------------------------------------


Ve všech obchodech,supermarketech,restauracích,
cestarinách - vše bez problémů.

A kde jsi byla v restauracích ve Filipu? My chodili nejčastěji po pizzeriích a kartu nebrali ani v jedný...
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 09. 2008 20:40
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:54).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
17. 09. 2008 09:49
Možná zavádějící informace, ale já neuváděla místo, kde jsme v restauracích byli......
Ve Filipu jsme byli jen jednou v pizzerii hned po příjezdu, ale to jsem měla hotovost.
Brala jsem to jako, že když jsem potřebovala platit kartou, tak já neměla problém nikde....a v Biogradu u přístavu karty brali a v Šibeniku taky......bohužel přímo názvy netuším, nějak jsem jim nevěnovala pozornost......dokonce ani názvu pláže, kam jsme chodili nejčastěji confused smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
17. 09. 2008 10:10
to Fido. Já nemyslel výhradně pizzerii. Ve Filipu jsem neviděl restauraci, kde by brali karty, ale je fakt, že jsem po ní nijak moc nepátral... Možná v jedné...

Celkově řečeno, kde jsme byli, tak spíše v restauracích karty nebrali, teda pokud budeme brát spíše levnější restaurace. I třeba v úplným centru Zadaru, v pěkný restauraci nebrali karty, zatímco všechny obchody okolo ano. Placení v obchodech je opravdu bez problémů, ale s restauracema už to tak jednoduchý není...
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
17. 09. 2008 12:04
Skontrolujte si vo vypisoch, ci platby kreditnymi kartami v zahranici su naozaj vyhodnejsie ako platba v hotovosti.
Ja mam napriklad VISA Electron od Tatrabanky, co je debetna karta, ktora v zahranici dostava vlastnosti kreditky. Zahranicne transakcie zuctovava spolnost VISA, pricom zuctovacou menou je americky dolar, kedze je to americka spolocnost. Konverzia medzi zahranicnou menou a USD sa vykonava podla kurzoveho listka spolocnosti VISA. Tato spolocnost potom zuctovava transakciu domovskej banke, kde prichadza k druhej konverzii, kde sa potom pouziva kurz nasej banky voci USD.
K tomu si este VISA pripocitava poplatok 1% z transakcie (Maestru uz tieto poplatky zakazali). Takze potom to niekedy dopada tak, ze ked fluktuje kurz dolara, tak ma vyjdu zahranicne platby viac, ako keby som kupil rovno valuty v hotovosti.
U kreditiek MAESTRO je to trochu lepsie, odpada problem dolara, lebo tam sa zuctovava v EUR, a vacsina europskych mien kopiruje kurz eura.
Asi najhorsie to vychadza u kreditiek Diners.

Ja si v poslednom case kupujem valuty priamo v cudzej krajine, normalne za nase koruny (v Madarsku je s tym trochu problem). Vyhliadnem si banku, ktora ma najlepsi kurz, a mam to este lacnejsie, ako keby som to kupoval u nas.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
18. 09. 2008 15:17
Máte někdo zkušenosti s placením mýtného kartou na dálnicích v HR u somoobslužných turniketů? Letos jsem se o to pokoušel ve snaze urychlit a zjednodušit si průjezd mýtnicí, ale zjistil jsem, že v tom Chorvati nemají systém. Na některých mýtnicích buďto tyto turnikety chybí nebo jsou umístěny v řadě jednou zcela napravo, jindy zase nalevo. Takže když jsem dojel ve frontě na dohled před mýtnici a zjistil podle návěští, že samoobslužný turniket je zrovna na opačné straně něž jsem se zařadil, tak bylo dost složité se tam přes vedlejší fronty aut dostat. Přitom u těchto turniketů bylo většinou volno. Platil jsem tak v Zaprešic, tam je tuším na levé straně, na Lučku je zase zcela napravo hned vedle turniketu pro TIRáky, ale jinde jsem si nevšiml, že by byly. Máte někdo přehled, na kterých mýtnicích jsou turnikety a jak jsou v řadě umístěny? Nebo se to dá někde najít na webu? Díky. Franta
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
18. 09. 2008 20:42
podle mě se dá kartou v automatu platit na dálnici Zagreb - Slovinsko, ale ne na dálnici Zagreb - Split,..... ta totiž patří jiné společnosti
Anonymní návštěvník
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
19. 09. 2008 08:10
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> podle mě se dá kartou v automatu platit na dálnici
> Zagreb - Slovinsko, ale ne na dálnici Zagreb -
> Split,..... ta totiž patří jiné společnosti

Je to tak jak píše Paumik
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
19. 09. 2008 12:44
Již dva roky za sebou platíme kartou mýtné i na benzinách a nestalo se, že by to někde nešlo. Vloni jsme jeli až na konec dálnice a platili jsme bez problému kartou. Když není automat je tam nějaká obsluha a ta bere karty. Letos chtěli i PIN.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
26. 12. 2008 22:47
Pokud se něco nezměnilo, tak tady padly poněkud mylné informace. Kartou (VISA Elektron) lze bez problémů platit při cestě do Zadaru na klasické trase Vídeň - Gratz - Maribor - Zagreb - Karlovac - Zadar na mýtnicích před Zagrebem a v Karlovaci (dál jezdím po staré kolem Plitvic), cestou zpět na mýtnicích před Zagrebem a před hranicemi HR/SLO. Většinou je tam menší fronta, než při platbě za hotové.
ALE POZOR!!! Vždy se podívejte při příjezdu k budce mýtnice, kolik byste měli platit, vždy si při platbě kartou vyjeďte i doklad a porovnejte si částku s tím, co byste měli platit. Je to asi 2 roky, kdy jsem takto platil všude kartou, a napoprvé jsem neznal přesně postup a nevyžál si doklad (nestiskl příslušné tlačítko). A až doma jsem na výpisu zjistil, že mi odečetli částku za kamion (asi 140 KN místo 36 KN). Tak jsem sednul k PC, po několika mailech se dopátral až na někoho, kdo to měl na starost, poslal mu naskenovaný výpis z banky (se zakrytým číslem účtu), kde byly i ostatní platby přes další mýtnice (důkaz, že jsem opravdu nejel s kamionem), podle toho nějak platbu dohledali a uznali chybu. Ale celé to skončilo tím, že konstatovali, že mají problém poslat mi peníze do zahraničí. A pak už se neozvali.
Takže kartou ano, ale chtějte všude doklad.

Pavel.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
27. 12. 2008 13:52
Mám takovou zkušenost, že mýtné je lepší platit hotově a vědět i dopředu kolik to dělá. U benzínky platím kartou ale nechám si dát paragon který si zkontroluji. Vyvaruji se tak problémům se špatným účtováním.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
18. 01. 2009 01:31
Já mám taky zkušenost. V létě 2008 jsme jeli dvě auta první platilo mýtné hotově v kunách a druhé platilo bankovní kartou. Platba kartou proběhla vždy v pohodě a bez problémů, zato platba hotově se prvnímu autu vymstila. Hned na první mýtnici je okradli o 80 Kuna thumbs up smiley Bylo to přímo v Záhřebu.
Anonymní uživatel
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
19. 01. 2009 18:55
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 03. 2018 00:04).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
28. 01. 2009 17:11
Benzín nebo mýtné kartou nikdy problém (ani ve SLO ani v CHOR), je ale dobré vědět kolik budu asi platit a nechat si "dát" doklad - s tím naprostý souhlas. Já platím malé částky vždy hotově a větší kartou. Přepočet na Kč je pro nás vždy výhodnější při platbě kartou. Vždy ale platí, že hotovost je nejlepší "pohotovostní" rezerva.
platenie úsekov?
31. 03. 2009 20:03
Dá sa prejsť ďiaľnica s platením mýtneho až na poslednom výjazde , alebo sa platia samostatne jednotlivé úseky? Mám na mysli cestu Goričan až po Žuta Lokva. Ešte som nebol autom a neni mi to celkom jasné. ďakujem
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.