Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 16:50
Ještě se mi nestalo, ža by mi odmítli neembosovanou kartu(ať už maestro či VISA electron). Používám jí na benzínkách a v obchodech. V restauracích platím hotově.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 17:47
tady je ta nová vlastně od loňska otevřitá mýtnice Demerje na platební karty





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (04. 05. 2010 17:47).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 18:08
No právě to bude tím, že platíš v hospodách v hotovosti. Já i tam platím kartou, pokud si nedávám jen kafe. A tam se mi to občas stalo.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 05. 2010 23:32
Pridávam všetky bankomaty Erste (Slov. a česká sporiteľna)
[www.slsp.sk]
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
30. 05. 2010 14:07
Kacislav- před dvouma rokama sme sebou měli jen Maestro kartu a všude naprosto bez problémů yawning smiley

Chci se ještě zeptat, jelikož máme zkušenost jen s s tou mestro kartou, jak je to s podpisovýma kartama? dá se tím platit mýtný a tak? díky moc
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
30. 05. 2010 14:55
Podmínky a ceny za výběry z bankomatů by si měl každý zjistit pro tu "svou" kartu u své banky. Záleží taky na typu karty, jestli je to debetní (platební karta k účtu) a nebo kreditní.

Já používám například UniCredit Bank která za výběry hotovosti z bankomatu skupiny UniCredit Group v zahraničí účtuje u kreditní karty 49,-Kč + 1% z vybírané částky, u debetní karty je to pouze 5,-Kč. Seznam jejich bankomatů v Chorvatsku je zde

** Petr **
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
30. 05. 2010 16:01
jestli myslite "podpisovou kartou" tu u ktere se nezadava pin tak na mytnici Demerje (u Zagrebu smer od more) je to odblokovane pro vsechny druhy karet a pin se nezadava a nic se nepodepisuje. Tak to funguje i v Zapresici od slovinskych hranic (Macelj - Lucko), nebo v Dugopolje u Splitu. Tohle ale uz dost detailne vcetne fotek je popsano v jinych vlaknech a informace od lonska jsou stejne.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
30. 05. 2010 17:19
davide díky!
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 05. 2010 08:45
Při platbě mýtného v HR se nedává ani PIN, ani se nic nepodepisuje. Částka je tak malá, že se platba kartou neautorizuje.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 05. 2010 09:54
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Při platbě mýtného v HR se nedává ani PIN, ani se
> nic nepodepisuje.

Už se mi výjimečně stalo, že PIN po mě chtěli ...
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 05. 2010 19:57
Jen přidám upozornění při platbě mýtného kartou v severní části dálnice.Pozor na to jakou vám počítají skupinu.Při placení hotově je to jasné,to si přepočítáte.Při použití karty je nutné kouknout na display než vložíte kartu.Já to vloni neudělal a z lístku co mi dali,koukám ,že mě lízli.Napočítali 3 místo 2.Cestou zpátky to zase zkoušeli,to už jsem byl připraven a ozval jsem se.Jednalo se o úsek nad Záhřebem.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 05. 2010 21:26
jo, jo to uz se stalo vice lidem, ale pry to je zpusobeno technickymi problemy identifikace od cidel. Kdysi se to tu nekde probiralo. Slo ale jen o cast Macelj - Zapresic od Slovinska a to ma na starost [www.azm.hr] .
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 06. 2010 18:50
Na toto téma je diskuse zde - [forum.ihvar.cz]. Pro shrnutí - před jízdou zjistit, kolik budu platit. Částku zkontrolovat při výjezdu na display. Pokud souhlasí, vložím kartu, vytisknu lístek a pro jistotu znovu zkontroluji částku na lístku. Pokud souhlasí, tradáá pryč. Pokud nesouhlasí, zůstat v mýtné bráně a zavolat tlačítkem obsluhu nebo zastavit hned za ní a dojít za obsluhou. Řeší se to vrácením rozdílu v hotovosti.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
14. 06. 2010 15:32
Nechal jsem si na www.viamichelin.com navrhnout cestu do Biogradu na moru. Vypadá to šikovně, ale překvapilo mě, že u úseku Trakoščan-Zaprešič udává program mýtné 42kn (podle www.hac.hr to má být 27) a u Lučko-Benkovec je už asi správných 117kn. Co je správně? Předpokládám, že v Zaprešiči i Benkovci lze platit kartou?
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
14. 06. 2010 15:36
42kn je správně. Ano u obou lze platit kartou.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
14. 06. 2010 18:45
Jinak kartou se může samozřejmě platit a navíc na výjezdu z Zaprešiči jsou instalovány samoobslužné boxy na platební kartu....
[www.azm.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (14. 06. 2010 18:55).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
20. 06. 2010 21:16
Placení kartou je v poho,jinak už v HR neplatím a nestalo se mi ani nějaké nedopatření s kategorií vozidla. Na pumpách taky bez problémů.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
24. 06. 2010 21:06
Pozor při placení kartou na cestarině v Demerje. Před týdnem jsem to zkusil poprvé, a málem jsem přišel o kartu. winking smiley
Ten automat totiž pracuje strašně rychle. Bankovní kartu si podrží snad jenom 1-2 sekundy a hned ji ne vysune ale přímo vystřelí ven. Tak zatím co jsem kontroloval displej, proletělo mi něco kolem nosu a obloukem ve větru to přístálo na zemi asi 1,5 m od auta. Koukám a ona to moje karta! Takže doporučuji vložit kartu a ruku nechat u štěrbiny, vzápětí Vám do ní vletí karta zpátky.
Živě jsem si představoval tuto situaci vnoci ve větším větru, kdy Vám karty může vletět pod auto či kdo ví kam. Stojíte na cestarině, na semaforu zelená, závora nahoře a Vy lezete po čtyřech a hledáte kartu spinning smiley sticking its tongue out. Perfektní groteska pro všechny kromě Vás.
Jinak ovšem tento způsob mýtného nemá chybu. Celý průjezd je opravdu záležitostí několika sekund.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
24. 06. 2010 21:44
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:52).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
25. 06. 2010 08:31
Loni jsme také platili kartou, ale bohužel před náma stál němec a rval tam také kartu, ale furt mu to nešlo, tak asi po 10min, kdy to konzultoval do toho vysílače, tak zjistil,. že tam rve špatnou kartu a to American express, tak všichni co stáli za ním, včetně mě, tak jsme couvali - prostě radost
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
25. 06. 2010 09:42
Ktovie co za kartu mal ten nemec... American Express (Amex) to akceptuje.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
25. 06. 2010 11:32
Ikdyž jsem měl kartu sebou, radši jsem platil v hotovosti. Zřejmě už většina řidičů platí kartou, neboť budka s nataženou rukou bývá jen jedna a zbytek na kartu. Při výjezdu v Trakoscanu ve směru do SLO jsem zazmatkoval. Blížil jsem se k cestarině a ruku jsem nikde neviděl. Tak jsem jel stále více vlevo až najednou cestarina byla mimo a já jel někam dál ve tři v noci. Tak si říkám, couvnu do toho výjezdu, couvám a na mnou závora. Ale to už ke mě běžel ten pracovník obsluhy a ukazoval mi, ať jedu dál, že za tři kilometry je další cestarina. Ve zpětném zrcátku jsem viděl, že ten samý problém měl i autobus, zůstal stát na tom samém místě. Jinak další problémy nebyly. Trasa Trakoscan - Zapresic na autoceste Zagreb-Macejl měřila 52 km a platil jsem 42 kun. Dál jsem pokračoval Zagreb - Maslenica za 100 kun. Kilometry na účtence nejsou uvedeny. Říkám si, že než bych kamsi do bedny strkal kartu, tak radši dám peníze a je to.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
25. 06. 2010 11:57
Vcera som sa vratil zo Zivogosce. Cestou tam platba VISA kartou, vsetko bez problemov - spravna suma a racun k tomu. Cestou domov vsak vyslo Demerje ("NO CASH" - ONLY CARD) na manzelku... Ako sa opatrne blizila k automatu, hned tam bol chlapik s vestou ochotny pomoct. Ked si pozrel listok (zo Sestanovacu by to pre neho samozrejme znamenalo easy 171 Kn) hned zacal nieco bublat o tom, ze citacka kariet nefunguje, hoci pred 10 sekundami tadial preslo auto. Manzelka uz pomaly zacinala panikarit a zacala sa obzerat po penazenke. Ked som sa vyklonil z miesta spolujazdca a chlapikovi vysvetlil, ze ziadny CASH odo mna na "NO CASH" mytnici nedostane, nasledovalo obligatne "moment" a pristroj zrazu zazracne fungoval - opat spravna suma aj racun cool smiley Cele to trvalo iba par sekund - ten chlapik to evidentne skusal, takze si na to dajte pozor a nedajte sa oblafnut. "uredaj ne radi" je klasicka vyhovorka.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
25. 06. 2010 12:50
Tak to já raději kartou, ještě se mi nikdy nestolo že by to bylo špatně spočítané nebop nějaká jiná chyba. Čím méně sebou vozím peníze tím lépe. Skoro všude platím kartou, je to děsně pohodlné.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
25. 06. 2010 13:51
to MotoMoto: Toho roku som minul v hotovosti asi do 200 Kn (z toho 120 Kn na obuv do vody a zvysok na zmrzku), ostatne len kartou.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 07. 2010 07:25
Včera jsem se vrátil, platby kartou na mýtnicích i benzinkách. Nikde žádný problém, jenom doporučuji. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 07. 2010 07:30
Taky jsem včera dorazil a kartou platil vše bez problémů. Při platbě kartou mýtné nezapomenout máčknout na tlačítko účet - račun, jinak ho to samo nedává. Je dobré počkat jaká se zobrazí kategorie a pak teprve vsunout kartu. Kolega jednou nekoukal a napočítali mu vyšší kategorii. Demerje bylo prázdné a klasika vlevo lístek z dálnice po rozsvícení ceny vsunout do prostře kartu a pak máčknout na tlačítko račun účet a odlet.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 07. 2010 08:09
Stručně, jasně, výstižně - děkujeme !!!
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 07. 2010 09:15
Mám Max kartu visa od poštovní spořitelny,musela bych zadávat i pin?
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 07. 2010 09:54
Tam asi ne !! Není kde vyťukávat PIN !!! Zasuneš,vysuneš,jedeš !!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.