Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
pat
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 07:02
Takže !
Včera návrat z Primoštěnu.Příjezd na Lučko cca 14.00 neděle ! paní v rádiu už hlásila asi 5 km fronty.
Bylo jasné že budu volit variantu B na Vremje na drzovku bez karty tak jak jsem se tu dotazoval a všichni mi psali jaký je to hřích a já nevím co za řeči..
Přijíždím na Vremje asi 4 auta rozházené po automatech takže prázdno.Zastavuju u boxu kde stojí maník z obsluhy a hlásím "šefe omlouvám se špatně jsme zajel nevšiml jsme si nemám kartu" a maník hlásí "kamarát nemám problema o nic nejde daj kartu" dal jsme kartu zapaltil 20euro tak jak jsme mě platit , maník otevřel a já byl za 20 sekund pryč jestli jí měl do kapsy nebo ne je mi fuč blosti v životě neřeším.Podstané bylo že když jsem pak jel kolem asi 6 km fronty na hotovosti tak jsme se musel pochválit...
Ale chápu že pro mnohé a poctivé a dokonalé lidi bez chyb... to co jsme udělal byl strašný hřích,přestupek,drzost a nehorázný čin...
Všichni v autě co se mnou jeli a viděli tu forntu mi naopak chválili..a manželka dala pusu.
Tím končím
PS.Vše proto že platební karty !! od doby asi 1,5 roku zpět kdy po jedné platbě kartou vznikly na učtě nesrovnalosti které jsme dosud nevyreklamoval a už nevyreklamuju tak nepoužívám.Jen v nejkrajnějších případech a včera na Vrmeje to nejkrajnější případ nebyl.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 07:36
To si teda pěkná kurva proradná thumbs down
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 08:13
pat:

ja si rikal, o kom napsali tuhle pisnicku...

Znouzecnost - Jdu Dobývat Svět

V botách má slámu a v kapsách díru,
s prstíkem v nose jdu dobejvat svět,
mají mne rádi všude kam příjdu,
co nechci koupit, to seberu hned.

Ref.: Hej hej... 2x
Jdu dobejvat svět na ná...
ou jéjé... na ná...

Prázdné mám vrece, keď pustí ma z klece,
a za trochu zlata udám aj bratra,
za tvrdou měnu podříznu ženu,
nebo pro změnu prodám svou krev.

Ref.: Hej hej...

Proč mi před nosem přiráží dveře,
divný to zvyky, co to má bejt,
vlezu tam oknem, kde mám ty sirky,
ohřát si ruce a hned zas ven.
pat
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 08:27
Na to jsme čekal na příspěvky poctivých a zásadových lidí..
A nebyla by tam ještě nějaká básnička od Erbena nebo nebo internacionála ?
Potom co se pak dělo za 2 hodinový masakr na přechodu Chorv/Slovinsko.Předjíždění,hádání ,cpaní se a blokování mezi nimy spousta čechů tak ten můj "strašný hřích" je kapička v moři..
A tu básničku ještě prosím
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 08:39
Pokud to nepochopis sam, nepomuze ti ani obrazek. Opravdu.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 08:41
asi tak.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 10:00
A teď si představ jak by tě manželka líbala, kdyby tam u toho okénka seděl někdo poctivej kdo by si to nebral a hnal tě někam jinam a nebo za mýtnicí stála kontrola a chtěli vidět račun, už jsem to také zažil. To by bylo nadšení na vsi. Prostě když někdo neumí používat platební kartu tak by se neměl srát mezi dospělé. A to že to tentokrát bylo bez komplikací to ti určitě přeju, ale já bych se takhle asi nechoval.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 10:05
pate,
tos měl teda štěstí. Být na místě toho maníka u boxu Mello, Jozka nebo MotoMoto, tak Tě asi bez varování rovnou zastřelí ...
eye rolling smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 10:15
Jasně a manželka by ho u toho mohla líbat.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 10:33
Ale proč by u toho museli být zrovna naši? Jednoho krásného dne nebude mít Skippy čas, aby honem přiskákal, nemůže být všude najednou, protože podle Patova návodu budou zkoušet u kartových automatů plnit mu kapsu také Mat, Jája, Pája a Děda Lebeda a Štaflík a Špagetka současně. A za Patem v boxu už bude stát auto se spěchajícími dvěma místními ranaři, kteří nejsou zvyklí ani ochotní couvat a neznají, co je to samet.
Řekl bych, že mezi budkami jsou místa, kam není vidět, někdy ani když tam kamery koukají: pak bude lepší během doby jejich troubení vylovit tu kartu, než pak někde lovit zuby...
Teda, ne, že bych to přál, ale, až se to někomu stane, bude mi to přinejmenším jedno.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 10:53
Hill: pěkně thumbs up smiley
pat
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 13:01
Dobře ok.Tad ted už vážně.Jak už jsem se přiznal tentokrát jsem to udělal umyslně nemělo by se to stalo se to....Ale !! změnilo by to situaci kdybych to udělal neumylsně?? to znamená že bych byl přitroublej,neznalej místních nápisů,jazyka,příkazů a najel bych na Vremje opravdu v domění že je to cash mýtnice ?? Proběhlo by to naprosto stejně jako se mnou a myslím že těchto opravdových omylů za sezonu jsou tam stovky.A v tom případě nechápu názor že by za to hned musel místní ranař někoho vytroubit nebo i snad napadnout.Nebo třeba v Praze na můstku v metru když vidíte neznalého cizince jak neví jak vytisknout lístek by jste ho hned zbušili ?? nebo cizího řidiče když špatně najede do podzemní garáže či neví jak zaplatit ?? taky by hned dostal do huby ?? myslím že ne..
Tady je to ta samá situce a i proto tam ta obsluha je i se s tím určitě počítá.
Co se týče maníka jestli měl 20 euro do kapsy nebo ne nikdo z nás nezjistí nikdo z nás neví jak to tam funguje,kamery tam jsou a uzpůsobené na případnou platbu v hotovosti to je také a myslím že i tyhle platby se normálně vykazují.
To že mi nedal lístek by zase nebyl muj problém.Vycházíme zase z pozice vyjukaného cizince který neví která bije a zda vubec má nějaký lístek dostat.Prostě on zaplatil a byla mu otevřena brána tak jel...Myslím že to už je problém pak obsluhy a její kontroli.
A nevím o nějakém nápisu či upozornění že je třeba lístek uschovávat atd...
ale to už je zase začarovaný kruh. Jazyková bariera atd...
Zdravím všechny
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 13:22
A cože je to to Vremje? Že by Demerje ?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 14:45
Pat - neúmyslně by se Ti to nestalo, protože jsi tu na fóru registrovaný už dva roky a číst a psát umíš, ne? yawning smiley Jinak tedy, potěš nás Pámbu, kdyby na Demerje vjíždělo víc takových jako jsi Ty!!! Veškerá výhoda rychlého projetí by byla fuč.
... jinak tomu cizinci na Můstku poradím nebo ho obejdu a v žádném případě mě nezdržuje! Asi tak...

Pořád si ještě většinou myslím, že toto fórum je dobrovolné uskupení lidí, kteří mají Jadran a Chorvatsko v srdci a ne českých "vyč..ánků", kteří se ještě chlubí, jak s ostatními vymetli! ... confused smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 15:00
Myslím, že platí neznalost zákona neoomlouvá a nevím, ale mám pocit že i v Chorvatsku jsou všude kde se něco platí nálepky že kupující je povinen si odebrat račun, ted potvrzení z fiskální pokladny a vím, že v Itálii je možné za to dostat i pokutu. Když ho kupující nemá.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 16:57
Ze to je blbej napad o tom zadna. Mne se tento patek manik z mistni obsluhy v osm vecer na Lucku cestou dom, snazil ukecat u automatu na kartu (fronta tak na 1 auto, u hotovosti cca 2 km), ze musim plati cash, ze bere kuny nebo euro, karta ze "ma problema" nebo tak neco. Kaspar asi zkousel nejaky trik, ze by mi vratil min, nevim. Trval jsem na karte a po slovni vyhruzce, ze jdu pro obsluhu, to najednou slo. Toz tak...
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 17:07
Turisti jsou pro ně dojná kráva, zkouší to na všechny strany, jak si přivydělat. Policajti si vymýšlí přestupky, mítné brány jsou podezřele často nefunkční atd. Kdyby měli českou vynalézavost, dávno by celej ten dálniční systém vytunelovali. grinning smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 19:16
Pate, ukaž svoje auto.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
17. 08. 2010 13:42
Ahoj Celine Dionko,
včera jsem se vrátil, není nic jednodušší, krátká dálnice 42,- Kn mě vyšla na 3,50 Kč/Kn, delší úsek na 3,51 Kč/Kn, podle aktuálního přepočtu KB.
Benzín: TIFON (papouch) u Karlovacu 7.8.2010 - 29,09 Kč/litr ......8,28 Kn/litr
BP Neum 7.8.2010 - 26/70 Kč/litr
INA Potumje (před tunelem Dingač-Borak) 10.8.2010 - 28,48 Kč/litr ....... 8,13 Kn/litr.
Mám skoro novou Merivu, EuroSuper 95 v pohodě s autem narvaným a puštěnou klimou.
Karel-Libušín.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 12. 2010 17:01
A co karta mastercard? V podstatě jakákoli?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 12. 2010 18:41
Jakákoli ne, jen platební. Na slevovou kartu z obchoďáku to nejspíš fungovat nebude.
Z platebních je pak jedno, zda jde o Master či Visa, kreditní či debetní, většině terminálů je také jedno, jestli jde o čipovou, embosovanou nebo o kartu jen s magnetickým proužkem.
Zatím jsem s tím nikde problém neměl a výpisy souhlasily do posledního čehokoli.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
29. 12. 2010 22:38
Mastercardem platím v Hr už dva roky vlastně všude kde to jen jde,a je to bez problému vč.mýta.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 03. 2011 08:49
Vážení,za boha to nemohu najít,kdysi sem dával někdo link na ceny mýtného,potřebuju pro známého zjistit kolik zaplatí z Macejle do Zadaru s vlekem s lodí,poradí někdo?
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 03. 2011 09:18
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 03. 2011 11:07
Kudu: pán je borec,děkuju moc.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 03. 2011 15:21
Kudu je paní ......nikoliv pán.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
22. 03. 2011 15:59
tak, tak, být pánem, není moc dobré, má moc veliké parohy, až 1,5 m dlouhé...
smiling smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 03. 2011 12:52
Omlouvám se,nevím kdo je Kudu ale když jste tak chytlaví tak co když ten PAN JE BOREC jsem myslel sebe a Kudovi jsem jen děkoval,HA
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
23. 03. 2011 13:41
Nemusíš se omlouvat, taky někdy nevím kdo je kdo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 159
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.