Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 12. 2009 20:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:49).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 12. 2009 12:18
Také jsme letos platili téměř vše kartou a to i v Černé Hoře - ale je opravdu bezpečnější se předem zeptat.
Trošku mimo, ale pokud se vydáte z HR na výlet - pro klienty České spořitelny (ErsteBank) mám informaci, že v Černé Hoře v městě Kotor je Erste-bankomat hned u hlavní brány do starého města a v Cetinje na hlavní třídě.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
09. 12. 2009 15:56
Taky se přidám, v Omiši je bankomat ERSTE na hlavním tahu Omiší po pravé straně, když jdete od mostu kolem obchodu Konzum, skoro až na konci. Chvíli jsme ho hledali, poplatek za výběr zanedbatelný.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
09. 12. 2009 19:44
Já jsem si zvykl platit kartou zcela vše, vždy a všude. Když jsme ve foru o HR tak konkrétně. Doma si vyberu jen na cestu na mýtné, ale to asi jen proto, že neznám jak to funguje s placením kartou. I to jsem už studoval. Hotovost vybírám na místě a to jen tu nejnutnější. Stejně jsem zjistil, že v Trogiru je konzum vedle trhu lacinější a hlavně berou karty. Platit kartou benzín je úplně normální. Mnohde mne ale překvapilo, že nechtějí ani pin ani podpis. Hned jsem si začal kartu více hlídat. Konkrétně INA u Zagrebu. Platit jsem začal po tom, co mi známý vysvětlil, co je devizový a co je valutový kurz. Výhodnost devizového kurzu dokonce při výběru v bankomatu někdy vynahradí poplatek za výběr. Já už dnes bez karty ani ránu. Zatím jsem neměl nikde ve světě problém.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
10. 12. 2009 12:44
pacesol napsal(a):
-------------------------------------------------------
.... Doma si vyberu jen na cestu na mýtné, ale to asi jen
proto, že neznám jak to funguje s placením kartou....

placení mýtného kartou není moc složité ani náročné....prostě se výběrčímu místo hotovosti podá platební karta.....smiling smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
10. 12. 2009 12:59
a nebo při expres platbě... třeba na Demerje..vložit lístek do prvního chlívka...pak vložit ptatební kartu do druhého chlívka ..chvílu počkat až vypadne a vzat doklad ze třetího chlívka a je to..20 vteřin ...a zamávat těm co čekajou ve frontě na Lučkusmoking smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
10. 12. 2009 13:34
Díky všem za nápovědu. Už jsem to studoval. smileys with beer Já jsem, hlavně tedy cestou tam, prudil výběrčí hrstí drobných éček spinning smiley sticking its tongue out Před pár roky mi místo 100 Kn vrátil jeden takový sice 100 ale slovinských tolarů. hot smiley V noci to moc nestudujete. Od té doby jsem na ně vysazený. Máte vidět jak rudne nad hromadou drobných. Přístí rok jim dám pokoj a budu platit kartou.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 03. 2010 11:49
Video k placení mýtného kartou: smoking smiley





Žuja je zakon!!!
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 16:44
Ahoj všem,mám prosbu ohledně tankování v HR na Visa kartu,jaký je poplatek za transakci.V ČR je to zdarma za platbu u obchodníka,jak je to v HR?Vyplatí se koupit Kuny na PHM nebo tank na Visa?Dík
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 17:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:33).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 18:08
JirkaDconfused smileyory že se ptám
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 18:14
Ahoj

kartou je nejlevnější cokoli platit,
transakce je bez poplatku a kurz střed,
vše platí obchodník, stejně jako u nás.

bob
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 18:17
bob:tobě děkuju,kartu jsem nikdy v zahraničí nepoužíval proto se ptám,děkuju
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 20:13
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bob:tobě děkuju,kartu jsem nikdy v zahraničí
> nepoužíval proto se ptám,děkuju

Než začneš čerpat benzín, zajdi se vždy zeptat obsluhy, zda můžeš platit kartou (Mogu li platiti kreditnom karticom?). Stalo se nám občas, i když na dveřích jsme viděli označení, že přijímají platby kartou, že jim prý "nešel terminál" ap.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (02. 05. 2010 20:14).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 20:17
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:12).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 20:48
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> kartou je nejlevnější cokoli platit,
> transakce je bez poplatku a kurz střed,
> vše platí obchodník, stejně jako u nás.
>
> bob
Bobe vcelku správné, jen tě trochu poopravím s tím kurzem. V bankovních převodech se používá devizový kurz, který je nižší než valutový ( ten za který nakupujeme a prodáváme papírky zvané bankovky). To je hlavní důvod, proč platím již mnoho let v zahraničí pouze kartou a nekupuji u nás nic mimo nutnou hromádku na cestu. Hodně lidí se obává poplatků za bankomat. Já znám svoji přibližnou spotřebu, tedy spotřebu manželky s dcerou a vyberu si na místě celý obnost na dovolenou. Rozdíl mezi valutovým a devizovým kurzem mi zpravidla pokreje poplatek za výběr aněkdy i ušetřím. Jinak řečeno čím více najednou vybírám, tím více ušetřím. Osobně nosím i doma minimální hotovost a v HR nakupuji raději v Konzumu. Zjistil jsem, že v Trogiru je dokonce v konzumu vedle trhu zelenina lacinější a stejně kvalitní.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 21:12
Ahoj

ano to já vím , dokonce jsem to tu vše psal ,cca rok dva zpět.
Taky dcera a manželka... je to hodně podobné.
Jedu většinou s Kn, které nám zbyly min dovolenoul, bereme Euro na pobyt a kartu.
Nazačatku pobytu vycucnu bankomat, myslím že 2000 kun je maximum na výběr,
a je tam nějaké procento na poplatek, minimálně ale 100kč, a tak je potřeba jak píšeš vzít co nejvíce.
A krom hospody (kde nedám kartu z ruky), zmrzliny a podobných maličkostí neplatím nic hotově.
Naopak diesel, benzín, jídlo, pití, mýtné, ... platíme kartou.

bob
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 21:17
Taky platím vše kartou. Za celou dobu pouze 1 špatná zkušenost, kdy se mi z účtu odepsalo 2x stejné mýtné.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
02. 05. 2010 21:30
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:32).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 05. 2010 04:29
proc vybirate z bankomatu v HR? My to resime tak, ze s sebou bereme eura co se tak doma najdou, coz je par stovek. K tomu vymenim 1000 kn a pak 10000 v korunach. Benzin a myto platim kartou. Utracet zacnem nejdriv kuny, pak postupne menim koruny, eura si nechavam pro nepredpokladany vydaje nebo kdyz dojdou koruny.Jezdime do hotelu, takze cela hotovost je jen kapesny. Na pumpe se nikam ptat jestli berou karty nechodim, kdyz neberou, platim v eurech. To je moje lety osvedcena taktika
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 05. 2010 11:06
ahoj

jen lehká reakce, nemám rad hlídaní hotovosti,
stačí mi že sebou táhneme Eura na pobyt,
zbytečná možnost ztraty nebo vykradení,
a na cestě člověk není tak ostražitý, těší se k moři a na dovolenou
a zastavky jsou a od auta taky jdeš.
Nehledě na to , že každa směna peněz něco stojí, když na to ještě koukneš pohledem ekonoma.

bob
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 05. 2010 15:40
Valeri: Proč vybírat z bankomatu? Ten, kdo má účet u ČS, platí polatek za výběr z bankomatu skupiny Erste (např. HR) jen 6,- Kč a kurz je devizy prodej, tj. jako platba kartou. Zda mají ostatní banky nějaké podobné podmínky, nevím. Ale tohle je docela dobrý důvod k výběru hotovosti v HR, jen to chce vědět, kde se ten správný banomat nachází, ale dopředu to lze snadno zjistit.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 05. 2010 15:43
Dotaz: proč nemám jezdit k okénku označeným ENC? (dost se to tu píše)confused smiley
Na tom videu výše je to samoobslužný terminál,kde se platí kartou. Můžu u těchto terminálů platit kartou ČS Maestro?
Nějak jsem to z teho videa nepochytil. Dík za odpověď Kácislavspinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 05. 2010 16:11
Označení ENC je pro předplacené terminály , mají převážně místní a TIR ( něco jako mýtné u nás ) .
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 07:49
Přesně tak, ENC pro běžné cestovatele z ČR do HR není. Je to (dost zjednodušeně řečeno) obdoba našeho mýtného pro auta nad 3,5 t. Zkrátka k tomu potřebuješ takovou "kouzelnou krabičku".
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 09:45
S Maestro kartou můžeš mít místy problém. Jeden čas cca před 18 lety byly problémy i s MasterCard, brali jen Visa, dneska už s těmito dvě typy problém není. Tedy EuroCard (MasterCard) a VISA. Trochu velké problémy jsou s AmericanExpres a DinersClub, ale ty většinou u nás nejsou také moc obvyklé. No a Maestro je zjednodušená neembasovaná karta a ne všade jí berou. Myslím si že bych na ní moc nespoléhal a raději si ji vyměnil za běžnou EC/MC nebo VISA.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 10:55
Díky všem za rady. Právě jsem se vrátil ze spořky a k tý kartě Maestro si nechávám ještě přidělat VISU. Pokud nevezmou jednu,určo vezmou druhou. Paní ve spořce mi moc dobře poradila,dokonce mi ušetřila pajsku měsíčně na poplatcích. Ještě jednou dík Kácislav
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 11:04
S VISA problémy nejsou, jen v některých menších podnicích (hospodách) berou jen embasované, protože nemají ještě terminály a slízávají to ručně. Tak opatrně pokud máš jen verzi electron nebo prostě bez prolisovaných písmen jména a čísla karty. Ne všade ti ji vezmou i když mají nálepku na dveřích.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 11:09
to motomoto: VISU budu mít embasovanou,tak problémy neočekávám.yawning smiley Díky Kácislav
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 05. 2010 11:39
Tak hodně pohodových kilometrů a krásnou dovolenou a šťastný návrat.
Já se těším až budu číst vaše (těch co už se vrátí) aktuální poznatky a informace protože jedu bohužel až poslední týden v srpnu.
Ale zase se mohu déle těšit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.