Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 13:01
Dobře vědět. Mě se to stalo jednou taky, ale proběhla jen jedna platba.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 13:42
Já jsem platil minulé léto kartou od Č.spoř. visa elektron potraviny v kerunu a po cca 5 pokusech když prodavačka že platba nejde karta načtěná a vše ok jen jsem se modlil pokaždé jsem zadával pin zda mě nepříjde 5krát stejnej účet do spořky.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 14:06
ahoj k tomuto příspěvku.: proč ti placení kartou od mbank vyšlo dráž než kdyby sis vyměnil hotovost..?
jednuduché.. některé banky mají pro transakce jen některé měny.. např. mbank. má jen EURo.. tak když platíš něco jiného než EURo tak nejdříe se částka musí přepočítat na EURa a za to si připočítává společnost která má na starosti plateb. karty(ne banka) nějaký poplatek většinou to bývá do 2% přepočítají na eura a pak už podle kurzovního lístku mbank na czk.. je pravda že všeobecně platí že mbank má jedny z nejméně výhodných kurzů eur. vím že např. spořka nebo unicredit obchodují s chorvatskou měnou.. takže tam opravdu přímo kurzem který jen na lísku banky.. se částka přepočítá.. ještě k jakému dni vše se přepočítává né k datu uskutečnění platby ale k datu zaúčtování a ten se vždy liší o několik dní...

jen pro upřesnění..

ze všeho vyplývá že je je výhodné v chorvatsku platit kartou od cs. a né od mbank. ale vybírat hotovost je lepší s kartou od mbank.
já si vždy vezmu s sebou nějakou hotovost.. plus převedu prachy na cs kartu mé manželky a z toho platím pop.a naftu.. nějaký ten nákup.. pobyt hotovostí v eurech.. které si vezu z cr.. za dobrou cenu od známé z benzínky... :-)

Plavec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 1.7. jsem se vratil z Peljesacu a chtel bych se
> podelit o par zazitku z placeni kartou:
>
> 1) Mnohokrat omilane tvrzeni medii, ze placeni
> kartou je vyhodnejsi nez v hotovosti neni vzdy
> pravdive. Povazuju za korektni upozornit na celkem
> nevyhodny kurz, ktery pouziva napr. mBanka pro
> zauctovani transakci v zahranici. Po letosnim
> navratu z dovolene a nasledne kontrole vypisu jsem
> zjistil, ze banka si bere o 0.12 Kc za kunu vice,
> nez je bezne pouzivany kurz u jinych bank pro
> bezhotovostni transakce. Pokud by rodina na
> dovolene platila vse kartou a utratila napr. 8000
> kun, tak uz je to skoro 1000 Kc rozdil. Ja sice
> platil jen benzin, daln. poplatky a ubytovani, ale
> i tak je to peknych par stovek. Priste si asi
> vymenim hotovost bez poplatku v Ceske sporitelne a
> o 0.10 Kc/kunu levneji. mBanka neni jedina, ktera
> ma takto nevyhodny kurz. Mozna si chce mBanka
> kompenzovat to, ze maji vyber z bankomatu zdarma i
> v zahranici.
>
>
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 14:23
> ze všeho vyplývá že je je výhodné v chorvatsku
> platit kartou od cs. a né od mbank. ale vybírat
> hotovost je lepší s kartou od mbank.

Nebo vybírat kartou z CS karty z bankomatu Erste group jako to dělám já.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 14:24
Mello: já taky. Nemá to chybu. Jo a nejsem manager ani zaměstnanec ČS.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
07. 07. 2010 15:20
Plavec mimo jiné napsal:
-------------------------------------------------------
...Povazuju za korektni upozornit na celkem nevyhodny kurz, ktery pouziva napr. mBanka pro zauctovani transakci v zahranici. Po letosnim navratu z dovolene a nasledne kontrole vypisu jsem zjistil, ze banka si bere o 0.12 Kc za kunu vice, nez je bezne pouzivany kurz u jinych bank pro bezhotovostni transakce. Pokud by rodina na dovolene platila vse kartou a utratila napr. 8000 kun, tak uz je to skoro 1000 Kc rozdil. ....Priste si asi vymenim hotovost bez poplatku v Ceske sporitelne a o 0.10 Kc/kunu levneji. ...Mozna si chce mBanka kompenzovat to, ze maji vyber z bankomatu zdarma i v zahranici....
-------------------------------------------------------

Je to tedy dost, i když ne každý potřebuje zrovna tolik; zřejmě skutečně jde o tu kompenzaci: budu, dejme tomu, potřebovat "jen" 1000 HRK, mám debetní kartu od ČS (a je celkem jedno, kterou) a k nejbližšímu bankomatu skupiny Erste Bank to mám přes 60km, už stojí za zvážení, jestli si vybrat v nejbližším bankomatu jiné banky za 100Kč poplatek nebo projet víc, než tu stovku, k bankomatu, kde to bude stát jen 6 korun. Všechny tyto produkty jsou plus mínus něco málo stejné, jde přece jenom o rozhodnutí, jakým způsobem budu tu kterou kartu využívat, tedy zda je výhodnější paušální poplatek za výběr nebo procenta z částky.
Vždy předem počítám s tím, že se dovolená o něco může prodražit. Třeba i proto, že kuna v průběhu dovolené o těch 12 haléřů podraží a zrovna mi nezbude, než ten bankomat na nějaké mimořádné vydání.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 07. 2010 00:11
No letos jsme koupili ENC pro platby na dálnici a je to super, nikde nestojím, nikdo mě nešulí u kasy na dálnici. Přijedu k bráně, pípne to a jedu, né více jak 2minuty zdržení.Zpět před Zagrebem byly fronty, tak jsem jim zamával a frčel. Dobýt to jde i přes plat. kartu internetem a když jezdím 2xročně vyplatí se to. Koupili jsme sadu za 610kun a "přístroj"stál 110kun a 500kun bylo předbyto na platby. Jen to neplatí na A2, ale přes rakousko nejezdím, tak mě to nevadí.Známý platil dálnici kartou, magnetický kupón to "sežralo",kartu vyhodilo,že je "něco" a potom se hádal s obsluhou...
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 07. 2010 07:53
ja len poznatok k Mbank. (predpokladam ze je to rovnaka polska banka v CR ako aj v SK) .... minuly rok som vsetky platby a vybery v HR hradil kartou od Mbank a kurz bol lepsi ako keby som si menil kuny u nas ,alebo v hr ....... ucet v tejto banke vyuzivam vyslovne iba pri cestach do zahranicia je jednoznacne najvyhodnejsi ci uz v HR,HU,PL a aj ked idem do CR grinning smiley .....
zeby bol ten kurzovy rozdiel v tom ze u vas to prepocitava na dva krat?? teda na eura a potom na koruny??? a u nas iba na eura???
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 07. 2010 11:55
Možná jen postřeh s provedením platby. V pondělí jsem platil kartou VISA ČSOB v Polsku. Oficiální kurz byl ve směnárne 0,155 polský zlotý za korunu a platba kartou mi vyšla na 0,161 polsky zloty za korunu. Takže v Polsku mi ta platba kartou vyšla levněji než platba hotovostí. Ale to mám zatím poznatek z Polska. Zítra jedeme do Chorvatska , tak uvidím jak to bude tam s kurzem a co bude výhodnější.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 07. 2010 15:50
Pokud budete potrebovat na Chorvatske dalnici se otocit, neudelejte stejnou chybu jako ja.
Je treba projet mytnou branou ven - zaplatit. Tam se otocit a vzit si novy listek.

Ja jsem se otacel u Karlovace zpet na Zahreb. Tam slo se brane uplne vyhnout. Pak mi ale automat napocital 187 Kn, jako bych jel celou A1 (Ravca-Zagreb). Nastesti obsluha byla rozumna a platbu mi stornovali.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 07. 2010 21:02
kdysi jsem v Zahrebu minul odbocku na Karlovac a palil to porad rovne nekam snad na Belehrad, uz nevim. Po nejaky dobe jsem si chybu uvedomil, dojel jsem na prvni mitnici, zaplatil, sjel z dalnice, tam jsem to nejak otocil a zpatky na dalnici do Zahrebu. Na dalnici bych otaceni urcite neriskoval i kdyby to bylo mozny, i prave kvuli problemum s listkem. Tezko bych jim vysvetloval proc ho nemam. Ale hlavne bych se bal ze me nekdo sestreli. Takze otacet rozhodne ne, za par kun to nestoji
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
08. 07. 2010 21:10
Obchvat (obilaznica) Zagrebu je neplacený a na třech místech ho lze opustit směrem do města a zase na něj najet opačným směrem, když nemám vyfasovaný lupen od vjezdu na dálnici, nemám ani zač zaplatit. Platí (a lupen se fasuje) se teprve na mimo město.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
09. 07. 2010 07:35
to ti nedokazu rict, pamatuju si jen ze me to v kazdym smeru stalo 14 kn a najel jsem 2x cca 50 km navic. Uz je to hodne davno
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
11. 07. 2010 22:22
Ja se neotacel na dalnici, ale za sjezdem. Ovsem jeste pred mytnou branou, coz bylo samo spatne...

valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kdysi jsem v Zahrebu minul odbocku na Karlovac a
> palil to porad rovne nekam snad na Belehrad, uz
> nevim. Po nejaky dobe jsem si chybu uvedomil,
> dojel jsem na prvni mitnici, zaplatil, sjel z
> dalnice, tam jsem to nejak otocil a zpatky na
> dalnici do Zahrebu. Na dalnici bych otaceni urcite
> neriskoval i kdyby to bylo mozny, i prave kvuli
> problemum s listkem. Tezko bych jim vysvetloval
> proc ho nemam. Ale hlavne bych se bal ze me nekdo
> sestreli. Takze otacet rozhodne ne, za par kun to
> nestoji
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 12:54
Placení kartou je rychlý a relativně pohodlný, hlavně na automatech. JENŽE může se to prodražit, mě totiž automat napálil kategorii dva, celkem mě to tak přišlo navíc o cca 50 kun. Naštěstí nejdelší úsek Ravča - Jastrebarsko jsem platil u obsluhy a byla solidní, takže placeno správně 179 Kn smiling smiley Jinak by mě to mrzelo ještě o dost víc. Problém je, že u obsluhy si stačí dát bacha a hned se ohradit, co ale dělat u automatu, to mi není moc jasné. Snad nějakým tlačítkem přivolat obsluhu. Možná tohle je jeden z důvodů, proč tak málo lidí k těm automatům jezdí.... Někde jsem tu taky četl, že to komusi napálilo dokonce kateroii 3, to už je na delší trase celkem pálka, to bych se asi z mýtnice nehnul, dokud by to někdio nepřišel vyřešit.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 12:59
na automatech je vždy nějaká obsluha(třeba jen jeden,ale je),stačí na nich zavolat a oni to dají do pořádku.thumbs upsmileys with beer
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 13:10
V takovéto situaci každopádně tlačítkem přivolat obsluhu a HLAVNĚ : nejprve si zkontrolovat údaj na displeji a až potom platit !
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 13:42
automat v demerje vypadá takto, a kdo by se tam nechal napálit, nelze pochopit....displej, účtenka, pomoc obsluhy, atd....


Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 14:21
Přece jen tam chybí maličkost, a to jak orientovanou vkládat platební kartu.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 14:39
ved to tam vidno, magnetickym pasom nadol spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 14:48
Ale jo, asi to jde, jen nespěchat a dávat bacha. Jasně, moje blbost, byl jsme rád, že to odsejpá a na chybu jsem přišel až později na účtence.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 07. 2010 15:16
Praktická videoukázka: smoking smiley





Orientace PK dle obvyklého postupu: s čipem vzhůru a dopředu. eye popping smiley

Žuja je zakon!!!
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 08. 2010 09:43
Ahoj, napsal by mi nekdo kde přesne(třeba odkazy do mapy) jsou mytnice po chorvatsku?Diky..
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 08. 2010 10:00
Nejvíce informací o HR dálnicích je zde Hrvatske autoceste. Nalevo vyber, který úsek dálnice chceš prohlédnout (nejčastěji A1), dole pod mapou klikni na OBJEKTI > naplata, zobrazí se mýtnice na vybraném úseku dálnice.

Druhá možnost je zde Interaktivna karta HAK, mapu je potřeba patřičně zmenšit-zvětšit, vlevo si zatrhneš co chceš vidět - třeba "Naplatne postaje", při kliknutí na konkrétní mýtnici se zobrazí tabulka mýtného.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (13. 08. 2010 10:13).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
13. 08. 2010 18:40
Tady je to i s poplatky.
[www.chorvatsko.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radkabedna (13. 08. 2010 18:41).
pat
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
14. 08. 2010 08:01
Dobrý den.Má někdo zkušenost co se stane /děje když přijede na Lučko ač nemá kartu zajede do boxu pro karty(a za ním najednou třeba hned 15.aut) ??
Kolega mi tvrdí že zásadně když přijíždí na Lučko (kartu nemá) a vidí na platbě v hotovosti velké fronty tak zajíždí do boxu na karty dělá "mrtvýho brouka" neznalého situace a tam už pořeší platbu přímo s obsluhou která se tam motá kde zaplatí a i dostane lístek...
Moc se mi to nezdá i když se přiznám když bude "husto" bych to rád zkusil....
Může to tak být ?? nebo vás v následném zmatku nechají vycouvat a trochu podusit? prý se mu toto nikdy nestalo
díky
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
14. 08. 2010 08:22
PAT a MAT vyráží do světa....že svou vyčůraností zdržují slušné lidí ve frontě mají jaksi u řitě....angry smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
14. 08. 2010 11:20
pat napsal(a):....> Moc se mi to nezdá i když se přiznám když bude "husto" bych to rád zkusil....
-------------------------------------------------------
Nezkoušej to, odboč na Demerje a zaplať kartou. Tam jsem ještě frontu nezažil (co otevřeli Demerje, přes Lučko nejezdím, ale i předtím jsem platil u závory kartou) . Neříkej, že žádnou nemáš.
A nebudeš označený za vola a kdo ví, co ještě, kvůli kterému rostou kolony. To smlouvání s obsluhou taky nějakou dobu trvá, kvůli vycouvání ti musí po půl metru našetřit místo nejméně těch 15 aut v koloně za tebou (nebo víc, pokud si ten půlmetr odstupu nenechali, a to ono jich tam zatím přijede dalších dvacet), než tě pak někdo pustí do pruhu k vedlejší mýtnici, zablokuješ ten pruh stejně... to si radši obsluha ty peníze vezme. Že za tu dobu mohlo být kartou odbavených nejméně právě těch 15 aut, je zřejmé, a ti, co za tebou budou čekat, než to s obsluhou nějak skoulíš, na tebe budou svolávat hromy a blesky. Možná právě kvůli takovým bezohledným vychcánkům jsou kolem Zagrebu tak často bouřky...
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 01:52
pat napsal(a):

> Dobrý den.Má někdo zkušenost co se stane /děje když přijede na Lučko ač nemá kartu zajede do boxu pro karty(a za ním najednou třeba hned 15.aut) ?? Kolega mi tvrdí že zásadně když přijíždí na Lučko (kartu nemá) a vidí na platbě v hotovosti velké fronty tak zajíždí do boxu na karty dělá "mrtvýho brouka" neznalého situace a tam už pořeší platbu přímo s obsluhou která se tam motá kde zaplatí a i dostane lístek... Moc se mi to nezdá i když se přiznám když bude "husto" bych to rád zkusil.... Může to tak být ?? nebo vás v následném zmatku nechají vycouvat a trochu podusit? prý se mu toto nikdy nestalo
díky

-------------------------------------------------------
Letošní zkušenost, sice ne na Lučku, ale na Trakošćanu (u přechodu Macelj). Menší kolona pro platby v hotovosti, zajíždím na levou stranu k boxům pro placení kartou a říkám si jak ušetřím čas a nebudu muset popojíždět v koloně. Přede mnou jsou jen 2 auta. Vyndavám kartu a nic. Auto u boxu neodjíždí, nic se neděje, asi technické závada. Po chvíli vylezl maník z auta u boxu a o něčem se nějakou dobu dohaduje s obsluhou. Potom ukazují, že budeme muset couvat. Já tam dojel v pořadí 3-tí, ale mezi tím za mnou přijelo pár aut. Nakonec z couvání sešlo, maník jde za druhým v pořadí, je to něměcká RZ, dává Němcovi peníze a on kartou za něj zaplatí. Kdyby ten Němec nezaplatil, museli by všichni couvat angry smiley

Takže pate, ať tě to ani nenapadne. Jinak si myslím, že platební kartu má dneska každý a je jen s podivem, že lidi jsou ochotni trčet v kolonách před mýtnicí, kde se platí hlavně hotově (Lučko) a mýtnice pro placení pouze kartou je prázdná (Demerje). Podobné na Trakošćanu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (16. 08. 2010 10:51).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
16. 08. 2010 04:06
ja porad nechapu z jakyho duvodu si pridelavat takovy problemy. Celej tenhle napad mi pripada tak neskutecne blbej, ze to snad ani nemohl vymyslet dospelej clovek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.