Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2009 13:16
Losky83 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj lidi, všiml jsem si, že tady řešíte cestu
> přes Slovinsko. Předminulý rok jsme jím profrčeli
> i bez známky a že mají známku jsem se dověděl až
> teď. Chceme jet přes Vídeň, Slovinsko do
> chorvatského Zadaru. Jedu podle navigace IGO 8.3 a
> rád bych potřeboval nějaké rozumné vysvětlení,
> kudy jet. Přidáváte sem samé mapky atd a já se v
> tom už zkrátka nevyznám. Nemáte někdo nějakou
> věttší mapku, kde je zakreslena cesta od Vídně až
> na začátek Chorvatska? Nějak mi není jasné to
> podívné objíždění kruháčů atd. Rád bych si tam pak
> zadal průjezdní souřadnice, abych nejel tím
> zpoplatněným úsekem. Omlouvám se, že opět řeším
> to, co tady řešíte už dávno, ale pro mě se to tady
> zdá už nepřehledné, když nevím, o co jde. Děkuju
> moc, lidičky

Známky jsou až od loňska. Takže předloni bylo jen míto.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2009 13:21
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a kdyz nechcete jet na Mureck-Lenart...tak je taky
> tato moznost: ta cerna trasa
> Kungotu
>
> [files.homepagemodules.de]
> 526759p7640021n1.jpg
Tak takhle pojedu pro mě ideální trasa prakticky stejně jako minulý rok
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2009 19:04
Snad někomu pomůže tento odkaz. Je to cestovka Valsa.cz a tam je v informacích objíždka přes Slovinsko popsaná



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Losky83 (30. 03. 2009 13:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 03. 2009 09:27
ahoj
již to tu je několikrát zminované ale opakování je matka moudrosti:
sjezd č.228 SPIELFELD
pak na GRABNITZBERK mírně doleva na WIELITSCH
směr hranice po silnici č.708 směr Zgornje Vrtiče
pak dále směr Zgornja Kungota, mírně doleva na
silnici č.436 směr Dolnja Počehova a vjezd do Mariboru:šentiljska cesta-partizanska cesta-titova cesta-ptujska cesta a hurá na Jadrandrinking smiley
na google,,mapy,, Vám to po zadání těchto tzv.cílů ukáže celou trasu
mějte se a 30éček užijte ve zdravísmileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 07:51
Objezd pře Kungotu vypadá o dost kratší než přes Lenart - ale jaká je tam silnice? Vloni jsem jezdil jen přes Lenart a hlavně na kopci za Trate směrem na Lenart to tedy nebyla žádná sláva, zvlášť se člunem na přívěsu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 11:58
Já jsem jel v loni tu trasu přes starý přechod atd. s přívěsem 6m a kromě krátkého úseku starého přechodu je cesta bez děr a poměrně i široká.Hned za hranicí je benzinka SHELL kde se prodávají rakouské dálniční známky /na zpáteční cestě/ a naproti je velké parkoviště.Takže jsem jel celé Rakousko po dálnici a těsně před hranicí odbočení vpravo a dále přesně podle trasy,která je tady popsána včetně mapek.

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 16:06
to by mě zajímalo co jsem komu udělal že všechny mé
příspěvky jsou hodnoceny negativněconfused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 16:49
f.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 19:29
Jde to.Ale nesmíš to prošvihnout.Musíš sjet hned za přechodem doprava,jinak jsi v ř....,protože pak se dostaneš na parkoviště před benzinkou a odtud není návratu (je tam jednosměrka).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 22:42
Jo jo je to hodně těsný lepší sjet na tom exitu 228 cesta je tam v pohodě
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 03. 2009 23:05
Zdravím

zeptám se jel jste někdo obě cesty?
První myslím objet ve Slo dalnici
a druhou u Grazu na HU a rovnou do HR????

Srovnejte ji, tedy jestli je tu někdo takový?

dík
bob
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 03. 2009 08:44
Tak my jsme to takto loni objeli.
Na cestě do HR jsme jeli přes HU a Goričan - cesta moc hezká v Rakousku a pak pár kilometrů v HU, ale jinak silnice nic moc a nudná krajina. Připadalo nám to hrozně zdlouhavé. Navíc každou chvíli cedule UTHIBAK - jediné maďarské slovo, které jsme uměli - a díra v silnici.
Na cestě zpět jsme jeli přes Lenart a Mureck-Trate už potmě. Nikde žádný provoz a měli jsme pocit, že je to daleko rychlejší.
Ale je to jen náš subjektivní dojem, každý si to musí zkusit sám.
V každém případě, pokud nepřijdou Slovinci s nějakou lepší variantou platby za dálnici, pojedeme opět přes Lenart. Snad nás domorodci v příhraničí nepošlou do ........... (háje zeleného) confused smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 03. 2009 08:50
Rosmarine..taky mám pocit, že kolem Murecka bude o dost větší provoz jak v loňském roce (potkal sem oběma směry pár aut)..ale co zmůžou cestu uzavřít nebo zpoplatnit nemůžou..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 03. 2009 21:49
My to loni objížděli 4x. První byla cesta Mariborem mimo dálnici a obchvat.Trochu napjaté to bylo v centru.Značeno dobře,jenže malé žluté značky v záplavě jiných bylo třeba najít.Bylo nás 6,takže jsme se překřikovali podle toho kdo ji uviděl první.Bez bloudění,troška stresu.Horší bylo,že nás to vyhodilo na výjezd z Mariboru na té křižovatce,kde končil obchvat a začínala (vlastně končila),kolona směr Ptuj.Tak jsme se zařadili a stáli asi 30 min.
Další 3 cesty už Mureck,Trate.Silnice prázdné,zvěř a policie nikde.Jen cestou tam jsem nemohl najít most,ona je to vlastně odbočka z hlavní silnice.Jinak v pohodě ,po značkách.
Myslím,že tam moc velký provoz nebude,každý není stavěný na hledání vedlejších cest,sice to tam opravdu jde projet krásně ale chce to trochu odvahy a maličko dobrodružnou povahu vzhledem k tomu,že odbočíte z dobře značených dálnic a vydáte se na cestu do neznáma.

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2009 08:29
a kde vlastně bude končit ten novej úsek dálnice A4 Slivnica-Draženci..u kruháču u Ptuje?...aby ho taky hňupi nezpoplatnili eye rolling smiley

tady jsou jakési nákresy eye popping smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (01. 04. 2009 08:55).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2009 13:55
Info z jedné CK.

Pokud nechcete platit známku na slovinské dálnice /35 EUR na 6 měsíců/, doporučujeme vám tuto objížďku:

Jedete z Grazu po dálnici na slovinské hranice. Nedojedete až na dálniční hraniční přechod, ale na poslední odbočce z dálnice na rakouské straně /226.km Gersdorf/ sjedete z dálnice a pokračujete směr MURECK. Zde je hraniční přechod do Slovinska. Přejedete hranici /dnes už naštěstí volně průjezdnou/. Za hraničním přechodem jedete doprava směr LENART, PTUJ.

Projedete LENART a pokračujete směr PTUJ. V městě PTUJ jedete směr MARIBOR, ale jen proto, abyste přejeli most přes řeku DRAVA. Hned za mostem se napojíte na hlavní silnici č. 9 směr chorvatské hranice /hraniční přechod Gruškovje - Macelj/. Tato cesta stejně dlouhá, jako původní cesta přes Maribor, je dobře značená a spolehlivě se vyhnete všem placeným úsekům.

Upozorňujeme, že placený úsek není pouze krátký úsek dálnice z hraničního přechodu ke kruhovému objezdu před Mariborem, ale také průjezd Mariboru. Zde popsanou objížďkou jedete úplně mimo Maribor a na původní hlavní silnici se napojíte až v městě PTUJ asi 30 km před chorvatskými hranicemi. Objížďku jsme vyzkoušeli a doporučujeme.

Je to správná volba?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2009 14:27
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Info z jedné CK.
>
> Pokud nechcete platit známku na slovinské dálnice
> /35 EUR na 6 měsíců/, doporučujeme vám tuto
> objížďku:
>
> Jedete z Grazu po dálnici na slovinské hranice.
> Nedojedete až na dálniční hraniční přechod, ale na
> poslední odbočce z dálnice na rakouské straně
> /226.km Gersdorf/ sjedete z dálnice a pokračujete
> směr MURECK. Zde je hraniční přechod do Slovinska.
> Přejedete hranici /dnes už naštěstí volně
> průjezdnou/. Za hraničním přechodem jedete doprava
> směr LENART, PTUJ.
>
> Projedete LENART a pokračujete směr PTUJ. V městě
> PTUJ jedete směr MARIBOR, ale jen proto, abyste
> přejeli most přes řeku DRAVA. Hned za mostem se
> napojíte na hlavní silnici č. 9 směr chorvatské
> hranice /hraniční přechod Gruškovje - Macelj/.
> Tato cesta stejně dlouhá, jako původní cesta přes
> Maribor, je dobře značená a spolehlivě se vyhnete
> všem placeným úsekům.
>
> Upozorňujeme, že placený úsek není pouze krátký
> úsek dálnice z hraničního přechodu ke kruhovému
> objezdu před Mariborem, ale také průjezd Mariboru.
> Zde popsanou objížďkou jedete úplně mimo Maribor a
> na původní hlavní silnici se napojíte až v městě
> PTUJ asi 30 km před chorvatskými hranicemi.
> Objížďku jsme vyzkoušeli a doporučujeme.
>
> Je to správná volba?


Jak jsem přečetl celé toto téma, tak asi nejlepší.
Letos jedu poprvé do HR vlastní dopravou a volím tuto cestu...

Jen mě zajímá, jestli je po cestě nějáká benzinka? Rád bych ve SLO natankoval...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2009 17:33
Ahoj,
taky zvažuji cestu po této trase, ale co když si slovinci uvědomí, že jim utíkají peníze, ale to je asi nenapadne, když nám zlevnili tu dálniční známku né? smiling smiley)
Rozmýšlím, buď tuto cestu nebo maďarsko. Loni jsem to zvládl před známkou a tak letos to bude pro mně změna, tak díky všem za informace.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2009 18:15
Tak mi to nedalo a tuto cestu jsem prozkoumal. I přes to že jsem zastáncem cesty před Grazem uhnout na kornmed a jet na Goričan. Nicméně podle viamichelinu počítáno ze Spielfeldu do vesničky Zgornja Hajdina (abych se co nejvíce přiblížil trase), tak to ukázalo přes Maribor 43km a přes Mureck a Lenart to ukázalo 59km a časově asi o deset minut více. Takže tato cesta se mi zamlouvá. Ale jak jsem tady už někde psal v HU maj klobásky!smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 04. 2009 21:27
Touto cestou jsem se vloni 12.7. vraceli. Projížděli jsme v noci a na celé trase jsme potkali 4 auta (z toho byl 1 taxi, který nám potvrdil, že opravdu jedeme správně, moc se nám to totiž nezdálo). Benzinka byla, ale zavřená - otvírali ji až ráno, takže jsme se cestou opravdu modlili, aby nám benzín vydržel až do Rakouska. Naštěstí stál při nás.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 04. 2009 06:38
Loni jsem v noci tankoval:
[www.petrol.si]
[zemljevid.najdi.si]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 04. 2009 07:47
jj bral sem tam vloni benzin kolem půlnoci a bez problémů i na kartu Visa..musí se ale uhnout z hlavní cesty ..asi 300m zajížďka
ale zatím podle cen paliva to vypadá , že budu brat benzin až v HR v Lepej Bukvě



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (02. 04. 2009 08:56).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 04. 2009 21:33
Ahoj,
jak je to prosím s tím posledním úsekem před hranicemi do Chorvatska, Myslím trasu :
Ptuj - Gornji Macelj
ukazuje mi to kus po silnici E59, a na mapce slovinců je zelená a není popsáno co to je
Odkaz na mapu: [www.cestnina.si]
Díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 04. 2009 21:47
Celá cesta z Mariboru až k HR hranicím se dá jet po neplacené cestě. Pokud ti to ukazuje E 59 tak je to správně, místně je ta silnice značená č. 9.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 04. 2009 21:59
Na googlu to ukazuje E59 i 9
Takže je zadarmo, moje oblíbená cena? thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 04. 2009 22:18
Koukal jsem nějakou dobu do map a nejkratší mi vychází sjet z dálnice A2 v Rakousku už v místě, kde A2 mění směr z jižního na západní, u města Ilz a dále pokračovat na jih po B66 přes Riegersburg na Feldbach, odtud stále na jih po B66 přes Bad Gleichenberg a pak se napojit na B69, přes Halbenrain a přejet do SLO u Gornja Radgona, dál pak po silnici č. 3 na Lenart, dále po č. 229 na Ptuj a zde se napojit na klasickou E59 (č. 9) a pokračovat dál na hranice s HR.

Mám ale 2 základní dotrazy:
1) Nejel to někdo? Jak je to časově? Podle mapy to vypadá skoro jako nejkratší. Podotýkám, že nelítám po dálnici 150.

2) Jak je to vlastně s úsekem Ptuj - hranice SLO/HR (u Krapiny)? Mohutně se tam taky staví, nebude tam letos někde taky placený úsek?

Pavel.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 11:48
Kratsi to byt muze,ale nezapomen,ze v Rakousku musis pekne pomalu po dedinach a tudiz ztratis pekne cas,ono taky zalezi,kdy minis tudy projizdet.Jinak je to touto zkratkou 2,20 h. do Krapiny (HR) a 140 km.Od hranic Sl - Hr platis uz maut.
A tady mas odkaz na fotky celeho useku Krapina - Macelj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (06. 04. 2009 12:12).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 14:02
Fanky,v loni se před přechodem silně a houževnatě pracovalo na dálnicí ,myslím těsně za mýtem, směrem ke Slovinsku.Připadalo mi to,že ta dálnice bude pokračovat stále rovně.Změnilo se něco a nebo se za mýtem stále sjíždí doprava na celnici?? Nebo budou nějaké změny do sezóny i tam ?

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 14:30
Zatim,co jsem nasla podle Prometu a Hak by mel byt ten kousek hotovy az v roce 2011.
Neplati se od hranic po vjezd Trakoscan.

mapka



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (06. 04. 2009 15:29).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 19:23
Ahoj,
tak jsem našel stránky Slovinců s mapou úseků na známku. Tak u toho úseku Ptuj - Chorvatsko E59/9 tam mají nutná vingetta.angry smiley

[img3chybny-odkaz-rajced6]

Tak jak je to? Je třeba nebo není?confused smiley
Díky za odpověď.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pepa72 (06. 04. 2009 19:39).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.