Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 19:31
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 19:40
Ahoj,
díky. Už jsem upravil odkaz na tu jejich mapu, takže zadarmo a mapa kecá? Nechystají nějaké pitomé překvapení?
Mapa:
[img3chybny-odkaz-rajced6]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 21:22
Díval jsem se na mapy - plánovač tras. Trasa navržená z Ilz (u A2 v Rak.) dolů na jih přes Gornja Radguna na Ptuj (viz str. 14) vychází na Google asi 97 km, 1h 53 min. Pokud bych jel klasicky po A2 na Graz, zde směrem na Maribor a dál na Ptuj, vychází to asi 139 km a časově 1 h 30 min. Předpokládám, že se trasa mimo dálnici časově o něco protáhne díky průjezdům přes vesnice, nicméně úsek Maribor - Ptuj bývá o prázdninách taky rychlostně nic-moc díky kolonám (samozřejmě i Ptuj - Krapina). No, nechám si to projít hlavou a třeba to v červenci zkusím. Nicméně - kdyby s touto trasou někdo měl zkušenosti, dejte vědět.
Pavel.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 22:57
pidan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj
> již to tu je několikrát zminované ale opakování je
> matka moudrosti:
> sjezd č.228 SPIELFELD
> pak na GRABNITZBERK mírně doleva na WIELITSCH
> směr hranice po silnici č.708 směr Zgornje Vrtiče
> pak dále směr Zgornja Kungota, mírně doleva na
> silnici č.436 směr Dolnja Počehova a vjezd do
> Mariboru:šentiljska cesta-partizanska cesta-titova
> cesta-ptujska cesta a hurá na Jadrandrinking smiley
> na google,,mapy,, Vám to po zadání těchto tzv.cílů
> ukáže celou trasu
> mějte se a 30éček užijte ve zdravísmileys with beer


Koukam to si opsal tady [garaz.autorevue.cz]
ale i s chybamam (jako ve skole) neni to GRABNITZBERK nybrz GRAßNITZBERG grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2009 22:57
Milý Pepo, kdysi, dávno, ve střdověku se to zde již probralo z leva z prava. Podívej se pořádně na tu mapku. Zjistíš, že silnice č. 9 není ta zelená.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 15:27
Pro opravdu hodně znalý,je tento popis tratě co jsem sehnal od CK bez problémů?

Pokud nechcete platit známku na slovinské dálnice /35 EUR na 6 měsíců/, doporučujeme vám tuto objížďku:

Jedete z Grazu po dálnici na slovinské hranice. Nedojedete až na dálniční hraniční přechod, ale na poslední odbočce z dálnice na rakouské straně /226.km Gersdorf/ sjedete z dálnice a pokračujete směr MURECK. Zde je hraniční přechod do Slovinska. Přejedete hranici /dnes už naštěstí volně průjezdnou/. Za hraničním přechodem jedete doprava směr LENART, PTUJ.

Projedete LENART a pokračujete směr PTUJ. V městě PTUJ jedete směr MARIBOR, ale jen proto, abyste přejeli most přes řeku DRAVA. Hned za mostem se napojíte na hlavní silnici č. 9 směr chorvatské hranice /hraniční přechod Gruškovje - Macelj/. Tato cesta stejně dlouhá, jako původní cesta přes Maribor, je dobře značená a spolehlivě se vyhnete všem placeným úsekům.

Upozorňujeme, že placený úsek není pouze krátký úsek dálnice z hraničního přechodu ke kruhovému objezdu před Mariborem, ale také průjezd Mariboru. Zde popsanou objížďkou jedete úplně mimo Maribor a na původní hlavní silnici se napojíte až v městě PTUJ asi 30 km před chorvatskými hranicemi. Objížďku jsme vyzkoušeli a doporučujeme.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 15:42
paneboze lidi,proc si neproctete poradne cele vlakno a davate sem info porad stejne dokola!!!!
Neni to skoda mista?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 16:09
Ahoj,
díky za odpověď, když oni tak nějak na mapách splývají dohromady, podle Google je tam jen jedna, proto sorry a koukněte sami. Nikdy jsem to neřešil, ale teď co zavedli výpalný tak to zkoumám.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pepa72 (09. 04. 2009 22:15).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 17:20
nezkoumej
E59 je starší značení mezinárodních tahů a cesta začíná dokonce v Praze :
Praha – Jihlava – Vídeň – Štýrský Hradec – Spielfeld – Maribor – Záhřeb
Slovinci si ji očíslovali v úseku Maribor - Ptuj jako č.1 a od Ptuje k přechodu Macelj jako č.9 yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 17:26
Myslím si, že Pepa72 má pravdu. Silnice E59/9 je jedna a ta samá a od roku 2009 zelená. Proto asi stavějí u Ptuje ten nový kruháč a nazvou to tam rychlostní silnicí a donutí nás tam platit stehně jako za kruháč u Mariboru. Ty informace Slofika jsou rok staré, uvedená cesta byla loni zcela bez problémů a bez zdržení. Od začátku roku zde očekávám nějaké nové informace o stavu Maribor-Ptuj-hranice, ale obávám se, že se budeme muset silnici E59/9 vyhnout a najít nějakou další cestičku bez výpalného.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 18:48
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 19:50
Johana neblbni lidi. Slovinci staví z Mariboru na HR hranice novou dálnici a tak "stará" silnice E 59 bude stejná jako dříve , bez poplatku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 20:59
přátelé
jak to tu sem tam čtu tak v tom máte TOTÁLNÍ zmatek a kdo to tu nesleduje stále tak opravdu neví kama má jet.
To my co jezdíme přes Maďarsko v tom máme jasno a zmapováno s přesností cca 100 metrů abychom jak je zde uvedeno v záhlaví " OBJELI PLACENOU DÁLNICI VE SLOVINSKU". smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 21:05
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> přátelé
> jak to tu sem tam čtu tak v tom máte TOTÁLNÍ
> zmatek a kdo to tu nesleduje stále tak opravdu
> neví kama má jet.
> To my co jezdíme přes Maďarsko v tom máme jasno a
> zmapováno s přesností cca 100 metrů abychom jak je
> zde uvedeno v záhlaví " OBJELI PLACENOU DÁLNICI VE
> SLOVINSKU". smoking smiley


Tož tak. Svatá pravda Rohale. Taky jak to pročítám tak su s toho Jelen. Zlatí Madaři.thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 04. 2009 21:13
To slofik :poslední sjezd z dálnice na Rak. straně má číslo 228! Ty ale odboč na té 226.Je to sjezd za velkým odpočívadlem,tuším,že má také číslo 226(jistě to ale nevím).Jinak dál to souhlasí,jen to není tak jednoduché,jak to ona CK popisuje.Pročti vlákno,vynech poplašné výstřelky lidí,kteří zaslechnou drby a udělají z nich zaručené informace a jedeš v pohodě.

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 09:05
Tak že defakto vím opět kulové protože když čtu toto vlákno tak jsem z toho jelen a nejsem sám.Bud je to správná cesta nebo není,může mi to někdo říct?ANO - NE
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 09:14
to slofik :

ANO smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 09:16
TO Tomík3 děkuju thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 10:33
Já jedu letos po krátké pauze a tak budu zdolávat slovince prvně. Mám v tom jasno. V Rakousku z dálnice a pak podle zde již několikrát zveřejněné mapy směrem na MURECK - LENART - PTUJ a dál už to zase znám.
Než řešit kudy Bratislavou a kudy přes Maďary + řešit kde se to platí na Slovensku a v Maďarsku, to raději nastuduju tu okliku ve Slovinsku a zbytek cesty jedu už po paměti.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 13:12
----:> atnarfus
máš recht, hromada lidí co jsou třeba z DO, KV nebo z CH se nebude drbat pravou rukou za levým uchem aby poznali Magyarország....smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 15:08
Přesně tak, já jsem od KV a jedu jako loni sjezd č. 228 na Spielfeld a neřeším jestli bude známka za 10, 15 nebo 35 E.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2009 22:04
Já jsem z vysočiny a ideální štreka je pro mne Jihlava-Znojmo...
Silnice až na Rakouské hranice nic moc, ale hned za čárou si to zase vynahradím. Od té doby, co je v Rakousku nová silnice, tak to nemá chybu. Skrz Vídeň profrčím rovně za nosem ani nevím jak. Nebýt těch Slovinců, tak už fakt jezdím poslepu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2009 15:22
Nazdar Cesi!

Tak tady je vsechno pro vas:
[withoutvignette.blogspot.com]

[www.motori.hr]
Tady jsou obrazky ktery vam mohou pomoct (kdyz jezdite zpatky do Cech grinning smiley ). Pokud budu mit cas, prelozim co pise pod obrazky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil chorvat-praha (14. 04. 2009 09:53).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2009 22:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:33).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 09:39
VYBORNE!!!
Nevadilo by ti kdybych kontaktoval autora blogu bezvinjete a poprosil ho at tam prida tvuj preklad?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 11:14
Někde jsem popis objížďky v pdf včetně map našel. Jedna je přes Maribor (ta je dost komplikovaná) a druhá přes Mureck (tu už jel loni bratranec a bez problémů). Bohužel už nevím kde jsem to stáhnul doufám, že mě někdo nebude kamenovat pro "duševní vlastnictví" [www.hvar.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 11:22
chorvat-praha napsal(a):
-------------------------------------------------------
> VYBORNE!!!
> Nevadilo by ti kdybych kontaktoval autora blogu
> bezvinjete a poprosil ho at tam prida tvuj
> preklad?

Send translation to bezvinjete@gmail.com

It should be noted that around 15.7. motorway Maribor - Ptuj will be opened and there will be a change in avoiding wignettes in area of Ptuj. English translation shall be corrected immediately. Contact should be maintained in order to correct Czech translation as well.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 11:29
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někde jsem popis objížďky v pdf včetně map našel.
> Jedna je přes Maribor (ta je dost komplikovaná) a
> druhá přes Mureck (tu už jel loni bratranec a bez
> problémů). Bohužel už nevím kde jsem to stáhnul
> doufám, že mě někdo nebude kamenovat pro "duševní
> vlastnictví"
> [www.hvar.cz]

1. In area of Ptuj this route is far from the optimal one!
2. After Maribor - Ptuj motorway will be opened (promised around 15.7.), situation will change significantly.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 18:37
tak z toho jsu jeleneye popping smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 19:01
Bezvinjete (správce blogu) napsal, že někdy kolem 15.7. se otevře nový úsek dálnice Maribor - Ptuj a tím nastane i další změna pro použití dálniční známky v oblasti Ptuje.
Překlad do anglického jazyka bude okamžitě akualizován a proto je nutné uchovat kontakt pro následný překlad do češtiny.
Dále uvádí, že překlad z angličtiny se může poslat na uvedený e mail.
Další informace je o tom, že v oblasti Ptuje to není jediná optimální cesta.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.