Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 18:47
Dotaz na Folin :
jde sjet přímo z Ravče zpátky na starou magistrálu?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 23:32
Na obrázku je vidět budování dálnice souběžně se starou cestou.




MAPA ÚSEKU SLIVNICA - DRAŽENCI

20.03.2009
Gradbena dela so v polnem teku.

Gradnja avtocestnega odseka Slivnica-Draženci se počasi končuje. Trenutno se izvajajo zemeljska dela, nasipi pa so v glavnem končani. Kmalu se bo začelo tudi polaganje asfaltnih plasti. Tudi gradnja objektov se počasi končuje. Po besedah Antona Brodnjaka, direktorja projekta za severovzhodno Slovenijo pri DARSU, gradnja poteka po predvidenih planih in se bo končala 15. julija. 15. julij bo tako pomemben datum za Štajersko, saj bo avtocestna povezava potekala vse od Šentilja do Dražencev. To pa pomeni, da se bo ves tranzitni promet že v Šentilju preusmeril na avtocesto. Lokalni prebivalci bodo lahko tako končno mirno spali. Njihove hiše se ne bodo več tresle, konec pa bo tudi dolgih kolon v turistični sezoni. Sicer pa se bo avtocesta sklenila 13 kilometrov pred hrvaško mejo. Gradnja zadnjega odseka naj bi se začela konec leta 2012


Výstavba dálnice sekci Slivnica-Draženci pomalu končí. Teď se provádějí dokončovací práce, hráze jsou převážně dokončené. Brzy začne pokládání asfaltových vrstev. Dokonce i na výstavba budov pomalu končí. Podle Anthony Brodnjaka, projektového ředitele pro severovýchod Slovinska v DARSU, výstavba probíhá v rámci zamýšlených plánů a skončí dne 15. Července.Tento den bude důležitým datem pro Štýrsko,tento den proběhne spojení dálnice Šentilj na Dražencev. To znamená, že celá tranzitní doprava od Šentilji se přesune na dálnici. Místní lidé se moci konečné v klidu vyspat. Jejich domy se nebudou již třást, bude také konec dlouhých kolon v sezoně. Nicméně, dálnice bude ukončena 13 kilometrů před chorvatskou hranicí. Stavba poslední části má být zahájena na konci roku 2012.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Podgoranin (09. 05. 2009 00:20).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 11:17
Takže v srpnu pojedu od rak.hranic až 13km před Chorvatské po dálnici?Jestli je to tak tak těch 15+15 éček dám
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 16:12
cloudyman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dotaz na Folin :
> jde sjet přímo z Ravče zpátky na starou
> magistrálu?

Tak to si nejsem moc jistej,ale jestli si dobře pamatuju,tak těch sjezdů na pobřeží na novým úseku tam moc nebylo,jestli vůbec nějakej.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 17:46
To Folin:
jojo, ja si to taky myslím, potřebuji do Drveniku, kdyby byl sjezd na pobřeží z
Ravče, tak by to bylo super, ale to bue asi někdy budoucnu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 18:04
To cloudyman: jde je to silnice č. 512, Po výjezdu z dálnice na stopce doprava a po asi 1km je cedule jak vrata Makarska a vyjede se až za Makarskou u Podgory. Pěkná cesta a objede se dle mě ten nejvíce zatížený úsek od Brely po Makarskou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 18:42
To Mike: tak když jsem mrknul na mapu, odhadem z ŠESTANOVACE DO RAVČI 30 km, z Ravči po 512 na magistrálu 15 km, a odtud do Drveniku taky cca 15 km, to je pro mě lepší varianta sjet v Šestanovaci a těch 30 km po starý. Vzhledem k tomu, že předpokládám, že tudy budu projíždět někdy mez 3. a 5. hod. ranní, tak myslím, že není co řešit ( už jsem tudy touto dobou jel a všude bylo mrtvo, akorát okolo 5. hod začali vyjíždět pekaři)
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 19:04
I když tato informace patří do jiného vlákna, musím poznamenat k cestě z Ravče na Makarskou.
Ano, silnice 512 je úžasná s nádhernými výhledy z výšky na Jadran. Ale v podstatě to je zajížďka. Kdo jede dále na jih, musí dávat pozor, kde odbočit na poměrně úzkou cestičku do Podgory. Jinak vyjede na křižovatce v Makarské...

Sám čekám na první informace od lidí, kteří tudy letos pojedou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2009 20:05
To: cloudyman: Samozřejmě, že to hlavně závisí na době průjezdu. Já počítám Šestanovac-Ravča 20 min, Ravča-odb.na 512 5min Ravča Makarska 25 min. Necelá hodina v podstatě kdykoli. Ať si každý srovná s klasickou cestou přes Brelu.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 05:17
Z Ravče sjet na starou mag. jde ale je to tak komplikované že to je prostě blbost.Prostě ať to je jak to je, dolů z dálnice na Šestanovaci a dál na Zadvarje, Brelu , Bašku Vodu, Makarsku až na Gradac. Z Ravče to jde také na Gradac ale je to zdlouhavé po úzké silnici a hlavně o 42 km delší. No a k tomu poplatek na dálnici - a je to!!! Snad tam někdy budou dělat cestu ale přesně nevím. A ta krása když se sjíždí z Gor. Brele dolů na křižovatku u moře. To mám vždycky strach abych se nemusel přebalovat.thumbs up
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 05:37
Pro Mike: Z Ravče do Makarske to je po 512 cca 35 km. A touto cestou pod Sv. Jure to jedu tak hodinku.
Pro Jo : Nádherný výhled na Jadran je až tak posledních deset km před Makarskou. A ta odbočka na Podgoru? Nevím, ale kdo chce může to zkusit. Otočit se to dá kdykoliv. A na Jadran se dá z 512ky koukat - od toho tam jsou odpočívadla. Proti to valejí autobusy, kamiony, osobní auta. Je to hlavní tah do BIH. Na D 62.moody smiley
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 08:08
Pohled na Jadran z cesty od G. Brely je úžasný, ale pohled z cesty 512 jej předčí. Jsou tam dva odpočívadla, ale v protisměru (do kopce). Takže je třeba při jízdě s kopce dávat dobrý pozor při zajíždění na ně. Poprvé jsem tudy jel v roce 1984 a od té doby se tam rád vracím. Na dovolené v okolí Makarské si někdy jen tak vyjedeme "na kopec" pokochat se.
Samozřejmě, že to nemá logiku, zajíždět po dálnici až do Ravče. Ale která "srdeční" záležitost se dá logicky odůvodnit?
Údajně se má budovat tunel z dálnice do Drveniku, to už by bylo jiné kafe.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 10:09
Ještě uvidím dle situace pro jakou variantu se letos rozhodnu,ale má nostalgie mě asi našeptá abych opět mohl uvidět ten nezapomenutelný pohled na Jadran z G.Brely.Vždy si vzpomenu na mojí první cestu s rodinou( já sám jsem byl poprvé v Jugoslávii v 1973) a ten jejich údiv a rozzářené oči.Takže všem krásnou cestu.thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 17:38
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale letos to tam bude vypadat ináč..protože tam
> bude končit Dálnice A-4 Slivnica-Draženci.

Vypadat ano,ale průjezdné to bude.Vidím to že od toho kruháče to bude v poho.Píší že to bude po křižovatku v Draženci.


avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 17:45
....spletli jste si tema kluci,hus hus kam to patri!!!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2009 21:42
přesně tak Fanky tlachy tlach s skutek utek
zatím jen mohlo by se mělo by se možná snad atd......................
možná, že letos si udělám prodloužený víkend na Istrii a střihnul to přes A, ale podle toho co tu píšete tak se v tom málo kdo vyzná
jo ty červené nejsou odemne



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (11. 05. 2009 10:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2009 09:59
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------

> zpracujte takový itinerář cesty jako je ten můj
> přes HU a smeknu

Pevně věřím že přes Hurony je zapotřebí mít itinerář.My co jedeme přes A ho nepotřebujeme.Sdělujeme si jen své postřehy pro hladší průjezd.Ti co sem vkládají své poznatky ohledně dopravních omezení si dávají práci a situace se stále mění.Nebo chceš říct že víš že přes Naďmároš nebude žádná uzávěra?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2009 10:32
to: bobbob
já to tu vidím tak, že se to tu sice aktuálně píše ale nikde není popsána cesta v kuse od např. Znojma až třeba po odbočku na starou plitvickou.
Ten kdo to tu nečte pravidelně tak z toho má guláš.
Ať to tu někdo udělá celou cestu a pokud bude aktualizace tak to prostě opraví a pro nově se tázajíci se dá odkaz na tento popis a není co řešit.
I já pokud bude něco nového tak to prostě aktuálně v itineráři upravím.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2009 12:16
...kdyz chci vedet presnou cestu,tak si prectu cele vlakno a urcite pro me potrebnou informaci najdu vcetne mapek atd.
Ale pro vsechny jeste jednou vsechny mapky dohromady,zatim na nich neni nic noveho
Gersdor-Mureck-Lenart-Ptuj-HR
Maribor pres Kungotu
Gersdorf-Spielfeld-Pesnica
Pesnica-Kungotu-Maribor
Maribor-Ptuj -Macelj

tady jeste odkaz na renovacni prace na cestach po Slovinsku a jeste odkaz na dokoncovaci prace na dalnicich a cestach az do roku 2010



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fanky (11. 05. 2009 12:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2009 16:07
to:Rohal
Takže můj itinerář.Ve Vídni vjedu na dálnici a pak jedu stále po dálnici až na Makarskou.Stačí se držet ukazatelů.Vše je tu popsáno.Jediný problém co stále řešíme je to zatracené Slovinsko.Ale kdo ho řešit nechce tak zaplatí pár éček a už jen dál sleduje ukazatele a fičí.Shrnuto:kdo na jadranu už byl tak má jediný problém ve Slovinsku a kdo nebyl tak popisů cest je tady dost.(podrobných).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 05. 2009 12:05
Zdravím lidi. Mám jasno,pojedu už několikrát zde propranou cestou "Mureck,Lenart,Ptuj" Zajímalo by mě ale jestli jste měli nějaké negativní skušenosti se soudruhy POLICAJTY ze Slovinska.Nebo ze strany prostých rolníků spinning smiley sticking its tongue out Páč se jim to asi nelíbí když jim to začneme houfně objíždět přes ještě před nedávnem relativně klidné obce bez většího provozu. dík za reakce.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 05. 2009 12:33
...co ja vim,tak je zatim klidek,jela jsem tama ted 2 x po sobe v nedeli a nic se nedelo,zadni policiste k videni,takze uvidime,co si na nas jeste vymysli do zacatku sezony.Pekna brozurka oLenartu
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 05. 2009 14:20
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (13. 05. 2009 08:52).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 05. 2009 18:52
> Výstavba dálnice sekci Slivnica-Draženci pomalu
> končí. Teď se provádějí dokončovací práce, hráze
> jsou převážně dokončené. Brzy začne pokládání
> asfaltových vrstev. Dokonce i na výstavba budov
> pomalu končí. Podle Anthony Brodnjaka,
> projektového ředitele pro severovýchod Slovinska v
> DARSU, výstavba probíhá v rámci zamýšlených plánů
> a skončí dne 15. Července.Tento den bude důležitým
> datem pro Štýrsko,tento den proběhne spojení
> dálnice Šentilj na Dražencev. To znamená, že celá
> tranzitní doprava od Šentilji se přesune na
> dálnici. Místní lidé se moci konečné v klidu
> vyspat. Jejich domy se nebudou již třást, bude
> také konec dlouhých kolon v sezoně. Nicméně,
> dálnice bude ukončena 13 kilometrů před
> chorvatskou hranicí. Stavba poslední části má být
> zahájena na konci roku 2012.


To bylo super,jedu 18.7,to už bych dal těch 30 EU
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 05. 2009 22:09
já teda rozhodně
prt
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2009 07:41
zkoušel jste už nekdo trasu z Ptuj přes Markovici, hraniční přechod Zavrč a dále přes Varaždin a potom nájezd na dálnici směr Zagreb. Jaká je kvalita cest? provoz? zdržení na hranicích atd?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2009 08:59
prt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zkoušel jste už nekdo trasu z Ptuj přes Markovici,
> hraniční přechod Zavrč a dále přes Varaždin a
> potom nájezd na dálnici směr Zagreb.....

přemýšlím, co tě k té trase vede, vždyť od Ptuje dolů k Macejlu se ještě nebude platit léta...tvá trasa je delší o cca 40 km než klasika přes Krapinu a za dálnici od Varaždínu zaplatíš zhruba stejně jako přes Krapinu....
že by kvůli pátečním a sobotním frontám v Macelju?
nebo si chceš prohlédnou Varaždín?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2009 09:01
sorry za duplicitu..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (15. 05. 2009 09:25).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2009 09:27
no kdesi sem tu už četl, že někdo sjíždí na A2 v Rakousku na exitu 138 Ilz..pak jede přes Feldbach na přechod G.Radgonu..pak Ljutomer, Ormorož
prt
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2009 09:59
Varaždin jsem už viděl a máš pravdu vede mě k tomu sobotní termín nástupu. trasa dálnice od madarska do zagrebu je vždy volná.

Jel jsem před rokem ve stejném termínu t.j. začátek prázdnin a cesta tam docela v pohodě jen zdržení na macelji asi 30 min, ale co jsem viděl naproti to byla jatka, kolona cca 5 km před jednotubusovým tunelem před krapinou, tak se bojím, co když někdo zase pustí oba pruhy z chorvatska a nás zastaví nebo pošlou nějakou objížďkou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.