Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 19:17
jj..díky..ale asi většinu lidí bude zajímat kde bude končit dálnica A-4 Slivnica-Draženci..nejspíš někde u teho Kruháču u Ptuje..a ta stávající cesta č.9 od Maribora bude zvednutá nad dálnici? nebo jak to bude..viděl sem pár nákresů ale nějak sem z teho nic nepřečetleye rolling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 20:39
Project for connecting the existing state road Maribor - Ptuj and motorway are here:

[www.skyscrapercity.com]

If motorway is really opened by 15.7.2009, we shall prepare detailed and relatively simple solution to avoid it (two additinal turns). Czech translation will be available if someone will be ready to cooperate with us and contact us at the e-mail address above accordingly.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2009 21:00
asi to je mimo tema, ale nevite jestli se nekam pohla dalnice dolu?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 04. 2009 00:42
For bezvinjete.
Please send all information to my e - mail podgora(at)email.cz
We are ready thumbs upThanks!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 04. 2009 15:18
So far we have not been contacted.

If anyone is ready for cooperation in order to prepare Czech translation, please contact us at bezvinjete(at)gmail.com

Greetings!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 04. 2009 20:11
Chce to klid,loni to projeli redaktoři MF Dnes a počítám,že i letos v tom turisty nenechají a dají opět jako loni přesný popis cesty i s fotkama,podle kterého se loni jelo krásně a bez známkyspinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 04. 2009 20:34
Jo plně souhlasím, já to minulí rok taky zkusil a pohoda a klídek smoking smiley
Letos to bude určitě taky tam i zpět. A věřím, že to bude klidný.

Radek
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 04. 2009 20:55
bezvinjete napsal(a):
-------------------------------------------------------
> So far we have not been contacted.
>
> If anyone is ready for cooperation in order to
> prepare Czech translation, please contact us at
> bezvinjete(at)gmail.com
>
> Greetings!

Čuj, ne znam čemu komplicirati, tekst je ovdje, autor mi je poslao poruku da nema ništa protiv da se taj prijevod tamo stavi. Koja je poanta sad to slat na mail umjesto jednostavnog copy-paste? Ako treba nekog kontaktirat u vezi prijevoda, pošalji mi ovdje privatnu poruku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 04. 2009 09:08
tady je jeste jedna zkratka v Ptuji ( modre znaceni)

avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 04. 2009 09:31
Jo, po téhle modré jsme jeli vloni domů, protože jsme odbočili na Ptuj moc brzo. Pak jsme se tam za mostem trochu zamotali, nebylo to tam nijak značené, žádná cedule na Lenart. Na starších mapách tenhle most není ještě zakreslený.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 04. 2009 12:43
Také jsme se v Ptuji trošku zamotali,ale nic dramatického. Jeli jsme pak přes přechod Rogatec, tam se přechází super-bez front,jen v protisměru jeden Rakušák. Je to sice menší zajížďka, ale krásná krajina. Zpět jsme jeli tou samou cestou a také bez front a čekání. Kařdopádně si tu mapku vytisknu,ať máme zase jednu variantu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 04. 2009 14:32
ale letos to tam bude vypadat ináč..protože tam bude končit Dálnice A-4 Slivnica-Draženci.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 04. 2009 16:21
chorvat-praha napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bezvinjete napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > So far we have not been contacted.
> >
> > If anyone is ready for cooperation in order to
> > prepare Czech translation, please contact us at
> > bezvinjete(at)gmail.com
> >
> > Greetings!
>
> Čuj, ne znam čemu komplicirati, tekst je ovdje,
> autor mi je poslao poruku da nema ništa protiv da
> se taj prijevod tamo stavi. Koja je poanta sad to
> slat na mail umjesto jednostavnog copy-paste? Ako
> treba nekog kontaktirat u vezi prijevoda, pošalji
> mi ovdje privatnu poruku.


Ma koji autor? Mi smo autori :-)

Ne razumijem poruku. Predlažem da se napravi češka verzija kao što već postoje hrvatska i engleska. Za početak može se kopirati ono što je na forumu. Ali onda treba sve provjeriti, prevesti itinerar i treba ostati u kontaktu kad se upute negdje u srpnju ili kolovozu promijene da se promijeni i prijevod!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 05. 2009 20:47
Ahoj,
nevíte jaká je aktuální informace na trase z Ptuj na hranice do Chorvatska, tam je to doufám ještě bez známky. Silnice 9/E59.
Díky za aktuální zprávy, blíží se odjezd.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2009 12:40
Cesta do Chorvátska zlacnie. Slovinci chystajú diaľničné známky za 15 eur

Boris Latta, Pravda | 6. mája 2009 9:16

Slováci sa v lete dostanú k chorvátskemu moru autom zrejme o čosi lacnejšie. Slovinsko totiž chystá diaľničné známky s kratšou lehotou platnosti za 15 eur. Slovinská diaľnica bola ešte vlani pre Slovákov nočnou morou. Existovali totiž iba dva typy diaľničných známok, ročná v hodnote 55 eur a polročná za 35 eur.

Pritom turisti zo Slovenska, ktorí k Jadranu zamierili cez Rakúsko a ďalej cez slovinský Maribor, prešli v Slovinsku po diaľnici len zhruba desaťkilometrový úsek.

Slovinské ministerstvo dopravy predložilo tento týždeň návrh, podľa ktorého by existovali tri typy známok: ročná (95 eur), mesačná (35 eur) a týždenná (15 eur). Znamená to však, že ak sa Slovák vyberie na desaťdňovú dovolenku, bude si musieť kúpiť dve týždenné známky a za obe zaplatí celkom 30 eur. Teda len o 5 eur menej, ako stojí polročná známka. Zmenu Ľubľana avizovala od začiatku letnej sezóny, reagovala tak na kritiku Európskej komisie, týkajúcu sa práve diaľničných poplatkov.

Slovenskí motoristi by si však mali dať pozor po prechode rakúsko-slovinskej hranice. Mnohí totiž používali starú cestu až do Mariboru, aby sa vyhli diaľnici. Dostali sa ňu, keď odbočili doprava za hraničným priechodom Šentilj. V Maribore potom pokračovali v jazde po ceste prvej triedy až na chorvátske hranice.

"Teraz je tu pasca v podobe kruhového objazdu v samotnom Maribore, cez ktorý môžete prechádzať len s diaľničnou známkou," povedala Nora Henterová, vedúca zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia pre Slovensko. Na rozdiel od väčšiny európskych krajín sú totiž v Slovinsku mestské diaľničné obchvaty súčasťou platenej diaľničnej siete. A platí to aj o spomínanom kruhovom obchvate.

"Vyhnúť sa úplne plateniu slovinských diaľničných poplatkov pri ceste k Jadranu sa dá iba cestou cez Maďarsko a hraničný priechod Goričan. Cezeň súvisle prejdete z Maďarska do Chorvátska," dodala Henterová.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2009 17:07
Díky za odpověď, takže to shrnu:
a - známka na 7 dnů za 15 eur je dobrý vynález ve smyslu: vlk se nažral a koza zůstala celá. Protože ušetříme 5 eur, a to se vyplatí !grinning smiley
b - unikátní dálniční kruhové objezdy pouze se známkou, opět nádhera

Ale jak to dopadlo s tím kusem silnice, 9/E59, stále ještě nevíme. Mně totiž u nich už nic nepřekvapí, prosím nejel tu letos někdo?
Díky za odpověď.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2009 17:37
Ak je toto lacnejšie tak ja zožerem dve kilá štrku. Veď kto by si už len kupoval jednu nálepku v Slovinksu keď potrebujeme minimálne dve, to je tá ista cena ako bola predtým nehladiac na trápnych 5 €.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2009 20:06
Madaři za nic nemůžou a ještě je budeme obtěžovat k vůli Slovincům jízdou přes jejich území..nejlepší by bylo aby jsme se všeci češi domluvili objezdem jejich pidi dálnice aby se steho Slovinci posrali ..jak hlukem tak kolonama po těch jejich okreskáchthumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2009 20:53
Přesně tak, radši bych jel přes Slovinsko, v Maďarsku píšou o zvýšeném výskytu zvěře, jedeme na noc, a tak bych nerad dojel s kancem v kapotě, nebo uvnitř auta.
Jen najít správnou trasu, aby am nedali zákazy, známky apod.
Chtěl bych jet po trase MURECK - LENART - PTUJ a hranice. Zajímá mne jestli něco nevymysleli na kousku té silnice 9/E59 na hranice. Jsou to kluci šikovný, co pro euro i značku osadí a život normálním lidem osladí.spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 10:41
Když jsem na začátku dubna o uvedeném problemu zde mluvil, tak mne okamžitě Jaroušek Cimrmanů sepsul, abych neblbnul lidi. No a měsíc se s měsícem sešel a pic kozu do vazu. Holt Jaroušek Cimrmanů není takový genius jako jeho jmenovec z předchozích časů. " "Vyhnúť sa úplne plateniu slovinských diaľničných poplatkov pri ceste k Jadranu sa dá iba cestou cez Maďarsko a hraničný priechod Goričan. Cezeň súvisle prejdete z Maďarska do Chorvátska," povedala Nora Henterová, vedúca zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia pre Slovensko." No, a teď Jardíí raď. yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 11:53
Janahana nespsul jsem tě zas tak moc. grinning smiley a trvám na tom co jsem psal. Ona totiž milá paní Nora Henterová radí slovákům a pro ty je, už z geografického rozložení země, výhodnější jet Maďarskem.

"Teraz je tu pasca v podobe kruhového objazdu v samotnom Maribore, cez ktorý môžete prechádzať len s diaľničnou známkou," povedala Nora Henterová, vedúca zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia pre Slovensko. Na rozdiel od väčšiny európskych krajín sú totiž v Slovinsku mestské diaľničné obchvaty súčasťou platenej diaľničnej siete. A platí to aj o spomínanom kruhovom obchvate. "
O této větě nemá cenu snad vůbec nic psát. Kde je v "samotnom Maribore" kruhový objezd? Kdo mi poradí? Na obchvatě Mariboru je jen jeden a ten je u Pesnice a je teď už zase zpoplatněný. Ale mě netrápí a spoustu jiných lidí taky ne, těch , kteří rady paní Henterové neberou vážně. Znova to tu popíšu - silnice č. 437 od Šentilj není a nebude zpoplatněna, za Pesnicí přejedu na Kungotu a na silnici č. 436. Tím se vyhnu placenému kruháči. Dál po Šentiljské cestě až do Mariboru a tam kolem pošty přes most (Titova cesta) a Baumaxu doleva na silnici č. 9 (která není součástí obchvatu a tak není zpoplatněnáú a tudy až do HR. Druhá cesta je tak jak radil Bessy Mureck - Lenart - Ptuj - HR také nevede po žádných zpoplatněných cestách. Nepoužiji ani kousek dálnice a ani kousek zpoplatněné H2.

Ta a těď babo raď! (to nemyslím doslava na pí. Henterovou) Kde je ten kruhový objedz. který je tou pastí??? Na mnou popsané cestě žádný v Mariboru nebyl a nevím, kde by ho mohli přes zimu postavit, tak aby byl součástí placeného obchvatu.

Pokud se pletu a v Mariboru během zimy přestavěli většinu silniční sítě tak se tobě i pí. Henterové hluboce omlouvám.smiling smiley


Ale já jsem Jarda Cimrman a ten se neplete.grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 11:57
To Janahana
Nevím,nevím, měsíc se s měsícem sešel, kozu picli do vazu a dálnice se dál buduje souběžně se silnicí č 9. Kruhový objezd spojující obchvat Ptuje s devítkou je pořád kruhovým objezdem. Průjezd Slovinskem bez známky po popsané trase funguje dál. Když bude hotová dálnice a dálniční přechod do HR bude jediný na placené trase, tak budu dál jezdit přes přechod Rogatec který je bez front a bude vždy zadarmo. A to, co řekla nějaká Henterová , je mi úplně jedno.
thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 12:08
Dodal bych,co se objezdu přes Mureck atd. týče,že je třeba rozeznávat dopravní značení.I tato cesta je osazena směrovkami,které vás navedou na dálnici.Jel jsem to 2x tam,2x z5 a vždycky jsem se zarazil v poslední chvíli.Normální značení tam je také,jen ty zelené směrovky k dálnici musíte ignorovat.yawning smiley

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs upthumbs up
08. 05. 2009 12:13
Kéž byste měli pravdu. Taky si myslím, že Jára Cimrman se neplete. Co nám tedy, do toho bude nějaká Henterová kecat, žéé..thumbs up Ale strach, že nám ti kluci slovinský nějakou kulišárnu vyvedou, mám dál. Vždyť i ta týdenní známka...darmo mluvit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs upthumbs up
08. 05. 2009 13:00
Dobrý den,máte někdo přehled,okolik je to delší přes Murfeld-Murek-Lenart-Ptuj až na hranice s HR proti klasické verzi přes Maribor?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs upthumbs up
08. 05. 2009 13:04
Ahoj,
tak snad nám ti loupežníci ze Slovinska nevymyslí nějakou novinku než pojedem, jedem koncem června a tak mně uklidňuje, že jim rito začne až o prázdninách.thumbs up smiley
Díky za info a budu sledovat jak to dopadne, snad se někdo vrátí před naší cestou. Chtěl bych jet Murfeld-Murek-Lenart-Ptuj-hranice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs upthumbs up
08. 05. 2009 13:39
To Radim:

Trasa bez poplatků : 74 km
Trasa klasik : 61 km
Dodávám, že je to od exitu 226 na A9 po hraniční přechod Gruškovje. Měřeno přes Mapsource Garmin.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Podgoranin (08. 05. 2009 13:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 15:10
Co já vím tak sjezd 226km přes Murech a Ptuj tak o cca 10km delší.Pletu se?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 15:33
sjezd 226 Gersdorf an der Mur - Maribor - Ptuj 46,1 km a ca. 47 minut
sjezd 226 Gersdorf an der Mur - Mureck - Lenart - Ptuj 53,3 km a ca.57 minut
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2009 18:03
Ve středu jsem se vrátil s Chorvatska a objíždka Lenart-Mureck v pohodě.Nový úsek dálnice Šestanovac-Ravča super,od konce dálnice na trajekt do Ploče cca 30min.Počítám,že je cesta tak o cca 1hod zase rychlejší. Další úsek do Ploče budují pěkně,viděl jsem nový pilíře na mosty a spoustu techniky v akci,fakt jedou pěkně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.