Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 18:15
Velmi stručně:
"Známka je potřeba na obchvatu Mariboru na rychlé silnici od křižovatky Pesnica (včetně křižovatky!) po křižovatku na Ptujskou silnici. Na dotaz, proč je na pesnické křižovatce potřebná známka, odpovídá DARS, že je v jejich správě. Nejrychlejší bezplatná trasa z Mariboru do Pesnice tak vede přes Kungoto."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To je typická slovinská arogance. Známka je jasně definovaná na dálnice a "rychlé silnice" (silnice pro motorová vozidla) a na křižovatce silnic 1.třídy nemá její vyžadování co dělat. Ta cesta přes Kungoto mi není moc jasná, protože "modrá" silnice v článku nevede přes vesnici Kungoto a když se podívám na normální mapu, tak to musí být nějaká silnice "5." třídy. Holt lepší jet pře Lenart...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (05. 03. 2009 19:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 18:32
Fanky , ta modrá trasa je bez poplatku,to je jasné,ale není mi moc jasné,jak se to spojí právě na tom kruháči.Ta modrá je tedy ve vzduchu,neprůjezdná ??? A nebo jak to je ve skutečnosti ?? Díky.

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 19:32
to tvsat,
Ta modra splyva s cervenou na kruhaci a pak se zase deli,dokonce vedle te mapky je i foto najezdu ze stare cesty na kruhaci!!!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 19:39
To mi je jasné.Tak podle toho to asi bez známky neprojedu.Podle té fotky je kruháč s tou cedulí dole a nad ním jakási další cesta asi nová dálnice nebo co ??? V loni jsem to projel určitě po tom kruháčí a bez známky-asi jsem měl štěstí,že mne nechytili.

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 19:45
presne tak Mirku,mel jsi vloni stesti,ze tam necihali! Ted tam jsou dost casto!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 19:51
Tak to jest špatná zpráva,ale pokud jsem se ještě jednou na tu mapku díval,tak je možnost odbočit před kruháčem doprava jet až na tu jakousi křižovatku a pak doleva a jsem zase na té samé cestě.To by zase nebylo tak složité.Zbytek je stejné jak to tu bylo už stokrát prezentováno na různých mapkách. Fanky je zlatá holka.

MirekŠi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2009 22:06
Obracím se na místní znalce (Fanky) s dotazem - není možno objet ten kruháč takto (po žluté) ?



I při podrobném zvětšení mapy jsem nenašel žádnou překážku !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 07:23
Taky jsem se na tuhle cestu díval, Vím, že tam loni byla nějaká značka, ale nevím jaká. Použít těch 400m na překonání kruháče by bylo super.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 08:52
ja se na to jeste poptam presne domacich,ja mam totiz dojem,ze je to jen mala polni cesta.Nevim to 100%,tak to zjistim!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (06. 03. 2009 09:18).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 10:29
takze jsem zjistila,ze tuto vedlejsi cestu maji Slovinci jako stezku pro kola,takze bohuzel!
pred kruhacem
kruhac
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 11:34
u nas bylo 4.3. v novinach:
" ridici si stezuji a protestuji proti vyderacstvi slovinskych policistu,jeden ridic byl zastaven policisty a musel zaplatit 250 € pokutu za to,ze byl ve Slovinsku bez pasu,a to neni jen jeden pripad,dalsimu ridici pri kontrole zabavili pas,ridicak a papiry od auta i presto,ze mel dalnicni znamku nalepenou na skle,ten policajt baziroval na tom,ze ridic nalepil znamku az tesne pred tim,kdyz uvidel kontrolu na ceste.Musel zaplatit 150 € pokutu,jinak by mu jeho dokumenty nebyly vydany zpet! A k tomu jeste musel podepsat nejake papiry,ktere byly ve slovenstine a kterym nerozumel! Ten " nejatraktivnejsi pripad pro ÖAMTC pravniky byl,kdyz slov.policiste vyzadovali ridicak po spolucestujici jednoho ridice!"

A hlavne si davejte pozor hned za hranicemi ve Spielfeldu,je tam 40km/h. a kasuji tam poradne!
Tady mate par pokut:
Prekroceni v obci:
do 10 km/h: 80 Euro.
11 az 20 km/h: 250 Euro.
21 az 30 km/h: 500 Euro.
pres 30 km/h: 1000 Euro, zabaveni ridicaku a soud na krku
mimo obec:
do 20 km/h: 60 Euro.
21 az 30 km/h: 120 Euro.
31 az 40 km/h: 240 Euro.
pres 40 km/h: 380 Euro, zabaveni ridicaku a soud na krku
dalnice:
do 20 km/h: 50 Euro.
21 az 30 km/h: 100 Euro.
31 az 40 km/h: 150 Euro.
41 az 50 km/h: 200 Euro.
pres 50 km/h: 300 Euro, zabaveni ridicaku a soud na krku

Kdyz nemate pas a papiry k autu:
500 Euro nejmene.

Kdyz nemate dalnicni znamku:
300 Euro nejmene.

Alkohollimit:
0,5 Promille.
od 0,5 bis 0,8 Promille: 450 Euro.

jen tak par info,ktere se muzou hodit...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 11:39
a kdyz nechcete jet na Mureck-Lenart...tak je taky tato moznost: ta cerna trasa
Kungotu





Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fanky (06. 03. 2009 12:11).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 11:39
Jak PAS??? confused smiley Jsme v Unii a v Shengenském prostoru a tam mohu překročit hranice i s jiným dokladem než je pas. Banda jednas Slovinská, přece nepojedu z Plzně přes Maďarsko. angry smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 12:07
Nekteri jsou proste s prominutim kokoti .... mozna, ze i ja nakonec pojedu pres madary.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 13:14
Nejenom v Schengenu, ale po celé unii.
Kdybych byl frajer, asi bych mu se mu omluvil za to, že jsem nevěděl, že je pro jejich arogantní chování z unie vyhodili (a z důvodu této nevědomosti nemám pas) a že z toho mám velkou radost!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (06. 03. 2009 13:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 14:00
Také se obracím na FANKY
ta trasa kterou popisuješ výše KUNGOTU to musím sjet z dálnice už v Rakousku a jet na Spielfeld a nebo stačí v Slovinsku za hranicí sjet na Šentilj a dálnici podjet.
Díky Přemek
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 14:36
Já jsem v loni sjel z dálnice A těsně před dálničním přechodem,směr stará celnice,myslím dříve pro kamiony?? Je tam kousek přes starý přechod horší stav vozovky /asi jak naše D1 grinning smiley/ a pak jel pod dálnicí atd. dle již zmiňované trasy.Ale je možné sjet i za dálničním přechodem nějak u té benzinky,ale poněvadž mám přívěs a neznám kvalitu a šířku vozovky tak jsem volil tu první variantu.Celé jsem to jel prakticky po té trase,která tady byla prezentována z různých tisků a bez sebemenších problémů a využitím A dálniční známky asi na maximum.Zpět stejně a dálniční známku pro A jsem koupil těsně před přechodem SLO-A na levé straně na Shellce za cenu 7,70E.Pokud nebude letos přijatelní cena SLO dálniční známky pojedu tak jak to nakreslila FANKY.

MirekŠi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 15:19
Mirku dík,
taky sjedu v Rakousku na ten starý přechod a pak po trase Fanky.
Přemek
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 16:10
Premku,
mas dve moznosti,bud pojedes uz za Gracem smer Gersdorf -Mureck-Lenart-Ptuj-hranice HR( mapka je na str.12.)
a nebo po stare ceste (pred Spielfeldem sjet na starou cestu,presne ta byla pro kamiony) a pak po stare az k Pesnici pri Mariboru a pak na Kungota ( to je ta nova mapka o trochu vys),tam je na ceste oznaceni na Kungota,je to asi ca 1 az 2 km pred kruhacem,jestli vubec.Pojedes rovne a pak najedes na 436 cestu smer na Dolnja Pocehova a pak dale na Sentiljska cesta a pak Titova cesta a pres vodu a pak na Ptujska cesta E59 a tam uz je vse oznaceno.
A nebo na tu cestu nemusis az pred Spielfeldem,ale jet jako tu prvni variantu uz za Gracem na Gersdorf,ona navazuje cela na tu starou cestu u Spielfeldu! Vlastne jedes a po leve strane mas dalnici.Nejlepe pro orientaci je kouknout na google map celou tu trasu,at to mas na ocich,je to pekne vsechno videt a pak uz ti bude vse jasne!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 16:48
Spielfeld

smer na Kungota


Maribor


a z Mariboru na HR




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (06. 03. 2009 17:06).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 17:05
tady trochu fotek od Gersdorfu na Mureck-Lenart-Ptuj



hned po odboceni na Gersdorf do leva na Mureck


pres Mureck po hlavni a do prava na SLO smer na most


za mostem Trate do prava,neni tady napsano na Lenart nebo Ptuj


smer Lenart




pres Lenart


na konci cesty do prava na Zagreb


doleva na Ptuj




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (06. 03. 2009 17:28).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 19:04
Fanky, já Tě asi miluju! nebo co!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 19:59
tady to mate jeste cele najednou,takova jsem k vam.....thumbs up smileythumbs up smiley





Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 22:17
Přemek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Také se obracím na FANKY
> ta trasa kterou popisuješ výše KUNGOTU to musím
> sjet z dálnice už v Rakousku a jet na Spielfeld a
> nebo stačí v Slovinsku za hranicí sjet na Šentilj
> a dálnici podjet.
> Díky Přemek

V Rakousku sjedeš cca 1km před bývalým dálničním přechodem.Je to sjezd 228.Dále po průjezdu býv.celnicí si dej pozor ať nenajedeš zpět na dálnici.smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fery (06. 03. 2009 22:44).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2009 22:22
No a proč se musí sjíždět z dálnice už před SLO hranicí? To je zpoplatněných i těch 50 m (ještě před pumpou) než se sjede vpravo na státní? Nebo to je taky jen pro cyglisty?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2009 11:15
Fanky..skvělá práce thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 03. 2009 08:17
Dobrý den všem diskutujícím! smiling smiley
V červnu se chystáme do Bosny a Hercegoviny, klasickou trasou přes Rakousko, a protože pojedeme od Záhřebu na východ po dálnici A3 (do Okučani, a pak přes Gradišku do BiH), tak máme v plánu v Rakousku sjet z dálnice už u Gleisdorfu (exit 157), a dál přes Feldbach, Bad Radkersburg, Gornja Radgona (SLO), Murska Sobota, před Lendavou doprava na hraniční přechod Mursko Središće (HR), Čakovec, a za ním najet na dálnici A4. Má někdo zkušenosti s touto trasou?
A HLAVNĚ by mě zajímalo, jak to teď vypadá u Lendavy, jestli už je tam dostavěná a zpoplatněná dálnice, a jestli se jí při použití výše popsané trasy dá vyhnout, resp. jestli tam není třeba nějaký zpoplatněný kruhák typu Pesnica u Mariboru, kterému se nedá vyhnout. Nerad bych, aby nás tam ti vydřiduši Slovinský zkasírovali...
Předem děkuji za odpovědi!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2009 12:16
Ahoj lidi, všiml jsem si, že tady řešíte cestu přes Slovinsko. Předminulý rok jsme jím profrčeli i bez známky a že mají známku jsem se dověděl až teď. Chceme jet přes Vídeň, Slovinsko do chorvatského Zadaru. Jedu podle navigace IGO 8.3 a rád bych potřeboval nějaké rozumné vysvětlení, kudy jet. Přidáváte sem samé mapky atd a já se v tom už zkrátka nevyznám. Nemáte někdo nějakou věttší mapku, kde je zakreslena cesta od Vídně až na začátek Chorvatska? Nějak mi není jasné to podívné objíždění kruháčů atd. Rád bych si tam pak zadal průjezdní souřadnice, abych nejel tím zpoplatněným úsekem. Omlouvám se, že opět řeším to, co tady řešíte už dávno, ale pro mě se to tady zdá už nepřehledné, když nevím, o co jde. Děkuju moc, lidičky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2009 12:53
Loni sem tak jel-1 km před hranicemi-sjezd 228 a zcela v poho
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 03. 2009 13:12
sjezd 228 a pak si jel zadem do Mariboru?
Tak takhle to šlo do konce července pak kruháč přes který musíš projet
taky zpoplatnili dálniční známkoumoody smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 190
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.