Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 16:31
Tady mate jeste par informacnich stranek,kde se stavi na ceste mezi Vidni a Grazem
omezeni mezi Vidni a Grazem
a pak tady mate web camery na dalnici mezi Vidni a Grazem,tak mate moznost videt na vlastni oci,jaky je prave
na dalnici provoz.
web camery Viden-Graz
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2008 21:21
díky moc už jsem to našel :-) tak snad to dopadne
když po tom kruháči je to o hubu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2008 22:08
Pokud se podívám na mapku v Jelimanově příspěvku z 15.8.2008, tak na "kruháči" je jasné označení A1 a potom asi není co řešit ...
winking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2008 22:54
A proč píší zase toto ?? !!

Pesnica (vključno s krožiščem) do križišča oziroma izvoza na Ptujsko cesto, saj so vinjete obvezne za ceste, ki so v upravljanju Darsa". Kot kaže, so bili protesti upravičeni, saj smo le dan kasneje od Darsa dobili povsem drugačno informacijo, po kateri je jasno, da za vožnjo v krožišču vinjeta ni potrebna.
Vožnja v pesniškem krožišču je brezplačna, odstranili so tablo, ki opozarja na obvezno vinjeto.

Vypadá to na diskuzi tak odhadem do vánoc.Nepřipadá vám to jako u nás.Něco se vyhlásí,aby se to záhy změnilo.Já jsem to projel a nic tam nebylo,ani cestou tam a ani zpět.confused smiley

MirekŠi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2008 23:06
A kdy? 2.7. tam opravdu nic nebylo. 27.7. v noci už jo. thumbs down
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2008 23:23
Tam jsem jel 16.7. a zpět 7.8. a nic tam nebylo. Tak to tam ta cedule musela být jen pár dní. Jinak to není možné. I na té jejich fotce ke článku tam již není,asi něco na turisty "TESTOVALI" a neuspěli.

MirekŠi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2008 10:17
A náhodou jsi třeba nepřehlídnul? Tohle je vydaný 17.7. eye popping smiley A nebo jsi se trefil mezi. hot smileyhot smileyhot smiley
Tady je i pěkná mapka. :-)

A tohle je zase o den dýl. :-) Takže to bude asi taková loterie, podle toho, kdo má službu. :-)
O den déle. :-)

A tohle zase o týden dýl. :-)
:-) že by poslední varianta????



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Frantas (21. 08. 2008 10:28).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2008 23:08
Připadá mě to jako u nás v "KOCOURKOVĚ" . Už je mi to jedno jestli tam byla nebo ne,hlavně že jsem hladce projel a nic mě to nestálo. Snad je to na příští rok přimělo k zamyšlení,ty chamtivce nenasytný !!!!grinning smiley

MirekŠi
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2008 22:38
Já tam teda projel normálně a ničeho jsem si nevšiml.
Ale je dost divný když jsou tam nájezdy i z normálních silnic aby to bylo zpoplatněný.
Jinak ta objíždka krajem města je v poho akorát se vám cestou zpátky nesmí jako mě
stát že přejedete tu správnou křižovatku,
Nejdřív jsem jel asi 20minut ven z Mariboru a když jsem zjistil že je něco špatně
tak jsem pak 45minut bloudil Mariborem a hledal tu správnou křižovatku,Už jsem
uvažoval že to risknu po obchvatu na kruháč bez známky no nakonec jsem to našel
a za 5minut byl na kruháči a za dalších 10 v rakousku.
Cestou tam jsem si všiml že spoustu lidí sice objede ten kus dálnice ale pak
na kruháči vesele najede na obchvat tak bacha.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2008 15:20
Ahoj všem
Dne 3.8. 2008 cca v 10 hod na kruháči policista odebrání pasu a řidičáku po zaplacení 150 eur a koupení známky navráceno, takže podle mne se za kruháči platí!!!!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2008 15:55
a co tam všeci chcete..jeďte na Mureckspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2008 17:29
kucmais napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem
> Dne 3.8. 2008 cca v 10 hod na kruháči policista
> odebrání pasu a řidičáku po zaplacení 150 eur a
> koupení známky navráceno, takže podle mne se za
> kruháči platí!!!!

A jak to že tam vede silnice II.třídy bez poplatku a na nájezdu na kruháč žádná cedule
s poplatkem není aspon já jí neviděl.Holt dusej turisty svině hnusný Slovinský.
Příští rok poletím vrtulníkem a nad Slovinskem se vyseru.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sparrow75 (24. 08. 2008 17:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 08. 2008 00:25
29.8 jsem jel Mursko Središče-Redics... Byl jsem informovan ze i ten kusek dalnice (tušim A5), ktery v čase mojeho prijezdu do HR ješte nebyl sprovoznen a byl proto zadarmo, je uz zprovoznen... Po hranici smerem od Murskeho Središče na kruhovem jsem odbočil doprava na Lendavu a potom na Dolgu Vas.. Cestou byly jeste 2-3 kruhace od kterych na jednem byl na tabulce oznacen jen 1 smer (?!) Pince HU, ostatni jako by byli vymazany s tabulky... Bral jsem ten a dostal se na druhy kruhovy kde uz byla Dolga Vas doleva... Pred hranicou na kurhovem doprava co logicky znamena ze ze smeru z HU treba na kruhovem po hranici odbočit doleva... Ale to tu už asi bylo psane...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Damir (31. 08. 2008 00:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 08. 2008 20:03
Jeli sme v noci z 21.-22.8. Na Lenart-Ptuj... cesta v pohodě. Zpátky 30. v noci, taky v pohodě, akorát 10km před přechodem byla na kruháči znača na Šentilj v modrém poli a navedlo nás to na dálnici. 10km žádný sjezd! Naštěstí nás nikdo nechyt...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 08. 2008 22:42
sparrow75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kucmais napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ahoj všem
> > Dne 3.8. 2008 cca v 10 hod na kruháči policista
> > odebrání pasu a řidičáku po zaplacení 150 eur a
> > koupení známky navráceno, takže podle mne se za
> > kruháči platí!!!!
>
> A jak to že tam vede silnice II.třídy bez
> poplatku a na nájezdu na kruháč žádná cedule
> s poplatkem není aspon já jí neviděl.Holt dusej
> turisty svině hnusný Slovinský.
> Příští rok poletím vrtulníkem a nad Slovinskem se
> vyseru.

Objel jsem dálnici podle tady uváděného návodu. Kruháč u Mariboru se skutečně neplatí. Pouze je na každém jeho nájezdu informační značka, že je potřeba dálniční známka pro jízdu na dálnici. Ovšem jen nájezd na dálnici je opatřen dopravní značkou, že je to dálnice (je skoro stejná jako u nás, akorát má zelený podklad) a dodatkovou značkou o nutnosti známky. Mohlo tedy dojít k tomu, že kdo viděl tu informační značku, tak si myslel, že i kruháč je placený úsek, ale to není pravda (je pravda, že i já jsem v první chvíli trochu znejistěl ........). Když jsem se vracel 30.8., tak za kruháčem stála hlídka policie a mě nezastavili, i když viděli, že známku nemám ........................



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (31. 08. 2008 22:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2008 12:04
Vážení zájemci o neplacený průjezd Slovinskem:

Někde na tomto fóru byl uveřejněn precizní návod Toma, Čecha žijícího ve Slovinsku. Obsahoval plánek i fotky silničních návěstí v důležitých místech. Stáhl jsem jej, vytiskl, použil (včera jsem se vrátil) a vyslovuji Tomovi vysoké uznání za službu, kterou všem zájemcům udělal.

Toto uznání jsem chtěl pověsit do těch pravých míst, ale již je nemohu nalézt. Zřejmě v tom množství příspěvků návod někam zapadl. Kdo prosím máte link, tak jej uveřejněte, celá další diskuze je pak skoro zbytečná

Chce-li někdo ode mne ten soubor v pdf, zašlu jej mailem, neboť jako volně přístupný se jistě může dále šířit.
Můžete psát na: krasava43@centrum.cz
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2008 12:15
krasava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení zájemci o neplacený průjezd Slovinskem:
>
> Někde na tomto fóru byl uveřejněn precizní návod
> Toma, Čecha žijícího ve Slovinsku. Obsahoval
> plánek i fotky silničních návěstí v důležitých
> místech. Stáhl jsem jej, vytiskl, použil (včera
> jsem se vrátil) a vyslovuji Tomovi vysoké uznání
> za službu, kterou všem zájemcům udělal.
--------------------------------------------------------------------------------------

http://www.motorkari.cz/detail-clanku-akce/?cid=12585
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2008 21:19
Návod na průjezd RÉDICS-LENDAVA bez poplatku : thumbs up

Projížděl jsem jak tam i zpět na konci prázdnin - takže pokud již došlo k nějaké změně, tak se omlouvám.

Po projetí bývalého hraničního přechodu Rédics máte po levé straně (cca 200 m ) benzinku PETROL.Rozhodně neváhejte a natlačte do auta co nejvíce.1,15 Eur/l Natural 95, nebo 1,16 Eur/l Natural 98.Po vyjetí a najetí opět na silnici směr HR po 200 kruhový objezd.
!!! Zde POZOR !!! Exit na Dolga Vas nebyl vůbez označen - vše Vás to směřovalo na dálnici.Takže žádnou paniku.Odbočte klidně z KO na neznačenou odbočku (je to poslední exit a při pohledu z "ptačí perspektivy" je to vlevo) a pokračujte dále. Silnice je tu zpočátku užší, takže máte dojem, jakoby jste najeli do nějakého údržbového pruhu.
Projedete Dolga Vas a dále do Lendavy. Zbytečně nespíchejte, na začátku po pravé straně mají Policajti základnu a viděl jsem tam asi 10 jejich aut. Budete přijíždět po Glavna ulica a za cca 2 km budete přijíždět okolo kostela.
A zde máte dvě možnosti :

1) odbočit doprava a držet se stále na Glavna ulica, po 200m se držte vpravo stále po Glavna ulica, po 200m na KO rovně, po 100m doleva na Kolodvorska ulica (myslím, že tam byl taky KO). Po cca 1 km doprava na Trimlini a Petišovci a stále se držíte po hlavní rovně a vyjedete 800m před celnicí.



2) držet se rovně na Kranjčeva ulica a po cca 1 km odbočíte vpravo na Trimlini a stále po hlavní cestě a vyjedete tamtéž - tzn. 800m před celnicí.



Držte se ukazatelů na Trimlini,Petišovci,Mursko Središče.

Při cestě zpět je to až druhá odbočka vpravo - ne první po cca 200m.Tam by jste dojeli taky, ale musíte na prvním možném místě odbočit vlevo a pak po 700m doprava a jste na té správné cestě.Jinak se zamotáte v Petišovcích.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dala (21. 09. 2008 21:33).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 10. 2008 15:10
Toto je aktualizovaný popis cesty jak se vyhnout dálnici ve Slovinsku v úseku REDICZ - MURSKO SREDISCE.

TAM
0 Redics - Slovinsko
0,2 Benzinka PETROL (po levé straně)
0,4 KO vlevo směr Dolga Vas
1.1 Dolga Vas
2.8 Lendava
4 u středového ostrůvku vpravo
4.3 KO vpravo
4.4 KO rovno
5.4 KO vpravo
5.6 nahoře na KO vlevo
10.4 Mursko Sredisce - celnice do Chorvatska

ZPĚT
0 Mursko Sredisce - celnice do Slovinska
4,8 KO vpravo směr Lendava
5 KO vlevo
6 KO rovno
6,1 KO vlevo
6,4 u středového ostrůvku vlevo směr Dolga Vas
7,6 průjezd Lendava
9,3 průjezd Dolga Vas
10 KO vpravo
10,2 Benzina PETROL (po pravé straně)
10,4 Rédics - Maďarsko

Není co řešit.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 10. 2008 08:11



čus Rohálku..vidím, že sem sa namáhal s tou objížďkou pidi dálnice u Maribóra zbytečně eště teď mňa bolijou ruky od ďubání do klávesnice jak sem Ti to písal..su s teho KOthumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (02. 10. 2008 08:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 10. 2008 10:33
hele kolisto, tam jsme jeli "mojí" cestou přes výše uvedený Redicz a zpět na doporučení tvou. Ale já osobně tvojí již nikdy více.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 10. 2008 11:12
Rohal..a copak šak se tam zadloudit nedá..to bys mosel být slepej jak patroneye popping smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 10. 2008 12:45
nikdo tu o bloudění nepsal špatně čteš příspěvky a dále to neřeš. smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 10. 2008 12:18
já jsem jel také na Mureck, Lenart, Ptuj a absolutně pohoda, nechápu proč se někomu tato trasa nelíbí? Asi je lepší koupit dálniční známku.

Spíš by mě zajímalo co budeme dělat příští rok (nebo později?) až zmizí silnice z Ptuje na Macelj.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 10. 2008 12:23
...přátelé ...spousta názorů na cestu k Jadranu...každý si může vybrat....už raději nenabízím ...tu svou...viz Bessy přes Maďarsko...stejně ji už má někdo dávno projetou a asi jsem ji jen připoměl znalým a poradil neznalým...
...zásada číslo 1 při cestě na Jadran...= ...přijet bezpečně tam i domů...ahoj bukanýři...smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 10. 2008 16:40
Bessy..konečně ten správnej názor...jet jak to každému pasuje..proč někemu vnucovat cestu ať se každej sám rozhodne a najde tu pro něho nejlepší variantu kterých je na tomto fóru několik....hlavně se vrátit ve zdraví domů aby sme mohli zase za rok vyrazitsmileys with beerthumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (05. 10. 2008 18:23).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 10. 2008 18:57
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------
> Spíš by mě zajímalo co budeme dělat příští rok
> (nebo později?) až zmizí silnice z Ptuje na
> Macelj.

Až nebude silnice od Ptuje na Macelj, tak budu jezdit od Ptuje na Rogatec.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 10. 2008 20:31
Podgoranine..já myslím, že ta cesta bude furt a že dálnica povede souběžně..teda doufám..nějak po letošní objížďce přes Mureck, Lenart a Ptuj s tankováním v noci v Ptuju na Omorožskej cestě se mě ta cesta nějak zalíbila..aspoň nějaká změna monotvárné dálnice z Vídně a pak z Macelje až do Šestanovaca spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (05. 10. 2008 20:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2008 20:13
já si myslím, že ta cesta tam nebude pořád, letos jsem měl pocit, že už jí kus chybí a na jejím místě staví dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 10. 2008 20:16
no já viděl při přejezdu SLO-HR hranic při cestě domů vlevo nahoře jak stavijou dálnicu, kde už byly i směrové tabule se směrem na Maribor ale se stávající cestou neměli nic společného..tak usuzuju, že stará cesta bude furt jak s Durmanca do Zagreba tak směrem z Macelja na Maribor



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (06. 10. 2008 20:27).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 310
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.