Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2014 22:00
Cesta do HR Odbočení sjezd 226 Mureck -Lenárt -Ptuj bez problémů a kouknutí do mapy a navigace .Cesta zpět pří problémech s autem raději Slov. známka a dálnice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2014 19:03
Martas.. tak to jsi asi nebyl ty , kdo stál v mlze někde u Ptuje - jel jsem ve vláčku za polákama, tak jsem nechtěl zastavovat - jeli teda jako prasata ti poláci, stejně jsem je pak nechal ujet ...já to objel spíš po paměti , navigace mě chtěla protáhnout jakousi polňačkou ... a pak mě mrcha zas pořád vracela, i když jsem vymazal většinu průjezdních bodů. Pořád jsem čekal, kdy bude Hraščica, a najednou jsem byl ve Varaždinu, tak jsem jel podle značení a v pohodě najel na dálnicu. Ale taky se mi to zdá takto dost zdlouhavé, takže tudyma jen ve špičce.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 08:58
Už někdo letos objížděl přes Lenart a Ptuj?
Opravovali nebo opravují někde na trase záplatovaný asfalt? Nebo kvalita povrchu je pořád stejná nebo i horší?
Podle mne by to potřebovalo "srovnat" na více místech mezi Mureckem a Lenartem.
A ještě další dotaz. Kde jste na této trase natrefili na Policii? My tudy projíždíme směrem k moři (čtvrtek nebo pátek,dříve v sezoně, nyní mimo sezonu) ) po deváté večer a policii jsme zaznamenali jen jednou těsně před Ptují a cestou zpět tak kolem druhé odpoledne a na policii jsme nenarazili nikdy. Snad to vydrží. Musím ale napsat, že jezdím tachometrových 95 a přes vesnice 55. Takže se snažím nezavdávat příčinu k zastavení policií.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 10:10
jel jsem již 10x tam i zpět ale na policajty sem nikdy nenatrefil ..polovina jízd..cesta tam kolem půl noci a zpět kolem 18hod...a další polovina cesta tam kolem 9:30.. a zpět 21:30...no taky dodržuju rychlost..ono se taky víc ani jet nedá jak těch 95 :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (06. 04. 2015 10:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 13:45
Policajty jsem potkal, pokaždé někdo z protisměru zablikal, tak bez ztráty kytičky. Vždy byli v obci s kobrou v ruce.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 14:28
Ano, ve Slovinsku na objížďce dálnice protijedoucí řidiči blikají.Ale nemohl bys upřesnit kde policajti stáli?
Například na Znojemsku stávají v obci Lechovice,dokonce místní znají i 3 konkrétní místa, neboť obec je poměrně dlouhá.
No a tak jsem myslel, že se uvede například: při vjezdu do Ptuje směrem od Rakouska nebo tak nějak podobně. Aby člověk byl preventivně připraven.
Vím, dodržovat rychlost se má všude,ale proč by člověk měl mít zbytečné nervy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 17:21
Zatím jsem je viděl dvakrát v Trnovské Vsi před Ptují, jednou na obchvatu Ptuje v průmyslové zóně a několikrát měřili na devítce od konce dálnice k hranicím na šedesátkách křižovatek, jednou dokonce byli na dvou křižovatkách za sebou.
Zhruba půl na půl v obou směrech.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 17:32
Vím, že podvakrát jsem na ně narazil cestou dolů ve stejné vesnici, jméno nevím, je táhlá a stáčí se doprava. Stojí vždy v protisměru tak, že je člověk zaznamená už s namířenou kobrou v ruce, slyší auto dříve, než ho vidí. Reagovat se nedá, jen potom platit. Proto jsem byl vděčný za to blíkání. Né vždy jsem s rychlostí hodný.
Jarda stihnul dříve, než jsem naklofal. Ano, na devítce taky měří, ale jsou většinou vidět už zdaleka a hlavně to blikání protijedoucích. Loni jsem měl kliku cestou domů, kousek za HR hranicema mě zastavili kvůli tomu, že nesvítím, byla jen domluva a o pár km stáli další s radarem, to jsme jeli ve vláčku několik aut a pomalu, takže taky dobrý. Ono se na tom kousku devítky moc rychle nedá, je pořád víc a víc rozbitá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (06. 04. 2015 17:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 21:24
mě to stálo v r.2011 150eur v trnovské vsi při cestě domů. stáli před kruháčem, je tam myslím nějaký market vpravo.
jezdím tam každý rok kolem 8-9h a zpět kolem 7h a znovu jsem tam hlídku už nepotkal. ale už jezdím podle předpisů yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 04. 2015 23:19
Jasně, podle předpisů se vyplatí jezdit všude.
Já tam tudy jel už osmkrát a policii viděl jen jednou, ale to stáli asi 3km před SLO/HR hranicí a neměřili. Ale víte někdo, zda jsou po cestě nějaké změny, pokračují SLO ve výstavbě dálnice směrem na HR? Naposledy jsem tudyma jel v 2011.

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 05. 2015 20:01
Letos asi nedám maďarskou cestu,takže volím cestu přes Slovinsko s tím,že do HR slovinskou dálnici objedu,protože jedu ve víkendové špičce-sobota/neděle přes noc,a mám obavy z kolon na SLO-HR hranicích.Na cestu zpět koupím SLO známku.Objížďku přes Mureck,Ptuj má sice nastudovanou,nicméně chci se zeptat,jestli někdo už jel takhle:

před Gratzem sjezd na exitu 138 u Ilzu pak
po B66 na 60km k HP Bad Radkensburg/G.Radgona
47km přes Slovinsko na HP Ormože a
po obchvatu Varaždinu na dálnici na Zagreb.

Je to okopírované z jednoho fóra...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 05. 2015 20:43
Možná je to okopírováno z tohoto fóra?grinning smiley Tato cesta je zde již několikráte popsána. Pohledej pár stránek zpět.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 05. 2015 20:56
Odsud to není,leda že by to někdo zkopčil odsud,upnul na jiné forum,a já to pak zase vetnul tady..smoking smiley
Jinak OK,budu hledat...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 05. 2015 21:00
Stačí do vyhledávání zadat heslo dejme tomu Radkersburg a vypadne spousta odkazů (mnozí z nás tudy jezdíme už déle, než 5 roků, někdo z Radgony na Lenart a Ptuj, někdo na Ljutomer): třeba například příklad 1, příklad 2, příklad 3, příklad 4, a další a další...
A šest půlek informací o různých trasách je jak v tomto vláknu, tak přímo v tomto vláknu, kde se ptáš.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 08:19
Tady jsem zkopíroval část mého příspěvku z předloňska: Hatě - 0 km, 26.7.2013, 17.20 h., přes Vídeň plynulý provoz.... exit z dálnice na Ilz 225 km, 2.40h, z Ilzu na Feldbach docela zatáčky a kopečky......nájezd na dálnice u Varaždinu 367 km, 4.50 h. (když srovnám tuto trasu s trasou trasou Vídeň - A2 - A3 - S31 - Szombathely - 86 - Lendava - Varaždin, tak u mě o prsa vítězí ta přes Maďarsko. Přijde mi, že to tam víc "odsejpá"winking smiley........Lučko 454 km, 5.45h.......Šestanovac 871 km, 9.35 h.......Drvenik 930 km, 10.35 h. Známí, s kterými jsme jeli, nejezdí moc rychle, takže se to dá projet určitě v lepším čase. Takže když to spočítám, tak tenhle úsek měří 142 km a cesta nám trvala 2.10 hodin. Měli jsme tam jednu kratší zastávku. Za necelé dvě hodiny dá projet. Navigaci jsem neměl, nechá se to projet v pohodě podle cedulí...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 10:31
Sjezd č.226 a potom ...Mureck, Lenart, Ptjuj, Spuhlja ,Zavrč,Hraščica a dálnice směr Zgb.
Nema problema. Tudy dokáže jet kdejakÿ trouba. Jezdím tudy i jà!!!smileys with beersmileys with beerspinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 10:37
Píši v leže z telefónku. Proto asi ten "nekvalita"!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 11:02
Přes Ilz jezdím pravidelně od roku 2008 a nemužu si ji vynachválit, někdo namítá že konec Rakouska je dost kopcovitý ale pokud nesedíš v naložené 1.2 tak nebudeš mít problém.Jezdím na noc a do Ormože přijíždím cca 24-01hod. a na přechodu do HR se potkám max. s jedním autem.Dříve jsem jezdil přes Maďary, ale tato cesta mě sedí líp.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 11:03
Vloni jsem "na sjezdu 226" trochu v 10 večer zakufroval. Jednoduše jsem ho přejel. Jel jsem bez navigace (trasu už jsem měl několikrát projetou bez problémů).
Vysvětluji si to tak, že těsně před sjezdem je parkoviště, na kterém jsme chvíli oddychovali. A v místě, kde je to parkoviště bylo nejspíše návěstí, že se má odbočit. Nereagoval jsem. Tak jsem dojel až na přechod A-Slo, tam jsem to vzal zpět do Rakous. Ještě navíc jsem zazmatkoval na prvním sjezdu z dálnice v A, tak jsem musel jet ještě několik kilometrů a zpět na dálnici na Slo najet až na druhém sjezd(nájezdu). No najel jsem snad 30 km i více km navíc. Ale všechny cesty vedly do Živogošče.
Letos si budu muset dát větší pozor.

Na stránkách by měla být situace s P a sjezdem 226

[www.google.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (20. 05. 2015 11:21).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 12:37
Citaci
Hradečák napsal(a):
Sjezd č.226 a potom ...Mureck, Lenart, Ptuj, Spuhlja, Zavrč, Hraščica a dálnice směr Zgb.
Nema problema. Tudy dokáže jet kdejakÿ trouba. Jezdím tudy i jà!!!...
...Píši v leže z telefónku. Proto asi ten "nekvalita"!

Nene, Václave, jen tvůj telefónek nemá stejné kódování českých znaků...

Citaci
jerryjerryk napsal(a):
Přes Ilz jezdím pravidelně od roku 2008 a nemužu si ji vynachválit, někdo namítá že konec Rakouska je dost kopcovitý ale pokud nesedíš v naložené 1.2 tak nebudeš mít problém.... ...Dříve jsem jezdil přes Maďary, ale tato cesta mě sedí líp.

Nojo, je to Štýrský Vulkanland. Ale je krásný. A neměl jsem tam problém ani s naloženým 1,0 tříválcem, však co: tak si podřadím, ne? Konečně při srovnání, jak dlouho ten úsek Ilz - Ptuj trvá dvanáctiletým litrovým Swiftem a o tři roky mladší jednadevítkou TDi Oktávkou, vítězí charakter silnice, nikoli vozidla.
Od Ilzu po B66, B69 cesta dovolí udělat rychlostní průměr bez ohledu na kubaturu a koně mezi 52 a 55 km/h. V tom je samozřejmě zahrnutý i průjezd Slovinskem až na hranice HR, ať už se jede po 449 a 229 přes Lenart a Ptuj, nebo po 230 přes Ljutomer a Ormož.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (20. 05. 2015 17:28).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 16:00
Hill má pravdu! Palec nahoru smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 17:36
Pánové,dík za pomoc..thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 05. 2015 22:42
kabinet302:
P = 225 a výjezd = 226, vyjedeš z parkoviště a ihned zase odbočuješ z dálnice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 08:45
Teď už je to i pro mne jasné. Věděl jsem skoro hned po vyjetí z P, že jsem udělal chybu. Ale jak jsem napsal. Všechny cesty vedou do .....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 09:13
Parkoviště na 225km používám vždy cestou dolů. Abych se zklidnil po jízdě na dálnici a nefrčel pak po okreskách nad limit. Dám tam tak 15-20 minut voraz. Vždy ve spodní části parkoviště, kde se parkuje souběžně s komunikací, je tam větší klid a samozřejmě proti větru do záchodů. Někdy se umějí smrádkem vytáhnout. No a než se stačí člověk znova rozjet, je z dálnice dole.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 10:15
Na parkovišti 225 jsem měl přestávku teprve poprvé. Před tím jsem "odpočíval" většinou na parkovišti před Gratzem. Tato parkoviště byla hned u dálnice, takže žádný akustický klid. Mezi dálnicí a parkovištěm chyběly stromy.
Na 225 stromy oddělující dálnici a parkoviště jsou a to poměrně husté, takže auta z dálnice jsou slyšet jen omezeně. Dá se říct, že je tam klid.Budu tam stavět při jízdách do Chorvatska už vždy. A navíc, jak píše Zahajskej, člověk se tam "zklidní" po jízdě na dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 11:03
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------


> Nojo, je to Štýrský Vulkanland. Ale je krásný. A
> neměl jsem tam problém ani s naloženým 1,0
> tříválcem, však co: tak si podřadím, ne? Konečně
> při srovnání, jak dlouho ten úsek Ilz - Ptuj trvá
> dvanáctiletým litrovým Swiftem a o tři roky mladší
> jednadevítkou TDi Oktávkou, vítězí charakter
> silnice, nikoli vozidla.
> Od Ilzu po B66, B69 cesta dovolí udělat rychlostní
> průměr bez ohledu na kubaturu a koně mezi 52 a 55
> km/h. V tom je samozřejmě zahrnutý i průjezd
> Slovinskem až na hranice HR, ať už se jede po 449
> a 229 přes Lenart a Ptuj, nebo po 230 přes
> Ljutomer a Ormož.

Ještě připomenu na této trase je hrad Riegersburg který je v noci krásně nasvícen a vypadá impozantně.


Hille jenom mě moc nesedí tvůj rychlostní průměr 52 - 55km/h
Já si statistiku nevedu ale je to dost pomalé. Já tudy projíždím v pozdních večerních hodinách, nikde ani živáčka takže rychlostní limity moc nedodržuju
mám na mysli místo 50 jedu 60-65 aby mě někdo nenapadal že jezdím jako prase..grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 11:12
Kabinet302: nebuď, prosím, tak kategorický v rozhodnutích.
Také jsem byl původně rozhodnutý jet příště přes Mureck. Pak jsem hledal něco cestou pro děti, našel Styrassic Park, a kolem něj B66, kterou se cesta zkrátila asi o 30 km. Tak jsem dvacet minut koukal na satelitní snímek a za týden to jel zpaměti. Je to jednoduché, dobře značené, zakufrovat snad ani nejde.
Podotýkám, že z mlaďochů mezitím vylezlo, že na dinosaury to mají blíž k Budyšínu, tam se dostanou častěji. Jeli jsme tedy na noc a, i když od té doby jezdíme už jen přes den, ten "Štajurský park" dodnes míjíme a ještě jsme jej nenavštívili...
Od té doby už jezdíme jen tudy. Hospůdek je při cestě na výběr, tedy nehraje roli ani nepřízeň počasí, všude mají střechy v pořádku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 11:56
Hille, nech to na mě. Jezdím do Chorvatska od roku 1999 přes Rakousko stále po dálnici a nehodlám na tom do budoucna nic měnit, jelikož nám to tak vyhovuje.
Vyjíždíme v 17 hodin ze Znojma, za 4 hodiny jsem na A - Slo hranicích, to už bývá většinou tma. Na 225 si trochu odpočinu. Vidím to na parkovišti na domácí kuřecí řízeček + domácí rajčátko, okurčičku a po 20 minutách se vyráží směr Slovinsko. Tam beru v Ptuji LPG a další kratší zastávka je až za Lučkem někdy kolem půlnoci. Tam udělám manželce v autě leháro a já pokračuji v jízdě ještě 2-3 hodiny. Pak zajedu na parkoviště, vytáhnu doma nafouknutou menší nafukovačku, spací pytel a vedle auta si schrupnu. Nebo v autě jestli se mi chce sklápět sedadlo a přerovnávat kufry.Když usnu, je to OK. Když se jen tak převaluji, tak po například po dvou hodinách vše strčím zpět do auta a pokračuji v jízdě. No a ráno jsme většinou na místě. A když se spí do 7, tak je to o trochu později. Nástup do hotelu stejně bývá nejdříve kolem poledne, většinou později. Zaparkujeme a jdeme na první obhlídku místa, které jsme si po ten který rok vybrali, první koupačku, tzn. překontrolovat, jestli je moře stále slané a dospat na pláži probdělou noc.
Jen jednou jsme se plácali přes den přes Maďarsko Bessyho trasou a žena řekla, tudy již nikdy více. Zdálo se nám to oběma "minimálně o 200 km delší" než trasou po dálnici. Takže proto se ti asi zdá to rozhodnutí tak "kategorické".
Raději pojedu po dálnici po tmě 120 (taky se vám potmě zdá rychlost, kterou jedete vyšší než ukazuje tachometr?), než po 66 sedmdesátkou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 19:46
Citaci
jerryjerryk napsal(a):
Hille, jenom mně moc nesedí tvůj rychlostní průměr 52 - 55km/h. Já si statistiku nevedu, ale je to dost pomalé. Já tudy projíždím v pozdních večerních hodinách, nikde ani živáčka, takže rychlostní limity moc nedodržuju...

Taky jsou úseky, kudy ho mažu o deset nad limit, zvlášť v Rakousku, kde na B66 je radar jen na obchvatu Feldbachu (Mühldorf u Autohausu před přejezdem), na vjezdu do Gleichenbergu a u křižovatky na Radochen. Tam si rychlost hlídám. Úsek dlouhý 62 km Exit 138A2 Ilz -> Bad Radkersburg (hraniční most) jezdím s průměrem 64,1, z toho nejrychlejší průjezd za 56 minut (66,4), nejpomalejší za 1:06 (57,2). To jsme jeli za jednou důchodkyní, která na stovce jela čtyřicet až šedesát, čára nečára prostředkem, za námi kolona do nevidíš, jí to bylo jedno. Na svou stranu uhýbala jen, když někdo jel odnaproti. Ani ti dva místní, co jeli přede mnou, ji nepředjeli a courali jsme se za ní od Feldbachu až pod náměstí v Ilzu.
Přes Slovinsko (63 km G.Radgona -> GP Gruškovje/Macelj) jsem ještě nedosáhl průměru 63, pod hodinu jsem se nedostal, ale k mýtnici Trakošćan (65 km) už ten průměr spadl na 51,3. Nejpomalejší průjezd Slovinskem nastal, když se cestou nějak přemnožily traktory, přes celkem hladký průjezd celnicí a prázdnou mýtnicí to nedalo průměr ani padesát.
Podotýkám, že tyto záznamy mám z jízd ve dne, za normálního provozu. Ostatně jsou tu také někde dříve vyvěšené.
Ze všech údajů jsem vytřídil extrémy (například jsem měl 24.7.2010 z Ptuje na mýtnici Trakošćan průměrnou rychlost 18 km/h), takže lze počítat s průjezdem od km 138 A2 na chorvatskou dálnici u Maclju zhruba 2 hodinky, to je asi o 30-40 minut pomalejší a o 33 km kratší, než maximum trasy po dálnicích (se slovinskou vinjetou, samozřejmě).
Uznávám, a už jsem tu kdysi vlastně psal, jak mi ve starém i ještě starším Swiftech ukazovaly tachometry rychlost skutečnou, čili počítadla kilometrů kecala: podle kilometrovníků na dálnici mi místo 200 km napočítal tachometr jen něco mezi 191 a 192 km. To je odchylka přes 4% do mínusu. O ta 4,2% tedy vyjde skutečný rychlostní průměr vyšší a spotřeba nižší. Ale záznamy si píšu podle tachometrových kilometrů a uvádím je nekorigované.

Samozřejmě nikoho netlačím do toho, aby jezdil po B66. Jen potvrzuji, že je to jedna z vyzkoušených a pěkných zkratek s minimálním rizikem nájezdu na slovinskou dálnici známky nemaje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 190
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.