Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 18:48
Gabri, Alda - osobně prověřeno a několikrát využito:
pokud stíháte do 20h - je otevřená malá benzínka v obci GUNTERSDORF (tuším je to 2. vesnice od hranic), kupuji obě známky najednou, bez problémů je ozačí, jak si řeknu. Letos jsme to asi o 10 minut nestihli - navigace ukázala o pár km dál město HOLLABRUNN - musí se sice sjet z obchvatu do centra, ale jsou tam minimálně dvě NON-STOP benzínky - u nákupního centra Shell a na výjezdu z města Agip - tudy najedete zpět na hlavní silnici, ulice se ostatně jmenuje Wiener-strasse smiling smiley
Zdržení 5 minut, zajížďka 4km...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 19:45
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jinak zkušenost z části trasy mám jen na slovinské
> straně dost dobrou, část tebou vytipované trasy
> absolvoval Alf60 tady v tom vláknu o pár příspěvků
> výše (15. 07. 2011 19:15).

Já jsem to vzal z Trakošćanu po silnici 508 na Macelj a najel jsem na dálnici kousek za přechodem.
Cesta přes Švaljkovec a Muričevec se mi zdá dost klikatá. Já bych sjel až na sjezdu Durmanec, pak bych jel po silnici vedoucí souběžně s dálnicí (číslo nevím, ale jel jsem po ní předloni a byla perfektní) a pak po 508 na Trakošćan.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 19:50
Kvetaca - dík za radu, ale mám to na Hatě asi 320km a musím čekat, až mi pasažéři přijdou z práce, tudíž Rakousko někdy po 21.hod. Varianta Hollabrunn je asi dobrá, ale nechce se mi potmě motat po městě. Dělíme vše mezi 4 osoby, tak asi přežiju tu českou cenusmoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (21. 07. 2011 21:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 20:31
Alda, Luděk : díky.. za chvíli vyrážíme a nebudem riskovat a koupime rakouskou u nas v ČR, ale schválně tu trasu od hranic až k rakouský dálnici budu sledovat, jestli je tam nějaká benzínka otevřená, pokud bude, tak to sem napíšu.. mějte se a díky :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 21:17
děkuju moc Krepismiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 21:37
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------

>
> Já jsem to vzal z Trakošćanu po silnici 508 na
> Macelj a najel jsem na dálnici kousek za
> přechodem.
> Cesta přes Švaljkovec a Muričevec se mi zdá dost
> klikatá. Já bych sjel až na sjezdu Durmanec, pak
> bych jel po silnici vedoucí souběžně s dálnicí
> (číslo nevím, ale jel jsem po ní předloni a byla
> perfektní) a pak po 508 na Trakošćan.

Takže jste jel přes hraniční přechod Cvetlin?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 23:23
Dakujem vsetkym za odpovede. Ide mi o to, aby som nemusel, ked bude husto sa posuvat po par metroch, ale radsej prejdem par km. viac normalne. Preto hladam ine moznosti. Este raz vdaka.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 09:06
Citaci
Senty napsal(a):
Takže jste jel přes hraniční přechod Cvetlin?

Když od Trakošćanu po 508 na Macelj, tak před Trakošćanem přes Cvetlin...
Jiný, aspoň trochu rozumně dostupný, přechod tam není.
Ota
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 12:05
No a je tedy tento přechod u obce Cvetlin opravdu použitelný i pro cizince? Proč toto místo není v mapách označeno jako přechod. Jel jste tam tudy někdo letos?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 19:12
Dnes jsem se přes Cvetlin vracel. Takže ANO, je i pro cizince. Ptal jsem se chorvatského celníka, jestli je přechod otevřený i v noci a dostal jsem odpověď, že je otevřený nonstop.
Jak už jsem psal dřív, cesta k němu je v dobrém stavu (na slovinské straně místy "polátaná", na chorvatské straně perfektní), ale místy je dost úzká a hodně klikatá. Je tam několik velmi ostrých zatáček a určitě bych ji nedoporučoval projíždět s přívěsem.
Ota
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 19:45
Díky moc za ověřené info. Letos jedeme ve čtvrtek večer tak tento průjezd asi potřebovat nebudeme, ale člověk nikdy neví... Mám to zadáno v navigaci jako alternativní trasu... Tato alternativní trasa Průjezdu SLO - HR hranic, Ptuj - Videm - Cvetlin - Trakoščan by měla přece být rychlejší, než trasa Ptuj - Majšperk - Rogatec - Durmanec, alespoň tak to vypadá podle mapy...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 20:26
Pokud tudy pojedeš potmě, tak se na moc rychlou jízdu netěš. Od Videmu na hranice je sice silnice slušná, ale poměrně úzká s dostatkem zatáček a horizontů, posledně jsem si nějak nevšiml, že by na ní byly nějak označené krajnice, natož středová čára. Takže radši pomaleji.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 20:29
A v noci je tam spousta zvěře .ať už vedle či na silnici...
Ota
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2011 21:09
Jo, jo, dík za info. Ale snad je to lepší než stát v koloně někde hned za Ptujem. No a tak teda ta trasa přes Rogatec je příjemější?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2011 05:52
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes jsem se přes Cvetlin vracel. Takže ANO, je i
> pro cizince.
A je tam velký provoz na tom hraničním přechodu?Čekali jste na odbavení dlouho?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2011 06:57
Přečti si můj příspěvek z 15. 07. 2011 19:15
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2011 07:30
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny.
> Dnes jsem absolvoval objezd slovinské dálnice po
> trase ...Ilz, Riegersburg, Feldbach, Bad
> Radkesburg, Lenart, Ptuj, GP Cvetlin,
A proč jste nejel přes Mureck-Lenart-Ptuj.Nebyla ta vaše trasa zbytečná zajíždka?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2011 08:03
>> Senty: od Lince to samozřejmě zajížďka je.

Od Vídně však tudy proti dálnici ušetříš asi 30km a ztratíš jen 40 minut, což je ztráta spíše teoretická, protože stačí jedno zúžení dálnice v Rakousku s omezením rychlosti nebo se dálnice ucpe z jiného důvodu a prakticky ztratíš podstatně méně (už jsem tu někde loni popisoval, že nám to naopak nejméně hodinu ušetřilo, protože nás u Ptuje do fronty na hranice pustili ihned, zatím, co za námi na dálnici se parkovalo do nevidět)
Navíc je to příjemná změna proti dosavadnímu zážitku z cesty : bílá - šedá - bílá - šedá - bílá - šedá....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2011 10:00
Jinak dejte pozor na zvěř při objíždění mě překvapila liška vlezla na silnici a pomalu přešla do pole jak už tady někdo psal že ho překvapil los nebo nějaká taková krávasmiling smiley tak raději pomalejš než se s něčím srazit moody smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2011 14:40
Mrkni na tuhle trasu z následujícího odkazu. Ideální je varianta číslo 2.
Doporučuji všem - vytiskněte si to a nemůžete zabloudit.

[www.blesk.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 08:22
Varianta 2 se tu už kdysi probírala a upadla v zapomnění jako nezajímavá. Pokud bych chtěl jet přes Lenart, sjel bych na exitu 226 (Gersdorf) a jel bych přes Mureck. Není tam nebezpečí, že bych nechtěně najel na slovinskou dálnici.
Když už bych se dostal na kruhák před Mariborem, jel bych centrem Mariboru. V tom popisu v Blesku ale chybí několik význačných orientačních bodů a poznámek, které by cestovateli, který projíždí Mariborem poprvé, dost pomohly:
Bod 8.) Cedule je trochu zavádějící, protože do centra je to spíše rovně. Průjezd kruhákem už byl poblikován mockrát.
Bod 9. a 10.) Dal bych sem zmínku o průjezdu kolem vlakového nádraží, před nímž je na podstavci historická lokomotiva - nelze přehlédnout.
Bod 11.) Zmiňovaný Europark mně osobně nějak unikl (asi nebyl tak výrazný, abych si ho všiml), ale já bych sem dal rozhodně zmínku o dalším kruháku, který se projíždí rovně a taky zmínku o televizní věži, kolem které se projíždí.
Bod 12.) Světelná křižovatka má 4 proudy, z nichž dva odbočují na Ptuj (silnice č. 1).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 11:29
Včera okolo 14 hodiny smer HR fronta až po sjezd z SLO dálnice,takže známka nanic,jel jsem zpět a viděl tu kolonu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 17:28
Dneska ráno jsme dorazili do chorvatska.jeli jsme přes slovinsko mimo dálnici a bylo to v pohodě.Sjeli jsme z dálnice na exitu 226 na Mureck dál na Lenart přes Ptuj a v Ptuji se už stále držíte cedule Zagreb (HR). Najíždí se na konec dálnice kterej už není směrem na Chorvatsko zpoplatněn.Cesta byla v pohodě.Projížděli jsme kolem jedné hodiny v noci a potkali jsme asi pět Aut maximálně proti.Vůbec bych se toho nebálsmiling smileyFakt ne:-)
P.S. ještě jedna taková dobrá rada.Poplatky na dálnici v Chorvatsku plaťte platební kartou protože dnes jsme to poznali na vlastní kůži.My platili kartou a druhé auto, které jelo s námi platilo v Eurech a ušetřili jsme skoro 300 Kč.Sjížděli jsme sjezdem na Šibeník.
Tak šťastnou cestu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 18:36
Citaci
sako mimo jiné napsal(a):
......My platili kartou a druhé auto, které jelo s námi platilo v Eurech a ušetřili jsme skoro 300 Kč. Sjížděli jsme sjezdem na Šibeník....
To se nechali dobře natáhnout, vždyť to z Lučka do Šibeniku je to za 134HRK, to máme přibližně €18,25
(nebudu teď hledat přesný přepočet pro dálnici).
Při platbě kartou by měla částka v korunách dělat do 450CZK.
Jestli tedy zaplatili o tři stovky víc, to jsou dvě třetiny navrch a to je trochu moc přes normální kursové rozdíly.
Zkontrolujte si účtenky ještě jednou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 20:12
Macelj...Zágřeb 42kn....cca 147kč
Zágřeb...Šibeník 134kn..cca 469kč
616kč
Tady nemuže bý 300kč rozdíl v platbě kartou.To je nějaký omyl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postak (24. 07. 2011 20:14).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 20:15
Asi to nebude 300 ale 30 kč.Pokud si zaokrouhlili Éčka.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 20:17
Jedině, že by mu počítali vašší kategorii!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2011 21:08
Tomu bych věřil spíš, rozdíl mezi kat.I a kat.II na mýtnici Šibenik od Lučka dělá 74HRK, takže do 250 korun.
Třeba to nakonec i bylo v pořádku, vždyť stále ještě nevíme, jakým jeli autem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2011 16:32
už jste někdo objížděl dálnici tímto způsobem: jet z Mariboru po 430, 219, 107 na Rogatec

[maps.google.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 16:20
Je na tradiční objízdné trase Mureck-Lenart-Ptuj otevřená přes noc nějaká benzínka?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 194
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.