Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 08:04
Ano dá se zaplatit kartou.( Mastercard i Visa )
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 09:50
Platba kartou,v pohode,je jedno či Maestro,alebo Visa
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 10:05
Díky za odpovede.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 10:08
na lučku jsem vloni platil kartou bez problému
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 11:10
Dovolím si ešte zopakovať otázku, ktorá sa myslím nepreberala: V ponuke je buď celoročná zľava 21,74%, alebo tzv. sezónna zľava 33,48%, ktorá platí od 1.10. do 31.3., pričom v zostávajúcom období platí tých 21,74%. Na formulári sa dá zvoliť jedna alebo druhá možnosť.

Na prvý pohľad sa zdá, že by bolo výhodnejšie zvoliť tú sezónnu zľavu, najmä pre toho, kto naozaj jazdí do HR aj v zimnej sezóne. Ale nie je tam nejaký zádrhel? Napríklad obmedzená platnosť kreditu? U tej celoročnej zľavy sa píše, že kredit platí neobmedzený čas, u tej druhej o tom nepíšu.

Neskúšali ste niekto tú sezónnu zľavu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 16:42
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> SMART CARD asi dobrá jenom mě přijde ,že se nedá
> předplatit z ČR a Slovenska kartou,ale pouze
> převodem což je rázem sleva na mýto pryč. Ten kdo
> ji má potvrdí nebo vyvrátí.

Dával som dotaz na ARZ. dá sa dobíjať aj kartou cez web.

Poštovani ,
Vašu SMART karticu možete nadoplatiti kreditnim karticama (AMEX, Diners, Visa ili MasterCard) . Prvi korak u nadoplati računa je registracija Vaše SMART kartice na link WEB-shop portala [enc.arz.hr].
Nakon toga možete koristiti sve pogodnosti WEB-shop portala ( pregled terećenja ,pregled stanja ,nadoplata računa ..).
S poštovanjem,lijep pozdrav,


EDIT: dodatočne som našiel aj na webe enc.arz.hr



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (04. 07. 2014 23:21).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 22:25
mdr napsal(a):
V ponuke je buď celoročná zľava 21,74%, alebo tzv. sezónna zľava 33,48%, ktorá platí od 1.10. do 31.3
Neskúšali ste niekto tú sezónnu zľavu?

Myslím si že nikdo tady tu slevu nezkoušel minimální platba za 1 kategorii (osobní auto) je skoro 1900 kun a nevím jaká je platnost tady je něco v PDF HAC
Pokud jsem to pochopil dobře tak musíš mít jednu krabičku na léto a jednu na zimu. a ještě info od ARZ



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (04. 07. 2014 22:36).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 08:28
Sezonski ENC omogućava popust od 33,48% u razdoblju od 01.11. do 31.3., a izvan navedenog razdoblja vrijedi popust od 21,74%. Vezan je za određenu skupinu vozila te namijenjen za fizičke i pravne osobe.


- toto sa píše na hac.hr, je tam jasne napísané, že sezonski ENC ponúka zľavu 33.48% a mimo tohto obdobia je to 21.74%.

takže krabička môže byť iba jedna a už to samo rozlišuje zľavu podľa toho, aký je dátum.

len už neviem, či to funguje rovnako ako ked si kupujeme tieto naše ENC balíky... či naozaj netreba kúpiť iba prístroj ENC kde bude nabitý kredit vo výške minimálne 1199 kuna ako je v tej tabuľke v PDF, čo je vyššie... a potom pri dobíjaní to už funguje klasicky. Vysoká investícia na začiatok ale potom mimo sezony vyššia zľava - oplatí sa to asi hlavne domácim, ktorý jazdia často po diaľnici.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 17:39
Nemáš pravdu ENC som scváľne dobíjala v marci a naviac som mala tých 21% a jazdili sme i v marci a odpočítavalo mi to rovnako.Pri registrácii sa ma pýtali či sezonsky/to je ten 21%/ alebo ten druhý.Nevedela som rozdieľ,tak som dala len sezónsky,na koľko som bola z úradníka čo to ťukal do počítača už na mrtvicu,nevládala som sa dohadovať ako to funguje.Ale vyskúšala som a takto to bolo.ak má niekto iné skúsenosti-rady šup sem s nimi
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 21:44
máte někdo zkušenost s dobíjením ENC převodem z účtu na účet? Je to tak možné?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 21:49
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> máte někdo zkušenost s dobíjením ENC převodem z
> účtu na účet? Je to tak možné?

Pokud nemáš účet v HR, tak je to nesmysl... budeš platit jako za převod do zahranicí (IBAN)... třeba i 250CZK (dle banky).
Doporučuji zaplatit debetní / kreditní kartou smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 21:51
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> máte někdo zkušenost s dobíjením ENC převodem z
> účtu na účet? Je to tak možné?

Je to možné ale moje banka účtuje cca 250 kč + trvá to asi 3-5 dní
Jinak kartou to je zadarmo a okamžitě dnes provedeno

Slavkov byl rychlejší



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (05. 07. 2014 21:52).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 22:29
Mám možnost platit bez poplatku, proto se na to ptám. A za kurz dle burzy.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2014 22:42
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám možnost platit bez poplatku, proto se na to
> ptám. A za kurz dle burzy
.
No jasný, tu možnost má každý... www.eu******ba.cz smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 10:27
aninkas - na Varaždin nemusíš jet přes Maďarsko, ale můžeš využít Hradečákovu cestu AT - Mureck - Lenart - Ptuj - tam na posledním kruháči nejedeš doprava na most , ale rovně na Spuhlja - Zavrč - Hraščica - Varaždin . Letos tak taky pojedu - mám to projeté na street wiev , dobrá cesta, sice menší zajížďka ale vyhnu se přeplněnému Lučku ( teda Macejlu - nechci to už opravovat , jsou na to reakce) a ušetřím něco málo za dálnici do Zagrebu . Je to popsané někde v Dopravě - Už jste objeli placenou dálnici ve Slovinsku (nechce se mi to hledat) smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Isekon (06. 07. 2014 11:32).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 10:37
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...menší zajížďka ale vyhnu se přeplněnému Lučku...

Vyhneš se Lučku? Od Varaždinu na jih přeci musíš taky přes Lučko... leda bys to objížděl mimo dálnici?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 10:40
Spíš myslel Macelj.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 10:48
To pak jo... ale já tuhlo objížďku zkoušel a zdála se mi nekonečná, to si snad raději odpočnu půl hodiny v koloně na Macelji (i když tak dlouho jsem tam asi nikdy nestál).
No a v nákupu ENC to moc nepomůže, Varaždin i Lučko prodávají až od 7 hodin, nebo je to jinak?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 11:09
Pokud je ve Varaždínu zavřeno, prodají ti ENC přímo v baráku u vedoucího směny - moje vlastní zkušenost z loňska. Kupoval jsem to hodinu před půlnocí. Problémy jsem měl až letos s dobíjením. Cestou nazpět mě ve Vrgoracu odkázali na Šestanovac kabinu č.3, tam mě zas odkázali na Lučko, že prý mají rozbitý PC, na Lučku se jim z kabiny moc nechtělo (asi byl fotbal, protože jsem slyšel telku), řekliže už je pozdě a ENC nelze ve 22:30 dobít. Nenechal jsem se odbýt až když jsem řekl že jsem 160kn v minusu, šel to dobít. Protože to ale nemusí naskočit okamžitě, jel jsem ze Záhřebu na Varaždín s lístkem. Doporučuji tedy dobíjet s předstihem, ne na poslední chvíli. Jinak ale podmínkou je, platit to v celých stovkových kunách (100, 200, ...... atd.) těch 21% slevy ti pak naskočí automaticky s tím.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Grizzly (06. 07. 2014 11:33).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 11:30
Jo sorry , já si to trochu pletu, myslel jsem Macejl smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2014 22:07
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 00:27
Aninkas:

Ahoj,

řeším stejný problém, zkusím odbočit před mýtnicí vpravo, zkusím tam někde zaparkovat a budu doufat, že mě tam ve tři ráno nebude nikdo nahánět. Na Lučku budeme 25.7. cca ve tři ráno. Pokud ti to ještě k něčemu bude, dám potom na forum info, jak se (ne)zadařilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 12:06
Já nevim, ale mně na Lučku bylo loni řečeno, že teď se ENC neprodává (neděle, cca 10:00), že buď normálně v otevírací dobu nebo mám zkusit jinou mýtnici (kladně vyřízeno na prvním zadarském sjezdu).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 12:49
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 12:56
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> aninkas - na Varaždin nemusíš jet přes Maďarsko,
> ale můžeš využít Hradečákovu cestu AT - Mureck -
> Lenart - Ptuj - tam na posledním kruháči nejedeš
> doprava na most , ale rovně na Spuhlja - Zavrč -
> Hraščica - Varaždin . Letos tak taky pojedu - mám
> to projeté na street wiev , dobrá cesta...

Nechci ti do toho kecat, když to máš najeté na Street View... nicméně zkus trasu Gleisdorf, Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin... možná budeš mile překvapen smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 13:39
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Isekon napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > aninkas - na Varaždin nemusíš jet přes
> Maďarsko,
> > ale můžeš využít Hradečákovu cestu AT - Mureck
> -
> > Lenart - Ptuj - tam na posledním kruháči
> nejedeš
> > doprava na most , ale rovně na Spuhlja - Zavrč
> -
> > Hraščica - Varaždin . Letos tak taky pojedu -
> mám
> > to projeté na street wiev , dobrá cesta...
>
> Nechci ti do toho kecat, když to máš najeté na
> Street View... nicméně zkus trasu Gleisdorf,
> Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož,
> Varaždin... možná budeš mile překvapen smoking smiley

thumbs upthumbs up souhlas, jel jsem to už podruhé a super!!! Sjedu z dálnice u Ilzu a po 66 a pak po 69 jak píšeš thumbs up Bacha na SLO policii - měří.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 13:42
To aninkas:

Neviděl bych v tom problém, buď prodají a když ne, tak si normálně vezměte lístek, jeďte na mýtnici, kde víte, že bude 100% otevřeno a zařiďte to tam. ENC krabičkou pak můžete platit i průjezd s lístečkem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 13:43
Jel jsem vloni přes Gleisdorf ..... Varaždin,a cesta dost klikatá.Ten kdo jezdí v noci nedoporučuji.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 14:30
milan77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jel jsem vloni přes Gleisdorf ..... Varaždin,a
> cesta dost klikatá.Ten kdo jezdí v noci
> nedoporučuji.

Pokud to porovnáváš s dálnicí, tak ano grinning smiley
Nebo je tvůj názor takový, že trasa přes Mureck, Lenart, Ptuj, Zavrč, Hraščica, Varaždin je lepší silnice a méně zatáček? K této trase to byla alternativa... prostě vyhnutí se Macelju a maximalizace užitku ENC smoking smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 14:38
Ti Chorvati jsou ale srandisti, krabičky ENC prodávají na mýtnicích, ale není tam normální možnost zaparkovat... kdyby je prodávali i na hraničních přechodech...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.