Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 12:31
ale samozřejmě teď rozumím, dobré pořízení !
vypadá, že v tam kanceláři budeš sám, těch, kteří si budou kupovat krabku z místa odjezdu asi bude méně
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 12:49
ahoj všem, asi se blbě zeptám, a někdo mi to tu otluče o hlavu, ale toto téma už je dost nepřehledné :-/

Mohu už konečně využít ENC na celé dálnici v Chorvatsku? Pojedu od Macelj (A2) - přes Zagreb (A3)- do Zadaru po A1?
Nebo stále platí, že ji mohu použít jen na A3 a A1 a Od Macelj po Zagreb mám smůlu?

Díky :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 13:07
Od Macelj po Zagreb ENC nejde použít.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 13:14
Znovu , já jsem koupil ENC cca23:30 na mýtnici Varaždin.Vypsal jsem papir, ranní směna to zaregistruje.Na kontrolu kreditu stačí číslo ENC.Co ještě není jasné.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 13:30
pavelostr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Znovu , já jsem koupil ENC cca23:30 na mýtnici
> Varaždin.Vypsal jsem papir, ranní směna to
> zaregistruje.Na kontrolu kreditu stačí číslo
> ENC.Co ještě není jasné.

ještě objasni, že pak opravdu šlo od těch 23:30 už profrčet všechny ENC průjezdy na cestě k moři s už nabitou fungující krabičkou.
mně tam nějak falíruje ta ranní registrace v kanceláři , myslel jsem, že to funguje ( po novu), že se může se jet až po registraci
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 13:37
Ano krabička je plně funkční okamžitě po zakoupení.Z mýtnice varaždin jsem odjížděl v pruhu ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 13:49
platnost ENC
Zagreb -Spli-dubrovnik A1
Bregana-Zagreb-Lipovac A3
Zagreb-Varaždin-Goričan A4
Beli Manastir-Osijek-Svilaj A5
Zagreb-Rijeka A1,A6
Rupa-Rijeka A7
Krčki most
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 13:50
BOGIN2010: děkuji za odpověď :-)
Takže žádná změna :-/
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 14:29
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pavelostr napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Znovu , já jsem koupil ENC cca23:30 na mýtnici
> > Varaždin.Vypsal jsem papir, ranní směna to
> > zaregistruje.Na kontrolu kreditu stačí číslo
> > ENC.Co ještě není jasné.
>
> ještě objasni, že pak opravdu šlo od těch 23:30
> už profrčet všechny ENC průjezdy na cestě k moři
> s už nabitou fungující krabičkou.
> mně tam nějak falíruje ta ranní registrace v
> kanceláři , myslel jsem, že to funguje ( po novu),
> že se může se jet až po registraci


Není to tím že povinná registrace je až od 1.7.?? Aspoň ten datum jsem někde četl.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 14:40
Ale já jsem ten registrační papír vypsal,On line se přihlásím , přes číslo ENC.Zatím mi nepřišlo heslo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 15:04
Ahoj všem. Mám čerstvé info. Včera večer jsem poslal e-mail na HAC s naskenovanou přihláškou a kopií OP. Na přihlášce ovšem nebylo místo, kam by se dalo vepsat číslo ENC. Toto jsem napsal na horní okraj přihlášky. Dnes v poledne mi přišla přihláška zpět se sdělením, že ji musím poslat NENASCANOVANOU, ale ORIGINÁL s kopií OP nebo pasu, a to všechno poštou na adresu HAC, Širolin 4, Zagreb, 100 00. Jirka.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 20:21
Jirka Dl.
Přesně stejnou zkušenost jsem popisoval ve svém příspěvku ze dne 2.5.2013. Druhý den jsem to poslal poštou a až do konce minulého týdne se nic nedělo....Takže jsem napsal dotaz, co se děje? Ihned mi odpověděla paní, že moje ENC ještě není registrováno, že musí prověřit, zda došly poslané doklady. Včera mi pak psala mail, že je vše v pořádku a moje ENC je registrováno. V mailu byl v PDF přiložen dokument, kde bylo uživatelské jméno a heslo do systému, které si můžeš změnit na své. Takže jsem hned zkusmo poslal přes kartu peníze a dobil kredit a za chvíli to bylo na ENC připsáno. Takže bez obav můžu jet...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2013 22:01
Krabička dobrá, kdysi jsem ji měl ve Slovinsku, při cestách na Istrii. Dobrý pocit projet rychleji, ale pak jsem se s plno autama zase potkal. Za mě důležitější nejet v pátek večer tam a v sobotu odpoledne zpět a možná jet na platidlech na kartu, vždy bylo max. pár aut. Hlavně dojet ve zdraví. A že se těším z té zimy tusmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 08:12
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
......
>
> Není to tím že povinná registrace je až od 1.7.??
> Aspoň ten datum jsem někde četl.


Nemáš pravdu.
Od 01.07.2013 prejdu mýtncou cez ENC pruh už len registrované zariadenia, to znamená, že do 30.06.2013 musia byť zaregistrované aj také ENC, pre ktoré predtým registráciu nepodstúpili, napríklad ich v akcii predali na čerpacej stanici.
Novo predané ENC sa registrujú už dlhší čas, po vypísaní PRIJAVY a predložení dokladov na predajnom mieste ťa zavedú do systému. Takto postupovali už minulý rok.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 09:46
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> asok12 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> ......
> >
> > Není to tím že povinná registrace je až od
> 1.7.??
> > Aspoň ten datum jsem někde četl.
>
>
> Nemáš pravdu.
> Od 01.07.2013 prejdu mýtncou cez ENC pruh už len
> registrované zariadenia, to znamená, že do
> 30.06.2013 musia byť zaregistrované aj také ENC,
> pre ktoré predtým registráciu nepodstúpili,
> napríklad ich v akcii predali na čerpacej
> stanici.
> Novo predané ENC sa registrujú už dlhší čas, po
> vypísaní PRIJAVY a predložení dokladov na
> predajnom mieste ťa zavedú do systému. Takto
> postupovali už minulý rok.


Ale to je to samé jak jsem to myslel já. Jenom jsem to možná špatně napsal. Že do 30.6. projedete i bez registrace. Takže proto to zatím nevadí. A nebo je tam nastavená tolerance do kdy musí proběhnou kompletní regisztrace a mezitím to již funguje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 15:51
za 14 dní jede sestra do Rabacu, když jí dám sebou můj OP stačí to na zakoupení ENC včetně registrace na mne? Budou chtít pouze OP nebo i TECHNICKÝ PRŮKAZ?
Díky za info.smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 16:00
Zajima je obcanka nebo pas, chteji adresu, mail. Technicak nikdo nechce, ENC je prenosne, neni na konkretni auto.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 16:28
Díky Morten thumbs up

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 19:05
Takže, ENC jsem koupil , pas ,op,techničák nikdo nechtěl.Na ten papír jsem napsal pouze adresu,jméno,telefon a e.mail.Myslím že ten email je asi nejduležitější.Pak jsem se přihlásil jako anonym-číslo ENC jako přihlašovací jm. i heslo.Během asi 3dnů mně zanesli do sys. a dneska jse,m registirani . Stačí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 19:29
tady je tolik rozporuplných informací, že už je škoda to číst eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 19:35
A co očkovací průkaz?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 20:26
co ti ještě není jasné,v čem vidíš rozpor,já píšu fakta stará několik dní .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 20:28
Tvoje otázka se týka čeho?ENC ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 21:37
takže, kdes to před pár dny koupíl, nechal se registrovat bez občanky a v kolik hodin ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 21:39
Pánové prosím o klid, ke sjednání smlouvy stačí jen pas a pár info o člověku ne očkovací průkaz či lékařský nález. Sáhněte si do vědomí či svědomí. Nic víc.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2013 22:00
jelimane-tvúj nick hovoří zavše, přečti si příspěvky zpět a neotravuj, , nehodlám tady pořád dokola něco opakovat,kdyš jšes tak blbej a neumíš číst tak to tvůj problém.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 07:18
Ještě bych se zeptal někoho kdo už krabičku používal, jestli je nutné lepit ji na sklo nebo stačí položit někam na palubovku.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 07:27
To PAVELOSTR:
Klídek, Jeliman stejně nikdy neuvažoval o koupi ENC, jen hledá důvody, proč nekoupit a odradit ostatní.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 07:29
To BOGIN2010:
Stačí položit na palubku při průjezdu popř. podržet v ruce
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 08:48
berany, berany, duc !
do HR zásadně odjíždím v neděli ráno, cesta vždy volná, večer na místě. Letos vyjíždím 30.6. Chci zkusit ENC a koupit krabičku nejblíže v Lučku. Protože kancelář na registraci je otevřena až v pondělí, tak spoléhám na Ostrého Pavla, a udělám to jako on ve Varaždínu v noci. Čili koupím krabičku na mýtnici v Lučku, papír z reg. údaji tam nechám, aby ho předali k registraci v kanceláři vedle v pondělí a budu doufat, že od Lučka pojedu už v ENC pruhu. Po příjezdu podám zprávu co a jak.
zde už za mne čau smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.