Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
18. 10. 2023 07:54
Zajimava tema, ale nespletli jste si vlakno? grinning smileyDD
Re: POKUTY
20. 10. 2023 19:43
Nikto nič? Asi uhorková sezóna. Tak dám jednu ozaj starú pokutu.

Rok si už nepamätám, ale bolo to niekedy, keď sme zaviedli Euro na SK.
Boli sme vtedy tri manželské páry v Ražanji, ale ponúkol mi môj zať/zeť na cestu méďáka Vito.
Nemuseli sme ísť dvomi autami.
Dovolenka na jednotku, až prišiel posledný večer pred ranným odchodom domov.
Zazvonil mobil a zaťák, že či by bol problém dôjsť skôr domov, požičal Vito ďalej kamarátovi na cestu do Italy.
No zopár pív na pláži bolo, aj malý frťan pred večerou...
Takže OK, trocha to ešte vyplávam v mori... a o 22:00 sme vyrazili domov.
804km - 7h 30 min. O 06.20 h som už vychádzal z myčky aj vyluxovaný. O ôsmej mala byť odovdávka auta.
Čo ma ale nenapadlo keď som prišiel na myčku... Hlava osprostená nevyspatá moody smiley, vypol som svetlá s tým vypínačom dole na prístrojovke, a už som si na ne vôbec nespomenul!
Nech žije povinné svieteniespinning smiley sticking its tongue out!
200 metrov od domu proti mne policajti, hneď majáky, siréna jak hovädo, otočka na mieste... jak za najväčším mafiánom a hneď predo mňa, rovno na odbočku k domu. Ešte dobre, že nevyskočili s pištoľami v rukách!!!
Papiere, a že na koľko si cením priestupok.
Tak z mojej strany cestopis z chorvátska, a že ponáhľam vrátiť auto... ale aj tak som musel vytiahnuť peňaženku. Za 10 eur thumbs up smiley
No ale aby to bolo ešte veselšie, v peňaženke len samé Kuny a len zbytok drobných eur, cca 8, ale naozaj iba drobných.
Tak, že ma teda doprovodia po najbližší bankomat. Išli za mnou so zapnutými majákmi thumbs up smileythumbs up smiley až na sídlisko!!!
Ale pre istotu som vybral len tú pětku - 10€.
No a keď som im ju podával do okna, vtedy mi šofér hovorí "Však si už konečne zapnite tie svetlá, lebo to bude za dvacku"
Dovtedy mi nepovedali a ani som netušil, za čo ma zastavili smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

To bola moja najmenšia a najsrandovnejšia pokuta v živote!
smileys with beer

Ešte dodám.
Uniformu som za celú cestu tam aj späť videl len na HU/SK a HU/CRO hraniciach, ale SK policajti hneď od HU hranice, cez Bratislavu po Trnavu aspoň desať áut a na Voderadoch o piatej ráno už merali eye rolling smileyeye rolling smiley Policajný štát...
avatar Re: POKUTY
30. 10. 2023 08:06
... je to pravda dobrých 8 let co jsem to dával na Forum ... a skutek se stal před více než 20 lety ... ale pro obveselení ještě jednou ...

... nestává se to asi často, ale někdy jsou pokuty ve svém důsledku skoro úsměvné ...

... tehdy jsem jel na Jadran přes Bosnu na 1 den do Medjugorje ...
1000 km nonstop bez ztráty kytičky a před Medjugorje v BiH jsem po několika kilometrech serpentin cestovní rychlostí 15 km / hod za károu s klestím už šílel ... Ital ve Ferrari za mnou, nejspíš taky ...

... vysvobozením byla dlouhá rovinka ... nebylo na co čekat a ten v tom červeným autě vypálil ještě rychleji než já v Ibize 1,8 iGLX ... takže toho dědy s klestím vzal nekompromisně ještě přede mnou ...

že je tam 70tka a bosenští dopraváci na konci rovinky jsem si všiml dost pozdě ... to už Ferrari stálo na kontrolním stanovišti a mě si za chvíli převzal druhý policajt ...

... naklonil se k mýmu okýnku ... papire a zelena karta ...
borec tak 150 kilo, světle modrá košilka s knoflíky rozeplými div že ne na pupek, velká brigadýrka posunutá do týla, ještě pamatuji tu velkou lysinu, krochňa ležérně zavěšená pod zadkem ...

... mrkl na pas ... ty, Petr ? ... to je u nas Petar ... já ucítil šanci k přátelské diskuzi, ale naději mi vzal první policajt pár metrů ode mě, který se s Italem domluvil na hundrtdojčemark ... (tehdy ještě platily a v Bosně krom nich brali i konvertibilní marky a kuny ... )

... no jo, sto marek, to při tehdy pro mě známém sazebníku byla docela darda ... tak jsem si otřel čelo, což bodrý dopravák nenechal bez povšimnutí a pravil ... Petar co maš, marky, kuny ? ... povídám, že moc peněz nemám, tak jestli kuny ? ...

... ještě jsem hlavou pokývl směrem k Italovi a hlesl ... a on hundrtmark ? ... dopravák se usmál ...
... Petááár, to Ital, to Ferari ... ... daj 50 kuna ...
... v duchu jsem děkoval tomu, co nás provázel životem ... i na cestě do poutního místa ... drinking smiley

policajt mi pokynul ťuknutím prstu do kraje brigadýrky ... a jeli jsme dál ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 10. 2023 08:06).
Re: POKUTY
30. 10. 2023 10:04
Bessy thumbs upthumbs up smiley
Chlapi, určite máte aj iní takéto sranda zážitky grinning smiley
Sem s nimi, nech sa zasmejeme aj my smiling bouncing smiley
avatar Re: POKUTY
30. 10. 2023 20:33
Z Chorvatska nic moc nemám. Jedna pokuta ve Slunji, prý jsem jel na 40tce 88 km/h. Policajt kouknul do pasu a povídá, ty Miroslav, já Miroslav, dej 30 euro a jeď. Dostal 30 euro do kapsy bez dokladu a pustil mě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (06. 11. 2023 20:24).
avatar Re: POKUTY
31. 10. 2023 14:45
... i tohle se stalo skoro před 20 roky ... to jsem tehdy s vlastníky zemědělské půdy uzavíral pachtovní (nájemní) smlouvy na zemědělskou půdu, kterou jsme pak jako firma užívali pro pěstování obilí a dalších potravinářských plodin ...
... jednu takovou smlouvu jsem podepisoval s mladou sympatickou, blonďatou kočkou ...

... ale k meritu věci ...

... po té, někdy po půl roce si to jedu s (v předchozím příběhu zmíněnou) žlutou Ibizou ráno kolem šesté do práce ... v dědině u kulturáku dopravní hlídka ... kurňa, co tady dělají, v životě jsem je tam neviděl a to už jsem tam jezdil několik let ...
... ale nic se neděje, bylo to kousek za zatáčkou, tak rychlost určitě v pohodě a alkohol jsem nemohl mít, dyť bylo brzo ráno ...

... na požádání jsem policejní dvojici předal občanku, řidičák, techničák, zelenou kartu (tehdy ještě opravdu bývaly zelené)
pro sichr mi dali dýchnout ... 0 promile, samozřejmě ...

... a najednou k okýnku auta znovu přistoupil policista a povídá ... pane ... víte, že máte půl roku propadený techničák ?
ve mně hrklo, ty wo..e (si říkám jen tak v duchu) .. tak to budou papíry na 1 rok a mastný flastr ...
... teď přišla k okýnku i policistka ... prohlídnout si toho vola, co nejezdí na technický ... a najednou ... jé, to jste výýýý ?
... pamatujete ? ... my jsme spolu psali tu pachtovní smlouvu ... drinking smiley
... no richtig ... to byla ta blonďatá kočena, toho rána v uniformě .. já ji v té brigadýrce před tím nepoznal ...

... ti dva spolu chvíli něco řešili ... pak znovu přišla ta kočka ... no, my vám něco dát musíme (sice jsem nechápal za co jinýho než za ten techničák ... ale už se to zdálo na dobré cestě) ... tak za pětset, ale ... prosím vás kam jedete ? ... do práce ? ... tak prosím vás dojeďte jenom tam, vodstavte to ... a okamžitě se objednejte na technickou ... thumbs up
... a kdyby vás ještě cestou chytli nějací naši kolegové ... tak prosím vás ... neříkejte, že už vás dneska někdo chytl a že jsme vás pustili ...

... tak jsem vytáhl pětikilo ... dojel do práce, nikdo mě nechytil, tak jsem objednat STK ... a samozřejmě jsem dojel i domů ...

druhý den jsem dostal nálepku na SPZ ...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
23. 04. 2024 14:22
Narazil jsem na tento článek, kde se píše o nově instalovaných moderních radarech, které rozeznají i telefonovaní za volantem, nebo nepoužití pásů, tak dávám vědět do pléna spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: POKUTY
23. 04. 2024 20:58
To čteš špatně: radary jsou jednak "stěhovací", nebudou všude všechny, ale nikdy nebudeš mít jistotu, že někde zrovna není, i když se budou přendávat podle nějakého plánu, který se nejspíš neutají.
Nepředpisové telefonování a držení mobilu v ruce budou sledovat kamery. Jak vidět skrz lesknoucí se okno, to je známé a využívalo se to už při záznamu na film, tedy dávno před elektronickými kamerami. Prostě někdo musí vyfotit řidiče s mobilem v ruce.
Totiž radary, které umí zaznamenat i mobilní signál, se po Evropě před asi 10 lety testovaly, ale neosvědčily se, protože někdo nějak zapomněl, že mobily komunikují obousměrně, a hlásilo jim to v blízkosti mobilních BTS (základnových stanic) trvale mobily ve funkci, i když poblíž žádné auto nebylo. A, když bylo, a ještě daleko od základnové stanice, tak to nebylo spolehlivé: nejen, že to hlásilo i ty vozy, které byly vybavené handsfree komunikující legálně, nebo v nich telefonoval spolujezdec, ale i ty, v nichž mobil uložený v kapse se zrovna přehlašoval na druhou buňku. Tak se to dál nerozšiřovalo (tuto informaci mám od technika nejmenované firmy z Usteru, kde vyvíjejí a vyrábějí zařízení na přesnou detekci snad všeho, co se hýbe i nehýbe). A vývoj v tomto směru pokročil spíše k těm handsfree, než k přesnější detekci.
Proto bych se neplašil: o možných umístěních radarů se určitě informace objeví, mimoto místní, kteří mají často naspěch, o nich budou vědět s jistotou a podle toho v těch místech určitě prilagodi brzinu, tak se vyplatí jet podle nich.
Re: POKUTY
24. 04. 2024 06:58
Jedinou ochranu vidím v dodržování rychlosti - dobře se to píše,jenže,vezmu - li dávnější předpůlnoční cestu přes Plitvice - nejel místňák několik obcí více jak 40 a předjet se nějak dobře nedalo.Tady bych se domníval,že v žile měl více jak povolených 0,5 promile.V půli rádiusu při odbočení z hlavní cesty měl takovou akceleraci,že málem trhal asfalt pískajících pneu.
Jednou zpět u Ugljane - padesátka - rovná cesta až kam bylo vidět,všude jen lesy a žádná civilizace a ejhle radarnící.Naštěstí už měli místňáka.
Už se taky vyskytují pistoloví radarníci náhodile pohození za krajnici v místech,kde by se je vůbec nedalo čekat.
Včera na tv - pokuty u nás za jeden km nad normu 500 kč ?!!!Jako byznys - moc dobrý.
avatar Re: POKUTY
24. 04. 2024 07:26
Uvidime co to prinese, tech 100 radaru zas na tu rozlohu krajiny neni tak moc a podle mne na Waze budou vsechny. Hold nekde spomalime "zbytecne". Dodrzovani rychlosti mi prijde v Chorvatsku v urcitych (ne neobvyklych) situaci dost narocne - byl bych uplnou brzdou provozu. Napriklad pri jiz nekolikkrat zminovane ceste pres Plitvicke (kde je zacatek/konec obce x kilometru za pred/za obci), nebo kdyz je na dalnici omezeni napr kvuli vetru nebo desti. Nekolik krat jsem se o to pokousel, dnes uz jedu s davem.
avatar
mdr
Re: POKUTY
24. 04. 2024 08:19
Občas se na dálnici objeví i omezení na 80 bez zjevné příčiny, tam by sis koledoval o nehodu, kdybys to dodržel.
Re: POKUTY
24. 04. 2024 14:58
No, už jsem se v HR nejednou setkal s tîm, že omezení před zatáčkou nebylo pro kočku. Vjel jsem kousek rychleji nad omezení a jel pomalu po dvou kolech s pískáním gum.
avatar
mdr
Re: POKUTY
24. 04. 2024 15:29
Výjimka potvrzující pravidlo.
Re: POKUTY
24. 04. 2024 17:34
Jezdím na začátku kolony 😀
A nebo taky s davem....to se mi v lednu vymstilo směr Mikulov Vídeň, dálnice před McDonald's. První kopec a stacionar vpravo. 30E. Ale přišlo to až teď
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 238
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.