Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
04. 08. 2021 17:47
Jak se cítím? To je různé. Dva zážitky z tunelu Sveti Rok.
Ten první se odehrál za hodně větrného a mokrého povětří. Před tunelem všechno kromě osobních aut muselo na objížďku. Omezení za tunelem bylo jen na 40 km/hod. Já jsem dodržoval a tak to kolem mě docela svištělo. Jenže pak jsem viděl dvě auta, se kterými to zamávalo přes celou šířku dálnice a i když to zvládli, tak hodně zkrotli. No a u Maslenice už jsem svojí rychlostí dojel nejen ty dva ale i další.
Druhý zážitek je přímo uvnitř tunelu. Dodržoval jsem stovku a v levém pruhu mě předjížděl nějaký talián. To by mi nevadilo, ale zařadil se těsně přede mnou a začal brzdit do úplného zastavení. Zezadu se na mě hnalo hejno, které si s rychlostí taky starosti nedělalo. Dal jsem blikačky, hejno se srovnalo do levého pruhu a tak to vyšlo, ale pěkně jsem se orosil. Potvrdilo se mi, že nejlepší je rychlost, kterou jedou ostatní.
mdr
04. 08. 2021 18:26
Tak nějak. Vždycky si říkám, že kdyby Chorvati pokutovali za rychlost na dálnici jako Rakušáci, tak vyberou na pokutách víc než za mýto. Ale asi se bojí, že by jim tam jezdilo o moc méně turistů.
04. 08. 2021 19:16
Lenže keď v tuneli svieti 40ka,tak asi vedia prečo, pravdepodobne kvôli tomu ze sa niečo deje za mostom - dážď, vietor a pod
04. 08. 2021 19:28
Když mi co do HR jezdíme nějaké to desetiletí už víme, že jejich značení rychlosti je dost přitažené za vlasy. Předpokládají, že to nikdo přesně dodržovat nebude a většinou tam dávají nesmyslně omezení. Někdy se to může vymstít.
Všichni ještě pamatujeme jak byla na staré silnici z Karlovace do Splitu před každou zatáčkou šedesátka, nebo dokonce čtyřicítka. Nikdo to nebral vážně.

V HR jezdím podle citu. 80 po dálnici fakt nepojedu jenom proto že je vlhká po dešti.
04. 08. 2021 21:33
No nevím, jestli jsou v HR před zatáčkami omezení zbytečně, ale už nejednou se mi stalo, že jsem s úsměvem vjel do zatáčky o nějakých 15-20 více a projížděl jsem ji s oroseným čelem skoro po dvou kolech. A v dešti, to si dám raději o hezkých pár km pod, protože mi už taky nejednou na tom jejich "mastným" asfaltu ustřelil zadek.
04. 08. 2021 22:38
Souhlas, někdy je i těch 20 navíc moc, hlavně ve větších výškách, kde zatáčky na vyšší rychlost vyklopené kvůli lepší sjízdnosti v zimě a vlastně i za deště nejsou. Taky jsem si v jedné dal volnou sestavu v krasobruslení, a to jsem na té čtyřicítce jel padesát. Čtyřicítka v místech, kde není odkud namířit radar, má určitě smysl. Tam se nevybírá, jen bourá.
Jistě, jsou i místa, kde se omezení hodí přednostně k výběru, ale spíše mi vadí stále častá absence konce toho omezení. To už se tu ostatně řeší každý rok.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.