Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
04. 08. 2021 17:47
Jak se cítím? To je různé. Dva zážitky z tunelu Sveti Rok.
Ten první se odehrál za hodně větrného a mokrého povětří. Před tunelem všechno kromě osobních aut muselo na objížďku. Omezení za tunelem bylo jen na 40 km/hod. Já jsem dodržoval a tak to kolem mě docela svištělo. Jenže pak jsem viděl dvě auta, se kterými to zamávalo přes celou šířku dálnice a i když to zvládli, tak hodně zkrotli. No a u Maslenice už jsem svojí rychlostí dojel nejen ty dva ale i další.
Druhý zážitek je přímo uvnitř tunelu. Dodržoval jsem stovku a v levém pruhu mě předjížděl nějaký talián. To by mi nevadilo, ale zařadil se těsně přede mnou a začal brzdit do úplného zastavení. Zezadu se na mě hnalo hejno, které si s rychlostí taky starosti nedělalo. Dal jsem blikačky, hejno se srovnalo do levého pruhu a tak to vyšlo, ale pěkně jsem se orosil. Potvrdilo se mi, že nejlepší je rychlost, kterou jedou ostatní.
avatar
mdr
Re: POKUTY
04. 08. 2021 18:26
Tak nějak. Vždycky si říkám, že kdyby Chorvati pokutovali za rychlost na dálnici jako Rakušáci, tak vyberou na pokutách víc než za mýto. Ale asi se bojí, že by jim tam jezdilo o moc méně turistů.
Re: POKUTY
04. 08. 2021 19:16
Lenže keď v tuneli svieti 40ka,tak asi vedia prečo, pravdepodobne kvôli tomu ze sa niečo deje za mostom - dážď, vietor a pod
Re: POKUTY
04. 08. 2021 19:28
Když mi co do HR jezdíme nějaké to desetiletí už víme, že jejich značení rychlosti je dost přitažené za vlasy. Předpokládají, že to nikdo přesně dodržovat nebude a většinou tam dávají nesmyslně omezení. Někdy se to může vymstít.
Všichni ještě pamatujeme jak byla na staré silnici z Karlovace do Splitu před každou zatáčkou šedesátka, nebo dokonce čtyřicítka. Nikdo to nebral vážně.

V HR jezdím podle citu. 80 po dálnici fakt nepojedu jenom proto že je vlhká po dešti.
Re: POKUTY
04. 08. 2021 21:33
No nevím, jestli jsou v HR před zatáčkami omezení zbytečně, ale už nejednou se mi stalo, že jsem s úsměvem vjel do zatáčky o nějakých 15-20 více a projížděl jsem ji s oroseným čelem skoro po dvou kolech. A v dešti, to si dám raději o hezkých pár km pod, protože mi už taky nejednou na tom jejich "mastným" asfaltu ustřelil zadek.
avatar Re: POKUTY
04. 08. 2021 22:38
Souhlas, někdy je i těch 20 navíc moc, hlavně ve větších výškách, kde zatáčky na vyšší rychlost vyklopené kvůli lepší sjízdnosti v zimě a vlastně i za deště nejsou. Taky jsem si v jedné dal volnou sestavu v krasobruslení, a to jsem na té čtyřicítce jel padesát. Čtyřicítka v místech, kde není odkud namířit radar, má určitě smysl. Tam se nevybírá, jen bourá.
Jistě, jsou i místa, kde se omezení hodí přednostně k výběru, ale spíše mi vadí stále častá absence konce toho omezení. To už se tu ostatně řeší každý rok.
Re: POKUTY
18. 09. 2021 11:41
Má někdo zkušenost s uložením pokuty za rychlost na silnici M86? Konkrétně je to silnice mezi Csornou a Szombathely. Podle mě je to silnice pro motorová vozidla a tudíž na ní platí 110 km/h. Ale možná se pletu. Přišla mi pokuta před dvěma lety, že jsem jel 110 na silnici M86 kde je 90 . Letos jsem si dával sakra pozor na značky-při nájezdu je 110, žádné omezení jsem neviděl, v navigaci taky 110 a zase jsem dostal pozdrav, naprosto stejná pokuta, jen v jiném kilometru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil volnasek (18. 09. 2021 12:18).
Re: POKUTY
18. 09. 2021 13:01
Přesně nevím ale po otevření tam bylo nějaký čas 90. Ještě tam něco dodělávali.
avatar Re: POKUTY
18. 09. 2021 13:05
Jel jsi s přívěsem? Pro soupravy a vozidla nad 2,5 tuny (pozor, na něco do 3,5 tuny) totiž platí i na maďarských rychlostních komunikacích jiná omezení. Asi nejúplnější seznam je tady.
avatar Re: POKUTY
18. 09. 2021 14:57
volnasek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Má někdo zkušenost s uložením pokuty za rychlost
> na silnici M86? Konkrétně je to silnice mezi
> Csornou a Szombathely.... že jsem jel 110 na silnici M86 kde je 90...

Konkrétně eye popping smiley To je dost dlouhý úsek a opravdu dost "přesná" informace... cca 70km.
Skoro to zavání velmi "diodovým" přístupem (informace čerpám, ale neposkytnu)... Když tam platím já, tak nebudu varovat nikoho z fóra... sad smiley

Kdysi býval jediný stacionární radar, který kontroloval dodržování 90km/h na tomto úseku M86, na cca 96.km na mýtné bráně systému HUGO smoking smiley Zda tam je omezení na 90km/h i teď netuším, pár let jsem po M86 nejel...
Pak vím ještě o jednom stacionárním, ale na M85 a kontroluje 110km/h, je na "obchvatu" Enese...

Policisté tam obvykle měří z mostů...

Pokud nám poskytneš staničení / km silnice, tak se můžeme podívat, zda tam je nějaký stacionár, či to bylo z mostu. Třeba by se pak někdo podíval i do záznamu z kamery, jaké tam letos bylo dopravní značení či omezení...
smileys with beer

Jardo, s přívěsem to na 90km/h nesedí v HU v žádné "konstalaci"... dálnice (autópálya) 80km/h a silnice pro motorová vozidla (autóút) 70km/h jako na silnicích mimo obec.
Re: POKUTY
18. 09. 2021 16:48
Tady: Radar
obrázek

je podle waze radar
avatar Re: POKUTY
18. 09. 2021 17:47
To je přesně ten umístěný na mýtné bráně HUGO, co jsem popisoval a dal na něj odkaz v mém příspěvku výše. Ten opravdu hlídal 90km/h. Pokud je aktuálně ve Waze, tak bude zjevně stále aktivní...
Uvidíme, zda volnasek napíše, na jakém km to bylo... a třeba tam někdo jiný nějakou 90-ku registroval.
Re: POKUTY
18. 09. 2021 21:57
V protisměru je na Google mapách mezi nájezdem a radarem značka 110. Letos jsem tudy jel opět s tempomatem na 115 celou m85 a m86 tam i zpět. Tak snad nic nepřijde.
avatar
mdr
Re: POKUTY
19. 09. 2021 20:11
Na velkých digitálních panelech tam mívají zobrazeno omezení 110 pro auta a tuším 90 pro kamiony. Já na celé M85 a M86 (Gyor-Szombathely) vždy jezdím s tempomatem na 115 (skutečná rychlost podle GPS 111) už několik let a nic mi nepřišlo.
Re: POKUTY
20. 09. 2021 11:38
Jsou tam na silnici 2 bílé čáry, tak bude pasivní, ale slušný, pravidelně aktualizovaný antiradar, či navigace o něm budou vědět.
Re: POKUTY
23. 09. 2021 11:52
Máte přehled o tom, jaká auta používá HR policie jako "civilní stíhačky" a zda se pohybují i mimo dálnici? Viděl jste někdo, nebo osobní zkušenost? Před pár dny jsem na silnici od sjezdu Prgomet na té silničce přes Labin do Trogiru potkal protijedoucí stříbrný Mercedes. Bylo to v zatáčce, jen vteřinový pohled neměl jsem moc času, ale mám pocit, že jsem za předním sklem zahlédl dost veliký objektiv. Trochu mne zaráží, že to byl dost výběhový model Mercedesu, klidně 10let a víc... To už by policie třeba u nás jako stíhačku dávno nepoužívala, protože by to bylo olítaný na doraz...

A pokud Vás chytitli - stavili Vás hned a nebo to poslali domu... I kdyyž v protisměru zrovna stavit jaksi nemohou... Zrovna třicet jsem nejel, spíš 50...

Před mnoha lety se na mne pověsili na dálnici, chvíli jeli za mnou a pak mne předjeli a viděl jsem že to je radar... černá audi A4.

Nenašel jsem zda se to tady někde probíralo - a klíčová slova vyhledávání jako policejní nebo radar to najde milion odkazů. Zkoušel jsem i stíhačka, ale to nenajde nic. A to je teda divný, že si tady nikdo za tolik let nestěžoval ani na tu svoji domácí "stíhačku" grinning smiley
avatar Re: POKUTY
23. 09. 2021 12:10
Protože kdyby si to "stihačka" přečetla, už by s ním nejela do HR a byl by s největší pravděpodobností "namydlený".

Kdysi se tady psalo, že mají Fordy Mondeo....Jednoho jsem viděl stát (kdysi) na vjezdu na dálnici v oblasti Splitu.
Sice nejdu 130, spíše 139, ale těch stíhačů se nějak neobávám.
Z čeho mám vítr, to jsou ty kamery pomalu na "každým sloupu" kolem dálnice, i v Chorvatsku. Fotí, nefotí? Přijde "selfíčko", nepřijde?
avatar Re: POKUTY
23. 09. 2021 12:30
Pedro
Dřív mívali jedničkový Superby, ale ty už dneska určitě nemaji. Naposledy v roce 2016 jsem u sjezdu na Šibenik viděl stříbrnou Audi A4
avatar
mdr
Re: POKUTY
23. 09. 2021 12:42
Určitě neměří na těch dlouhých úsecích s omezením na 100 km/h, to by kasírovali snad každého. Tam když se to pokusím dodržet, tak jsem suverénně nejpomalejší a mám strach, že to do mně někdo narve zezadu.

Takže jezdím "s davem", co ale někdy je v levém pruhu hodně přes 130. Zatím jsem však nikdy pokutu neplatil.

Když si mám vybrat 100 v pravém pruhu nebo 150 v levém, volím levý. Ale až se pravý trochu uvolní, zpomalím v něm na těch 130. Když však chci předjet náklaďák, musím často do levého na těch 150.
Re: POKUTY
23. 09. 2021 14:14
Toto asi znáte... Podle toho nejsou žádný radary na dálnici, ale tomu nevěřím... Minimálně tunely měří...

https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0]Stacionární[/url]

A tady nahlašují kde budou měřit...
[m.hak.hr]

Ovšem akurátnost dat bude asi spíš balkánská než německá... grinning smiley

Nové radary


tolerance

Pohledal jsem obrázky a články z novin kde se budou chlubit co pořídili...
2017 BIH Superb a I30

HR v podstě cokoliv od Hondy accord po A6.
Policijska vozila s Travimo uređajem (popularno zvani Presretači) možete sresti diljem Hrvatske, a nabavljeno je i 10 novih vozila (Ford Mondeo 2 komada, VW Passat 4 komada, Škoda Superb 2 komada, Honda Accord i Opel Vectra), te 2 motora (Honda CBR 1000RR)!
Passat taky, fotka...

No a tady jsou "prestretači".... čili jsem viděl dobře, mercedes....

Prestretači čili stíhačky...
Re: POKUTY
23. 09. 2021 14:33
Ahojte
Maďari na meranie používajú celú flotilu starších civilných ( neoznačených ) áut. Vlastná skúsenosť ( Opel Astra. Octávia 1-2, W Golf 3-4 a iné ) Chodievam do HU dosť často a bohužial stáva sa mi že aj na mňa príde. Odstavia auto ku krajnici a idú na kávičku, zatiaľ čo radar maká o dušu. Majú ho zabudovaný do - pripevnený vo výške hlavovej opierky spolujazdca. Tak isto vodič v civile a spolujazdec radar. Všetkoí sa rieši cez objektívnu zodpovednosť. Na dialnici chodievam cca od 120 do 155 a musím poklopať že z dialnice mi zatiaľ nikdy nič neprišlo. Vždy tzv okresky a keďže ich majú na rovine a sú celkom dobre urobené tak to niekedy dosť evokuje pritlačiť ten pedálik...... No stalo sa mi že ma namerali pri predbiehaní dvoch kamiónov naraz a samozrejme nebolo to tých 90 km ale 128km Odvolal som sa vysvetlil situáciu a div sa svete z 90 000 forintov mi odpustili 60 000 . Takže som bol spokojný. Áno mame jazdiť predpisovo no život to niekedy zariaďuje ináč..............
Re: POKUTY
23. 09. 2021 21:56
Ještě k chorvatsku - zde je článek z novin z roku 2021... Píšou v něm, že na dálnicích žádné radary nemají a že to je na stíhačkách (tunely se asi nepočítají).
Podle toho co jsem našel o TraffiVision R - PYTHON II což mají v presretačích i v tom článku z novin to je starý typ radaru který porovnává rychlost policejního auta s vaším a potřebuje na to 200metrů souběžné jízdy. Nějaké měření protijedoucích to neumí. Ten mercedes 320cdi s kulatými dvojsvětly je ročník 2005, 2007 už měl hranatá. V jiných novinách píšou, že jede už má nalítáno 600tis km.. Takže v takto olítaných autech už nové radary nebudou..
Poslední co jsem našel, že 2017 koupili cca 30 audin s radarem, ty už by mohly mít vyspělější radar jako má PČR.
A dost motorek taky s radarem...
Re: POKUTY
23. 09. 2021 22:12
Re: POKUTY
24. 09. 2021 09:33
K tématu mám info, které není mou zkušeností, ale známý právník který jezdí často do Černé Hory a má řidiče bývalého závodníka. Dle jeho zkušeností kdy je zastavila hlídka na dálnici za překročení rychlosti jim policisté sdělili, že do 160 km/h to neřeší, ale nad 160 už to musejí řešit.
Re: POKUTY
25. 09. 2021 12:26
To v podstatě odpovídá tomu co píšou v těch článkách výše. Po započítání všech tolerancí tacho, radaru, chyby měření a všeho, ti za 159 nemůžou dát pokutu.. Ale chyby se nemusí jen nasčítat, takže bych to viděl na 145 jako bezpečné a pár lidí mi říkalo, že se jim při této rychlosti jen cíleně "ukázali" souběžnou jízdou v druhém pruhu aby upozornili "jsme tady"
avatar Re: POKUTY
25. 09. 2021 17:32
Byl bych opatrný v takových tvrzeních eye rolling smiley

Minimální tolerance vychází z technických norem a požadavků na přesnost odečítání rychlosti automobilu, tzn. přesnost rychloměru a při konvenčním měření (na výstupu z převodovky či čidel ABS na kolech) odchylka obvodu pneumatik při sjíždění hloubky dezénu a pak na straně druhé na přesnosti měřícího zařízení (radaru) smoking smiley
V případě přesnosti rychloměrů se jedná o předpis EHK/OSN č. 39, respektive směrnici 75/443/EHS. Nejpodstatnější je, že rychlost na rychloměru nesmí být nižší než reálná rychlost. Pro odchylku musí platit:
(0 <= v1 – v2 <= v2/10 + 4 km/h) , v1 – rychlost na rychloměru, v2 – reálná rychlost
Nevím, jak v zahraničí, ale v ČR jsou certifikovány radary s tolerancí +- 3km/h v rozsahu měření do 100km/h, respektive +- 3% v rozsahu nad 100km/h.
Tudíž, aby bylo překročení maximální povolené rychlosti prokazatelné, musí radar ukázat v padesátce více než 53km/h, ve stotřicítce více než 133,9 atd.
Kdo již nějaký "pozdrav" dostal, tak tam zajisté měl uvedeno, kolik radar změřil a od toho byla odečtena tato maximální možná chyba měření... a i po tomto odečtu byl jaksi přes limit thumbs up smiley

Také mám zkušenost, že do 150km/h to na dálnici obvykle policisty nezajímá... I tak mají zjevně dost "úlovků".
Re: POKUTY
26. 09. 2021 21:25
Domácí mi tvrdil to samé. Mám ale jinou zkušenost. Jel jsem 140 na tempomat a předjížděl jsem nějakou lepší káru "plazící" se 110-120 v pravém. Když jsem byl vedle, zmerčil jsem uniformy. Trochu jsem ubral abych vůbec dokončil předjíždění a zařadil se před ně. Mezi nás se postupně dostalo několik dalších aut. I tak jsem si dál držel 135 tachometrových. Netrvalo dlouho a už mastili v levém za polákem. Určitě nejel o 30 rychleji než já. Třeba nemaji rádi poláky smiling smiley Ona se ta rychlost ale špatně odhaduje a nevím kolik jel, když je míjel.

Každopádně 140 dle GPS se tam jezdit nebojím, ale víc to nezkouším.
Re: POKUTY
05. 10. 2021 09:09
Zážitek z domácího soudku. Jak jsou někdy úředníci rychlí.
23.9.2021 ve 20:11 mne blikl radar ve Vsetíně. 30.9. už jsem měl pozdrav ve schránce na 500,- Kč za 56 km/h po odečtu 3 km.
To v tom byl víkend a svátek.
avatar Re: POKUTY
05. 10. 2021 19:32
Já to měl loni v květnu taky do týdne doma. MěÚ Šlapky poptávaly 800,- . Asi příspěvek na novou dlažbu. D1 směr VY, přípojka BM východ, je tam kilo. Mastil jsem to 123, toho černého Supíka jsem zmerčil pozdě, stál na to štrafování nalevo od připojovacího pruhu.
Levandulka o měsíc posunula obnovu zrohovatělých zakončení prstů rukou. Vše najednou nejde.
Re: POKUTY
05. 10. 2021 21:28
Auto s radarem stál9 na šrafování? Pokud ano, nemají tam co měřit. Dokazují ti přestupek s pomocí spáchání přestupku a to je v rozporu se zákonem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.