Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 21:41
...Hope...a vo tom to je...je to zcela jisté...M 70 Tornyiszentmiklós Letenye...Goričan...bez poplatků...a to je součástí..výše uvedené cesty...drinking smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 21:50
Bessy, já se s tebou nepřu. Já jen pro upřesnění, aby tam nějaký horlivec nenajel u Nagykanizsa a pak se nedivil. Jinak vše OK.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Zdravím všechny,
neví někdo kde by se dal sehnat kompletní seznam (čísla,označení) zpoplatněných dálnic/silnic, kde je nutná dálniční známka ve Slovinsku?
Ta jejich mapka (z cestnina.si) není úplně detailní např v oblasti Koperu.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 11:04
Pokud bude jen zpoplatněný úsek od přechodu na kruháč tak není třeba prakticky řešit žádnou objížďku.Za přechodem sjedu na okresku a najedu na kruháči na Maribor a frčím zase tak jako vždy na HR hranice.Horší bude když to zpoplatní celé až do Mariboru.Je faktem,že doposud se platila jen dálnice a kdo se jí chtěl vyhnout tak na kruháči odbočil na státnici.Snad to a přeji si to aby to byla pravda.Červen ukáže.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (21. 04. 2008 11:07).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 13:02
Pro ty, kteří chtějí jet Slovinsko Šentilj - "kruháč" okreskou - jestli se nedá sjet za hranicí po červené cestě ve žlutém kroužku (viz obrázek), tak pak už žádný jiný sjezd až ke kruháči není !!! V tom případě by se muselo sjet ještě v Rakousku !!! Podle mapy v ortofoto a pořádném přiblížení to asi nebude možné - krátký úsek v protisměru.



Jinak vřelé díky "vasnivykolista" za adresu na tuto mapu Slovinska, tak bych si představoval snímky pobřeží Chorvatska - to by se to hledaly APP. Fakt nádherně ostré a detailní.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 13:24
No máš pravdu , ale jde o to , že to tam bude pravděpodobně docela ucpané a plné místních cajtů , kteří si budou chtít nakapschovat , a je možno i předpokládat ,že místní samospráva si bu chtít ulehčit nějakou místní úpravou v podobě omezené rychlosti třeba na 20 km/ hod. Osobně si myslím , když toto schvalovali , tak na nějaké turisti , si asi ani nevzpomněli , že by někde kolem Mariboru mohli nastat nějaké potíže s průjezdem kousku dálnice . No uvidíme na první zkušenosti " průkopníků".
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 15:21
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 23:12).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 15:39
4Midax..proto říkám sjet v Rakousku na exitu 222 nebo až 226 a přejet na přechodu Mureck-Trate a pokračovat přes Lenart na Ptuj

4Hopkirk..tož mně nemosíš děkovať..odkaz na tu mapu sem sa dozvěděl tusmileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (21. 04. 2008 15:42).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 19:45
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 4Hopkirk..tož mně nemosíš děkovať..odkaz na tu mapu sem sa dozvěděl tu

A že to mně, vášnivému zběrateli map a ortofoto, uniklo !?!?!? confused smiley Asi nečtu vše, co bych mněl !!!

Midax - máš pravdu. I díky Jirkovi, co mi e-mailem poslal foto, jsem si ještě víc přiblížil ten krátký světlý sjezd (spojku) na ortofoto a jsou tam zřetelně vidět šipky na vozovce pro odbočení doprava i doleva (náš směr). Ale můžou ho uzavřít (nebo "dopravní obsluha"winking smiley a jsme namydlení - jiný sjezd z dálnice pak už opravdu, ale opravdu není.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Na stránkách www.dars.si jsem se dozvěděl, že silnice E59 mezi Mariborem-Ptuj-hranice Chorvatska je též zahrnuta mezi zpoplatněné úseky silnic ve Slovinsku, tedy vozidlo musí být opatřeno příslušnou dálniční známkou (35 EUR). Domnívám se, že nám zahradili jakoukoliv možnost efektivního objetí dálnice H2 mezi Mariborem a hranicemi Rakouska. Co vy na to? Kudy jet? Přes Maďary?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 20:25
alfe, kdyby si se díval pořádně, tak zjistíš, že stará cesta na Ptuj a dále na Macelj (ozn. č. 9) je na jejich obrázku růžová (tj. nezpoplatněná). To co je zelené (do Gruškovje) je asi budoucí dálnice, která ještě (bohužel) neexistuje. Viz obrázek.



smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 20:26
Alfe, četl jsi vůbec tohle vlákno, že se ptáš kudy jet? Asi už dva měsíce se to tu řeší. Sice moc Slovinsky nerozumím, ale na těch jejich stránkách píší, že úsek od Mariboru k hranicím HR by měl být zpoplatněn až po roce 2008.
Dle mapy, na kterou se dívám, jedná se o stávající silnici č. 9ˇ= E59 a bude zpoplatněná, Je otázkou kdy. Ale domníváme se, že Slovinci vědí co dělají a nenechají Maribor jednoduše zahltit dopravou. To by museli být padlí na hlavu. Přece je jasné, že by na dálnice H2 nikdo nejel a to musí vědět !!!!! Bohužel neumím slovinsky, rád bych slyšel předklad " po letu 2008 in bo za njih obnezva uporaba vinjete", děkuji za předklad
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 23:10
po letu 2008 in bo za njih obnezva uporaba vinjete"
po roce 2008 bude nutná dálniční známka
Děkuji za předklad
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
21. 04. 2008 23:56
to Alf
Jak si tak tu prohlížím tu mapku . tak zelený pruh je i přes průjezd Mariborem ??? mám tohle chápat jako placený úsek ??? H2
Tom
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 07:44
Ahojda, já pojedu takto:
Sjedu z A2 na 139 a pojedu po E66. Přejedu hranice a pak to dám po okreskách ( stejně dodržuju limity, tak mi okresky nevaděj a člověk asi uvidí to, co by nikdy neviděl smiling smiley ) před Gasztony na Kondora – Bajánsenye – Csestrek - Lenti - Letenie a šup až dolů smiling smiley Jsem samá úprava....
mapka



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tom (22. 04. 2008 08:15).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 11:30
Na všech nedálničních cestách můžete jet BEZ známky.

Lze tedy dálnici objet nejbližší(skoro souběžnou) trasou, nebo nějakým větším obloukem. To si musí každý rozhodnout podle množství aut, které zrovna frčí stejnou trasou.
Ten úzký sjezd před mýtem je spíš nouzák, sjel bych jeden sjezd dřív a je tam už bez celnice souběžná trasa.
Rychlostní průtah Mariborem (H2) je sice v "mapce" vyznačen, ale vsadil bych si, že bude volný(u nás jsou městské úseky taky většinou zadara), to musíme počkat na upřesňující informace.
A policajti rozhodně NEBUDOU schválně chytat čechy a slováky bez známky. Když budete bloudit, tak policajta požádejte o pomoc a uvidíte, že je to taky člověk:-)), když vytáhnete mapu, tak on rozhodně nevytáhne pokutový blok.
Ještě jednu dobrou zkušenost z kruháků. Když nevíte kterým sjezdem(žena kříčí "tam", vy vidíte nějakou ceduli "támhle", větší dítě "už sto přejel" ), tak KLIDNĚ udělejlte celý kolečko a přečtěte si cedule znova. Získáte čas a čest rozhodně neztratíte, sám jsem to udělal ve španělích i jinde.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivoš (22. 04. 2008 11:45).
prt
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 11:52
tu zkušenost objet několikrát kruháč je dobrá, sám to praktikuju někdy i v ČR tam kde to neznám. jednou jsem to jel i třikrát dokola než jsem se našel.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 12:00
A to se Ti netočila hlava?smoking smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 12:43
No jen mám obavu, jak to tam budeme v noci hledat. Ale jedeme až v září, tak času dost. To už mi tady někdo poradí dle vlastní zkušenosti.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 13:15
prt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tu zkušenost objet několikrát kruháč je dobrá, sám
> to praktikuju někdy i v ČR tam kde to neznám.
> jednou jsem to jel i třikrát dokola než jsem se
> našel.

Bude prý nová značka pro "blondíny" a jiné - bude se jmenovat Konec kruhového objezdu. grinning smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 14:51
Zdravím všechny, jistotou pro mne je, že slovinské dálnici se vyhnu po trase vášnivéhokolisty, kterážto je při pohledu na mapu a do zákoutí paměti o vozovkách v A a SLO jasně nejlepší (nejkratší alternativa dálnice, kvalitní silnice, žádné zjevné ucpávky a komplikace). Nezapomeňte na to, co asi vymyslí Rakušáci ohledně rekonstrukcí na A2 před Grazem... Jedu 12.7. Petr
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 17:39
Petr164 a vasnivykolista, tzn., že ale jedete přes Slovinsko ,je jasné, že zkratky přes tento "rozvojový stát" budou řešit statisíce turistů z PL, CZ, A, část D, část SK, všichni SLO, t.j. sumasumárum miliony turistů na pozemních komunikacích. Vezměte si procento kdo bude chtít vyhodit 900,- Kč za pár kilometrů SLO dálnice . Nevím o přechodu, kde by se slovinci chovali jinak než ve " Schengenu " . Až se zablokují i malé přechody, když pominu Maribor, neboť jeden vytipovaný Passat trvá od vyložení po naložení 1/2 až 1 hodinu přičemž přechody personálně neposilovaly, už vidím tem mr...ník. A že je to slovincům naprosto jedno, o tom svědčí nenaplněné interpelace i mediální tlak Německa Rakouska i Chorvatska ve věci dálničních poplatků. Tak, jak to prošlo slovinským zákonem, tak ať si tady na foru nikdo v této sezoně nedělá iluze, že to tak nebude. Vzhledem k tomu, že i nyní naše kamiony jezdí přes "maďary", tak řidiči potvrzují. že se na maďarských celnicích nechovají tak, jak výše uvedená pr...del světa. Není mým cílem radit, ale chci popřát všem turistům i těm, kteří nemohou jinak , než přes Slovinsko, včetně vasnivehokolisty i Petra164 co nejhladší průjezd na dovolenou.thumbs up
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 17:55
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojda, já pojedu takto:
> Sjedu z A2 na 139 a pojedu po E66. Přejedu hranice
> a pak to dám po okreskách ( stejně dodržuju
> limity, tak mi okresky nevaděj a člověk asi uvidí
> to, co by nikdy neviděl smiling smiley ) před Gasztony na
> Kondora – Bajánsenye – Csestrek - Lenti - Letenie
> a šup až dolů smiling smiley Jsem samá úprava....
> mapka

A budeš se kochat řekou Kerkou (HU) kolem které pojedeš. Ale jenom přes den.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 18:03
...Rudlo, já tama jezdím jen v noci, ale letos po prvé ve dne...kde je ta řeka nejhezčí...? a stojí to za to..., nebo si děláš prču...?smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 04. 2008 18:04).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 18:04
nikemu nevnucuju cestu kterou sem si vybral..a sám eště nejsu na 100% rozhodnuté..ale přes HU..nejedu...i když su z hané a mohl bych jet a jezdíval sem přes HU do Bulharska za komančů a nemohl sem si ztěžovat..cesta příjemná...ale do Chorvatska, podle mě je nejlepší možná varianta přejet Slovinsko bez poplatků jak sem již víše popsal..exit na A-2..226 a přechod Mureck-Trate..nebo podle teho jak sa vyvrbí situace tož exit 228 a jet po staré cestě na Maribor a ještě exit 138 a směr Feldbach a přejet v Radgoně...takže 4Fides..i tobě přeju příjemnou cestu...já jedu v pondělí 28.7 v 17:00hod od baráka..do Živogošče Blatagrinning smileysmileys with beer
Po důkladném prostudování podrobnější mapy usuzuji, že průjezd centrem Mariboru nebude zpoplatněn, ale bohužel můžeme očekávat nějakou kulišárnu ze strany Slovinců. Mohou provést nějaké omezení, které nás donutí si dálniční známku koupit. Doporučuji zvážit cestu mimo Maribor. Osobně to asi risknu. Do Chorvatska jedu už koncem června a tento problém budu snad řešit až při zpáteční cestě.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 19:56
M2..sa dá objet leda po souběžné cestě na kterou se dostanete odbočením ze silnice 437 asi 300m před kruháčem doprava..viz fialová čára
už to tu bylo popisováno několikrát dřívedrinking smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (22. 04. 2008 19:57).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 04. 2008 20:05
to Vasnivykolista

No dosel jsem taky k teto variante na Murecek a pak dolů , akorát mám obavu v jakém stavu tysilnice tam budou , zkoušel jsem letecké snímky , sle znich to vyčíst nelze. Když jsme cestovali přes Slovinsko, tak jsme jeli přes solidní cety, ovšem to bylo hlavně u pobřeží ( Kozina , Coper ). Zvažoval jsem i tu variantu přes Feldbach ,je to totiž přímo kdežto kolem Grazu to tvoří odvěsnu trojúhelníku , takže kilometry navíc. Otázka právě je ta samá stav silnic přes Feldbach a počet vesnic. Kilometráž jasně vyhrává Feldbach. Jedu tam ještě v červnu tsk to budu řešit až někdy 12 července. No uvidíme.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 192
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.