Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 10:09
Tak nám přibude cestou do Chorvatska jedna objíždka.Slovinsko od 1,6 zavádí dálniční známky nejlevnější bude půlroční za 35Euro.
To znamená že ten pidi úsek dálnice od rakouských hranic bude dost drahej.ještě že se to dá objet jako jezdí kamiony.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 10:31
Tada o tom něco píšou, ale jestli to myslí vážně tak jsou to .....
[www.dars.si]
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 10:33
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 10:42
tak jsem taky "vletěl" na slovinský stránky: [www.amzs.info] a vskutku, buď 55 na celej rok, nebo ode dne nákupu půl roku za 35... to jsou novinky, ale maj tam pořádek, celou noc jim padal sníh a žádná pohroma se neudála, to my jsme větší borci, že?
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 10:45
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 10:53
Zdravím všechny,

tak takovou kapitální békovinu jsem dlouho neviděl. Myslel jsem, že experti tohoto kalibru jsou jenom v našem parlamentu. Hmm globalizace je svinstvo... spinning smiley sticking its tongue out

No nic na slovinské dálnici mě nikdo neuvidí.

Alespoň pro nás, co dál ze Slovinska pokračujeme na Zágrep lze objed úsek Šentilj - Maribor přes Jelenče a Pesnicu pri Mariboru. Má te s touto objížďkou někdo zkušenost???
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:02
Já jsem kdysi špatně odbočil na kulaťáku před nájezdem na dálnici a normálně jsem vyjel až u hranic
ale bylo to směrem Slovinsko - Rakousko nevím jak je to opačně.Kde se tam najíždí u rakouské dálnice?
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:09
[www.ihvar.cz]
Tady je popis jak se dálnici ve Slovinsku vyhnout.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:10
No moc bych se nedivil kdyby na tu objížďku dali zákaz vjezdu. Ten kousek bude asi slušně přetížený. Kdo by platil za 15 km 900,- CZK ?
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:14
Teda já se těšil že jedinej opruz bude táhnout se Slovinskem a ted ještě tohle já snad pojedu do Itáliespinning smiley sticking its tongue out
Minulej rok jsem byl jenom v Poreči takže jsem jel jen po Slovinské dálnici.A tenhle rok zase Baška a těšil
jsem se jak si užiju zase další kousky dálnice v HR.Ale dát 900kč za tohle tomu zákazu bych se vůbec
nedivil budou tam strašný zácpy.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:27
Tak to je teda BOMBA.Jěště že jedu v pulce června tak doufám že se mi to netýká.Co myslíte?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:31
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:50).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 11:58
Mám pocit, že kdyby se Slovinci rozhodli vydat i desetidenní dálniční známku za cenu Rakouské (7,70€) my co jezdíme z Mariboru na Zágrep ji asi moc kupovat nebudeme. Ale pro kolegy, kteří jezdí dál přes Lublaň může být cena zajímavá. Ovšem pokud jsem dobře četl plánují jen roční a půlroční.angry smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 12:00
Doufám, že je nenapadne označit tu okresku přes Ptuj za rychlostní komunikaci a vybírat i tam.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 12:02
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doufám, že je nenapadne označit tu okresku přes
> Ptuj za rychlostní komunikaci a vybírat i tam.


SKVĚLÝ NÁPAD!!!

hot smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 12:25
další důvod pro trasu přes Maďarsko spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 13:06
Docela síla nezdá se mne že to takhle půjde u nás se přece také měly rušit nějaké kupóny pro tiráky než bylo el. mýto a EU dala najevo že takhle ne. Přeci když je někdo týden na dovolené a to je většina tak bude donucen koupi kupónu na půl roku i když kdo ví a Slovinci jsou v EU.To by všichni jezdili pak ovšem místo Zagrebu na Ljubljanu.
Mne je to sice jedno když pojedu poprvé jsem souprava auto trailer loď cca 5,5t takže budu platit jako jednodenní nákl.Pak tam jedu ještě 3x osobákem takže na jednu známku v pohodě.Ale zase budou zácpy na hranicích protože kdo dá 35 euro tak určitě nepojede na Zagreb.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 15:37
...je to jednoduché...přes Vídeň, po A2 až nad Graz ...na 138 km na HU..Kórmend, 120 km po maďarsku podél SLO hranic včetně polodálnice (zdarma) na Lenti..Letenye...Goričan...t.j. Maďarskem bez poplatku za 1,5 hodiny... a platíte jen 10denní rakouskou známku...neplatíte ani slovenskou, ani maďarskou...časově to vychází jak přes Slovinsko...smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 03. 2008 18:54).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 17:45
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doufám, že je nenapadne označit tu okresku přes
> Ptuj za rychlostní komunikaci a vybírat i tam.

to by byl jediný malér, ale asi by se domácí vzbouřili, neboť pro ně doma by to muselo platit automaticky také...

jinak, od Schengenu lze dnes projet z Rakous do Slovinska bez zasávky a kudy člověk uzná za vhodné....

ten kousek jejich dálnice z Šentilju k Mariboru lze objet vždy a dokonce z obou stran dálnice...

horší to může mít ten, kdo to bude chtít valit třeba k Istrii a bude chtíl přes Ljubljanu...

Bessyho nekomentuji...

a Standa* může mít také pravdu - EU může něco říci...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (22. 03. 2008 17:59).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 19:30
Bessyho varianta je pro mě o 175 km delší. Takže pokud se nic nezmění (a to asi ne) tak já jedu Slovinskem po staré. Alespoň bude nějaká změna. Dát 35 E za 9,71 Km dálnice mi přijde hodně nesmyslné.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 19:49
...Jardo C. ...to je mi líto...že tama nemůžeš...uváděnou trasu jsem jel už druhým rokem, ač jsem se zařekl, že přes Maďarsko nikdy nepojedu....a pokud letos pojedu, zase jen tudy... Slovinsko zvl. večer i mimo sezonu bývá někdy komplikované. Před 4 roky,... když jsem se vracel v půlce září z Chorvatska ...najížděl jsem do SLO v sobotu večer kolem 21,00 a rakouské hranice jsem přejížděl půl hodiny po půlnoci ...
krok sem krok...smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 20:36
jo, a ještě nás napadlo, po flašce slivovice ve dvou s kamarádem...
jestli to má být pravda, tak co naši europoslanci v Bruselu na to, že přes Slovinsko chce jet letos dobře cca 600 000 Čechů na dovču do HR.... ?? confused smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 20:47
Těm to nevadí,ti lítají jinam. Mají rádi jiné destinace
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 21:02
A není to třeba tak, že kdo chce, zaplatí na CESTARINE ujeté km, komu bude výhodnější, tak si koupí známku?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 21:23
Ahoj Hopkirku. Asi to tak nebude, protože do Švýcarska jsme si taky museli koupit celoroční známku, jiná nebyla. A oni Slovinci koukají hodně k západu sluníčka, a tam se inspirují. Myslím si.
Ale já si z toho beru ten klad, třeba si někteří tím pádem přehodí termín dovolené na červen /hlavně prosím ty, kteří v červenci chtějí jet do Živogošče a Pisaku/, a já budu mít volnou pláž....
Mimochodem - pěkné video tady na fóru.....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 21:31
Na mýtnicích jen kamiony,ostatní dálniční známku.Motocyklisti mají známku povinnou na celý rok , což je taky super!
Zdůvodňují to, aby nebyly kolony na mýtnicích a byl plynulý provoz. Teď budou mít plné okresky. Třeba ještě začnou řvát Němci a Rakušané. Ale pochybuji,že by se to změnilo,Slovinci si do toho nenechají mluvit,za něco musí postavit zbývající dálnice a když mají možnost aby jim je zaplatili jiní, tak toho využijí.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 21:51
Na nás na to určitě vydělají grinning smiley , asi těch sponzorú jak to tady čtu moc nebude.Už se poohlédnu co mi na to řekne navigace,když ji zakážu přes Slovinsko dálnici do Mariboru confused smiley

MirekŠi
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 21:53
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (22. 03. 2008 22:02).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
22. 03. 2008 22:02
Aha, tak to máš pravdu, já jsem si to popletla, a myslela, že od 1.7.2008
No tak to mohu jedině doufat, že někteří v rámci šetření se tam budou motat bokovkama celý týden, nebo je navigace zažene někam úplně jinam...../ no ne - samozřejmě přeji všem šťastnou cestu /
Já už vím, kdo mě popletl - slofík - který psal o půlce června.....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 13:15
Objet se to bude dát po té jejich 437, která začíná někde za přechodem do Slovinska a končí před Mariborem (směrem do Chorvatska), kde se napojuje na tu jejich H2 a naopak za Mariborem se na ni půjde někde napojit a dojet až na Šentilj a odtud se napojit na dálnici směr Rakousko. Nebo to bude jinak?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 188
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.