Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Tak jsem si na geopedii.si prošel fotomapu trasy Šentilj-Mureck-Lenart-Ptuj a docela se mi to jako objížďka líbilo.Protože jezdíme s karavanem,nerad volím trasy klikaté a s častými převýšeními a zdá se,že tato trasa by mi mohla vyhovovat.Málo obcí,rovinky,táhlé zatáčky.Možná se mýlím,kdo s touto trasou máte zkušenosti,prosím popište co a jak.Díky.
A co trasa Wien - Eisenstadt - Liebing - Koszeg - Szombathely - Kormend - Letenye - Zagreb? Podle kilometrů je to o pár km kratší než klasika přes Slovinsko, čas asi o 20 minut navíc?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 23:34
Jezdíme přes Madary stále, z Třince je to o sto km blíž neř přes Rakousko a Slovinsko , a ted ještěš ktomu ty poplatky tak je jasná volba i na letošní cestu do Chorvatska.Akorát jsem jezdil přes Redics a kousek po Slovisku , a letos bych chtěl na Goričan , ale není tam náhodou už zpoplatněný úsek té cesty -dálnice, a jde se tomu vyhnout?.Jinak přes Madarsko se jede super , povětšinou samé rovinky které se vnoci dají jet svižně, ale dejte pozor na zvěř! , jsou to samá pole a už jsem byl svědkem jak trefili lišku a zajíce a to není nic příjemného.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 07:20
Za Zalabaksou odbočit vlevo na Lenti, Tornyiszentmiklos,Goričan. V loňském roce bez poplatku.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 07:27
tosiko:
Ak myslíš diaľnicu Nagykanizsa - Letenye/Goričan, tak tá je už spoplatnená. Ale dá sa ísť popri diaľnici starou E65 až na hranice bez poplatku.
Ak myslíš cestu z Lenti : kvázidiaľnica Tornyiszentmiklos - Letenye/Goričan, tak tá je bez poplatku.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 07:43
já už su na 90% rozhodnuté: vyjedu z Rakouské A-9 na Exitu 226 Gersdorf an der Mur..dále..Lichendorf, Mureck, Trate, Lenart, Gočova, Biš, Ptuj a dál ve Ptuju přejet most přes Drávu a napojit se ve Spodnej Hajdině na stávající silnici 9 k hranicím HR smoking smiley

proletěl sem si cestu v mapě letecky..a ve Slovinsku cesta vypadá dobře.. žádná okreska

hraniční přechod Mureck-Trate





Upraveno 5krát. Naposledy upravil vasnivykolista (17. 04. 2008 10:58).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 09:34
for Bessy: vidím že ohledně cesty přes Maďary v tom máš dost jasno - alespoň někdo a to mě těší, já bych potřebovala poradit, každý rok už několik let stejná trasa, Praha-Znojmo-Vídeň-Zagreb-Split, tento rok to vzhledem k poplatkům ve SLOVINSKU chci změnit na "tvojí" trasu :-). Pokud jsem to dobře pochopila tak: můžu jet stejně jakodosud, jen na dálnici Vídeň -Graz odbočím na Fürstenfeld po silnici E66 na Körmend, ptoom kolmo dolů směr Lendava ale vča odbočím na Lenti a malou silničkou /jak vypadá?/ jedu na Tornyiszentmiklós, dále na Letenye a Zagreb, je to tak správně. Jsem "jenom" ženská a potřebuji si trasu naplánovat přesně, aby mě nic nepřekvapilo :-) díky moc za informaci !!!!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 09:47
pavla999 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> for Bessy: vidím že ohledně cesty přes Maďary v
> tom máš dost jasno - alespoň někdo a to mě těší,
> já bych potřebovala poradit, každý rok už několik
> let stejná trasa, Praha-Znojmo-Vídeň-Zagreb-Split,
> tento rok to vzhledem k poplatkům ve SLOVINSKU
> chci změnit na "tvojí" trasu :-). Pokud jsem to
> dobře pochopila tak: můžu jet stejně jakodosud,
> jen na dálnici Vídeň -Graz odbočím na Fürstenfeld
> po silnici E66 na Körmend, ptoom kolmo dolů směr
> Lendava ale vča odbočím na Lenti a malou silničkou
> /jak vypadá?/ jedu na Tornyiszentmiklós, dále na
> Letenye a Zagreb, je to tak správně. Jsem "jenom"
> ženská a potřebuji si trasu naplánovat přesně, aby
> mě nic nepřekvapilo :-) díky moc za informaci !!!!


Zalabaksa - Lenti - Tornyiszentmiklos: úzká silnice, trochu zatáček, někde vyjeté koleje, ale dá se.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 16:07
Ahoj,

tak lituji těch, co opravdu projíždí přes Slovinsko jen kousek,
my jedeme na Istri takže pojedem po Slovinsku skoro celou dálnici ale i tak se mi ta cena vůbec nelíbí,
je to skoro 2x tolik co se platilo před známkami.

a spíše je otázka jestli půjdou koupit známky už nekde v Česku přes ÚAMK, jestli o tom nemáte někdo nejaké informace, jestli o tom třeba uvažují ?

Nedovedu si představit jak budou na prvních benzinkách v noci zvládat nápor při koupi známek a jestli jich budou mít vůbec dostatečný počet.
Snad se do toho opravdu nějak vloží Rakousko a Itálie, tohle se jim přece taky nemůže líbit :-((((((
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 16:43
Ještě než začnu plánovat kudy by to bylo lepší, počkám jak na tom budou nová SLO dálniční známka. Jestli to bude jako v Rakousku bez napsané RZ ( SPZ), tak není nic lepšího než lepící plochu natřít jelením lojem ( nejlépe s placentou a UV filtrem) pěkně ji přilepit a jedem. Věřte že ani vedro v Chorvatsku ji nepřipeče a po návratu je pěkně sloupnu a postoupím za mrzký peníz dále. U nás v rodině jezdíme starý, mlady, každý zvášť tak se podělíme. Otázka taky bude jak to je s půlroční, Jestli bude platit půl roku po zakoupení nebo podle kalendáře. To jsem zatím nikde nečetl. Jó a ještě jsem nikde neviděl u nás ani v EU, že byl policie stavěla auta na dálnici jen tak kvůli DZ. U nás mají dalekohledy a když tam máš nalepenou DZ tak ti nikdo nesloví. Stejně je to i jinde. Mám to tak trochu i z vlastní zkušenosti.Takže nezoufat, česká hlava přijde na vše.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 17:02
Tak jsem si teď našla e-mailovou adresu na České velvyslanectví v Ljubljani, a poslala dotaz -obšírnější- na tu dálniční známku. Jsem zvědavá, jestli mi odpoví. Dnes už jim skončila v 16,15 pracovní doba, tak to už asi ne, uvidím zítra. Jestli něco přijde, přepošlu vám to tady. Něco by mi odpovědět měli.....
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
17. 04. 2008 18:33
...pro pavlu999...naprosto přesně...smiling smileypodrobněji pošlu soukromě...p.s. 4 km za Zalabaksou do leva kolmo dolů na Lenti je dobrá silnice...
...pro Maru...proč ne ..jen jsi podle mého plánu mohla využít o 90 km rakouské dálnice A2 více...když už ji máš zaplacenou...ale třeba je ta Tvá silnice romantičtější...nicméně pomalejší....já se snažím kombinovat co nejvíc rakouskou dálnici s nejnutnějším objezdem Slovinska...tedy i Grazu...s využitím 115 km slušné maďarské silnice včetně polodálnice bez poplatku...smiling smiley
pro Rudlu...přesně...4 km za Zalabaksou do leva na Lenti...za Tornyiszentmiklós je kruháč...tak z něj na polodálnici bez poplatku...smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (17. 04. 2008 19:01).
Bessy prosmtě ty to máš naježděný, stejn á trasa přes maďarsko jako se tu popisuje, co kdybych nedojel až do Kormendu, ale již za Ronokem to střihnul dolů na Lenti, vypadá to blíže- ale není to nějaká strašná polňačka? nebo přes kormend je to jistota.
Díky
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 07:40
smileys with beer bessy to má prostě vychytané!smiling smiley ,jedeme z UH v půli července k zadaru,takže pokud bude zpoplatněn i ten kruháč před Mariborem,pojedem jak psal bessy,vypadá to podle mapy OK. před Grazem doleva na Kormend.jedeme v sobotu na nocthumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 09:43
Jaké jsou cesty , za Zálabaskou směr na Lenti,Tornyiszentmiklós a na přechod Goričan. Za Tornyiszentmiklósem to vypadá podle mapy na slušnou cestu , ale kolem toho Lenti to budou asi cesty nic moc. Jestli tama někdo jezdí tak prosím aby se ozval a popř. mně vyvedl z omylu , nechtěl bych někde nechat spodek auta v nějaké díře.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 09:51
Kurňa hoši..ať neskončíte místo na Jadranu v Bulharsku u Černého mořa smiling bouncing smiley

a co tak místo vydat sa na východ na maďary jet na jih na Fieldbach a přejet v tej Radgoně nebo Mureckueye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (18. 04. 2008 10:41).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 10:59
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem si teď našla e-mailovou adresu na České
> velvyslanectví v Ljubljani, a poslala dotaz
> -obšírnější- na tu dálniční známku. Jsem zvědavá,
> jestli mi odpoví. Dnes už jim skončila v 16,15
> pracovní doba, tak to už asi ne, uvidím zítra.
> Jestli něco přijde, přepošlu vám to tady. Něco by
> mi odpovědět měli.....


Počkej !! Neblázni !! Přeci nechceš,aby ti za tvoje daně něco odpověděli grinning smiley Je to státní úřad,tak bych to viděl asi tak,že se na tebe i nás hezky vyprdnou !! Rád bych se pletl !
Já do chorvátska jazdím len touto trasou z Nových Zámkov - Gyor, Csorna, Szombathely hraničný prechod do slovinska Redics cez SLO asi 20km potom hr.prechod do HR Lendava ďalej asi 30km cez Čakovec do Varaždínu kde sa potom napojím na HR dialnicu a už fičím kde chcem. Cesty v maďarsku v pohode a značenie vynikajúce, zablúdiť sa proste nedá.
Minulý rok sme boli na ostrove RAB čo je cca 600km a cesta po trajekt mi trvala s jednou 1/2 zastávkou 7 hodín, pred rokom v Omiši za 9hod.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 11:50
Pěkný den vespolek,
nejsem častý přispěvatel, spíš čtenář, který již využil spoustu rad, které se v diskuzích objevily. Loni jsem si vyzkoušel trasu doporučenou na jiném fóru, která řeší poplatky na dálnici ve slovinsku.
Na dálnici směr Graz, sjet na exitu 138 Ilz směr Feldbach potom na jih na Bad Radkesburg - přechod Slovinsko, dále Ljutomer, Ormož, přechod Chorvatsko, potom Varaždin a prázdná dálnice směr Zagreb. Až na krátké úseky v některých obcích ve Slovinsku pěkná silnice, samozřejmě na rozdíl od dálnice i zatáčky, ale v noci žádný provoz. Cestou do Chorvatska jsem v protisměru potkal pár aut a v mém směru jsem pouze dojel dva našince na kruháču u Varaždinu. Vestou zpět jsem za dvě hodiny cesty od dálnice po dálnici předjel max. 2 auta a několik potkal v protisměru. Hranice bez problémů, cesta tam je značená výborně, cesta zpět jen problém s odbočením na Ormož. Chorvati zdůrazňují místní cíle, ne větší, ale slovinské město. Pro toho, kdo má řízení rád, pohodová, odpočinková jízda. Kamiony nula.
Všem přeji šťastnou cestu.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 13:32
Koukám, že už to někteří máte vymyšlené do podrobností - tak doufám, že se po návratu o zkušenosti i plánky podělíte s těmi, co jedou později. A děkuju předem. smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 13:55
..panstvo ...za Zalabaksou ten střih dolů na Lenti bez problémů ...i Totnyiszenmiklós v pohodě...škoda , že jsem nedělal fotky i v Maďarsku....
v podstatě Kórmend ...Goričan celkově na úrovni naší státní silnice, a polodálnice ...z Tornyiszentmiklóse na Letenye ještě líp...sem tam za Kórmendem je vyjetá kolej ale nijak vážně...hlavně, že nejsou díry jak v Ceské republice zvládne to i VěraCB s lodí...já to projetý mám...proti gustu není disputát...je mnoho cest a všechny vedou do Ří....orvatska...tak kdo chce, ať zkouší...na těchto popsaných 110 HU km ...se mimochodem napojuje i spousta dalších Slováků a Poláků, ( se kterými jsem mluvil na odpočivadle polodálnice před Letenye )...kteří o našem FORU taky nic neví...ani já nejsu nejchytřejší, jen jsem si tu cestu vyjel sám...(našel)...páčko...smiling smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 14:55
No tak to s dálniční známkou je fakt síle.

Jedeme sice v červnu, ale už z principu pojedeme přes Maďarsko a na Slovinsko prdíme angry smiley angry smiley

Akorát doufám, že v Maďarsku kvůli tomu nebudou zácpy grinning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 15:37
...přátelé, že se na mě prosím nezlobíte, že nechci " dělat " 600 km za 7 hodin včetně 1/2 hodinové přestávky...?..náš Passat umí i 200, ale jedu
s rodinou ...takže...chci jet pohodlně...co nejkratší cestou, , ale taky ne nejhorší ...ne zadarmo ...nicméně..i když Slovinci jako lidé mi nevadí...tak jejich systém primitivního kapitalismu pod rouškou ochrany přírody podporovat nebudu ...a buzerovat mě v noci na hranicích Evropské unie taky nikdo nebude...tečka...drinking smiley
No já jsem plzeňák a přes Maďarsko jezdím. A pokud jedu pod Split, tak i přes Bosnu, ale to na jedno přespání. Věřte, že údolí Virovitice a Neretvy je nádherné. Ale zpět. Přes Maďarsko je to jistě o něco dál, ale není to tak hrozné a zatím jsem se nikdy zásadně nezdržel oproti těm klasickým trasám. To vloni jsem chtěl být doma rychleji a ve finále jsem stál v Rakousku skoro 3 hodiny u drahého tunelu očividně jen proto, že se rakušákům nechtělo otevřít jednu pokladnu navíc. A to je ono. Já nevěřím, že takto polovičaté zavedení dálničních známek kombinované pravděpodobně s mýtným pro náklaďáky a ještě s tím, že můžeme předpokládat také poctivé snažení slovinských policistů, nějak zásadně urychlí provoz. Bude to to samé jako doposud, možná horší. Také nevěřím, že se do léta něco zásadně změní, protože "dálniční" známky provozuje soukromá firma, které se slovinská vláda pravděpodobně zavázala za realizaci nějakými podmínkami...
Pojedu asi 9. nebo 10.7. a v trase mám předběžně jasno. Plzeň - ČB - Vídeň - dolů po dálnici - pak Maďarsko - Letine (nebo jak se to jmenuje) či možná až dolů na Barcs, severem Chorvatska - Bosanská Gradiška a napříč Bosnou ke Splitu.
Klid, pohoda, výlet, dovolená.
JIRKA Z RI-
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 17:30
Podle dnešni slovinske "Prace" (w.delo.si) povida slovincum pi Kaluzynska (určite mela rukavičky) z Evropske komise: "...ale ne, žadny strach...my vam prachy z EU fondu na podporu vystavby silnic a dalnic nezatrhneme..."...a dale: "... v EU plati, že vnejši či dočasny použivatel služeb nesmi byt za použiti techto služeb poškozen oproti "vnitrnim" použivatelum teže služby....takže dokud nebude diskriminace nebudou problemy..."
Podle dnešní Mladý fronty má být dálniční známka už od června!
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 17:49
Tak jsou tedy rychlíci, už mi přišla ta odpověď z té slovinské ambasády, ovšem nepotěšující:

Dobré ráno,

známky ve Slovinsku budou ve dvou vydáních - půlroční a roční. Půlroční má platnost od 1. 1. do 30. 6. nebo od 1. 7. do 31. 12., roční má platnost od 1. 1. do 31. 12. Nejsou zde tedy "přechodné" lhůty jako u českých známek, které platí ještě přes limit. I na krátký úsek si budete muset koupit půlroční známku, nebo můžete jet po "staré" cestě, které se tyto poplatky netýkají. Slovinsko v žádném případě nepočítá s vydáním známek na kratší termíny, což bylo několikrát jasně řečeno.

Přeji hezký den a příjemný víkend.
Šárka Jarc Rydziová
----- Original Message -----

To: ljubljana@embassy.mzv.cz
Sent: Thursday, April 17, 2008 4:54 PM
Subject: Dotaz
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 18:14
Hm tak to je od Slovinska moc hezke :-((((((

- myslím že během krátke doby vznikne forum na předavání známek, uvidime jak to bude s nutností psát RZ
(takže asi budem používát jelení lůj a průhledné lepící proužky na psaní RZ)

Jedem na Istrii 11.7. takže dálniční známku potřebuji, asi začnu hledat někoho, kdo jede přede mnou či následně za mnou, abychom rozdělili náklady v poměru např. 15 Euro + 10 Euro + 10 Euro, což by známka snad měla bez problémů přežít.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 18:17
Tak to by mě zajímala ta "stará cesta" , když je to zpoplatněno až k hranicím . Jestli jsem to teda dobře pochopil . Opravdu nechápu proč nemůžou vytisknout třeba desetidenní . Jestli ta EU není k h...u , tak jim to snad vysvětlí
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 18:34
Tak to je opravdu paráda když pojedu koncem června a budu se vracet v červenci musím si koupit roční známku-tož to raději pojedu třeba přes Ukrajinu ta ještě není v té parádní EU!!!!!!!!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 164
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.