Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 21:57
Vzhledem k tomu, ze Slovinsko je v schengenu, tak bych neřešil otevřenost přechodů. I naše regionální přechody jsou bez závory.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 08:05
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak že Tomme , moje cesta je v Rakousku po A9,
> přejedu řeku Murr a hned sjedu na exitu 228, který
> mě přivede na křižovatku se silnicí č. 67, na
> křižovat ce se dám doprava směr hranice, "starý
> přechod". (nebudu riskovat, že Slovinci tu malou
> spojku z dálnice uzavřou nějakou značkou, aby nás
> udrželi na dálnici) Po přejetí hranic má silnice
> č. 437 a po ní se dostaneš až ke kruháku , ale ten
> bude pravděpodobně taky zpoplatněn, tak že mnusíš
> cca 300m před ním odbočit doprava směr Spodnja
> Kungota. Je to taková spojka 3. třídy, ale dovedě
> tě na silnici č. 436 a vyhneš se kruháku. Silnice
> č. 436 tzv. " Šentiljska cesta" tě přivede až do
> Mariboru je souběžná s placenou H2. V mariboru se
> mění název na "Patrizanska cesta". Ta tě přivede
> až k nádraží (patrně je to nádraží) a zde se mírně
> stáčí do prava až k velké křižovatce s "Titova
> cesta". Odbočíš doleva na Titovu cestu a Titův
> most tě převede přes řeku Dravu. Titova cesta je v
> mapě označena jako silnice č. 1, tedy ta co vede
> do HR. Tady jeď opatrně a na první velké
> křižovatce tvaru kříže odboč doleva. Podjedeš
> železniční trať a jsi na křižovatce kde se kříží
> placená H2 a kam bys přijel kdyby Slovinci nebyli
> pitomci. Dál už to jede normálně jako dřív. Tedy
> jen v případě, že ta okreska na HR hranice nebu
> taky za peníze. Ještě si to všechno projdi na
> [maps.google.com] a [www.geopedia.si].
> Není to jediná cesta, ale mě se líbí a není o moc
> delší.. Zdar JC

Tož to taky není špatná cesta..zrovna sem ju procházal...ale mám bobky že zablůdím v Mariborueye popping smiley
ale jak se sjíždí z dálnice v Rakousku ve Spifieldu tak tam jo doprava ale k temu přechodu na křižovatce doleva nééé?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (15. 04. 2008 08:46).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 11:24
Možná,že tam zřídily prodejny tak jako z celnice v Těšíně thumbs up smiley

MirekŠi
Našel jsem ještě jednu alternativní cestu, teda pokud ji už tady někdo nepopisoval, začínám se tady v těch alternativních cestách trochu ztrácet.
Prosím zasvěcené o komentář jestli se tam nevyskutuje placený úsek a jestli by to nebylo velké zdržení. trasu jsem si našel na route 66 verze 2003:
"Sentilj", pak na "Jareninski Dol", dále na "Pernica", dále na "Zgornja Korena" dále na "Ptuj" a pak po E59 na Donji Macelj.
Díky moc za komentář.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 15:10
Jak to tady čtu, tak jediné, co mně napadá - přes Maďary. Kdo jede na Istrii, budiž, užije si slovinských dálnic, nebude zastavovat na mýtnicích, ať se místní mají dobře, ale všem ostatním Slovinci jasně naznačili - pryč od nás.
A co takhle přes hory v rakousku a slovinsku myslím že to je loipass.Ale nevým jestli to má smysl,nedíval jsem se na tu trasu jenom mě to teť napadlo.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 18:39
...já jedu taky na Istrii a stejně se Slovinsku vyhnu ač pojedu až po Graz po rakouské dálnici...nebudu platit ani v Maďarsku či Slovinsku....yawning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 19:55
Bessy startuje na louce u Štýrského Hradce (Grazu) směrem na Istrii, aby se vyhnul Slovinsku (v pozadí Alpy)....smileys with beer


avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 20:06
to Jeliman:thumbs up
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 20:45
Koukám že už nám z toho pěkně hrabe a to je duben.Ještě chvíli a budem jezdit přes ukrajinugrinning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 20:49
Že bychom začali jezdit snad k Baltu do NDR?eye rolling smiley
Aleš1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Že bychom začali jezdit snad k Baltu do NDR?eye rolling smiley

Jěště nyní po 20 letech od té doby,mi je z té vody zima.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 04. 2008 22:02
Jelimane, Jelimane.
Jak ty to děláš, už několikrát jsi mě skvěle pobavil
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 00:58
Fakt dobrý, a už máte muškáty na balkóne???? V Pubu -Prešovská,je perfektní tatarák za 180 kaček.thumbs up smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 06:40
...přátelé ...už jsem to tu psal...jedu od Brna přes Vídeň s využitím objezdu přes Seyring...a po dálnici na Graz t.j. A2 až na 138 km pak odbočím na HU a přes Kórmend dolů podél rakouských hranic objíždím Slovinsko po silnici naší "státní" úrovně.... kolmo dolů
na Lenti.... ne až do Redicse...(to bych se vrátil do Slovinska)... najedu u Tornyiszentmiklos na polodálnici bez poplatku a vyjedu přímo na HR dálnici přechod Goričan...u Zagrebu jsu z Vyškova za 9 hodin langsam jízdy...bez poplatku na Slovensku , Maďarsku i Slovinsku..pouze rakouská známka......jinama už nejezdím...přes Maďarsko je to celkem 115 km.
Do Chorvatska...je to pro mě o 40 km dál než přes problém ....zvoucí se... Slovinsko...jak časově když popojíždím ve slovinských dědinách a čekám v proudu až někdo odbočí na druhou stranu do hospody.... tak finančně.........jak jednoduché...hezký den....smileys with beer
Jelimane krásná barevná bublina



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (16. 04. 2008 06:55).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 07:32
to Bessy
jak prosté, Watsone, řekl Holmes...
já myslel, že to budeš objíždět až z Grazu...
jsem rád, že ses nenaštval...smileys with beer
A co takhle sjet v A z A2 na 138 km směrem na HU Kórmend potom Zalabaksa pak přechod HU-SLO Redics-határ, Lendava, přechod SLO-HR Mursko-Središce,Čakovac a najet na chorvatskou dálnici A4. Přes Slovinsko je to jenom kousek (zdarma), a je to blíž než trasa Bessy
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 11:56
zb...na Goričan je to rychlejší...tam už jedeš z Tornyiszentmiklos po polodálnici a z Goričanu po dálnici......zkoušel jsem to tama i Tvou verzi....smiling smiley
v podstatě ale až nad Lenti jedeme stejně...jen Ty pokračuješ na Redics a já kolmo dolů Lenti Tornyiszentmiklos...a Jelimane...nezlobím se ...moje krédo je pomoc druhému, nebo si dělat srandu ale ne na úkor jiných ...to raději ze sebe...zdarec...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (16. 04. 2008 13:16).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 12:10
Bessy, a nie je lepšie ísť z Brna po diaľnici do Bratislavy a odtiaľ cez Maďarsko (Rajka - Moson - Csorna - Szombathely - Kormend - Lenti - Tornyiszentmiklos - Gorican)? Zdá sa mi to rýchlejšie (z Brna cca 5 hodin) a jednoduchšie.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 13:06
AHOJTE. Podle routeplaneru je i cesta popsaná Bessym časově někde kolem 5 hodin z Brna. Přesněji mi to dalo Brno - Goričan přes Rakousko 5hodin 28 minut a kilometrově cca 410 km. Takže myslím že je to skoro na stejno. Tak nevim jak letos pojedu. Jedeme totiž ještě v 6 měsici a to by mělo platit ještě mítné 0,75 eček, ale laka mě to zkusit to přesto jinudy než přes Slovinsko.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 13:08
...Romane...spousta lidí jak říkáš Ty... jezdí z Moravy, Čech... a především ze Slovenska, ...nicméně, 138 km vídeňské A2ky za 230,- Kč je pro mě pohodlnější a u Kórmendu se s většinou " maďarů " stejně potkám, pokud nechcou platit v Maďarsku za dálnice ...(slovenských pár km dálnice bych musel platit stejně)....ale abych udělal Brno... Goričan ...bez maďarských dálnic...za 5 hodin...tak dobrý jezdec za 30 let řízení ještě nejsem... 81 KWový Passat není Lambourghinni ...a chceme se taky dožít dalších dovolených....smiling smiley
... Slovinsko jsem si ...opravdu zapověděl ...nejen kvůli těm 35 ojrům ale už nikdy nechci zažít... i v září ...v noci ze soboty na neděli ...průjezd Slovinskem za 3,5 hodiny...kontrolu vinů s vyložením kufru...atd....to není evropský stát...
P.S....přátelé píšu Vám oběma zelené, ... je dobře, že se všichni snažíme nalézt optimální cestu...ne však polňačkama...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (16. 04. 2008 13:12).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 13:21
Romane,o této trase se tu už taky několikrát psalo,nevím odkud jsi,ale všichni co jezdí do Chorvatska z Čech mají asi strach z těch Maďarů nebo co?Cesty tam jsou v pohodě a značení je 100% tam se nemúže stratit ani slepý.A jestli náhodou se někomu zdá hodně dát za SK dálnici asi 250kč tam i zpět může jet z Lanžhota po staré cestě.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 13:41
Bessy,musím se zastat Romana.V loni trasa Vsetín-Letenye asi 470km za 6 hod(1xtankování,1xodpočinek,kávička,cigárko)a
to nemám žádný sporťák ale jen feldu 1.3
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 13:44
Díky Vojto, som z Bratislavy a cestu Maďarskom E65/86 by som polnou cestou nenazval. Značenie je tam naozaj úplne v pohode, je tam veľa rovných úsekov, takže ísť v kľude 100-110 km/h medzi obcami v noci nie je problém. A spraviť Bratislava - Goričan (cca 270 km) s krátkou prestávkou za 4 hodiny nie je vôbec problém. A to v noci, cez deň mi to naposledy trvalo 3,5 hodiny. Pre upresnenie - nemám žiadne Lamborgini - síce je to Talian ale iba 60.-koňový. yawning smiley Predpokladám, že Brno - Bratislava je cca 1 hodinka. Takže preto Brno-Goričan predpokladám, že 5 hodín cesta v pohode.
Inak, celé roky som sa trmácal cez Rakúsko a Slovinsko. Čo tu teraz čítam o tých 35 euro za ten kúsok diaľnice, tak pre mňa už táto trasa nepripadá do úvahy ani náhodou. Slovinci namiesto toho, aby dostavali diaľnicu z Mariboru po chorvátske hranice, ešte to aj takto dodr..ú a veľa cudzincov odr...ú.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 14:15
Vojto u "lidí z Čech" nejde o strach z Maďarů, ale o pořádnou zajížďku. Nehledě na to, že začít cestu na dovolenou po naší D1, aby se "člověk z Čech" dostal na Slovensko a do Maďarska by musel být onen člověk blázen. yawning smiley
Pro nás ze západu Čech prostě Maďarsko není varianta, ale čím více vás tam pojede tím lépe i pro nás. A proto HURÁ ! všichni Maďarskem, Slovinci utřou hubu a já budu mít volné silnice.grinning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 14:43
Jardo nic proti Vám Západočechům(Plzeň můžu v jakémkoli množství:!) a ani Vám nemůžu radit kudy do Chorvatska protože to tak daleko nemáme my Valaši.To byla jen reakce na příspěvky Romana a Bessy.A taky to letos přes to Maďarsko asi nebude žádná sranda určitě hustota provozu hodně zesílí, jelikož těm co se to jen trochu vyplatí pojedou mimo Slovinsko.A proto HURÁ k moři a je jedno kudy hlavně ať už jsme tam.:!)
Tak nevím , jestli těch 35 éček neobjetuju.Jsem ze západních a zatím v těch trasách tápu . Ale opravdu mě slovincí s....u .
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 15:05
...chlópi...(teda i holky)....asi ...jak říká Jarda Zimmermann...čím víc se rozmělníme a uvolníme Slovinsko pro západní Čechy..tím líp pro všechny....yawning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 17:54
Ahoj jsem ze severu,přesto a právě proto nyní zvažuji dvě varianty "objezdu" Svinska tedy promiňte Slovinska,a to Rakousko-Maďarskou cestou,nebo Slovensko-Maďarskou cestou.Ještě vše pečlivě zvažuji s přihlédnutím nejen na délku trasy ale i na pohodlí.Musím se zastat Bessyho jsem spíš na jeho straně cesty přes A. a HU.viz.str.3.Zdá se mi ale,že je SVK-HU cesta né li rychlejší tak pohodlnější-viz.mapa. Váš názor? Radomír
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 04. 2008 19:55
Zkuste na www.mapy.cz v plánovači trasu přes Feldbach. Na exit 139 A2 před Grazem sjet z dálnice, dále Feldbach, Bad Gleichenberg, Karbach, Bad Radkersburg, hranice AUT-SLO, Lenart v Slov.Goricah, Biš a najede se v Ptuji zpět na "starou známou". Podle plánovače je tato cesta o 20km kratší a pouze 10 min navýšení. Jaká je ale kvalita silnice??confused smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.