Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 20:02
Dnes to potvrdila i Nova ve zprávách.Tak to bude zajímavé.Myslím že by nebylo špatné tu známku nechat kolovat.Je třeba jen zjistit jestli tam bude SPZ nebo ne.Jitka2 to měla zjistit když jela do Brna tak uvídíme.Snad dá vědět.smileys with beer
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 20:08
…tak jsem si na pozadí pustil radio Banovine a pročetl toto živé vlákno celé.(fuška!)
Ať už jsou pohnutky Slovinců k zavedení takových známek jakékoli (nehodnotím, nevidím do toho), pojedu „naokolo“. Nejspíš po Bessyho trase. Nic lepšího mě zatím nenapadá.
Zrovna loni jsem si říkal, že už mám celou trasu pěkně „vychytanou“, takže klídeček, tabáček, skoro až nuda. Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Zase bude cestou trocha toho napětí, jedu-li správně a stihnu-li trajekt ve Splitu.
Průjezd Slovinskem se mi líbil, byla to příjemná pauza mezi dvěma dálnicemi. Nové poznání ale taky není špatné. Po počátečních negativních emocích (lítost, hněv) už u mě převládá těšení se. Koneckonců život je změna.
Všem přeji, aby se tímto problémem trápili pokud možno co nejméně…
To BESSY.Právě jsem se vátil se špitálu,ale to není to podstatné-teď vidím tu spoušť ohledně známek.Tu Tvoji trasu přesMaďrsko vidím jako velice reálnou-dík.Můj problém je,že to jezdím v noci a tak mám trochu strach s navigací u maďarů,dál už je to jasné.Já osobně věřím a doufám,že to v tom Slovinsku nebude tak horké jak to teď vypadá
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 22:25
Jeli jsme v noci taky přes Maďarsko. Z Brna, trasa Bratislava - průjezd Maďarskem - Slovinsko (ale prý ne po dálnici, tvrdí přítel) - chorvatská dálnice - split. Vyjížděli jsme v 11.00 a před 01:00 jsme byli v Maďarsku. Neměli jsme pořádnou navigaci, měli jsme jen Garmin na jízdní kolo, takovou spíš pro turistiku pěší - a hned jsme se ztratili a zpoždění asi půl hodiny. Pak jsme konečně najeli na správnou silnici (bylo to hned za hranicema) a v pohodě jeli, normální silnice, žádná dálnice, občas jsme zastavili někde v poli a posvačili. Asi za 3-4 hodiny (nepamatuju přesně) jsme Maďarsko projeli, už začalo lehce svítat. Bylo to celkem dobrodružný smiling smiley

Takže letos pojedeme stejnou trasou - co se týče přesného průjezdu, koukám teď na mapu a bylo to Mosonmagyaovár (nebo jak se to jmenuje grinning smiley ) - Szombathely - Lendava (slovinsko) - Čakovec - atd. Tak nevím, zda tento průjezd Slovinskem je zpoplatněný nebo ne?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenis (18. 04. 2008 22:28).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 23:17
...Vašku, právě jsem se vrátil ze srazu...já už tu trasu jezdím jen v noci...vše je dobře značené, jen nesmíš usnout za volantem...páčko...Bessy...smiling smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
18. 04. 2008 23:52
A co někam do Itálie a pak trajektem do Splitu grinning smileygrinning smileygrinning smiley A Slovinci si můžou ..............
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 06:49
Bessy..že ty máš v HU na nějakém odpočívadle u Korménda stánek s občerstvením..normální člověk přeca nejede x km zajížďku na východ..smiling bouncing smiley
podle mně je jet až na hranice Slovinska po dálnici A9 a tam buď odbočit na starou cestu nebo jet bočním přechodemTrate..nebo vyjet z A2 jak Ty a nejezdit na východ ale na jih na Feldbach a přejet na přechodě v Radgoněsmoking smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (19. 04. 2008 07:00).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 07:08
...celý princip vasnivykolisto....je v tom, že se vyhýbám Slovinsku tama budu jezdit, až to přestane být rozvojová africká země...taky nechci po okreskách...a s tím kioskem jsi mi nasadil brouka do hlavy...a za čtvrté...kdo jede pořád na východ, tak stejně přijede na západ....drinking smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 09:50
4Bessy..tož sa mrkni na mapu Slovinska s leteckýma záběrama [www.geopedia.si] ..a uvidíš, že to není okreska ale normální cesta jak u nás 1 třída...mám to proštudované od přechodu Mureck-Trate přes Lenart až do Ptuja smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (19. 04. 2008 09:52).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 10:34
...dobrá, dobrá...tak to projeď autem, tak jak je projetý Kórmend...Lenti..Goričan...a když to bude dobrý tak to zkusí i jiní...já píšu jen to, co jsem viděl a mám za sebou....škola, základ života...učíme se celý život a zkoušíme,...co je pro nás přijatelné...tak a basta...

yawning smiley
...ale kdo tady... učí koho ...? (všichni jsou naši...)...tady se posadíte...a budete sedět....jasný...?!
Dle toho nákresu se jedná o původní silnici která ústí potom vzadu na kruháči.Mám pocit že to nebude moc ucpané protože spousta lidí bude pokračovat na Istrii čili známku bude mít tak jako tak.Ale myslím si stále,že to nebude tak horké jak to vypadá.
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 4Bessy..tož sa mrkni na mapu Slovinska s leteckýma
> záběrama [www.geopedia.si] ..a uvidíš, že to
> není okreska ale normální cesta jak u nás 1
> třída...mám to proštudované od přechodu
> Mureck-Trate přes Lenart až do Ptuja smileys with beer


Toť naprosto přesně můj názor.Díky za podporu.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 19:44
....for Bessy.....Já si osobně myslím,že Petrova cesta je opravdu nejschůdnější.Proto bych tě chtěl poprosit,jestli bys tu mohl zveřejnit mapku(vím,že už tu nějaká je)pokud to půjde od Vídně až po přechod Goričan.Tím se přimlouvám i za ostatní,kteří vtom mají více či méně chaos.Třeba tam tučně vyznač cestu.Děkuji,a přeji příjemný večer. Radomír smileys with beer
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 20:42
...v podstatě od Vídně jedeš po A2...směr Graz...není co splést...mapka začíná na sjezdu z A2 na 138 km...a končí na chorvatské dálnici ...přechod Goričan ...


...takže buď...
1) od Mikulova směr Vídeň...pokud jsi to jel málo nebo to neznáš tak pořád do centra podél kolejí a hlídat odbočku do prava na GRAZ...HR... ta tě zavede na dálnici...jen hlídat GRAZ...

2) od Znojma...Hatí...na Stockerau...tam začíná dálnice, která Tě provede Vídní...směr Graz...

3) já už to ale jezdím přes Syering jak radili fóristé...tzn. jedeš od Mikulova ...na Vídeň...cca 5 km za Wolkersdorfem to střihneš do leva asi 3 km do dědiny Seyring pak asi 4 km Gerasgorf a musíš se dostat na A23 ta už je ve Vídni ...a ta Tě protáhne Vídní ...musíš hlídat směr GRAZ..a najedeš na A2...tak rychle Vídní nejsi schopen jinak projet...jen se nesmí zazmatkovat, jestli máš navigaci tak Ti tady pomůže... taky tama jezdím opatrně...abych neodbočil blbě...
..no a jak jsi na A2...tak frčíš na jih ...na 138 km je odbočka HU...z dálnice do prava nadjezd nad dálnicí a za chvíli na křižovatce do leva na 65ku do Maďar (HU) z A2 na hranice 29 km, z hranic v Maďarsku stále po 65tce 29 km do Kórmendu...ten celý projedeš a na konci je kruháč a v pravo obchodní centrum, tak za kruháčem do prava směr SLO, HR...přes Zalalóvo po 86tce...Kálocfa...Zalabaksa...za ní asi 4 km odbočka do leva na Lenti...sjedeš z 86tky...(musíš odbočit,!!! jinak přijedeš až do Rédicse a jsi ve Slovinsku ...a to nechceme )..takže ...z Kórmendu (stejne Zalalóvo s přehlasovaným ó) ...do Lenti je cca 50 kmz ...z Lenti stále rovně dolů na Tórnyiszentmiklos...tj. cca 15 km za ním je kruháč a z něj najedeš na polodálnici bez poplatku směr Letenye, HR po ní asi 15 km hraniční přechod HU Letenye /HR Goričan.....jsi na chorvatské dálnici a směr Zagreb atd....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
19. 04. 2008 21:08
Navigaci nemám, tak si vytisknu podrobnou mapu okolí Mariboru a někudy to tam prostě projedu. Naštěstí je tam hustota vedlejších silnic slušná, tak to nebude problém.
Mít navigaci, tak už před Slovinskou hranicí vypadnu z dálnice, nastavil cíl Pluj a tlačil se po levé straně Mariboru.

Doufám, že nás takhle po vedlejších bude jezdit tolik, že tam bydlící Slovinci navštíví své poslance s vidlema v ruce.
Bessy: Když to zkouším porovnat, vychází mi to přes Köszeg na Kormend o 15 min rychlejší a 34 km kratší. Ale fakt to tam neznám, tak nevím... zdá se mi to taková přímější cesta, a po A3 a S31 v Rakousku to určitě taky půjde dobře. Od Kormendu na jih už po tvé trase, dík za postřehy...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 11:29
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...v podstatě od Vídně jedeš po A2...směr
> Graz...není co splést...mapka začíná na sjezdu z
> A2 na 138 km...a končí na chorvatské dálnici
> ...přechod Goričan ...
> [petr1111.album.cz].
> jpg
>
> ...takže buď...
> 1) od Mikulova směr Vídeň...pokud jsi to jel málo
> nebo to neznáš tak pořád do centra podél kolejí a
> hlídat odbočku do prava na GRAZ...HR... ta tě
> zavede na dálnici...jen hlídat GRAZ...
>
> 2) od Znojma...Hatí...na Stockerau...tam začíná
> dálnice, která Tě provede Vídní...směr Graz...
>
> 3) já už to ale jezdím přes Syering jak radili
> fóristé...tzn. jedeš od Mikulova ...na Vídeň...cca
> 5 km za Wolkersdorfem to střihneš do leva asi 3 km
> do dědiny Seyring pak asi 4 km Gerasgorf a musíš
> se dostat na A23 ta už je ve Vídni ...a ta Tě
> protáhne Vídní ...musíš hlídat směr GRAZ..a
> najedeš na A2...tak rychle Vídní nejsi schopen
> jinak projet...jen se nesmí zazmatkovat, jestli
> máš navigaci tak Ti tady pomůže... taky tama
> jezdím opatrně...abych neodbočil blbě...
> ..no a jak jsi na A2...tak frčíš na jih ...na 138
> km je odbočka HU...z dálnice do prava nadjezd nad
> dálnicí a za chvíli na křižovatce do leva na 65ku
> do Maďar (HU) z A2 na hranice 29 km, z hranic v
> Maďarsku stále po 65tce 29 km do Kórmendu...ten
> celý projedeš a na konci je kruháč a v pravo
> obchodní centrum, tak za kruháčem do prava směr
> SLO, HR...přes Zalalóvo po
> 86tce...Kálocfa...Zalabaksa...za ní asi 4 km
> odbočka do leva na Lenti...sjedeš z 86tky...(musíš
> odbočit,!!! jinak přijedeš až do Rédicse a jsi ve
> Slovinsku ...a to nechceme )..takže ...z Kórmendu
> (stejne Zalalóvo s přehlasovaným ó) ...do Lenti je
> cca 50 kmz ...z Lenti stále rovně dolů na
> Tórnyiszentmiklos...tj. cca 15 km za ním je kruháč
> a z něj najedeš na polodálnici bez poplatku směr
> Letenye, HR po ní asi 15 km hraniční přechod HU
> Letenye /HR Goričan.....jsi na chorvatské dálnici
> a směr Zagreb atd....


Beesythumbs upthumbs upthumbs up
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 13:31
Tak jsem měl pocit , že ty známky měli být zavedeny až od 1.7.2008 , ale poslední zpráva je o , že budou zavedeny už od 1.6.2008. // [zpravy.idnes.cz] // . No jak tu sledjuji zprávy o náhradní trase , tak jsem měl vplánu ten Murecek ,Trate, Lenart, Ptuj. Tahle trasa semi zdála být jako optimální. Nechápu jak můžete z leteckých snímků odhadnout , že se tato trasa jeví jako silnice 1. třídy ???? já jsem počítal kilometry a počet vesnic s ohledem na počet zatáček . Mě to vychází jako nejlepší varianta. Přes Maďarsko mi to připadá jako zajížďka. Neznám kvalitu silnic. Osobní zkušenost s Maďarskem mám, ale ne tuhle trasu. Jel jsem Tapolca - Sárvár -Gyor a bezva široká a rovná , poloměr zatáček nadmíru vyhovující, stoupání vše 5 převodový stupeň ( motorizace Felicie 1,3 - 50 kW). Jedině co zdržovalo byl mezi Sarvár-Csorna počet vesnic a dočasná oprava silnice.Navíc mezi Lenart a městem Ptuj mi vycházejí dvě varianty a to 1. přes Biš a jsou tam ještě dvě vesnice a silnice druhé třídy . 2. Lenart a silnice , dle mapy 3 třídy a přímo do Janežovski Vrh a pak Ptuj , ale bez vesnic. Odhaduji , že s nástupem sezony tam bude vyšší provoz a místní cajti se na to dostatečně připraví. Takže dá se předpokládat , žedodržování rychlosti , hasicí přístroje , lékárničky , reflexní vesty ........a co já vím ještě budou kontrolovat. Dalibor
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 14:33
to dada211: prosím, nemůžete věřit každému novinářskému šmokovi. Datum zahájení známek je 1.7.2008.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 14:45
Já jedu jak už jsem psal v polovině června tak snad to jěště bude po starém,bez známky.Jak píše ten Valoušek či jak se jmenuje to nevím kde on sehnal tuto info,on má totiž i nějaké divné ceny co jsem koukal na známky u nás.Mrkni tam.Prostě já počkám do cca 5.6.2008 a pak uvidím či to budu objíždet nebo zaplatím známku a nebo jen mýto.Nechám se překvapit.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 15:02
Koukal jsem pozorně na mapy [www.geopedia.si] a zajímalo by mě , zda bude dálniční známce taky podléhat úsek mezi Kruhovoou křižovatkou ( po sjezdu z dálnice ) a Mariborem ?????
Podle mého názoru a logiky,dálnice končí kruhovým objezdem,ale bohužel někdy je logika postavená na hlavu.Takže zbývá čekat co se z toho vyvrbí a doufat.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 16:55
Vydáním dálničních známek můžou spoplatnit jakýkoli úsek jakékoli silnice (ne jen dálnice). Odpadá stavba mýtnic, stačí jen osadit dopravní značení. Takže i ten úsek od kruháče do Mariboru zpoplatní jedna-dvě. Na mapce, někde zde na tomto vlákně, už to tak taky mají. thumbs down

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
TO BESSY

Mám takový pocit, že ten úsek v Maďarsku nazývaný jako polodálnice je od loňského léta zpoplatněný - ověřte si to, někteří čtenáři tohoto fóra tam platili pokutu a i na HU stránkách jsem našel zmínku o tom, že je to zpoplatněno. Klidně bych ten konec cesty jel skrz slovinsko - zam snad známku nebudu potřebovat.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 18:11
...Jirko2...nemusíš to ověřovat... naposledy jsem tam jel koncem loňského září...a je tam jasně napsáno pro osobáky bez poplatku (viněty).....
a nebude se platit dokud neudělají dálnici...(vím od maďarů)...zatím jsou tam po úsecích střídavě 2 proudy po jedné a pak po druhé straně...smiling smiley...úsek mezi Tornyiszentmiklós a Letenye je označen M 70
Dálnice M70 (Maďarsko)
Dálnice M70 v Maďarsku tvoří větev Dálnice M7, vedoucí na západě země (župa Zala).

Dálnice je dlouhá celkem 20 km, spojuje obec Tornyiszentmiklós u hranice se Slovinskem s dálnicí M7. Na tu se napojuje blízko chorvatské hranice (obec Letenye) a vede přes řeku Mura. Celá byla zprovozněna v roce 2004; její hraniční přechod se Slovinskem pak o dva roky později.




...dále ...ofic. maďarské dálnice....
Dálnice
V Maďarsku existuje celkem 5 zpoplatněných dálnic.
Na těchto dálnicích M1, M3, M5, M6 a M7 se používá jednotná dálniční známka.

UPOZORNĚNÍ: Od 1. ledna 2008 po zaplacení dálniční známky NEOBDRŽÍTE žádnou "nálepku", máte pouze virtuální dálniční známku, tj. nemusíte ji již nalepovat na čelní sklo a pak ji zase pracně odstraňovat...


Popis tras dálnic M1, M3, M5, M6 a M7:
M1: Hegyeshalom (Rusovce)-Mosonmagyaróvár-Győr-Budapest
M3: Budapest-Füzesabony (směr Eger, Mezőkövesd, Bogács)-Polgár
M5: Budapešť-Kecskemét-Kiskunfélegyháza (ve výstavbě až do města Szeged)
M6: Érd (předměstí Budapešti) - Dunaújváros (ve výstavbě až do města Pécs)
M7: Budapest-Siófok-Zamárdi
Na okruhu M0 kolem Budapešti se neplatí.
M0 můžete použít, pokud jedete do jižního Maďarska a nechcete projíždět centrem Budapešti, tj. z M1 na M0, která Vás dovede až na M5.)

Jak zakoupit dálniční známku?
M1, M3, M5, M6 a M7: Doporučujeme zakoupit virtuální dálniční známku ihned na hraničních přechodech (prodejní místa jsou vyznačena dopravními značkami s nápisem "Vigneta" nebo "e-Vigneta"winking smiley.
Platit je možné ve forintech i v cizí měně (EUR, USD, atd.) či platebními kartami. Řidič automobilu sdělí SPZ vozidla, která je ihned zanesena do počítače, což řidič potvrdí svým podpisem. Obdrží doklad o zaplacení.
Pozor! Na dálnici je existence známky kontrolována kamerovým systémem a občas provádí kontrolu i policie při svých běžných kontrolách. Kontrolovat však může i speciální skupina provozovatele dálnice za asistence policie a ta se provádí odkloněním dopravy na parkoviště anebo kontroluje vyjíždějící vozidlo.

Níže uvedená kapitola potěší majitele osobních automobilů:
V Maďarsku lze na výše popisované dálnice zakoupit i 4-denní známku, která platí ode dne zakoupení nezávisle na dni v týdnu.
Cena 4-denní známky (platí libovolné po sobě následujícíc 4 dny v týdnu):
1 170 Ft (cca 5 Euro) od 1.1. - 30.4. 2008
1 530 Ft (cca 6 Euro) od 1.5. - 30.9.2008
1 170 Ft (cca 5 Euro) od 1.10. - 31.12.2008

Ceník dálničních známek M1, M3, M5, M6 a M7:

Kategorie Týdenní Měsíční Roční
D1: motocykly a motorová vozidla, která nepřesahují hmotnost 3,5 t 2 550 HUF 4 200 HUF 37 200 HUF
D2: motorová vozidla o hmotnosti 3,5-7,5 t 6 600 HUF 12 600 HUF 106 500 HUF
D3: Všechna motorová vozidla nezahrnutá do kategorie D1 a D2 10 200 HUF 18 000 HUF 159 000 HUF


NEZPOPLATNĚNÉ ÚSEKY MAĎARSKÝCH DÁLNIC

Pro úsek označovaný M15 - Rajka/Hegyeshalom NENÍ dálniční známka potřeba.
A dále pro úseky:
-Dálnice M1 mezi Budapeští a uzlovým bodem rychlostní silnice M0 (5,6-16,3 km)
-Dálnice M1 ve směru na Budapešť mezi nájezdem Biatorbágy a uzlovým bodem M0 (17,6-16,3 km)
-Dálnice M1 mezi uzlovými body Tatabánya óváros a Tata (55,5-66,8 km)
-Dálnice M1 na objízdném úseku kolem města Győr mezi uzlovými body hlavních silnic č. 19 a 85 (106,0-129,4 km)
-Dálnice M3 mezi Budapeští a uzlovým bodem rychlostní silnice 2/B (10,1-13,1 km)
-Dálnice M3 mezi uzlovými body Kerekharaszt a Hatvan (51,3-54,7 km)
-Dálnice M5 objízdný úsek kolem města Kecskemét mezi hlavními silnicemi č. 5 a 54 (73,7 – 90,4 km)
-Dálnice M30 mezi uzlovými body Emőd a Miskolc Jih
-Dálnice M5 mezi Budapeští a uzlovým bodem Gyál (13,0-21,7 km)
-Dálnice M7 mezi Budapeští a uzlovým bodem Érd (5,6-17,7 km)
-Dálnice M7 na objízdném úseku kolem města Székesfehérvár mezi uzlovými body hlavních silnic č. 7 a 63 (56,4-63,8 km)
-Dálnice M7 mezi Becsehely a hraničním přechodem Letenye (222,5-231,2 km) až do předání úseku mezi Nagykanizsa a Becsehely

POZOR: V místech výstavby nových úseků dálnic je třeba sledovat jejich postupné uvádění do provozu a s tím spojené jejich zpoplatnění ! Nutnost dálniční známky je viditelně vyznačena před každým nájezdem na dálnici.
Zdroj: www.autopalya.hu

Nový systém silničních poplatků v Maďarsku V Maďarsku je poplatek za použití dálnic hrazen prostřednictvím dálničních známek (vignette). Maďarská vláda svým usnesením č. 1008/ 2007 (II.28) rozhodla, že od 1. dubna 2007 dojde k úpravě (rozšíření) tohoto systému následujícím způsobem: * Motorová vozidla do 3,5t (D1) budou platit silniční poplatek na dálnicích. * Vozidla s celkovou povolenou hmotností od 3,5t do 7,5t (D2) budou platit silniční poplatek na dálnicích a hlavních silnicích (od 1. ledna 2008 rovněž na některých silnicích 1. třídy). * Motorová vozidla s celkovou povolenou hmotností od 7,5t do 12t (D3) budou platit silniční poplatek na dálnicích a hlavních silnicích (od 1. ledna 2008 rovněž na některých silnicích 1. třídy). * Vozidla s celkovou povolenou hmotností nad 12 tun (D4) budou platit silniční poplatek na dálnicích, hlavních silnicích a na některých silnicích 1. třídy.
Přejeme Vám šťastnou cestu!



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (20. 04. 2008 18:41).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 18:38
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
"Vydáním dálničních známek můžou spoplatnit
jakýkoli úsek jakékoli silnice (ne jen dálnice).
Takže i ten úsek od kruháče do Mariboru
zpoplatní jedna-dvě..."
Obecně zatím všude platilo, že úsek spoplatněný musí mít alternativu bez poplatku. Je to i pro domorodce. Od kruháku k odbočce to bude BEZ. My tam pojedem 13.června, zpět 29.6., tak se porozhlídnu a poptám na mýtnici, určitě budou mít info.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 18:44
to Dada211:

v denik uvedl i dalsi nepravdy....asi si spletl 1.6. s tím že v HR od 1.6. je novy dopravní zákon
pro SLO nadale plati 1.7.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 18:49
...pro Maďary vše uvedeno viz. ...výše....ob dva příspěvky...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 04. 2008 18:50).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 19:20
jedině přechod Mureck-Tratehot smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
20. 04. 2008 21:27
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> NEZPOPLATNĚNÉ ÚSEKY MAĎARSKÝCH DÁLNIC
...
> -Dálnice M7 mezi Becsehely a hraničním přechodem Letenye (222,5-231,2 km) až do předání úseku mezi Nagykanizsa a Becsehely

Právě tento úsek je je již od loňska v provozu a je placený od Nagykanizsa až k Letenje. Loni se tady o tom vedly vášnivé debaty, v září 2007 jsem to jel osobně a kvůli palcení mimo dálnici (mapky jsem zde již někde zveřejnil). Ale z druhé strany (od západu) je M70 opravdu "bez".

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.