Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 04. 2008 22:56
jde o to a hlavně zda je to pravda, že ten kousek od kruháku do Mariboru na mapě značený H2, bude opravdu spoplatněmý ??
v tom případě se někudy propllétat až někam do centra Mariboru nebo Maribor úplně objíždět a pak dál na Ptuj nebude žádná prdel...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 01:03
H 2 je místní Jižní spojka. Vede od kruhového objezdu přes Maribor. Jediná možnost projet bez placení je docela vopruz.Dá se to jet přes místní komunikace od kruhového objezdu před Mariborem a nebo na Lenart.
- v Rakousku odbočit na starý přechod - exit 228
- jet po silnici č. 437 na kruhový objezd před Mariborem
- objet kruhový objezd na výjezd k silnici č. 3 ,směr Pernica, Lenart a pokračovat na Ptuj
- v Ptuji odbočit doprava a napojit se na původní silnic č.9
trasa cca 50 km
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 08:45
torcida napsal(a):
-------------------------------------------------------
> H 2 je místní Jižní spojka. Vede od kruhového
> objezdu přes Maribor. Jediná možnost projet bez
> placení je docela vopruz......

říkáš jinými slovy, to co já....
ale loni ta H2 zpoplatněná nebyla, nebo od podzimu vybudovali něco nového?
asi jsem tu blbě četl, ale nevím kde je napsáno, když se dosud neplatilo, že v létě na té H2 bude muset být známka?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 10:06
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 10:18
to torcida
tak dík, akorát ten angry smajlík, jako upozornění, že jsem při těžší straně, stačil jenom jeden yawning smiley
Jeníček
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 10:21
to: TORCIDA

Přesně z té mapky jsem vycházel, když jsem hledal jinou cestu než přes kruhák u Mariboru. Vyplývá z ní, že Slovinci od července zpoplatní asi i ten kruhák a příjezd k Mariboru, navíc i ten kus od kruháku na druhou stranu až do Lenartu. Když jsem tam jel vloni, tak tam stavěli jako diví (narozdíl od směru na Krapinu) a podle stylu výstavby to dost vypadalo na to, že po otevření nové silnice (dálnice) od kruháku do Lenartu stará cesta nebude existovat, prostě ta dálnice několikrát křižuje starou cestu a asi ji zruší. Ale je to jen dohad, nevím jak to vypadá teď. Stejně hledáme jen řešení na tento rok. Nebude dlouho trvat a Slovinci zpoplatní i celou cestu Maribor-Macelj. A my jim zaplatíme dálnici. Nebo dostanou v Bruselu po čuni, dostanou rozum a udělají např. 10 denní známku za 10 EUR.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 13:09
[www.geopedia.si] Pěkná ortofoto mapa Slovinska.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 13:23
co je to na té nejaktuálnější mapě Zrkovska cesta?...také cálovat?
( dotaz pro experta torcidu, snad neunavuji...yawning smiley)


Ahoj, jsem tady nová a jelikož letos jedeme do Podgory tak hledám všechny informace o placení ve Slovinsku. Koukám,že tu známku vážně zavedli a tak prosím o radu jak Slovinsko objet. Moc díky za rady.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 14:58
To Jeliman: otevřel jsem odkaz geopedia.si a když jsem zvětšil oblast Mariboru, tak tam je nová Zrkovska,silnice již lehce vyznačena. Porovnej uvedenou mapu a plánek na Zrkovska cesta a ještě profil cesty.
Dle mého názoru je stará cesta č.3 v pohode a snad to bude zadarmo až do Ptuje. Mrkni,porovnej a písni názor.thumbs up
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 15:57
kurňa, já snad sednu do káry a pojedu to vočíhnout, stejně je v pá 1.5. volnej den tak co. duševně jsem již připravenej dát těch 35 ojro, koneckonců ji po návratu zase někomu střelím, ale ty fronty na čáře mě štvou už teď a to mi nikdo neveme.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 16:30
já se moc omlouvám za stupidní dotaz, ale pochopila jsem správně, že je placený i úsek Maribor - Gruškovje?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 17:29
dalnice od hranic by mela navazovat u kruhacu na dalnici smer Lenart a na dalnici pro objezd Mariboru,ktere jeste nejsou v provozu a to pak podle me bude zpoplatneme viz obr.


pokud sjedem na 437 tak se dostanem az na H2 a z H2 smer Ptuj
H2 je jedina rozumna cesta do mesta, jak pro nas tak pro mistni tu nezpoplatni...k hranicim s HR take ne



Upraveno 3krát. Naposledy upravil StandaM (12. 04. 2008 20:24).
Pokud se nebude na dal.znamku psat r.znacka tak kdyz to jemne nalepim a odlepim a muzu to nekomu prodat.Cast penez by se me z toho vratila.
Jeníček
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 19:17
To Zubtel: Ledaže jsi kouzelník, normálnímu člověku se to nepovede. Navíc mě by určitě lapli cajti a nevím jak bych vysvětloval nenapsanou SPZ.

To Jarda Cimrman: Nač ta skromnost, proč jen pěkná mapka? Nádherná, super, opravdu moc dík, mně to vyřešilo cestu.
35 EUR je dost, ale daleko víc s..e ta zácpa. Protože asi většina pojede jako StandaM, tak já raději odbočím ještě před hranicemi A-SLO vlevo na Lichendorf (Lihovci), a mezi Mureck (Cmurek) a Trate překročím hranice; Lenart, Ptuj, Macelj. Vychází mi to jak časově tak dálkově lépe. Navíc se nebudu motat při stavbě dálnice kruháč-Lenart, pokud už nebude hotová...
Ještě je jedna možnost, pokud narazíte na problém Šentilj-kruháč. Hned za hranicemi to vemte na Plintovec, pokračujte po 436 do Mariboru (po cestě uvidíte kruháč a v podstatě budete kopírovat H2, na křižovatce za nádražím se dejte vlevo, pokračujte až k řece, přejeďte most a podle toho kudy se dáte vyjedete buď v jihovýchodní části Mariboru nebo v Miklavži na "normální" cestu Maribor-Macelj. Chce to navigaci nebo podrobnější mapu, ale z vlastní zkušenosti můžu doporučit, v případě zácpy časově špičková zkratka. Herdek, jezdím rok co rok, ale kolikrát já jsem vlastně jel SLO po hlavní trase?
Jardo ještě jednou díky!!!!!!!!!!!!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 19:28
jj,bud pojedou jak ja nebo jak Jenicek nebo jak ostatni...

ale shlednuti tve cesty ti musim dat za pravdu a pojedu jako ty ...v Sentilj to muze byt krusne

nechme se prekvapit a po sezone zalozime vlakno Jak dopadla cesta pres Slovinsko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (12. 04. 2008 20:22).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 20:39
založit téma..jak dopadla cesta přes Slovinsko?thumbs up smiley..tož to už može být pozdě...je potřeba to vyšpekulovat teď ať neblúdíme ..ale cesta Jenička je asi nejlepší..podél hranic A a SLO a pak vstůpit do jámy lvovésmiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (12. 04. 2008 20:39).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 21:23
Poslední mapa v navigaci ze 16.11.2007 zatím nemá zpoplatněný úsek od kruháče k Martiboru a dál k HR bez poplatku.Tak počkám na aktualizaci map.Pak se uvidí.Zatím by to bylo jen od hranic na kruháč.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (12. 04. 2008 21:39).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 04. 2008 22:18
Myslím si že je ještě brzy nad tim špekulovat,vše může bejt ještě jinak.Lidi co tam pojedou dříve než my ostatní(já 24.7.) se úrčitě podělí o své zkušenosti,co se týče okresních cest.A ještě tu máme slavnou evropskou radu starších.Když už ani to nepomůže ,tak to popsal dost dobře -jeníček-pro nás co jedou poprvé užitečná rada. Tak všem šťastnou cestuthumbs up
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 08:18
Dobrý den

Když mě došla zpráva od cestovní kanceláře že půlroční známka bude stát 35EUR a začíná to platit od 1.7.2008 pochopil jsem že já budu první pokusný králík. Protože jsem nechtěl stát v kolonách a děti jedou na letní tábor 13.7. tak jsem volil odjezd 2.7.smiling smiley

Podle první informace jsem si myslel že, se bude jednat pouze o placený úsek od celnice ke kruhovému objezdu před Maribor, ale z http://www.cestnina.si/?id=19766 se dá usuzovat že problémy budou někde jinde: cesta H2 od kruhového objezdu do Mariboru, a pak úsek před přes chorvatskou celnicí ale tento úsek by letos neměl být zpoplatněn ( mapka-motorways sections which will be open to traffic after 2008 on which the use of winetes will be mandatory.). Pokud se pletu tak, mě opravte.

Já bych měl takový nápad. Kdo ovládá dobře angličtinu (nebo vlastně lepé slovinsky), ať napíše email na info@dars.si a zeptá se: Konkrétně na silnici H2, úsek před přes chorvatskoucelnicí, co se stane, když lidé budou chtít placené úseky objet přes Lenart a dále když např na ke kruhovém objezdu před Mariborem policie zakáže cestu na Lenart a bude nás nutit na H2.

Dále bych řekl že, příští rok nás čeká pouze roční dálniční známka, protože Slovinci přece nebudou letos kupovat roční dálniční známku na půl roku. Myslím si že ale v roce 2009 ale již nic neobjedeme, takže bude jedině cesta přes Maďarsko a nebo dálniční známka. Osobně bych ale byl pro dálniční známku. SPZ se dá napsat lihovkou co je na CD a v pohodě se dá smazat. Sejmutí známky ze skla není takový problém. V roce 2007 mě měnily čelní sklo a přehodily známku bez problémů. Já ji také asi 2x přehazoval: úzkou lepící pásku křížem na známku, fén a je bez problémů. Jen nezapomnět, z které strany jsem izolepu lepil.

No kdyby měl někdo zájem tak bych, vlastně první pokusný králík nemusím být (známka bude k dispozici 11.7. - skype Plajik157 Brno)
V rakousku a na slovensku se nepise na dal.znamku r.znacka.Pokud se to nebude muset psat i ve slovinsku tak po pouziti znamky ji odlepim a prodam dal.Uz dvakrat jsem odlepil sikovne dal.znamku.Nezapomente ze jsme velmy dobrej vynalezavej ceskej narod.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 18:28
Nejlepší je známku nalepit na potravinářskou fólii a obstřihnout. Pak stačí na známku dýchnout a drží na skle jako přilepená. Lze jí přendavat jak chcete a kolikrát chcete a na první i druhý pohled není žádná lumpárna vidět grinning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 18:35
Asi takhle: V současné době, co se děje na cestách i v dopravě, se stává pro mě známka podružným problémem. Hlavně ať ve zdraví a bezpečně všichni dojedem tam a zpátky, ať všichni jedou bez stresů, přiměřeně a ohleduplně nejen do Chorvatska, ale každý den. Šťastné cesty všem......
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 18:36
Koukal jsem do mapy a dala by se objet placená dálnice včetně Mariboru rovnou do Ptuje,ale nevím nevím v noci,tma jako v řiti,plácat se po okreskách a na navigaci bych se v tomto případě taky nespoléhal.Snad nám zůstanou jen ty Maďary grinning smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 18:52
Rero !! Určitě máš pravdu a souhlasím. Já rozhodně neváhám zaplatit rakouské známky v hodnotě 500kč nebo zaplatit dálnici v HR 2x 180 kuňasů,páč za ty prachy něco dostanu,respektive za ně můžu něco využít !! Ale dát téměř 900kč za 9,5 km dálnice považuju za ZLODĚJINU !! Správně to nazvali Chorvati,když řekli,že Slovinci se chystají parazitovat na turistech jedoucích do HR.

Taktéž všem přeji šťastný návrat. Dnes 61 !
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 19:16
Máš pravdu, Luboši, já taky nedám za 10 km 35 E. Přes Maďarsko si najdu novou trasu - možná zastávka někde termálky - aspoň nějaké překvápko.. Ale nebudu přelepovat známky, ani nevím, s kým bych ten výměnný obchod vedla,a co by mě to stálo času. Mám takový divný pocit z té situace na cestách, že si říkám, a co peníze.......ty budou a my nebudem....
A pokud ta známka bude půlrok do 30.6. a půlrok do 31.12.,tak když pojedu v červnu a budu se vracet v červenci,tak potom jako budu kupovat celoroční za 55 Euro ?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 19:33
Ježiši to snad ne !!! To už by byl vrchol !!
Navíc by to mělo být v platnosti od 1.7 !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (13. 04. 2008 19:36).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 19:58
Známky mají platit 1/2 a 1 rok od data zakoupení (možná označení jako SK nebo A).

A jestli Rerce dobře rozumím, tak má asi pravdu - čert vem 35,-Euro, připíšu je do nákladů dovolené (za ty starosti s překupem, přelepením mi to asi stát nebude). Hlavně že dojedu zdráv a vesel (já i všichni ostatní) !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 20:39
Pomalu začínám chápat, proč náš domácí zatína pěst a naježí se při slovu Slovinci. Už jim nestačí okrádat turisty na benzínkách, ale pokud to bude tak jak se to tu zatím na fóru vyvíjí, budou to i dobří turističtí paraziti. Nechápu, jak se jim nemůže vyplatit tisknout známky na kratší dobu, když jinde (A,CZ) to není problém. Zastávám ale názor některých účastníků fóra, že dovolenou v HR nám nemůžou zkazit, jen do kolonky náklady připočteme +35,- slovinských EUR.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.