Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 12:58
Juraj.....Já tedy nevím, ale neřeším ani případných třeba 30km navíc, je-li to vykompenzováno jistotou, že se nebudu nikde dohadovat se slovinskou policií.
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 14:24
Ak sa silvia vrátila 19.07.08 mohla tam ísť neviem aj na prelome júna, júla, tie zákazy sú tam- pribudli aj podla kolegov asi od 1 do 10 júla 2008. bolo by fajn keby silvia to tu potvrdila alebo vyvrátila V noci z 10/11.07 tam už 100% boli. Opakujem len zo smeru od HU, od HRnie. Ešte, na čerstvých mapách google tie kruháče čo tam pribudli nie sú. A to tam nikto iný od 1.07.08 ešte nešiel šak je 23.07.08??
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 15:08
no ona nie, ale iní to tu písali, čo tade išli
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 21:48
12.07.2008 sme šli cez prechod Rédics a pôvodne sme chceli ísť na Dolgu Vas, ale kruháč sme obišli dookola a predsa sme odbočili doľava čiže na diaľnicu, kde nás vítali tabule o diaľ.známkach,ale cez stredovú čiaru boli stavané značky. No mali sme obavu, ale chvalabohu nič. Okolo toho kruháču stálo veľa kamiónov bola noc a to značenie nás zmiatlo. Cestou naspäť sme však bez problémov išli cez Lendavu mesto na Dolgu Vas a krásne sme vyšli na hranice. Navigačka nás úplne sklamala. Po prekročení HU-SLO hraníc prestala ukazovať pozíciu a spamätala sa až v Murs. Sred. Tiež cestou naspäť zlyhala pri odbočovaní na Lendavu. Nestalo sa Vám to?
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 23:17
Ja som išiel z HU na Dolga vas 4.7 a žiadny zákaz tam nebol




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Scout (24. 07. 2008 13:28).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 23:24
Zdravím,

je varianta cesty přes HU: BA, Csorna, Sarvár, Sótony, Kám, Vasvár, Zalaegerszeg, Sojtor, Borsfa, Letenye - dobrá? Má s ní někdo zkušenosti (kvalita cesty, provoz, rychlost)? Předem díky za odpovědi smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2008 10:10
To in0x......jel jsem tuto trasu v červnu s neděle na pondělí,ale jen po Bak pak jsem pokračoval po 74 a pak zpátky v červenci ze čtvrtka na pátek.Cesta tam byla bez problémů,provoz byl minimální(zákaz jízdy kamiónů v neděli)jen více aut v protisměru(vracející se Maďaři od Balatonu).Kvalita cest tu byla několikrát zmiňována,můj názor je,že to není taková hrůza.Cesta zpět ze čtvrtka na pátek k ránu taky poklidná,žádné zdržení.Od Hegyfalu po najetí na 86 zvýšený počet kamiónů,ale bez nějakého zdržení.Připomínám,že to bylo před sezónou a ve Slovinsku ještě neplatily dáln.známky,ale co tu píší ti co jeli až teď tak to asi nebude tak strašné.Pročti vlákno kdo se jíž vrátil s HR je tam víc aktuálních info.Tak šťastnou cestu.
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2008 11:08
mato112 - cestu do HR sme absolvovali 4. 7., tie zákazy tam už boli. ale išli sme tak ako som napísala. je pravda že aj vo mne mierne hrklo, keď sme išli po tej ceste do Dolga Vas, lebo sme nestretli ani jediné auto a bola tam totálna tma, že či nie sme v jednosmerke, ale nikde nebola ceduľa s označením ani na spiatočnej ceste. v Dolga Vas už bolo niekoľko áut čechov a slovákov, ktorí nevedeli ako dalej, tak sa za nami vytvoril menší "vláčik" ale prešli sme to v pohode. v noci bol úplný kľud.
mne to celé pripadá, že tie zákazy na odbočenie do Dolga Vas tam dali slovinci iba preto, aby odradili prechádzajúcich turistov vyhnúť sa tomu 3 km úseku, ktorý je spoplatnený (hneď za kruháčom rovno je tabuľa že je potrebná vinjeta).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2008 14:40
vojto62: OK, a kdybychom jeli teda po "té tvojí", tj z Baku po 74 a ne po okresce zkratkou ... jak je na tom ta cesta v porovnání s cestou klasicky na Szombathely, Lenti ... ? (když bychom jeli klasicky od Bratislavy)
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2008 14:53
Jeli jsme 11.7 - 21.7. Ostrava Mikulov Wien Brist. Použil jsem Bessyho trasu. Díky Bessy. Super trasa. Cestou jsme přespali v Lenti. Z výchovných důvodů jsem volil cestu tak, aby probíhala přes den. Přes Goričan bez problému, akorát mne dostal chorvatský celník dotazem co jsme koupili v Maďarsku. Dokonce i úsek Goričan-Zagreb šel zaplatit kartou.
Zpět jsem jel starou cestou hned od Šestanovace. Dojem z ní je celkem rozpačitý - 345km do Slunje, kde jsme spali z důvodu návštěvy Plitvic jsme jeli 6 hodin při dodržování předpisů - asi 70km jeli ob auto za námi policajti. Zbytek trasy zpět po nájezdu v Karlovaci stejnou cestou.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2008 23:07
in0x..........74 je silnice jako u nás I.třídy a je pokračováním E 65,tak že v pohodě,ale tou okreskou by to taky nemusel být špatný nápad určitě tam nepojedou kamiony....jen zjistit jak to tam vypadá,třeba se někdo najde kdo tama jel.
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 12:30
Tak Vás zdravím přátelé, už jsem doma z Hvaru. Jak tu popisoval Rohal cestu z Redicse na Čakovec dle mé SMS, tak na zpateční cestě jsem zjistil po malém bloudění v noci, že nejdůležitější kruháč ( vyvýšený na kopečku ) je po projetí Lendavy (když jedete dle SMS k moři ) směr Maribor a Murská Sobota. Totiž k moři musíte na Dolga Vas a projet Lendavou k onomu kruháči a první odbočka vpravo je na Dolga Vas ( a tou musíte odbočit při cestě zpět domů ( nejet do města Lendava) smer Lenti 9 km, ale neodbočíte do města, ale pokračujete na Hungáry až objevíte ceduli Redics) Další odbočka na tom kruháči je rovně na Maribor, hned pod kruháčem (cca50 m) je benzinka (non stop) a když se vrátíte na onen kruháč, tak poslední odbočka je značena - Čakovec HR. (je vidět z benzinky). Na celnici usmátí celníci, kam jedete,pasy ani nebral do ruky,pohoda!
Tak se mějte hezky, nechal jsem tam zatopit,ať máte teplou vodu a vzdoušek, poslední den se totiž pokazilo počasí, ale na cestování bez klímy v autě suprovka !
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 12:48
Krystof: kolko tak vyjde prenocovanie v Lenti?
To su nejake privaty? Mohol by si pripadne napisat nejake info?
dik
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 12:57
Mildous: lenze problem, ktory tu riesime je, ze ked sa ide z Hungary na Cakovec, tak sa nesmie odbocit na Dolga Vas, ani na krizovatke hned za hranicou, ani na dalsom kruhovom objazde.
Je tam vraj od 10.7. zakaz odbocenia. Colnici nezmozu nic, ale moze vas pri odbocke sledovat policia a inkasovat za zakaz odbocenia (alebo pri vyjazde z rozostavanej dialnice, ak neporusite zakaz odbocenia).
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 14:13
Ahoj Všem,
6.srpna ( středa ) mám jet přes noc do Chorvatska do Duce a jelikož pojedu do Chorvatska poprvé,tak prosím o radu,kudy jet. Chci se vyhnout poplatku ve Slovinsku,tak bych chtěl přes Maďarsko. Chci jet trasu Brno,Bratislava,Rajka,Csorna,Szombathely,Kormend,Lendava,Čakovec a dálnice až do Splitu. Máte někdo zkušenost s touto cestou? Je třeba si na něco dát pozor,jak to je s poplatkama na této cestě,lze platit dálnici v Chorvatsku kartou? Jaká je silnice a cesta....prosím o radu.
Nebo jestli mi někdo doporučíte optimální cestu.....

Malý cestovatel Míra :-)
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 14:22
Juraj, já jsem tam jel 9.7. a projel jsem bez problémů,značeno bylo tak, jak jsem psal SMS Rohalovi:
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 15:54
Ještě dodatek, je pravdou, že hned za Redicsem byl žlutý ukazatel na Dolga Vas s dodatkovou značkou VINETA, ale přelepenou křížem nějakou izolepou. K benzince,která je po levé straně jsme se přes kolonu kamiónů nedostali a tak jsme čepovali v Lendavě a zpět pod tím posledním kruháčem. A stejně, pokud obnoví ten zákaz dovozu od Nového roku, tak jim tam moc čechů a slováků jezdit nebude a můžou si tabulky s vinětama nalepit třeba na ..... !Takže jdu to dospat !!! Dobrou noc !!
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 16:38
...vítaj chlape...kolik jsi lapil hlavonožců...?....neboj...Lenti...Tornyiszentmiklós...Goričan to jistí a zadarmo...vidíš sám, že Vignette už je připravena...stačí sundat pásku...
...Maďaři jsou natolik korektní, že pokud není dálnice hotová ...osobáky neplatí...nýbrž větší doprava...která vozovku skutečně zatěžuje...
...Slovinci chtějí vyrazit z kohokoliv proto zavedou i rezidentní cesty pro místní...a naopak nezavedou 10 nebo 14 denní známky...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2008 21:00
V sobotu 5.7. žádné zákazy odbočení na Dolga Vas nebyly, aspoň jsem si jich nevšiml ( a ani moje bystrooká manželka ), i když jsem "minul" první odbočku na kruháči hned za benzinkou a už jsem myslel, že skončíme na dálnici, ale ještě před ní byla další odbočka na D. Vas ( možná kruháč, to si už přesně nepamatuji ), ale byla označená směrovkou na D. Vas. Zpět jsme jeli bez problémů podle cedulí a mapky z fóra. Měli jsme navigaci Mio 720, ale bez SLO. Cesty v HU nebyly tak špatné, jak někdo psal, ani vyjeté koleje v okoli Csorné nebyly tak hrozné, jaké bývají někdy u nás. Několik horších míst bylo řádně označeno a omezení rychlosti na 70 v jejich okolí bylo celkem zbytečné. Cesty a dálnice na Moravě bývají bohužel mnohdy horší. Příště zase přes HU. thumbs up
Re: Přes Maďarsko
26. 07. 2008 02:31
Jirik OFF TOPIC:co posloucháš -Jitku nebo"číču"
Re: Přes Maďarsko
26. 07. 2008 12:16
To Juraj: Spali jsme v penziónu Hubertus (spíš hotel) [www.hubertusfogado.hu] . Cena pokoja byla 7000HUF/Osobu včetně snídaně (pro nás 21 000HUF). Naprostá pohoda. Je to cca 2km od Bessyho trasy. Berou karty, takže placení v pohodě.
Ještě přikládám ceny z restaurace: Pivo Gösser Csapolt 0,5l 350HUF, Juice 100% 3dl 360HUF, minerálka 0,33l 150HUF.
Snídaně od 7:00. Spokojenost.
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 07. 2008 12:24
Zdravím fandov Chorvátska! Začiatkom týždňa sme sa vrátili z prvej dovolenky na Mljete / bolo tam nádherne, aj počasie celých 11 dní super/. Tam aj spet sme išli tradične cez Maďarsko, ale netradičnou cestou /o tom neskôr/.
Toľkokrát tu na fóre pertraktovaný prechod cez Slovinsko sme zvládli vo štvrtok 10.7. a v pondelok 21.7. úplne bez problémov, potvrdilo sa, že Slovinci napožadujú žiadnu známku na tom nedokončenom úseku dialnice pri Lendave / aj podľa mailov, ktoré dostal jeden z účastníkov našeho fóra zo slovin. ofic. miest/. Žiadne tabule na kruháčoch ani na dialnici s nápisom vineta som nevidel cestou tam ani naspäť

Ak sa medzitým niečo nezmenilo, nemá zmysel odbočovať na Dolga Vas a Lendavu! V smere do HR prejsť priamo z prvého kruháča na dialnicu a potom po jej opustení ísť na druhom kruháči smer Mursko Središče a cez most nad dialnicou na daľší kruháč, kde už len odbočíte vpravo na cestu smer M.Središče.
Prechod Slovinska cez Redics/Mursko Središče do HR má jednu obrovskú výhodu: za dlhé roky, čo tadial chodím, tam na hranici nikdy nebolo viac ako dve-tri autá pred nami a nezažil som žiadne prehliadky ani zbytočné otázky od colníkov. Teraz to ma daľšiu výhodu- jediný kontrolovaný hr. prechod je medzi SLO/HR!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Toli (27. 07. 2008 12:29).
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 09:49
Ahoj všichni, minulý týden jsem se vrátil z Igrane, děkuji všem, co mi před cestou, i na cestě ( Mildous) pomohli.
Takže k Maďarsku, Jel jsem trasou : Mosonmagyarovar- Csorna - a dále po 86 na Szombathely-Kormend- Lenti-Redics, Dolga Vas atd na Čakovec.

Cesta poměrně klidná, jednou směrem dolů v noci, podruhé nahoru odpoledne.
Cesta děravá jak cedník, kdybych dodržoval veškeré rychlostní limity, které tam vytyčili, tak jedu Maďarskem 4 hodiny.Děs a běs. Jinak jsem ho i se zastávkou v Tescu Kormend projel za 2,5 hod.

Kromě té děravé cesty docela dobrá volba.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 10:32
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:11).
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 11:01
...Zdeno...to byly fofry...kolikátí jsme dojeli...?drinking smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 14:32
ahojte, isiel som zo soboty na nedelu cestou zo Zalaegersegu na Sarvar a Vasvar a podobne tie nejake dediny ta cesta je taka ze stale idete v hupajucom a kolisajucom sa aute po zalepenych dierach, netvrdim ze je zla, ale od nejakeho komfortneho cestovania to ma daleko.

a este drobnost za cely cas som stretol 2 auta domacich iduce oproti.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 18:53
Asi tomu nerozumím, ale když někdo spěchá k moři, proč jede přes Maďarsko? Proč ne po dálnici? Při dnešních možnostech lze jednoduše vypočítat, jak dlouho bude cesta trvat po dálnici a jak dlouho přes dědiny. Určitě bych se nechlubila zrovna tím, že Maďarsko zvládnu za 2,5 hod. i se zastávkou! To při dodržování rychlostí nejde a chlubit se tím, že rychlost nedodržuji, mi příde divné. Obzvlášť po tom, co nás málem jeden "spěchatel" smestl z cesty...
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 20:17
Mam dotaz ohledně zákazu odbočení na Dolga Vas japak to aktualně vypadá směrem Hu-Hr
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 20:39
Je to již 14 dnů co jsem se vrátil z Chorvatska, přesto se rád vracím na toto fórom a pročítám příspěvky. Nerozumím však tomu, proč objíždíte nezpoplatněné úseky dálnic (Lendava) a přiděláváte si zbytečné starosti, pak o tom napíšete do fóra a šíříte paniku dál? Přitom je tady tolik příspěvků od těch, kteří tudy jeli a kteří píší, že onen rozestavěný úsek není s poplatkem. Jejich hlas ovšem nějak není slyšet.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2008 21:29
neni ale možno confused smiley bude sad smiley
[www.avtoceste.si]
[www.sct.si]
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.