Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Mirecek
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2008 20:46
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Paumik: navigaci nevěřsmileys with beer Dá se to projet a
> zadarmo. Já posledních 12 let jinudy nejezdím. Jen
> mne štve, že se to profláklo. spinning smiley sticking its tongue out Kdysi jsem
> tady jezdil pomalu sám. Jen stará cesta z
> Varaždinu do Zagrebu byk záhul. Ale i tak jsem měl
> slané plavky za 12 hodin. Dnes mohu každému
> doporučit. Malý postřeh za ta léta. Dříve jsem
> tolik srnek na cestě nepotkával.

Tak mě prosím tě poraď jak jezdíš - tedy kudy přesně jezdíš zadarmo.
Díky
Mirecek
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2008 20:51
Pacesol,
poraď mě kudy ty přesně jezdíš zadarmo.
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2008 21:31
ešte tu nikdo na 100 % nepotvrdil, či kúsok dialnice okolo Lendavy je spoplatnený alebo nie ,čo povedali v rádiu alebo policajt sa neráta. Odbočiť za HU/SLO hranicou na Dolga Vas treba riskovať dali tam zákaz odbočiť v lavo (na Dolga Vas a cez Lendavu). Opačne sa dá prejsť cez Lendavu. Aktuálne cesta tam 11.07.08 späť 21.07.08
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2008 21:45
[www.hak.hr]
... eye rolling smiley ja neviem ..... ale ak zelené cesty sú tie, ktoré sú spoplatnené, tak kde je tá okolo Lendavy confused smiley
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2008 23:26
Stará 3 od 442 po 109 okolo Dolga vas a Lendavy je rozostavaná dialnica. Niektorí tvrdia, že je spoplatnená, niektorí že nie.SLO policajti to vysvetlujú ako chcú.Väčšina tvrdí že od v smere od HU je spoplatnená (preto mali asi niektorí problémy z vinetami) Ja som to strihol na Dolga vas napriek zákazu. (O tretej v noci) je tu aj zákazová značka na odbočenie nielen preškrtnutá žltá značka.
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2008 23:28
Myslim ze 1530 HUF nie az taka polozka na dialnicu.Na dovolenke minie clovek viac na ine veci a sa nad tym nepozastavuje ci sa mylim?Ak ano sorry
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 10:42
eye rolling smiley a čo toto:
Spoplatnené cesty v Republike Slovenija sú: [www.cestnina.si]
kde je tá cesta ???

aktualizované bolo 11.7.2008

a toto : [www.cestnina.si]

to akože tá cesta č.3 má byť spoplatnená ?
[maps.google.com]
Juraj
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 12:41
Deni,
slovinci pouzili cast cesty c. 3 ako cast novej dialnice A5, na obrazku vlavo na konci toho S obluka okolo Dolgej vsi vidno cast stavby novej dialnice (dialnicna krizovatka) - tam sa to zrejme napaja na dialnicu.

Dolga Vas - celkovy pohlad

na tejto krizovatke za madarskou hranicou sa zrejme naozaj neda odbocit dolava smer Dolga Vas:

Krizovatka smer Dolga Vas

ale o kusok dalej je kruhovy objazd - krizovatka s cestou c. 442 smer Murska Sobota, kde sa da odbocit vlavo smer Dolga Vas (3. exit)

Krizovatka ciest c. 3 a 442

A mame Slovincov v pazi, nech idu do kelu aj so svojimi dialnicami ...
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 12:55
ja teda ešte doplním úsek cez Madarsko Tornyiszentmiklos - Letenye (Goričan) ???

na motorway.hu som našiel mapku, kde tento 19 km úsek je bez poplatku
[www.motorway.hu]

je potrebné si otvoriť dokumet
You can find all the necessary information in this document>>.

alebo cez menu METHODS OF PAYMENT » e-vignette » Toll and toll-free sections
The sections of road listed below are toll-free for vehicles in category D1, as defined by separate regulations:
t) Roadway M70 between M7 motorway and the border (marker number: 0 – 19);

snáď to už teraz bude jasné

to Juraj: dobre si to vystvetlil
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 13:22
Tornyiszentmiklos - Letenye (Goričan) - projel jsem ted v nedeli po zpatecni ceste, overeno bez poplatku ...
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 13:54
Bobila smileys with beer: mne to tiez napadlo, preco tolko ludi riesi prave tuto dialnicnu znamku cca 220sk , v chorvatsku je to ine, ale toto je podla mna zanedbatelna polozka a mas pokoj, kludnu rychlu cestu bez stresov
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 15:04
Juraj absolútne s tebou súhlasím, až na ten kruháč na 3/442. profíci tvrdia že aj tam je zákaz na dolga vas !!
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 15:07
To Katik:Je to tak, tuná sa každý nad tým pozastaví ako a kde ušetriť či pri tankovaní a diaľniciach ale keď už si zpäť doma tak Ti to pripadá malicherné že kde sa inde peniažky minuli. No jasné aj ja by som chcel ušetriť na cestu no kvôli tomu nepôjdem cez BiH pod Primošten ale jasne že cez diaľnicu alebo po starej ceste cez Plitvice - aby som videl národný park.Hoci krajina je krásna v BiH len to je strata času
lola
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 15:24
Tak by mne zajímalo teda jak je to přesně stím odbočením na Dolga Vas.Stále polemiky jako - jena paní povídala - a nic přesnýho.Moc by mn to zajímalo.Jedu příští týden ve středu.
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 15:54
Pre Lolu, neviem či som jedna pani povídala, ale od hranice HU/SLO sú tri odbočky na dedinu Dolga vas, všetky tri majú zákaz odbočnia vlavo na dolga vas. Kedže som nechcel nabehnúť na 3,5 km rozostavanej dialnice, porušil som zákaz a na poslednom kruháči pred dialnicou (ako výborne popisuje juraj) som odbočil na Dolga Vas a modlil sa aby na mna nevybehol skrytý SLO fízel. Ak neveríš choď sa tam pozrieť !!! Späť z HR tie zákazy na Lendavu tam nie sú. !!!!!!!!!!!!! Na mapách ten 3,5 km úsek ešte nie je značený ako autostráda, na lepších vidno že je to rozostavaná dialnica, ani nie je v popiskách označovaná ako dialnica, ale !!! vyhádaš to možno zo SLO policajtom, ktorý si chce privyrobiť ako aj naši fízli na dobrej pokute a dokáž mu za pár pív že nie si na dialnici.
Juraj
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 17:56
Ako moze byt na kruhovom objazde zakaz odbocenia? Uzavreli exit Dolga Vas? To sa mi nechce verit.
Ako sa potom dostanu miestni obyvatelia do svojej dediny? Napr. pri ceste z okresneho mesta Murska Sobota domov?

Tak potom odbocim doprava na cestu c. 442 a tam sa niekde otocim naspat, a cez kruhovy objazd pojdem rovno.

Ze by bola cesta z Dolgej Vsi na kruhovy objazd jednosmerka?
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 18:09
Pokud jsou zákazy odbočení na Dolga Vas značeny opravdu pouze ve směru "tam" (HU-HR) a ne také v opačném (tedy z HR do HU), tak by šlo na kruhovém objezdu nabrat znovu směr HU a na tom dalším sjezdu odbočit vpravo na Dolga Vas a neudělat přitom žádný dopravní přestupek. Je to hezky vidět na leteckém snímku z posledního Jurajova odkazu.
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 20:41
Pre Baru: To neviem lebo v opačnom smere od HR nie je zákaz odbočiť vpravo do Lendavy na križovatke 3/442/109. A nepoznám to tam, ale domorodci majú podľa mapy viacero možnosti klučkovať okolo ale aj do Lendavy a najdôležitejšie ked to bude dokončené nebudú mať problém kúpiť si vinetu na celý rok. Skôr si myslím, že je to dočasné aby teraz v sezóne hnali ludí na dialnice, alebo aby domáci fízli si mohli privirobiť, ako som písal hore. To potrdzuje aj to že ešte v júni (červnu) boli tieto značky zakryté igelitom. A nakoniec skúste to niekto, alebo počkajte pôjdem znovu v auguste
Juraj
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 21:36
Tak to tak vyzera, ze to Slovinci robia naozaj naschval, a chcu si silou mocou vybrat tych 35 E, a to ma definitivne presvedcilo, ze ich uplne obidem po madarskej M70. Mal som fakt snahu to skusit, lebo nadbiehat si aj ked po dialnici nie je moc moj styl, ale Slovinsko je fakt zaostala krajina (co sa spravania tyka) proste Balkan sa nezaprie. Radsej pojdem civilizovanou krajinou, ktorej slovinci nesiahaju ani po clenky, a aspon sa vyhnem klukatej ceste cez kukuricne polia do Cakovca (5 dedin na 15 km). Len mi je luto toho cakania na hranici v Goricane, kedze tadial chodi cely vychod ..
bob1
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 21:42
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to tak vyzera, ze to Slovinci robia naozaj
> naschval, a chcu si silou mocou vybrat tych 35 E,
> a to ma definitivne presvedcilo, ze ich uplne
> obidem po madarskej M70. Mal som fakt snahu to
> skusit, lebo nadbiehat si aj ked po dialnici nie
> je moc moj styl, ale Slovinsko je fakt zaostala
> krajina (co sa spravania tyka) proste Balkan sa
> nezaprie. Radsej pojdem civilizovanou krajinou,
> ktorej slovinci nesiahaju ani po clenky, a aspon
> sa vyhnem klukatej ceste cez kukuricne polia do
> Cakovca (5 dedin na 15 km). Len mi je luto toho
> cakania na hranici v Goricane, kedze tadial chodi
> cely vychod ..


no webkamera na goričanu ukazuje že je tam klid a nic moc provoz tak nevim jak to mysliš s tim čekáním?
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 21:56
já jedu již v pátek a poprvé přes Maďarsko. Pokud dobře rozumím této poslední diskuzi, tak se nedá mimo dálnici dostat z Redicse do Lendavy. Asi by to šlo přes Dolga Vas, ale tam se nesmí odbočit. Jak se potom bob1 dostane na M70? Jinak než přes Lendavu to nejde, ne?
Poraďte jak projet ten úsek Redisc Cakovec bez dálnice, děkuji.
Juraj
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 22:03
bob1: pozeraj kameru v piatok v noci a v sobotu v opacnom smere .. uz sa viaceri stazovali - teraz tadial chodia aj ti co chodili cez Rakusko
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 22:07
...Puamik...pokud jedeš po M70...tak na ni najíždíš i vyjíždíš v Maďarsku ...a jestli Juraj píše a bob1 ho cituje...že se Slovinsku vyhnou...tak je Lendava ze hry...tudíž nemusíš ani do Redicse...prostě to střihneš přes Maďarsko, nebo Rakousko a z A2 sjedeš na Kórmend...viz. ...výše...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2008 23:41
[www.slovenia.info]{C8D76C99-EA2E-4287-9AFA-D49FB27FD000}&ygk=0&xgk=0&level=1&lng=2
tak tu je to trochu prehľadné eye rolling smiley vidno tam tú diaľnicu

ak je všade zákaz na Dolga Vas tak to fakt máme ísť cez Goričan confused smiley
sad smiley to sa mi ani nechce veriť moody smiley a kadiaľ chodia domáci ?
Juraj
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 00:00
Domaci tade nechodia, z Murskej Soboty do Dolgej Vsi sa chodi cez Donji Lakos a Lendavu, a tych par ludi co mieri z cesty 422 do Lendavy lahko obetuju, resp. domacich policajti zastavovat nebudu - to je slovinske podnikanie !
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 09:13
Ja som tiez na svojej ceste do HR riesil dilemu. Ist cez SLO, alebo neist. Nakoniec sme sa pred odbockou na Letenye rozhodli, ze Slovinsko sa nekona. M70 je bez poplatku. A navyse ake bolo moje prekvapko po prichode do Pisaku, ked som zistil ze trasa Martin, HU, HR-Pisak=1031 km a Martin, HU, SLO, HR-Pisak (v roku 2007)=1029km. Takze tie 3 km uspory cez Slovinsko nestoja ani za zamyslenie vzhladom na nejasnosti, ktore okolo spoplatnovania dialnic a ciest v SLO panuju. Tie km treba brat relativne, pretoze to su odpocty s tachometra a nie z palubneho pocitaca, ale pre nazornost to isto staci. Je pravda, ze v useku po odboceni z 86 v HU na Letenye a najazdom na M70 je asi 4-5 km cesty s mizernou krajnicou, ale da sa to zvladnut pri troske rozumnej a opatrnej jazdy. Nie je to nic, co by nikto z nas nepoznal aj z nasich ciest v SR, ci CR. No a osobne si myslim, ze od spominanej odbocky som na mieste, kde sa obe cesty opat spajaju rychlejsie, ako pri ceste cez SLO.
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 11:06
převzato od Sylvie z fora "Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku"

takmer všetci tu popisujete trasu cez Lenart, takže ak má niekto záujem ísť cez HU po 86, cez Mursko Sredičše a v Čakovci sa napojiť na A4 do Zagrebu :
pár 100 m po vstupe Redics/SLO je po ľavej strane benzínka (benzín 95 - 1,217 EUR) a hneď za ňou je kruháč (v minulosti klasická križovatka). na návesti pred kruháčom je doľava vyznačený smer na dedinu DOLGA VAS, napriek tomu, že cesta je na návesti prečiarknutá dvomi žltými pruhmi (cesta bude kopírovať spoplatnený cca 3 km úsek). prejdete cez Dolga Vas a dostanete sa do LENDAVY. idete po hlavnej ceste (vola sa Glavna ulica), ta cesta vas vyvedie tuším k nejakému kostolu (my sme išli v noci a bolo to celé osvetlené, bolo to vidieť z diaľky), tam sa cesta rozdvojí, odbočíte doprava na cestu č. 443, dalej vas cesta vedie - na križovatku (alebo to bol kruháč ?) - doprava, dalej po č. 443 , dovedie vás to na další kruháč (po ľavej strane bude supermarket Spar) - prejdete rovno a táto cesta vás dovedie na koniec Lendavy - další kruháč, tam už sú ukazovatele na Mursko Sredičše.
vyzerá to možno zložito, ale je to jednoduché, prešli sme to v pohode. pre lepšiu orientáciu si vytlačte z Googlu mapu Lendavy.
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 12:00
Puamik

to už dávno vieme yawning smiley ale ak je na odbočkách na Dolga Vas zákaz, tak môžeme ísť do ....... no niekam moody smiley
alebo to risknúť thumbs up
Juraj
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 12:22
Praveze sa mi nezda, ze by to bolo dlhsie len o 3km.
Uz len pri letmom pohlade na mapu, Tornyiszentmiklos je niekde na urovni Murskeho Sredicsa, Gorican na urovni Cakovca, a vysledny rozdiel by mal byt priblizne vzdialenost Gorican - Cakovec (na dialnici uvadzaju 14km).
Viamichelin dava vzdialenost medzi Zalabaksou a hranicou (cez M70) 42 km, potom su 4km na najzad na dialnicu A4 a dalsich 29,3 km je po krizovatku Varazdin - dohromady 75,3 km.
Cez SLO udava Zalabaksa - koniec Varazdinu 54 km, len neviem kolko je od konca Varazdinu na dialnicu - dajme tomu 6km, takze celkovy rozdiel je asi 15km.

Keby to malo byt menej, tak naozaj nie je co riesit ...
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2008 12:35
deni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Puamik
>
> to už dávno vieme yawning smiley ale ak je na odbočkách na
> Dolga Vas zákaz, tak môžeme ísť do ....... no
> niekam moody smiley
> alebo to risknúť thumbs up

ona tudy jela 19/7 a o zadnem zakazu nepsala.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.