Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
mat
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 12:49
no nechce som pisat, ale musim. ved par stran dozadu mate nakreslene na mape ako sa da tomu platenemu kusku vyhnut. ja som minuly rok, ked som sa vracal z chorvatska, cez dedinu dolga ves isiel, lebo nas tam odklonili policajti koli kolone kamionov, ktore isli von z chorvatska. presiel som tou dedinkou a a potom som sa dostal na tu hlavnu cestu asi 100 - 200 metrov pred slovinsko madarsku colnicu redics. cize ked pojdete cez tu dedinu a potom cez mestecko lendava, tak tam nemoze byt spoplatnene nic. za lendavou sa drzite smeru cakovec a napojite sa na cestu smerom na mursko sredisce (cakovec) uz za spoplatnenou dialnicou. ked na dolgu ves neodbocite, tak pojdete na plateny usek (asi 3km) dialnice. mate nejake otazky? pozrite si mapu napr. na google mpas, alebo par stranok dozadu.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 12:56
Ano objet se da to jsem videl na te mapce.
Ja jen chtel vedet jestli je ten usek zpoplatneny nebo neni.
Nasel jsem, ze je ve SLO kolem Lendavy nejaka uzavirka, snad se nas to netyka.
www.promet.si
G1-3, Murska Sobota - Lendava and R2-443 Dolnji Lakoš - Lendava, pri Dolnjem Lakošu, road closed due to roadworks until 1.9.2008. Traffic is diverted. (Source: Direkcija RS za ceste, 04.07.2008 08:06)
mat
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 13:06
ako moze byt spoplatneny usek kde ide okreska medzi dvoma dedinami? to akoze ti dedincania, co idu z dediny dolga vas do lendavy na bicykli musia mat dialnicnu nalepku? alebo z dediny lendava do murskeho sredista? tie dediny spaja obycajna okreska. jedine, co je spoplatnene je kusok dialnice, ktory ide popri lendave. treba davat pozor a za redicsom odbocit na dolga vas a dalej pokracovat na lendavu a v lendave sa brat na smer CAKOVEC. vobec nemam strach, ze by tie okresne cesty boli spoplatnene. ujko isiel busom tade tusim 4.7. isli smerom z chorvatska a isli priamo cez mesto lendava a cez dolgu vas na redics. autobusari, ze uz to poznali.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 13:10
To je jasne, ze tento usek pres dedinkdy nebude zpoplatneny. Me zajimal ten kosek dalnice.
mat
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 13:21
romales: tak ten ta zaujimat tiez nemusi. proste je to dialnica. chces to risknut???grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 13:21
Tak konecne mam odpoved.
Usek mezi Redics a Mursko Sredisce neni nijak spoplatneny i kdyz pojedete mimo dedinky.
Nevim proc to nekoho nenapadlo se jich zeptat primo nez tady zbytecne uvazovat a polemizovat.
Tuto informaci jsem dostal jako odpoved na muj email od www.promet.si

Thank you for your question.
As July 1st 2008 the vignette in Slovenia is obligatory for motorways and expressways operated by Motorway company in the Republic of Slovenia (DARS) (www.dars.si) That means roads that are signed as A1, A2, A3, A4, A5 and H2, H3, H4, H5.
The roads you will be traveling between bordercrossings Redics/Dolga vas and Petisovci/Mursko Sredisce are signed as main roads with numbers 3 and 109. That means they are main roads (not motorways or expressways) and you don't need the vignette for this roads.

Jeste nez jsem stihnul dopsat tuto zpravu, tak mi prisel druhy email primo od www.dars.si

From Redisc to Mursko središče you don't need a vignette.

Takze zadna dalnicni znamka a zadne jezdeni pres dedinky.
Vsem stastnou cestu. Ja jedu 11.7. vecer.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 13:26
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:13).
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 13:29
thumbs up smiley konečne to sem niekto zrozumiteľne napísal

thumbs up Mat
thumbs up Romales
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 14:11
deni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> thumbs up smiley konečne to sem niekto zrozumiteľne napísal
>
> thumbs up Mat
> thumbs up Romales


Děláš si, deni, srandu ? Vždyť se liší v tom podstatném. Podle mata je ten kousek dálnice zpoplatněný a podle Romalese není.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 14:48
to rejpal

tuto informaci mam overenou ze dvou nezavislych zdroju primo ze Slovinska.
Posilal jsem ji email a odpovedi jsem tady dal

Jeden zdroj
MOTORWAY COMPANY IN THE REPUBLIC OF SLOVENIA

Druhy zdroj
Traffic information centre for bublic roads

Takze predpokladam, ze by to mela byt informace pravdiva.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 14:53
to Romales
Já Ti věřím. Jen jsem reagoval na deni.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 15:04
rejpal
už viem prečo máš taký nick moody smiley
Na trase Rédics - Mursko Središče nie je spoplatnená žiadna rýchlostná cesta ani diaľnica. Za Rédics-om treba odbočiť do ľava v smere na Dolga Vas aby sme sa vyhli diaľnici, ktorá prechádza cez (alebo popri) Lendave v smere na Pince.
Ten kúsok "diaľnice" o ktorom sa tu dohadujú mňa nezaujíma yawning smiley
Tak "sorry" ak som tu niekoho urazila
... a dám aj sem mapku thumbs up nech to je aj na tomto vlákne grinning smiley
[www.hak.hr]
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 15:50
deni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten kúsok "diaľnice" o ktorom sa tu dohadujú mňa
> nezaujíma yawning smiley

deni, ale tato debata je v posledním období především o tom, čo Ťa nezaujímá ... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 20:10
A vo tom to přeci je. Není li zpoplatněný ten kousek dálnice tak zcela není žádný důvod proč se motat nějakýma dědinama a jet vklidu po dobré cestě. To je to co nás tady všechny zajímá si myslím a o čem je tady napsáno těch stran.Díky rohalovi je v tom jasno , ze dvou nezávislých zdrojů stejná odpověd tak to není co řešit , anebo nevěřit.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 21:24
To Romales,díky za info,zítra večer jedu tak dám na tebe a frčím po tom kousku dálnice.Jestli tam budou mít,že chcou zaplatit,tak to radši vycouvu.Ne kvůly těm 35Euro,ale ze zásady,že nepodporuju zlodějinu.Šťastnou cestu všem!
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 22:08
Jestli já nabourám kvůli těm "zásadovým" - jak budou kličkovat a couvat na slovinské dálnici, a navíc budu v jejich očích vidět děs a hrůzu, skoro smrt - při pohledu na zelenou ceduli, ......tož nevím, jestli dojedu, a sním si ten "opravdový chorvatský koblížek" na pobřeží......ale možná taky vůbec nevyjedem, cesta ohrožena - manžel nemůže najít plavky....
Ale taky šťastnou cestu všem.
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 22:29
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:13).
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2008 23:53
v pondělí jsem jel přes Lendavu , ta dálnice tam není hotová značky jsou zabalené a přeškrkané. Nejlépe je jet na kruhovém objezdu hned za hranicemi směr centar Lendava a vyhnete se té blbé objížďce po nehotové dálnici (sám jsem tak naletěl). Projedete Lendavou a vyhodí vás to za dědinou na směr Zagreb.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 07:25
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rejpale - víš ty vůbec o čem je řeč?


Řeč je snad o tom, zda ten kousíček dálnice kolem Lendavy je zpoplatněný nebo není. Nebo se snad pletu ?
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 08:40
Zatím není, až ho dostaví tak ho zpoplatní.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 10:59
Davide,

a to jedeš do Chorvatska nebo z Chorvatska? Z tvého příspěvku mi to není jasné.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 11:04
Když jede David za Lendavou směr Zagreb, tak pojede asi do Chorvatska. yawning smiley
petrrr
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 12:14
Nevíte někdo jak je otevřena pumpa v Lendavě .Přijedu tam ve 2 ráno.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 12:20
Ahoj,
ja bral vzdy kousek od Lendavy smer Dolny Lakos.
Benzinka nonstop, plna nadrz, platba kartou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romales (09. 07. 2008 12:21).
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 16:40
Pokud myslíš hned za Madarsko Slovinskou hranicí tuhle benzínku , tak je to TOTAL a má otevřeni nonstop.Sám jsem vždy v tuhle dobu tankoval a plánuju i letos , takže žáden stres .
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 17:15
Když se projíždí ten krátký Slovinský úsek, brával jsem na benzince, ke které se muselo odbočit doprava z hlavního tahu, ale byla vidět už od hlavního tahu, platil jsem tam kartou a byla non-stop. Byly tam lavičky a houpačka, ale nepamatuji si značku té benzinky. Každopádně tato benzinka byla loni z důvodu budování dálničního úseku mimo provoz a kdo ví, jak to bude letos...???
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 17:30
.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:14).
Houston
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 18:57
Mars napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když se projíždí ten krátký Slovinský úsek, brával
> jsem na benzince, ke které se muselo odbočit
> doprava z hlavního tahu, ale byla vidět už od
> hlavního tahu, platil jsem tam kartou a byla
> non-stop. Byly tam lavičky a houpačka, ale
> nepamatuji si značku té benzinky. Každopádně tato
> benzinka byla loni z důvodu budování dálničního
> úseku mimo provoz a kdo ví, jak to bude
> letos...???


Ta pumpa je Petrol, je v provozu a aktualně ke dni 7.7. je cena eurosupru 95 1,29 Euro
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 19:16
K průjezdu přes Slovinsko: 7.7. jsem jel z HR do CZ - za Murským Središčem jedete cca 5 km souběžně s nově stavěnou dálnicí, u kruháče u Lendavy jsem natankoval doplna a zkusil jet po rozestavěné dálnici kolem Lendavy a pak na Redics, Žádná značka silnice pro motor.vozidla nebo dálnice tam není, ale pozor - v opačném směru tam značka je (hned za odbočkou na Dolga Vas). Doporučuji tedy jako spousta jiných při cestě do HR odbočit za Redicsí doleva na Dolga Vas, pak projet Lendavou a na kruháči za městečkem odbočit na Čakovec. Štastnou cestu !
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2008 20:17
No to je maglajs, to jako že když pojedeme do HR tak musíme mít známku protože je tam cedule, a na spátek tam značka není tak je to nezpoplatněné , no větší hovadinu jsem nikdy neslyšel. Pokud je tato silnice ještě nedostavěná tak mi selský rozum našeptává že ta cesta přecijenom nebude spolplatněná néé.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.