Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 19:19
Ad. diaľnica pred Bratislavou
Odporúčam vyhnúť sa cestovaniu po diaľnici na Bratislavu smer Maďarsko od 6.00 - 12.00 hod. Potom by to malo byť čisté, mám skúsenosti s týmto úsekom, trasa po starej ceste cez Stupavu je riešenie, ale nie cez špičku. Mimo týchto hodín preletíš výluku do jedného jazdného pruhu aj BA bez problémov.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 19:37
do kdy ta výluka u Bratislavy je plánovaná ?? Nevíš ??? Dík.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 19:41
... Couddy ... Hvar / Ivan Dolac ... smiling smiley dnes se musím se usmívat ... když si vzpomenu, jak mě před lety kamoši přemlouvali ... jeď přes Maďarsko taky tama jezdíme ( ale přes Bratislavu ) ...
...už mě s tím pěkně sr..i ... pak přišli Slovinci se Schengenem a vykládání vozidel zn. VW, Audi ... pak známka za 800 kvůli 30 km ... a tím pro mě SLO skončilo ... a vono to jde a je to i hezké ...člověk se musí pořád učit ... ( ale Maďarskem jezdím jinudy než ti kamoši ) ...
... já to hrnu skoro od Vídně po A2 ... až kousek před Grazem ( ze 138 km uhýbám na HU ) kde podél hranic se Slovinskem a kolem řeky Mura ... dojedu Maďarskem ( cca 110 km ) na Goričan ... ač nespěchám ... jsem za cca 12...12,5 hodiny z Vyškova ve Splitu ... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (15. 06. 2010 19:48).
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 19:55
Hlasim se z Ivan Dolac a podavam zpravu o ceste po 86-tce. 2 svetla mezi Bratislava a Csorna,
ale jen kraticke useky, tam bych problem nevidela. Dalsi stavebni prace v obci Repcelak mezi Csorna a Szombathely, dopravu ridi pracovnici stavby. Pro nas v obou pripadech zdrzeni temer zadne, protoze byl minimalni provoz. Jinak velka uzavera se svetly pres 2 vesnice Kozmadombja a Kalocfa, jsou mezi Zalalovo a Zalabaksou. Je tam vyfrezovana polovina vozovky. Pro nas zdrzeni 5 minut, ale pri minimalnim provozu. Jinak by to byl problem. Projizdeli jsme Madarskem zhruba mezi 10-14 hodinou. Bratislavou jsme jeli v souvisle pomale kolone cca pred 10 hodinou dopoledni. Dost hruza. V HR byla dalnice od Zagrebu k mori uplne prazdna, jeli jsme asi v divny den /pondeli/ pres den. Tak si to proberte. V ID krasne teploucko, more teple, tak se teste. Jana
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 20:11
podľa skúseností s výlukou na druhej strane (stavajú nadjazd do Volkswagenu) to môže byť ešte asi 3-4 týždne, samozrejme ak si nevymyslia ešte niečo nové, skúsim to overiť a podám info.
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 20:21
Dívám se na google maps, ale žádnou silnici v Maďarsku podél hranic se Slovinskem nevidím.
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 20:22
No jo smiling smiley ze Splitu je to pak taky ještě štrééček - časově.
Re: Přes Maďarsko
15. 06. 2010 21:27
Já se naštvu a na truc pojedu přes Barcs/Terezino Polje.Sice je to zajíždka 90 km,ale tam nemusím VŮBEC NIC řešit.Prostě jedete rovně směr Kutina,Zagreb a basta....Už sem tam jel x-krát za příbuznýma a asi to tak bude i dál.Rozhodně lepší než bloudit po Slovinsku a zuby nehty se vyhýbat dálnici či se dohadovat v noci s madˇarským celníkem o tom kam mám jet.V Barcsi nejsou kolony a ani žádný problémy. smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2010 19:35
Jen pro informaci. Od 1.9.2009 je hraniční přechod Letenye - Goričan na silnici E71 uzavřen.
Když jsme tam byli 3.9.2009 tak pomocí lámané angličtiny na obouch stranách nám informovali že je přechod uzavřen a přesunut na dálniční přechod.
Nevím jestli byl uzavřen jen na nějakou opravu nebo napořád.
Bylo to tam docela špatně značené pořád nás to vracelo na uzavřený přechod.
Ten kousek dálnice asi není placený, protože na hranicích nic neříkali.
Vyhodí vás to rovnou na chorvatskou dálnici.
Na google maps to ještě není opraveno.
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2010 19:54
To tetracom: ano mas pravdu od 1.9.2009 do 31.5.2010 je uzavřen pro cizince, ale od 1.6.2010 .do 30.9.2010 (turisticka sezona) je zase pro cizince otevřen. Doufejme ,že příští rok to taky tak nechají.
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2010 12:55
Nejede někdo zítra večer ze zlínska do chorvatska přes madary že by jsme se připojili? Jedeme ženské osazenstvo tak by jsme se rády přidali.díky všem za odpověd.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2010 13:16
[auto.sme.sk]

... chlapi si věří, po slovinské dálnici okolo Lendavy bez známky a v HR tunelech, jak říkají "135-137" grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2010 13:25
taky mi to přišlo divné a padlé na hlavu. Nevím proč se nezeptali Rohála thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2010 13:49
to jsou reportéři ti musejí vše řádně okořenit



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (17. 06. 2010 14:14).
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2010 14:30
To bol kratky tunel za Varazdinom, tam nie je rychlost nijako obmedzena.
Za 6 hodin sa k servernemu Jadranu da stihnut, ja som za 6 hodin prisiel na poslednu pumpu pred Rijekou, a to som isiel cez Rakusko.
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2010 15:11
kure napsal(a):
-------------------------------------------------------
> do kdy ta výluka u Bratislavy je plánovaná ??
> Nevíš ??? Dík.


Info pre priateľov z poza Moravy:
Výluka do jedného jazdného pruhu na diaľnici pred Bratislavou pri Stupave smerom do Maďarska bude asi až do konca prázdnin, z dôvodu časového sklzu pre nepriaznivé počasie, určite budeme všetci radi, ak sa termín skráti, preto odborúčam vyhnúť sa tomuto miestu v čase od 6.00 do 12.00 hod
V meste Stupava sa prepadla cesta, bude tiež opravovaná asi od budúceho týždňa cca 14 dní, odporúčam preto cestu do Maďarska po diaľnici minimálne počas nasledujúcich 14 dní
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 00:23
žabaři, nemají Rohala :-D
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 01:01
Tedy milé ženy a jste opravdu ženy, když píšete ve slově "přidal-i" měkké "I"? Škoda, že zítra nejedu.
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 09:23
hermafroditi eye popping smiley
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 13:31
To video má (podle mě) nulovou vypovídající hodnotu. Divák neuvidí kudy tam jeli, kde mají odbočit, nic ... prostě dostali BMW 5 na víkend s plnou nádrží, tak se jeli projet k moři a zpět, a jen tak mimochodem to natočili na kameru grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 13:35
tetracom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten kousek dálnice asi není placený, protože na
> hranicích nic neříkali.
> Vyhodí vás to rovnou na chorvatskou dálnici.

Úsek M7 pred hranicou je riadne spoplatnený.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil qwety100 (18. 06. 2010 13:38).
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 17:46
qwety100 a co důkaz místo tvrzení riadne spoplatnený? Rád se nechám poučit, protože na stránkách maďarských dálnic je psanej pravý opak a z vlastní zkušenosti z loňska mohu potvrdit, že placený není.
avatar Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 22:51
Zdravím, dnes jsem se vrátil z Biogradu. Odbavení na starém Goričanu bez problému, policisté v maďarsku na M70-měli tam odstaveného Itala a potom v Szombathely modrá octavie, která jela v koloně aut a čekala na předjíždějící řidiče, naštěstí to odnesl nějaký maďar. Jinak ti co budou odbočovat za Zalabaksou na Lenti - POZOR na vyjeté koleje v délce cca 1 Km pak už je cesta až na M70 v pořádku. Celkem jsem napočítal 4 semafory - ten nejdelší je přes obce Kozmadombja/Kalócfa, další pak u kruháče v Sombathely (jsou tam semafory, ale řídili to přímo dělníci) a pak dva za Csornou, všechny jsem projel bez nějakého delšího čekání. Jinak vyfrézovaná vozovka mezi Csornou a Szombathely je už konečně OK!!!
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
18. 06. 2010 23:07
Chtěl bych se zeptat nějakého Slováka nebo někoho jiného, kdo jezdí přes Bratislavu na neplacený úsek D2 přes Bratislavu. Když se podívám na Google Maps ( [maps.google.cz] ) tak (ve směru od Břeclavi) začíná oranžová (tzn. neplacená) hned na začátku Bratislavy (u křížení silnic 2 a 502, exit Bratislava-Lamač).



Oranžová dále pokračuje přes tunel Sitina, most Lafranconi a následuje tato situace:


tzn. že po mostu Lafranconi hned sjet tím dlouhým výjezdem Petržalka-Pečňa na Bratskou ulici.

Je to opravdu tak, jak je to na mapě? (v některých zemích to placené a neplacené úseky ukazuje špatně)
Funguje to i při cestě zpět?

Díky předem za odpověď smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 06. 2010 09:09
In0x, ta mapa ukazuje dobře..........musím se přiznat, že jsme několik let jezdili po dálnici až na hranici bez známky, mysleli jsme že je bez poplatku...
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
19. 06. 2010 19:41
Díky Tony, takže Lamač - Petržalka Pečňa bez poplatku. To jsem chtěl slyšet grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
19. 06. 2010 22:01
in0x: koukni na soukromý zprávy smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 10:55
Zdravím,chtěl jsem se zeptat, jestli jde koupit maďarskou dálniční známku na hranicích celých 24hod.? Pojedem totiž mezi 21-23hod. A kolik stojí měsíční známka? Dík za odpověď. (nechce se mi číst celé forum)
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 11:25
Abys zjistil cenu dálniční známky tak nemusíš pročítat celé fórum ale stačí zadat do googlu "maďarské dálniční známky" a hned první odkaz smiling smiley 4denní stojí asi 1500Ft ale měsíční 4200Ft, takže jak jsi asi poznal, měsíční známka se nevyplatí smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 11:39
zico: tymto si sa chcel co popytat?
" jestli jde koupit maďarskou dálniční známku na hranicích celých 24hod.? "
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 198
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.