Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2010 17:59
marus71 To vykládej konovi ten má větší hlavu. Za dodržování předpisu nejsi schopen takový pruměr udělat.
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2010 18:46
...Ajaxi ... Marus71 ... jel " co to dalo " ( nebo se tomu blížil ) ... aby mohl bez štrejchance projet horama kolem Bačin ... tak musel pustil uzdu koňům na dálnicích ...
... známý ve VW 1,8 T taky udělal Brno ... Zadar ( nezastavoval ) něco přes7 hodin ... ale o tom to snad není ... yawning smiley
... když budu za 12 hodin se 4 zastávkami z Vyškova ve Splitu ( přes Maďarsko ) ... budu spokojen ... ( ... i když budu mít 2 potenciální šofery řídím sám ... letos přes noc ) smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (08. 06. 2010 18:52).
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2010 19:05
Ajaxi já myslím že i bez dodržování předpisů je to na hraně, neříkám že je to nemožné ale neumím si nějak představit tu deklarovanou pohodičku či pohodlíčko. Už jenom sedět v autě 13 hodin s minimální přestávkou mě nepřijde jako pohodička ani pro pasažéra, o řidiči který se tolik hodin plně soustředí na maximální možnou rychlost ani nemluvě.
Při ujetí 1440km za 13 hodin to dělá průměr 110km/hod., při čisté jízdě 12hodin je to už průměrná rychlost 120km/hod. Přitom jenom z Orebiče do Šestanovace k dálnici je to cca 190km které se musí ujet po silničce přes Pelješac a dál po pobřežní magistrále přes spoustu obcí a různých omezení. Při dodržování předpisů a za slabšího provozu je to nejméně na 3 hodiny, při riskantní jízdě a pod hrozbou pokut možná 2 hodiny potřebné k ujetí těchto 190km. Na zbývajících cca 1250km po dálnici by zůstalo maximálně 10hodin což na první pohled nevypadá tak špatně, když pojedu rychlostí 130 - 150km/hod.... ALE jsou tu taky průjezdy tunely ve kterých je maximální rychlost omezena, mýtnice, hranice, to vše prostě představuje i při minimálním provozu vždy určité zdržení které mě ten prlměr sníží. Jedině snad že budu riskovat, přes tunely pojedu 130 a ostatní omezení která jsou obzvlášť na chorvatské dálnici běžná mě nebudou zajímat, no a hlavně abych to skutečně stihl tak raději vynechám jaký-koliv odpočinek..... eye rolling smiley
Jak říkám určitě to jde, ale toho řidiče bych potkat na silnici raději nechtěl a sedět s ním v autě už vůbec ne.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (08. 06. 2010 19:07).
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2010 19:45
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2010 21:48
PetrK tak nějak.thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 13:56
V aktuální Světě motorů (23/2010) je reportáž průjezdu Maďarskem po a mimo dálnici.....bohužel teď nemám po ruce scanner, ale o víkendu to sem hodím.
Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 14:42
madudik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vzhledem k nemožnosti zakoupení 10-denní slovenské
> dálniční známky u važuji o variantě Brno, Vídeň,
> Sopron silnice84, Sárvár a pak přes Kám, Vásvár
> silnice74, zkratka přes Sojtor na Letenye,
> Goričan. Již jsem se tu dočetl o 74 celkem
> spokojené ohlasy, ale co 84 a předchozí část Brno,
> Vídeň, Sopron? Co myslíte, stojí to za těch 76,-
> Kč ušetřených na dálniční známce? Doposud jsem
> jezdil přes Bratislavu a na dýl jak deset dní. Ale
> teď při těch komplikacích s 86-kou nějak nevím.

Mám tu pár užitečných odkazů, třeba je neznáte smiling smiley
Článek z MFDnes
Za kolik
http://www.cz.map24.com/
http://map.hak.hr/

A prosím kdyby se k mému předchozímu příspěvku vyjádřili příslušní lidé. Nebo k tomu není co dodat? :c)
Dík.
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 18:38
to Kamil: díky za info o Goričanu , už jsem zaregistroval že i na chorvatske.cz byl dotaz, určitě se hodně lidem šikne.., jinak jak koukám tak nás je tady ze Slovácka více spinning smiley sticking its tongue out viz Tony , Ajax , já vyjíždím 23.6. z Osvětiman..
všem klidnou letošní jízdu a pěkné počasí yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 20:21
Letos přes Maďarsko nepojedeme, minulé roky jsme jezdili k Balatonu, tam jsme přespali a pak pokračovali dál na jih přes starý Goričan. Je to spíš varianta pro kochající se dovolenkující, kteří nespěchají. Nevýhoda je hodně komárů.

Jinak se hlásím jako další člen ze Slovácka - Uherské Hradiště. smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 20:43
LOVA: Tož to je nás tu už víc od posledního roku smiling smiley (Popovice)
Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 20:50
A já z Vracova
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 22:38
Lidi a toš teda dyž ste od nás, jezdíte přes Maďary? Znám dost lidí z okolí, kteří jezdí přes AT a SLO a když jim řeknu, že jsem najel tolik a tolik km a že mi to trvalo tolik a tolik hodin, tak se diví......i když letos nejspíš bude HU dálnice..už jsem se zaregistroval a pak "vinětu" koupím on-line... a mimochodem platební systém je zabezpečený (https) a je VeriSign, takže strach nemám....
Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2010 22:44
Mi jezdíme z Přerove jen přes Maďary a jejich dálnici kolem Budapešti na Letenye/Goričan a pak až Šestanovac na Makarskou. Cesta po dálnici je piánko bez stresu
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 00:32
Já jezdím prakticky zásadně přes Maďary, po 86 a přes Redics. Do Chorvatska v neděli, zpět v pátek. V neděli jsou prázdné silnice. Z Vracova na SLO/CHORV. hranice pohodlně za 5 hodin. Za dalších 5 hodin jsem v Šibeniku, zhruba 805 km.
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 06:44
My letos z Hulina, Zlina, Pašovic a Mistric po 86 na stary Gorican a od Karlovace po stare az do Vodice.
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 08:54
Kolik času zabere asi zdržení při opravách silnice E 86 na Redics?
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 09:56
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lidi a toš teda dyž ste od nás, jezdíte přes
> Maďary? Znám dost lidí z okolí, kteří jezdí přes
> AT a SLO a když jim řeknu, že jsem najel tolik a
> tolik km a že mi to trvalo tolik a tolik hodin,
> tak se diví......i když letos nejspíš bude HU
> dálnice..už jsem se zaregistroval a pak "vinětu"
> koupím on-line... a mimochodem platební systém je
> zabezpečený (https) a je VeriSign, takže strach
> nemám....

Mozes napisat blizsi postup, resp. linku na https? Doteraz som vsade cital ze to nie je prilis bezpecne... DIk!
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 09:57
potřebovala bych vědět jestli na starem přechodu přes Goričan funguje benzinova pumpa
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 10:45
rudla: Rodiče se mi prave vratili z Brely a Madarsko pry už nikdy (to ale říkají vždycky :-) ) - cesta tam +2hodiny zdržení (čtvrtek dopoledne). Ja jezdím před Maďary pokaždé (ze Vsetína), ale letos asi taky dálnice. Zkusit se má všechno...
Zdravim fargase - Vracov je ma srdeční záležitost ;-)
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 10:54
Co se týká těch článků, tak je mám a četl jsem to. Narazil jsem tam na problém, že redaktor popisuje že jeli po silnici č. 7 na přechod Lentyje, kde je celníci vrátili s tím, že je tento přechod pouze pro Slovince a maďary. Musely se tedy vrátit na dálnic, kde museli za cca. 1 km zaplatit popaltek. Jak to tedy je? Chci tudy také v sprnu jet. Díky za radu.
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 11:23
Raadek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rudla: Rodiče se mi prave vratili z Brely a
> Madarsko pry už nikdy (to ale říkají vždycky :-) )
> - cesta tam +2hodiny zdržení (čtvrtek dopoledne).
> Ja jezdím před Maďary pokaždé (ze Vsetína), ale
> letos asi taky dálnice. Zkusit se má všechno...
> Zdravim fargase - Vracov je ma srdeční záležitost
> ;-)

Díky za info. Asi to zkusím na Sárvár. Já vyjíždím z Rožnova pod Radhoštěm přes Bytču a po dálnici na Bratislavu. Plánovaný odjezd 25.června.
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 12:04
kent: co to je Lentye? a ked je nieco iba pre madarov a slovincov tak by to mal byt madarsko-slovinsky granicny prechod, co je samozrejme blbost
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 12:14
laurin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mozes napisat blizsi postup, resp. linku na https?
> Doteraz som vsade cital ze to nie je prilis
> bezpecne... DIk!

Zaregistroval jsem se na [www.smsplaza.hu] no a tady v rámci registrace jste přesměrováni na https stránky, kde se zadávají údaje o platební kartě.
v2x
Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 13:27
můj dojem z Maďarska: už vím, proč má Maďarsko ekonomické problémy. Státní rozpočet vyčerpal nákup značek na omezení rychlosti. Mimo dálnic jsou všude a hodně hustě! Z mého pohledu je to nepřijatelné, raději Rakousko.
(tato zkušenost je po několika návštěvách Maďarska, naposledy před měsícem jsem jel z Gyoru na jih při návštěvě jejich termálů)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil v2x (10. 06. 2010 14:50).
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 13:41
jaco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> potYebovala bych vdt jestli na starem pYechodu
> pYes Gori
an funguje benzinova pumpa


Ano funguje.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 06. 2010 22:01
Hoj , tož před tím 4 x cesta po 86 na přechod Redics , poslední dvě cesty přes Břeclav -Poštorná na dálnici na Graz,dál pak Bessyho trasa-vyhnout se Slovinsku a přes starý Goričan na dálnici a tradá...., zdá se mi pohodlnější a rychlejší , na Goričanu zastávka a natankovat LPG, jak píše Kamil čerpačka stále funguje.... , tož tak smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
11. 06. 2010 11:21
Seznam maďarských MEZINÁRODNÍCH hraničních přechodů
Seznam placených úseků maďarských dálnic

Jinými slovy na tzv. starém Goričanu vás mohou odmítnout odbavit a dálnice M7 je zpoplatněná až na přechod.
Re: Přes Maďarsko
11. 06. 2010 11:22
Přemýšlím o trase přes Budapešť (dálnice) oproti 86 je sice delší, ale o min 20minut kratší (dle navigace) Vypadá to sice divně na mapě, ale po cestě nesháním ani Slovinskou ani Rakouskou dál známku :-)

86 jsem už jel, přes Rakousko a Slov taky - chtělo by to změnu.
Re: Přes Maďarsko
11. 06. 2010 11:57
Madudik, hele jak sem něco dáš ,tak si to nejprve prostuduj a neplaš tady lidi.Vždyt to na tom odkazu máš že M7 od uzlu s M70 231 kilometr až po kilometr 232, hraniční přřechod je pro všechny kategorie D1-D4 bez poplatku. cool smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 06. 2010 12:21
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 172
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.