Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
20. 04. 2008 23:33
Vojto nic ve zlém,ale snad si nemyslíš, že s tím ti tady někdo poradí. Já bych o tom osobně ani neuvažoval.Jsou navigace s kterými se prostě nevyplatí ani zabývat.Takový dotaz by mohl např. napsat cizinec,který si zakoupí navigaci u nás např. Dynavix a doufat,že mu doma někdo nahraje mapy,když to neumí nikdo ani u nás,bez placení ofis verze.Klidně si ji za ten mrský peníz kup,když jezdíš po Beneluxu,ale pro ČR si kup navigaci kde je ČR a nedoufej v zázraky.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
20. 04. 2008 23:46
Mirku dík já se chtěl jen zeptat co a jak když tomu prd rozumím,proto jsem to hned nekoupil a vidím,že jsem asi udělal dobře.Tak ještě jednou dík za rychlou radu.
Re: Navigace
21. 04. 2008 07:54
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> StandaM - To Slovinsko je opravdu zvláštní - jak
> jsem prolézal všechna možná fóra, weby a obchody,
> dost často (jakoby náhodou) v seznamech map
> chybělo Slovinsko, proto mně to u tebe trklo.
>
> Ale já mám teď jiný problém - vážně uvažuji o
> koupi Garmin Nuvi 770, a to i díky tomu, že jsem
> si mohl prohlédnout mapy Garminu a vyzkoušet
> prostředí navigace v programu MapSource (jiní
> výrobci navigace tuto možnost neposkytují).
> Bohužel, s jídlem rostla chuť a tak jsem se chtěl
> podívat také na mapy jiných krajin. Postupně jsem
> si stáhl do PC legálně přístupné CZ Topo, Cz Atlas
> i mapy Chorvatska (Topo i Roads), Slovenska,
> Řecka. Po stáhnutí a instalaci map Maďarska
> (staženo přímo z maďarských stránek Garminu) se
> však program MapSource „zakousl“ a nejde spustit.
> Objeví se chybové hlášení : „There is a problem
> with MapSource installation. Please re-install Map
> Source and start it again.“ Odinstalovával jsem,
> mazal jsem adresář Garmin, znovu instaloval snad
> stokrát. není to nic platné, hlášení se objevuje
> stále. Obávám se, že ani po koupi GPS program
> nebude fungovat, ale bez funkčního MapSource bude
> silně omezen komfort ovládání a plánování tras
> přímo na PC!
> Nevíte někdo, co s tím? Please!!! Díky předem.

Pravdepodobne jsi to tak delal....

pokud jsi sw do pc instaloval (ne kopiroval,presunul apod.) musis ho odinstalovat(ne smazat)
vetsina sw ktera se instaluji sebou tahaj vlastni dll,ocx apod.bez kterych nefachci na 100%
a instaluji se do \System32\... (to jen na okraj)

pokud ji teda instaloval sw odeber ho pres Unistall.exe k danemu sw pokud v adresari Unistall.exe neni
odeber sw pres Start--->Nastaveni--->Ovladaci Panely--->Přidat nebo Odebrat Programy
zde najdes seznam instalovanych sw...je to nejlepsi a jednoduchy postup k odebrani instalovanych programu

takze odinstaluj vsechny sw,ktere jsi instaloval ... nainstaluj sw znova ... odinstaluj(aby po sobe uklidil) a znovu naistaluj
pak by melo byt vse OK (ale... vsak je to Windows)

bude to nejaka blbost...pak bych sel teprve na registry

jen jeste jeden postup:
jestli ze pri odinstalaci bude hlaska odinstalovat i komponenty tj.dll,ocx zvol neodinstalovat teda pokud si nebudes jisty
ze patri jen k danemu sw, protoze mnoho sw pouziva jednu komponentu a pak by jim chybela,ale dnes uz snad vsichni
delaj instalace a odinstalace tak aby odebral pouze sve vlastni dll,ocx apod.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (21. 04. 2008 08:07).
Re: Navigace
21. 04. 2008 08:42
Stando, já to dělal přesně jak píšeš! To tvrdé mazání jsem udělal až po odinstalaci SW. Pořád nic. Nejvíc mi krká, že nějaká blbá bedna vítězí - cítím se ponížen. Jsem už zralý na přeinstalaci Windousů.

Děkuji všem za dobré rady smiling smiley a stále doufám, že se to v brzké době povede - nákup Garmina se nezadržitelně blíží!!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
21. 04. 2008 09:03
Pánové a dámy,nebudu chválit ani tu ani tu navigaci ale já mám TT920 a můžu vám říct že jěště nikdy se nestalo že by nějak kolabovala,vždy mi dovede kam potřebuju a známý má MIO,nevím jaký tip ale sám říkal že má navi je lepší.Jednoduchá a s posledníma mapama hodně podrobná,vč.SLO i HR.Pokud si zadám správně nastavení navi tak je to bomba.Dřív jsem měl TT ONE NEW a to byla sračka ale toto je podle mě supr navigace.Jezdím týdně cca 2000km a jak říkám vždy bez sebemenších problémů tak doufám že to tak zustane i na déle.
Re: Navigace
21. 04. 2008 09:18
Slofík, blahopřeju!!! Já mněl poslední favority TT930 (jako 920) a G770 (jako 760). Vyhrál Garmin právě pro tu možnost prohlédnout si jejich mapy na PC (momentálně nepremáva) a v neposlední řadě pro aktivní držák (TT ho nemá).

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
21. 04. 2008 09:19
Mám taky TT920, nenechám na ni dopustit, už se dá koupit i za 9000, bezešvá celá evropa na disku, žádné karty, i když i ty tam jdou dát, aktualizace map zdarma i když s nějakým spožděním, jen v chorvatsku to zná zatím ve městech jen hlavní ulice. Z hlediska uživatele dobrá, umí objíždět mýto atd. Jen nejde nastavit zároveň s mýtným v jedné zemi a v druhé bez, musí se zadat přepočítat trasu. Mapové podklady dost dobré, při cestě z Le Mans jsem koukal kudy mě protáhla, podle tabulí úplně jinudy, ani po staré ani po dálnici, pár km bokem, ale zjistil jsem proč - o kousek dál začínala neplacená dálnice. A pokud je člověk hlavně uživatel, tak přehazovat nějaké karty a něco nahrávat je na dnešní dobu dost špatné, když za tuhle cenu jde vše legálně a v pohodě.
avatar Re: Navigace
21. 04. 2008 09:24
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slofík, blahopřeju!!! Já mněl poslední favority
> TT930 (jako 920) a G770 (jako 760). Vyhrál Garmin
> právě pro tu možnost prohlédnout si jejich mapy na
> PC (momentálně nepremáva) a v neposlední řadě pro
> aktivní držák (TT ho nemá).

Já se nechtěl hádat nebo přít která je NEJ ale jen říkám že muj TT920 je podle mě supr navi ale musiš také umět naplánovat cestu,co se týká pokrytí tak si myslím že je nejlepší,Toť vše.
Re: Navigace
21. 04. 2008 09:27
Nevím jestli je TT 920 nejlepší, ale určitě je jedna z nejlepších.
Re: Navigace
21. 04. 2008 09:32
S oběma souhlasím a mít TT aktivní držák, bylo by rozhodování těžší.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
21. 04. 2008 09:36
Každý má tu svou nejlepší ale to je fuk hlavně že mu vyhovuje,přeju mnoho km s navi a hezky den.
avatar Re: Navigace
21. 04. 2008 09:50
Hopkirku, nenech se zviklat. Kdo zná jenom navigaci XX a ostatní jenom z doslechu, bude Ti tvrdit, že nejlepší je právě XX a snese Ti mnoho důvodů proč. Druhý zase dtto s navigací YY.
Obě navigace, jak TT, tak i Garmin, tak i Mio jsou dobrý, použitelný, akorát pokud Ti někdo bude tvrdit, že mapové podklady v HR (a o ty nám na webu o Chorvatsku jde) jsou perfektní a použitelné, neviděl možnosti Garminu a mapu MIO v HR. Taktéž si nehrál s náhradními trasami pro objezd Slovinska…. Stejně tak Ti asi bude málo platné, že to umí placené dálnice kolem Le Mans, v Maďarsku však budeš rád, že tam budou i nové úseky, ale o tom, zda placené, či nikoliv – škoda mluvit. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
21. 04. 2008 10:25
Profesore - když si jednou něco vemu do hlavy, navíc po zralé úvaze, tak se jen tak zviklat nenechám !!! Ale jestli mně něco "viklá", tak to je ten nefunkční MapSource. angry smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
21. 04. 2008 12:51
ono jde taky o to, že nemá cenu kupovat navigaci kvůli dovolené 1 - 2 x za rok, do Chorvatska jezdím s mapou v kufru, ale je potřeba se dívat na využití po celý rok. Jinak velké plus je že hlásí dopředu automatické radary - budky, v třeba v Rakousku a Francii jich je docela dost, i když někde je před nimi i na silnici upozornění. Jinak pro puntičkáře - dejte si do TT ještě kartu s podrobnou mapou HR, podle mě zbytečné poslední mapy jsou slušné.. A dobrá rada - navigace ukazuje naplánovanou trasu, která se jeví na obrazovce většinou ako hlavní silnice, je třeba sledovat také dopravní značení, dělá dojem že řidič jede po hlavní. Nejen TT.
avatar Re: Navigace
21. 04. 2008 13:29
XXXX:
pokud hovoříme o navigacích TT, Garmin, Mio všechny jsou dobrý, na západ a jih od Rozvadova ještě přidám Navigon a tam jsou všechny uvedený perfektně použitelný. Na východ a jih od Lanžhota už pouze Garmin a Mio, a to bez ohledu na to, zda se Ti to líbí, či nikoliv. Když přijde na věc, tak mě stačí ta mapa v kufru i v tom Německu…. a upozorňování na radary nemá jenom TT, nýbrž všechny jmenované, ale už i např. Dynavix -) – takže nic výjimečného spinning smiley sticking its tongue out
Markox
Re: Navigace
21. 04. 2008 14:56
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po stáhnutí a instalaci map Maďarska
> (staženo přímo z maďarských stránek Garminu) se
> však program MapSource „zakousl“ a nejde spustit.
> Objeví se chybové hlášení : „There is a problem
> with MapSource installation. Please re-install Map
> Source and start it again.“ Odinstalovával jsem,
> mazal jsem adresář Garmin, znovu instaloval snad
> stokrát. není to nic platné, hlášení se objevuje
> stále. Obávám se, že ani po koupi GPS program
> nebude fungovat, ale bez funkčního MapSource bude
> silně omezen komfort ovládání a plánování tras
> přímo na PC!
> Nevíte někdo, co s tím? Please!!! Díky předem.

Tento problem s Mapsource sa prilezitostne vyskytuje pri manipulacii s mapami (install / uninstall).
Riesenie je pritom uplne jednoduche: Staci si stiahnut program Mapsource Registry Fix:
[www.path.cz]

BTW: Po opraveni registrov nainstaluj najnovsi Mapsource, ktory najdes tu:
[www8.garmin.com]
Re: Navigace
21. 04. 2008 19:34
Markox - díky, ale ten program MS FIX jsem si stáhl, ale nejde rozbalit, je v ZIPu, který při otevření hlásí, že to vlastně není ZIP.
Z technické podpory Garmin mi přišel návod, co přesně mám přes regedit v registrech odmazat a jak pokračovat dál - když vím přesně co, tak už se tam nebojím šahat. Ten program na www.path.cz by byl asi jednodušší, ale bohužel nefunguje. Ta pomoc (velmi rychlá) od Garminu je další důvod, proč si koupit jejich navigaci.
Díky všem za rady, už to zase funguje !!! thumbs up smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
21. 04. 2008 21:03
Tak dlouho sleduji toto téma, občas se bavím, ale je tu i hodně věcí na přemejšlení.
Sám vlastním navigaci Garmin a jsem s ní spokojený. Přidal jsem si jen kartu o velikosti 2 GB, a nainstaloval celou mapu evropy, trvalo to sice cca 1,5 hod. ale mám vše. Takže si dovoluji tuto značku doporučit.thumbs up
Radek
Markox
Re: Navigace
22. 04. 2008 02:43
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Markox - díky, ale ten program MS FIX jsem si
> stáhl, ale nejde rozbalit, je v ZIPu, který při
> otevření hlásí, že to vlastně není ZIP.
> Z technické podpory Garmin mi přišel návod, co
> přesně mám přes regedit v registrech odmazat a jak
> pokračovat dál - když vím přesně co, tak už se tam
> nebojím šahat. Ten program na www.path.cz by byl
> asi jednodušší, ale bohužel nefunguje. Ta pomoc
> (velmi rychlá) od Garminu je další důvod, proč si
> koupit jejich navigaci.
> Díky všem za rady, už to zase funguje !!! thumbs up smiley
avatar Re: Navigace
22. 04. 2008 20:15
[electronics.pricegrabber.com]

Asi Vám to odborníkům k ničemu nebude, ale přeposílám adresu s navigacemi - obchody USA. Třeba jen pro porovnání cen a typů, teda pokud se adresa neztratí......
Re: Navigace
22. 04. 2008 20:45
to Profesor
Je tady někdo , kdo má zkušenosti s navigací značky GOCLEVER 4330 A. ? Předem děkuji Dada
Re: Navigace
23. 04. 2008 06:48
Měl bych dotaz chtěl bych koupit navigaci levnou a dobrou nemusí být perfektní použiji jen 2 krát ročně zatím jsem jezdil bez navigace a vždy jsem dojel a teď jak soudruzi slovinci zdražili dálnice tak bych slovinsko projel po bočních cestách a potřeboval bych poradit jakou navi koupit např Garmin Nuvi250 a nebo Mio C250 nebo nějakou jinou levnou .Děkuji za odpovědi
avatar Re: Navigace
24. 04. 2008 15:05
dada211 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Profesor
> Je tady někdo , kdo má zkušenosti s navigací značky GOCLEVER 4330 A. ? Předem děkuji Dada
-------------------------------------------------------
bohužel, danou navigaci znám jenom z "doslechu" - např. tady. Mapy to má TeleAtlas, tedy zatím v destinacích, co nás zajímají, nic moc. V určité míře, podle mého názoru, lze částečně použít i myšlenku tvsata z prvního příspěvku na této stránce. Bezpochyby se jedná u nás o exot s velkou nadějí na nezaručenost aktualizace dat a je jedno, zda ofico nebo jinak.... Za ty peníze v současné době lze jistě pořídit mašinku perspektivnější spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
24. 04. 2008 17:10
Prof. Klaus - existuje navigace, která dokáže upozornit na mobilní radar?
avatar Re: Navigace
24. 04. 2008 22:06
Gina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prof. Klaus - existuje navigace, která dokáže
> upozornit na mobilní radar?

Nebylo to sice adresováno mě, ale abych panu prof. odlehčil :
1.Do většiny autonavigací lze nahrát všechny možné tzv. body zájmu (POI), které můžou být i se zvláštním příznakem a navigace je pak identifikuje jako radary stabilní (statické), nebo mobilní, nebo lze přímo podle druhu SW v navigaci z různých stránek na netu nahrát aktuální soubory přímo se zvláštní příponou, kterou ta která navigace identifikuje pouze jako soubor radarů a následně na ně řidiče při průjezdu zvoleným místem dostatečně dopředu upozorní . Samozřejmě, že tyto body ze souborů jsou pevně dané a když policie změní názor a prohlásí své oblíbené místo za "slabý hit", navigace prostě s tímto nepočítá a tyto soubory se proto musí čas od času updatovat a nebo si je musí uživatel sám do navigace zadat ručně. Jak známo, např. na staré cestě kolem Plitvic je takových oblíbených míst asi 20 a není problém si je do své navigace zadat právě ručně !

2.Žádná navigace, alespoň co vím, nemá možnost mobilní radar identifikovat (detekovat) mimo tyto nahrané POIs, nebo soubory s radary - takové přístroje se prodávají samostatně a jmenují se detektory (někdy se jim říká antiradar, nebo radarová rušička, i když je to pouze detektor a nic neruší). Jejich kvalita je vždy přímo úměrná ceně a kupovat tento detektor řekněme pod 10tis Kč, jsou vyhozené peníze !
avatar Re: Navigace
24. 04. 2008 22:10
Gino,
každá, i průměrná navigace, dokáže upozornit na místo, kde se obvykle měří, či jinak sleduje silniční provoz. Jinak řečeno, které to neumí jest silně podprůměrná a k nepoužití. Není to však antiradar……., tedy je to založeno na tom, že někdo se znalostí místního určí toto konkrétní místo a umístí ho na nějakou, k tomu vytvořenou databázi, ze které my, jako uživatelé, si danou databázi stáhneme a naimportujeme do navigace. Minimálním standardem jsou radary – mobilní, stabilní (kamera), úsekové měření a kamera u semaforu hlídající průjezd na červenou. V civilizovaných zemích bývají ještě další, např. kamery dokumentující přestupky z titulu minimální vzdálenosti apod. (mimochodem, v těchto zemích tento přestupek bývá trestán až odebráním řidičského průkazu, akorát u nás se akorát honí silniční piráti, kteří jezdí nepřipoutaní…-))
Dané databáze jsou pak k dispozici (volně, po registraci, za úplatu) ke stažení. Obecně nejkvalitnější lze sehnat v místě „domoviny“, např. u nás na [www.poi.cz] (kde je mimochodem i kategorie radarů v HR….). Je pak množina webu, které je možné chápat globálněji, např. [www.gps-support.eu] , které však většinou působí jako „vykradači“ těch kvalitních národních webů….
K otázce, umí to prakticky každá více užívaná navigace u nás, a to včetně Dynavixu (mimochodem můj kůň, který to do dvou roků a dvou dnů mnohým jiným natře…). U některých je aktualizace dat jednodušší, u některých však složitější, u některých komfort předání informace na úrovni, jinde prosté. Mám tím na mysli, že třeba bere v úvahu rychlost vozidla a tím i vhodnou vzdálenost upozornění, jiný důraz při splnění, či překročení rychlostního limitu apod. Některé navíc spolupracují s perfektním programem PoiWarner (neznám nic lepšího), který navíc v případě mobilního připojení se umí při každém připojení datově aktualizovat. Řekl bych, že na uvedeném webu poi.cz lze celkem jednoduše zjistit navigace, které lze u nás poměrně jednoduše aktualizovat. Z cizích webů to může být někdy složitější (např. pro i-GO, pokud to má fungovat opravdu dobře, bývá nutná následná úprava, u Dynavixu bez hlubších znalostí zpracování dat je to nemožné, atd.). spinning smiley sticking its tongue out

EDIT:
to Modena:
a zese jsem druhej...smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (24. 04. 2008 22:12).
Re: Navigace
25. 04. 2008 08:20
Modena, Prof. Klaus - děkuji moc za reakci. Na ty rychlostní kamery mě dokáže upozornit i ten můj Wayfinder, mně šlo v tom dotazu spíš o informaci, zda se některá navigace dokáže chovat i jako antiradar, tj. upozornit na momentální polohu mobilního radaru. Ještě jednou děkuji a jdu prostudovat odkazy
Re: Navigace
25. 04. 2008 08:51
Ještě bych měla jeden konkretní dotaz - má někdo zkušenost s navigací MIO Moov 360 Europe? Má kromě silničních map i turistické? Zatím se mi nedaří k ní najít podrobnější informace
avatar Re: Navigace
25. 04. 2008 09:10
Gino,
stávající Mia pracují se jádrem softu a daty i-GO. Došlo k nějakým majetkovým rošádám jejich výsledkem je to, že Mio přestává s i-GO spolupracovat a vyjíždí s novým softem blíže tady. Řekl bych, že netřeba se dané navigace bát, jenom nevím, jak s daty. Kouzlo i-Ga a jeho klonů vč. Mio bylo to, že jede na mapách TeleAtlas a ve státech, kde tyto nejsou nic moc a jsou národní dodavatelé s mapami lepšími, bere ty. Týká se to mimochodem i našeho Chorvatska. Tuším, že toto končí a mapa TA v HR, nic moc. To už rovnou můžeš jít do Velkého Tomíka, současného majitele TeleAtlasu, což může být jakousi zárukou. Nevěřím tomu, že TT svému rivalovi bude dávat to nejposlednější a ještě za hubičku…. spinning smiley sticking its tongue out

EDIT:
sorry, práce kvapná...., měl jsem strach, aby mě Modena opět nepředstihl, být dvojka není moc příjemné. Tedy, to o mapách HR apod. beru zpět. Národní dodavatelé lepších map než je TA pokračují i u nového Mia. Tedy, řekl bych, danou navigaci lze jen doporučit.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (25. 04. 2008 09:54).
avatar Re: Navigace
25. 04. 2008 10:13
Gina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Modena, Prof. Klaus - děkuji moc za reakci. Na ty
> rychlostní kamery mě dokáže upozornit i ten můj
> Wayfinder, mně šlo v tom dotazu spíš o informaci,
> zda se některá navigace dokáže chovat i jako
> antiradar, tj. upozornit na momentální polohu
> mobilního radaru. Ještě jednou děkuji a jdu
> prostudovat odkazy

Gina-Koupil jsem Navigon 7110 a jsem spokojen.Na trhu je ale hodně navigací a je těžké si vybrat.smiling smiley


[www.megaobchod.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.