Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Tom
Re: Navigace
07. 04. 2008 16:41
Tak jsem minulý týden udělal rozhodnutí. Pojedeme začátkem prázdnin na 12-ti denní výlet po Ilálii ( Chorvatsko samo taky, ale až v v Srpnu).
Jak jsem psal nahrál jsem do E51 Tomíka. Ale pod vlivem těchto diskuzí, jsem ještě zakoupil Garmina 250W.Aby toho nebylo dost, tak měl Microsoft akci - za licence navigaci. A přišla mi prima malá MIO H610. Moje auto teď vypadá jako auto navigačního úchyla smiling smiley Začalo mi to bavit. O víkendu jsem zapnul všechny tři ( vypl jsem zvuk... bo to bylo řečí :-)) A světe div se, ale byly i 2 případy, kdy mi každá hnala jinudy při zapnuté nejrychlejší trase. Najel jsem cca 150KM po východních čechách. A jaké bylo shrnutí? Garmin byl super na Topo 1.20 a ukazoval trasu kudy standardně jezdím.Mám nové aktualizace velkých měst, tak to protáhnu po Praze uličkama a uvidím. Podklad MIO je také výtečný. TomTom zaostával, asi mám starší mapový podklady...
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 17:06
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TomTom zaostával, asi mám starší mapový podklady...
----------------------------------------------------
ne, ne, jedná se o vlastnost Velkého Tomíka. Prostě má tak postavený algoritmus, že výpočet trasy není vždy ideální, je tím známý. Ale, co je ideální...... Jistý ale je, že do cíle Tě dovede poměrně spolehlivě, stejně jako jiné softy. Jenom v tom HR to není vždy na 100%. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 17:20
Pane prof.co mohu očekávat od navig.zn Sony?Jedná se o model NV-U73TC.Ještě tuto zvažuji.Děkuji za odpověď.
Radomír
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 17:31
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já si koupil Mio C520 (jak už jsem psal dříve) a
> vyhovuje mi dokonale. Jen stále nemohu sehnat mapu
> Slovinska. Ne že by na netu nebyly, ale nejdou mi
> nainstalova. Většinou jsou pro jiný model Mio.
> Není to nic důležitého, ale kdyby ji někdo měl....
> tak bych byl rád za pomoc.smiling smiley

Ozvi se mi na SZ - to je zcela nepatrný problém a můžeme ho vyřešit až tak, že Ti nebude chybět ani jeden stát Evropy !smileys with beer
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 17:47
Radomíre,pro jakou navigaci se rozhodneš je jen a jen tvoje věc.Nejdůležitější,ale na tom výběru bude to,aby jsi měl možnost do budoucna aktualizovat mapy.Kamarád si v Makru zakoupil navigaci Myguide,ale bohužel nemůžeme sehnat někoho kdo je schopen nahrát do tohoto přístroje nové mapy.Jaksi tato firma moc přívětivá k zákazníkům asi není.Naproti tomu já jsem si zakoupil Mio 710,což je v podstatě funkčně a vzhledově dvojče,ale já po přečtení několika fór o této navigaci si tam nahrávám co chci a mám ty nejnovější mapy vždy k dispozici.Znám v podstatě většinu navigačních softů co jsou,kromě Garmina.Mám možnost jezdit podle TomToma,Mia,iGA,Navigonu,SmardMaps a dokonce mám i ViaGPS Cardinale pro HR.Mohu si tedy vybírat a nakonec jsem si nechal iGO /Mio/ a věnuji se teď převážně jen tomuto softu.Odzkoušen mám i nejnovější výkřik a to iGO 8 v 3D navigaci.Tak ti nakonec přeji šťastnou volbu,která je jen a jen na tobě.

Ještě jedena prosba pro odborníky,nemá někdo návod jak aktualizovat mapy do navigace Myguide 3000GO,potřebuji pomoc moc a moc dobrému kamarádovi.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 18:31
tvsat
Mám Navigon 7110 a mám s ním takový problém.Můžu zadat jakoukoli trasu a navádí mě i na polní cesty.Je to normální a nemáš nějaké zkušenosti?
Re: Navigace
07. 04. 2008 19:45
Radomír - Hope mi říkají všichni tady, proč by mi to mnělo vadit? Záleží i na tónu a ten je OK. grinning smiley
Vyčlenil jsem si na to max. 10,0 tis. Kč i s mapama, to je jeden limit. Další je jednoduché ovládání (nejsem PC machr), takže asi padá PDA (sorry Profesore, vím je to tvůj favorit). A jasně - co největší obrazovka (zase padá PDA). Takže mám tyto favority - TomTom - [www.aaanavigace.cz] , velkou obrazovku má i tento Panasonic [www.aaanavigace.cz] . Pak se mi celkem zamlouvá Garmin - [www.aaanavigace.cz] . Oba posledně jmenovaní mají výhodu (pokud jsem četl dobře), že mapy jsou na SD kartě, to znamená, že je můžu vyměnit podle potřeby a mají ČR turistiku. Co vy na to (Radomír, Europe, atd.)?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
07. 04. 2008 20:39
No ak sa mozem pripojit, nechcem ti nieco vnucovat ale skus si kuknut toto MIO
podla mna je to vyborny pomer cena-vykon lebo je nabity vsetkymi novymi vychytavkami a mapy od MioMaps a iGO su celkove velmi dobre hodnotene nielen co sa tyka vychodnej ale aj zapadnej europy
Re: Navigace
07. 04. 2008 20:47
MS - díky, to je fakt náhoda, že právě si dělám porovnávací EXCELovou tabulku (na ty jsem ujetej zase já) a v porovnání srovnatelné produkty MIO, TT, GARMIN a PANASONIC vychází tohle tvoje MIO nejlépe ve váze, výdrži (prý až 510 min.), má turistické mapy (použil bych to u nás na kolo). Jen nemá proti GARMIN Nüvi 760 GPS mapy USA a Kanady. Snad půjdou příští rok dokoupit na SD kartě? Jinak ve všech ostatních technických parametrech jsou všechny stejné. Asi přistoupím k fázi 2 výběru - pokusím se někde vybrané modely ošahat.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 21:03
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pane prof.co mohu očekávat od navig.zn Sony?Jedn se o model NV-U73TC.Ještě tuto zvažuji.Děkuji za odpověď.
> Radomír
----------------------------------------------------------
Radomíre, v podstatě totéž, co jsem psal Hopkirkovi ohledně Panasonicu. Dobrá navigace s klonem softu Navigon a s mapami Navteq. A to je problém, dané mapy, a to i v poslední verzi, jsou v ČR v podstatě nevyhovující. Mnohé nově zahrnuté komunikace nemají určenou kategorizaci, tedy systém neví, zda se jedná o silnici 1. třídy nebo o polní cestu s problémy, které na této stránce opakovaně popisuje v dotazu Pavel.R (opakovaně z důvodu, že se již na totéž ptal na str. 11 a odpověď dostal – asi jí nevěří), v menších městech nejsou popsány jednosměrky, pěší zóny apod.
Tedy pro cesty u nás jsou jistě vhodnější přístroje a pro cestu do HR to není ani náhodou (na západ a jih od Rozvadova je ale Navigon a jeho klony snad nejlepší volbou...). V neposlední řadě bych problém viděl i v nutné aktualizaci map. tvsat má v tomto směru pravdu pravdoucí, chce to přístroj s reálnou možností jejich aktualizace. Já dodávám, je jedno, zda za peníze, či jinak. Ale hlavně, aby ta možnost byla.

to Hopkirk:
Garmin
avatar Re: Navigace
07. 04. 2008 23:46
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radomír - Hope mi říkají všichni tady, proč by mi
> to mnělo vadit? Záleží i na tónu a ten je OK. grinning smiley
> Vyčlenil jsem si na to max. 10,0 tis. Kč i s
> mapama, to je jeden limit. Další je jednoduché
> ovládání (nejsem PC machr), takže asi padá PDA
> (sorry Profesore, vím je to tvůj favorit). A jasně
> - co největší obrazovka (zase padá PDA). Takže mám
> tyto favority - TomTom -
> [www.aaanavigace.cz]-
> navigace-do-auta/tomtom-go-920-t-go920-t-gps-navig
> ace , velkou obrazovku má i tento Panasonic
> [www.aaanavigace.cz]-
> navigace-do-auta/panasonic-cn-gp50n-strada-gps-nav
> igace . Pak se mi celkem zamlouvá Garmin -
> [www.aaanavigace.cz]-
> navigace-do-auta/garmin-nuvi-760-gps-navigace .
> Oba posledně jmenovaní mají výhodu (pokud jsem
> četl dobře), že mapy jsou na SD kartě, to znamená,
> že je můžu vyměnit podle potřeby a mají ČR
> turistiku. Co vy na to (Radomír, Europe, atd.)?

Nemyslím si, že mapové podklady Navteq jsou pro země EE nějakou výhodou (Panasonic, SONY - obě navíc zatím nelze odemknout), protože jsou zoufale nepřesné (když vůbec mapy pro daný stát jsou).
Mapy na SD kartě také nejsou zrovna výhodou, naopak čím větší je HW úložiště (HDD) samotné navigace, tím více map se Ti tam vejde a na SD potom můžeš mít např. mapy pro OziExplorer, TOPO ČR a pod., třeba i videa, e-book, fotky, muziku, prostě co je libo a to můžeš i měnit dle libovůle pouhým zasunutím SD.
Jak radil pan profesor, důležité (né li nejdůležitější) je pro PNA také to, jestli lze v současnosti SW odemknout danou navigaci, či nikoliv - v tomto je zatím asi MIO komunita nejdál), protože z toho odemknutí se Ti i s obyčejnou PNA otevírá PDA svět a to není vůbec k zahození, tomu věř !smoking smileysmileys with beer
Re: Navigace
08. 04. 2008 07:20
Dle tohoto mega-testu [navigovat.mobilmania.cz] mapy v Garminu (Navtec) taky nevyšly moc dobře !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 09:47
Hopkirku,
ano, mluvíme furt o jedněch mapách Navteq, které jsou použity v různých navigačních softech a v různých krabičkách od různých výrobců. A o tom to je – různí výrobci – různý přístup. Konkrétně řešení u Garminu umožňuje více vrstev map, takže k mapě od Navtequ si můžeš přidat třeba výběr z mapy AdriaRoute (obě mapy spolupracují) a máš HR v ideální podrobnosti (mimochodem téměř stejné jako i-go/Mio). Přidáš mapu ČR Atlas 10R a máš dtto v ČR atd. Akorát budeš mít omezení, že lokalizační tabulky TMC Ti tyto přidané vrstvy nepokryjí. Žádná škoda, u nás zatím se stejně jedná vesměs o zprávy zmatečné a v HR snad ani ještě nevědí, že něco takového existuje a D a A je pokryto.
Aby nedošlo k nedorozumění, já Ti Garmin nevnucuji, můj názor je stále stejný – výkonné PDA a na něm x navigačních softů a ty střídat podle momentální situace tak, abych z toho „vytřískal“ maximum. Nehledě na to, že když za rok přijdou marťani s novou super marťanskou navigací, žádný problém, nahraji a jedu. A Modena Ti nabízí obdobu založenou na PNA. V opačném případě budeš neustále odkázán na jednoho výrobce a na to, co Ti laskavě poskytne a přístup vesměs všech je ten, že Ty jsi svou vlasteneckou povinnost splnil převodem ze svého účtu a více jej zajímáš až zase před dalším převodem. Mezitím jsi nezajímavý hmyz a tento přístup je vlastní všech výrobců, akorát někteří to dávají víc najevo a někteří míň.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (08. 04. 2008 09:49).
Re: Navigace
08. 04. 2008 10:46
Profesore, ty mně snad na to PDA (PNA) snad přesvědčíš. Ale protože jsem u PC pouze uživatel SW, co je přesně PDA a co PNA? A v případě varianty PDA (PNA), jaký by si mi doporučil (co největší obrazovku)? Já se naotravuju viď, sorry, ale nikdy nejsem do ničeho hrrr. Díky.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 11:43
Pokud PDA nevyužiješ i pro jeho jiné funkce, než je navigace, nešel bych do něj. Radši vezmi jednoúčelovou navigaci s dobrou možností aktualizace map, budeš to mít napořád a budeš spokojenej.
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 13:01
Hopkirku,
Ty mě ale trénuješ. Takže zjednodušeně.

PDA – kapesní počítač, má různé operační systémy. Nás bude zajímat platforma Windows Mobile. Aktuální verze je 6.1. Pracují v něm různé aplikace, některé jsou „zadrátované“ (Excel, Word, Outlook, presentace….atd, mnohé navíc můžeš synchronizovat s PC – tedy, co máš na PC, máš i na PDA), některé si můžeš nahrát (např. i navigační softy). Spojení s okolím bývá infračervené, Bluetooth, v poslední době začíná být standardem i WiFi. A právě toto začíná být zajímavé, je čím dál více kaváren, hotelů, ale venku i benzinových pump je s volným přístupem. Tím pádem s volným přístupem k internetu se vším všudy. U prostého PDA použitého k navigaci je pak nutné mít externí GPS přijímač.

PDA může pak mít GSM část, pak se jedná o PDA komunikátor, či-li PDA + mobil dohromady. Kromě vlastních mobilních funkcí máš pak další možnost mobilního připojení k internetu. U nás s datovým paušálem perfektní, venku – drahá sranda ale pak nejsi odkázaný jen na volné WiFi… Nevýhoda, bývá to větší než současné mobily….
Další variantou jsou PDA s GPS modulem. Odpadá pak péče o samostatný GPS přijímač.
Konečnou a vrcholnou variantou je PDA+komunikátor (mobil)+GPS přijímač, tedy, vše v jednom

PNA je v podstatě PDA + GPS, jehož operační systém a hlavně „zadrátované aplikace“ bývají „ošizené“. Jinak řečeno, bývá tam jen to, co slouží k dané jednoúčelovosti., v našem případě k navigování + něco k oblbování veřejnosti (vrchol je zpětná kamera). To celé je zamčeno a bývá obslužný soft, který to umí obhospodařovat. Pochopitelně jenom to, co Ti výrobce povolí. Výhoda bývá to, že je to jako celek vyvážené k dokonalému splnění daných funkcí, v našem případě užití softu XY. No a když se toto PNA odemkne pomocí cracku, rázem z toho je „ošizené PDA“+GPS. Většinou však daná odemknutá jednoúčelovka „cizí“ softy taky s přehledem zvládne. Dále u PNA bývá vyřešen stojánek nebo držák do auta, což u PDA se musí většinou přikoupit.

Z hlediska parametrů se domnívám, že v současné době, pokud to má sloužit i k navigaci, nemá cenu chodit na zařízení, které mají menší RAM než 128 MB a které nemají čtečku SDHC. PDA mají obecně obrazovky velikosti 3,5", vrchol je 4" v VGA rozlišení s tím, že obecně se můžou používat jak na stojato, tak i na ležato.
Pokud se jedná o PDA + komunikátor, jedná se většinou o 2,8" obrazovku. Pravda, na můj vkus je poměrně malá, ale znám hodně lidí s tím jezdících. A spokojených.
PNA pak jsou vesměs na ležato s velikostí 4" až ….
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 13:06
Ještě bych doplnil, že už existují zařízení PDA+GSM+GPRS+EDGE+GPS+2Mp fotoaparát v ceně okol 8 tis.. CZK. No nekupte to.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luděk (08. 04. 2008 13:07).
Re: Navigace
08. 04. 2008 13:36
Díky Profesore, ale já že tě trénuju? Teď si mi pěkně zamotal šišku!!! grinning smiley Ale je mi jasné, že PDA nepotřebuju. Budu opravdu volit mezi PNA a klasikckou jednoúčelovou navigací. Pokusím se dát si "voraz", přežvíkat a strávit vaše informace a dobré rady. Jak říkám - radši dvakrát měřím ... Děkuju a doufám, že tyto informace se hodí více fóristům - viz návštěvnost tohoto vlákna - cca 22,5 tis. lidí !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
08. 04. 2008 13:59
to Radomir : ja si koupil HTC je to mobil-navigace-wifi klient na připojeni na inet je pravda že cena pod 15 tis je docela dost ale mužeš si tam nahrat jaky navigační software chceš protože to je něco jako male PC funguje to pod Windows mobile 6(něco jako jsou Windowsy XP akorat pro mobil)..... TOMA nebo IGO ja osobně používám IGO 6+ a je to super věcička kam se hrabe TOM ktereho ma kolega v praci a neni moc spokojen hlavně co se tyče zahraničnich map a podobně IGO ma tady docela velikou podporu tim padem je zajištěn dostatečny přisun map a jinych podkladu...-)))
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 14:43
Děkuji vám všem za užitečné rady.Celé jsem to dal do kupy a hlavně si promyslel KAM nejčastěji jezdím a samo kde nejvíce bloudím.Podle toho jsem se rozhodl.Také se musím přiznat,že nevládnu toliko tech.jakou je PDA a podobně.Bude mi vyhovovat jednoduchost,snadné ovl.,velká obrazovka,příjemná navig.mluva,proto jsem se rozhodl a objednal TOMTOM XL s RDS,no a uvidím.Ještě jsem zvažoval Mio 520 ale prostě mi nesedělo,neumím to popsat ale Tom byl můj favorit od začátku,tak ho zkusím-tu navigaci jasné-to byl žert.Tak přesto ještě jednou děkuji za velice užitečné rady.Zdravím Radomír
smileys with beer
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 15:29
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děkuju a doufám, že tyto informace se hodí více fóristům - viz návštěvnost tohoto vlákna - cca 22,5 tis. lidí !!!
------------------------------------------------------
jenom, aby nešlo o 22,5 tis vegetariánů v masně spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
08. 04. 2008 16:02
To snad ne, sačili 2-3 a jak to dopadlo! Radomír - gratuluju k rozhodnutí, já nejsem tak rychlý, ale dám vědět, jak to dopadne.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
08. 04. 2008 17:13
Ahoj všichni ,

Já mám PDA HTC (Artemis) s Tomíkem a šlape fajn.
Mám ho asi již rok a mohu doporučit , sice je vybaven slabším procesorem ale "zvládá" vše co by měl. (netechnoid) smiling smiley
Jen co mě trochu péruje je spotřeba (GPS,WIFI) , jinak je v něm modul Sirf a citlivost mooooc dobrá,až na ty podklady Navigator 6 - ty jsou trochu slabší ale Jak se říká z místa A do místa B v pohodě..smileys with beer
+ občas při GPSování vypadne gsm ale to není taková tragédie,mám voce mobilů smoking smiley
Tenkrát jsem ho kupoval za moc peněz ale teď to padlo tak si myslím že se dá slušně pořídit !
Ať žije HVAR hot smiley
Re: Navigace
08. 04. 2008 19:39
Prof. Klaus - vidím, že máte o navigacích velmi slušný přehled a Vaše rady jsou k nezaplacení. Znáte navigaci Wayfinder pro OS Symbian v mobilech?
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 21:50
Gina:
nevím jaký mám, či nemám přehled, ale vím, že s navigací Wayfinder nemám žádné zkušenosti. Je to možná škoda, protože cítím, že základ této navigace nejspíš bude korespondovat s osobní navigací v budoucnu. Na rozdíl od jiných softů, kdy si všichni uživatelé musí udržovat pokud možno data v aktuálním stavu, nejlépe i zemí, kam se v životě nedostanou, toto za ně dělá nějaké centrum a uživatel pak načítá absolutně aktualizovaná a konkrétně potřebná data nejčastěji mobilním datovým přenosem. Pochopitelně při datovém paušálu, proč ne, ale účet při roamingu bych vidět nechtěl. I když nejsem zastáncem navigace pomocí mobilu věřím, že je jistý okruh příležitostných uživatelů, kterým naopak může vyhovovat a jisté omezení komfortu při ovládání je jim jedno. Věřím však, že např. TT, ale zejména Garmin Mobile XT jim poslouží lépe. A to už nemluvím o dodatkových navigačních funkcích, jako např. upozorňování na radary, nebezpečná místa apod. Oba jmenované softy toto mají, kdežto Wayfinder, pokud vím, nikoliv. V neposlední řadě daný soft jede zásadně na mapách TeleAtlas, které v námi preferovaných destinací, nejsou nic moc. Stejně pokud vím, to funguje jen v západní Evropě, u nás a v SK, takže pro HR nula.
Blíže v danému softu např. zde



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (08. 04. 2008 21:51).
Re: Navigace
08. 04. 2008 22:09
Souhlasím s tím, že používá mapy TeleAtlas, měla jsem ji k mobilu jaksi navíc, ale vadí mi, že v mapách není Chorvatsko, navíc si musíš vybrat okruh map k instalaci, takže i to málo co nabízí, se ořeže a v neposlední řadě mi vadí připojování se k internetu, přestože mapy má předinstalované na kartě. Upozorňování na radary to má. Komfort omezený moc není, mám dotykový displej. V Česku to nevadí, ale to zahraničí. Bohužel, odstavit od netu to nejde, to mám zjištěno. Minulý týden jsme byli na skok v Itálii, klient používal Mio , a pracovala skvěle, takže další bod proti navigaci Wayfinder, byť plně funkční navigace v mobilu bez připojování se k netu, by mohla být velmi zajímavá. Uvažuji o doinstalování TomTom Navigator, ale zvažuji, zda nebude lepší jednoúčelová navigace, např to již zmiňované Mio. I proto je pro mě toto vlákno velmi přínosné.
Děkuji za reakci.
avatar Re: Navigace
08. 04. 2008 22:21
Mio se v současné době odklání od i-GO. Z tohoto důvodu bych doporučoval s nákupem jednoúčelovky Mio vyčkat. Cítím v zemích jako je např. HR možné problémy s daty. Naopak, i když jsem v podstatě odpůrcem navigace v mobilu, pro příležitostné užití, proč ne? Ale vzhledem k tomu, že zájmová země je asi taky HR bych spíš doporučoval ten Garmin Mobile XT. Měl jsem jej na PDA, dobrý a od lidí, co jej mají na mobilu slyším jen chválu.
Re: Navigace
08. 04. 2008 22:30
Díky, pohledám si bližší informace ke Garmin Mobile XT,zejména zda je schopna fungovat při Symbianu, v konkretním MT, nemám OS Mobile.
Re: Navigace
09. 04. 2008 14:07
Přesně jak říká Prof.Klaus MIO nepodporuje to nejlepši co dle meho nazoru v navigačnim softu existuje a to je IGO...tak že pokud mužu radit spiše než něco koupiš se zeptej jestli ti tam IGO pojede teda pokud ho chceš použivat ja ho ztahl z inetu za par minut a za dalšich par¨minut jsem měl mapy cele evropy a když bude třeba i Ameriky...včetně ruznych POI informaci(kde je restaurace¨,kino,kavarna,divadlo,benzinka atd.)ještě před dovolenou si ztahnu nejnovějši mapy statu přes ktere do HR pojedu a neni co řešit....je to suer podrobne prostě se to musi zažit....-)))Určitě bych nešel do MIO at je jakykoli¨v typ..pač tam ti pojede jen TOM TOM soft....a jemu podobne paskvily.-)))
A proč jsem odpurcem jen navigaci ?Protože lepši PDA vam funguje jako všechno dohromady a nemusite mit po kapsach ruzne dalši přistroje.Ja jsme zastance raději jeden přistroj a pořadny než 3 pruměrne..-)))



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bomber666 (09. 04. 2008 14:10).
avatar Re: Navigace
09. 04. 2008 17:57
Proč by v Miu nejelo iGO ?? Vždyť poslední Mio 520 a 720 s displejem 16 : 9 mají prakticky skin,který se nahrává jako upravený pro iGO pod pracovním názvem Riks.Osobně v současné době mám verzi Mia 710 a mám tam mimo Miomaps 3.2 i iGO 8,samozřejmě demo.Ostrá zatím není.Odemčení a proměna v PDA je jednoduchá během pár minut.Mám tam prakticky celý svět a není problém dát tam cokoliv v četně té Ameriky.NO PROBLEM.Samozřejmě mám i PDA,ale již ho mám na navigaci odstavené,starší "dědeček" Acer n35,ale zatím slouží,zakoupen tehdy,když byla navigace ještě v plenkách.Můj osobní názor je ten,že vzhledem k jednoduchosti odemčení Mia je právě tento pro navigaci velice výhodný.Některé "jednoúčelové" navigační přístroje se nedají odemknout zatím vůbec.Tam je pak ten problém aktualizovat si další mapy.U Mia toto nehrozí.Pokud bude žít iGO tak bude žít i Mio.Nikomu,ale tento názor nevnucuji a ani nehodlám nikomu jeho vyvracet.Kdyby všichni šahali po jednom tak by ti ostatní museli jít do kytiček thumbs down.Pokud je výběr je jen dobře a konkurence prospívá jen a jen nám "UŽIVATELUM". thumbs up

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.