Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
29. 03. 2008 16:43
Když dáš do GOOGLU "plánovač tras", tak ti jich vyjede přehršel.
např.skoda_auto
Re: Navigace
29. 03. 2008 17:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:43).
Re: Navigace
29. 03. 2008 17:58
Plánovač trasy je velmi slušný zde [bec%20Praha%3ELinz%3Eobec%20Dubrovnik,%20Chorvatsko" rel="nofollow">www.mapy.cz] . Zadal jsem Praha - Dubrovník přes Linz (asi tak letos v červnu pojedu) a nemá problém. Dokonce mi to hodilo na dálnici hned za Maceljem a s úsekem až do Šestanovace to taky počítá. A je to česky !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 18:59
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jako greenhorn bych tedy uvítal radu na navigaci do auta :
> 1 - aby nebyla drahá (myšleno tak, že nepotřebuji mobila za 15 tis, když chci jenom telefonovat a posílat SMS...)
> 2 - prostě bez doplňků jako, handsfree pro telefon, MP3, prohlížeče obrázků, kalkulačky a dalšího balastu...
> 3 - aby měla solidně HR, BiH, Montenegro, Maďary, SLO....
> 4 - aby mi to dobře ukázalo cestu třeba ze Smíchova do Tróje...
> 5 - aby šel dělat za čas upgrade map...
> díky
---------------------------------
no jelimane, zaznělo tady poměrně dost polopravd a demagogií. Aby se to nepletlo, dovolil jsem si Tvé dotazy očíslovat. Tedy:

1. Levnou navigaci (jednoúčelovou) s dobrým softem a dobře použitelnou na všechny světové strany od CZ, navíc s aktuálními mapami sice hledat můžeš, ale zatím ještě nenajdeš. Pokud nechceš mobila za 15 tis. a mít všechno pohromadě, je řešením PDA za cca 8 tis. + si stáhnout z netu x navigačních aplikací.
2. Tomuto požadavku vyhovuje pouze a jedině jednoúčelovky založené jako klon softu pro PDA – i-GO (Mio apod.). Další, ale drahou variantou je Garmin. Všechno ostatní je v Tebou jmenovaných státech nepoužitelný póvl. Takže jedinci, kteří pro tyto státy jsou schopni Ti vnucovat např. TomTom jsou buďto srandisti anebo záškodníci.
3. Ukážou všechny softy, které jsou u nás k dostání. Tedy kromě jmenovaných (včetně TT) i jednoúčelovka od Dynavixu, ale i Navigonu.
4. V podstatě všechny jmenované dělají update dat, pokud jde o ten „taky koupený“, tedy přes net ukradený, tak až na Dynavix všechen

jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mapové pokrytí : Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Estonskoy
> (CZ 100%, Hu 100%, PL 51,9%, SK 40,1%, Croatia 49%, Slovenia 42,6%, Latvia 62,8%, Lithuania 100%, Estonia 71,5%)
> co jsou to ty procenta u mapových podkladů?
------------------------------------------
pokud se jedná o mapové podklady TeleAtlasu, jedná se o procento pokrytí obyvatelstva. Tedy u takového Chorvatska těch 49% plně stačí hlavní město + x velkých měst a načárat mezi hlavní tahy a je to. Tedy pro navigaci v těchto státech systémem od domu k domu je to akorát mezi těmi velkými města (a to ještě s výhradami), ale mezi např. letovisky v HR a dojezd do nich to není ani náhodou. A to už nemluvím a řešení dopravních problémů na trase. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 20:01
..Hope, p´ěkné...šlo by tam dát více bodů....PŘESsmiling smiley...?
Re: Navigace
29. 03. 2008 20:32
Bessy - nedalo, ale kdych to jóó potřeboval, udělám si víc jednotlivých tras - úseků. Ale stejně v autě není nad dobrý a podrobný atlas (sorry majitelé navigátorů GPS a pod. přístrojů).

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 20:57
to Prof.Klaus
děkuji za lapidární a velmi srozumitelné vysvětlení pro mne a možná i pro někoho dalšího, kdo si GPS navigaci představoval zjednodušeně...
zjistil jsem tedy, že při mých ročních najetých km (častěji Německo a každý rok v létě HR) by pořízení, event cenu lze pominout, znamenalo pouze jistý druh fandovství, které zatím necítím....
syn mne začímá tlačit do geocachingu, tak kbyby bylo zle tak bych Tě kontaktoval....
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 21:06
...Hope, je to tak jak říkáš....a velmi pohotové, díky...i na tu možnost jsem myslel...potvrzeno...smiling smiley
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 22:42
Dnes byla na návštěvě dcera, tak jsem se jí zeptala: Jakou máš navigaci? Tvářila jsem se u té otázky díky některým znalcům tady z fóra tak nějak chytře, oduševněle , skoro profesionálně. Vykulila na mě oči, a řekla, že neví, že už to bylo součástí auta. Následovala má další otázka: Kdy ji využíváš? Říkala, že ve větších městech při hledání konkrétního místa, výjimečně pro upřesnění trasy. A tak zase vím, že nic nevím.........tudíž jsem usoudila, že s výjimkou osob, které se tím hlouběji zabývají - Profesor, Modena a další.....by to byl pro mě zatím nejistý "sluha", a náročný a nevyzpytatelný "pán".
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 14:07
Rero
Tak ta Tvoje dcerka Tě dostala, že ? grinning smileysmileys with beer
My jsme tu s panem profesorem přirozeně vynechali jednu z jednoznačných voleb - pevnou navigaci v autě !
Je to myslím - ve srovnání s přenosnou navigací ta nejméně upgratovatelná volba, ale má tu výhodu, že ve všech případech ztráty signálu (tunel atd.) je informačně spojená s počítačem auta a "naviguje"bez přerušení "odezíráním z rychlosti vozu (i tohle ale nové PNA zvládají) a dokáže i jiné věci - funguje jako palubní informační a řídící displej celého vozu, spoustu dalších věcí ale naopak nezvládá. Já jsem k Alfě dostal CD s I,D,Benelux a CR, kdybych chtěl cokoliv jiného - smůla a navíc update map je nula . . . Řešil jsem to tedy nákupem MIO 520t+.

Jinak zde spousta z vás uvádíte mobil se Symbianem, nicméně kdo z vás přítomných by chtěl cca 10 hod. čučet na displej cca 5x7cm ? Já tedy né ! To už raději koupit za stejné peníze PDA s podstatně větší obrazovkou a 20x větší výbavou.smoking smiley
Re: Navigace
30. 03. 2008 17:27
Co to znamená upgrate?grinning smileythumbs up smiley
Zaplať a jeď!
Re: Navigace
30. 03. 2008 17:42
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Jinak zde spousta z vás uvádíte mobil se
> Symbianem, nicméně kdo z vás přítomných by chtěl
> cca 10 hod. čučet na displej cca 5x7cm ? Já tedy
> né ! To už raději koupit za stejné peníze PDA s
> podstatně větší obrazovkou a 20x větší
> výbavou.smoking smiley


Ať máš v autě jakoukoliv navigaci, nebo žádnou, stejně budeš koukat na prdel auta popojíždějícího v koloně před tebou. Navigace do Chorvatska je naprostá zbytečnost.

Raději vem v Chorvatsku rodinu na pořádné jídlo a dětem kup zmrzlinu! A nevyhazuj peníze za blbosti, které nepotřebuješ.
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 17:45
smejkali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co to znamená upgrate?grinning smileythumbs up smiley
aktualizace spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
30. 03. 2008 20:04
A upgrade??grinning smileythumbs up smiley
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 20:53
smejkali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A upgrade??grinning smileythumbs up smiley

To je jen anglicky české upgrate yawning smiley.
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 20:55
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> smejkali napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A upgrade??grinning smileythumbs up smiley
>
To je jen anglicky české upgrate yawning smiley. Pro zajímavost rusky je to upgratě.

Kurňa začíná se mi to nějak množit, jak ty dělníci v dole. A to jsem stopro zmáčkl tlačítko upravit.hot smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Luděk (30. 03. 2008 20:57).
Re: Navigace
30. 03. 2008 21:00
Nemohl bys to napsat azbukou, nebo radši Modena, ten si hraje na mrtvého brouka nebo cothumbs upgrinning smileythumbs up smiley
Re: Navigace
30. 03. 2008 21:07
Ale von asi bude našrot a potřeboval by upgratovatgrinning smileythumbs up smiley
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 21:21
> Jinak zde spousta z vás uvádíte mobil se
> Symbianem, nicméně kdo z vás přítomných by chtěl
> cca 10 hod. čučet na displej cca 5x7cm ? Já tedy
> né ! To už raději koupit za stejné peníze PDA s
> podstatně větší obrazovkou a 20x větší
> výbavou.smoking smiley

Já teda na displej moc nekoukám. Mám v uchu bluetooth sluchátko a Miroslav mi do něj napovídá kudy jet. Neruší to managelku, která je na něj alergická. Na to malé procento křižovatek kdy pan Miroslav mlčí a které se projíždí po hlavní stačí jedno mrknutí oka. A kdybych navigaci používal jako itinerář, projížděl levá sto pravá padesát horizont dvěstě, tak skončím v pankejtu. Když už tak zpětnou projekci na sklo tak jak to má například BMV. To je opravdu vychytávka. Nikomu to ale nevnucuju jako to jediné možné. Je to jen jedna z alternativ.
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 22:20
smejkali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co to znamená upgrate?grinning smileythumbs up smiley

Koukám, že jsi začal být v mém případě citlivý na překlepy, že ?eye popping smiley
OK, máš recht - samozřejmě upgrade je správně - spokojen ?
Zas ale nemám problém se shodou podmětu s přísudkem a příčestím minulým, tak vychladni, nebo sem hodím pár tvích cytátú . . . thumbs up smiley
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 22:23
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Raději vem v Chorvatsku rodinu na pořádné jídlo a
> dětem kup zmrzlinu! A nevyhazuj peníze za blbosti,
> které nepotřebuješ.

Ano, děkuji za Tvou nezištnou radu, kamarád v nouzi se vždy pozná !
Ale neboj - ještě mi něco zbylo . . . smoking smiley
avatar Re: Navigace
30. 03. 2008 22:32
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já teda na displej moc nekoukám. Mám v uchu
> bluetooth sluchátko a Miroslav mi do něj napovídá
> kudy jet. Neruší to managelku, která je na něj
> alergická. Na to malé procento křižovatek kdy pan
> Miroslav mlčí a které se projíždí po hlavní stačí
> jedno mrknutí oka. A kdybych navigaci používal
> jako itinerář, projížděl levá sto pravá padesát
> horizont dvěstě, tak skončím v pankejtu. Když už
> tak zpětnou projekci na sklo tak jak to má
> například BMV. To je opravdu vychytávka. Nikomu to
> ale nevnucuju jako to jediné možné. Je to jen
> jedna z alternativ.

Já mám displej navigace v zorném úhlu, takže je nepřehlédnutelná a nevadí mi - hlavně sleduji to nejdůležitější a tím není kam odbočit, ale radary . Máš možná pravdu v tom, že když na navigaci někdo bude koukat vytrvale, zboří auto v nejbližším pangejtu !grinning smiley
Co je největší chyba všech těchto zařízení včetně infirmačních panelů aut je to, že oči neustále musíš přeostřovat a to platí i pro tu projekci BMW. Neskutečně to po několika hodinách unaví . . .
Re: Navigace
30. 03. 2008 22:38
Já spíš navigaci jen poslouchám -mrknu jen občas -nahrál jsem do MIO Jitku,není tak ukecaná
avatar Re: Navigace
31. 03. 2008 00:24
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luděk napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já teda na displej moc nekoukám. Mám v uchu
> > bluetooth sluchátko a Miroslav mi do něj
> napovídá
> > kudy jet. Neruší to managelku, která je na něj
> > alergická. Na to malé procento křižovatek kdy
> pan
> > Miroslav mlčí a které se projíždí po hlavní
> stačí
> > jedno mrknutí oka. A kdybych navigaci používal
> > jako itinerář, projížděl levá sto pravá
> padesát
> > horizont dvěstě, tak skončím v pankejtu. Když
> už
> > tak zpětnou projekci na sklo tak jak to má
> > například BMV. To je opravdu vychytávka. Nikomu
> to
> > ale nevnucuju jako to jediné možné. Je to jen
> > jedna z alternativ.
>
> Já mám displej navigace v zorném úhlu, takže je
> nepřehlédnutelná a nevadí mi - hlavně sleduji to
> nejdůležitější a tím není kam odbočit, ale radary
> . Máš možná pravdu v tom, že když na navigaci
> někdo bude koukat vytrvale, zboří auto v
> nejbližším pangejtu !grinning smiley
> Co je největší chyba všech těchto zařízení včetně
> infirmačních panelů aut je to, že oči neustále
> musíš přeostřovat a to platí i pro tu projekci
> BMW. Neskutečně to po několika hodinách unaví . .
> .

Radary neřeším . Mám na ně nastavený speciální pípnutí 200 m před stanovištěm. Zahouká mi to do ucha a už brzdím. smiling smiley.
Re: Navigace
31. 03. 2008 07:15
používám www.cz.map24.com , trasu si můžeš "projet" na displeji
Re: Navigace
31. 03. 2008 08:23
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> smejkali napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Co to znamená upgrate?grinning smileythumbs up smiley
>
> Koukám, že jsi začal být v mém případě citlivý na
> překlepy, že ?eye popping smiley
> OK, máš recht - samozřejmě upgrade je správně -
> spokojen ?
> Zas ale nemám problém se shodou podmětu s
> přísudkem a příčestím minulým, tak vychladni, nebo
> sem hodím pár tvích cytátú . . . thumbs up smiley


Hlavně vychladni Ty,protože jsi s tím začal Ty a já jsem Ti jenom ukázal že nejsi tak dokonalej jak si myslíš.
A hlavně to Tady neni o nějakým diktátu , Ty příčestí minulé.

A jak píšeš v jednom ze svých příspěvků míliti se je lidskégrinning smileythumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (31. 03. 2008 09:09).
avatar Re: Navigace
31. 03. 2008 09:39
smejkali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hlavně vychladni Ty,protože jsi s tím začal Ty a
> já jsem Ti jenom ukázal že nejsi tak dokonalej jak
> si myslíš.

grinning smiley Ty jsi normální Smeikó Yeshitagrinning smiley
Zabívat se zde na fóru cýlením vihledáváním překlepů a chib druhého, to už není stihomam z uražené ješitnosti, to vypadá jako diagnóza . . .

Asi chceš tedi slišet, že jsi dokonalejší, než já ? eye popping smiley

To výš, že jsi ! O tom žádná ! smoking smiley
Re: Navigace
31. 03. 2008 09:59
jeste rozeberte slovo update a bude to super smileys with beer

pokud pouziju navigacku pouze 5x do roka bohate staci cucet na malej disp. na mobilu
do ktereho jsem si nahral treba tomtoma co resit?? ucel splni
mel jsem celkem tri druhy navigaci(jak SW tak HW),ale vzdy jsem predem pouzil mapu a az pri nutnosti zapl GPS
nakonec jsem zustal u mobilu a takovych jako ja vetsina...tohle by si mel hlavne uvedomit pan.Prof.Klaus
ona teorie je jedna vec a praxe druha... znaješ
avatar Re: Navigace
31. 03. 2008 10:22
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> používám www.cz.map24.com , trasu si můžeš
> "projet" na displeji

sakra, ten router map.24 (kuwa, napsal jsem to správně ?) používám při cestách prstem po mapě často, ale to, že mohu jízdu simulovat "projetím" km po km, jsem se od Míly_N dozvěděl až dnes thumbs up


jinak, boys, přede mnou, klídek a netlačit moc na pilu.... smileys with beer
avatar Re: Navigace
31. 03. 2008 10:30
Rad bych pozadal odborniky o radu, mozna zkusenosti. Mam kombinaci Nokia N73 + GPS + TomTom v6.01 + mapu Eastern Europe_680.1536.
Po CZ jsem s tim zatim spokojeny, ale po precteni par zdejsich nazoru to v HR a BiH nebude asi nic moc. V telefonech se symbianem je jeste moznost pouzit aplikaci GARMIN a ROUTE66. Jak je to s pokrytim a aktualnosti map?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 242
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.