Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
05. 04. 2008 18:11
...já nevím, jestli letos pojedeme, pač jste mě přesvědčili, že to bez navigace nepůjde...smiling smiley
avatar Re: Navigace
05. 04. 2008 18:38
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co by ste páni "P.T. odborníci" (Profesor a spol. - bez ironie) řekli této novince -
> [www.autonavigace.eu] ? Přemýšlel jsem, co ještě nemám a přišel jsem na tuto hračku. Podle popisu je dobrá už920-ka...... Dík.
-----------------------------------------
Jednoduchá otázka, složitější odpověď, ale pokusím se:
Tom Tom je, pokud se nemýlím, nejvíce prodávanou navigací v Evropě. Jisté tedy je, že jejím nákupem nic nezkazíš, nehledě na to, že poslední nové funkce jsou opravdu zajímavé. Jak vypadají poslední mapy, tuším 715… nevím, znám 680 a tam Chorvatsko a okolí není nic moc a pochybuji, pochybuji. Pokud tedy navigaci budeš potřebovat obecně a HR znáš, po tý dálnici tam určitě trefíš…… Pokud ale by jsi ji rád využil i tam, případně spekuloval nad alternativními trasami, poohlídni se jinam. Jistě zajímavý, i když asi dražší je Garmin. Zvaž ještě PDA, či mobilní navigaci. V případě PDA se ještě rozšiřuje nabídka i o i-GO (i když tam se připravuje nová verze 8 a mě je zatím nejasná jejich připravovaná mapová politika).
Obecně je to skoro jako s auty, postupně se jejich užitné hodnoty přibližují a přibližují, a když ti např. někdo tvrdí, že nejlepší je Ford, neznamená to, že je opravdu nejlepší, jenom to, že dotyčný žádný jiný auto nezná….. spinning smiley sticking its tongue out
EDIT: dtto v bleděmodrém na jedince, kteří si dělají nemístnou legraci z věcí, které nepochybně neznají. eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (05. 04. 2008 18:41).
Re: Navigace
05. 04. 2008 20:58
Díky Profesore. Účel a použití navigace by byla v mém případě právě na podrobné navedení ve větších městech nejen HR, ale i CZ a SK, příští rok snad i Kanada a USA. Na dálkové navádění mám (snad ještě funkční) mozek. Na PDA se necítím - chci se uživatelsky naučit jednu navigaci a dost. U TT 920 (930) slibují stejnou podrobnost východu jako západu. Garmin, SONY, Mio i TT mají všechny skoro stejnou grafiku, uživatelské prostředí i nabídku funkcí. Výsledek rychlého průzkumu - čím víc informací, tím víc si připadám jako magor! confused smiley Proto ještě jednou díky Profesore, jsem sám rád zvědav, co si nakonec koupím.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace TOP
05. 04. 2008 21:34
Ahoj všichni,
pěkné téma co je asi tak za naši posilující kačku nejlepší koupě......
Podívejme se na to dvěma pohledy:
-přístroje jako hardware dnes umí dělat Čína také i na kolěně např. ORAVA(v továrnách MIO,Garmin,Navigon,TomTom a další) a všechny celkem fungují.Pokud přestanou fungovat tak je potřeba servis a ten tady má celorepublikově pouze Panasonic pro Stradu a reklamaci uplatní v autorizovaném servisu např. také blondýna s velkýma koz.......
[www.audiocar.cz]

-software jako zpracovatelé map v Evropě jsou dva a to TeleAtlas a Navteq.Jak jistě víte TeleAtlas koupil TomTom a Navteq koupila Nokia.Tradiční výrobci navigací GPS jako třeba Pioneer(používal TeleAtlas) se raději dohodl a nebude nadále nabízet přenosné navigace a do pevných navigací dostane smlouvu na iGo(TelAtlas II).MIO je na tom dost bídně nedostane ani iGo tak testne NavMan.
U Navteq má smlouvy zatím pouze Panasonic a Garmin.

Je nutné reagovat na příspěvek MIO a Chorvatsko.Oficiální výrobek MIO neobsahuje mapy Slovinska a navigovat přes Maďarsko z Prahy do Splitu není zrovna dost optimální trasa a mapy od iGo použité např u MIO 520 mají základ map od TeleAtlas z roku 2006.
Jinak všichni uvedení výrobci při použití map konec roku 2007 mají Chorvatsko celkem dobře udělaný(TomTom,Panasonic,u Garmin se dájí dokoupit Adria mapy).Nokia bude zřejmě finalizovat mapy do své 500 a mob. telefonů.

Dá se přepokládat,že Tomtom jako vlastník TeleAtlas bude preferovat nové mapy pro své výrobky a konkurenčním výrobcům nabídne B-Z.Zřejmě přestanou nabízet Navigator do mob. telefonů(bude mít Nokia).
Výrobci,kteří nemají zajištěné mapy nebudou zřejmě schopni nabídnout aktualizace a .............angry smileythumbs down

thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
Zdevel
Re: Navigace
05. 04. 2008 21:48
Hopkirku nejsi v tom sám. Já podvědomě inklinuji k Miu, nevylučuji TT a mám v tom docela dobrý hokej. Další info: [navigovat.mobilmania.cz]
Re: Navigace
05. 04. 2008 21:57
Díky všem. To jsem rád, že nejsem sám!! Zdevel - po přečtení té recenze v tom mám ještě větší bo.del. confused smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 00:37
Navigace ?!?! Do Chorvatska,kam jedu asi po desátý !!! Blbost !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Oplík (06. 04. 2008 00:39).
Re: Navigace
06. 04. 2008 08:55
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:38).
Re: Navigace
06. 04. 2008 10:13
Oplíku, proč tak zle a vstekle (červeně) ? Jestli jsem ti svými názory ublížil či se tě jen dotknul, hluboce se omlovám. Ale když to čtu (i po sobě), mám vlastně stejný názor !!! Na dálkové jízdy je navigace když ne zbytečná, tak určitě jen pohodlnější volba. Ale neříkej mi, že když jedeš do neznámého většího města (jsou i v HR - Rijeka, Split, Dubrouš), si si ve všem jistý, i když tam jedeš "asi po desátý". Zatím skoro v každém tomto městě jsem mněl větší nebo menší problémy. Takže hledám navigaci s vlastnostmi, které poradí ve městech. Jestli umíš poradit, poraď, jestli ne, nereaguj a jdi třeba do "Za kolik to máte?".

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 10:21
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny co jezdí podle navigace i ty, co
> jezdí podle vlastní hlavy.

Hmm . . . To je dobré heslo - jezdit podle vlastní hlavy . . . Možná podle mapy, pokud nemáš fotograficko-kartografickou geniální paměť, ale podle vlastní hlavy bys dojel tak do vlastního podvědomí/bezvědomí !thumbs up smiley
Ale každému dle jeho libovůle - jak myslíš !drinking smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 10:34
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Oplíku, proč tak zle a vstekle (červeně) ? Jestli
> jsem ti svými názory ublížil či se tě jen dotknul,
> hluboce se omlovám. Ale když to čtu (i po sobě),
> mám vlastně stejný názor !!! Na dálkové jízdy je
> navigace když ne zbytečná, tak určitě jen
> pohodlnější volba. Ale neříkej mi, že když jedeš
> do neznámého většího města (jsou i v HR - Rijeka,
> Split, Dubrouš), si si ve všem jistý, i když tam
> jedeš "asi po desátý". Zatím skoro v každém tomto
> městě jsem mněl větší nebo menší problémy. Takže
> hledám navigaci s vlastnostmi, které poradí ve
> městech. Jestli umíš poradit, poraď, jestli ne,
> nereaguj a jdi třeba do "Za kolik to máte?".


Na tebe už nereaguji delší čas !!
Re: Navigace
06. 04. 2008 10:50
Asi dva měsíce?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 10:53
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fido napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Zdravím všechny co jezdí podle navigace i ty,
> co
> > jezdí podle vlastní hlavy.
>
> Hmm . . . To je dobré heslo - jezdit podle vlastní
> hlavy . . . Možná podle mapy, pokud nemáš
> fotograficko-kartografickou geniální paměť, ale
> podle vlastní hlavy bys dojel tak do vlastního
> podvědomí/bezvědomí !thumbs up smiley
> Ale každému dle jeho libovůle - jak myslíš !drinking smiley

Osobně navigace neuznávám !! Měli jsme jí v autobusu a když se člověk soustředí a hlavně spoléhá na navigaci,už většinou nesleduje směrové značky a poleví v pozornosti. Když nás párkrát navigace nahnala do nově vymyšlených jednosměrek a podobnejch pastí byl velkej problém s busem vycouvat,nebo se otočit.Zejména v úzkých uličkách měst v Itálii,Španělsku,či HR. Staré město v Praze taky fajn.Je opravdu lhůdka když pipka hlásí: " Jeďte sto tři cet metrů rovně" a po dvaceti metrech
jsou před autobusem v ulici zabetonované sloupky.
Zatím jsme vždy i bez navigace dojeli na správné místo.
Tudíž : Kdo je pohodlnej (nebo je schopnej zabloudit i z Prahy do Brna grinning smiley)ať si jezdí podle družice. Já určitě nebudu !!!
Re: Navigace
06. 04. 2008 11:08
Možná to taky bude trochu ve snobizmu,či v potřebě ukázat,že na to mám !?! Je módní,že na čelním okně svítí displej navigace a kdo na ní nemá,tak tam má nalepenej alespoň prázdnej držák grinning smiley
Tohle chlubílkovství je vidět i na kalendáři odjezdů. Osobně znám jednoho člena kterej tam má uvedený žihadlo a při tom v srpnu sedne do své obstarožní feldy a vyrazí opět na Jadran.A těch TDI,HDI,VRC tam je určitě víc.
A teď do mě červeňáci grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 11:13
Kluci, nechcete napsat taky do fóra Kempy, že kempování je vlastně na ho.no? thumbs up smiley Že vás to tak žere?!?! confused smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hopkirk (06. 04. 2008 11:14).
Re: Navigace
06. 04. 2008 11:16
To ne,ale nebýt tebe tak je to tady takové barevně nudné !! smiling smileysmiling smiley Ty tvoje permanentně červené palce to tady krásně rozjasňují !!Prostě jsi zde oblíben !grinning smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 11:24
Mám takovej blbej pocit, že sem lezou lidi, kteří na co nedosáhnou, aspoň poplivou.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 11:28
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kluci, nechcete napsat taky do fóra Kempy, že
> kempování je vlastně na ho.no? thumbs up smiley Že vás to tak
> žere?!?! confused smiley

Ač jsem se zařekl,že také na tebe házím bob,tak jen malé upřesnění: Napsal jsem,že kdo chce jezdit podle družice ať jezdí,tudíž kdo chce do kempu ať je v kempu. Proti gustu žádný dišputát !! To jenom ty musíš pořád někoho napadat a poučovat.
Re: Navigace
06. 04. 2008 11:44
Pořád nechápu, čím jsem koho urazil (nebo dokonce napadl), když jsem se slušně zeptal odborníků na navigaci. confused smiley Oplíkovi jsem se už omluvil, mám tak učinit u všech ostatních třeba soukromou zprávou?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 12:09
Ale proč lezete do Navigace, když vám to přijde zbytečné? Já taky nelezu do Potápění, když se nepotápím ....

Tady by si lidi měli radit, a ne řešit něčí deprese yawning smiley
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 13:16
Zajímá ještě někoho diskuse ohledně Chorvatska?Mě to připadá že se někdo snaží jen druhého napadat.Ze začátku tu byly jen dobré rady a dnes to začíná být o něčem jiném.yawning smileysmileys with beer
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 13:34
luciq napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale proč lezete do Navigace, když vám to přijde
> zbytečné? Já taky nelezu do Potápění, když se
> nepotápím ....
>
> Tady by si lidi měli radit, a ne řešit něčí
> deprese yawning smiley

dobrá řeč....
ještě tu chybí hlášky typu :
- jedu s maminou autokarem od cestovky, tak se vám na vaši navigaci mohu vybodnout...
- jedu s ajznbónem vlakem do Splitu, tak co tu furt řešíte?
etc smiling smiley
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 16:34
Oplík napsal(a):
-------------------------------------------------------
Možná to taky bude trochu ve snobizmu,či v potřebě
ukázat,že na to mám !?! Je módní,že na čelním okně
svítí displej navigace a kdo na ní nemá,tak tam má
nalepenej alespoň prázdnej držák

Tak to je poprvé, co slyším podobnou věc, že by někdo měl na skle jen držák a na navigaci neměl ! Co to je za ukrutnej žvást ? Vždyť samotné držáky snad ani neprodávají - proč taky ?eye rolling smiley


Tohle chlubílkovství je vidět i na kalendáři
odjezdů. Osobně znám jednoho člena kterej tam má
uvedený žihadlo a při tom v srpnu sedne do své
obstarožní feldy a vyrazí opět na Jadran.A těch
TDI,HDI,VRC tam je určitě víc.
A teď do mě červeňáci

Osobně se nedomnívám, že v tom seznamu je Tebou diagnostikovaných osob nějak moc a ani se nedomnívám, že je zde komunita nějakých vytahovačných bukvic, co si zde léčí komplex méněcennosti - možná máš ten pocit sám a má to v Tvém případě nějaký hlubší vnitřní osobní důvod ?grinning smiley
Mě v uvedeném seznamu zaujala třeba v okýnku "čím jedete" odpověď "autíčkem" - což je pro zdejší členy jistě významné poznávací znamení, kdybychom nedej bože uvedenou osůbku v HR potkali . . . eye rolling smiley
Ale důvod téhle dementní odpovědi může být i ten, že naopak nechce vyvolávat zbytečnou závist a vytahovat na odiv své nové Ferrari ?smoking smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 17:11
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:37).
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 18:26
Fido, já nevím, ale podle mě jsme na fóru Pobřeží Chorvatska, v diskusním fóru Doprava a ve vlákně Navigace. Neber to jako útok na Tvou ctěnou osobu, které si nesmírně vážím, ale pokud chceš diskutovat nad oleji do motoru a převodovek, případně pneumatikách, založ k tomu příslušné vlákno a na vlákně Navigace přispívej, pokud k danému tématu máš říci cosi hodnotného a ne blábol. Stejně jako my Ti nebudeme blábolit nesmysly k pneumatikám.
Re: Navigace
06. 04. 2008 18:32
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Oplík napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> Možná to taky bude trochu ve snobizmu,či v
> potřebě
> ukázat,že na to mám !?! Je módní,že na čelním
> okně
> svítí displej navigace a kdo na ní nemá,tak tam
> má
> nalepenej alespoň prázdnej držák
> Tak to je poprvé, co slyším podobnou věc, že by
> někdo měl na skle jen držák a na navigaci neměl !
> Co to je za ukrutnej žvást ? Vždyť samotné držáky
> snad ani neprodávají - proč taky ?eye rolling smiley
>
>
> Tohle chlubílkovství je vidět i na kalendáři
> odjezdů. Osobně znám jednoho člena kterej tam má
> uvedený žihadlo a při tom v srpnu sedne do své
> obstarožní feldy a vyrazí opět na Jadran.A těch
> TDI,HDI,VRC tam je určitě víc.
> A teď do mě červeňáci
> Osobně se nedomnívám, že v tom seznamu je Tebou
> diagnostikovaných osob nějak moc a ani se
> nedomnívám, že je zde komunita nějakých
> vytahovačných bukvic, co si zde léčí komplex
> méněcennosti - možná máš ten pocit sám a má to v
> Tvém případě nějaký hlubší vnitřní osobní důvod
> ?grinning smiley
> Mě v uvedeném seznamu zaujala třeba v okýnku "čím
> jedete" odpověď "autíčkem" - což je pro zdejší
> členy jistě významné poznávací znamení, kdybychom
> nedej bože uvedenou osůbku v HR potkali . . . eye rolling smiley
>
> Ale důvod téhle dementní odpovědi může být i ten,
> že naopak nechce vyvolávat zbytečnou závist a
> vytahovat na odiv své nové Ferrari ?smoking smiley

Proč prázdnej držák na navigaci ????? Zeptej se těch borců,co měli dřív v autě v držáku na mobil papírové makety telefonů co se dávaji do výloh obchodů !!grinning smiley
Re: Navigace
06. 04. 2008 18:42
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:37).
Re: Navigace
06. 04. 2008 18:44
Tomu nevěř grinning smileygrinning smiley
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 18:53
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pako napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Fido, já nevím, ale podle mě jsme na fóru
> Pobřeží
> > Chorvatska, v diskusním fóru Doprava a ve
> vlákně
> > Navigace. Neber to jako útok na Tvou ctěnou
> osobu,
> > které si nesmírně vážím, ale pokud chceš
> > diskutovat nad oleji do motoru a převodovek,
> > případně pneumatikách, založ k tomu příslušné
> > vlákno a na vlákně Navigace přispívej, pokud k
> > danému tématu máš říci cosi hodnotného a ne
> > blábol. Stejně jako my Ti nebudeme blábolit
> > nesmysly k pneumatikám.
>
> Aha, takže když do fora Chorvatsko - Doprava
> založím vlákno Jaký olej do motoru do Chorvatska a
> budem zde řešit, jaký olej na vyšší teploty v
> Chorvatsku, tak to bude OK?

pokud za cca rok na tom vlákně k oleji bude cca 14 a více stránek příspěvků a ještě jiných než, že FIDO je PAKO, proč ne? Asi by to bylo téma zajímavé, od čeho jiného toto fórum je? Mimochodem, na jaký olej jezdíš Ty? hot smiley
avatar Re: Navigace
06. 04. 2008 18:59
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aha, takže když do fora Chorvatsko - Doprava
> založím vlákno Jaký olej do motoru do Chorvatska a
> budem zde řešit, jaký olej na vyšší teploty v
> Chorvatsku, tak to bude OK?

a proč ne, sakra, když by tam něco napsali lidé od fochu ??
raději bych si to přečetl než vlákno kolikrát se kdo vyspinká, než v HR vybalí kufry....yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (06. 04. 2008 19:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 148
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.