Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
25. 04. 2008 16:43
Prof. Klaus - díky moc
Re: Navigace
03. 05. 2008 22:19
Tak sem to konečně rozštíp - po všelijakém zvažování kladů i záporů různých výrobců mám Garmin nüvi 770. Po počátečních problémech (moje nezkušenost) je vše OK. Ovšem mapy HR, SLO, HU a i SK jsou prachbídné, i když nejnovější. Mapy, které v PC fachčí (MapSource - Adria Route, Slovakia Roads, NaviGuide Hungary), nejdou v Garminu, dokonce mi to hned blokly (pomohla záloha v PC). Sada těchto tří map ale stojí oficiálně skoro stejně, jako nová navigace - cca 11,0 tis. Kč, což už do nich asi nevrazím. Už se nedivím, že se to lidi snaží obejít, jak jen to jde. Kdyby za to chtěli třetinu, nebo i půlku, určitě by toho prodali víc.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
04. 05. 2008 10:25
Také jsem to rozštíp, ale prý tam není Rakousko.
mio-moov-330e-gps-4,cena 5 253 Kč
Miloši díky.
Re: Navigace
04. 05. 2008 11:15
to Rohal:
mas oznaceni 330e pak mas

Mapové podklady: Poland, Czech Republic, Hungary, Slovakia, Turkey, Slovenia, Croatia, Greece, Romania, Bulgaria, Bosina, Montenegro, Serbia

tve mio by muselo mít oznacení 330u

Mapové podklady: Poland, Czech Republic, Hungary, Slovakia, Turkey, Slovenia, Croatia, Greece, Romania, Bulgaria, Bosina, Montenegro, Serbia, Andorra, Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Great Britain, Italy, Ireland, Lichtenstein, Luxembourg, Monaco, Norway, the Netherlands, Portugal, San-Marino, Spain, Sweden, Switzerland, Vatican, Latvia, Lithuania, Estonia

ja mam Mio C520FT+ (na oznaceni za C520 hodne zalezi)
Mio C520+ ------------------------- mapy ČR,stredni,vychodni a hlavni tahy EU (neni SLO)
Mio C520F+ ------------------------ mapy ČR,stredni,vychodni a zapadni (neni SLO)
Mio C520FT+ ----------------------- mapy ČR,stredni,vychodni a zapadni + RDS-TMC(ramecek) (neni SLO)
Mio C520FTQ+ ------------------- mapy ČR, stredni, vychodni a západní + cyklo-turisticke mapy ČR a SR (neni SLO)
Markox
Re: Navigace
04. 05. 2008 12:37
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Sada těchto tří map ale stojí oficiálně skoro
> stejně, jako nová navigace - cca 11,0 tis. Kč, což
> už do nich asi nevrazím. Už se nedivím, že se to
> lidi snaží obejít, jak jen to jde.

No ono to "jde" velmi jednoducho a zadara.
(hlavne odkedy je vonku generator)
Re: Navigace
04. 05. 2008 16:56
StandoM dík.
Re: Navigace
04. 05. 2008 17:11
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ono to "jde" velmi jednoducho a zadara.
> (hlavne odkedy je vonku generator)

Generátor i mapy mám, ale je v angličtině a bojím se něco zmršit. Pošli na e-mail návod pro blbý, please. yawning smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Markox
Re: Navigace
04. 05. 2008 18:16
@ Hopkirk: mas mail

Markox
Re: Navigace
05. 05. 2008 07:45
Takže to nebyl generátor, ale nějaký heslovač Windousů - tj. nepoužitelný. Dík.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
07. 05. 2008 07:21
Mám G Nuvi 660, teď jsem dostal zadara Evropu 2008 a Slovensko routuje velice dobře, je fakt že mapa Chorvatska je prachbídná, ale na Garminu v Brně jsem se díval na Adriu, stojí cca 4.500. Slovensko není nutno kupovat, v Maďarsku jsem byl v půlce března a i stará mapa NT Evrope mě navigovala vcelku dobře, až na pár nedostatků. Co jsem mohl porovnávat mapy, tak velice zdařilé Chorvatsko má MIO, což je podle mě "pseudonavigace", ale na každé GPS je něco dobré a něco špatné. Zatím si stěžovat nemohu. Určitě bych do jiné GPS nešel.

Slovensko jsem jel podle nové NT Evrope 2008 v půlce dubna a tak jak jsem si zadal, tak mě to v pohodě vedlo. Drobný problém v Bratislavě, ale ono mě to vedlo po nejrychlejší trase. Dědiny okolo Bánské Štiavnice byly O.K. a má být dobře zpracované Maďarsko i Slovinsko.thumbs up
Re: Navigace
07. 05. 2008 11:39
Pokud jsem to někde přehlédl, pak se omlouvám: Až teď jsem zjistil, že na mé MIO 720 zakoupené 11/07 končí dálnice u Splitu a do Šestanovace mě to táhne po magistrále. Né že bych byl v koncích, ale mám rád, když vše funguje tak jak má. Budu vděčen za každou radu jak se s tím poprat a dálnici dohrát smiling smiley
Re: Navigace
07. 05. 2008 12:17
Alda : koukni se na toto forum,jestli to pomůže - [forum.mio4u.cz] -
Re: Navigace
07. 05. 2008 12:29
Možná se dají sehnat nějaké informace na (http://www.poi.cz/). Vzhledem k tomu, že mám Garmina, tak mě vcelku MIO nezajímá. Přesto jsem viděl na této navigaci velice dobře zpracované Chorvatsko, dokonce to našlo i tu dědinu, kde jsme byli ubytovaní.
Re: Navigace
07. 05. 2008 14:16
brad: díky za tip, to forum mám prolezlé, ale je našel jsem tam odkaz na nějaké ruské stránky a vše co je azbukou mě děsí smiling smiley

sally: taky dík, taky znám, ale tam je to opravdu jen o POI ...
Re: Navigace
07. 05. 2008 16:12
Alda - tak se mrkni sem [www.path.cz] , tam je to ne jen o používání, ale dobře mi i poradili.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
07. 05. 2008 17:37
Já mám Mio 520 zakoupené v dubnu a tam je mapa dálnice HR až do Šestanovace,tedy kompletní od Slovinsko-Chorvatského přechodu až tam.Možná že jsi ještě neprováděl aktualizaci map.Jsou nedávno nové.Nebo je nejjednoduší si Mio odemknout a nahrát si tam pak ty nejnovější co jsou na netu.

MirekŠi
Re: Navigace
07. 05. 2008 19:08
1. navštívit web www.mio.com
2. vybrat komunikační jazyk (je tam i čeština spinning smiley sticking its tongue out )
3. vybrat typ přístroje s předinstalovanou mapou nebo rozsah mapových podkladů mio.map
4. stáhnout aktuální manuál v .pdf formátu v angličtině nebo češtině (to druhé je obecně čitelnější smiling bouncing smiley )
5. tento otevřít, číst od začátku a v první řadě porovnat poslední verzi s verzí map v přístroji
6. stáhnout dělený .rar, rozbalit do jedné složky v PC, připojit navigaci atd. Vše je detailně popsáno smileys with beer

Navíc lze pročíst (nebo se i zeptat) na www.mio4u.cz thumbs up
Podgoranin
Re: Navigace
07. 05. 2008 20:44
GARMIN ????? MIO ???? TOMTOM???????? nejlépe všechny grinning smiley


avatar Re: Navigace
07. 05. 2008 22:28
...Podgoranine....bomba....jsi dobrý....yawning smiley
Re: Navigace
07. 05. 2008 23:01
:-))) Sally nadává na Mio, ale sám konstatuje, že jeho navigace má špatný východ Evropy a že Mio má výborné Chorvatsko. Vím, že to není zásluhou Mia, ale dodavatele map, ale na rozdíl od tebe si nedovolím tvrdit, že Mio je pseudonavigace.
avatar Re: Navigace
08. 05. 2008 11:13
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> GARMIN ????? MIO ???? TOMTOM???????? nejlépe
> všechny grinning smiley



Takhle nějak mě navigovala moje první navigace značky managelka 1 :grinning smiley.
Re: Navigace
08. 05. 2008 17:43
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> :-))) Sally nadává na Mio, ale sám konstatuje, že
> jeho navigace má špatný východ Evropy a že Mio má
> výborné Chorvatsko. Vím, že to není zásluhou Mia,
> ale dodavatele map, ale na rozdíl od tebe si
> nedovolím tvrdit, že Mio je pseudonavigace.



Nenadávám na MIO, vím jen od těch kdo ho mají a mj. i servisovali, že to není až tak dobrá navigace a že 3 z pěti prodaných byly na reklamaci. Spousta známých, kteří navigaci kupovali, vybírali TOM TOM nebo Garmin. V POslední době ještě SONY. Ale to je o názoru, každý si bude vychvalovat to svoje. U Garmina to bylo podle starých map špatné routování na východě Evropy. A pokud jsi myslel Chorvatsko, tak to snad přece není na východě. Možná bych si Tě dovolil opravit, není to zásluha dodavatele, ale zpracovatele map. Ale skutečně se nechám překvapit, až pojedu dolů.
Re: Navigace
09. 05. 2008 07:17
Pardon.preklep ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pslany (09. 05. 2008 07:17).
Re: Navigace
09. 05. 2008 15:01
Jéžiš lidičky, já jsem totální lama - mám kompletní mapu HR, tedy autoput až do Šestanovace, předtím jsem koukal na hrubé rozlišení bez zoomu a zdálo se mi, že mě to táhne po pobřežní magistrále. Takže ještě jednou dík všem i Valeri za soukromu korespondenci.
Re: Navigace
09. 05. 2008 15:11
Alda : no,bylo mi to trošku divný - mám tam mapy 4/07 a ta trasa tam je.Hlavně,že se to vysvětlilo.Jen tak mimochodem -nevyzkoušel bys naplánovat trasu Virovitica -Daruvar? Jituška mě žene oklikou po lesní cestě ve všech režimech... grinning smileyconfused smiley
Re: Navigace
09. 05. 2008 16:49
No je to strašně divný, zadal jsem tu trasu znova (Nový Bor - Tučepi) a opravdu mě to táhne magistrálou a ta dálnice tam VUBEC NENÍ ZAZNAMENÁNA ! Cvaknu tam jako cíl Tučepi z historie a ejhle - dálnice jako víno. Trochu mi z toho hrabe, už toho raději dnes nechám. Zkoušel jsem tu tvou trasu, samotnou Virovitici mi to ale nevezme, pořád chce další písmenka a tak jsem musel přihodit ještě Požari, ale na mapě jsem zjistil, že je to trochu výš, nicméně to vypadá z té Virovitice na Suhopolje a odtamtud dolu na Dulovac, okolo Koreničani přes Veliki Bastaji, Vukovije a Batinjani do Daruvaru. Jako že je pámbu nade mnou ale netuším, jak se tam chceš vykoupat smiling smiley
Re: Navigace
09. 05. 2008 17:47
Novy Bor - Tucepy u me bez problemu

Virovitica - Daruvar docela se to brani aby to vzal pres Grubisno Polje
rekl bych ze je tam chyba porad se cpe na soustky verze 2007.07
roj
Re: Navigace
09. 05. 2008 19:43
Zkus to na opak zadat
Roj
Re: Navigace
09. 05. 2008 19:44
Zkus to zadat na opak
avatar Re: Navigace
09. 05. 2008 21:09
To Alda:
Na trase Nový Bor - Tučepi mi to ukázalo normálně trasu po dálnici. Zkus si překontrolovat parametry trasy, jestli tam máš zakliklou placenou dálnici apod.


To brad:
Při nastavení trasy na "ekonomický" mě to vede do Daruvaru přes Grubišno Polje a Končanicu. Jedině při nastavení na "nejkratší" mě to žene tou lesní cestou okolo Milanovace. Mám MIO C710 a mapu croatia_2008.01_080305.fbl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.