Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar
mdr
Re: Navigace
28. 02. 2020 12:00
Přesně tudy jsem to objížděl, když jsem tudy jel poprvé a odbočil jsem už na křižovatce Goričan ;-) Kousek po polní cestě, ale jinak v pohodě.
Re: Navigace
28. 02. 2020 13:15
Ale já jsem myslel na uzavření starého přechodu po dobu rekonstrukce nájezdu na dálnici, ne na trvalé uzavření.
Re: Navigace
28. 02. 2020 14:57
Tak to jo.
Re: Navigace
28. 02. 2020 16:20
Už to nemá s navigací nic společného, přesuňte se do patřičného vlákna.
Re: Navigace
29. 02. 2020 12:13
Smazano



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (29. 02. 2020 12:15).
avatar Re: Navigace
09. 07. 2020 19:25
Garmin lifetime vydalo aktualizaci map 2021.10 instalace přes jako vždy přes garmin expres tentokrát je to trochu větší musel jsem přidat paměťovou kartu na kartě asi 1.4Gb v navigace má 4Gb.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil děda65 (09. 07. 2020 19:28).
avatar Re: Navigace
11. 07. 2020 09:08
Re: Navigace
11. 07. 2020 12:29
Mám dotaz. Nainstaluji IGo Israel, zkusil jsem i jinou verzi, do telefonu s Androidem. Funguje dobře, jen vše co nastavím, od hlasu, prostředí až po trasu, nic se neuloží. Kde dělám chybu? IGo mám zmáknuté pro zařízení s WM, ale v Androidu je to pro mě pole neorané. Poradí někdo?
Re: Navigace
11. 07. 2020 15:25
Vše pravděpodobně děláš dobře ale IGo Israel na novějších verzích Androidu nefunguje korektně, neumí ukládat nové nastavení do adresářů. Je to asi i kvůli tomu, že se na Android marketu prodávají placené verze IGo, např. IGo Primo. To je ovšem úplně jiný systém a není kompatibilní s tím co známe. Doporučuji buď nějaký starší (alespoň 3 roky a neaktualizovaný FW) androidí telefon a nebo pokud nechceš o IGo úplně přijít, tak to vyřešit nákupem navigace která pracuje pod WINCE 6.0, já mám NAVITEL E200 s přepsanými adresáři, funguje poměrně dobře a to i včetně skinů Gurjon, jen musí být instalovaný veškerý SW IGo pro dané rozlišení displeje... Jediné co se mi tam nesynchronizuje je vnitřní čas navigace a vnitřní čas IGo, takže třeba časy dojezdu nevidím na displeji, ale musím si je spočítat v hlavě...
avatar Re: Navigace
11. 07. 2020 15:49
Zahajskej
Zkus vymazat slozku SAVE.
Re: Navigace
11. 07. 2020 18:15
Adresář save to je vždy první, po čem hrábnu a smáznu. To o nesnášenlivosti novějších verzí Androidu s apkou jsem nevěděl, tím je to vysvětleno. Zkusím sosnout Primo.
Na wokních systémech IGo bez problémů zvládám a i tuním dle libosti, na jednom železe to mám dle svých představ, ale je to zase další krabka do auta.
Re: Navigace
28. 07. 2020 07:45
Omlouvám se, jestli se to tu už řešilo - dá se nějak bezbolestně naplánovat trasa v PC (např. na google maps) a pak ji vnutit do Waze i s průjezdními body? U Sygic to tak nějak dokážu, ale u Waze ne.
avatar Re: Navigace
28. 07. 2020 08:44
Jde přidat jen jeden průjezdní bod, více ne. Waze je z podstaty dynamická navigace, takže na plánování můžeme zapomenout...což je škoda.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (28. 07. 2020 08:45).
avatar Re: Navigace
28. 07. 2020 09:14
Přesně tak, jedině si ty průjezdní body sekvenčně naskládat do oblíbených (např. POI_1 - POI_x) a pak vždy po dosažení dílčího cíle volit další cíl... smoking smiley
Je-li to pro tebe takto akceptovatelné thumbs up smiley
Re: Navigace
28. 07. 2020 09:20
Já jezdím už léta podle Tomtomu. V mydrive na počítači si jednoduše přetažením cesty zvolíš přesně tu cestu, kterou preferuješ. Jediný problém který pak je, že průjezdný body jako takové Ti to nepřenese. pouze prostě celou trasu. Já to pak dělal tak, že jsem si tam ty průjezdný body naházel v telefonu. Jel jsem takhle asi už 5 x, a když neodbočím já jinak, tak naviguje fakt perfektně. Jednou jsem si tam dokonce zadával i objíždění 2 Rakouských tunelů a taky super. Ale jen z pohledu navigace. Víckrát jsem to pak už neobjížděl a raději zaplatil tunely. Ale to už je jiná věc. smiling smiley
Re: Navigace
28. 07. 2020 09:43
A já si myslel, že je waze tak úžasně dokonalé, jak je mnohdy prazentováno....
Letos jsem si klasickou navi pomohl při průjezdu HU mimo placené úseky. Nedám na ni dopustit. iGO 8.3.xxx, aktualizované mapy v čínské škatuli za pár kaček. Spolehlivé, jednoduché.
Re: Navigace
28. 07. 2020 15:42
Zahajskej, asi máme stejnou škatuli. Já ji v roce 2011 koupil novou za 1300 Kč, displej 7" s tehdy aktuálními mapami. Letos jsem mapy poněkolikáté obnovil a už mě to táhlo na nedokončený obchvat Čadce i Bratislavy. Tu Blavu jsem objevil ještě doma při plánování trasy, ale ve Svrčinovci před Čadcou jsem se jenom divil ... :-)))
Nedám dopustit na iGO8.3 co se týče plánovaní trasy a eliminace zbytečností.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bukovec (28. 07. 2020 15:54).
Re: Navigace
01. 08. 2020 17:40
Trošku to míchnu...smileys with beer
Ja teda max google kvuli času dojezdu. A hned zase vypnout. Razim - a vi se to o mě - trend bez navigace. Nicméně sice jsem jel dolů v nulté vlně,ale zpet jsem klasicky v sobotu s informaci o Lucku a Macelj z googlu a Hak a Hr2 tapal. Hodil jsem sice dotaz do chytreho fb skupiny (ironie), ale odpovedi mi byli pouze, ať si pustim google nebo nainstaluji Hak. Hahaha.
Takze selsky rozum Vyhrál.

Edit:1x chyby z mobilu, pardon.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (02. 08. 2020 18:31).
jo
Re: Navigace
01. 08. 2020 20:27
HonzaD napsal(a):
-------------------------------------------------------

> nějak bezbolestně naplánovat trasa v PC (např. na
> google maps) a pak ji vnutit do Waze

Ano lze. Na webu [www.waze.com] je mapa WAZE, kde se nastaví start a cíl a vytvořená trasa se exportuje do mobilu tlačítkem "Nastavit trasu do Waze". Je to poněkud kostrbaté, ale funguje to. Mapy WAZE jak na mobilu, tak v počítači jsou živé jak rtuť a je třeba trocha cviku pro dosažení kýženého účinku...

P.S.
Také mi vadila/vadí možnost vložení jen jednoho průjezdního bodu. Ale při nevhodně vloženém bodu, nebo nevyžádané změně trasy (objížďka) bude WAZE neústupně trvat na jeho projetí a může se zacyklit. Navigace off line zas nepoznají překážku na trase a slepě nás povedou do nikam.
avatar Re: Navigace
01. 08. 2020 21:45
Trochu jsi to vytrhnul z kontextu, ne?
Dotaz byl poněkud komplexnější a merito dotazu byly právě průjezdní body:

HonzaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Omlouvám se, jestli se to tu už řešilo - dá se
> nějak bezbolestně naplánovat trasa v PC (např. na
> google maps) a pak ji vnutit do Waze i s
> průjezdními body?
U Sygic to tak nějak dokážu, ale
> u Waze ne.

Export nebo sdílení trasy je jasné a triviální... ale pokud to v té PC verzi umíš nějak "hacknout" s průjezdními body a exportem to vnutit appce v mobilu, tak sem s tím.
thumbs up smiley
Re: Navigace
01. 08. 2020 23:00
Víc jak jeden průjezdní bod do Waze nedostaneš. Žádný hack není.
Když trváš na tom, že pojedeš jinudy než navigace nevrhuje a jeden bod nestačí, musíš to nasekat na menší části.
Objíždění placených úseků to řeší elegantně. Nepotřebuješ deset průjezdních bodů jako v iGO, protože si nastavíš které známky máš koupené a které tunely chceš platit.
Nic není dokonalé.
avatar Re: Navigace
02. 08. 2020 08:39
Mně je to jasné (viz. můj příspěvek z 28.7.).
Mimochodem, osobně jsem průjezdní body nikdy nepoužíval na objíždění dálnice...
smileys with beer

P.S. Něco málo mám s Waze najeto grinning smiley

Re: Navigace
02. 08. 2020 18:35
Atnarfus a Slavkov.
Přesně a to "sekání" mně na Waze třeba fakt nebaví. Věřím tomu, že mít nějakou klasickou (ala TomTom) navigaci, tak si s tím třeba před odjezdem "hraju" a dělám varianty. Takhle, když je čas to někdy dělám na PC, ale trasy odsud z fóra "znám", některé (krom maďarska) jsem jel vícekrát a některé i přidal jako nové (přes Novo Mesto). Ale i tak většinou pak člověk jede "to svoje" a hledí jen na aktuální úzká místa. A jak mám odsledováno i od druhé části rodiny. Oni jezdí prostě maďarskem, krz Macelj a neochotu platit slovince. Pro mne je zase dovolená jízda přes rakousko a kdo jel slovinskem mimo dálnice, tak i slovinsko (směr Krk) je boží. Na klobásy mne neužije a zologickou taky ne grinning smiley
Re: Navigace
02. 08. 2020 19:07
Když potřebuji víc bodů průjezdu, používám googlovskou navigaci. S tou se mi plánuje cesta nejlépe, umí online dopravu, ale nepráská policajty a radary tam kde se to nesmí.
Super je i možnost přepnutí na leteckou mapu a streetview.
Re: Navigace
02. 08. 2020 19:25
Ano ale google se "plete" v rádoby "kolonách". Už jsem to tu řešil kdysi se Slavkovem. Google zahrnuje "vše, co je kolem cesty". Tedy větší kumulace cyklistů a zmrzlinových stánků, kteří mají zaplou polohu (což dnes mám většina populace) a hned máš červené místo a přitom přijíždíš do prázdné křižovatky.
A nebo ti tvrdí, že to je dle "OBVYKLÉho" provozu toho dne v tu a tu hodinu.
Re: Navigace
02. 08. 2020 19:40
Ano tohle tvé věčné téma si pamatuji. Raději snesu, když se občas splete, než když mne iGO nechalo si každou kolonu odstát.
Re: Navigace
02. 08. 2020 20:47
Proti tomu obrovské plus v době smartphonů je: jedeš teď hned do Trogiru? Ok. Google, trasa, přijedeš tam, booking, mapa...všechno frčí, což v tomhle ohledu je super.
Re: Navigace
03. 08. 2020 00:02
Všimol si niekto z vás, že Waze má niektoré radary na mape na trase zobrazene ako ikonu s červeným krížikom ? Všimol som si to pred týždňom n ceste do HR a dnes naspät
Hlavne na 86-tke v Maďarsku. Waze bol v Tom úseku ticho.
Fyzicky tam nejaké zariadenia na rampe nad cestou boli, ale akoby ich waze považoval za nefunkčné

Waze hlásil zvukom len niektoré , napr známe miesta v zalabaksa,kalocfa, či na obchvate szombathely. Tie boli bez toho krížika na ikone v mape.
Re: Navigace
03. 08. 2020 13:28
Největší problém všech navigací, ať již off či on line je, že se jim bezmezně věří a přestává se používat frňák a mozek. Když toto zapojím, přidám zkušennosti, poslechnu něco v rádiu, jsem obvykle, píši obvykle, z problémů venku. Né vždy se vše povede. Navigace je jen pomůcka, nikoliv to hlavní, co mě někam dovede.
A google mapy na navigování jsou snad ten největší shit z toho, co jsem vyzkoušel. Mizerné podklady a navigování tak pro kovboje v prérii..."po 300 metrech odbočte na západ.."
Re: Navigace
04. 08. 2020 06:19
A nebo tak nějak smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.