Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2006 11:02
Já se vrátil v sobotu v noci z Omiše.Cesta tam ve čtvrtek v noci bez problému,ale zpátky hrůza.Bohužel musel jsem odjet v sobotu a podle toho to taky vypadalo!Chtěl jsem vyjet co nejdřív ráno,než se začnou vracet ostatní,ale to nás bylo víc.Vyrazil jsem z Omiše v 7,30,první problém ještě na magistrále před Splitem nějakej polák s Fokusem to napral do svodidel a jezdilo se jenom jedním pruhem.To jsem ale ještě ani netušil,co mě čeká dál.První kolona před Sv.Rokem asi 5.km před tunelem to bylo stáhlý do jednoho pruhu,byl tam zákaz předjíždění atd.My jsme stáli v řadě jako blbci,ale někteří borci a bylo jich dost na to sr.... , předjížděli jak o život a pak se tam snažili nacpat.Výsledek byl ten,že naše řada skoro stála a druhá vesele jela.Jak jsme se dostali do tunelu ještě nebylo vyhráno.Skoro celý tunel jsme popojížděli pomalu.Dál to zkrátím.Další tunel=další problém,Lučko =problém,celé Slovinsko pomalé popojíždění v koloně,rakouská hranice=problém.Výsledek byl ten,že cesta 1000 km mě trvala 16.hod.Kolony,co jsem viděl u těch jejich ,,polotunelů´´na cestě k moři si ani nedovedu představit jak dlouho tam stáli.Vím,že největší problém byl v tom,že byla sobota,ale i tak to bylo strašný a pro mě to znamená jedno.Když vezmu všechna pro a proti říkám ZBOHEM CHORVATSKO!!!
Re:Ráďa99 Vyraziť v sobotu v 7.30 je podľa mňa dosť odvaha.Ja keby som mal odchádzať v sobotu, vyrážam aj o 3.00.Ale ja som odchádzal v nedeľu z Pisaku o 4.48 a po 970km som bol o 15.00 doma úplne pohodovou jazdou,žiadne závody,4 zastávky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 06:35
Ráďa99 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když
> vezmu všechna pro a proti říkám ZBOHEM
> CHORVATSKO!!!

No vidíš, to je dobrá zpráva. Můžeme tě škrtnout ze seznamu a ta fronta se aspon o kousek příště zmenší. grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 13:43
Vrátil jsem se v pondělí 31.7 s tím, že jsme vyjížděli ze Žuljany na Pelješacu v neděli 30 tého okolo osmé večer. Cesta byla absolutně bez problémů na dálnici jsem se místy pomalu sám bál. Opět mohu potvrdit pokud je možné zvolit jiný den kromě
pátku a soboty bohatě se to vyplatí. Po špatných zkušenostech z minula jezdím poslední čtyři roky tam ve čtvrtek a zpátky v neděli a pohoda.

Přeji všem ,kdo teď pojedou cestu bez kolon.

Míla



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Míla (02. 08. 2006 13:50).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 18:38
To Rado:
Minulý týždeň som zachytil informáciu, že most v Komárne je práve v rekonštrukcii a hraničný priechod je uzavretý, tak si daj pozor, aby si sa nemusel vracať.
Ináč, cez Komárno som išiel iba raz, teraz chodím radšej cez Bratislavu. Do BA sú lepšie cesty ako do Komárna. (Chodím po trase BB - Bratislava - Csorna -Szombathely - Kormend - Rédics)
Míla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátil jsem se v pondělí 31.7 s tím, že jsme
> vyjížděli ze Žuljany na Pelješacu v neděli 30 tého
> okolo osmé večer. Cesta byla absolutně bez
> problémů na dálnici jsem se místy pomalu sám bál.
> Opět mohu potvrdit pokud je možné zvolit jiný den
> kromě
> pátku a soboty bohatě se to vyplatí. Po špatných
> zkušenostech z minula jezdím poslední čtyři roky
> tam ve čtvrtek a zpátky v neděli a pohoda.
>
> Přeji všem ,kdo teď pojedou cestu bez kolon.
>
> Míla

Ahoj! Chtěla jsem se zeptat,když píšeš, že do Chorvatska ve čtvrtek a zpátky v neděli, tak jak to děláš v Rakousku s dáln. známkou, když je jen na deset dní, to si koupíš novou? Dík, za odpověď! Jana
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 22:15
no a co bys asi myslela, pokud je to víc, než 10 dnů, tak dvě známky nebo jedna dvouměsíční. Nebo máš jinej návrh ?smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 22:25
Neříkej že sis ji s nikým neměnil? Tu známku samozřejměgrinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 22:28
Já zažil jednou maníka s 5-tkou bavorákem jak v Šentilji vysvětloval rakouskejm celníkům (podotýkám že na ně mluvil česky), kteří ho nechtěli pustit dál dokud si nekoupí novou známku, protože tu co měl na skle byla propadlá, že hned na nejbližším sjezdu sjede a pojede po státovkách. Takže každej to řeší jináč. Já stál za ním a normálně jsem myslel, že mu jí snad koupím. Nakonec odkráčel do budky koupil známku a jelo se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2006 22:38
Jsou lidé kteří sice mají na bavora, ale jinak stojí frontu na sociálce, tak asi zrovna nedostal příspěvekgrinning smiley
To Mirod grinning smileyakujem za info,ako som práve pozeral na ssc.sk je to tak.eye popping smileyEšte raz velká vdaka !smiling smileyBoli by sme sa pekne previezli.No musím spraviť nový itinerár.Cez Blavu sa mi to zdá velká obchádzka ,asi to skúsim cez Medvedov.Budapesti sa bojím ako čerta,naposledy keď som stade išiel blúdil som asi 2 hodiny.moody smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2006 09:12
re pro kotnik.
Ahoj, vždycky to řeším dvěma rakouskými známkami, které kupuji v Autoturistu před odjezdem, abych je pak nikde nesháněl a vyjde to i levněji než u naší pumpy na hranicích.Byli jsme na šestnáct dní, tak to jinak řešit ani nejde.

Míla



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Míla (03. 08. 2006 09:13).
avatar
XXX
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2006 10:16
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:50).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2006 10:58
Nazdar všem navrátilcům a čekatelům. Vrátil jsem se z Pisaku v pondělí večer. Do Chorvatska jsme odjížděli ve čtvrtek 20.7. večer z Jihlavy. Rakouské dálniční známky jsem koupil 2 na OMV v Jihlavě (bez problémů) - á 233,-Kč.
Cesta do Pisaku - Znojmo-Vídeň-Graz-Maribor-Zagreb-dálnice do Splitu - Omiš -
-Pisak. Celkem 960 km za 12h jízdy dle předpisů. Jediné menší zdržení bylo v Omiši, kde řídí dopravu brigádnice nebo snad studenti policejní školy.
v Pisaku počasí, moře, pívo, delfíni - vše super. Zpět jsme jeli v pondělí v 9.00 z Pisaku po trase Pisak-G.Brela-Cista Provo - Knin - Gračac - Plitvická jezera - Karlovac - dálnice Zagreb- Krapina- Graz - Vídeń - Znojmo-Jihlava.
Cesta byla bez problémů, trvala o 2h déle. Porovnání - dálnice pohodlnější, rychlejší ale dražší. To vše pokud pojedete v týdnu( neděle -čtvrtek).
Pátek, sobota jsem už také několikrát absolvoval, ale po zkušenostech , pokud bych měl ubytování od soboty, tak pojedu raději o den dříve a pokud nemohu nebo nechci přespat v autě, pronajmout apartmám na jednu noc. Určitě tím ušetříte spoustu nervů a nepříjemných pocitů hned na začátku dovolené.
Čekatelům přeji rychle ubíhající dny, příjemnou dovolenou a šťastnou cestu. A nám navrátilcům......my už jsme vlastně také čekatelé!!!hot smiley
Prosím Vás chtěli bychom jet taky do Marušiči,ještě jsem si pobyt neobjednala, chtěla bych se zeptat jaké to tam je . Je vhodné tam jet s malýma dětma. Jsou tam vhodné pláže (na fotkách to vypadá dost kamenitě) je kam se podívat Díky Helena
Helena 2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím Vás chtěli bychom jet taky do
> Marušiči,ještě jsem si pobyt neobjednala, chtěla
> bych se zeptat jaké to tam je . Je vhodné tam jet
> s malýma dětma. Jsou tam vhodné pláže (na fotkách
> to vypadá dost kamenitě) je kam se podívat Díky
> Helena


Marusici je hruza, nedoporucuji - strme svahy, kamenite plaze... pro poradne koupani je treba zajet az do zatoky Vruja smerem na jih, ale to chce lodku.
Petr Stříbro
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
04. 08. 2006 16:03
My jezdíme ze Stříbra a za poslední 3 roky jsem 6xjel cestu Stříbro Split nejpomaleji za 10hodin. A dá se říct, že jezdím kousek za hranou předpisů(Německo dálnice max. 160, Raousko 140 a to samé i Chorvatsko. A Maribor - Krapina poctivých 50km/hod. Ale je pravda, že jedinou zastávku na celé cestě představuje tankování před Záhřabem a je úplně jedno, který den to jedu, kromě moci z pátka na sobotu. Pravidelně vyjíždíme okolo 22:00 a nejhorší úsek je dostat se na Folmavu (zvěř) a přejezd Slovinskem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2006 10:53
Ahoj. Ja jsem se vratil 3.8.06, sice jsem byl až v Černe hoře v Svatym Stefanovi, ale jel jsem po dálnici přes Chorvatsko. Cesta tam v pohodě, cesta zpět- za Splitem když jsme najeli na dalnici nás zastihl déšť jaký jsem snad vživotě nezažil,jsem jet tak 80km/h. Prostě hrůza, stěrače málem nestačili brát. Pršelo nám až na Chorvatsko-maďarske hranice. Jinač tam i zpět přes chorvatsko maďarske hranice bez problému. Apropo, nepodražili poplatky na dalnici? Já jsem platil od Maďarských hranic kde jsem najel na dalnici na Záhřeb až po Split 193 Kun. Někde jsem četl, že se paltí jen 175 Kun.Jinač všem zdarec.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2006 12:21
Duran - platil jsi správně: Goričan-Zagreb=36,- a Zagreb-Split=157,-. Každá sranda něco stojí! hot smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2006 20:55
175 to stojí z Krapiny do Splitu 18+157
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2006 11:38
Vraceli jsme se z Pelješacu v neděli 6.8.Provoz byl plynulý až na Makaru,kde se tvořily kolony v obou směrech.To samé se dalo očekávat v Omiši,tak jsem to ohnul na Zadvarje a byl klid.Od Splitu byl na dálnici provoz mizivý.Stavěli jsme na Krce,takže znovu na dálnici kolem 18.hod.a provoz stále plynulý i přes oba tunely.Znatelně zhoustl před Zagrebem,ale od Zagrebu opět pohoda.Fronty na hranicích do deseti minut a někde u Gracu jsme počkali,až se rozední.To už začalo pršet a lilo docela strašně až těsně před Mladou Boleslav.Takže lze konstatovat,že cesta byla dobrá.Nezbývá než dodat:"tak snad zase za rok......."smiling smiley
Ahoj pokud znas nejaky kontakt na ubytovani v Seline tak za nej budem moc radi premejslime kam se letos vydat ,mame 14mes.prcka.Jak to tam vypada?Jaky tam jsou plaze?Kamosi tam jedou do kempu a mi by jsme s nim radeji chatku ci apartman .Predem dik za info.Jenda
Vrátily jsmese v sobotu 12., vyjeli jsme ze Sv.Filipa v pátek asi v 22,30, cesta byla naprosto v pohodě bez kolon, tam jsme vyjeli ve čtvrtek večer a taky v pohodě.
Ahoj všichni.Jezdím na jadran už sedmý rok,ale to co jsem zažil letos to nepamatuji.Bohužel mě díky volnu vyšel ten nejhorší termín a to odjezd v pátek.S myšlenkou že párhodinové zdržení přežiju jsem v 19h vyrazil z Otrokovic.Bejediného problému jsem projel Vídní a celým Rakouskem,v pohodě hranice do Slovinska a pak to začalo.Po výjezdu z Mariboru kolona jakou jsem neviděl.Úsek snad 30km mě trval 3,5h.Pak další peklo před oběma tunely.Shrnuto cesta 850km do Biogradu cca 18hodin.Zpátky zase v pátek a kromě Slovinska se situace opakovala cca 16hodin.Zařekl jsem se že autem už nikdy.Dnes mě to samozřejmě přešlo.Ale vím že pátek už nikdy nezopakuji.A co nakonec?Všem co nejlépší jízdu,zdar Bob.
Odkud zacit...
Cesta do Molunatu:
Odjezd 5.8. v 16 hodin 30 km od Prahy, pres Viden, Graz, Zahreb, Split, Dubrovnik. Prijezd v 10 hodin, nikde zadne zacpy ani cekacky na hranicich (max. 10 minut) priblizne kazdou hodinu pauza na cigaro + obcerstveni. Jediny sram byla pokuta za rychlost v udoli Neretvy na odbocce na Metkovic, povolena 70, na pistoly mi ukazal 91, Policajt tezce nesmlouvavej a ze kdyz nezaplatim, neda mi papiry. Pry by mohl dat 500KN, ale ze to bylo jen o 1 tak 300KN.
V prubehu 9 dni jsem najezdil lehce pres 1000km v Bosne i Cerne hore. Bosna super, Cerna hora nikdy vice (zatim)
Cesta domu:
Odjezd 15.8. ve 14 hodin. Hned prvni kopec ve vesnici, autu se nechce jet a strili do vyfuku. Nicmene jedeme. Pri jizde se obcas jakoby dusi a musi se ubrat plyn, blbne to jen obcas ale zatim to jede. Prvni zastavka v Neumu. Dalsi v udoli Neretvy, kupujeme ovoce na cestu, dalsi zastavka bereme plyn nekde u Makarsky. Auto blbne vic a vic, prepinam plyn i benzin, porad stejny. Zacina se to cim dal tim vic zhorsovat. Jeste zastavka u Zahrebu, plyn neberu, vemu az u posledni pumpy v CH. Omyl, nevemu, nemaj. Nevadi, dal jedem na benzin. Slovinsko bez zastavky. Pak uz jsem zastavky prestal pocitat, vzdy kdyz to zacalo hodne zlobit tak jsem stavel aby si auto odpocinulo. Cekal jsem, ze to nejhorsi me ceka v kopcich za Grazem. Nekde za Grazem u pumpy ze vymenim svicky za stare ktere jsem menil pred odjezdem. U pumpy zadnej servis ani naradi. Vsimam si jednoho Cecha odnekud ze SM. Pujcuje nekompletni sadu gola. Ma tam jen orech, bez racny ci neceho podobnyho. Obchazim kamiony i autobusy, nikdo nic. Az pomuze tureckej kamion a pujcuje klic k orechu. Svicky vymeneny, porad spatny. Po radach od Moravaku (pridal se i kamos) prespavame (1,5 hodky) na parkovisti a ze rano zajedu do nejblizsiho Renaultu. Klika, hned v prvni vesnici za sjezdem je servis Renault. V renultu ukazal pocitac ze bez zavad, mechanik vyndal jednu svicku, dal ji zpet, jedeme to projet a auto jede OK. Platim 20E a jedeme, doufam ze to bude dobry. Asi po 15 km to opet zacina blbnout, ale musime dojet alespon do Cech. Autu se do kopcu vubec nechce, stavime kazdejch cca. 50 km. Ve Vidni na obchvatu nas malem sejmul rakouskej kamion kterej na me troubil a blikal a kdybych neuhnul do odstavnyho pruhu tak nam ji normalne dal (jel jsem v pravym pruhu kde je 80ka 50) a tak rikam dost, sjizdim do mesta a volam odtah z Cech. Cekame na parkovisti 3 hodiny nez prijede z Brna. Nalozime a jedeme. Chci otahnout na misto odjezdu (Sazava), ale po zjisteni ceny radsi domlouvam mechanika v Hrotovicich. Mechanik rika ze do zitrka to neopravi ze mozna do patku, vypada to predbezne na civku. Zbytek posadky posilam na Sazavu privolanym autem a sam cekam na kamarada kterej me odtahne na plate jen za naftu. Prijizdi nekdy ve 3 rano. Auto vezem hned do servisu.
Konec cesty 17.8. v 7:30 Nevyspalej, vynervovanej, ale vsichni jsme doma zivy a zdravy.
Dovca super, az na tu zpatecni cestu.
Mozna to nepatri sem do tematu, ale kam jinam.
Vsem kdo jeste pojedou tak stastnou cestu bez poruch a nehod.
JEL UZ NEKDO DO GARGANA?JAKA BYLA CESTA A JAK DLOUHO SE JELO?DAL BY ME ZAJIMALO,ZDA JSOU PO CESTE NEJAKE UZAVIRKY NEBO JINE PROBLEMY.DIKY
Ahojky.Vrátil jsem se tento týden v noci z pondělí na úterý.Byl jsem v Brele.Cestu tam jsem jel v noci a byla naprosto bez problémů.Jel jsem ji ve středu,takže noční provoz naprosto minimální.Cestu zpět jsme zvolili přes den , aby jsme něco viděli.Vyjeli jsme v pondělí ráno o půl desáté.Až k tunelu Svetý rok naprosto bez problémů.Před tunelem nás čekala kolona asi šest kilometrů a šlo to hodně pomalu.Nejhorší bylo popojíždění dvěma tunely před tunelem Svetý rok.Teplota v jednom z nich byla na konci 47 stupňů a představa,že by tam nastala porucha auta,no nic moc.Jak jsme se prodrali Svetým rokem,tak už byla cesta bez problémů,sice přes den větší provoz , ale ve srovnání s naší D1 to bylo v pohodě.Takže přeji šťastnou cestu všem co jedete a hlavně pěknou a ničím nezkaženou dovolenou. Ahojky...
To: Bobson.
Ta kolona 30 km ve Slovinsku byla způsobená nehodou před Krapinou v Chorvatsku. Asi hodinu jsme tam stáli na místě s vypnutym motorem. Pokud se jede po starý, v tuhle dobu je sice dost plná, ale časově to vyjde zhruba nastejno. Jel jsem podobnej čas jako ty v sobotu 9:00 z Makarsky po stary a o pulnoci jsem byl v Praze.
Zdravím.
Letos jsme si naplánovali pobyt kousek za Omiší. Jelikož se nedalo jinak, vyrazili jsme v pátek 4.8.2006 s nástupem pobytu 5.8.2006. Po pročítání příspěvků na tomto fóru jsem měl vážné obavy ze silného provozu na trase Videň, Graz, Zahreb, Split.
Vyrazili jsme z Prahy cca v 15:30. Jelikož máme dvě malé děti museli jsme dělat pár protahovacích zastávek (draci v Hatích apod), než se uloží k nočnímu spánku smiling smiley)
Příjezd do Vídně kolem 19:45, naprosto plynulé projetí. Hraniční přechod Slovinsko + mýtnice, hraniční přechod Chorvatsko + mýtnice, včetně obou velkých Chorvatských tunelů naprosto plynulý provoz. Nikde jsme nepotkali žádnou kolonu. Na odpočívadle před Malou kapelou 2,5 hodinky spánku. Příjezd do Omiše cca 9:00. Sám se tomu divím, jelikož jsem zde četl příspěvky o nejhorší variantě odjezdu z pátka na sobotu. Možná jsme měli jen obrovské štěstí. Dočetl jsem se o veliké noční koloně Slovinsko - Chorvatsko z důvodu nehody. Pravděpodobně se tato nehoda stala těsně po tom co jsme tímto místem projeli.
Zpáteční cesta proběhla bez problémů, jelikož jsme jeli ve všední den 15.8.2006.

Zdravím Jarda
Anonymní návštěvník
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2006 13:22
Ahoj,
letos jsme jeli do Orij-Jesenice,odjezd v pátek 4.8. v 20 hod z Vyškova,přes Bratislavu,Maďarsko-Goričan,dálnicí na Zagreb,v Karlovaci sjezd a přes Plitvice,Knin.Split do Orij-Jesenice. S třemi cca půl hod.přestávkami a s čekáním cca 20 min na přechodu Goričan byla celková doba jízdy 14 hod a průměrná rychlost 66 km/h. Zvlášť ráno,po rozednění byla ta cesta nekonečná,ale pokud nespěcháte,nechcete utrácet za dálnici anebo máte obavy z kolon,můžu tuto cestu doporučit.
Zpátky jsme vyjížděli ve čtvrtek 17.8. v 17,30 hod. 14 km úsek z Orij do Splitu jsme jeli neuvěřitelnou hodinu,krokem v zácpě,ale po příjezdu do Splitu se vše upravilo. Po dálnici na trase Split-Zagreb vše v klidu a pohodě,první zádrhel byl na přechodu Macelj- čekání cca 15 min,další čekání na Šentilj cca 20 min. Po cestě tři cca 15 min zastávky.Jinak cesta v pohodě a ubíhala celkem rychle,doma v posteli jsme byli v cca 5 ráno. Celková doba jízdy : 10 h,průměrná rychlost 88 km/h.
Pokud tyto dvě cesty srovnám,tak po dálnici se nám jelo mnohem lépe,cesta byla klidnější a víc v pohodě,na druhou stranu přes Maďary se zase jede zadarmo,takže každé má své pro .
Co nás ale zaráželo v průběhu celé dovolené byly stálé zácpy ve směru na Omiš-prakticky přes celý den 4-5 km fronta aut před vjezdem do Omiše,což byl děs,ale protože jsme v těchto místech byli poprvé,nevím,jestli to není normální. Máte s tím někdo zkušenosti ?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.