Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2006 13:07
Cesta přes Bisko -Zlato na Cetini - Šestanovac je pro výstavbu dálnice uzavřena. Vloni byla uzavřena a má být i letos. Vloni jsem jel do Brnaze a pak jsem to směřoval na Bisko-ze zvědavosti,ale dost jsem si zajel. Neprůjezdný byl právě úsek mezi Biskem a Dugopolje.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2006 16:50
Luďku a Jirko, děkuju za info, tak to neva, já chtěl po té 62-ce jet až ze Šestanovace.Cesta přes Makara je pro mě děsná v tom, že se mi tam stává to, že se musím sunout v koloně, třeba vloni za dvěma babkama v kloboucích, co jeli v kabrioletu porát čtyřicet, i tam kde nemuseli...krávy, byla za nima kolona no hrůza. Ta šedesátdvojka je ze Šestanovace už přece jen trošku rovnější a hlavně prázdnější...jo a taky tama pojedu už potřetí, tak to tama kapku známe.
To bych musel bejt v Šestanovaci oklo třtí ráno, abych to risknul po magistrále, no asi jsem v tomhle moc vypočítavej, ale nedá se nic dělat, já prostě musím jet a né se posouvat.
Díky Karel...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 11:17
Minulou sobotu jsem vyrazil do Bašky - ve 4 ráno z Prahy a úplně bez problému. Včera v 7 ráno jsem vyjel od moře. Vše v pohodě, v 15 hodin jsem byl bez paniky ve Znojmě. Ale protisměr - začalo to před Krapinou, kde drobná dopravní nehoda zastavila oba pruhy, které byly zcela zacpány až před Macelj. Aby se to nepletlo, po pár metrech směrem do Slovinska další nehoda (už se sanitkami), tudíž stojící kolona cca 5 km a až do Mariboru provoz cca 10-20 km/h. Do třetice na hlavní mariborské světelné křižovatce jen trochu ťuklé blatníky a stojící šňůra přes celé město. To celé asi mezi 10. a 11. hodinou, vedro k zbláznění - lidi z aut narvaných věcmi doslova viseli, bylo mi jich fakt líto, obzvlášť dětí. A to ještě nezačaly prázdniny, no potěš pámbu...
eca
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 16:41
Ahoj lidičky.Kdo poradíte nejlepší cestu na Rabac ( Istrie)? Jedeme za 5 dní po delší době. Díky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 16:45
Kam jedete na Rabac?My jsme tam byli v roce 2004 a dojeli jsme do Rijeky,tam jsme sjeli a jeli podél pobřeží až do Rabacu.Letos jedeme na Brelu,nahoře na Istrii se nám zdála zima,ale pro koupání a slunění je to ideál.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 16:51
K tomu Rabacu ještě cesta po dálnici až do Rijeky je v pohodě,je tam sice jen jeden pruh ale předloni v sezóně to jelo plynule.Občas se to kouslo v Rijece na sjezdu,či zpátky na vjezdu na dálnici.No a úsek podél pobřeží si musíte vytrpět,tam je to jak ze Splitu na Makarskou,a navíc je tam dost škaredá cesta(hrbolatá).Ještě na dálnici se to občas ucpalo za Karlovacem na rozdělení dálnic-Split a -Rijeka.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 20:01
to Alda: musim rici ze jsi opravdu dobry, ujet cestu z Basky do Znojma za 9 hod a jeste k tomu zvladnout zacpy.Predpokladam ze je to Baska Voda.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 20:03
opravuji za 8hod
4-Alda- A byla to Baška na Krku nebo Baška Voda?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2006 21:23
Myslím že to byla Baška u Frýdku-Místku
Vyjížděl jsem 10.6.2006 odpoledne.
Vrátil jsem se 24.6.2006 z Podgory a cesta byla super v pohodě.
Dálnice žádná zácpa , jel jsem skoro sám.
To víte když ještě není sezona.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 07:32
to ve.ri:
1) Samozřejmě se jedná o Bašku, pokud by to byla Baška Voda, napsal bych Baška Voda.

2) Asi sis můj příspěvek špatně přečetla - ty zácpy byly V PROTISMĚRU, tzn. DO CHORVATSKA, zatímco já jel do ČR a tu hrůzu pozoroval přes svodidla.

3) Nevím co je divného na tom, že z Bašky dojedeš za 8 hod. do Znojma, je to cca 620 km a z toho značná část po dálnici. Stihli jsme i tři krátké zastávky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 13:21
pro Irenu: Jedu tam 7.7. Mám podrobný popis cesty ze Zlína až do Omiše přes SK,HU,SLO,HR - po staré. Ještě problémová místa během cesty doladím a pak pokud budete mít zájem pošlu.
Už aby to bylo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 14:18
Honzíku napiš nejaké poznatky s Podgory
Tak v noci jsme se vrátili.
Cesta tam v pátek 16.6. byla bez problémů, dálnice až do Dugopolje téměř prázdná. Jeli jsme dál místní silnicí z Dugopolje na Šestanovač, staví se tam nová dálnice, ale trasa se projet dá a při zácpách na magistrále je určitě lepší. Je to ale ošklivá cesta, špatná silnice, úzká, vyhýbali jsme se náklaďákům... Projeli jsme celé pobřeží až do Dubrovníku. Zpět jsme vyjeli včera z Bašky Vody ve 14 hodin a za 12 hodin byli na hranicích v Halámkách. Jeli jsme po dálnici, u Záhřebu byly kolony, stejně tak před delšími tunely. Příště už v neděli nejedem, a to ani v červnu.
Jinak voda v moři krásně teplá a čistá. Jen se pláže každým dnem více zaplňují.
Ahoj Pavle.Prosím mohl bys mi napsat,zda-li je lepší cesta z Vilachu přes Slovinsko..nebo naopak přes Itálii?Jedem poprvé autem s dětma a nevíme,co je pro nás lepší.Kdybys připojil tunely a přibližné ceny,budu ráda.Díky a měj se hezky. Věrka
MJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 14:53
honzik - ještě hraje v Podgoře každou noc ta příšerná otevřená diskotéka u kempu Sutikla? Byli jsme tam v roce 2004 a bylo to hrozný.
Minulý týden jsem se vrátil. K příspěvku od Janahana mám dva potřehy. V SLO lze zaplatit dálnici kartou ikdyž je to jen 0,8€. Před Záhřebem už je plnohodnotná dálnice. Prý ji otevírali 8.6., ale já po ní už 5.6. jel! ;-)
jeli jsme se dvěma mrňouskama 19,6 v noci do Pakoštane 930 km za necelých 10 hodin a 25,6 přes den zpět do Prahy za 11 hodin , ale nevětší problém byl před Prahou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 15:46
2 Standa. Prsím poraď jaký je sjezd z dálnice,je to Benkovač? Ď.
jeto následují sjezd za ZADAREM 2 ale je velmi dobře značený. mě už tam auto zahybá samo. nevím kam budeš pokračovat, ale do Pakoštane to je asi 16 km po obstojné cestě s krásným výhledem na vranské jezero a kornati
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 16:19
Dík. Jedu přímo do Pakoštane.smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 16:44
Ve čtvrtek jedeme směr Istrie-Novigrad,nějaké aktuální informace o trase Budějce-Linz-Salzburg-Villach-Ljublanja-Koper-Buzet-Novigrad??Průjezdnost tunelů v Rakousku a čekání u Karawanken tunelu??Dopravní omezení-někdo kdo ted trasu jel??
Chcem sa opytat ci niekto nevie ako to vyzera v Orebici (teraz)myslim tym ci su tam uz plaze plne alebo taka pohoda s 10ludmi na plazi,
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 18:19
To xTom01 - máš pravdu. 24.6. jsem se letos již podruhé vrátil z HR a taky jsem ten kousek u Zagrebu už profičel po dokončené dálnici tam a zpět a ve SLO jsem také bez problemů cestarinu platil kartou. Pro zajímavost kurs při platbě zboží kartou 1 Kn=3,98 Kč, při výběru z HR bankomatu včetně poplatku 1 Kn = 4,06 Kč. No a v srpnu si to vrznu ještě jednou, takže za 40. P.S. pro všechny - takovou zácpu s prakticky celou ucpanou SLO dálnicí a přivaděčem až do Mariboru k semaforu na tu hlavní třídu jsem ještě za těch 15 let co jezdím neviděl, a to ještě na cestarině vybírali poplatek, no alespoň na kruh. objezdu rozdávali minerálku. Upřímně Vám nedoporučuji jízdu do HR v sezoně z Pá na So.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 21:20
ahoj prosim, muzete mi napsat, zda do chorvatska staci obcanka??¨
Dekuji
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2006 21:55
Ahoj.
My jsme se vraceli teď v sobotu. Vyjížděli jsme z Bolu v 5.30. V 6.30 trajektem do Splitu a v 8.00 jsme byli na vstupu na dálnici ve Splitu. Odtud cesta přes celé Chorvatsko úplně krásně. V 12.30 jsme byli na chorvatsko-slovinských hranicích. Již cestou jsme koukali na ty proudy aut mířících k moři. Před tunelem Sveti Rok směrem k moři fronta 5 km a před tunelem Mala Kapela fronta neuvěřitelných 11 km (podle počítadla km).
Jinak problém začal tradičně ve Slovinsku. Tentokrát i trochu na straně do Rakouska. Stáli jsme na platidlech asi 30 min, ale ve směru do Chorvatska fronta z křižovatky v Mariboru až do půlky dálníce (tzn celý Maribor, až ke kruháči, dále k platidlům a skrz ně jěště dobrých několik km. Takže pro ty lidi fakt hrůza. Šílené vedro k tomu. Ale jedno potěšení: V mariboru dávali záchranáři vodu lidem v autech. Přejezd hranice v 14.00 - 60 km hodinu a půl - mrzáci jedni. Nejsou schopni udělat kus dálnice, taková civilizovaná země.
No a Rakousko bez komentáře. Úplně v pohodě. na dálnici A9, Pasov, Strážný a Vimperk.

Takže takové moje zážitky.

Už jsem jel mockrát z Chorvatska v sobotu, pokaždé o týden či dva dříve, ale lidi, proboha, pokud fakt trochu můžete, vyražte v pátek večer (bacha ale na spánek kolem 2.00 raní pro řidiče neptofesionály). Opravdu si ušetříte spoustu nervů a času a energie.

Čau Radek
To strepe. To co jsi viděl v protisměru při jízdě domů, mohu jenom potvrdit. Loni mne okolnosti přinutili vracet druhou sobotu v červenci( z vlastní vůle bych v sobotu nejel ani zpět) a bylo to tak jak píšeš.Tvá rada jet v pátek na noc je nesmyslná. Ty nechápeš, že počátek těch kolon je u těch co jedou v pátek na noc? Ty kolony tam nevznikají před polednem, jak jsi je viděl ty, ale jsou tam už od rána. Já jsem loni projížděl Sveti Rog již po sedmé hodině ráno a bylo to v protisměru před tunelem tak jak ty popisuješ.A ještě jedna poznámka. Podívej se na mapu SLO a pokus se najít jediný důvod z hlediska Slovinců, proč by tu dálnici měli honem budovat.Jejich hlavní a pochopitelný zájem byla dálnice na Ljublaň a dále k jejich moři a do Itálie.To se jim za pár let podařilo a teď přijde řada i na tu Maribor Macelj. Zatím je jediné řešení nevyjíždět od pátku odpoledne do soboty poledne.A varuji tak jako ty hlavně před pátkem 30.6. To bude šílené, počítám Brno - Split kolem 20 hodin jízdy. Rád bych se mýlil
To Věrka:
Mně vychází jednoznačně lépe cesta z Villachu přes Itálii a ne přes Slovinsko (jezdíme na západní pobřeží Istrie do Vrsaru - mezi Porečí a Rovinjí). Je to směr na hraniční přechod Arnoldstein/Tarvisio, cesta vede spoustou tunelů po pěkné dálnici. Oproti Slovinsku je cesta italskými horami mnohem zajímavější. Jede se nejprve směrem na Udine a pak doleva na spojovací dálnici Terst-Benátky. Z Villachu do Terstu je to asi 200km, jezdíme tak už přes 10 let několikrát ročně a nikdy jsme se tam nedostali do větší zácpy typu Tauern. Platí se za celou cestu Itálií dálniční mýtné 8 EUR. Jak už jsem psal dříve, trochu složitější je průjezd Terstem, je to pořád velké staveniště ale nesouhlasím s názorem o špatném značení. Od začátku do konce je třeba sledovat směr Koper (italsky Capodistria!) a na konci Terstu společně s označením na hraniční přechod Rabuiese. Když se opravdu pozorně sledují směrovky na uvedená jména, nedá se zabloudit. Za hran. přechodem se hned najede na slovinskou dálnici, která se napojí na dálnici z Ljubljany a končí v Koperu. Tam my zahýbáme přes město na Pulu a Poreč...
Přes Slovinsko bys jela na Karavanken tunel, který stojí o trochu víc než těch italských 8 EUR a pak je dálnice přerušena kusem okresky, kde jsou v létě spolehlivé zácpy. Objezd Ljubljany je taky občas ucpaný.
To PavelH:
Přijeli jsme na Istrii předevčírem v noci. Cesta byla celá naprosto v pohodě, jen za Tauernskými tunely nás svedli na Rennweg a 40 km jsme jeli po okreskách. Před třemi týdny to tam bylo zúžené v každém směru do 1 pruhu a teď ten náš zrušili úplně. V protisměru jsme viděli, že po dálnici jedou. Díval jsem se pak ale na [www.oeamtc.at] a tam píšou o těch jedněch dálničních pruzích v každém směru, tj. asi nám to zavřeli jen na noc (bylo po půlnoci). V Koperu je konečně dodělaná průjezdní silnice směr chorvatský přechod Kaštel, takže tam není žádné zdržení. Jinak doporučuji cestu z Villachu přes Itálii - viz příspěvek výše - vyhneš se Karavankenu.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.