Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Vyjel jsem 23.6 v 5.00 a ve 16 hod jsem stál na dvoře v Biogradu u domácích.
Cesta přes slovensko v pohodě ,Bratislava je rozkopaná už 3 roky a jak jsem to sledoval tak asi dlouho bude, přes maďary bez problému,akorát pořád ty jejich omezení rychlosti na 30 km mě štvali,ale za 3,5 hodiny se to dá sjet i při "dodržování" pravidel.Jinak bacha v okolí CZSORNE tam stáli policajti a měřili.Mají ten nový radar s digi foťákem kdy Vás mužou změřit na 1 km,a měřili na příjezdu do města ve směru od moře a byl to rovný usek kde je 70Km a pak za cca 5km začíná město.Jinak jsem policajta v madarsku neviděl.V Goričanu jsem si všiml což mi potvrdil i domácí že prohlíží hlavně ČECHY,POLÁKY SLOVÁKY,protože si vozí jídlo což oni nechtějí.Nikdy mě nekontrolovali tak jsem si stím nedělal těžkou hlavu,naházel do kufru halabala ale celnice mi otevřela jednu kabelu a že budu platit clo 200Kn,že vezu hodně věcí.Podotýkám že viděla 1 kabelu s bagetama na cestu.když jsem se začal hádat tak mi pohrozila 500kn pokuty a byl klid moody smiley .S babama je vždycky problém eye rolling smiley.Proto doporučuji jak zastarých časů vše pořádně schovat aby nebylo nic vidět,třeba dovnitř auta kde neměla zájem se dívat.Chorvatsko bez problému žádný provoz na dálnici,policie toleruje dle místních borců 150Km/hod.Na odpočívadlech i malých jsou WC ZDARMA.Zpět bylo vše bez prolému tj.4.6.2006.CELNÍCI JEN MÁVALI.Žádný doklad o přihlášení k pobytu jsem od domácího nechtěl takže mně to vyšlo o 1 euro denně levněji.Přeji všem sťastnou cestu a hlavně ať netrefíte na tu P.ČU v Goričanu.smileys with beer
Zajímalo by mne, odkud jsi vyjel, že jsi tam byl za 11 hodin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2006 14:12
cerstva info, kamos blava-split 8hod cez madarsko trosku sviznejsou jazdou astra 2,0 benzin, nie je pretekar, 23.6. z piatka na sobotu
Proc jsi nejel po dalnici v HR?
Vyjížděl jsem z Prostějova a v HR jsem samozřejmě jel po dálnici.
Pro KIMI - a náhodou kontak na "domácího" na půlku srpna by nebyl?
to aklika:Bohužel oni normálně nepronajímají,a celý srpen má už stejně zablokovaný jejich syn.
Pro KIMI a všechny ostatní co propagují jízdu přes Maďary a vymýšlejí ve Vídni obchvat obchvatu.Kdyby jsi jel přes Rakousko, nejel by jsi z Prostějova déle než osm a půl hodiny, při dodržení rychlostních limitů, včetně 3x půlhodinová přestávka.Přes Maďary jsem jel naposledy za komunistů a nevidím jediný důvod proč přes ně jezdit nyní, když mohu dnes již téměř celou cestu jet po dálnici.Vyjíždím z Brna a jezdím do Filip i Jakov, což je stejné jako do Biogradu, za osm hodin. Kamarád tam jel včera s karavanem, dodržuje předpisy(jede nejvíce 85 km/hod) a cesta mu trvala deset a půl hodiny.Na přechodu Macejl jsem ještě neslyšel o kontrole zavazadel, natož o nějaké pokutě.Podíváte-li se na HR Webkamery, zjistíte, že v Goričanu je stále kolem padesáti aut,v Macejlu 0-10.Podotýkám, že se to týká neděle až pátek ráno a nesmí to být 30.6. a 1.8. Přes Rakousko stačí sledovat jednoduše a zřetelně jen 6 směrů, Wien, Graz, SLO, Maribor,Zagreb a Split.
Obchvat Vídně pro náš směr tvoří Brünnerstraße,A22 a A23.Brünnerstraße je 4proudá vozovka jejíž průjezd trvá od prvního semaforu 6, ve špičce 10 minut až po odbočení směr Graz na silnici pro mot.vozidla. Celková doba průjezdu až na začátek A2 je 20 až 30 minut. Kdo nevěří nechť se přesvědčí zde: [www.cityrouter.com]
a sleduje časy na 6, a 9, na 8 gegenrichtung. K tomu je třeba připočítat 1:30 minuty mezi Brünnerstraße a A22.
Ještě jednou hlavně těm, kteří jedou poprvé. Nebojte se jet přes Vídeň, jeďte po Brünnerstraße, je to velice jednoduché a rychlé. Jezdím tudy několikrát týdně v různou dobu, žil jsem totiž ve Vídní od r.1984 až do nedávna .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2006 23:34
to FF:
Takže to je směr od Mikulova, zůstává to tedy beze změn i od Znojma? Jel jsem tama loni prvně a bylo to super, tak by to mohlo klapnout i letos.
Jakožto příspěvek od Pablo bod 1. Díky za informaci
to jack_t: Od Znojma stejné jako loni, o trochu lepší než od Mikulova.Průjezd Vídní 12-20 minut,podle provozu.
Pro ostatní od Znojma přijedete po dálnici A22 a z ní odbočíte krátce za t.zv. tunely (není to tunel,je to jenom zastřešení dálnice,aby provoz na ní nerušil rekreanty v Donauparku) směr Graz. Je to jediné odbočení od Znojma ve Vídni.
FF napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro KIMI a všechny ostatní co propagují jízdu přes
> Maďary a vymýšlejí ve Vídni obchvat obchvatu.Kdyby
> jsi jel přes Rakousko, nejel by jsi z Prostějova
> déle než osm a půl hodiny, při dodržení
> rychlostních limitů, včetně 3x půlhodinová
> přestávka.Přes Maďary jsem jel naposledy za
> komunistů a nevidím jediný důvod proč přes ně
> jezdit nyní, když mohu dnes již téměř celou cestu
> jet po dálnici.Vyjíždím z Brna a jezdím do Filip i
> Jakov, což je stejné jako do Biogradu, za osm
> hodin. Kamarád tam jel včera s karavanem, dodržuje
> předpisy(jede nejvíce 85 km/hod) a cesta mu trvala
> deset a půl hodiny.Na přechodu Macejl jsem ještě
> neslyšel o kontrole zavazadel, natož o nějaké
> pokutě.Podíváte-li se na HR Webkamery, zjistíte,
> že v Goričanu je stále kolem padesáti aut,v
> Macejlu 0-10.Podotýkám, že se to týká neděle až
> pátek ráno a nesmí to být 30.6. a 1.8. Přes
> Rakousko stačí sledovat jednoduše a zřetelně jen 6
> směrů, Wien, Graz, SLO, Maribor,Zagreb a Split.
> Obchvat Vídně pro náš směr tvoří Brünnerstraße,A22
> a A23.Brünnerstraße je 4proudá vozovka jejíž
> průjezd trvá od prvního semaforu 6, ve špičce 10
> minut až po odbočení směr Graz na silnici pro
> mot.vozidla. Celková doba průjezdu až na začátek
> A2 je 20 až 30 minut. Kdo nevěří nechť se
> přesvědčí zde:
> a sleduje časy na 6, a 9, na 8 gegenrichtung. K
> tomu je třeba připočítat 1:30 minuty mezi
> Brünnerstraße a A22.
> Ještě jednou hlavně těm, kteří jedou poprvé.
> Nebojte se jet přes Vídeň, jeďte po Brünnerstraße,
> je to velice jednoduché a rychlé. Jezdím tudy
> několikrát týdně v různou dobu, žil jsem totiž ve
> Vídní od r.1984 až do nedávna .

MŮŽU POTVRDIT, LONI JSME JELI PŘES VÍDEŇ OD ZNOJMA POPRVÉ, TAKHLE HEZKY JSEM SI NECHALA PORADI, STAČÍ SLEDOVAT CEDULE, A POKUD NEJEDETE VE ŠPIČCE, TAK JE TO ÚPLNĚ POHODIČKA (JELI JSME O PŮLNOCI)
VŠEM ŠŤASTNÉ CESTOVÁNÍ!
To FF
Já nepropaguji žádnou cestu přes maďary jenom jsem dal svůj postřeh,a když se ti to nelíbí tak to nečti nebo nekritizuj.Přes rakušáky jezdím taky a cesta vyjde časově prakticky nastejno,ledaže by si to slovinsko přeletěl.jo akdyž jedeš spátky přes den tak jsi ve vídni + - 14.00-16.00 a ta špička ze stojícími 4 pruhy se ti asi líbí co?
Je pravda že v Macejlu není žádná fronta a nic nekontrolují.
avatar
XXX
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2006 22:11
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:55).
Pro XXX:Jistě je cesta přes Seyring možná, nakonec všechny cesty vedou do Říma.
Ale je zcela zbytečné radit těm co Vídeň neznají nebo tam jedou poprvé, aby jeli cestou na orientaci složitější, když přitom úspora času není žádná.Vždyť i dnes do teď (22:50),je průjezd po Brünnerstraße za sedm minut a od Brünnerstraße na Praterbrücke sedm minut, no a potom mostě jedeš i ty, takže kde je ta úspora času?
A pro KIMI: Já tě vůbec nekritizuji a tvůj příspěvek vůbec nebyl propagací jízdy přes Maďarsko. Jestli jsi to tak chápal, tak se omlouvám.Reagovaljsem celkově na příspěvky propagující jízdu přes Maďary v jiných vláknech tak, že je to alternativa po všech stránkách výhodnějšínež přes Rakousko. Měl jsem asi reagovat v jiném vlákně, ale ty jsi mi dal podnět jednak tím, že z Prostějova 11 hodin do Biogradu je myslím dost dlouhá doba a jako jeden z mála jsi tu cestu popsal objektivně i se zápory.A ještě jedna věc, tady jsme psali o cestě tam. Cesta přes Vídeň zpět odpoledne v době, kterou popisuješ je každý den horor. To máš plnou pravdu.Týká se to ale pouze A23 až na most.Okolo A23 je velká průmyslová zóna a lidé se v té době vrací z práce a k tomu ještě my turisté.
No všechno má své pro a proti, my raději jedeme přes Rakousko, kdyby cokoliv, tam se domluvím! Potřebovala bych ale poradit od těch co už se vrátili, jedeme do Bristu, jestli jet z chorvatské dálnice raději vnitrozemím nebo po magistrále, příp. trasu! Děkuji, jedeme v pondělí, kdy by neměla být špička!
Zdravim Vas,

vratil som sa vcera vecer z Ruskamenu.Cesta trva 9.5 hod s dvoma 20 min prestavkami.Isiel som cez Madarasko. Cesta cez Madarsko nie je pre tych ktory budu dodrziavat limit 50 a 90 Km/h.To cez madarsko pojdete 5 hodin. Po celej trase su nahadzane tabule 60 (mimo dedin) lebo je tam cedule ze zla cesta.Je to zrejme kvoli kamionom lebo mne sa islo 120 v pohode smiling smileyv dedinach max 60.
Co sa tyka prechodu isiel som cez Gorican a nestal som tam ani dve minuty.Co sa tyka HR cesta tam bola v noci,teda vyrazal som o pol noci a bol som v Ruskamene o 10 h.Cez Omis v pohode bez zapchy.Cesta spet trvala trasa Omis- Split asi hodinu, kolona aut v oboch smeroch, tak kto nejde do omisu je to asi lepsie obist.Okrem zapchateho obchvat v Zagrebe (vedla mna to napalil do druheho co uz stal v zapche, jeden zo zadu zhruba 70 km rychlosti,okamzite tam vznikla hromadna buracka,tak som mal chvilu o strach postarane,ale nastastie sa buralo za mnou).Jeden postreh mam k navigacnemu, cestoval som s Igo2006 a mozem Vam povedat ze na nocnu cestu cez Madarsko a aj na dialnici je super to ze vidite dopredu aka cesta ide to znamena zakruty. Vyborne sa potom predbieha lebo viete ze pred Vami je obrovska rovina. Igo navigoval genialne nemal ani jedno zavahanie. Tak tym co idu stastnu cestu ja to uz mam za sebou.

Este jeden postreh:byvat vo vile s bazenom je pre deti an nezaplatenie. Pridete z plaze a deti mozu santit v bazene a pre dospelych je to fajn relax sa tam schladit.


Pre vajgelie == asi by som isiel vnutrozemim aj ked je to klukate ale obides omis. Aj ked mozem potvrdit z v Ruskamene co je 7 km za Omisom bol magistrala v pohode priechodna ziadne zapchy. Takze naozaj ide asi len o ten usek Split Omis.
Vrátili jsme se z ostotrova Pag, kempu Šimuni.Jeli jsme ve všední dny a cesta byla bez problému.Malá potíž je před Chorvatskými hranicemi směr na Záhřeb kde stojí ve frontě kamiony.Jinak oba tunely Malá kapela i Svety rok jsou průjezdné jen jedním pruhem a tak to bude v sezoně hlavně o sobotách a nedělích zdržovat dopravu stejně, jako tomu bylo loni.Policii jsme nikde nepotkali.Jen na Chorvatských hranicích při vjezdu se mě ptal celník kolik vezu masa a kroutil hlavou , když jsem řekl že žádné.Všem co teprve pojedou hodně zdaru.
Ahojte...letos jedeme také do Chorvatska na ostrov Pag a stále se doma přehadujeme zda jet přes Rakousko nebo Maďarsko. Já jsem zastáncem Rakouska, protože si myslím, že dálnice je lepší než ta cesta přes Maďary...Chci se zeptat přes co jezdíte vy ? poradte prosim.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2006 19:42
Řešilo se to tu už stokrát. Já raději jezdím po dálnici (rychlost, bezpečnost, neprudí tolik policajti). Kdo jezdí raději po okreskách, tak Maďarsko.
Stejně tak se tu pořád řeší, jestli v Chorvatsku po staré, nebo po dálnici. Mne nebaví ty jejich nekonečné vesnice, tak jedu zase po dálnici.
promiň, jsem tu poprvé tak nevím, jestli se to tu řešilo 100krat nebo ne
Alf
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2006 00:22
To vendula:
odporucam vyhladavac, alebo temu Přes Maďary na Jadran!!!

Zalezi, ci nastupujes na termin v sobotu. Ak ano, mas to jedno. Snad cez Madarsko trochu lepsie, pretoze obides to hrozne Slovinsko, ktore na truc Chorvatom neinvestuje do rychlostnej komunikacie ani ň.
Stejne vsak prides na dialnicu v HR a zastavi ta Lucko a hlavne tunely. Ale tym sa mozes vyhnut, ked to vezmes po "starej" na Plitvice.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2006 01:19
Jeli jsme 22. 6. večer z Prahy na Mikulov, cesta v pohodě po dálnici, do Bibinje necelých 12 hodin s přewstávkami na kafe a na snídani. Tunely bez problémů, neviděli jsme jediného policajta a jedinou havárku. Zpátky v neděli 2. 7. totéž, jen ve dvě v noci Rakušáci měřili rychlost a dávali dejchat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2006 11:03
Minulý rok jsem jel poprvé přes Maďarsko. Nechtěl jsem připustit, že je to lepší, ale je to tak pokud jsi z Čech tak to nemá asi moc cenu, ale pro nás z Moravy je to jedinečné.
Záleží, kam jedeš. My jsme byli opět na Makarské a znovu jsme nepoužili dálnici do Splitu ani při cestě tam ani při cestě zpět. V Karlovaci jsme z ní sjeli směrem na Plitvická jezera a celou cestu jsme absolvovali po staré silnici úplně bez problémů. Silnice je v dobrém stavu, určitě lepším než naše silnice první třídy, je zde i několik úplně nových úseků. Provoz byl minimální, takže bylo možno jet i rychlostí 90 až 100 km/h.
Zdravím, dne 15.7. mam zacit dovolenou v Budve Č.H. a nevim kudy to vzit z Tábora. Bohuzel jak ctu je to v sobotu a to bude vsechno zapraskane. Mam dve varianty, jdnu klasickou po dalnici nebo pres Madarsko, Bosnu (Banja Luka) a za MOstarem na Jadranskou magistralu. Ma nekdo zkusenosti s touhle cestou popripade jak to vzit jinak.

Dekuji moc vsem za odpoved.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2006 16:27
Hezký den!
Jak to vypadalo minulí týden nebo nebo i tento v sobotu na cestě do Chorvatska? Odjíždím v sobotu 15.7.ve 12 dopoledne z Krkonoš.

Dík za odpovědi
Georg
Viki
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 21:09
před rokem jsem byl v Budvě, nástup samozdřejmě v sobotu. Vyjel jsem v pátek ráno v 8 hodin z Brna přes Znojmo na Vídeň . V Chorvatsku po všech dálnicích. V Budvě jsem byl asi ve 3 ráno v sobotu.Zdřímneš si na pláži a ráno se ubytuješ.Přes Rakousko, Sovinsko až do Splitu bez problémů a větších zácp. Ze Splitu dál už se cesta vleče a zdá se být nekonečná. Trochu buzrace na hranicích do Černé hory: chtěli techničák od auta, zelenou kartu a zlehka prohlíželi i to co vezem. Možná se nudili , byli jsme na celnici sami. Horší byla cesta nazpět. Odjížděli jsme v sobotu ráno a užili si snad všechny kolony o kterých se tady píše. Cesta trvala 24 hodin. Jinak pobyt super moře taky, jenom víc lidí než na co jsme zvyklí v Chorvatsku.
Ufff tak to jsem necekal ze cesta bude trvat 19 hod. ja pocital ze tak max 16 hodin.
Pár postřehů z cesty Plzeň - Split.
Cesta tam v Út. 20.6. ve 24:00 z Plzně. Ve St. 21.6. ve 12:00 ve Splitu. Trasa Plzeň-Folmava-Straubing-Passau-Wels-Graz-Maribor-Krapina-Zadreb-Karlovac a dál po nové dálnici do Splitu. Na přechodu D/A je v noci zavřená prodejna dálničních známek, koupil jsem ji u benzinky asi o 300m dál. Tunelem Bosruck poštěli pouze jedním pruhem a řídili to semafory. Menší zdržení. Kdybych to byl věděl, objel jsem to přes Phyrnpass a Liezen. Tunel Glainalm totál zavřený - objíždka značená přes Bruck. Pozn.: cestou zpět 8.7. už vše OK.
V Mariboru na výpadovce na Ptuj zavřená pumpa OMV. Čerpal jsem naftu u Petrolu asi o 500m dál. Jinak vše OK. Sice v koloně, ale plynulý provoz z Mariboru až do Krapiny. Pak téměř po prázdné dálnici až do Splitu. Cestou přestávky cca po 30 min. a střídání za volantem: přechod A/D, Maribor, odmoriště před tunelem Malá Kapela, odmoriště před Šibenikem.
Cesta zpět v Pá 7.7. v 19:30 ze Splitu. V So.8.7. v 7:30 na Folmavě. Trasa stejná. Od tunelu Sv.Rok jsme před sebou viděli blesky, před tunelem M.Kapela se doslova otevřelo a rozsvítilo nebe. Přívaly vody málem vytvořily z dálnice řeku. Lilo až do Zagrebu. Pak se to trochu uklidnilo, ale pršelo až do SLO. V Mariboru ve 02:00 hod. zavřená benzinka OMV, tankovali jsme až na dálnici. Další cesta už OK. Dálniční známku jsem bez problémů koupil na rakouské celnici. Oba placené tunely v alpách průjezdné.
Mi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2006 10:15
V pátek jsme se vrátili z Orebiče, tradičně jsme jeli přes Hatě, jeli jsme tam i zpět ve všední den přes den, nikde žádné problémy, žádný policajt, pouze tradiční zdržení průjezdem Slovinska( rychlost). Pokud to šlo jeli jsme po dálnici, což nemělo chybu.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.