Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2006 12:00
Pro PavelM:-Jo poslechl jsem dobre,ta cesta pres Itálii byla opravdu pohodová dálnice.Jinak jsem se normálka těsil na to jídlo před Vilachem,při cestě tam jsme stihli snídani a zpátky oběd.Takový zapečený brambory s nadívaným bůčkem jsme ještě nejedl!!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PavelH (17. 07. 2006 12:02).
Ahoj. Tak jsem se taky v sobotu vrátila-Zadar,Zagreb,Maribor,Grac,Vídeň,Halámky. Cesta celkem šla. Ale co vymysleli Chorvati na dálnici mě docela zaskočilo. Hned po najetí na dálnici před tunelem Svatý rok, úplně uzavřeli dálnici a hnali to po staré silnici přes Velebit. Jasně, že si nechali zaplatit, tam se taky tvořili fronty(cca 15-20 min). Objížďka vůbec neznačená (ale trasu jsem znali z dřívějška).Opět na dálnici. Jenže před Malou kapelou zase úplně uzavřená dálnice a další výjezd, placení a opět po staré téměř až do Karlovacu. Co jsem tak stačili po cestě vidět, tak uzavřeli jen některé části a některé vjezdy nechali otevřené, protože před tunelama stála ohromná fronta (stále tam dojížděli auta). Té jsem se sice vyhnuli, ale najeli navíc asi 150Km a to nemluvím o čase. Pak už to jelo. Slovinsko bylo v pohodě průjezdné bez problémů. V protisměru(směr Chorvatsko)to ovšem stálo celé. Od hranic až do nájezdu na dálnici v Chorvatsku (odhadem cca 100km). Největší zácpu jsem čekali na placení dálnice ve Slovinsku (180 tolarů,nebo 0,80 eur).Přes kilometr jsme stáli a popojížděli asi 1,5hod. Pak se to rozjelo a hranice už v pohodě. Do Vidně jsem dorazili asi kolem 18:00 hod. Průjezd nádherný a v klídečku (neodbočuju na Brno,ale pokračuju na Praha-Horn).Pak už pohodička až do Čech.Takže přeju všem hodně zdaru a cestu bez problémů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2006 19:55
Ahoj mam dotaz nevite nekdo jaka je cesta pres Karlovac plit.jezera. Knin???
2 ERASMUS - nedokážu si teď přesně vybavit detaily, ale koukni na mapu a uvidíš. Buzet je hned, asi 15 km za hranicí SLO/HR a odtama já už jezdím na Pazin a dolů na Istarski Ypsilon". Ty budeš muset zřejmě na Buje a pak poreč. Jinač zkus www.viamichelin.com nebo na [www.bina-istra.hr]
Podle mapy se dá na Poreč z Buzetu jet. Nejel bych na Pazin. Zajímalo mě hlavně jak to je značené když sjedu z dálnice u Koziny a jedu na Buzet. Na mapě to vypadá na pěknej zmatek. Na Buje se sjíždí skoro v Koperu a tam jsou už najetý Italové, proto sem chtěl zkusit směr Buzet.Za link díky.
Pablo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem se vrátil z Brače. Odjížděl jsem 18.6. tj
> z neděle na pondělí večer a všude úplně volno vše
> naprostá pohoda. Přes plitvice pohoda.
> Cesta zpět v pohodě - jel jsem v podstatě
> osamocený. Vyrážel jsem v pátek v 20hod ze Splitu
> po staré cestě přes plitvice, sem tam kamion ale
> jinak úplně vplno. Dost policajtů měřilo (5
> hlídek). Ale to co jsem viděl cca ve dvě hodiny
> ráno ve směru k moři na Chorvatsko/Slovinských
> hranicích mi vyrazilo dech.... 15km dlouhá fronta
> buď stojící nebo na dvojku popojíždějící...
> neuvěřitelné. Vypadalo to jako když se půl evropy
> vydá na jih. Nechápu jak někdo může vyrážet v
> tomto termínu. Lidi jsou nepoučitelný.
> Ani tam ani zpátky jsem nikde na hranicích
> nečekal, pasy nikdo vidět nechtěl. Všude volný
> průjezd.
>
> Několik postřehů:
> 1.) Objezd vídně jak ho tady kolegové radili v
> příspěvku o Vídni (mám na mysli odbočit na
> Gerasdorf/Seyring) je geniální. Než se rozkoukáte,
> už jste na dálnici za Vídní. Naprosto super. Stačí
> se držet nějakého kamionu kteří to také dost
> využívají a nedá se to splést.
> 2.) Slovinsko je odjakživa v podstatě nekonečný
> průjezd vesnicí. Bohužel stav silnic je rok od
> roku horší a letos se to začalo silně podobat
> českým silnicím...
> 3.) Měli jsme 36stupnu ve stínu a silnice byly
> neuvěřitelně rozpálené. Na Brači jsou silnice samá
> serpentina, povrch je bez děr a rovný ale extrémně
> hrubý (v některých částech). Hodně rychle se tak
> sjíždějí pneumatiky.
> 4.) Čerpal jsem benzín v Kninu cca 90km před
> Splitem - POZOR!!! To co jsem načerpal na benzince
> INA v Kninu pod označením EUROSUPER 95 bych
> přirovnal tak ke speciálu 91 oktanů silně
> naředěným naftou!!! Po natankování bylo auto
> neuvěřitelně líné, vůbec nechtělo jít do otáček,
> spotřeba o 2 litry vyšší, bylo slyšet klepání
> ventilů, se zapnutou klimou chcípání na
> volnoběh.... Po dalším tankování (taky INA) již
> vše v pořádku takže jednoznačně problém v benzínu.
>
> 5.) Na ty benzinky pozor, u nás jsme zvyklí že za
> každým rohem je benzinka ale non-stop benzinek po
> cestě přes Slovinsko a Plitvice je setsakramentsky
> málo což v praxi znamená že 100km nemusí být žádná
> a pokud někdo poskakuje dvě hodinky na dvojku v
> zácpě....
> 6.) Při zpáteční cestě jsem bral benzin ve
> Slovinsku u OMV za 248SIT (cca 1 EUR) litr
> naturalu 95, placeno VISA kartou a vše bez
> sebemenšího problému. Jednoznačně nejlevnější
> benzín je ve Slovinsku. Chorvatsko 8 kun / litr
> 95naturalu. Rakousko cca 1,2 až 1,3 EUR.
> 7.) Moře je vyhřáté, teploty vzduchu infarktové.
> Ráno v 9 hodin už 30 stupnu přes poledne 36 ve
> stinu (Brač). I chorvati začali říkat že je
> "vruče" ...
> 8.) Cestou zpátky přes Vídeň jsem se nechal vést
> obříma cedulema Praha CZ a pak Brno... ale musím
> říct že to byla dost hrůza. Pořád mě vodili po
> nějakejch okrajovejch okruzích (nedodělanejch a
> provizorních nadjezdech atd.), najel jsem
> neuvěřitelnéjch kilometrů a nakonec když už jsem
> myslel že už z toho přece musím být venku mě
> vyplivnuli na Brunerstrasse!!! tam co je autosalon
> FIAT a odbočuje se v pravo když se jede k
> moři!...a ještě jsem projel celou Brunerstrasse!
> Hrůza. Cestou na jih jsem jel Vídeň 20min ale
> zpátky 50 minut a dvojnásobek kilometrů.
> 9.) Pokud jedete na Mikulov a nemáte dálničku tak
> kvůli těm pár kilometrům mezi Brnem a Pohořelicema
> ji nemusíte kupovat. Stačí na výjezdu z Brna
> odbočit na Rajhrad a hned jak podjedete dálnici
> tak na křižovatce doprava... a jste na staré cestě
> směr Mikulov . Vyhodí vás to před Pohořelicema. Ty
> kousky dálnice Brno-odbočka Rajhrad a kousek
> dálnice před Pohožřelicema jsou totiž bez
> poplatku.
> 10.) Nakonec trochu legrační rada, ovšem léty
> prověřená... pokud si budete kupovat jejich bílej
> chleba, vemte si z domu pořádnej zubatej nůž na
> krájení chleba. Tupým nožem s rovným ostřím se to
> téměř nedá ukrojit... :-)
> Mějte se a přeju pohodové průjezdy jako jsme měl
> já.
Nika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jeli jsme z Kopřivnice do Živogošče,vrátili jsme
> se dnes v noci.Cesta byla v pohodě,dálnice to
> značně urychlila,zpátky jsme dojeli za 11
> hod.Horší už to bylo na cestě do Chorvatska.V
> Mikulově jsme se posunovali po čáře hodinu a
> půl.Další podobná zácpa byla za Mariborem.V
> Chorvatsku jsme čekali v 10 km kolonách před
> tunely Malá kapela a Svetý rok.Bylo to peklo,jeli
> jsme tam 22 hod průměrnou rychlostí 40 km/h.pokud
> nemusíte,nejezděte v pátek a v sobotu,hodně
> chorvatů míří k moři. Poplatky - 0,8 eur + 18 kn +
> 157 kn
Red-Hawko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdarte, takze vyrazali sme 1. 7. sobotu z Blavy
> a isli sme do splitu cez Vieden, Graz, Maribor,
> Zagrem, a dialnocou az do splitu, ciel bol asi
> 30KM za Makarskou (Drvenik).
> Tak, odchod o o cca 1:00 rano, isli sme cez
> Vieden, cesty pohoda v pohode do Graz'u odtial do
> slovinska na maribor, tam skoncila dialnica, islo
> sa po normalnej ceste, ale niekde okolo dedinky
> Ptuj zacala zapcha ktora bola az po zaciatok
> dialnice v Chorvatskej Krapine (brali sa tam
> listky o mieste nastupu na dialnicu), islo sa tam
> rychlostou ze som celu cestu mohol ist peso popri
> aute, potom dialnica uuplne v pohode, Az po prvy
> tunel Mala Kapela, bola tam dost velka zapcha,
> stali sme nastastie asi len 2 minuty a potom
> pustili do tunela obidva pruhy pre nas takze tam
> len malicke zdrzanie, 20min maximalne) dalej zase
> pohoda az po druhy tunel Sveti Rok, ale tam sme
> tiez mali stasti a sice z miernou sapchou (v
> tuneli je 100vka km/h max) ale presli sme viec
> menej bez cakania, (na druhej strane vsak bola
> nejaka ta zapcha cca 3KM,a odtial potom v pohode
> dialnica az po koniec, tam asi 10 minut zapcha na
> platenie myta, Do splitu v pohode cesta a odtial
> smer makarska, ale, pri konci splitu zacala zapcha
> ktora koncila az v meste Omis (mapka tej casti
> kuknite > ) v tom Omisi sa pripajala na
> magistralu ina cesta tiez z kopcom aut, preto by
> som odporucal ist vnutrozemnou cestou a napojit sa
> na u magistralu az v D. Brela (aj ked ked sme sa
> vracali nebola ta zapcha ze by stala za slovo, tak
> ako sa vam bude pacit) a odtial uz v pohode az po
> vytuzeny Drvenik (prisli sme okolo 15tej)
> Cesta spat odchod cca 12:30 v pohode po magistrale
> > Split> Dialnica a zase prvy problem tunel
> Sveti rok, tam sme mali zapchu okolo 7KMvu, hybalo
> sa tak ze posunut o 10 metrov potom minutu statia,
> zdrzanie okolo 1h40m, ale pustali obidva smery po
> jednom pruhu, (v opacnom smere bola kolona cca
> 7-8KM statia a posuvania) dalsi tunel Mala kapela
> sme presli v pohode (pustali oba smery naraz) my
> sme bez zdrzania (usporiadalo sa to pri prvom
> tuneli) ale v opacnom smere kolona cca 9KM (na tej
> strena 2 polovica kolony urobila pekne ze
> zastavili vypli auta a potom sa naraz posunuli o
> velky kus ) dalej pohoda az po slovinske hranice
> tam po asi 15tich kilometroch zacala kolona takmer
> az do Mariboru bola sposobena pravdepodobne
> semaformi v tych malych dedinkach (o 10tej vecer)
> potom v pohode dialnica od Mariboru cez Graz do
> Viedne, a potom do Blavy, tam sme dorazili o cca
> 2:00.
> Spolu cesta tam 906 a naspat 907 kilometrov, ani
> tam ani naspat sme nestretli policsajtov ze by
> nieco kontrolovali. Keby som mal ist este raz tak
> by som v chorvatsku urcite skusil staru cestu (cez
> dialnicu asi jedine utorok-stvrtok) a este doplnim
> Vieden je vsetko cele dialnica 2-4 pruhova.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2006 20:33
Zdravím vás musím sem vnést trochu optimismu.Já vyjížděl z Jihlavy v neděli 9.7. ve 21:00hod.Průjezd celnicí do A zcela bez problémů jedno auto předemnou.Přes Wien větší frmol,ale průjezd plynulý.Na hranicích se SLO taktéž bez kolon a plynulý průjezd.V Macejlu průjezd do HR v poklidu asi 5 aut.Celá dálnice bez kolon jen v Karlovaci 25 minutové zdržení kvůli havárii kamionu ale dalo se to vydržet.V Dugopolje cca 10 aut na mýtnici a pak jsem to frcel do Duce(Omiš) a též bez zácpy.Na zpáteční cestě 20.7 čtvrtek do Splitu plynule na mýtnici v Dugopolje asi pět šest aut u každé budky.Tunely Sveti rok a Mala Kapela zcela průjezdné bez komplikací.Hranice Macejl dvě auta předemnou,v protisměru kolona a celé slovinsko jedno auto za druhým(směr HR)do A bez problémů.Na hranicích s A taktéž bez problémů.Wien jsem projížděl ráno ve 4.30 hod(mám starší auto takže jízda pomalejší).Opět zcela bez problémů.Jediné stání asi 10 min.jsem měl na Hatích když český celníček se asi uklidnoval na Polácích.
Tak jsem asi měl pěkný štěstí když to tady čtu jaký kdo chytil zácpy.Asi bych se z toho picnul.Bez klima a s 3letým dítětem v 18 let starým kadettu.I autíčko vydrželo. Hodně štěstí těm co teprve pojedou.Jinak je tam krásně a moříčko super.
Jindra
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
23. 07. 2006 19:04
mirgi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, dne 15.7. mam zacit dovolenou v Budve
> Č.H. a nevim kudy to vzit z Tábora. Bohuzel jak
> ctu je to v sobotu a to bude vsechno zapraskane.
> Mam dve varianty, jdnu klasickou po dalnici nebo
> pres Madarsko, Bosnu (Banja Luka) a za MOstarem na
> Jadranskou magistralu. Ma nekdo zkusenosti s
> touhle cestou popripade jak to vzit jinak.
>
> Dekuji moc vsem za odpoved.

Odpovídám pozdě, ale snad se to bude hodit ostatním: Pokud chcete být na dovolené v Černé Hoře rychle, tak cestu přes Bosnu nedoporučuji. Silnice jsou kromě okolí Banja Luky velmi klikaté a na každém kroku je omezení na 20-50 km/h. Cesta je velmi pomalá. Pokud však máte čas na zpáteční cestě, pak doporučuji projet Bosnou během dne, rozhodně stojí za to zastavit se v Mostaru a také průjezd údolím řeky Neretvy a řeky Vrbasu je nádherný. Průměrnou rychlost však odhaduji na 50 - 55 km/h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2006 10:52
Vratili jsme se v sobotu vecer, kolem pulnoci: jeli jsme z Brely vnitrozemim (docela se to dalo - presto, ze byla sobota, tak bez kolon; celkem tri kontroly, ale protijedouci vzdy blikali) a z Karlovace po dalnici (na ni to bylo docela huste). Na hranicich jsme pak narazili: asi meli slovinsti celnici zase tu svou "poctivou" stavku. Z prechodu Macelj nas zoufali chorvatsti policiste lifrovali na vedlejsi prechod (nejaka pr.el smerem na Celje), ten se taky ucpal a tak jsme lesnima cestama dojeli do jeste vetsi zadele, kde nas po trictvrte hodine konecne pomalounku proclili. Pak zase na Maribor - no cela ta legrace nas stala asi dve hodiny ("svine klouzavy..."winking smiley. Pak az domu bez zadrhelu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2006 07:10
6.7. přes Maďary na Hvar.Vše OK až na chorvatských hranicích - Redics - byl celník zvědavý a šťáral se v kufru i v prostoru auta a se slovy " příště méně piva" nás propustil. Zpět 21.7 opět přes Maďary a v pohodě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2006 18:56
6.7. z Banskej Bystrice, cez Maďarsko a Slovinsko (Rajka - Redics) do Igrane, bez problémov. Jazda podľa predpisov, s prestávkami (2:30), jeden vodič, Felícia 1.3, 15.hodín.
Na diaľnicu som sa chcel napojiť v Čakovci, ale nejako som nepochopil značenie na kruhovom objazde a tak sa mi to podarilo až za Varaždínom (ale z hľadiska mýtneho aj počtu km je to asi výhodnejšie).

22.7. naspäť, ráno o 2:00, Jadranská Magistrála bez kolón, diaľnica Ok, ale oba tunely (Sveti Rok, Mala Kapela) otvorené iba smerom k moru, obchádzka cez vnútrozemie, veľká strata času.). Súvislá kolóna bola o 9.hodine ráno v opačnom smere medzi Karlovacom a Zagrebom.
Veľký pozor treba dávať na kruhových objazdoch, na privádzači zo Splitu na diaľnicu do Zagrebu, aby ste sa správne zaradili.
Z diaľnice som zišiel v Čakovci, značenie ma posielalo po dosť dlhej obchádzke okolo celého mesta.
Na colniciach bez čakania a bez kontroly. Cez Maďarsko OK. Čas cesty: 16.hodín.
21.7.2006 jsme se vrátili z Bristu u Gradacu, tak se pokusím něco napsat.
Cesta: Autem jsme byly v Chorvatsku po čtvrté, jsme z Krnova na severu Moravy, takže jedem Olomouc Brno, pak na Znojmo, protože se přes Znojmo lépe najíždí do Vídně. Do Vídně se přijede už po dálnici a pouze v jednom místě stačí odpočit doprava. Za Znojmem kupujem rakouské známky na benzince Avanti a myslím, že stojí 230 jedna. Jinak cesta přes Rakousko, pak Slovinsko a chorvatská dálnice. Jeli jsme po třetí v noci z neděle na pondělí a téměř absolutní prázdno. Přes jedeen z tunelů byla 40, přes druhý už 80. Benzín samozřejmě bereme ve Slovinsku, kde je prý nejlevnější v Evropě. Máme Fabii 1,2, spotřeba byla minuký rok 6,2, tento rok ještě nemám spočítané. Na co chci upozornit, tak když se sjíždí z dálnice u Splitu, je tam takový mega kruhový objezd a směrovka Makarska. Tak tam bych nejel, protože cesta pak vede vnitrozemím a pro nás teda není moc zajímavá a navíc mi připadá, že je tam větší horko. Lepší je jet dál na Split a pak na Omiš a kolem moře, kde je se na co dívat. Tip pro zpáteční cestu: zastavit se na dálnici na odpočívadle Krka u Šibeníku, nejlépe v noci. Most přes Krku je super nasvícený.
Co stýče Bristu. Každý rok jedeme někam jinam, tak můžem srovnávat. Pro nás platí, že nejlepší a nejdostupnější pláže jsou na Makarské riviéře. Nemáme rádi letoviska typu Baška Voda, Makarska, Omiš atd., kde jsou pláže přeplněné. Brist má menší pláže, kde není moc lidí, takže super. Brist je spojen chodníkem s Podacou na jedné straně a Gradacem na druhé. Doporučujeme kolečkové brusle nebo koloběžky, chodník je kvalitní. V Bristu není ani pořádná restaurace ani zmrzka, proto jsme chodili do Gradacu, je to cca 2 km procházka. V Podace není špatně, ale při představě, že bych měl chodit až do Gradacu pěšky - Brist je na tom lépe. Gradac je celkem velký, ale ne tak jak třeba Baška Voda, ale pláže už jsou tam plné. Je tam hodně restauraci, obchodů, přístav atd. Chodili jsme na pizzu do Stelly - jumbo pizza frutti di mare za 55 kun, plzeň za 10 kun.
Ubytováni jsme byli uprostřed Bristu ve Vile Ante, bylo to nějde na netu, nechtěli ani zálohu. Ubytování OK - 10 EUR na osobu, domací Ante Katavič nemám 2x dělal rybu, dal nám 1,5 l rakije, cibuli, rajčata a to nepočítám rakiji co jsme jen tak vypili. Ante tvrdil, že preferují Čechy, protože jsou na ně zvyklí a vždy přijedou na delší dobu. Jinak tak polovina turistů v Bristu a okolí jsou Bosňáci, kteří to mají kousek a jezdí třeba jen na víkendy.
Viděl jsem na těchto stránkách něco o Vile Marko. Viděl jsem ji, je snad uplně nová, má super parkování, klimu, ale nevím jesti se tam dá grilovat. Nevím, ale pro mě je takové ubytování neosobní, lepší je být v konatktu s domorodci.
Byli jsme lodí na Pelješjaci - Trpanj, už asi vím, kam pojedem příště. Super malé letovisko, kde je uplně všechno - přístav, super pláž, obchod, kde berou karty, restaurace, tisak s českým tiskem a přitom málo lidí a klid bez hromady aut.
Na zpátek jsme jeli zase ze čtvrtka na pátek a zase prázdno.
Minulý rok jsme byli v Promajně a můžeme doporučit. Pěšky kolem moře se dá dojít do Bašky Vody a na druhou stranu do Makarské (to je však lepší autem). Promajna má super pláže, široké a dlouhé. Problém Promajny je, že se rozrůstá a začíná tam být rušno a na plážích plno, ale ne tak jak v Brele či Bašce.
To Pája2:
Do Promajny jedeme letos na konci srpna.Zatím máme zamluvené ubytování sobota-sobota,rádi bychom to ještě o nějaké tři dny protáhli, tak uvidíme, jestli seženeme. Co myslíš, půjde to až na místě? A jak jinam to tam vypadá? Je kde posedět, kam zajít, co koupit? Nemáš nějakou fotečku, kterou bys nám mohl poslat?Díky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2006 15:49
Nebyl jste někdo v Duče v kempu Mira? Scháním jakékoli info, jak to tam vypadá. Díky .
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
27. 07. 2006 18:59
Ahoj, dneska jsme se vrátili z Budvy v 8:00, vyjížděli jsme od tamtud včera v 11:00, cesta byla uplně super,nikde jme nečekali ani na hranicích prostě paráda. Tam jsme jeli v sobotu 15.7. v 15:00 a cesta byla taky fajn,před žádným tunelem fronta jen na Č.H. hranicích jsme čekali asi hoďku.smoking smiley Jinak pokud máte někdo chut si užít dovolenou stylem přes den u vody a večer zábava tak můžu jen DOPORuČIT thumbs up smiley a pokud by měl někdo strach tam jet na blind tak se nebojte stačí zajet na benzinku nebo někde přibrzdit a hned u vás někdo bude a něco nabídnethumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2006 21:27
To Pája2 - nevadilo ti že dům stojí přímo u hlavní cesty? Jsem taky z Krnova - můžeš se ozvat na můj mail?? :-)
Fotky Promajny samozřejmě mám a celkem hodně, chtělo by to ale email. Nemám webové stránky a to co je na netu není ono.
Náš dům nestál u hlavní cesty, na to už jsme vyškolení z Mediči u Omiše, ale je fakt, že na pláž se musí přejít cesta, ale není tam až takový provoz jako kolem Makarské. Klidně se můžu ozvat na email.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 07. 2006 09:24
To: JJ
Promajna je pěkná, je tam pekárna, market (berou karty), dobrá zmrzka, restaurace přímo na pláži, pláž je velká a dlouhá. Promajna je celá pod magistrálou, takže žádné auta tam nejezdí. Ubytování koncem srpna podle mě není nikde v Chorvatsku problém. Dobré jsou výlety do Bašky po chodníku kolem pláže a na druhou stranu třeba do Bratuše a Krvavice (přístav).
Chci se optat odkud ste vyrazeli...?Dyztak se ozvete pls. na meil-vsrnka@seznam.cz
JJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 07. 2006 11:38
To: Pája2
Pájo, prosím, pošli mi nějaké ty fotečky "promajňácké" na mejlík synerb@seznam.cz
Za informace díky. Věřím, že tam bude fajn...no už necelý měsícsmileys with beer
To Pája2:
Pres Znojmo jezdis uplne zbytecne, je to zajizdka a zdrzeni - mnohem lepsi a rychlejsi je cesta pres Mikulov (popr. Postornou kam se da dojet po dalnici, sjezd Breclav). Cesta kolem Vidne z vychodni strany je srandovne jednoducha a cela Viden se objizdi, hned na kraji Vidne se najede na dalnici a sjizdi se az v Grazi. Podrobnosti jsou ve vlaknu Vídeň 2006-průjezd,změny . Sam jsem to letos po zkusil a mirne pocatecni obavy byly naprosto neopodstatnene, neni treba ani mapa, ani navigace, je to fakt proste.
Dnes o siestej rano sme sa vratili po nadhernom tyzdni z omisu.
cesta zvolen - omis 21.7.2006:
21:00 odchod zo zvolena cez budapest, zahreb, split do omisu. cesta v pohode(dost aut, ale dalo sa ist celkom rychlo) az po cestu split - omis. tam sme stali asi hodinu a pol. prijaz po 12 hodinach so 4 prestavkami.

cesta omis - zvolen 30.7.2006:
8:30 rano o odchod z omisu. zastavka v trogire (odporucam nadhera), cez vnutrozemie do mesta skradin, kratke asi hodinove okupanie (zaujimava voda, ani sladka, ani slana... ;-) ), pofotenie roostrielaneho asi pravoslavneho kostola srbmi a cesta na dialnicu (cca 17:00 podvecer) a tam sa to zacalo. tunely zapchate, ale inac pohoda. dost aut ale dalo sa jazdit. po kratsom bludeni po budapesti (strasne znacene mesto) prichod do zvolena o 05:15.

celkovy dojem z cesty je asi taky, ze aj ked je na dialnici dost aut, da sa celkom pekne jazdit, celu cestu po dialnici sme sli cca 20 km nad povolenu rychlost, ale ziadny problem nebol. btw. davajte si riadny pozor na motorkarov. ti bolo neprijemni, obiehali z prava len taky fukot.
Tiež sa zberám do chorvátska zo Zvolena, ale cez Budapest nikdy viac. My pôjdeme cez Komárno,Gyor,Szombathely...a je to ešte o pár km kratšie.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 07. 2006 21:17
Ahoj všem,odjíždíme z Prahy 17.8 večer do Promajny.Jedu s partnerkou a 7letou dcerkou.Mám kontakt na jednoho pronajímatele v Promajně kousek od moře cca.150m.Tak pokud někdo jede ve stejném termínu tak se může přidat.
To Rado:
Budapest sme si vybrali koli tomu, ze mi to ponukol viamichelin, ako najlepsiu trasu. Budapest smerom do HR bola v noci ok, len treba sledovat cisla ciest. keby chceli madari spravit obchvat okolo budapesti,bolo by to ok.
Díky za vyčerpávající příspěvek - jedeme v září do Podaci, takže se mám na co těšit. Pěkný den Hanka
Zdravim,
v sobotu jsme se vrátili z Pisaku, kousek pod Splitem. Cesta tam 13.7. OK, naprostá pohodička z Kladna přes Příbram na Budějky, Linz, Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, Slunj (přespání a ráno Plitvičky), odpoledne dojezd do Pisaku po dálnici. Pohoda, žádný kolony, nikde jsme nebloudili (jeli jsme poprvé). Ovšem zpátky v pátek 28.7. to bylo opravdu hardcore, zdžení cca 4-5 hodin kvůli kolonám a objížďkám. Nejdřív byl zavřený tunel Sveti Rok (nevim co tam dělali, protože když sme se docpali po objížďkách zpátky na dálnici tak už se tam zase vesele jezdilo - možná nějaká bouračka. Na mýtnici jsme skejsli zhruba na hodinku a půl, dále po starý objížďka cca 50 km v horách za tlupou kamionů takže jsme to jeli asi tak dvě hodiny. Dále pohoda až na mýtnici Lučko před Záhřebem - opět kolona zhruba na jednu hodinku. Už jsme mysleli že máme vyhráno, ovšem slovinští celníci asi zase zabetonovali Macelj, takže jsme mazali směr Rogatec po okresce, na přechodu byla šňůra asi tak sto metrů, jenže to vypadalo že si celníci z turistů dělaj dobrej den, takže jsme tam skejsli další hodinu. A brali to celníci fakt fest, jednoho Němce tam celkem důkladně proklepávali, lezli do kufru, do motoru, všechny lidi vyházeli ven - nechápu důvody, i když co jsem viděl Němce kontrolujou víc než Čechy nebo Slováky. Potom už celkem pohodovej průjezd Mariborem a Vídní (ta, je to naprostá pohodička), no a domu jsme dojeli po krásnejch osumnácti hodinách. Jenom mě zarazilo, že všude byly při pátku kolony jenom směr na sever, na jih bylo sice plno ale jelo to celkem normálně. Takže někdy to chce trpělivost avězte že je to jenom o štěstí jestli chytnete kolonu nebo ne, pokud teda nepojedete v noci na sobotu na jih, to si můžete rovnou vzít s sebou polštář a náhradní kanystr s benzínemsmiling bouncing smiley. Přeju všem šťastnou cestu a příjemnou dovčudrinking smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.