Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2006 17:19
Máme, je to tam "normální". Podle mého skromného názoru (a pár dalších skromných jedinců) je to vina sice mladých a pohledných, ale dopravu komplikujících děvčat v bílých uniformách, které regulují dopravu na křižovatce v Omiši. Viděl jsem je i před Splitem u odbočky na letiště, i tam se skoro automaticky tvořily fronty. Takže to jseou moje zkušenosti. smoking smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2006 17:26
Já jsem tam viděla i mladého pohledného chlapcesmiling smiley Stejně je z to zvláštní, na té křižovatce co o ní píšeš, se ten provoz řídí tak nějak sám, pravidla silničního provozu tam prakticky ztrácí význam,a přesto jsme tam ještě nezažili žádnou kolizi.Tohle se dít u nás, tak nevím jak by to vypadalosmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2006 17:49
Po mladých pohledných chlapcích já nekoukám, prakticky je ani neregistruju. thumbs up smiley Bohudík.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 15:15
Jel jsem tam i zpět ve všední den (čtvrtek, úterý) a absolutně bez problémů. Kdyby před Vídní nepracovali na dálnici, tak ani nevím, co to je kolona. A tahle navíc měla tak 500 m a pomalu se pohybovala, takže jsem si cestu prodloužil cca o 30 minut. Pokud máte možnost naplánovat cestu na pracovní dny, tak je to bez problémů. Jel jsem pod Zadar (Biograd), vyjel jsem ve 3 ráno z Benešova a s několika zastávkama (vezu 2 malé děti) a dodržováním rychlosti jsem byl na místě asi v 15 hodin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 16:53
Cesta tam byla celkem dobrá. Vyjel jsem v sobotu odpoledne. Jel jsem přes Znojmo-Vídeň-Gratz-Maribor-Záhřeb-Split (po dálnici) pak vnitrozemím až na Makarskou. Ze soboty na neděli je jelo super. Na dálnicích jsme dost často byli na dohled jenom my dva. Žádné čekání na hranicích, prostě pohoda. Jenom celé slovinsko pršelo, proti jela kolona od moře a to nebylo zrovna příjemné. Když by se už Zadaru nepodělal ten křáp, co s tím jel kamarád, Tak by jsme byli na místě ještě před rozedněním. Najednou mu začal svítit nedostatek vody, tak jsme dolili a po pár km zase. Převodovka byla celá mokrá, tak bylo jasný, že to teče. Na opravu nebylo pomyšlení, protože Sharan má tak zpackaný motorový prostor, že se člověk nikam nedostane. Tak jsme těch 200km zastavovali při každé příležitosti a lili do toho vodu. Na místo to naštěstí dojelo. Druhý den jsme pumpičkou chlazení natlakovali a našli hadici, kterou to teklo. Prodrbala se o sponu, která jí má držet na svém místě. Po demontáži všeho možného jsme jí dostali ven a vyrazili jí sehnat. VW je až ve Splitu, tak jsme zkusili Škodovku v Tučepech. Hadici neměli, tak jsme pokračovali do Makarské do prodejny autodílů (Mojí Feldou). Prodejna autodílů je tam zásobená asi tak jako u nás vesnická benzínka, tak taky nic. Vedle byl autoservis (neznačkový) a pneuservis. Tak jsme zkusili, jestli by to nezavařili, nebo jinak neopravili. Naprosto neměli zájem, dělali jako že tam nejsme. Tak jsem se jim drze pohrabal v bedně pod ponkem, našel kus kovové trubky co pasovala do té naší hadice. Koupili jsme šroubovací spony na hadice, trubku nacpali dovnitř a kolem praskliny to sponama utáhli. Namontovali a Sharan tak bude asi jezdit až do své smrti.

Cesta domu, to byla katastrofa. Taky co čekat v sobotu. Celkem dobře jsme dojeli až k Zadaru a tam jsme zůstali dvě a půl hodiny v koloně před tunelem. Hromada aut odpadlo. Popojíždí se tam do slušného kopce a při 33st. ve stínu to neni žádná prdel. Naše auta se zdatně držela. Po projetí tunelu jsem to raději zalomil na starou silnici přes Plitvice. Pak už to šlo. Trochu se popojíždělo slovinskem, ale žádná hrůza. Další problém byl ale už na cestě. Po ostřejším rozjezdu ze slovinsko-rakouských hranic, Sharan přestal táhnout. Opět jsme zastavili a motor šel vytočit max na 3000ot. Po vypnutí klíčku se zase probral, ale už jsme ho moc nedráždili aby do domu dojelo.

cesta tam 14h
cesta domu 20h



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (20. 08. 2006 21:50).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 17:02
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Sharan přestal
> táhnout. Opět jsme zastavili a motor šel vytočit
> max na 3000ot. Po vypnutí klíčku se zase probral,
> ale už jsme ho moc nedráždili aby do domu dojelo.
>


Jó to je častý problém u TDi VW.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 17:22
U všech TDi VW? Neděs
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 18:19
U 1.9 Tdi mimo 66kw u všech. sad smiley Buď problémy s váhou (mizerný výrobek Bosch u nových japonských problém není) nebo s táhlem (zarezlé) u turba.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 18:34
Ano, předpokládal jsem že je to "zarezlé" turbo, ale je to nedávno čipnuté, tak jsme to raději moc nedráždili.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2006 23:47
Dnes ráno jsem dorazil zpět domů.Cesta FM-Živogosče tam ze So na Ne 14 hod-v Makarské byla havárka a štauf,zpět odjezd So v 21.00 doma Ne 9.45,rychlost dálnice do 150,jinak skoro dle předpisů,malá kolona před sv.Rokem,jinak bez problémů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2006 10:38
Tam jsme jeli 5.8. večer, přes Německo, Rakousko a Slovinsko lilo, takže se nedalo jet moc v klidu. Přechody vše OK, pak přes Plitvice až do Prapratna na Pelješacu na trajekt na Mljet (který nám o 10 minut ujel....)- provoz OK, ale po zkušenostech s cestou zpět po dálnici (17.8. čtvrtek) - krásně rychlé a plynulé, už bych asi přes Plitvičky nejela - ledaže s přespáním poblíž a výletem na jezera. Zpět přes tunely pohoda, Sveti rok cca 50km/hod. Mala Kapela úplně v pohodě, všechny přechody... až před Deggendorfem v SRN byla STAU, kde jsme asi 45 minut popojížděli a stáli krokem, kvůli zúžení dálnice na jeden pruh před mostem přes Dunaj. A to bylo prosím cca 19 hodin večer ve čtvrtek...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2006 12:32
Chtěl jsem jen dodat pro ty,co jedou zpátky přes Vídeň,nenechte se navést před vjezdem do Vídně vpravo směr CZ,SK,H-je to šílený odchvat,lépe je pokračovat směr centum a pokračovat po původní cestě.A taky Moraváci ,pozor u Vyškova,odbočka na Olomouc je špatně značená a dálnice vás vyplivne na Kroměříž,a tam jsou cesty jak v Rumunsku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2006 12:44
To Adis
Odbocka na Olomouc u Vyskova je znacena dostatecne. Upozornuji na ni nejmene 2 velke znacky. Nicmene jsem ji napoprve taky prehledl :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2006 13:00
Adis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěl jsem jen dodat pro ty,co jedou zpátky přes
> Vídeň,nenechte se navést před vjezdem do Vídně
> vpravo směr CZ,SK,H-je to šílený odchvat,lépe je
> pokračovat směr centum a pokračovat po původní
> cestě.A taky Moraváci ,pozor u Vyškova,odbočka na
> Olomouc je špatně značená a dálnice vás vyplivne
> na Kroměříž,a tam jsou cesty jak v Rumunsku.

Znacene to je. Ten kdo tam pojede poprve problem mit nebude, spis u me byl problem s rutinnou, jsem se taky sverepe tlacil do smeru jak jsem byl zvykly a ejhle nebyt kolegy vedle tak jsem jel na vylet do Kromerize smiling bouncing smiley
Jedu v pátek přes Brno na Krk. Chci jet přes noc. Nevíte někdo, jak to vypadalo minulý týden?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 08. 2006 09:50
Jeli jsme minulý týden, resp. předminulý týden v pátek ráno z Prahy do Splitu, vyrazili jsme v 6:00 hod a pohodovou cestou bez jakýchkoliv stresů, front a zácp jsme tam dorazili v 19:00 hod. S několika přestávkama. Naprosto na pohodou.
Zpět jsme vyráželi v sobotu ve 20:00 hod a až na jednu 5-km kolonu před tunelem (30 min zdržení) byla cesta naprosto bezproblémová. Návrat do Prahy v 09:30 ráno.
Dívali jsme se ovšem v HR na místní tisk a opravdu nám ty fotografie dokumentující to, co se dělo v pátek v noci na HR dálnicích bohatě stačily. Takže jet v pátek na noc mi připadá jako sebevražda. Tedy pokud se někdo nevyžívá v tom, že bude stát v 25-km koloně. A to nejednou.
Ale o tom tu už bylo napsáno mnoho...
tak jsme přijeli- v pondělí večer z domu, ze Znojma na Vídeň -ASI JE TO TAM FAKT "JINÝ" - TZN.loni jsme projeli bez bloudění, a letos ÚPLNĚ BEZ PROBLÉMŮ, PROSTĚ SE DRŽTE ZNAČENÍ NA GRAZ NEBO SLO smiling smiley smiling smiley a je to . A provoz žádnej smiling smiley smiling smiley super. a zpět jsme byli ve Vídni v pondělí cca v šest odpoledne, jeli podle značek Praha smiling smiley smiling smiley smiling smiley a ABSOLUTNĚ BEZ KOLON, PROBLÉMŮ, BEZ BLOUDĚNÍ........SUPER. tak všem hodně štěstí smiling smiley
a dodatek: byli jsme u Biogradu na moru, nic jsme dopředu nesjednávali, ubytování našli do 10 minut smiling smiley a bylo to super - HLAVNĚ TEPLÁ VODA, JE FAKT ŽE POD ZADAREM JE O HODNĚ TEPLEJŠÍ NEŽ NAD NÍM - cestou zpět jsme se stavili v Seline
No odbocka na Olomouc u Vyskova je opravdu pekne oznacena. 1000m a 500m a pak jeste tesne. No a ti co tam jezdime skoro pravidelne to mame uz o pameti od dob co se to stavelo. Jen ridic pana ministra Svobody to asi tenkrat nevedelsmiling smiley)

Jinak taky jedeme ted v patek ve 15.00 z OV a znami podobne z PRA. Co jsem se dival na online kamery na www.oeamtc.at a www.hak.hr, tak v nedeli vecer byl provoz hlavne na smeru do CR. Na GRAZ to vypadalo mnohem volneji, ale taky se modlimsmiling smiley) a doufam, ze to bude klidnejsi.
JJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 08. 2006 07:54
Lumi a označení "CZ-Lumi" už se vyrábí? Viz Poznejme se v Chorvatsku... Jedeme ve stejný termín a už jej máme vytisknuté, jen připevnit...yawning smiley
Zdravím všechny,

jeli jsme do Podgory - z ČR v noci ze čtvrtka na pátek, zpět za týden v neděli. Obě cesty klasicky vnitrozemím, kromě problému s pomalejším průjezdem Slovinska nazpět, žádný problém. Zprávy chorvatského radia Split i českého vysílání nás z cesty po dálnici zrazují.

Hezkou dovolenou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 08. 2006 17:58
jel jsem v pátek 4.8. večer, přesto, že jsem z letitých zkušeností věděl, co mě čeká. Bohužel, nešlo to jinak. A nesplet jsem se. Jedním slovem : šílený, šílený, šílený. Z Prahy na Hvar 25 hodin. Uáááááááááááááásad smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 08. 2006 20:52
Na dálnici je fakt problém jenom z pátku na sobotu tam a ze soboty na neděli zpět.
Tam jsem jel ze soboty na neděli a všude bylo krásně volno, od Zadaru jsem jel skoro pořád na dlouhá světla, protože na dohled nikdo nebyl.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 08. 2006 21:09
Díky těmto informacím jsem se na cestu dobře připravil, avšak některé skutečnosti byly jiné. Cestou tam jsem jel přes Maďarsko a zpět přes Rakousko (Brno-Split) a musím říct, že to vyjde kvalitou cest, délkou i časem prakticky nastejno.
Platit na dálnici Zagreb-Split lze i kartou bezproblémů (i u pump), jen cestou tam z Čakovce (přesněji za ním -na dálnici se najíždí směr Budapest!) kartu nebrali, zrovna tak ve Slovinsku z Mariboru na st. hranici nikoliv ( ale berou tam kuny, přesněji 10kn). Žádný policista ani celník se o nás nezajímal, po dálnici se nezřídka svištělo 150-160 km/hod, cesta Brno -Split měří přibl. 860 km a trvala 10 hodin a skoro 30 minut se třema přestávkami, každá přibl. 15 minut.
Jo přesně tak časově obě cesty vyjdou prakticky na stejno.Ja to jezdím z Prostějova za 10-11hodin.Madarsko je takové pohodovější ale zase pomalejší,a slovinsko škoda mluvit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 08. 2006 21:46
No tak hlavne opatrne.

[zpravy.idnes.cz]

sad smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2006 21:01
Většina má po dovolené a tak už diskuze hodně ztrácí na aktuálnosti, ale dostal se mně do ruky výpis z účtu a tak mohu porovnat ceny benzínu u čerpacích stanic. Čerpal jsem v 1x v ČR a 2x u severních hranic Chorvatska a 1x na konci dálnice (Dugopolje- před Solinem). Vždy beru přesně 40 litrů a je zajímavé, že nejlevněji to vyšlo v HR u hranic (zhruba o 100 Kč lépe než u Splitu), české cena je někde uprostřed.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2006 19:29
Bral jsem benzín ve Slovinsku na kartu a vyšel na necelých 32Kč.
V HR jsem tankoval vždy u INA za hotové a tak to bylo za 32 rovných.
Trochu jsem dotankovával před Vídní a tam to vyšlo na 36.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2006 09:45
Nu - jaká byla cesta ... tentokrát horrorová.
Odjezd z Orebiče v sobotu ráno, po pár km lehký déšť, který vzápětí přešel v bouřku s průtrží mračen. Přejezd horských serpentin přes Pelješac, když se přes silnici valily proudy vody a tu a tam bylo nutno objíždět spadané kameny... Čtyřicet km jsem jela dvě hodiny! (V těch nejhorších chvílích, kdy auto vyloženě plavalo, jsem raději čekala někde na kraji, až se to alespoň trochu přežene.)
U Stonu už krásně jasno, ovšem při cestě po pobřeží opět návrat do bouřky, tentokrát i s kroupami. Většina aut stála při kraji, jen nám, co jsme už měli za sebou přejezd kopců, to připadalo jako sranda a jeli jsme dál...
U Ploče už docela fajn, měli jsme v plánu Mostar. když jsme viděli to černo směrem do vnitrozemí, vzdali jsme...
Nocleh před Plitvicemi, ráno návštěva jezer... Dvě hodiny fajn, pak opět liják. Než jsme se dostali zpět ke vchodu a do auta, byli jsme "durch"...
Po pár km opět přijatelné počasí, naplánována byla dvoudenní zastávka v některých maďarských termálech. Před hranicemi opět déšť, za hranicemi liják... Při představě, jak večer potmě v té průtrži hledáme ubytování... vzdali jsme a projeli Maďarskem domů.
Pak už jsme jen v Bratislavě kol půlnoci přehlídli jednu šipku, kterou se objížděly práce na silnici, a půl hodiny pak bloudili, než jsme opět chytli směr... (ale uznávám, že značeno bylo dobře, prostě jsme už na chvíli vypnuli...)
Tak taková byla letošní cesta...
Cesta do oblasti Zadaru a Crikvenice bola výborná a to predovšetkým preto,že som použil navigáciu značky I-GOU.Slovensko,Maďarsko i Chorvácko spracované do najmenších detajlov.Vyskúšal som aj iném značky,no na túto nikto nemá.
Na Chorvátov a Chorvácko nedám dopustiť,no tohto roku ma prvý krát oklamali na čerpacej stanici INA pred Crikvenicou smerom od Rieky.Pumpár ma ešte pred dotankovaním poslal dnu aby som vyplatil.Rozdiel medzi údajom na stojane/manželka si ho všimla / a tým čo som bez bločka vyplatil,bol 500Sk/v prepočte/.Dávajte si tu pozor.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.