Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar
XXX
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 10:41
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:14).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 10:47
prave zvazujem, ci nie je lepsie opustit dialnicu v Splite a ist magistralou az do Makarskej, ako ist az po Sestanovac a tam si potom vychutnavat uzke cesticky. ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 10:52
Jeď si kudy chceš, to je samozřejmě jen tvoje věc. Já jezdím vždy po dálnici až kam to jde. Je to rychlejší, poplatky neřeším, ušetřený čas za to stojí. Raději si budu válet koule u vody než je pařit v autě.thumbs up
MJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 11:07
Žádná úzká cestička. Zde je citace příspěvku z jiného vlákna:

Re: Dálnice Bisko-Šestanovac
Autor: david (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2007 00:12


tak je to tady : otevřena rozšířená a opravená silnice Šestanovac - Dubci o délce 12,3Km. Spojka z dálnice směr pobřeží. Podle tohoto článku se už ve středu má otevřít dálnice z Dugopolje nad Splitem až do Šestanovce. [www.vecernji.hr]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 12:19
dobro32 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> prave zvazujem, ci nie je lepsie opustit dialnicu
> v Splite a ist magistralou az do Makarskej, ako
> ist az po Sestanovac a tam si potom vychutnavat
> uzke cesticky. ;-)

Radsi pojedu do Sestanovace, a pak privadecem na magistralu, nez abych ztracel nervy prujezdem Omise. hot smiley

Tohle vlakno je ale o necem jinem. smoking smiley

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (24. 06. 2007 12:20).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 12:34
kingtrack:
v jednom příspěvku píšeš, že Rakousko jezdíš v noci na jeden zátah a nekupuješ proto dálniční známku a pak zase, že v chorvatsku na dálnici nešetříš a jedeš po ní co nejdál se dá aby sis mohl válet k.. u vody. Můžeš mi to vysvětlit?yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 14:05
Podla tejto spravy [www.chorvatsko.cz] su na novom useku 3 zjazdy - Bisko, Blato na Cetini (odbočuje se na regionální silnici do Omiše) a Šestanovac. Co myslite ? Pri ceste do Ruskamenu bude lepsie ist az do Sestanovaca alebo zist vtom Blato ? Zo Sestanovaca sa treba vracat par kilometrov, ale neviem ako je to s kvalitou tej cesty Bisko. Minuly rok bol na jednej takej cest v okoli omisu, bola hodne uzka klukata. Kade by ste sli ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 15:10
V každém případě sjet až v Šestanovaci a pokračovat po magistrále vpravo směr Split,bude to rychlejší,o něco delší,ale bezpečné.Vloni jsem si jen tak 30km/h projížděl okrsky na Omiš a vyřítil se Němec,byl jsem moc rád,že střet odneslo jen zrcátko - celé.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 15:13
To Fido:
kingtrack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeď si kudy chceš, to je samozřejmě jen tvoje věc.
> Já jezdím vždy po dálnici až kam to jde. Je to
> rychlejší, poplatky neřeším, ušetřený čas za to
> stojí. Raději si budu válet koule u vody než je
> pařit v autě.thumbs up

Jeden z těch, co se prostě potřebují pomasírovat. Když si koupíš na noc známku jsi posera!eye rolling smiley Já poplatky neřeším, jinými slovy - já na to mámeye rolling smiley Postpubertální komlex macháčků, kteří sice neporadí, zato sebe vychválí a z ostatních dělají blbce. Viz. když máš stažený půlky, tak si známku kup...eye rolling smiley Jsou to chudáci, kteří mají potřebu se někde předvádět. Může to být i syndrom spojený s velikostí genitálií...grinning smiley
Dobrý den, chci se zeptat jestli někdo neví,jak je to s průjezdem tunelu Tauern v Rakousku? Děkuji za odpověď
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2007 20:31
To Pašák: Lip bych to nenapsal. Mam takovy pocit ze v posledni dobe se nam tu tech postpubescentu urodilo az az. thumbs up smiley Jakmile vidim takovz nejaky divny post mrknu na datum registrace, no a pokud je prvni post ci dokonce vlakno (nejlepe duplicitni)zalozene 5sec. po registraci. Tak je to skoro jasne yawning smiley

--
TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2007 06:38
Vrátil jsem se v sobotu 23.6 z Ražanje. Tam v pohodě, jen u Sveti Rok něco po poledni 16.6. jedno auto na střeše, druhé na svodidlech (později jsem se dozvěděl že tam zůstal jeden Čech), tunel zdola uzavřen, kolony několik km. Zpět nehoda u Posedarje, zdržení asi 45min., odklon mimo dálnici. V životě jsem ale neviděl takové kolony jaké byly na příjezdu opět před Sveti Rok asi v 10 hod., sahaly až k exitu 7, odhadem snad 15 km. Vzhledem k tomu že byl červen mě to trochu poděsilo. Ve Vídni jsem použil radu z fóra ignorovat na kraji města odklon vlevo a pokračovat na centrum a zcela bez potíží levým pruhem za 15 min. Na Hatích sloužil patrně rakouský ekologický aktivista, neboť frontu cca 300m jsem stál 20 min. Celkově vzato cesta bez výraznějších dopravních komplikací.
Poprvé v Chorvatsku!!
Odjezd 8.6.07. z Olomouce v 20:00, příjezd do Brely v cca 13:00. Cesta absolutne bez problémů, nejspíše klasicky po dálnici, Vídeň - Graz - Maribor - Zagreb - Split - Brela. Zpet odjezd v 5:00, prijezd v cca 19:30. Citroen Piccaso, a 2 maly deti vzadu (6 let a 2,5 roku). Cesta tam trosku problemy nez usnuli, ale pak v pohode, zpet uz se koukali takze jeste lepsi.
Benzin - ceny skoro stejný jako u nás, vůbec jsme to pak neřešili kde natankuji, platil jsem výhradně kartou a absoulutně bez problémů
Průjezd Vídní - největší strašák a úplně v pohodě jsme ji protelěli, stačí koukat po ukazatelích.
Mýtnice - Slovinsku nachystaný 1 EUR, poctivě vrátil drobný i když jsem je nechtěl, mýtnice v Chorvatsku, placeno opět pouze kartou (1x VISA, 1x MASTERCARD - neembosovaná!!) opět bez potíží, nic navíc si nestrhli, průběžně kontrolováno tak jak se tady někde strašilo. Hlavně na první mýtnici jsou automatické výběrčí, zasuneš lístek, zasuneš kartu, vyjede potvrzení o zaplacení, zvedne se závora a jedete - rychlejší.
Mapy - v podstatě jsme ji při cestě tam vůbec nepotřebovali, při cestě zpět 1x (kamarád měl GPS ve svým autě) kdy byla uzavřena dálnice před mostem u Maselnice, takže se muselo chvíli po staré a jeho GPS nás pouze cpala zpět po dálnici, takže mapa přišla k užitku.
Tunely Sveti Rok a Mala Kapela - jsou otevřeny pouze vždy 1 tubus, doprava tedy svedená. My naštěstí bez problémů tam i zpět, ale v sobotu 23.6. na vjezdu do Splitu - Sveti Rok - fronta 6 km a Mala Kapela 15 km!!!!! Pozor na to, teplota se už pohybovala kolem 30C a videly jsme spoustu varicich aut!!!
Co nas prekvapilo - mlhy, jsou v horach dost husty po ranu a neni videt ani na krok, jsou toho takovy pasy, varuji pred tim i informacni cedule.
Nejhorsi zazitek - cesta Split - Brela, po ceste po pobrezi cca 50 km trvala tam 2 hodiny (od 11:00 - 13:00) a zpet cca 1 hodinu (dojezd v 5:00) Je to takova I. trida, vsude plna cara, zakazy predjizdeni, snizeny rychlosti, dost horor. Misti si s tim hlavu nelamou, kdyz jsem videl frajere v dodavce FIAT Ducato, kde vedle neho sedala manzelka a dve deti a predjizdel nas pres plnou caru, pri zakazu predjizdeni pri snizene rychlosti na 60km/h (jel tak 90) a do zatacky, tam me fakt zatrnulo.
Prechody - uplne v pohode, na vjezdu do Chorvatska nechtel videt ani pasy, Slovinec byl viditelne unaven. jinak pri ceste zpet prechod SLO, HR byl na vjezdu zablokovany tak 10 km frontou kde tak 50 na 50 to byly kamiony, je to tam do kopce, takze taky sila!!!!
Najezd na dalnici v HR za prechodem je dost tankodrom, takze pomalu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2007 09:04
Ahoj vrátil jsem se 23.6. z Rabacu. Tam i zpátky jsem jel stejnou cestou Brno-Vídeň-Maribor-Lublaň-Postojna-Rupa-Rabac. Jel jsem vždycky přes noc. Cesta +/- 8hodin. Po cestě zpátky měřili slovinci ve vesnici Topolc, to je kousek od přechodu Rupa. Naštěstí jel předemnou místní, který o nich věděl. Mezi Grazem a Vídní jsou dvě delší omezení a svedení do jednoho pruhu. Jak už tady někdo výš psal, je to docela nepříjemný jet v úzkým korytu mezi betonovými bloky. Přes Vídeň jezdím bokem přes Seyring, a letos poprvé, když jsme jeli zpátky tak sem to netrefil a 1/2 hodiny jsem se projel po noční Vídni.
Jinak letos se už se zaplejma mlhovkama nejezdí, což je dobře ale dost lidí si neseřizuje světla, a jak maj naloženej zadek tak svítí do ksichtu protijedoucím autům.
Jo a všude sem jako každý rok ukazoval občanku a letos při cestě tam i zpět dělali ofuky slovinci, prej kde mam kindr tak sem mu dycky ukazoval, že jsou napsaný vzadu tak jenom mávli rukou a jelose dál.
Doporučuju ještě s sebou do přihrádky koupit velkou CZtku, protože to co mame na autech hrubě nesplňuje tu nesmyslnou velikost, která je v zákoně. Celníci s tím problémy nedělali, tak nálepka zůstala v přihrádce na příští rok.
To je zhruba všchno, když si ještě na něco vzpomenu tak připíšu.
Jo a celý týden jsme tam měli krásně, mraky šly jenom so+ne a pa ale koupat se dalo pořád.
jo a tankujte ve slovinsku, natural 95 je tam za 1,088 euro, v chorvatsku už za něho chtějí 8,5 veverek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2007 12:05
Alda, bipe, vlty: Tak tomu rikam info hodne tohoto vlakna (a fora obecne!)!! Jen tak dal a diky thumbs upthumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2007 13:11
To vlty: Dík za info o Vídni, omezení mezi Gratzem a Vídní bylo už loni, doufal jsem, že to rakušani už mají opraveno. No jedu až za 8 dní, tak snad to stihnou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2007 14:56
Ahoj fsem!
Ja se jeste nevratil, prave se valim v Biogradu, proto jen cesta sem, strucne.
Z Jihlavy vyjezd v patek vecer kol. 19.oo hod dne 22.6.2007.
Smer Znojmo,Hate,Viden,Gratz,Maribor a dale na Zadar po dalnici. Uzavirka Olbramkostel pred Znojmem na 1 semafor-uzavren jizdni pruh, jezdi se kyvadlove, asi 3 min.cekani. Vse prujezdne bez problemu a zastavek, par useku v Rak. a pak hlavne v Chorv. omezena rychlost na dalnicich na 100-misty husty dest, misty nesmyslne, ale skoro nikdo to nedodrzuje, hlavne mistni ne. Tunel M. Kapela kolem 4 rano v sobotu volne prujezedny, SV. Rok kolem 5 rano volne prujezdny. Na miste jsem byl asi v 6.30 rano v sobotu. Cesta tedy bez nejmensiho problemu, par zastavek na WC a obcerstveni.Je s nami 5.lety kluk. Na hranicich a dalnicnich platidlech nikdy dele nez 10 min. Jo v Macelji na prechodu si vytahoval celnik z vedlejsi rady Passata kombi r.z. J-Vysocina a vezl si vozik ke kufru, takze asi vsechno ven. Takovy mlady chcipak to byl.
To je asi vse, tak stastnou cestu a hezkyou dofcu fsem, cau hoblina.
Ahoj fšem. Doplním cestu zpet:Odjezd z Biogradu v pátek 29.6. kolem 20.00 po večeři,snídani jsem si nechal raději zabalit s sebou a valil na noc z pa na so a dobře jsem udělal.Synek koukl na Macha a Šebestovou, kolem 22.00 usnul a vzbudil se doma před barákem.Cesta absolutně volna,bez kolon a čekání.2x tankování a asi 2x kafe a cigo.Místy déšť.Ve Vídni tankování-nafta 0,98Eur, takže laciněji než u nas, ale ne na hl. trase. Jo stali jsme asi 15 min před přechodem Chor./Slov.(myslim Krapina) no tam co konči dálnice, dělaji tam vozovku a na 15min. zavřeli oba směry.V protisměru kolona aut cca 15km a od Mariboru jedno auto za druhým.
Cesta 860km asi 10 hodin po dálnici.
Švara jel až v sobotu rano ze Šibeniku po staré na Plitvice a cesta mu trvala 15hodin!Vsude cekani na cestarinach a v Rak. před omezením -1 pruh na dálnici směr Vídeň asi hodinu.
Dovca byla fajn, stastnou cestu, hoblina.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hoblina (08. 07. 2007 11:54).
Ahoj, vrátil jsem se 24. 6. z Rabu. Cesta tam (noc z 15 na 16. 6.) bez problémů (přes Hatě, Vídeň, Maribor dolů po dálnici směr Zuta Lokva), zpět hrozná fronta tam i zpět na dálnici u Brinje - směrem na jih před tunelem, směrem na sever je tam zúžená silnice kvůli nespecifikované opravě. Čekali jsme cca 1,5 hod. v zácpě, stálo to (kolem poledne), nikde nikdo nic neopravoval, Další fronta byla před tunelem Mala Kapela - svedeno do jednoho tubusu, ale jelo to krokem, zdržení cca půl hodiny. Nejhorší úsek 23. 6. směrem k jihu na hranicích Slovinsko-Chorvatsko, zcela zatarasené kamióny, policajti pouštěli jeden/druhý směr, směrem do Chorvatska jsme odhadli frontu na cca 10 km s tím, že kamióny před touhle frontou prostě nešlo objet, takže jsme opravdu litovali řidiče. Zhruba o půlnoci cca 10 km před hranicí A/CZ za cedulí s upozorněním na radar skutečně měřili rychlost a dva pražáci na to doplatili - bylo tam snížení na 80 km/h.
Oprava : nie Goričan ale Redics.Navyše prejazd Viedňou je nepomerne náročnejší než Bratislavou/ Vďaka predraženému tunelu "Sitina" vám tam cestu nezkrížia žiadne semafory/.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2007 16:53
Vcera sme sa s rodinkou vratili z Lokvi Rogoznice. Odchadzali sme 15.6., isli sme cez Kosice a Madarsko. Kedze sme mali navigacny system Budapest nebol problem. Ale pri viazde do mesta casto stoja auta s SK znackami, cakajuce na nejake auto aby sa nan mohli zavesit spinning smiley sticking its tongue out podobnu sluzbu sme robili aj my. Pozdravujem pana zo Skody Felicia z LIp. Mikulasa, a z Levic.
V Chorvatsku sme si vyskusali novu dialnicu. Cesta uplne v pohode, kym sme nedorazili po Split. Usek par desiatok kilometrov Split - Omis nam trval dve hodiny...11.00-13.00h. s tym z to bola sobota, tj. najhorsia varianta. A skutocne to ze extremne horuce leto bude tento rok sme okusili na vlastnej kozi...

Cesta spat uz nebola taka bez problemova. Kedze sme sa chceli vyvarovat Omisu a zapcham dali sme sa na Sestanovac, cesta bola prepchata takze sme neboli jediny. V Dugopoli sme sa napojili na dialnicu. Šťastni ti, kt. pocestuju uz po 27.6. ked bude uz otvoreny dalsi usek dialnice. Kvoli zapcham na Sv.Rok, nas vyhodili z dialnici bolo to za Zadarom /Maslenica/, prejazdny ostal len jeden smer na Dubrovnik. Obchatska bola velmi zle oznacena, neboli sme jedini,kt. bludili. S mapou som odchytila na parkovisku nejakeho Slovinca kt. mi lamavou anglictinou poradil ako naj sa dostat spat na dialnicu smiling smiley Spat na dialnicu sme sa napojili az v Gospici.
Este k cene benzinu najlacnejsie sme tankovali za 8 KN (95) na pumpe INA. Este jeden postreh z benzinky, pred Budapestou /17 km/ OMV jednoducho nechcelo pri plateni brat plat. kartu, kt. sme bezproblemovo platili cestou tam, mytne, cely pobyt, atd. skusali sme dalsie 4 karty.... Pracovnicka za pokladnou bola viac ako neprijemna. Anglicky neovladala skoro vobec...za tu hodnu chvili co sme tam boli som sa z to je naucila par stavnatych nadavok v madarcine. Nakoniec privolila na EUra, s kurzom za kt. by sme namiesto tych 15 litrov, mohli mat 30.

Este posledny postreh, ak sa budete chciet cestou spat zbavit poslednych kun, nieje problem platit mytne aj v kombinacii Kuny a EURo.

A predsa este nieco, 98,2 to je frekvencia cestneho servisu, spravy hlasia pravidelne, su aktualizovane, a po chorvatskej verzii vzdy nasleduje aj anglicka.
Duf. ze aspon niekomu toto info pomoze
Stastnu cestu....Dobre Dosli
zuzana
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2007 00:12
My jsme vyjížděli 14.6. v devět večer z Prahy, zachvíli nám volali, že na D1 je bouračka, tak jsme hledali, kudy to objet. Pak na F1 říkali, že už to zprůjezdňují, tak jsme to riskli a jeli dál. Než jsme tam dojeli, bylo uklizeno a jelo se normálně. Vídeň jsme projeli dle Midaxe, super apak už dál v pohodě. Akorát ten nájezd na nový úsek dálnice hned zahranicemi je příšerný. Uzounká koryta mezi betony, ostré zatáčky, litovali jsme ty, co tam táhli lodě, to musel být horor se tam srovnat. A cena taky síla, za VW multivan 56 kun. Ale s přestávkama na kafe a čůrání a hodinovou snídaní v chorvatsku jsne byli před desátou v Bibinje. Zpátky jsme jeli v neděli ráno v půl deváté, opět snídaně na dálnici, a v půl sedmé už jsme seděli někde u Brna na večeři. Nikde jsme nestáli, pořád to jelo, ani na cestinách, ani na hranicích žádné fronty.Tak rychle se nám to ještě nikdy nepovedlo. Tak těm, co to mají před sebou, přeju šťastnou cestu.
Nevím, o co ti jde. Vlákno zní "Kdo se letos vrátil? Jaká byla cesta?" To udělali a podělili se s námi ostatními o zkušenosti. Proč zbytečně prudit?
Nechceš-li nečti.
Všem nám co to mají před sebou hezkou cestu a dovču.
Raadek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alda, bipe, vlty: Tak tomu rikam info hodne tohoto
> vlakna (a fora obecne!)!! Jen tak dal a diky
> thumbs upthumbs up


Nevím, o co ti jde. Vlákno zní "Kdo se letos vrátil? Jaká byla cesta?" To udělali a podělili se s námi ostatními o zkušenosti. Proč zbytečně prudit?
Nechceš-li nečti.
Všem nám co to mají před sebou hezkou cestu a dovču.
Jel někdo po cestě z RIJEKY-ŽUTA LOKVA na mapě vypadá jako dálnice
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2007 13:47
donn: Co to meles? Už to nehul!!! Ja chvalil - ne prudil! Po tom co se tady objevovalo za nesmysly, tak to je balzam! Nechapu Tvuj pripevek...
Tož 15.6. z Brna do Tucepi v 21:00 cesta 10h, zpet 23.6. 18:00 10h pohoda, jazzik. Pocasi super, decka se vyradili, ke konci uz ale hodne lidi a more tak 28C. Vzduch 39C. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2007 00:08
to chebak : sice jste mimo vlákno, ale tam žádná dálnice není a hned tak nebude je jen na papíře a bez projektové dokumentace.
tau
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2007 07:50
13.6. na Pag klasickou cestou přes noc. Z Pardubic za 9 hodin. Pohoda. Mezi Vídní a Grazem nějaký omezení a často svedená dálnice do protijedoucího pruhu, ale nebyl problém. Když jsme jeli zpět, bylo omezení snad jen na jednom nebo dvou místech.... Už aby byla hotová dálnice mezi Mariborem a hranicemi, to se cesta ještě zrychlí. Klídek byl i na serpentýnách ze Žute Lokvi do Sejnu a pak po magistrále do Prizny. Jedinej drobnej zádrhel - po devíti hodinách cesty a více než 800 kilomentrech jsme v Prizne nestihli trajekt na Pag o dvě minuty, takže jsme si museli hodinku počkat na další. Ale nic hroznýho to nebylo.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2007 10:10
Příspěvky:bipe,vlty,hoblina,kleta,zuzanna
Není co dodat, proto tady forum existuje !!! Díky za všechny "cestovatele" !!! smileys with beer thumbs up hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2007 16:13
ahoj, nevíte jak se vyhnout kolonám na úseku Maribor - Macelj ?? Nejel jste někdo dál po dálnici (je tam podle mapy město které se jmenuje, světe div se, Slovin.Bystrica) - a pak přes Rogaška Slatina do Chorvatska?? Máte někdo takovou zkušenost?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.