Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 15:55
> Nejdříve nám řekli,že se živel.pojištění vztahuje
> jen na Čes.rep.
> Na jiné pobočce zase řekli, že se havárka vztahuje
> na celou Evropu.
_____________________________________________________
Nechci být pesimista, ale jsem zvědavý jak to dopadne. Mám Kooperativu, čili i živelko. Vloni se skutálel před auto šutr o průměru cca 25 cm, který jsem prostřednictví silentbloku a krytu na setrvák úplně rošrotoval na makadam. Nějak jsme to venku dali dohormady, že to neřvalo, akorát auto vibrovalo. Po návratu jsem kontaktoval zástupce pojišťovny, který mi řekl, že živelko se nevztahuje na zahraničí a že mám smůlu. Musel bych auto vyfotit někde u nás a to v místech označených dopravní značkou "pozor padá kamení". Pak by to prů bylo O.K.

Tak jsem tedy zvědav jak to dopadne a přeji ať samozřejmě dobře.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 08. 2008 22:21
v kolik hodin ty kroupy tam byli?ja jel slovinskem až 17.8. kolem 2 ráno a byla mlha a po dešti jel jsem trasu mureck-lenart-ptuj a v poho nazpátek taky v poho jen v chorvatsku na dálnici kolony před mítnicema a na hranicích cca15min přijel jsem domů v neděli v 5 ráno cesta jinak v poho
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2008 09:46
V pátek 22.8. jsme se vrátili z Orebiče (Pelješac). Cesta tam 10.8. (neděle) - úplná paráda. Odjezd z Brna cca v 17:15. Cesta přes Bratislavu, Rajku, přes Maďarsko (Csorna, Szombately, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Letenye). Na HU-HR přechodu úplně bez zdržení, jen se z dálky za jízdy mrkli na pasy. Potom po dálnici až do Šestanovace - nikde žádná zácpa, paráda. Cca ve 4:30 ráno jsme zastavili na odpočívadle před Šestanovacem (tam 2 hodinky pauza - snídaně a pokus o spánek). V 6:30 odjezd. Jeli jsme po pevnině po magistrále a pak přes Ston až do Orebiče (v 10:00příjezd). Jelikož nejezdili kamiony u nás ani v maďarsku, tak hlavně cesta přes maďarsko byla naprostá pohodka.
Cesta zpět stejnou trasou. Odjezd 8:15. Problém byl ale v tom, že jsme jeli v pátek. Až ke Sv. Rogu to bylo úplně v poho, ale tam nás čekala 3 km fronta - klasika - hodina zdržení. Potom už hladky průjezd (i Malou kapelou) až po Lučko. Zde zdržení cca 20 minut. Hranice HR - HU opět projety úplně v pohodě, téměř bez zastavení. Kousek za hranicemi jsme to švihli zkratkou směrem na Bak (někdo tu už o tom psal). Tentokrát to přes Maďarsko už nebylo takové žůžo jako cestou tam. Jezdili (teda spíš lítaly) kamiony. A že jich jelo. A jak.... Mažou to pořád 100km/h, přes vesnici 70km/h. Předjiždí se navzájem - mnohdy to bylo o fous. Na druhou stranu jsme díky kamiónům projeli Maďarsko rychlej než cestou tam. Přes vesnici se prostě jede ve vláčku s nima. V protisměru (pátek večer) jelo spousta českých a slovenských aut a dokonce i autobusů. Jinak cesta přes Hu (kromě těch kamionů) opět v pohodě. Zastavovali jsme naposledy na obchvatu Zagrebu, takže jsme chtěli hodit čuriho oblouk ještě někde na konci nebo za Bratislavou. První benzinka, na kterou jsme narazili byl tušim Slovnaft až těsně před naší hranicí....... Pak už to byl jen kousek do Brna. Příjezd v 23:20.
Závěr: Příště jedu opět přes Maďarsko.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ecvica (27. 08. 2008 09:52).
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2008 09:55
pete77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> v kolik hodin ty kroupy tam byli?ja jel slovinskem
> až 17.8. kolem 2 ráno a byla mlha a po dešti jel
> jsem trasu mureck-lenart-ptuj a v poho nazpátek
> taky v poho jen v chorvatsku na dálnici kolony
> před mítnicema a na hranicích cca15min přijel jsem
> domů v neděli v 5 ráno cesta jinak v poho


Slovo mýtnice je odvozeno od slova MÝTO, je tedy místem pro placení MÝTA. Co je však mítnice, opravdu nevím a v slovníku jsem nenalezl.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2008 09:59
Pro Ecvica - Ahoj, zajímaloby mne jak je to s placením cest v Maďarsku....chci jet v pátek úplně stejně....Dík za info.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mikmika (27. 08. 2008 10:00).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2008 20:32
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pete77 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > v kolik hodin ty kroupy tam byli?ja jel
> slovinskem
> > až 17.8. kolem 2 ráno a byla mlha a po dešti
> jel
> > jsem trasu mureck-lenart-ptuj a v poho nazpátek
> > taky v poho jen v chorvatsku na dálnici kolony
> > před mítnicema a na hranicích cca15min přijel
> jsem
> > domů v neděli v 5 ráno cesta jinak v poho
>
>
> Slovo mýtnice je odvozeno od slova MÝTO, je tedy
> místem pro placení MÝTA. Co je však mítnice,
> opravdu nevím a v slovníku jsem nenalezl.


měla to být mýtnice spletl jsem si písmenka tak sorry,snad se toho tolik nestalo ne?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pete77 (27. 08. 2008 20:32).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2008 20:53
To pete77 :nevzrušuj se a za pitominy se neomlouvej.Někteří prostě budou druhé kritizovat a napomínat neustále.A když už byl tom tak aktivní a "hledal ve slovníku" udělej něco podobného.Vyhledej si jeho příspěvky.První dva,tři a budeš vědět,že o pravopisu nemá ani páru.Jen rýpe.Klid a hezké Chorvatsko vám přeje K.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 09:38
Ahoj,jel jsem 6.8. do DUCE a vracel jsem se 14.8. Cesta přes Maďarsko naprosto v pohodě,pokud pojedu příští rok do Chorvatska,určitě zopakuju. Cesta tam v pohodě,vyrazili jsme v 18 hodin,první zastávka na poslední benzínce v čr,pak průjezd Slovenskem,taky v pohodě a Maďarsko,s jednou zastávkou průjezd za 3,5 hodiny. Ale cesta dobrá,jen některé ty kamiony bláznili. Silnice taky dobrá,lepší jak kolikrát u nás. Jel jsem přes Redics,Lendavu a na Varaždin. Tam na dálnici a až dolu ke Splitu. Kvůli dětem jsme měli víc zastávek,ale v 9 ráno jsme dojeli do Duce. Dovolená v pohodě,celý týden krásné počasí a za týden jsme jeli domů. Vyjeli jsme ve čtvrtek v 10 dopoledne a tou samou cestou,jen před tunelem Sveti rok jsme stáli asi 40 minut a pak před Záhřebem,tam asi 30 minut. Ale jinak v pohodě a v půlnoci jsme byli doma. Takže s cestou jsem byl spokojenej. Jel jsem VW Passatem 1,9 TDi a jel jsem tam za 4,8 l/100km a zpět s klima 5,2l/100km. Tankoval jsem až při cestě zpět.....takže spokojenost. Shrnuto,cesta přes Maďarsko je super a jinudy už nepojedu :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 13:10
Chorvatsko není v EU, takže je pas potřebný, i když není třeba vyžadován. Může se stát, že budeš mít problémy třeba na hranici, s policií nebo s ubytováním. Tvůj domácí Tě musí přihlásit k pobytu a zaplatit pobytovou taxu (v sezóně 6 KN za osobu a den). Pokud Tě nepřihlásí, vystavuje se sankcím. Pravděpodobně je zpřísněný dohled nad přihlašováním, protože před několika lety jsme ušetřili pobytovou taxu, protože ji po nás při placení keš nechtěli, letos tuto možnost ani nenabídli...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 13:12
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To pete77 :nevzrušuj se a za pitominy se
> neomlouvej.Někteří prostě budou druhé kritizovat a
> napomínat neustále.A když už byl tom tak aktivní a
> "hledal ve slovníku" udělej něco
> podobného.Vyhledej si jeho příspěvky.První dva,tři
> a budeš vědět,že o pravopisu nemá ani páru.Jen
> rýpe.Klid a hezké Chorvatsko vám přeje K.

Souhlasím s Karlem thumbs up

No, já už si tu jen občas přečtu, co kdo a kde ... a jen na okraj, všimněte si, že když mnozí už nemají nic, co by se dalo napsat ke konkrétnímu tématu, tak se alespoň vyžívají na tom, že prudí ... a pravopis se tu už omílal mnohokrát yawning smiley
Fórum už patří jen pár lidem, a je tak přínosné podle mého názoru čím dál míň. Začíná to tu být ztráta času.
Ivak



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (29. 08. 2008 08:34).
Kroupy - Ptuj 15.8.2008 cca 21:55 - 22:00
28. 08. 2008 13:27
Pokud nekoho zajima jak vypadaly kroupy na Ptuji a okoli, tak at hleda na youtube.com "toca ptuj" a nebo se podiva na moje fotky z teto akce. Auto jsme meli 3 mesice nove :-( Jeste stesti,ze naproti byla policie,takze jsme za 10min pokracovali na dovolenou,dale,ze vydrzely vsechny skla (na rozdil od dalsich aut,vetsinou z Polska a mistnich). Jinak pri ceste zpet v nedeli 24.8.2008 jsem tu spoust videl za denniho svetla.








Anonymní uživatel
Re: Kroupy - Ptuj 15.8.2008 cca 21:55 - 22:00
28. 08. 2008 13:31
No potěškoště, to jsou veljce holubí....
Re: Kroupy - Ptuj 15.8.2008 cca 21:55 - 22:00
28. 08. 2008 13:34
Tak to je teda síla ! angry smiley
Já to zažil před čtyřmi léty v Brně. Moje auto na parkáči pod stromem OK, ale synovo na ploše mělo rozbité čelní okno.
Re: Kroupy - Ptuj 15.8.2008 cca 21:55 - 22:00
28. 08. 2008 13:57
No fůůůůj. Tohle nikdy!!! My jsme měli jednou štěstí, asi v r. 2002 jsme jeli celou cestu tam (bylo to v červnu) v hrozném lijáku. V Rakousku venkovní teplota 5 stupňů a déšť padal spolu se sněhem. V Karlovaci byly kolem cesty zasněžené trávníky. Čím dál jsme jeli na jih - tenkrát tam ještě nebyla dálnice - mraků ubývalo a v Drveniku horko a čisté nebe jako v létě. Pak v televizi ukazovali, jaké kroupy u nich padaly a jak mají všechno poničené. Přijet tam o hodinku dřív, chytli jsme to taky. A jak se vlastně opravuje takové pobité auto?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 15:26
To pak333:

Bohuzel Tve "nikdy" neni rozhodujici. Po teto zkusenosti vim, ze jsou veci,ktere opravdu neovlivnis :-) . Pred tim jsem si myslel,ze se da vzdycky v kazde situaci neco delat ...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 17:06
To bis69
Tohle tedy opravdu nepotěší...to přímo na..rehot smiley
Ještě že mě to nepotkalo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 17:11
Ano tuto spoušt potvrzuji,já viděl několik těchto vozů v okolí Splitu jež toto přežily a byly to vozy z kategorie luxus.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 19:08
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (29. 08. 2008 19:09).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 21:34
Pokud se snad někdy dostanete,nedej bože do této situace(mám to osobně vyzkoušené)začnou padat větší kroupy než jste kdy viděli,rozhodnutí je na vás,chcete zachránit auto nebo vystavit sebe v nebezpečí,je dobré zakrýt plechové části vozu nějakou přikrývkou,nejlépe larisou,či jen spacákem.Vím,že se mi to kecá,ale takto jsem si zachránil před zničením svůj vůz.Bylo to zčista jasna,v létě se přihnal tmavý opravdu černý mrak,zvedl se ohromný vítr,burácení.Pak to na chvilku přestalo,my byli na zahradě schovaný v zah.domku.Pak to začalo,děsný vítr a do toho začaly padat menší kroupy,jenže se začaly zvětšovat,slyšel sem,jak bijí do střechy auta,nevím co mě to popadlo,vzal jsem deky a spacáky a mazal přikrýt auto,to co padalo se nedalo málem vydržet,pěkně to bolelo,jak sem to přikryl mazal jsem se schovat,padaly kroupy cca 3-4 cm v průměru,fakt sem to viděl poprvé a zatím naposled v životě,nikomu to nepřeji,vše co jsme měli na zahradě bylo v haj...
Podotýkám,že byl krásný letní den,nic nesvědčilo tomu co nastane.Jo a autu nebylo vůbec nic,jen jsme museli odhrnout cca 10 cm závěj ledu.A zarýt saláty,vyměnit fólii atd.Běží mě mráz po zádech,když vidím tyhle fotky a protože jsem si to prožil na vlastní kůži,dovedu si představit to peklo v autech.Snad to někomu pomůže.
Radomír
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 22:06
To Radomír:
Taky jsem takové krupobití zažil. Jedno auto jsme měli pomačkané a na druhé jsem hodil deky, které stejně díky silnému větru uletěly k sousedům a když jsem se utíkal schovat, tak spadl za mnou stromeye popping smiley.

Doporučení: k dekám přibalit i pár cihel smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (28. 08. 2008 22:08).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 22:17
................



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (20. 09. 2008 17:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 22:28
blankam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Tomm - mám pocit, že je to boj s větrnými
> mlýny, všimla jsem si, že poslední dobou to vadí
> jenom Vám a mě.

další purista, který nedošel k 3. pádu jednotného čísla...yawning smiley

Vašek napsal:
<já mám už ne pocit,ale pevné přesvědčení,že se przdí celý tento národ>
----------------------------------------------------------------------
przdí nevím co je ....ve staré češtině bylo bzdít = prdět...
bylo-li myšleno prznit ( zneužívat) , tak by to chtělo dovětek kdo koho a čím v národě przní....yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (28. 08. 2008 22:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 22:32
To byl určitě ten překlep , že blankam? Je to blbé, když se to tak povede, co?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2008 23:01
Jelimánku, neuteče ti fakt ani myš.......ale léto ti uteče.....ještě nejedeš? Jsi dobrý a všímavý. .....
Bez pravidel jazyka českého už k fóru nejdu......A bez Vojty a Fida nevložím ani kousek obrázku....
A nikoho nebudu kritizovat - nechci mít máslo na hlavě......
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2008 04:12
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> blankam napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To Tomm - mám pocit, že je to boj s větrnými
> > mlýny, všimla jsem si, že poslední dobou to
> vadí
> > jenom Vám a mě.
>
> další purista, který nedošel k 3. pádu jednotného
> čísla...yawning smiley
>
> Vašek napsal:
>
> --------------------------------------------------
> --------------------
> przdí nevím co je ....ve staré češtině bylo bzdít
> = prdět...
> bylo-li myšleno prznit ( zneužívat) , tak by to
> chtělo dovětek kdo koho a čím v národě przní....yawning smiley


Jelimane, jsi ďábel. Myslím, že bys bys byl dobrým korektoerem( a to je bez ironie).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2008 05:12
Pro BLANKAM : V sekci "Ostatní" je vlákno nazvané "Jazyk, jímž se vyjadřujeme". Jsem ráda, přestože jsem většinu svých příspěvků do Fóra smazala, že jeden z mála, nad kterým jsem se "slitovala", je právě ve výše zmíněném vlákně ...
A ještě, závěrem, je s podivem, k jaké produktivitě se dojde, když se, pro info, u některých zdejších pilných dopisovatelů podělí počet příspěvků dobou registrace yawning smiley . A pak je zážitek, se pokusit všechny jejich příspěvky přečíst ...
Ono se, ne nadarmo, říká, že méně je někdy více.
Ivak


blankam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To KarelS + to Ivak - nevím, proč tady většině
> lidem vadí, že se někdo ozve kvůli pravopisu (a je
> mimochodem rozdíl mezi pravopisnou chybou a
> překlepem, jak jsem tak zhruba projela Tommovy
> příspěvky), nejsme přece burani, abychom si čím
> dál víc prznili rodný jazyk a podle mě to začíná
> být dost velký problém.
> To Tomm - mám pocit, že je to boj s větrnými
> mlýny, všimla jsem si, že poslední dobou to vadí
> jenom Vám a mě. Každý, kdo neumí pořádně česky by
> se nad sebou měl zamyslet.Jak už jsem psala jinde,
> je to součást základního vzdělání, které máme
> všichni stejné a lhostejnost k rodnému jazyku mě
> vytáčí.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivak (29. 08. 2008 08:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2008 06:51
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (01. 02. 2009 15:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2008 09:29
co dodat....cestu jsem mel peknou, ale nevim jestli jsem ve vhodnem vlakne "Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? ", tak to radeji nebudu rozvadet
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2008 10:07
Co má společného "jak se kdo vrátil z Chorvatska" s českým pravopisem. Pořiďte si jiné vlákno a toto nechte k jeho původnímu účelu. Mnohokrát děkuji
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2008 13:07
Ja napíšem niečo k téme.

Vrátil som sa v stredu, 27.8., ráno. Cesta tam, 17.8. 19.45hod., rovnako ako v júli PO, KE, Miskolc, Budapešť, na konci Balatonu odbočka na juh Barcs, Virovitica, Banja Luka, Mrkonjich Grad a tam som nepokračoval na Jajce, ale pár kilometrov na Bihač a potom odbočka vľavo na Glamoč, Livno. Cesta kratšia cca o 40km ako cez Jajce, Bugojno. Napriek obavám kvalita dobrá, vedie po horách krásne výhľady, málo áut. Z Livna cez hranice na Cista Provo, Zadvarje, serpentíny pri Brele (Dubci), Omiš.
Späť 26.8. na poludnie Omiš - Nin (pri Zadare), kúpanie. O 19.30 hod. štart na diaľnicu, zastávka cca 40 km pred Karlovacom, druhá na Goričane. Správa pre východniarov, ale aj stredné Slovensko - dialnica od hraníc až po Budapešť otvorená celá. Budapešť prejazd o 4.00 ráno od zjazdu z dialnice cez Erszebet hít, po výjazd na M3 za 11min. To som ešte nezažil. Príchod do PO 8.00 hod. CCa 3,5 hodiny prestávky. Po dialnici som šiel 110 - 120 km/h. Spotreba za celú dov. vrátane výletu naHvar, cca 6,3l/100km, Peugeot 1.4i, benzín.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 239
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.