Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 10:40
To Ondrastr, v Drasnicich jsme byli po sobe poctvrte, s deckama jsem to letos projel kolem a s zenou jsme se ale shodli, ze menit nebudeme, vsude tvrdy byznys noha na noze, u nas super klid a volno, domaci rikal ze dobre je to tam kde je malo mista k parkovani, to pak nenajizdeji lidi odjinud ... jinak nic moc zmen, na par mistech je videt, ze to postupne opravuji, oproti lonsku maji vsude vyznacene a pridelene mista k parkovani pro apartmany, minuly tyden se jim urval ponton u PLAZI, ale to urcite opravi, super posezeni je v Lagune, uplne od Podgory ....


Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 10:48
Bret1: myslim, ze je to super riesenie, bude velmi skoro rano alebo potm neskoro vecer, kamoska sla nieco po 9tej rano zo Zadaru a kolona 3km, my sme si povedali, ze pojdeme po 14,00 (ze sa to uz trosku ukludni na cestach) zo Sibenika a mali sme 10 km kolonu angry smiley pred tunelom sv.Rok , mala kapela uz bola ok, zahreb lucko 3km kolona..ale inak sa dalo, co uz sme mali robitsmiling smiley ratali sme s kolonami, tak sme to prezili..vecer po 17,30 uz hlasili vsetko bez kolon..
inak na hraniciach ziadna kontrola chorvat ani len pasy nepozrel len pozrel dovnutra ze mame dieta a zamaval rukou, ze mozeme ist dalej, cesta Ke-BUDAPES-SIBENIK sme sli 20:00-07,30 vo stvrtok v noci, bez problemov a kolon,uplne prazdne cesty , naspat sme vyrazili 19.7. 14:00 sibenik , ta kolona pred sv. rokom inak pohoda 3 dlhsie prestavky s malym dietatom a domas v KE sme boli o 04:00 rano smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 11:09
To Katik: A kde ste boli priamo Šibenik? Ja idem tiež z KE 26.7. sobota v noci mal by byť kľud - Rogoznica.Nemal si tam komáre?Dík
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 11:22
Bret1 - my sme odchádzali v piatok po ôsmej večer a v sobotu ráno o siedmej sme už boli na Slovensku, tak neviem ako to bude vyzerať keď vyrazíte v sobotu ráno. ale vo všeobecnosti platí, že ísť ktorým koľvek smerom v sobotu cez deň je pokus o samovraždu. počítajte s kolónami pred tunelmi a na cestarine. asi som vás nepotešila. prajem vám peknú dovolenku a bezproblémovú cestu.

sretan put smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 12:10
sylvia, nieje to celkom pravda ak by vyrazili tak skoro rano, tak by nemuseli mat az take brutal kolony ako sme mali my..pisem, ze cim skor tym lepsie..alebo potom neskoro vecer ako ste sli vy..ja by som uz nikdy nesla po 9tej tak aby som sa ku sv.roku dostala o hodinu tak na 10tu do tej 17 tej to bol najvacsi masaker, inak potom sa uz dalo..
Boblila: solaris , hotel jure, komare sme vobec nemali, mali sme tie off repeletny ale zbytocne...peknu dovolenku smileys with beer
Ahoj všichni! V sobotu odpoledne jsem vyrazil z Trogiru a sledoval jsem informační tabule na kterých byla informace,že je před tunelama je 10km kolona tak jsem uhnul už na Benkovac a Obrovac...je tam nová krásná silnice (ženou auta po objížďce ale dá se už po nové jet)pak na Gračac ..tam se můžete vrátit zpět na dálnici...já pokračoval na prohlídku Plitvických jezer a jel jsem tedy vnitrozemím...absolutně bez zdržení. Na dálnici jsem se vrátil v Karlovaci a 15min jsem stál na Lučku v Záhřebu. Pak jsem pokračoval po dálnici a uhnul na Čakovec projel jsem bez problému a zdržení kousek Slovinska a po hlavní na Kormend kde jsem uhnul na Furstenfeld kde na dálnici přes Vídeň až do ČB. Cesta mi trvala(bez zastávky na Plitvicích) a to jsem jel dost předpisově cca 10,5hod.Bez kolon a zbytečných zdržení....pokud neumíte jezdit i po normálních silnicích a cpete se jen na dálnice tak tudy nejezděte...mě ty kolony nebaví!! Jel jsem stejnou cestou i do HR a vyšlo to úplně stejně. Navíc jsem se vyhnul všem nově zavedeným placeným úsekům. Ty výtky na stranu nedostatků benzínek a já nevim čeho všeho...dobrý řidič si takovou trasu umí naplánovat a počítá s různými alternativami. Já takuji na cestě jen jednou a to ještě v Chorvatsku kde je benzinek dost. Pokud jedete mimo dálnici tak si na odpočinek můžete zastavit na spoustě míst a někdy jsou i záživnější než narvaný parkoviště na dálnicích. Jen inspirace nikomu to nevnucuji. Všem přeji šťastnou cestu. Jo ještě upozornění ve vnitrozemí Chorvati dost měřej na dálnici jsm je nepotkal.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 13:21
JIRKA8: Prosím tě ,když chci vyjet z dálnice v Karlovacu a najet po staré na Plitvice,je tam dobré značení ? Abych v Karlovaci nezabloudil.hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 14:42
Ahoj Všem,

chci požádat o radu!!! Chtěli bychom vyrazit na RAB a to v pátek 9.8.08...
Bude problém, když pojedem v pátek v 15h z Prahy?????
Budu rád za každou radu...

Která cesta je teď po zavedení dálniční známky ve Slovinsku a dálniční známky na krátkém úseku v Maďarsku nejvýhodnější???

Díky moc za názory..

Ondra
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 15:03
siminni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Všem,
>
> chci požádat o radu!!! Chtěli bychom vyrazit na
> RAB a to v pátek 9.8.08...
> Bude problém, když pojedem v pátek v 15h z
> Prahy?????
> Budu rád za každou radu...
>
> Která cesta je teď po zavedení dálniční známky ve
> Slovinsku a dálniční známky na krátkém úseku v
> Maďarsku nejvýhodnější???
>
> Díky moc za názory..
>
> Ondra



Já, protože zavtvrzele jezdím přes Linza Salzburg nebudu polemizovat o cestě přes Maďarsko. Jen se zmíním o trajektu na Rab z Jablanacu.
Fronty o sobotě jsou dramatické. Pokud by se ti povedlo naplánovat cestu tak, abys byl v Jablanacu okolo jedné druhé v noci, máš jistotu, že budeš v krátké frontě, jak přijedeš až ráno, je to zlé a několik hodin ppopojíždění z kopce.
Tedy- doporučuju jet tak, abys do Jablanacu dorazil pom+rně brzy po půlnoci. Já to tak dělal několik let a osvědčilo se.
Mám dotaz pro ty, kdo jeli přes Ptuj a tankovali zde v noci. Měla by tam být nonstop benzínka Petrol na "Ormoška cesta". Je to pravda? Funguje? Popřípadě kolik tam stojí litr v eurech a kde je uvedená cena v eurech?Děkuji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 21:35
Je to tak. Ptuj, Ormožska cesta pumpa Petrol, benzin Eurosuper 95 1,212euro. Bral jsem benzín cestou tam 3.7. i zpět 19.7., otevřeno nonstop.Nespleť si ale silnici, odbočky na Ormož jsou ve Ptuji dvě, na obou je pumpa, ale nonstop otevřená je ta na Ormožske ceste, to je ta blíž silnici Maribor-Macelj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2008 22:55
Moje cesta do Rabacu. Nástup v sobotu 12.7.2008. Odjezd z domova
v pátek 11.7. v 22:30 směr Č. Budějovice- Linz-Salzburg-Villach-Udine
-Terst-Kozina-Buzet-Rabac. Vzdálenost 933 km. Poplatky 17,80 Euro.
Cestování bez problémů, plynulé. Jediné čekání u Tauernského tunelu
cca 40 minut. Zpáteční cesta stejnou trasou, odjezd z Rabacu 10:00
tentokrát celá trasa bez jakéhokoliv čekání.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 08:18
zdravim,omlouvam se predem,ale mam dotaz,mame 3,5 leteho prcka,v 6 mesicich jsme mu nechali udelat pas,nebude to Chorvatum vadit,kdyz tam bude mit fotku jeste jako mimco,jedeme poprve do Chorvatska
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 08:33
Ferdo.......a ten pas je platný???Já jenom,že dětské pasy měly platnost 1 rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 08:38
ferda2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zdravim,omlouvam se predem,ale mam dotaz,mame 3,5
> leteho prcka,v 6 mesicich jsme mu nechali udelat
> pas,nebude to Chorvatum vadit,kdyz tam bude mit
> fotku jeste jako mimco,jedeme poprve do Chorvatska

Hlavně se podívej, jestli je ten pas ještě vůbec platný ...
[www.chytrazena.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 09:16
tomik3:ja myslim,ze je,manzelka je od cervna na navsteve u rodicu,kteri nejsou z CR a jezdi se knim pres dvoje hranice z kontrolama pasu a zadnej problem na hranicich nemeli
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 09:23
tak jen ve zkratce.
Byli jsme na Pelješaci ve vesničce Borje. Toto místo jsem našlel díky smejkalimu. Po přečení jeho článku kdy se vrátil z letošní dovolené mě začal "běhat mráz po zádech". Vesnička Borje čítá asi tak 4 slušné domy a zbytek starší baráky. Zastavili jsme hned na příjezdu a to u kapličky kde byly 4 hroby. Podle jména jsem zjistil, že dotyčný tam ještě naleží. Proto jsme začali volat jeho jméno. Po chvilce se nám ozvala starší paní a že prý musíme ještě nahoru.
Tam jsme našli příjemného pána jménem Slavko. Hned bylo po štamprličce a děvčata dostaly vínečko.
Výhled z jeho domu byl no prostě pohádka. Ubytování bylo slušné. Trochu jedinou nevýhodou byla vzdálenost k moři a to asi 400 metrů s výškovým převýšením 75 metrů / moře. A také obchod až ve vzdáleném Orebiči.
Ale ta pláž na kterou chodili jen místní tak ta neměla chybu. když nás tam bylo moc tak 20 a když málo tak sami 4. Čistá teplá voda asi kolem neuvěřitelných 27 - 28.
Chtěli jsme podniknout výlet na horu sv. Ijle ale v tom vedru 32 stupňů jsme to vzdali. Jeli jsme se podívat trajektem na Korčulu - 4 hodinky nám stačily. Jeden poznatek byl, že v neděli kolem asi 19 hodiny většina místních restaurací byla prázdná!!!
Byli jsme se koupat na pláži Divna a Duba - dobrý. Také jsme byli na skok ve Viganii. No já bych tam nejel. Škoda, že nebyl čas podívat se do Žujlany tam bych to viděl velice dobře. Po týdnu se s námi domácí rozloučil děvčatům vrazil každé na cestu flašu vína.

Cesta: přes Maďarsko v pohodě jelikož jsme vyjeli již v jednu po obědě. Cesty v Chorvatsku prázdné a to byl pátek 11.7.
Zkušebně jsem si projel úsek Redics - Mursko Sredisko nebo jak se to píše tam i zpět přes Dolga Vas, prostě mimo tu jejich v budoucnosti zpoplatněnou dálnici. Dá se to projet úplně v pohodě.

Přátelům z fora se ozvu později jelikož nestíhám. V sobotu mám 50 tak to víte musí se nachystat pití, cukroví atd....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 09:37
To Rohale........ všechno nej k tvým kulatinám a zodpovědně to oslav!!!!!smileys with beer

P.S.....to bude ve Zlíně zase nablito v alejích!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (22. 07. 2008 10:04).
mm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 09:46
Taky přeju vše nej nej ke kulatinám - a řádně to zapijdrinking smiley
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 10:28
Rohale, vše nejlepší k Abrahámovinám...Nech%ť kořalka a víno tekou proudem a budiž Ti kocovina lehkou...
Tomm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 11:17
Krásný to věk... samozřejmě si tu 50-ku řádně oslav a hodně zdraví!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 11:45
pas už ti určitě neplatí.Nou problém vem rodný list a nech si ho napsat do svýho pasu...platnost do 10 let věku dítěte pak mu musíš pas udělat.vlastní zkušenost též 3,5 prcek.čau a šastnou cestu
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 11:57
Sakra teď nevím,mojí dceři je 12 let a nemá vlastní pas,máme obě holky (12 a 9) napsané v našich pasech.Jedu za týden,mám ji ještě nechat udělat pas vlastní,nebo ji stačí mít napsanou u sebe?Děkuji za odpověď.
Radomír
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 14:16
Radomíre, zavolej na ciziineckou policii, ti by měli poradit..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 14:25
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 14:26
Radku, děti máš napsané v pasu, je jim do 15 let, Tvůj pas máš platný ? Když jo, jeď, schváleno.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 14:33
No právě sem si to myslel,proto sem se lek.Tak je vše ok.Díky.
Rohale vše nejlepší,do další pajdy smileys with beerthumbs up
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (22. 07. 2008 15:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 15:05
pánové děkuji
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 15:42
...Zdeno...hodně Božího Požehnání...
...oddáchni si a podej zprávu, včetně fotodokumentace...smiling smileydle kategorií a vláken...yawning smiley
Ahojda
návrat včera v noci do Prahy z Krku.Cesta tam i zpět super.K moři v pátek večer půl deváté,směr Vídeň,Graz,Maribor,Ljubljana,Rijeka super naprosto hladký průjezd 12h i s přestávkami,jeli jsme 2 auta.Zpátky totéž 12h stejná trasa,jn z chorvatska na slovinsko kontrola auta -kastlík a přihrádky druhého auta BMW,vše o.k.Zpátky jsme vyjeli ráno v pondělí v 10h.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 144
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.