Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2008 22:02
Rieši to platobná karta!grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 07:36
to anaxios:
staženo ze stránek mzv, ale nikdy po nás nic nechtěli:

"Na hraničním přechodu při vstupu do Chorvatska může být vyžadováno předložení stanovených finančních prostředků ve výši 100 EUR/den, v případě zájezdu pořádaného cestovní kanceláří 50 EUR/den (mohou se předkládat i platební karty, šeky či jiná konvertibilní valuta)."
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 11:39
Ja se vratila vcera vecer z Zivogoste, tak se ptejte na co chcete (autem pres Viden, Zahreb + dalnice)
thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 14:11
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 20:34).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 14:25
anaxios - není tam psáno jestli na osobu, nejspíš jo. Ale stejně je to pěkná kravina, protože když pojede 4členná rodina na 10 dní, tak by to muselo být celkem 4tisíce EUR, což je cca 100.000 Kč a tolik mi ani na kartě nemáme. Ale jak už jsem psala, nikdy to nechtěli vidět. Tak si s tím nedělej hlavu. Vezmi něco v hotovosti a kartu a neřeš to.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 15:23
My jsme se vrátili v neděli. Cesta naprosto bez problému, z Brely jsme jeli domu pouhých 13.5hodiny. Jediný problém na cestě byla bláznivá chorvatka,která nám do cesty vjela z vedlejší silnice.Naštěstí to nebyla taková prda a mohli jsme pokračovat dál. Jen to čekání na policajty v 32stupních bylo peklo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 16:58
to Anaxios: za celou cestu se me nikdo na nic neptal, ani na jidlo, ani na penize, ani na pujceny auto...jen manzel se furt ptal, kdy uz tam budem ;-)

a jinak ze zivogosce cisty cas 10 hodin smoking smiley (byl i odpocinek cca 1,5 hodiny + 2x cerpani)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 18:41
to Anaxios

Tady jsem dával citaci na to,co poptáváš.

výše finančních prostředků



Upraveno 1krát. Naposledy upravil u.rle (25. 06. 2008 18:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 22:15
Odjezd v pátek 13.6.cesta v pohodě,kontrola na hranicích veškerá žádná ! Jenom to počasí hnus zima a pršelo až po Makarskou,ale dál už azůro NAŠTĚSTÍ !!! Během pobytu první tři dny občas oblačno sem tam nějaká kapka,ale pořád teplíčko.Horší počasí bylo využito k návštěvám Bačinských jezer a Sv.Jure,doporučuji super.Další dny azůro a neděláme nic jenom se válíme u moře a lemtáme pivo také doporučuji taktéž super grinning smiley.No a cesta zpět ? Jedním slovem MASAKR !!! Jedeme 21.6.do Omiše na večeři poté ve 20:00 hod.vyrážíme k domovu. Volím starou cestu a volba to byla dobrá,v 01:30 tankuju u Zagrebu a meduju si dobrej čas ! Před Slovinskem si dávám cca na 2 hoďky chrupku ! Jedeme dál těsně před Vídní si opět meduju dobrej čas je 08:00 hod.a pak to přišlo rána jak z děla a ve 120 km/h mě bouchlo pravé zadní koloangry smiley.No nic beru vestu,komplet kufr ven a dávám rezervu ! Konečně Čechy krásné Čechy mé respektive Moravagrinning smiley!!! Projíždíme Moravské Budějovice,Jihlavu,Havlíčkův Brod,Ždírec nad Dobravou a na odbočce k obci Rovný mám prázdné levé přední kolo,super rezerva žádná a široko daleko nikdo a neděle k tomuangry smiley.Už to zkrátím,stopem jsem dojel do Ždírce kde mi byl doporučen Pneuservis Marek,ten pro jistotu nebyl doma aby to nebylo moc jednoduchéangry smiley Naštěstí má super tchána a tímto mu posílám tisíce děkovnejch !!!!!!!!!!!! Vzal auto zajel k tomu mému vzal kola opravil a opět je přivezl !!! Konečně zase míříme k Náchodu a konečně jsme doma je 22.6.a je 18:00 hod.eye popping smiley Jdu chrápat mám toho dost!!!
Ota
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2008 23:01
To je tedy smůla. Ta prasklá guma byl snad protektor??? Co to bylo za pneu?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2008 21:24
Ota napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je tedy smůla. Ta prasklá guma byl snad
> protektor??? Co to bylo za pneu?


Žádnej protektor !!! Sava Effekta výrobce tuším Slovinsko asi jim vyhlásím válku grinning smiley!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2008 22:40
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:53).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2008 23:15
Taky si myslím, že SAVY nejsou to pravé na dobrou a bezpečnou jízdu.Dnes se dají za podobné peníze koupit lepší BARUMKY a nebo FIRESTONE. Kolega je kupoval na své auto rozměr 205 ho vyše na 1750 s dph.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2008 23:19
anaxios - já je obouvám,ale jen zimní,ty Slovinské nebyly špatné - jenže dnes je vyrábějí Poláci a mám trošku dojem,že kvalita jde do pryč.takže před zimou mám dilema....
....a omlouvám se,do tohoto tématu to nepatří-po první červené to urychleně smáznu!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (26. 06. 2008 23:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2008 23:49
Tučepi:
cesta tam 11.6. vozidla 1 a 2
1) Výjezd z Kroměříže 11.6. v 21.00 směr Brno, Mikulov (stopka kvůli Euru + 5 min) rozestavěná silnice směr Vídeň (nemožnost předjíždění), průjezd Vídní a dálnicí až do Slovinska paráda, Slovinsko v pohodě, HR celník kontroloval pasy, nájezd na dálnici HR komplikace, čekající kamiony zabraly celý pruh muselo se déle čekat a pak jet dlouho v protisměru (+10 min). Dále po cestě zintenzivňování přeháněk a deště, omezení rychlosti na 100 i 80, tunel Mala Kapela v pohodě, tunel Sveti Rok uzavřen (nějaké práce) objížďka přes Gračac 30 km hrbolatá cesta, 30 km serpentiny zpět k Maslenici zdržení (+ 1 hod) pak už prima až po Šestanovac, 6.45 příjezd Makarská.
2) /po dlouhé době přes HU/ Výjezd z KM 11.6. v 20.00 směr Hodonín, Bratislava zajížďka při průjezdu po staré cestě, Csorna, Körmend (žádné svítící benzinky), Lendava, Varaždin, dálnice po Karlovac, dále po staré D1 (stálý déšť), příjezd do Makarské 8.40

cesta zpět 21.6 SOBOTA
2) Výjezd Tučepi 8.15, po staré D1, Karlovac vše v pořádku, dálnice zácpa na mýtnici Lučko 7 km (+30 min) vedro 34 C, sjezd Varaždin (marné hledání průjezdu na Čakovec, rozestavěná cesta - bez navigace), sjezd Čakovec nepoužit, za hranicemi HU bloudění a hledání směru na Zalaegerszeg, po okrskách, silná bouřka, žádné značení (+1,5 hod), komplikace pri průjezdu Bratislavou zpět bez použití dálnice (+ 20 min) Hodonín, příjezd Kroměříž 23.00 hod.

1) Výjezd Tučepi 9.00, dálnice Šestanovac, tunel Sveti Rok kvůli hustému provozu směrem k moři byl průjezdný oběma pruhy, takže opačně uzavřen na čvoru Maslenica ve směru na Zagreb, objížďka přes Gračac, před sjezdem havárie + zácpa 3,2 km (+1 hod), naštěstí po vyčkání zácpy otevřeli tunel. Tunel Mala Kapela byl podobně dopoledne uzavřen, ale naštěstí otevřen ještě dříve. Jsem také zvědav kdy budou v roce 2009 zprovozněny oba tubusy obou tunelů. zácpa Lučko 7 km (+30 min) - setkání obou vozidel. Sjezd z dálnice čekání (+10 min), přechod HR-SLO Macelj čekání na HR i SLO straně(+ 10 min), Slovinsko - souvislá kolona v obou směrech, rychlost 60 km/h. Hranice SLO-A čekání (+10 min) kontrola pasů, italská policistka, dále v pohodě Graz, Vídeň, přestávky s dětmi delší, příjezd Kroměříž 22.00 hod.

počásí Čt-Ne déšť, Po-Út vítr a pak krásně, kurz Kč/kn 3,41, vše hrazeno kartou. Měl jsem zájem o zakoupení bezdrátové krabičky na mýto ENC ( 300 kn předplacení + 120 kn zařízení, možnost doplatit kartou přes internet), ale v normálních budkách ji nemají a v noci jsou ty boční uzavřeny. Kdybych ji měl, tak by byla úspora času na Lučku nejméně 15 min.

Jelikož chci jet letos ještě jednou mám náměty k diskusi:
1) jel někdo zcela po vedlejších silnicích Slovinskem (kvůli dálniční známce za 35 EUR), směr Pesnica- Maribor po nějaké neplacené cestě? (nemyslím H2, ta má být také zpoplatněna). Jediné co vidím na mapě je cesta č 3 směr Ložane, dále na 709, Celestrina, Dogoše, Miklavž.

2) jak jste spokojeni se sjezdem z A1 před Grazem na 138 km na Körmend a co je lepší trasa Lendava-Čakovec, nebo Lenti po neplacené dálnici M7(0) do Letenye a HR dálnice hned?

3) máte informaci, kdy bude otevřena celá Slovinská A5 Maribor - Lendava - Pince do HU na M7 -Letenye ?

4) je rychlejší trasa místo rozestavěné Mikulov-Vídeň, použít D2 do Bratislavy, tunel, novou A6 a jižní obchvat Vídně S1? Nebo rovnou přes Maďarsko
misan007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky si myslím, že SAVY nejsou to pravé na dobrou
> a bezpečnou jízdu.Dnes se dají za podobné peníze
> koupit lepší BARUMKY a nebo FIRESTONE. Kolega je
> kupoval na své auto rozměr 205 ho vyše na 1750 s
> dph.


Něco podobného se mi stalo dvakrát a pokaždé to byl prasklý ventilek.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2008 08:48
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> misan007 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Taky si myslím, že SAVY nejsou to pravé na
> dobrou
> > a bezpečnou jízdu.Dnes se dají za podobné
> peníze
> > koupit lepší BARUMKY a nebo FIRESTONE. Kolega
> je
> > kupoval na své auto rozměr 205 ho vyše na 1750
> s
> > dph.
>
>
> Něco podobného se mi stalo dvakrát a pokaždé to
> byl prasklý ventilek.


Totoje pneumatikářské fórum?
Jedu tam dnes yawning smiley Snad nebude kontrola na hranicích s Chorvatskem ~ Vezeme masíčko a sýry cool smiley Až přijedu dám vědět...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2008 10:39
Ahoj, zdravím po návratu.
Odjezd 14.6.08 ve 20.00 Ústí nad Labem směrem na Prahu a Mikulov, průjezd Prahou 10 minut,super. Povinná přestávka u Mc Don. - dítě dostává hračku a je polovinu cesty klid.
Přechod hraniv o půlnoci. Počasí ideální na cestování, cesta z Mikulova na Víděň katastrofa, Víděň podle Midaxe takže naprostá pohoda. Hranice jsme cestou téměř nezaregistrovali, nikdo a nikde si nás nevšímal. Potvrzuji informaci o zrušeném odpočívadle na slovinských hranicích,ale kousek dál je benzina a má velké parkoviště. Chrovatsko jízda po dálnici, cíl cesty Pakoštane v 8.30 přijíždíme do sluníčka.
Zpět 25.6.08 v týdnu takže na dálnici minimum aut. Vyjíždíme v 15.00. Stejný průbeh na hranicích nikde nikdo. Ve Vídni vichřice,průtrž, ale děsná,všude houkají hasiči,počasí se fakt zbláznilo. V Čechách už pohoda dojezd domů do Dubí u Teplic ve 4.00 ráno. Pohladíme autíčko,prohlídneme květenu na zahradě, svítá, dáme panáčka, pivečko a hupky do pelechu.

Dálniční známku do Rakouska doporučuji kupovat až tam cena 7.70 euro, za hranicemi možnost koupě, kdo jezdí podle Midaxe má možnost na Schellce, otevřena nonstop, při cestě zpět hned po přejezdu hranic v Rakousku po pravé straně jakási kancelář otebřena nonstop a známky prodávají. Je tam i obrovská reklama.
Veškeré poplatky platíme kartou, žádný problém jak mýtné tak benzinky. Jinak jsme letos zastavovali na benzině INA za Záhřebem je pouze na levé straně takže při cestě dolů se přejíždí přes most dálnice. Otevřeno nostop, dobré bistro, dobrá káva,čisté toalety a slušné jídlo za velmi slušné ceny. Levnější než na pobřeží. Možno platit kartou.

Slovinsko nemohu nic konkrétnějšího poskytnout, protože jsme to měli ještě za pár.

Ostatním přeji štastnou cestu, bez kolon, stresu a nehod.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2008 16:01
shinobi_ibinoshi
Ahoj,já vloni jel z Mariboru na Ptuj a potom pokračoval směr Ormož a Gor.Vratno,je to malý přechod kam přijedeš vesnicema jel jsem tam kolem půlnoci,kde stály pouze kamiony a projely jsme společně ještě s nějakým Němcem a jinak tam žádné osobní auto nejelo.Dále pokračuješ na Varaždin a tam už hledáš přípojku na dálnici,je to cesta bez problémů....Najedeš na dálnici a za chvilku jsi v Zágrebu,projížděl jsem tam z pátka na sobotu....šťastnou cestu Všem..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2008 22:14
Tak my jsme se vrátili dnes z Podgory. Tam cesta naprosto v pohodě, ale zpět tak to bylo dost nedobré. Z Podgory jsme vyjížděli v sobotu 28.6. cca v 9.00 hodin ráno. No asi nejhorší možná volba. Už hned na magistrále byl dost hustej provoz ale dalo se. Nad Brelou jsme odbočili z magistráli a jeli jsme na Cista Provo po staré. Všicni - tedy skoro , odbočili na nájezd dálnice, takže od te doby naprostá pohodička, zkoro prázdná cesta, ale v rádiu hlásili že dálnice kalamita, tunely ucpané směrem k moři narůstala kolona prvně cca 3 km a kolem poledne hlásili cca 8 km kolonu, takže od moře nehlásili, ale asi po staré to byla dobrá volba. Až tedy po nájezd v Karlovaci na dálnici, Už tam bylo docela husto, a už jsem slyšel v rádiu Lučko od mora 2 km kolona, no až jsme tam za tu chvilku dojeli tak to bylo 5 Km v cca 14.30 hodin. popojížděli jsme asi pul hodiny k platidlum. Pak ze Zagrabu až na hranice Macelj OK, tam bylo sjeto zase dost aut, ale moc nekontrolovali, Chorvati jen mavali ať se jede, Slovinci ale sem tam někoho zkontrolovali - nevim o co jim šlo? Do Mariboru v koloně, k moři to bylo ale o dost horší, my od moře jeli stéle cca 70 km/h , ale k moři ti poskakovali mo metrech, no nic přijemneho. V Mariboru jsme tankovali 1,206 Euro za natural 95, ( INA v Chorvatsku aktualně 9,75 Kuny za 95 Natural ) přestávka pro děti na protažení a tak ruzně a davaj na kruháč a tam nájezd na dílnici, ale omyl, platidla 2.5 km kolona, no zkoro kolona ke kruháči, škoda že jsem si toho nevšim už na kruháči jel bych po staré vedle dálnice a bylo by to v pohodě, ale takto zase cca 30 minut poskakování k platidlum, zaplatit 0,75 E - asi to nějak zdržovali zaměrně, hold platilo se naposledy a od včil už ta jejich nalepka. Bylo něco kolem 17,30 hodin. Pak už v pohodě, Rakouskem to šlo jak po másle, ve Vidni jsem neodbočil na te první odbočce na obchvat, ale stále rovně na centrum, naprosto v pohode, no bylo kolem 20.30 hodin, pořád rovně, po chvíli se objevili směrovky Praha, Brno, my se rozhodli jet na Znojmo, takže Praha. Ze Znojma směr Brno ( objeli jsme to takto , nechtěli jsme jet na Mikulov, je to tam na rakouské straně rozkopáno, sice se jede OK, ale když jsme jeli do Chorvatska tak jsme právě tudy jeli a zdálo se mi to jaksi nepohodlné. Proto trasa Viden - Znojmo - Brno. No a z Brna - Olomouc a Jesenik a už jsme byli doma v cca 01.00 po pulnoci. Takže na cestě 16 hodin. Dojeli jsme naštěstí bez nehody, bez poruchy atd, ale tento sobotní termín nebyl zrovna nejšťastnější na cestování.
V noci sme sa vrátili, cesta tam cez Rakúsko bez nejakých problémov, ubytovanie sme mali na Rabe, tam na trajekt v piatok okolo druhej bez státia, naspäť trajekt nedeľa 11 hodín doobeda, čakanie asi pol hodiny, aj to maximálne, lebo už premávali 3 trajekty. Cesta naspäť 4 km kolóna pri Malej Kapele, zdržanie asi pol "sata" yawning smiley ( ešte mám hrvatsky slovník.... smiling bouncing smiley ) trošku na cestarinach/ teda pri platení mýta, ale Macelj namiesto 10 minút ,asi hodina, Slovincom šiblo, nazerali do áut až tak že zaliezli na zadné sedadlo dnu do auta, dokonca aj Rakušanovi pred nami, jedno auto tam bolo odstavené bez posádky, ktovie čo s nimi robili.....No a posádka celého autobusu Turkov stála v tej horúčave mimo autobusu, aj malé deti a vyzeralo to dosť hrozne......V podstate kolóna skoro cez celé Slovinsko, hranice z Rakúskom pohoda a aj cesta cez Rakúsko. Našťastie sme nevideli ani jednu haváriu cestou, ale asi zo tri dovolenkárske autá a odťahovky. Sretan put / šťasnú cestu!!!!!!!!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2008 13:41
V sobotu jsme odjížděli ve 21 hod z Gradacu - na magistrále provoz jen nepatrný, po nájezdu na dálnici jsme až po Vídeň potkali občas nějaké auto, tunely, mýtnice, hraniční přechody - všechno naprosto prázdné. Jen přes Vídeň bylo rušněji, ale pak až domů všechno téměř bez aut.

Cesta tam byla taky naprosto OK, ale z Prahy jsme odjížděli v sobotu odpoledne, což je asi pro mnohé nestandardní termín. Rak. dálniční známku jsem koupil až v Rakousku za 7,70 €, na našich benzínkách (kde jsem ji vždy kupoval) za ní chtěli 280,-Kč. Na chorvatských hranicích nám po mnoha letech dali do pasu razítko smiling smiley . Byl jsem zvědavý jestli budou nějak ověřovat "vlastnictví" našich dětí, ale nic takového se nekonalo.
Štastnou cestu všem!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2008 14:08
A jak bylo v Gradaci? Jedu tam za týden smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2008 19:52
Zdravím,přátelé jadranu. Právě dnes ráno jseme se vrátili s Crikvenice. Cesta tam bez problémů,cesta zpět-jen běžné prodlevy na mýtnicích ve Slovinsku,ale to už od zítřka odpadá,bohužel na úkor drahé dálniční známky angry smiley Jinak bych upozornil na hodně velké zdržení pro ty co se chystají na výlet na Plitvice s pobřeží přes Senj-opravuje se silnice(přibližně-Otočac-Babin Potok) a to úsek celých 25km a je to katastrofa,kamení,prach-autíčko trpělo jak "pes". Všem co se chystají přeji příjemnou cestu a pěknou dovolenou. Leo.
Už dlhšiu dobu pozerám, že nákup rakúskej diaľničnej nálepky stojí brutálne peniaze (280 Kč) . Na Slovensku na pumpách tá istá 250SK to je rozdiel iba 15Sk . čo je pri kurze CZK / € a SKK / € dosť brutálny rozdiel. V Rakúsku 7.7€ na 10dní. Vidím, že českí pumpári chcú riadne zarobiť! thumbs down
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 01:53
V úterý 17.7. odjezd v 17:30 hod. z Chodova u K.Varů směr Cheb -> hr.přechod CZ/D Sv.Kříž-> A93 směr Regensburg -> A3 směr Passau -> hr.přechod D/A -> A8 směr Linz -> A9 směr Graz -> hr.přechod A/SLO -> Maribor -> hr.přechod SLO/HR -> po dálnici až do Šestanovace -> Pelješac Žuljana příjezd ve středu dopoledne ve 12:00 hod.
Trasa dlouhá 1332km, čas 18,5 hodiny (v tom přestávky celkem cca 2,5 až 3 hodiny).
Celá trasa bez problémů a sebemenších zdržení, průjezdy mýtnicemi, hraničními přechody i tunely zcela plynulé, doprava byla minimální. Na přechodu SLO/HR si mě absolutně nikdo nevšiml a projel jsem plynule i přesto že jsem měl za zadním sedadlem řidiče viditelně umístěnu el.chladničku, žádná kontrola se nekonala tak jak jsem předpokládal.

Jediným nepříjemným faktorem celé cesty byl hustý déšť zejména v Chorvatsku který ustal až před příjezdem na odpočívadlo Krka, prakticky po celé trase dálnice byla rychlost omezena na 80km/h. Já jsem jí dodržoval, později jsem zrychlil na cca 90km/h. ale stejně jsem si připadal jako kretén protože jsem byl jediným za celou cestu který omezení rychlosti trochu respektoval, ostatní auta včetně těch českých mě vesele předjížděla.

Cesta zpět: Odjezd v pátek 27.6. v 18:00hod. ze Žuljany po stejné trase 1332km do Chodova, příjezd v sobotu odpoledne v 15:30 hod. Tentokrát byl čas cesty 21,5hod. s ohledem na větší množství odpočinkových přestávek (cca 5,5hod.). Vstávali jsme ráno a celý den jsme ještě pobyly v apartmánu a u moře, apartmán jsme předali až po 17.hodině těsně před odjezdem a tak po celodenní aktivitě už nebyla ta zpáteční cesta tak pohodová protože únava dávala o sobě znát, v rakouských Alpách byla pak nutná dvouhodinová přestávka na spánek.

Jinak ale zpáteční cesta byla také naprosto plynulá bez dopravních problémů, plynulý průjezd jak tunely tak mýtnicemi tak i hranicemi. Hustá doprava byla samozřejmě v protisměru (do Chorvatska), na mýtnici Lučko ve 3:45 jsem již pozoroval v protisměru tvorbu kolony, hranice HR/SLO jsem projížděl ráno v sobotu v 5:00hodin a kolona v protisměru byl dlouhá cca 39km až k Mariboru.

Když tedy odečtu přestávky tak v obou případech (při cestě tam i při cestě zpět) mě vychází tato trasa dlouhá 1332km na cca 16hodin čisté jízdy při dodržování povolených rychlostních limitů. Většina trasy vede po dálnici, kilometry začnou ubývat velmi pomalu až v úseku ze Šestanovace do Žuljany který již vede klasicky po magistrále, těchto 170km jsem jel 3 hodiny.

Cena nafty: Rakousko Shell 1,549EUR (platba kartou - 24,46Kč/EURo = 37,90Kč/l ). Chorvatsko INA i PETROL Eurodiesel 9,84 KUN (platba kartou - 3,35Kč/Kunu = 33Kč/l ). Kartou (EC/MC a Visa) jsem platil jako vždy bez problému také veškeré mýtné jak v rakouských tunelech tak na chorvatských dálnicích.

A ještě jeden postřeh: Trasu přes Německo a rakouské Alpy po dálnici A9 jsem absolvoval poprvé. Proto mě možná trochu překvapila řídká síť čerpacích stanic u jejich dálnic jelikož za 200km po německé nebo rakouské dálnici člověk nenarazí třeba ani na jednu. Nikdy jsem to zvlášť neřešil protože Rakousko jsem dříve projížděl od Znojma přes Vídeň po A2 do Grazu což není problém, nyní mě ale čekalo přes Německo + Rakousko více než 600km takže jsem tam tankovat musel. Sice by to asi moje Felda teoreticky ujela z Chebu až do Mariboru ale nerad jezdím "na doraz" nádrže.
Také čistota a vybavenost např. WC na čerpacích stanicích nebo odpočívadlech těchto "vyspělých" zemí EU se absolutně nedá srovnávat s námi, Slovinci nebo Chorvaty. Čistota a vybavenost hlavně chorvatských odpočívadel a čerpacích stanic na dálnici směr jih je naprosto příkladná a myslím že i u nás je v těchto hygienických zařízeních na čerpacích stanicích mnohem kulturněji než v Rakousku a Německu. O četnosti ani nemluvě, když ujedu 200km tak čerpacích stanic při dálnici najdu jak u nás tak v Chorvatsku opravdu dostatek.

** Petr **
Vrátil jsem se v sobotu z Omiše. Rámo jsme vyjížděli v 5,00h kvůli zácpám v tunelech a mýtnici Lučko. Cesta po dálnici celkem v pohodě, tunel Svetí rok jsme ještě projeli, ale Malá kapelu už byla v našem směru zavřená a tak jsme ji objížděli (cca 35km ,1 hodina zdržení) a na Lučku jsme byli asi v 10h (čekání 15 min) Dále cesta na Slovinské hranice v pohodě. Slovinskem v koloně rychlostí 70 km/h na mýtnici celkem kolona čekání asi 10 min. To co jsem ale viděl v protisměru to byla hrůza, totálně ucpané Slovinsko včetně dálnice (za co teda platili). Cesta přes Rakousko už byla bez problémů a v 17h jsme byli u tchána za Znojmem a koštoval slivovici.
Do Chorvatska jsme jeli 18.6. odpoledne přes Mikulov a do Vídně byla cesta plynulá a bez problémů
smileys with beer
Ahojte.


Mal by som otazku, na ktoru sa uz vela ludi pytalo, a to na prechod cez Slovinsko. Konkretne Redics - Mursko Sredisce, ci sa da ist po starej ceste, alebo musite ist ten kusok po dialnici. Dakujem za odpoved a vsetkym prajem krasnu dovolenku a stastny navrat.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 136
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.