Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2008 23:37
Tak já se také přidám s cestou na Krk. Tam výjezd z ČB, hranice do Rakouska překročené o půlnoci na sobotu 12. 7. cesta přes Linec a dál po A9 po ní jsem ale nedojel až do Gracu ale střihnul jsem to před Gleinalmtunelem po rychlostce S36 na Judenburg a dál po silnicích 96 - 93 a po čtyřproudé 83 na Klágenfurt, pak po 91 přes Loiblpass na Ljublaň, takže jsem platil v Rakousku jen za první tunel. Provoz do Lince i po A9 naprosto plynulý, po odbočení na zkratku přes Klágenfurt až na slovinskou dálnici žádný provoz, do cíle na ostrově Krk jsme doraziliv 8:00 ráno i přes to že jsme půl hodiny popojížděli v koloně v Rijece, naprosto pohodová cesta, při dodržování limitů průměrná rychlost 73 km/h, spotřeba s VW Sharan 6,6 l/100km nafty, tu jsem tankoval ve Slovinsku za 1,3 €/l po sjezdu z dálnice v Postojné na silnici před přechodem Rupa. Výhoda trasy přes Loiblpass je to že tam nesmí karavany a náklaďáky. Původně jsem chtěl zkusit jet přes Grac na Maribor ale vzhledem k opětovnému výskytu aktivního policisty jménem Tepuš na hraničním přechodu Šentij, který tam zabavuje další, dle něho kradené auta , naposled pokud vím VW Transportér, jsem použil popsanou osvědčenou trasu z loňského roku. Cesta zpět v sobotu 19.7. výjezd v 9:00 opět Rijeka - Rupa - Postojnaja - Ljublaň pak změna! skrz Karavanken tunel na Villach a po Tauerské A10 do Salzburgu, po A1 do Lince a domů. Moc jsem nezáviděl těm kteří jeli k moři: v Rijece popojíždějící kolona, další kolona cca 1 km před přechodem Rupa, kolona na nedokončeném kusu dálnice mezi Karavankem tunelem a Ljublaní, ve směru od moře cca 600 m pomalu jedoucí, obrácený směr cca 3 km popojíždějící, další a totální krize směrem k moři před Taurenským tunelem 15 km dlouhá stojící kolona. směr domů dobrý, jen mě štvala na A10 a asi na 15 km A1 kvůli emisím omezená rychlost na 100 km/h. cesta zpět 8:30 bez započtení přestávek průměr 80 km/h spotřeba s klimou 6,8 l/100km
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2008 11:51
Včera večer návrat ze Zadaru. Od apartmánu přímo u moře až domů (Mladá Boleslav) přesně 1015 km. Doba cesty včetně zastávek a občerstvení v rakousku v McD (všední den) trvala 13 a půl hodiny, čistý čas jízdy 12 hodin 45 minut.
Cesta tam MB-Kolín-Znojmo-Gersdorf-Mureck-Lenart-Ptuj-Zagreb-Gospič-Karlobag-Zadar. Komlikace při cestě tam (jízda na noc z neděle na pondělí): Delší objížďka před HavlBrodem (dělá se nový povrch silnice, takže cestou zpátky zvolena trasa sice delší ale rychlejší po D1), díky zprávám zde tady z fóra (ještě jednou díky) opatrný průjezd Moravskými Budějovicemi, mají opravdu vyčůraně umístěný radar, který má za úkol asi jen vydělávat. Vídeň čistá, na Shellce u Aspangu mají výborný bagety-doporučuju. Objížďka placené Slovinské dálnice (Mureck, Lenart,Ptuj) , naprosto super, cesta odsejpala, v Rakousku většinou povolena rychlost 70 km/h, usek Trate-Lenart-Ptuj sice trošičku horší silnice a pár zatáček a hupů, ale taky naprosto v pohodě, jen pár vesnic s 50km/h, jinak se dá bezpečně držet 80km/h a není to nic hrozného.. Na silnici jen domorodci a pár dalších čechů. Stačí sledovat značení čísel silnic (433,229) a prakticky nelze zabloudit. V Ptuji před řekou odbočení na Ormošskou cestu a zajížďka k benzince Petrol (nonstop provoz, placeno v EUR), a pokračování na Hranice. Čekání asi 5 minut, slovinci v poho, Chorvatovi jsme se asi ale nelíbili (já mladý kluk s hezjkou holkou). Jeli jsme na občanky, chtěl je vidět, pak jsem musel otevřít kufr a přítelkyni celník rozepnul bágl a začal ho prohmatávat cca 3 minuty, co hledal nevím, protože jednotlivý prádlo, fén, šminky, boty, měla zabalený v báhlu ještě v dalších igelitkách a ty už neotvíral. Chtěl vidět doklady k autu (zelenou kartu) a pořád vyzvídal kam jedem a jak dlouho tam budem. Zkrátka nepříjemnej člověk. Mluvil jsem na něj anglicky, nesnažil se v ANJ vůbec odpovídat a mumlal si svoje pořád v chorvatštině a to ještě tak že při tom byl hlavou v tom báglu takže mu nebylo vůbec rozumět, takže jsem mu na každou otázku musel říct ať mi jí ještě jednou zopakuje. Pak najednou mávnul rukou jako ať si zavřu batoh a kufr a jedu, a než jsem jen stačil zapnout batoh a zabouchnout zadní dveře, tak už týpek lustroval další auto, a kdybych si nevzpoměl na to, že jsem mu jako první nedal občanky, tak jsem byl bez nich. Suveréňe si je nechal v kapse, musel jsem si pro ně za ním k dalšímu autu. Další cesta v pohodě až k Male Kapele, tam bouračka před i za tunelem, takže zácpa cca 1,5 hodiny. Protože jsem chtěli cestou něco i vidět, tak jsme to v Gospiči švihli do Velebitu a pak k moři na magistrálu. Magistrála jen slabý provoz. Do Zadaru jsme přijeli s tím že jsme tam poprvé a že si tam nebo někde v okolí seženeme ubytko, protože už jsme dost unavený z cesty. Jeli jsme na blind. Totálně zacpaný město, než jsme se procpali od začátku Zadaru až k moři, tak jsem zestárl snad o půl roku. Provoz sice řídili nějaký mladý holky skoro v každý křižovatce, ale měli to dost na háku a nebo se neuměli dohodnout mezi sebou a křižovatky si nechávali navzájem zacpávat. U moře na klidném okraji města sehnáno super ubytování prakticky ihned (na první dotaz turističisnej agencii). 25E osoba/noc v novém v suprově vybavaném apartmánu 2+kk včetně klima, kompletně vybavené kuchyně, TV+SAT, balkon k moři, 1. patro. 15 metrů na pláž (kamínky) . Nikde v okolí žádný další češi, pár slováků a jinak jen většinou místní, záhřebští a italové. Cesta zpět v HR furt po dálnici, oba tunely bez sebemenšího zpomalení, cestou potkáno pár policejních hlídek u odpočívadel. Lučko 5 minut, hraniční kontrola vešerá žádná, ve slovinsku v Ptuji menší zakufrování (5 minut zdržení) , chce to do něj vjet až fakt přez Sp. Hajdinu a ne se nechat nalákat prvním dálničním přivaděčem, ale je to maloměsto hned jsem věděl která bije, tak nic hrozného. V rakousku totálně zasekaná Vídeň (jediné, za to ale obrovské zdržení). Dál jsme jeli na Znojmo, Jihlavu, prázdná silnice bez jediného kamionu, super to odsejpalo, D1 a Praha taky v pohodě. Celou cestu neskutečně lilo, z těch 13 hodin na cestě tak minimálně 10 hodin běželi stěrače na nejvyšší rychlost. Klima v autě nebyla vůbec potřeba. Veškeré mýto v Hr placeno VISA kartou, všude bez pinu, na Lučku s PINem. Při cestě zpět při pokusu zaplatit kartou úsek Zagreb-Macejl automat na karty tu mojí odmítnul a napsal kartu nelze přečít nebo tak něco jako že je nečitelná, zkusil jsem to asi 5x a pořád to samé, tak jsme tam radši strčili přítelčinu kartu aby jsme to nezdržovali a tu to vzalo napoprvé (Maestro). Od té doby jsem svojí kartu ještě nepoužil tak nevím čím to bylo. Uvidím. Každopádně to je asi tak všechno co k cestě k moři a zpět napsat, takže šťastnou cestu všem a za rok zas nashledanou.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2008 11:59
Krasomire, nechceš se přidat k nám Českolipským a z pod hor Lužických? Hlásí se k nám z Podbezdězí i z Kosmonos...
Tomm



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomm (24. 07. 2008 12:00).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2008 12:00
Kurňa krasomíre..tož to je vyčerpávající informaca... díkythumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2008 19:26
Zdravím všechny příznivce Jadranu.Vyrazili jsme 11.7. v 18:30 ze Vsetína.Chtěl jsem později, kvůli odpolednímu nástupu do apartmánu, ale nakonec jsem byl rád, že jsme vyjeli takhle.Cesta po dálnici do Brat. a přes maďary na Goričan po M70 pohoda.Jeli jsme dvě auta a já se nikam nehnal, protože kámoš nemá tyhle dálky moc najeté.Chorvati si ani nevzali pasy do ruky a jeli jsme dál.Zagreb Lučko 5min.Mala kapela pohoda. Sv.Rok pohoda od Splitu už na dálnici nebylo skoro žádné auto.Ještě krátká zastávka v Zadvarje na vodopády a v 9:00 jsme v Marušiči zdravili domácího a koukám, že ap. je volný, tak věci ven a v deset už děti blbli v moři.Prostě pohoda klídek tabáček.
Cesta nazpět 21.7.Po snídani, uklizení a sprše vyrážíme v 10:00.Šestanovac dálnice a tradá domů.Tunel Sv.Rok kolona 5km.Myslel jsem že tam nechám hodinu, ale za půl hodky jedeme dál.No pak začlo počasí vyvádět.Mikiny ven a díky dešti zpomalení.Pršet přestalo až kolem Varaždinskych toplic.Jinak Mala Kapela a Zagreb v klidu.Opětovná netečnost Chorv. a Maď. celníků mě nepřekvapila.Průjezd Maď. se zkomplikoval za Szombathely, kdy před nama jel traktor a všechno co si vzal na poli, nechal na cestě, no a tak jeden z protijedoucích kamionů( kteří mimochodem nejedou min než 90km/h.) , zasypal našeho" passátka" sprškou kaminků a jeden z nich trefil hranu skla u spolujezdce tak blbě , že po chvíli už jsem tam měl cca 10cm trhlinku, která pořád jela směrem k řidiči.Pořád sebou vozím karosářskou pásku od patexu, tak jsem ju tam nalepil zvenku i zevnitř a přesně ve 23:30 jsem si doma otvíral lahváče.Příští týden sklo vyměním a budu na letošní dovolenou vzpomínat jako na tu nejlepší z Jugošky co jsme od roku 1999 v autech absolvovali.
Ahoj všichni a těm co se chystají přeji klidnou cestu.Pamatujte.Dovolená začíná už v autě, tak nezapomeňte přeladit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2008 21:05
Slibuji , že až se vrátím z Pagu tak taky podám vysilující a doufám že pozitivní informaci pro další cestujícísmileys with beer. Domnívám se že to bude nejdříve 4.8.2008
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 07:35
Romales,
už by si mal byť doma, tak napíš, aká bola cesta, ako sa Ti páčilo na Murteri a či si niekoho stretol s logom chotvatsko.cz.

Leonard
prt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 09:19
tak jsem uz taky dlouho doma, tak napíšu jaký to bylo. odjezd 27.6. v pátek. Původně jsme chtěli jet už kolem poledního, že velmi brzo ráno po nějakém menším spánku v autě budeme u moře, ale přípravy se nám nějak protáhly tak výjezd byl uskutečněn až v 15:30 odpoledne, no a pak to začlo. Auto mám skoro nové (12000km) denně používané tak jsem byl v klidu, no jen do té doby než jsem zapnul klimu, kterou mám poprvé a více meně jsem kvůli ní měnil auto.den předtím v pohodě no ale v pátek prostě nechladila.Tak co teď? rychle do servisu než zavřou, třeba to bude nějaká blbost, když to ještě včera v pohodě chladilo jsem se utěšoval. Manželka prohlásila no jet se s tím dá,tak se prostě zase budeme potit. byl jsem na infarkt a děti tomu ještě pomáhali svým rejpáním typu proč je tady takový vedro, když máme nové auto s klimou. Bezvadná situace, auto narvaný, rakev na střeše, rodinka v autě a klima nic, navíc pátek 16:00. tak rychle cestou do servisu. technik zvedl kapotu a konstatoval netěsný ventil ( nevím jaký ), výměna a naplnění klimy. rychle do skladu naštěstí ventil na skladě takže výměna možná. no mechanikové co jsou vyškoleni na plnění klimy už jsou na cestě domů. tak rychle telefony v jakém servisu by mi mohli pomoct, no samozřejmě nikde, onde neměli mechanika, jinde neměli ventil. navic, když slyšeli, že je to na záruku tak se asi moc nepřetrhli. "Prosil jsem, plakal jsem,nadával jsem" až se nakonec technik ustrnul a zavolal dvou mechanikům co umějí plnit klimy zda by se nevrátili. Jeden se ustrnul a přijel, ventil vyměněn, klima naplněna a v 18:30 jsme odjížděli ze servisu (mimochodem půl hodiny po zavíračce). Tímto děkuji panu Kalivodovi z AZ servisu a mechanikovi, který se kvůli mě vrátil.
tak a teď samotná cesta. úplně v pohodě, až jsem byl překvapený, že se nepotvrdil můj předpoklad, že první den prázdnin se bude na jih přesunovat půl evropy. Cesta tam ještě klasicky Brno, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb,Trogir.Silnice do vídně se prý dlouhodobě opravuje a rozšiřuje tak jsem zkusil z brna jet na hevlín a pak do¨vídně je to malá zajížďka asi o 10 km navíc ale cesta je to pěkná a já rád prozkoumávám nové směry, wien úplně v pohodě kdybych nedával pozor tak řeknu že jsem wien ani nezaznamenal. po dálnici do grazu šentilj maribor poplatek ještě naposledy 0,75E a pak přišlo první menší zdržení u macejl celkově to bylo popojíždění na hraniční přechod zdržení asi 0,5h. jinak pohoda. celá cesta přes HR po dálnici až ke sjezdu šibenik tak jsem najel na magistrálu a coural se pomalu ke trogiru.čas 10:30 hodin i s přestávkama. Přes most na čiovo a už jsme na místě ve Slatine. Dovolená krásná jednou pršelo asi 1 hodinu a tak jsme jeli na výlet do trogiru. než jsme tam přijeli zaparkovali a došli do středu města tak už svítilo slunce a bylo teplo až moc.
Cesta zpátky výjezd v 5:00 ráno v sobotu, nájezd na dálnici prgomet. svety rok dobrý ale provoz proti nám už začínal houstnout a tak jsem zaslech v rádiu,že tunel mala kapela bude zprovozněn jen směrem k moři. tak jsme to těsně nestihli projet a před tunelem nás odklonili na starou.jinak v pohodě mýtnice Lučko zagreb asi 5 minut.goričan nikdo, tam jsem pak trochu zakufroval a najel na placenou dálnici směr nagykanisa. jinak směr sarvár, vasvár szombately a pak nájezd na rychlostní komunikaci na wien, odtud směr znojmo protože jsme pokračovali v dovolené v čr. V poslední dědině před hranicema rakušáci měřili 30km. naštěstí za mnou jelo auto bez přední spz tak si vybrali je. cesta asi 10 hodin i s přestávkama.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 14:16
Ahoj Všem,
6.srpna ( středa ) mám jet přes noc do Chorvatska do Duce a jelikož pojedu do Chorvatska poprvé,tak prosím o radu,kudy jet. Chci se vyhnout poplatku ve Slovinsku,tak bych chtěl přes Maďarsko. Chci jet trasu Brno,Bratislava,Rajka,Csorna,Szombathely,Kormend,Lendava,Čakovec a dálnice až do Splitu. Máte někdo zkušenost s touto cestou? Je třeba si na něco dát pozor,jak to je s poplatkama na této cestě,lze platit dálnici v Chorvatsku kartou? Jaká je silnice a cesta....prosím o radu.
Nebo jestli mi někdo doporučíte optimální cestu.....

Malý cestovatel Míra :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 14:44
Míro, udělej si "trochu" času a všechno si to tady pročti. Na všechny otázky najdeš určitě odpověď.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 16:06
Chtěl bych se zeptat, zda musí být známka hned od hraničního přechodu s Rakouskem? Chtěl bych si tam natankovat na té čerpací stanici Petrol, která tam je hned kousek od přechodu a pak pokračovat po okreskách. Nevím ale jestli je to možné. Pomůže mně někdo a poradí? Děkuji
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 16:36
Já už taky dojel,jak jsem psal na jiném vlákně(přes Maďary).Takže k cestě - Val.Mez. výjezd 9.7. s manželkou,dcerou,zeťem a dvěma prckama ( 3+6 let.) V 09:00 od baráku směr Brumov-Bylnice,dálnice Blava,Rajka,Maďarskem přes den při skoro dodržování rychlosti (2x měřili, ale taky doproti blikali), Redics,Mursko Srediště,(žádná kontrola)Čakovec a tradá do Splitu(všude jsme byli první,tunely,mýtnice...).Jelikož jsme si s prckama užívali asi na 3 benzinkách ( my kapučínko a oni skluzavky a houpačky ), tak jsme na molu stáli ve 23:30 a na tachometru 1002 km. Já pivko, holky šly někam něco omrknout a hlavně koupit biletky na trajekt na Hvar -kartou. Jak jsem avizoval,ve 04:00 jsem v Ivánkovi Dolacovém bouchal šampáňo. Ráno jsme se nastěhovali do"svého" apartmánu a 13 dní užívali teplé vody a sluníčka. Ve středu tento týden se to zatáhlo a foukalo, ale voda stále super. Takže jsme v pohodě bez potu na čele pomalu začali balit a ve čtvrtek v 07:00 hod. odjezd do Sučuraje, Drveník, hoďku jsme strávili na Makarské, kde jsme si prohlídli dům, kde jsme před xxxxx lety byli poprvé u moře. V první řadě, 15 m od kolonády ale děs a hrůza, neobydlený,neudržovaný,tak kde kdysi byla restaurace, tak tam byla cedulka TOALETY,asi pro ty,kteří měli stánky okolo,protože na nás jeden vyběhl,že to není pro veřejnost.Po vysvětlení jsme si udělali pár fotek a tradá domů. Přes Brelu, Šestanovac,Knin,Gračac a u Udbiny jsme najeli na dálnici,Čakovec,Redics,Blava, hoďku zavřené obě oči (nespaly !!!! )a pak až domů.V 05:30 jsem byl v duchnách ! V Maďarsku se na mně jednou podívala z příkopu liščička, srnky o mně nejevily zájem. Tož tak a příští rok se budu těšit " snad " na opětovné střetnutí se členy tohoto fóra. Letos se první přihlásil Jarda B5 z Olomouce, Dáda s partou dobrých lidí zo Slovenska (pozdrav do Košic),Hajduk od Prahy,Tonda a jen s Kvetulou jsem se nepotkal,snad příště!No a hlavní velitelka Jitka to vše vedla s přehledem jí vlastním! A už fakt si jdu dáchnout! Páčko !!!!!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 16:50
...Mildous...a já se neozvaaaaaaaallllllllllllllllll...aval...aval...aval...............?????????????????????smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 20:31
11.7. (pátek) v 17:15 z Třebíče na Pag - Mandré
Znojmo - Hatě - (známka až na SHELce někde před dálnicí) - Vídeň - A9 Exit 226 (klidný sjezd v 22:35) - směr Mureck po 69
trasa ČR a Rakousko.
Hned po přejezdu mostu/celnice A/SLO je směrovka na Lenart. (cca 385 km). V Lenártu je slušné zančené na Ptuj. V Ptuj jsme chvilku hledali pumpu, která má mít nonstop... a našli. Jenže někde za Ptujem jsme viděli další dvě, které byli nonstop a bez zajížděk, jenže nevím který kilometr.
0:45 a 467 km - přechod Macejl smiling smiley vše vklidu a během pár minut jsme byli pryč.
Chorvatské dálnice taky v klidu. cca 1:52 Lučko jsme projeli asi během 5-10 min a pak sjeli na Karlovacu na starou.
Kolem 3:50 jsme potkali CZ auto v protisměru na střeše sad smiley řešila už to policie a ... ikdyž se nám moc nechtělo, ale raději jsme asi v 4:20 zalehli (byl tam takový lom a už tam kdosi spal ve spacáku smiling smiley ) a až do 6:20... no a pak přes Gračac ze silnice 1 na 27 a pak 54 a 8kou až do Zadaru... 10:23 837km přejiždíme most na PAG. Krom zmíněné havárie ani jeden policajt.
Zpátky ve čtvrtek 24.7. v 9:25 z Kolanu přes Posedarje na dálnici a na Exit G. Ploče zase na starou a stejnou trasou zpět. Přes den se jelo lépe, jen byl větší provoz jak v H/SLO i A... a tolik debilů co předjíždí přes plné, nepřhledných stoupáních nebo nevím ani v čem jsem dlouho neviděl. Skútry to zkouší předjíždět zprava... atd atd. Policie měřila při příjezdu na Lučko (někdy k večeru). A v Lenártu v 19té hodiny.

Martin



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alpák (25. 07. 2008 20:31).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 20:33
My jsme vyjeli v sobotu 5.7. ve 14.30 hod ze Zlina, přes St.Hrozenkov, po slov. dálnici přes Blavu, Maďarsko - Redics, Lendava, Čakovec, chorv. dálnice, od Kalovacu po staré - od 00.00 - 3.00 hod "odpočinek", potom krize v 06.00 hod, takže pauza do 07.00 hod a v 10.00 hod příjezd do Brely. Cesta proběhla v pohodě za poslechu starých dobrých fláků a za dodržování skutečných rychlostí podle navigace, podle potřeby jsme stavěli na WC a jídlo, cesty byly skoro prázdné, nepršelo, nikam jsme se nehnali, v horách v noci mlha a 7 °C, provoz zhoustl až u Šestanovace. Policisty jsme viděli 1 x na cestě tam v HR v noci na boční cestě - asi odpočívali, na cestě zpět v HU 1 x měřili opačný směr. Na chorvatských hranicích chtěla celnice vidět kufr, po otevření jen mávla rukou a jeli jsme dál. Benzín i mýtné jsme platili kartou Maestro, vždy bez problémů jak v HU, tak ve SLO, i v HR, zpět v SK jsme platili korunama, potřebovali jsme se jich zbavit. Pobyt v pohodě, bylo pěkně, kolem 34 °C, bora foukala jen jeden den, s ubytováním jsme byli spokojeni. V týdnu výlety do Splitu a do Makarské, magistrála byla celkem volná. Cesta zpět v pátek 18.7. v 7.30 hod z Brely, po dálnici až do Čakovce, přes Lendavu a HU do Blavy, tam jsme se stavili asi od 17.30 hod v Avion shop. parku, ve 21.00 hod jsme najížděli na dálnici a ve 23.30 hod jsme byli ve Zlíně. Cesta zpět byla taky dobrá, v HR jsme tunely projeli průběžně a pouze na Lučku jsme čekali asi 15 min. Pršet začalo za Sv. Rokem a pršelo skoro až po hranice s HU. V HU jezdily kamiony, ale jelo se v pohodě, cesty byly poloprázdné, směrem do HR byl provoz pochopitelně větší. Jeli jme Octavií 1,6 - spotřeba směrem tam 6,8 l a zpět 7,2 l, klimu jsme používali nárazově. Měl jsem cedulky se znakem fóra na stínítku a zadní opěrce hlavy, ale nikoho z fóra jsem nepotkal. Snad příště. thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2008 20:48
Jo a tu cedulku se znakem fóra na stínítku a na zadním skle jsem měl taky a nic... vínová felicie...

Martin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2008 10:39
Já bych chtěl taky něco se znakem fóra,kde to seženu ?hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2008 11:34
Najdi si vlákno poznáme se v chorvatsku
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 10:34
Jarik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych se zeptat, zda musí být známka hned od
> hraničního přechodu s Rakouskem? Chtěl bych si tam
> natankovat na té čerpací stanici Petrol, která tam
> je hned kousek od přechodu a pak pokračovat po
> okreskách. Nevím ale jestli je to možné. Pomůže
> mně někdo a poradí? Děkuji

Nemusíš mít známku hned za hranicema,v pohodě překroč a kup si ji laciněji vychází cca na 190 kč,ale jak a kde...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 16:50
Odjížděl jsem v pátek (25.7.) ráno v 5,00 (Brno, Bratislava, Wien, Graz, Maribor, Ljubljana, Kozina, přechod Požana, Buzet, Pazin, Rabac). Chtěl jsem se vyhnout úseku pro mě otravnému úseku Mikulov - Wien a vyzkoušet jinou trasu, proto ta Bratislava. Průměrná rychlost 107 km/hod. Cesta bez problémů, na slovinských hranicích jsem koupil dalniční nálepku (sami navádějí do průhu, kde se známka dá koupit), na hranicích HR prázdno, jenom zběžná kontrola pasu. Hustota dopravy - průměrná.
V sobotu (26.7.) zpět stejnou trasou, průměrná rychlost 86 km/hod, t.j. hustota dopravy podstaně větší (aby ne - byla sobota), navíc menší zdržení v A, kde byla nehoda na dálnici. V úseku před Pazinem (ze směru od Rabacu) rozšiřují silnici, několik semaforů, částečně se jede i po štěrkovém pokladu. Na hranicích s HR (cca ve 14 hod) 3 auta, zběžná kontrola pasů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 20:32
odjezd v Ne 13.7. v 5.00 Kladno,Jihlava-Hatě(8.30),Vídeň,dle Bessyho,Körmend,Lenti(14.00),odpočinek v termálech,oběd,malé pivko a podřímání,v 17.30 pokračování přes Goričan-v klidu,jen asi 5 aut-žádná kontrola,poté po dálnici do Splitu (23.45) na trajekt na Hvar(obsazennost 50%) -na pláži v ID příjezd ve 4.00.Všude volno a žádné kontrolythumbs up.Zpět ve čt 24.7.v 5.30 trajektem(obsazen s 90%) ze Stari Gradu do Splitu(7.30)poté po dálnici ,a pár nezbytných zastávkách,přes Goričan(13.00)-opět bez kontrol a fronty(5 aut) do termálů Kehida -Kustány(16.00)-s hodinkou na oběd v Bak.Tam jsme zůstali do soboty,řádně se vymáčeli v teplé vodě a v so ráno(10.00) přes Sárvár,Csorna,Pozsony,Brno a Prahu až domů(s přestávkou na oběd v Lednici)v 17.45.Vše v pohodě,cesty neucpané,bez polišů a lišek.Na tachometru přibylo 2666 kmeye rolling smiley a moc se nám to všem líbilo.Už se těšíme,až si to za rok zopakujeme.yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 21:16
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jarik napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Chtěl bych se zeptat, zda musí být známka hned
> od
> > hraničního přechodu s Rakouskem? Chtěl bych si
> tam
> > natankovat na té čerpací stanici Petrol, která
> tam
> > je hned kousek od přechodu a pak pokračovat po
> > okreskách. Nevím ale jestli je to možné. Pomůže
> > mně někdo a poradí? Děkuji
>
> Nemusíš mít známku hned za hranicema,v pohodě
> překroč a kup si ji laciněji vychází cca na 190
> kč,ale jak a kde...


Tak napiš něco bližšího. Díky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 21:20
Cesta tam:
Naprosto bezproblémový průjezd - mimo Vídeň - 1/2 hoďka zdržení.
Jeli jsme jak vy říkáte - Polsko, Vyškov-kolem Bessyho, Brno,Vídeň dálnice, Ljubljan dálnice, Rijeka - cesta 9 hodin včetně přestávek a 1/2 hodky Vídeň, naprosto bezproblémové, pak podél moře s prohlídkami a zastávkami/ to jsem chtěla a toužila/, u Zadaru nájezd na dálnicí - Šestanovac - sjezd do Živogošče.
Hodnotím velmi kladně, pouze mi už pak připadala zdlouhavá a nudná ta cesta podél Pagu.
Cesta zpět:
Pisak, Šestanovac Zagreb - 171 kun, Zagreb - k maďarské dálnici - 36 kun. A přitom 2 velké čekačky. S touto cestou tedy nejsem vůbec spokojena, jenže co se dá dělat - sobota. Ale když si to spočítám finančně, tak ta cesta Chorvatskem je taky pěkná drahota. 207 kun v jednu stranu je asi 725 Kč - při průměru 3,5 za kunu, nebo 700 Kč při lepším kurzu. Takže 1 400,- Kč tam a zpátky - myšleno samozřejmě celým Chorvatskem. A kdybych se rozhodla letos ještě jednou, tak znovu tato pálka.
Proto jsem si promyslela, že kdybych příštím rokem jela na sever Chorvatska, volím variantu přes Slovinskou dálnicí.
A taky už nepojedu v sobotu v sezónu. To jsou jen mé úvahy. Už jsem doma, a peru, tož nevím, co je lepší, jestli stát v zácpě, nebo vykonávat tuto očistnou akci....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 21:22
Ahojky,dnes jsem dorazil domů z Gradacu.Cesta směrem k moři 15.7. v 19:00 z Jihlavy přes Wien,Graz, Maribor(Dálnice),Zagreb a až Šestanovac.V Gradacu jsme byli ráno v 8:30.Jeli jsme piánko bez sebemenšího zádrhelu.Cesta zpět 26.7.ve 14:00 hod.Před Svetim Rokem 8km kolona pohyb vozu cca 10m 2 minuty.thumbs down,druhý zádrhel mýtnice v Zagrebu kolona 15 kmangry smiley.Šestanovac Zagreb 7,5hodiny!!!!Pak to už celkem šlo.Slovinsko v jedné řadě X desítek aut sice plynule ale pomalu.Rakousko -děs a běs.Liják a liják a liják.Místama nebylo vidět a musel jsem ubrat na 40 a stěrače frčely jako divý.Jel jsem Graz,Wels,Passau,Plzeň.Od Welsu už se dalo jet 130 v poho.V Německu kvůli mé chybě špatné odbočení a tak jsem si cestu prodloužil o nějaký km-třík.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil pavkakral (30. 07. 2008 00:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 22:33
Rero, statečná amazonko z mého kraje, věz, že letošní trampoty časem odplynou a od 1. ledna už se zase budem těšit jak děcka,smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 22:41
Pavlakral - řekl bych, že jsi si to tak trochu zavinil sám!!!! Tam jsi jel v pohodě (úterý ), spokojenost a zpět ses vydal jak nějaký začátečník v sobotu a pak si tady stěžuješ a brbleš ! Měl jsi buď skončit o den dříve, nebo si to o den prodloužit a bylo by vše OK a příští rok by ses znova vydal autem. Chorvatsku zdar a cestu tam i zpět si plánujeme ( i platíme a dost )my, řidiči !!! Jak si usteleš,tak si lehneš !!!
Tom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 22:47
Mildous souhlas... taky to nechápu - je to o lidech...neni co napsat pavkakralovi . snad jen, kdo chce kam...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 23:02
Jo, jo, já nejsem žádný začátečník, a přesto jsem jela v sobotu, a to jen proto, že jsem se "uvzala" na jeden apartmán, který pronajímali opravdu jen od soboty do soboty. Věděla jsem co mě čeká, a dokonce jsem i v té zácpě měla dobrou náladu. Krize přišla až Slovensko a Česko z únavy. Ale jak se znám, už za týden bych vyrazila znovu.Vlastně už třeba zítra. To už budu mít vypráno a vyžehleno, připraveno. Mám už i vybrány a okouknuty apartmány - naživo. Už se znovu těším......
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 23:32
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavlakral - řekl bych, že jsi si to tak trochu
> zavinil sám!!!! Tam jsi jel v pohodě (úterý ),
> spokojenost a zpět ses vydal jak nějaký začátečník
> v sobotu a pak si tady stěžuješ a brbleš ! Měl jsi
> buď skončit o den dříve, nebo si to o den
> prodloužit a bylo by vše OK a příští rok by ses
> znova vydal autem. Chorvatsku zdar a cestu tam i
> zpět si plánujeme ( i platíme a dost )my, řidiči
> !!! Jak si usteleš,tak si lehneš !!!


Za1)nebylo zbytí než jet v sobotu
2)nestěžuju si ani nebrblám
3)už se autem nevydám i kdyby mě to trvalo jen 2 hoďky OK!!!!
4)Toto se jmenuje Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?(jen jsem popsal mojí cestu)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavkakral (27. 07. 2008 23:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2008 23:46
pavkakral napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky,dnes jsem dorazil domů z Gradacu.Cesta
> směrem k moři 15.7. v 19:00 z Jihlavy přes
> Wien,Graz, Maribor(Dálnice),Zagreb a až
> Šestanovac.V Gradacu jsme byli ráno v 8:30.Jeli
> jsme piánko bez sebemenšího zádrhelu.Cesta zpět
> 26.7.ve 14:00 hod.Před Svetim Rokem 8km kolona
> pohyb vozu cca 10m 2 minuty.thumbs down,druhý zádrhel
> mýtnice v Zagrebu kolona 15 kmangry smiley.Šestanovac Zagreb
> 7,5hodiny!!!!Pak to už celkem šlo.Slovinsko v
> jedné řadě X desítek aut sice plynule ale
> pomalu
.Rakousko -děs a běs.Liják a liják a
> liják.Místama nebylo vidět a musel jsem ubrat na
> 40 a stěrače frčely jako divý.Jel jsem
> Graz,Wels,Passau,Plzeň.Od Welsu už se dalo jet 130
> v poho.V Německu kvůli mé chybě špatné odbočení a
> tak jsem si cestu prodloužil o nějaký km-třík.
> Co z toho plyne?!Chorvatsko sbohem už nikdy
> více.Jedině letecky !!
Že se divíš - sobota odpoledne...yawning smileyyawning smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.