Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2008 10:09
To jsem si početlgrinning smiley,vyčerpávající příspěvek.Jedu ve čtvrtek,taky objíždím SLO dálnici,snad to zvládnu.smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2008 10:57
Sobota 2.8.:
Odjezd ze Zadaru 7:30. První problém přichází na dálnici A1 před tunelem Sveti Rok (8:15). Směrem do vnitrozemí je totiž jak už bývá v sobotu zvykem uzavřený a musí se objíždět. Ale fronta není velká, zdržení asi 30 minut a to hlavně díky tomu, že se musí při sjezdu platit mýtné. Objíždí se po solidní cestě přes Gračac. Po objetí tunelu a najetí na dálnici je dálnice skoro prázdná, mám pocit, že někteří to v Gračacu asi rovnou vzali na starou trasu přes Plitvice. Pak přichází tunel Mala Kapela, znovu ve směru na Zagreb zavřený, ale dálnice je pořád skoro prázdná (narozdíl od protisměru, kde valí k moři jedno auto za druhým), takže při sjezdu se ani netvořila kolona na placení mýtného. Objezd tunelu Mala Kapela taky celkem v pohodě, jenom to někdo zbytečně brzdil a trochu se to pak táhlo. Po najetí na dálnici (Ogulin?) znovu celkem slabý provoz. Dost aut se připojilo v Bosiljevu od Rijeky, ale pořád se jelo parádně. První větší zdržení byla mýtnice Lučka, kde byla 7 km kolona a pomalu jsme popojížděli cca 45 - 60 minut. Největší problém nastal na dálnici A2 ze Zagrebu do Macejle, kde byla asi 15 km fronta před hranicí. Zezačátku nikdo netušil co se děje a kolona se za 45 minut nehla ani o metr, takže musela krásně narůstat. Potom jsme se dozvěděli, že problém je na slovinské straně, kde zdržujou celníci (nebo pohraniční policie). Oněch 15 km jsme jeli 4 hodiny, fakt něco šíleného. Ale ve Slovinsku už se to rozjelo. V Ptuji odbočka na Lenart a Mureck. Ptuj je trochu chaotičtější, ale s mapou nebo navigací se dá projet. Do Lenartu cestá v pohodě, provoz minimální (když už něco, tak většinou turisti, ale zdaleka nejenom Češi), dá se jet klidně kolem 100, jenom občas je třeba přibrzdit kvůli horšímu stavu cesty, ale upozorňuje na to značka nerovnost na vozovce. Lenart se projíždí krásně (doprava a hned doleva), pak už jenom přejet uzoučký hraniční most a jsme v Rakousku v Murecku, odkud je to na dálnici kousíček. A párset metrů před nájezdem na dálnici je ještě benzinka, kde prodávájí rakouské dálniční známky. Dál cesta probíhala bez jakýchkoliv problémů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2008 19:33
Já už jsem pár dní doma, poznatky z cesty o pár stránek na zpět, ale dnes mi přišel výpis z banky tak ještě přidávám částky kolik jsem u moře nechal za mýtné při platbě kartou:
Macelj-Zaprešic: 128,71 CZK
Lučko-Gospič: 250,82 CZK
Maslenica-Zadar2: 29,70 CZK
Zadar1-Lučko: 353,23 CZK
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2008 13:51
10:30 odjezd z Rabacu,benzín 95 u OMV v Labinu 9,48 kun.Opatije-Matujli-přechod do Slovinska u Rupy,naprosto bez problému obě strany jenom mávají.Nastává nejhorší úsek z celé cesty z Jelšane do Postojny po okresce,po 5 km chytáme kamion a na něm nalepený 2 němce s loďma na přívěsu takže cca 60km úsek jedeme 2 hodiny.U Postojny najíždíme na slovinskou dálnici směr Maribor,před hraniceme ještě nabíráme benzín do plna 1,16EU za litr 95.Dál už to jde jak po másle Graz, směr Linz (po cestě jsou 2 tunely jeden za 4,5 druhý za 7,5EU + rakouská známka za 7,7 EU) přechod do Německa ,Passau,Regensburg a v 22:30 příjezd do Sokolova.Čas přesně 12 hod délka 889 km,z toho ale z Rabacu do Postojny úsek cca 150km jsem jeli přes 3,5 hodiny !!!.Zbytek cesty už je naprosto bez problému.Původně jsem uvažovali že zkusíme taky ušetřit těch 35EU za slovinskou dálniční známku ale potom co jsem zažili na těch slovinských okreskách ve 40 stupňových vedrech tak jsem rád že jsem to neudělal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 08. 2008 02:17
Odjezd Plzeň 21.7 ve 14 hod směr Železná Ruda,v Klatovech první objížďka,v Německu za Regenem další,pak dále směr Deggendorf,Passau,Wels,menší zdržení u Bosruck.tunelu,v protisměru táhli lodě tak byl tunel cca 20 min.zavřený,jinak cesta v klidu,Graz,před Slovinskem sjezd rakouské dálniceč. 228 na Šentlij směr Ptuj(dle návodu z jiného kolegy z vlákna jak object Slovinskou dálnici,docela v poho,jen jednou jsem blbě odbočil,ale vcelku rychle jsme se vrátily na původní trasu,bohužel v až tam jsem zjistil že má mapa Chorvatska a Slovinska končí právě objízdnou trasou ale nějak jsem to neřešil),objízdná trasa naprosto prázdná,silně pršelo a bylo okolo 1:30 hod,vjezd do Chorvatska bez čekání,v klidu do Zahřebu,dál směr Karlovac,teplota v horách 10 až 12 stupňů,při výjezdu z Tunelu Sveti rok bouřka a silný vítr,svítila rychlost 40km/h,a byl docela problém udržet auto ve svém pruhu,a v tomto počasí až do Šestanoviče,sjezd do Brely v lijáku byl silný zážitek,už jsem toho měl dost a místní vyráželi do práce tak mě tlačily před sebou,v Makarské stále průtrž ,tak nás jěště Jadran nepřivítal,v 7:00 hod příjezd do Podgory,kemp Sutikla,počasí se za tři dni umoudřilo,pohodová dovča,jednou výlet na Makarskou autem,pěšky do Tučepy.
Odjezd 5.8 v 20:30 hod.,velmi silný provoz na magistrále až na nájezd na dálnici,tunely,mítnice bez čekání,hranice HR-SLO taktéž,ještě v Chorvatsku na benzíně jsem uvažoval o koupi mapy,ale samostatnou slovinskou jsem nechtěl a na chorvatské vždy končil Maribor,ale když jsem objíždku projel tam v poho tak jsem vyrazil podle návodu nazpět,takže v Ptuji jsem nepochopitelně najel směr Ormož,pak jsem se domotal až k maďarským hranicím,projel snad všechny dědiny,pak ve snaze doptat kde vlastně jsem mi nějaký dobrák ujistil že ve Slovinsku,nakonec jsem se doplácal až do Murské Soboty,podle mapy střední Evropy jsem nabral směr Bad Rekesburg a šťastně na dálnici A9 směr Graz.Byla to moje chyba,ale značení ve Slovinsku bylo stejně hrozné jako u nás a bez podrobné mapy to byla hrůza ale značení na nájezdy na dálnice bylo nepřetržitě i když dálnice byla hodně daleko,takže Slovinsko jsem projížděl od 2 hod až snad 4:30 hod,odpočívadla v Rakousku obsazená Turky,tak nonstop dál,v německu silný provoz kamionů,u Regenu objiíždka již zmizela,ve Zwiselu vůbec první měrení rychlosti-úsek 40km/h,ale protijedoucí český kamion problikal tak bez ztráty kytičky,v Klatovech objíždka zůstala,příjezd do Plzně v 12 hod.
Celkově obě cesty v pohodě,bez nehod,policistů,zdržení na mýtech a dalších nepříjemností.
Všem co se teprve chystají hezkou dovču a hlavně aby DOBRO DOŠLI!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 08. 2008 14:18
Odjezd v sobotu 26.7.08 v 06.00 hod. Ostrava, směr Slovensko,Maďarsko a Chorvatsko až dolů pod Dubrovník. Cesta v pohodě.Jízda přes Maďarsko není tak strašná jak někdo píše.Jelo se mi docela dobře.Hranice Maďarsko - Chorvatsko v pohodě.Žádná kontrola. Když jsme jeli přes mýtnici Lučko, tak z protisměru byla kolona 5 km. První mýtnici jsem platil kunama 38, druhou v Šestanovači kartou 171 kun (Visa Elektron).Jízda tunelama v pohodě dálnici taky. Před tunelem Mala kapela měřili policisté rychlost.Cesta zpět ve čtvrtek 7.8.08. Jízda po dálnici i tunely v pohodě. Asi 5 km před mýtnici Lučko byla dopravní nehoda.Jedno auto bylo naloženo na odtahovce, ulomené přední kolo a podřený celý levý bok.Nevím co se tam stalo.Na mýtnici Lučko čekací doba cca 2 minuty, platba kartou. Zde chtěl i PIN.Platba benzínu na čerpačce INA taky kartou, cena 9.04 kun.Přes hranici žádná kontrola. Dovoloná se vydařila, počasí supr, neustále vítilo slunce.Takže všem ostatním co teprve pojedou přeji hezkou dovolenou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duran (09. 08. 2008 14:20).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2008 15:49
čert nech vezme celu dialnicu.........cestou tam , cize k moru som to este bral tak, ze a co, ved ideme na dovolenku. Cesta nazad vsak bola otrasna. Neskutocne kolony aj pred svatym rogom a aj pred malou kapelou. Naco to tahaju dole k Dubrovniku, ked tam slo len zopar aut ?......Keby radsej prekrtkovali druhe tubusy. Fakt je ze este nikdy som sa nespaciroval stredom dialnice. V klude som vyfajcil skoro polovicku krabicky a minul pol nadrze benzinu co som sa posuval po 20 centimetroch......np a potom uz len zaplatit nie malu sumu na cestarine, popripade sa v klude zmierit s tym, ze vychcany chorvat zle vydava drobne.....

Vsetko ostatne na dovolenke bolo v pohode, no pojdem tam az potom, ked budu tunely komplet hotove.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2008 18:10
Dobrý deň!Odchádzali sme 1.8.2008.Cesta po Bratislavu celkom ušla.Potom menšia zastávka v Tescu a dotankovanie.Cesta cez Maďarsko bola hrôza,od Csorni az po Redics jedna veľká kolóna aut.Bolo to medzi 22.00 az 1.00 takže 3hodiny trvala cesta cez Maďarsko,ktorú zvyčajne spravím za 2hodiny.Prejazd cez SLO malé zablúdenie nič strašné,pomýlili sme sa celá kolóna na kruháči.Nájazd na diaľnicu v Čakovci.Cesta po Lučko ubiehala rýchlo,síce veľa áut,ale bolo to v pohode.Na Lučku kolona dlhá 4km zdržanie asi 40minút.Potom ďalšie prekvapenie tunel Mala Kapela kolona dlhá 5km tam sme pobudli asi 1hodinu.Prejazd cez Sv.Rok bol ok zdržanie asi 5minút.Zjazd z diaľnice v Šestanovci a od Gornej Breli až po Bašku Vodu opäť kolóna.Zdržanie to nebolo veľké,ale v 37stupňových horúčavách som toho mal už plné zuby.Príjazd do Bašky Vody(sobota 2.8.2008),ubytovanie nájdené za 10min.čo som bol milo prekvapení asi 80m od mora pre 4osoby za 80eur.Priebeh dovolenky bol úplne úžasný každý deň 35stupňov,more teplé,zmrzlina výborná,ľudia príjemný...Odchod o 17.30 v sobotu 9.8.2008 z Bašky po Sv.Rok po diaľnici za 2hodinky,pred tunelom kolona 6km,pred Malou Kapelou asi 5minut no a pred Lučkom havária takže kolona 6km.Naspäť sme išli cez Goričan-opäť menšie zablúdenie.Cesta v Maďarsku bola celkom voľná až na pár kamiónov s ktorými som v nedeľu teda 10.8-teda dnes nepočítal.Takže zhrnutie cesta tam mi s prestávkami trvala 13hodín aj s kolonami no a naspäť asi tiež okolo 13,5hod............
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2008 18:16
Asi si jel v sobotu,že??
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2008 19:42
Odjížděl jsem v sobotu z Živogošče kemp dole v 11hod.
Už kousek za kempem se táhla kolona,ale docela rychle jela.Po cestě někde na makarské nefungoval semafor tak asi proto ta kolona a také v proti směru bouračka.Motorka byla na zemi jezdec nikde ale lidi se dívali se silnice směrem dolů ke srázu.
Cesta k najezdu na dalnici docela v pohodě v proti směru kolona od makarské až skoro ke sjezdu z dálnice na šentovaci.
Tuneli sveti rok kolona 10km zdržení asi tak dvě hodiny a tunel malá kapela 5km zdržení asi tak hodku.V tom slunci to byla fajn čekačka v koloně.angry smiley
Na mytnici u zagrebu taktéž kolona a čekačka.Mytnice u hranici také kolona ale ta se dokonce dobrých čtrt hodiny vubec nehýbala.hraniční přechody hr a slo tak tam jsem si připadal že se opět nic nezměnilo samé kolony, dokonce mezi hranicemi to také jednu chvilku stálo a to už bylo pomali půlnoc.Prujezd slovinska mimo dalníci bylo dobré i značení.Rakousko taktéž.Abych to shrnul tak prostě všude kolony a to doknce i na benzinkách.
Příště radči pojedu v noci a budu doufat že to bude lepší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2008 21:44
ahoj tam ve ct v noci ol, br, wien, graz, maribor (pred bokem na lenart, sladky vrch a najednou jsem byl na hr care smiling smiley , cesta parada, do gradacu cca 12hod.

zpatky patek odjezd ve 12hod. pred sv. rokem 4km kolona, pred kapelou nic, pred zagrebem kolem pate hodiny odpoledne taky kolona tak kilometr. a na macelju jsme stali taky tak 2 a pul hodiny. hruza. a to jsem si myslel ze se tomu vyhnu. Jinak HR2 super dopravni info i v nemcine a anglictine, ale tu jejich delku kolon jim neverim, rikali cely den to same cislo a dle me to muselo rust. zpatky pres maribor po dalnici. cesta cela za deste. dobre.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 00:56
Zdravím,

my jsme se teď vrátili z Krku, bohužel je mi teprve 17 a tak to můžu zhodnotit pouze z pozice navigátora.

Odjezd 1.8.2008 (na sobotu, fuj grinning smiley ) - plánováno na 16:00, druhé auto do tandemu ovšem dojelo až v 18:00, takže jen co jsme dojeli do Bratislavy už byla tma. První průser byl ještě v Česku - objížďka Petrova po okolních dědinách. Na to navázal druhý průser - kvůli Petrovu nešlo přejet z naší strany na slovensko v Sudoměřicích a proto jsme museli na Holíč přes Hodonín, kde jsme se solidně zamotali, protože značení bylo vesměs takové nijaké, až se najednou před námi objevil přechod smiling smiley Cesta přes Slovensko v pohodě, krásná cesta, zatáček málo. V Bratislavě jsme u TESCA Lamač natankovali plyn (obě dvě auta) a jeli jsme směrem Maďarsko. Pumpař nám řekl, že se máme držet značek na Györ. Musím ale teda říct, že soudruzi ze Slovenska průjezd Bratislavou moc zmáklý nemají. Značky vás ženou pořád na dálnici a pokud známku nemáte a chcete jet "po staré centrem", musíte jet občas trošku naslepo. Naštěstí je to skoro pořád rovně, zajeli jsme akorát jednou, a to na jakési divné křižovatce, kdy jdou 2 pruhy doprava směrem na Györ a 50 metrů před tou křižovatkou je značka s vyznačenými asi 8 pruhy, u každého nějaká značka. Jak jsme to tak zkoumali, tak jsme zajeli pár desítek metrů rovně do centra, naštěstí tam byl otočný pruh. Potom cesta z Bratislavy: Rusovce, Rajka, Mosonmagyaróvar, Csorna, Hegyfalu, Szombathely (mezi Szombathely a Csornou jsme v obci Pósfa spali někde v uličce vedle hospody), Körmend, Zalalövö, Zalabaksa, Lenti, Tornyiszentmiklós, Letenye. Hranic jsme se trošku báli, poté co jsem četl že se na Goričanu občas vyžívají. Maďaři si jenom početli v pasech (žádná kolona) a doplazili jsme se k Chorvatské straně. Zařadili jsme se a pořád si říkáme, proč se ta naše řada ani nehne. Koukl jsem z okna a viděl jsem proč. Policajti si vytáhli chlapíka z dodávky, začali okolo ní poletovat, ale nakonec si do ní sedl zpátky a jel. Báli jsme se znovu grinning smiley ale naštěstí to byla jenom rutina, chorvat si početl v pasech a jelo se. Dálnice z Goričanu OK, pouze mýtnice Sv. Helena tak 2-3 km kolona, ale to se dalo vydržet. Rádio hlásilo zácpy na Lučku směrem k moři. Přijeli jsme k té velké dálniční křižovatce a to nejhorší bylo od rakouska, od nás to pořád jelo. Mezitím nám exnuly vysílačky, takže jsme se drželi za sebou. Bohužel chlapík na Lučku nás rozhodil do více pruhů a naše auto jelo (jako vždycky) v tom nejpomalejším, takže strýc v druhém autě byl odbaven v momentu, ale my furt čekali a popojížděli. Hned jak jsme z Lučka vyjeli, jsme jeli v pomalu jedoucí koloně. 2x telefonát po 30 Kč grinning smiley a sešli jsme se na odpočívadle Desinec (bylo mezi námi 10 km!!! jenom kvůli rozhození do řad!). Pak už jsme to (po dlouhé pauze) pálili směr Rijeka, a musím říct, že na chorvatský plyn náš Favorit jede jak na normální benzín, opravdu 140 km/h žádný problém (samozřejmě nemyslím v kopci grinning smiley ) ... Izlaz Oštrovica, sjezd k moři směr Otok Krk, krásný pohled. Ovšem po sjetí zhruba poloviny "toho sešupu" jsme chytili kolonu, která se táhla až k magistrále. My jsme ovšem potřebovali natankovat "pro jistotu" plyn v Kraljevici. První průser - z našeho směru zákaz odbočení na benzinku grinning smiley druhý průser - zkuste se na magistrále v dopravní špičku otočit grinning smiley naštěstí se to v pohodě vyřešilo a my pádili směr 102 Krčki most, Omišalj, Malinska, Krk ...

K cestě tam můžu dodat to, že i na sobotu se dá jet snesitelně, kdybychom vyjeli v ty 4 a ne v 6, tak to mohlo být bez větších problémů.

Cestu zpátky doplním zítra (teda dneska), pokud na to teda nezapomenu. Jenom sem k ní zatím napíšu to, že jestli jsem byl po cestě TAM na Bratislavu naštvaný, tak po cestě ZPĚT jsem byl nasraný "na ultimo" kvůli značení průjezdu. Když jsme chtěli jet po silnici č. 2 směr Brno, tak jsme (pouze na bratislavu jsme zapínali "anču" navigaci) museli jet pořád rovno, rovno, doprava byly pořád odbočky směr Brno, někdy se symbolem dálnice ale jinak bez ničeho, bez čísla cesty ... nakonec musíte jet směr Stupava.

Příště přes Slovensko po dálnici. Kvůli Bratislavě. Určitě je to lepší, zvlášť díky tunelu Sitina.
A nebo tu cestu skrz budu znát nazpaměť. grinning smiley


PS. Doufám že nedostanu moc červených grinning smiley


Editace: Cesta zpět

V neděli 10.8 jsme o půl desáté ráno vystřelili z apartmánu a jeli se ještě koupat do Malinské. Paní domácí nám doporučila vyjet mezi 12-13 h. kvůli vracejícím se Záhřebanům. 12:30 jsme vyjeli z Malinské, bez kolon vyjeli serpentiny k dálnici, na mýtnici žádné auta před námi. Nájezd na dálnici a začlo to fičet. Taťka odpočatý a v dobré náladě na to šlápl a náš favorit měl rázem na tachometru 120, 130, 140, 150 ... grinning smiley potom se zbláznila ručička a létala mezi 140-160 (začal dřít bovden k tacháči) , předjížděli jsme různé TéDéíčka, HáTéPéčka (jedno TDi dokonce s rakouskou SPZkou grinning smiley ), strýc v BMW měl občas po našem předjíždění problém se nás znovu chytit. Lučko - pár aut před námi, čekání tak minutu. Obchvat Záhřebu bez problémů, byla tam akorát jedna nehoda, nějaký holanďan asi zaspal a rozšaloval se o levé svodidlo, bylo to ale už uklizené do levého pruhu a objíždělo se to pravým. Taky jsme potkali chudáka traktoristu (TurboDiesel) jak jel pomalu v odstavném pruhu, už nevím co to měl přesně za auto, ale odešlo mu turbo, z výfuku hulil jak ruská fabrika, zezadu to vypadalo jako požár, taťka říkal že to začne šíleně žrát olej a oprava 60 litrů. Sv. Helena - pár aut, provoz 0. Goričan - tankování plynu za 11,40 Kč ( thumbs up ) a potkali jsme na tankování plynu staré Embrdo 100 se dvěma slováky a řidič říkal pumpaři, že se s kýmsi vsadili že to dojede do chorvatska a zpátky. Jak natankoval, nastartoval a začal pomalu rolovat po benzince se zvukem připomínajícím dvouválcový chopper a jen vzdáleně se podobajícímu škodováckém OHV grinning smiley ... začal jsem o jejich dojezdu zpět na slovensko pochybovat. Maďarsko zpět po stejné trase Lenti, Szombathely, Csorna, Moson, Rajka ... minimální provoz, mimo obec 100-140 (140 asi 2x na chvilku) , v obci tak do 70, při třicítkách míň, opravdu by se dalo kalit pořád naplno, ale číhají policajti grinning smiley a ještě značky "ÚTHIBÁK" a "kozy" v některých místech ... v Rajce je zavřený, starý, hnusný přechod s děravou silnicí, taťka říkal že si ho přesně takto jak je, pamatuje z cesty do jugošky v '79 grinning smiley a už na nás číhala Bratislava, popsaná výše. Naštěstí jsme v ní nikde nezajeli a zmákli ji bez problému. Chtěl jsem se vyhnout motání v Hodoníně a navrhl jsem cestu z Kútů směr Břeclav, že se napojíme na naši 55 a Hodonín objedeme po obchvatě. To jsem neměl dělat. Škaredá cesta, značení ... no celkem se to dalo, ale bez mapy bychom si asi neškrtli. Radši jsme hned v Lanžhotě zapli anču a ta nás na 55 bezpečně dovedla. Pak objížďka Ratíškovice, Vacenovice, Vracov ... v Uherském Hradišti 23:55, což je skoro přesně 11,5 hodiny.

dodatek: výše zmíněných 150 na dálnici jsme nejeli pořád, snad jenom 10 minut dokud nepřišel první kopec grinning smiley , po něm jsme už zvolnili na 130 ... ve favoritu je totiž při tak vysoké rychlosti hluk ...


A tady je takové menší videjko (10 min.) z cesty smiling smiley sestřihané






Upraveno 5krát. Naposledy upravil in0x (14. 08. 2008 11:37).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 09:05
Zdravím,
V stredu (6.8.) sme sa vrátili z Podgory. Tu je zopár poznatkov.
Odchadzali sme v nedeľu o 1:00 Z Nových Zámkov, trasa Komárno, cez madarsko komplet po dialnici. Z Komáromu po Goričan mi to trvalo
cca. 2:45. Na hraniciach žiadne kontroli, zdržanie cca. 3 min!
Potom ďalej po dialnici Goričan - Zagreb - Šestanovac. Cesta v nedelu úplne super, stáli sme len na tankovanie, cikpausu a cigaretku spolujazdcov. Policajtov som videl iba raz pred Sv. Rokom takže sa dalo valiť 150 - 160 samozrejme v rámci bezpečnosti, ale po tej novej dialnici je to radosť! O 11:00 sme dorazili do Podgory. Takže 950 km asi 10 hodín + hodinka hladanie ubytka. Potom desať dní parádneho kúpania a dovolenkovania.

Odchdod z Podgory stredu 6.8. o 7:00 zase na dialnicu, za Sv. Rokom som odbočil na starú cestu, okolo Plitvíc, Karlovac, Zagreb, Goričan, cez Maďarsko po dialnici, Komárno, a tankovanie v Nových Zámkoch o 17:30. Cesta 911 km, za 10:30 hod.
Celkove bola cesta uplne super, čakanie tak max 5 min. Dialnice, počasie, ubytko super a spotreba pri jazde okolo 150km/h aj s výletom na horu Sv. Jure bola 7,1 l/100km.
Všetkým čo majú ešte pred prajem príjemnú dovolenku a správny výber termínu na cestu!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 09:58
tu červenou ti dal asi nějaký borec co si myslel, žes jel moc rychle...smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 10:10
to themink:
píšeš že to "spravíš" přes Maďarsko za dvě hodiny tak to nás tu pěkně lakuješ.
Je to přesně 208 km Rajka - Redics což znamená průměr 104 km za hodinu. A pokud jsi psal že jsi jel stále v koloně.
Bez komentáře.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 10:15
Vďaka, nehovorím že som ten najskúsenejší vodič pod slnkom (a určiťe ani zďaleka nie som), ale už mám čosi nabehanuté a snažím sa vždy hodnotiť situáciu na ceste triezvo, kde sa dá idem 170 a kde podľa mňa to nie je vhodné tak sa radšej nechám predbehnúť!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 10:48
Odjezd 25.7.v pátek z LB kraje kolem 11hod. směrem na Rab.Až na zdržení kvůli nekonečné objížce z G.Jeníkova do H.Brodu cesta na Hatě v pohodě.Tam hodinová přestávka na vyčurání+dotankování a kafování.Po odpočinku pokračování,Vídeň byla plynulá jako i cesta na exit č.138.Za exitem další pauza na retko a další kafe. Dále se poračovalo tzv.Bessyho trasou.Až na pár děr v Maďarsku a kamionů-ale díky jim se v obci dalo jet 80tkou-cesta probíhala hladce.Na přechodu v Goričanu kolem 22hod.prázdno ani sem nezastavoval.Na další pumpě opět pauza a retko+kafe a poté pokračování dále v cestě.
Lučko úplně vylidněné k mému údivu to samé tunel M.Kapela.Na sjezdu na Senj u Ž.Lokvy asi 8 aut.čas: 0.45hod.Po nekonečném sjezdu na Senj a 35km na sjezd do Jablonacu na trajekt konečně u cíle.čas:kolem druhý,počet aut čekajících na převoz 31.
První dostavník přijel před pátou,jen tak tak sem se vešel do prvního.Po 15min.blaženého pocitu s mořského vzduchu a že sem mezi prvníma,výjezd na ostrov.Před šestou na místě,kemp Padova3.
Než se člověk stačíl rozkoukat už aby se chystal domů a tak v sobotu 7.30odjezd. stím že budu všude skoro první,teda skoro první ehm.na dostavník na pevninu jsme se dočkali po 45min.a v poklidném tempu v koloně do Senju a ještě poklidnějším tempu na vrchol kopce a pak luxus dálnice.Né na dlouho Kapela směrem do vnitro zavřená, hodinu čekání u sjezdu před tunelem další 2hod. trvala objížka uff, Lučko 2hod. ufff a směr Varaždin.První pumpa za Zágrebem pauza.To by šlo 200km za 6hod. to se jen tak nevidí.Sjezd na Čakovec dále na Lendavu+ňaký to bludění tam a směr na Scombately(nebo jak se to píše),Sopron a hurá na A3 směr Vídeň,.20km před Vídní takovej chcanec ,že ručička tahoměru nepřesáhla 60km\h a ten trval vlastně až na Hatě.Po krátké pauze pokračování směr Jihlava(obchvat už maká),dále po staveništi z H.Brodu do G.jeníkova(objezd platí jenom pro cestu zpět).
Po 16hod.cesty sem seděl na terase a popíjel mé oblíbené Svijany. Abych to krátce zrekapituloval,byla to má první cesta autem a mezi námi šoféry amatéry tech tis.km je pro jednoho hroznej ranec.Hlavně že se nic nestalo a v pohodě jsme se vrátili.A to přeji i ostatnimyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 10:51
Zdravicko ve spolek.

Tak uz jsem taky doma. Opet se mi potvrdilo ze cestovat mimo infarktove dny je na pohodicku. Vyrazil jsem v utery 29.7 v 17:00 od Opavy. Cesta ale nezacala moc dobre, alespon mi bylo tak nejak divne, protoze mezi Fulnekem a Odrami jsem potkaval hned prvni havarku, sice slo jen o plechy ale i tak. Po dalsich 15 minutach hlasili v radiu neprujezdny najezd na dalnici za 'letistem' u Vyskova, kvuli tragicke DN. No reknu Vam nic moc pocit, ktery se jeste umocnil, kdyz jsme kolem te havarky projizdeli. Ridili to tam policajti, protoze to tam bylo dosti chaoticke a ten pohled na sesrotovane auto a ty plachty uvnitr nic moc. sad smiley Pak uz hladky prujezd az na Mikulov. V Mikulove na Shellce klasika do plna, protahovaci a curaci pauzicka. V mirnem provozu jsme se pak vydali smer Viden. Hned na hranicnim prechodu jsem se zdesil, protoze se tady psalo o problemech a nemoznem predjizdeni mezi Mikulovem a Vidni na rozestavene silnici. A ono pri prujezdu pres caru najednou odkudsi prede me vyjel.......traktor eye popping smiley, jsem si rekl no potes koste. Ale v pohode uhnul hned v prvni vesnici. Az po Viden uplne minimalni misty nulovy provoz, pred Vidni se trosku zahustilo. Viden klasika, podle Midaxe, na objizku ve smeru k mori tesne pred najezdem na tu 4proudovku tady nekdo upozornoval, takze me neprekvapila. V opacnem smeru se jezdilo normalne a ve smeru k mori se de facto jenom objel jeden sidlistni blok. Znaceno velmi dobre. Provoz na S2,A23,A2, trosku hustsi ale naprosto plynuly. Po opusteni teritoria Vidne byla dalnice smerem na Graz poloprazdna. Sem tam nejake auto vetsinou z CZ, SK, PL, A. Tempomat na tachometrovych 140 a pohodova jizda. U Grazu opatrneji chobotnici smer Slovinsko a po projeti 'chobotnice' zase poloprazdna dalnice. Posledni exit smer Mureck. Od sjezdu z dalnice az k prechodu se SLO jsem nepotkal ani jedno auto. Tesne pred mostem me stavel rakousky organ, docela me vyplasil, protoze jsem tam nic podobneho necekal a on se tak z niceho nic vyhoupl z toho pritmi u te zatacky na most. Pozdravili jsme se, nic nechtel, zadne papiry nic, jen se zeptal jestli jedem na "hollyday noch kroacia"smiling bouncing smiley A kdyz jsme mu to z zenou potvrdili popral stasnou cestu a hezkou dovolenou. Na trase Murec-Lenart-Ptuj jsem potkal 4 jezky, 2 kocky, 1 srnu a jeden kombajn, jinak nic. Cestne prohlasuji, ze ani jedno zvire, vcetne toho plechoveho neutrpelo zadnou ujmu. spinning smiley sticking its tongue out IGO me bezpecne protahlo jak Lenartem tak Ptujem (-ji?) Od Ptuje po Macelj slaboucky provoz, sem tam auto. Prechod hranice neprosto bez problemu, SLOvinec maval jeste spis nez jsem stacil stahnou okynko a chorvat jenom mrkl na deti a chtel vedet na co jedou ony. Rekl jsem, ze jsou v me i manzelcine obcance zapsany na druhe strane, mrkl nato, vratil mi obcany popral sretan put, a jelo se. Opet prazdna dalnice, tankovacka na poloprazdnem odmoristi Plitvice, na Lucku jsem dojel soubezne se 2 Polaky a jednim Slovincem, v podstate listek bez zastavky a trada dolu na jih. Pocitam 75% trasy Lucko - Sestanovac jsem mohl klidne na dalkove, protoze proste jsem jel po dalnici uplne sam, az s toho sel misty strach. Na jadranske magistrale pak provoz stredni. V 9:00 jsem vypinal motor v Gradacu po zatim asi nejpohodovejsi ceste dolu. Ubytovani i cela dovca paradni, za celou dobu ani mracek. Cesta zpet ctvrtek 7.8., ve 20:00 tankuju v Gradacu plnou, a jeste vysvetluju nejakemu Polakovi, ze ta dalnice co hleda a ma ji v mape jeste neni dostavena a ze zprovozneny usek je az od Sestanovace, takze jestli chce muze jet za mnou. V 21:00 najezd na dalnici v Sestanovaci a trada domu. Tentokrat uz podstatne silnejsi provoz, nez cestou tam, hlavne v protismeru. Ale i tak byly useky kdy jsem jel po dalnici kam oko dohledlo sam. U Zagrebu odmoriste Plitvice totalne narvane, a navic samy turek ci co to bylo, nevedel jsem co hlidat spis jestli deti, zenu nebo auto. Radsi jsem poodjel stranou a pichnul auto mezi 2 polaky kde jsem se citil prece jen trochu bezpecneji. Dalnice na Macelj v poho jen v jednom miste nakladali totalne rozsekanou sportovni audinu. Hranice jenom 'mavacka' na objizce Ptuj - Lenart - Mureck docela frmol smerem k mori, prevladali auta CZ,SK,PL,A, v mem smeru opet na cele trase jen jedno auto, a to nejaka ceska felda. Po najezdu na rakouskou dalnici od Grazu smer Viden samy Ital, netusim kam se nahoru stehovali, ale bylo jich jak mravencu. V slabem az stredne silnem provozu v pohodicce az domu. hot smiley

Zaver: Cesta i ve spickove sezone v tydnu, naprosto bez problemu, objizka SLO dalnice naprosto v pohode kvalita cest ujde, znam u nas horsi useky spinning smiley sticking its tongue out, veskere veci jako benzin, myto apod. reseno Visa Elektron (na Lucku chteji PIN) jinde bud podpis nebo vubec nic.

Vsem co je to teprve ceka Sretan put, stastny navrat a krasne pocasi.smileys with beer

--
TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 13:19
Zřejmě jen moje nepozornost mě připravila překvapení v noci 12 -13.7. tam 6 - 7.8 zpět , přestože toto forum sleduji celoročně a od května téměř každý den jsem nějak přehlédl info o objížďce Čáslav - Havl.Brod takže jsem se tam motal v bouřce a větru zcela nepřipraven kolem 23 h a na IGu se stále vzdaloval od cíle. Cesta zpět z Istrie bez překvapení protože již druhým rokem nejedu domů po 4 týdnech SO-NE, ale tak abych ženu vysadil ve čtvrtek v 7 u práce i když původně plánujem. že pojedem už UT-St, ale jen blázen by jel o den dřív. Takže mě tisíce kamionů a nemožnost kdekoliv v noci parkovat a kličkování s vlekem a kolama na střeše až k Mariboru nezaskočilo zlatá cesta SO-NE.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 14:42
to Rohal:
Bolo to medzi 22.00 az 1.00 takže 3hodiny trvala cesta cez Maďarsko,ktorú zvyčajne spravím za 2hodiny.Túto cestu veľmi dobre poznám.Takže nemám problém.A vtedy som spravil tu cestu v kolóne za 3hodiny pretože to bolo z piatka na sobotu ale napr.vo štvrtok alebo ktorý koľvek iný deň by som to spravil za 2hod.lebo by nebola taká hustá premávka.........................len toľko na vysvetlenie.Cez od Rajky po Redics a zase opačne nechodím raz za rok(to,len pre info)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 14:50
Byl jsem v Chorvatsku už asi 9X po sobě, ale letošní cesta tam i zpět byla katastrofa. Tam jsme vyrazili v pondělí 21.7. ve 2 hod. ráno s tím, že na místo dorazíme tak kolem 14 hod. Jezdíme na pas blint, ale měli jsme vytypovanou Brodaricu a okolí.Vše šlo ze začátku v pohodě,Vídeň jsme projeli absolutně bez problémů podle návodu na Seyring, je to perfektní cesta , placený úsek ve Slovinsku jsme objeli podle návodu z tohoto fora přes Mureck a Ptuj to nemělo chybu,První problém Tunel Malá Kapela - 5 km fronta, druhý problém tunel Sveti Rok 7km fronta, a bylo po iluzích, že tam dojedeme do 14hod.V Brodarici jsme byli v 17hod. a měli jsme toho všichni dost. Ubytování jsme sehnali až ve vedlejší vesnici Žaborič kolem 18hod.Zpátky jsme vyrazili bohužel v sobotu 2.8. v 5 hod ráno, Sveti Rok jsme ještě projeli bez problémů, ale Malou Kapelu už ne. Tam nás odklonili na starou cestu, no a bylo vymalováno.V rádiu jsem pak slyšel, že uzavřeli i Sveti Rok a oba tunely otevřeli jen pro cestu k moři. Další pohroma Lučko, a na závěr hranice se Slovinskem, tam jsme strávili 2a půl hodiny, zrovna přes poledne, asi šli na oběd. Takže co z toho plyne? Že pokud nebudou mít Chovati hotový oba tubusy v Svetim Roku a Male Kapele, i když mám Chorvatsko rád a každý rok se tam vracím, TAK MĚ TAM NIKDO NEUVIDI. To, co jsem si odpočinul u moře, jsem zase ztratil cestou zpátky. Tak že z Chorvatskem jsem dočasně skončil. Je to samozřejmě jen můj názor.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 15:30
Jel jsem letos poprvé do HR autem aměl jsem z toho velkou hlavu. Vyjeli jsme 1.8. a vraceli jsme se 10.8. Zvolil jsem placenou trasu Brno-Mikulov-Vídeň-Graz-Maribor-Ljubljana-Koper-Pula. Nelituji koupených známek. Měli jsme osobně velice pohodovou cestu, žádná zácpa, tedy kromě 20 min. při zpáteční cestě za Grazem kvúli poserinkanému fašounkovi, který zjevně nezvládnul svoji AlfuRomeo. Po cestě pár hnusných nehod asi kvůli mikrospánku. Benzin nejlevnější ve Slovinsku. A dálnice jenom můžu pochválit. Žádné díry, prostě pohoda. Jel jsem v noci, takže únava očí veliká. NUTNO odpočívat. Odpočívadel je až moc. Jel jsem podle navi Blaupunkt Lucca 3.5 a naváděla zcela přesně. Všem kdo zvažují koupit či nekoupit známku do SLO osobně doporučuji koupit. Je to sice 900 Kčs, ale uř tak ta dovča stojí fůru peněz, takže nejaký litřík navíc nikoho nezrujnuje.smiling smiley Je to ale jenom můj názor. Každý ať jede po svém. Pro ty, co se chystají přeli ŠŤASTNOU CESTU!!!! Kašlete na blbečky s "D" ať si jedou svojich 160 km/h. Tzv. blikače, co pro to, aby mohli jet rychle a vy je brzdíte svojí 130, si div neurvou páčku na světla, pusťte. Pá pásmileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 15:31
PetrB napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Byl jsem v Chorvatsku už asi 9X po sobě, ale
> letošní cesta tam i zpět byla katastrofa. Tam jsme
> vyrazili v pondělí 21.7. ve 2 hod. ráno s tím, že
> na místo dorazíme tak kolem 14 hod. Jezdíme na pas
> blint, ale měli jsme vytypovanou Brodaricu a
> okolí.Vše šlo ze začátku v pohodě,Vídeň jsme
> projeli absolutně bez problémů podle návodu na
> Seyring, je to perfektní cesta , placený úsek ve
> Slovinsku jsme objeli podle návodu z tohoto fora
> přes Mureck a Ptuj to nemělo chybu,První problém
> Tunel Malá Kapela - 5 km fronta, druhý problém
> tunel Sveti Rok 7km fronta, a bylo po iluzích, že
> tam dojedeme do 14hod.V Brodarici jsme byli v
> 17hod. a měli jsme toho všichni dost. Ubytování
> jsme sehnali až ve vedlejší vesnici Žaborič kolem
> 18hod.Zpátky jsme vyrazili bohužel v sobotu 2.8. v
> 5 hod ráno, Sveti Rok jsme ještě projeli bez
> problémů, ale Malou Kapelu už ne. Tam nás
> odklonili na starou cestu, no a bylo vymalováno.V
> rádiu jsem pak slyšel, že uzavřeli i Sveti Rok a
> oba tunely otevřeli jen pro cestu k moři. Další
> pohroma Lučko, a na závěr hranice se Slovinskem,
> tam jsme strávili 2a půl hodiny, zrovna přes
> poledne, asi šli na oběd. Takže co z toho plyne?
> Že pokud nebudou mít Chovati hotový oba tubusy v
> Svetim Roku a Male Kapele, i když mám Chorvatsko
> rád a každý rok se tam vracím, TAK MĚ TAM NIKDO
> NEUVIDI. To, co jsem si odpočinul u moře, jsem
> zase ztratil cestou zpátky. Tak že z Chorvatskem
> jsem dočasně skončil. Je to samozřejmě jen můj
> názor.


Jenže ona není jen dálnice...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 16:43
Až budu plánovat dovolenou na příští rok, tak si přeji na cestě nepotkat in0x- iho a jeho taťku, který si to ve svém Favoritu žene po maďarských silnicích 100-140, jinde i 150 a přitom se dokáže zamotat pár km od domova, nechci potkat ani Rossi-ho, který ač nezkušený dokáže s přehledem řídit bezpečně auto rychlostí 170 km/hod. Když jste vy dva na silnicích prováděli tyto frajeřinky, začalo se ne jiném vlákně,a to "Nehoda v HR" probírat jedno moc smutné téma. Je mi z vás smutno. Možná takových závodníků je víc, ale já jsem už neměl nejmenší chuť číst dál.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 16:47
Toje sice pravda, že není jen dálnice,ale jel jsi teď postaré cestě?To bych tam jel ještě mnohem dýl. Myslím si, a nejen já i mnoho mých známých, že kdyby měli Chorvati dálniční známky jako my nebo Rakušáci, místo těch blbejch cestarin, tak by se ta doprava o dost zrychlila.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrB (11. 08. 2008 19:30).
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2008 18:55
2 palko: nevím jak jezdíte vy, ale když máte před sebou krásnou cestu a téměř žádný provoz ... samozřejmě 140 se nedá jet pořád, protože fávo nemá kdovíjak silný motor a pokud ho nechcete trápit tak to zrychlení trvá, a taky ta silnice není na některých místech OK (uthibák). Dá se ale jet relativně svižně a pořád bezpečně. Rozhodně bezpečněji než někteří řidiči, kterých jsem si po cestě všiml.

Na to vlákno o nehodách kouknu.

A o tom zamotání v Hodoníně - i mistr tesař se někdy utne.

PS. To nebyly frajeřinky, to byla plynulá jízda, předjížděli jsme akorát na dálnici v HR v maďarech dva kamiony a pár pomalých místních aut (70 km/h).

Tohle už bych neřešil, rychlost je nesmrtelné téma. Ať si každý jezdí jak chce - kdo jede pomalu, ať uhne, kdo pojede rychle tak ať dává pozor. Na různých fórech a diskusích je tohoto balastu plno (už vidím ty červené grinning smiley )

Edit: Tak ta nehoda, to je teda síla ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (11. 08. 2008 19:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2008 08:58
palko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Až budu plánovat dovolenou na příští rok, tak si
> přeji na cestě nepotkat in0x- iho a jeho taťku,
> který si to ve svém Favoritu žene po maďarských
> silnicích 100-140, jinde i 150 a přitom se dokáže
> zamotat pár km od domova, nechci potkat ani
> Rossi-ho, který ač nezkušený dokáže s přehledem
> řídit bezpečně auto rychlostí 170 km/hod. Když
> jste vy dva na silnicích prováděli tyto
> frajeřinky, začalo se ne jiném vlákně,a to "Nehoda
> v HR" probírat jedno moc smutné téma. Je mi z vás
> smutno. Možná takových závodníků je víc, ale já
> jsem už neměl nejmenší chuť číst dál.


Tým "neskušeným" vodičom som myslel že mám najazdené zatial iba cca 150 000 km (zatial bez nehody - to samozrejme nechcem zakríknuť) a nie povedzme 500 000 ako napr. môj otec.
Nič na tom, samozrejme že hocičo sa mi môže stať napr. dnes po ceste z práce, ale ja na rozdiel od iných účastníkov premávky (možno ako napríklad aj teba) šoférujem veľmi rád a preto sa to snažím ako každú činnosť ktorá ma baví robiť dobre.
Pretože som stretol a poznám vela vodičov ktorý si myslia že jazdou v obci 60, mimo 90 a po dialnici 130 tak idú dokonale, bezchybne a bezpečne. Stačí však zle odhadnutá alebo zle zvládnutá krízová situácia a vodič (napr. ako ty) može pri jazde 120-kou po dialnici spôsobit tragédiu.
A to že úseky na dialniciach (napr. Zagreb - Goričan 3 autá na 5 km v jednom smere) kde sa dá pokojne ísť napr. 170 určite sú.
A ked si chcem zazávodiť tak chodím s priatelmi do haly na motokáry.

Určite týmto veľa ludí naser..., vôbec nevadí, pre mňa je 50 % dovolenky už cesta tam a späť a ja si ju chcem vždy príjemne užiť, takže jazdiť budem tak aby som nikoho neobmedzoval ani neohrozoval a keď to bude mozné tak aj 180.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2008 09:03
PetrB napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Toje sice pravda, že není jen dálnice,ale jel jsi
> teď postaré cestě?To bych tam jel ještě mnohem
> dýl. Myslím si, a nejen já i mnoho mých známých,
> že kdyby měli Chorvati dálniční známky jako my
> nebo Rakušáci, místo těch blbejch cestarin, tak by
> se ta doprava o dost zrychlila.


Petře,já vím, že se to, co vzápětí napíšu, bude spoustě lidí zdát podivné či podivínské, ale- já miluju pobřežní magistrálu, a takl jí jedu od Rijeky až na místo. Prostě si ji užívám. Naprosto chápuy ty, kdož chtějímít cestu co nejryhleji za sebou, je to jejich volba. Já jsem založen jinak, někdy mi cesta na jih trvá z pod hor Lužických i 3,5 dne, ale já se tou cestu prostě kochám. Proto vznikla má poznámka, že není jen dálnice...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 08. 2008 15:09
cesta tam:
Praha odjezd 1 srpna (pátek angry smiley)v 17:55.U nás v pohodě,obchvat Jihlavy bezva,semafor na uzavírce bez zdržení,průjezd přes Rakousko hladký.Začátek Slovinska vypadal nadějně,ale pak se to kouslo-celkem 3 hodiny.V Chorvatsku kolona před M.Kapelou i S.Rokem avšak díky zprůjezdnění pouze ve směru k moři to až tak velká tragedie nebyla(tedy pro mě).Co jsem viděl tak za Svetim Rokem to od moře odkláněli a kolem 9:30 tam už byla asi 8km dlouhá kolona.Pak bez problémů až do Šestanovce (11:15 hod):malý výlet na zavěr-na kruhovém objezdu značená objížďka na Makarskou přes Zagvozd a Ravču (byla kolona na sjezdu k magistrále),tak jsem taky viděl pohoří Biokovo z vnitrozemí...Příjezd do Bristu ve 13:40.(Cesta včetně pauz)
cesta zpět:
Z Bristu 12 srpna (úterý) v 18:35, Šestanovac-dálnice v 19.55 a pak to byl fičák tunely prázdné,(malá pauza na benzince Janjče)mýtnice Lučko taky bez zdržení.Příjezd na hranici se SLO v 0:44.Průjezd přes Slovinsko 50 minut.Na hranicích koupě rakouské dálniční známky na pumpě Petrol.Rakousko též bez zdržení-z Vídně na Mikulov nic moc a to nebyl ráno provoz.(v Mikulově též pauzička-přišla únava)Příj.do Prahy v 8.55.Největší kolona na celé trase:zúžení na kraji Prahy na D1 a jižní spojka u Barrandovského mostuhot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 08. 2008 19:00
Odjezd 28.7.(pondělí) na Pelješac v 16.00 - Vídeň, Slovinsko objezd po 437, Chorvatsko dálnice - naprosto volné silnice.
Příjezd 12.8. (úterý) - odjezd ráno v 6.15 trajektem z Trpanje - stejná trasa - taktéž volné silnice, žádná zácpa.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 142
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.