Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2009 10:24
Včera večer jsme se vrátili, trasa perfektně popsána výše, tak to nebudu opakovat - jen dodávám, že vzhledem k tomu, že jsme tam jeli v sobotu a zpět v neděli, byl na silnicích klid a nepracovalo se. Takže byly i klidnější průjezdy jak přes Brno a z Mikulova do Vídně (jezdíme po Brunnerstrasse), tak i kolem rozestavěných úseků ve Slovinsku. A opravdu všechno je velmi dobře značené, stačí jen koukat po návěstidlech a průjezd je v pohodě.
Tam i zpět byly oba tubusy Mala Kapela i Sveti Rok otevřené - jen ve středu 27. 5. se na HR přehnala pořádná bouřka a v tunelech byl nějaký problém, proto byly zavřené a objížďka. Včera už bylo vše O.K.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (01. 06. 2009 10:25).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2009 11:04
Vítej doma.smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2009 11:18
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (01. 06. 2009 13:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 06. 2009 12:58
Kdo jste se vrátil a jaký bylo počásko ? děkuji a jaká byla voda ? jedem za týden a tak se těším
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2009 20:39
tak sme sa vratili prave dnes
odchod vcera o 20.00 z Rabu
prichod dnes o 10.00
s viacerymi prestavkami a jednou dlhsou na "spanok"

cesta uplne v pohode, dialnica....krasna burka pri Malej Kapele.

Dalej na Gorican, balaton, budapest, miskolc, kosice

madari dokoncili aj ten posledny usek dialnice pre chorvatskymi hranicami

kto chce cokolvek vediet, tak ss
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2009 23:06
ann100 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak sme sa vratili prave dnes
> odchod vcera o 20.00 z Rabu
> prichod dnes o 10.00
> s viacerymi prestavkami a jednou dlhsou na
> "spanok"

Ahoj, nemám dotaz k cestě, ale přesto to zkusím:
Za mnoho let jsem jen jednou našel odvahu vyzkoušet první týden v červnu a dopadlo to blbě (s počasím).
Jak to bylo letos?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 00:50
já byl první týden v červnu před 2 lety a byli to vyhozené peníze z 10 dnú dva se dalo koupat
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 11:35
Na tohle jsem se právě chtěl zeptat, protože minulý rok zde přispěvovatelé , kteří měli první týden v červnu , zde psali, že takový počasí nepamatují. Dokonce jeden přispěvovatel tehdy psal, že už do Chorvatska jezdí 15 let a takovou zimu ještě nepamatoval.
:-((((((
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 17:11
ann100

Ahoj aka bola cesta cez Gorican myslim na prechode ci sa aj cakalo a co pozerali ci nic. Ake bolo pocasie aj voda bola tepla.
dakujem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 17:32
Gorican v pohode. Neriesili nic...otvorit kufor a pytal sa na cigarety ukrajinske...tot vsjo

Pocasie prve dva dni nic moc...pod mrakom, silny vietor, vlny...od pondelka horucavy, voda sa behom 2 dni ohriala z 21 na zhruba 25 .
Cestou spat burka a co som pozerala, tak v piatok na Rabe len 25 stupnov a pod mrakom.

A inak sklamali ma madari.
Cestou tam, sme mali forinty, dialnicny poplatok v pohode
Naspat sme namiesto 1530 forintov /co vychadzalo na 5,3 euro,/ zaplatili chlapikovi 8 eur.
A ked sme chceli tankovat, tak namiesto karty, zobral eura a benzin vysiel na 1,47 za liter. Hajzel smiling smiley
ale kazdy bol unaveny, sa nam to nejak nechcelo ani riesit

takze ked tankovat v madarsku tak za forinty, my sme mali plan tankovat na goricane, ale tym ze to pomenili na hranici, tak sme ani nevedeli ako a boli sme v madarsku a kuny doviezli domov grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ann100 (13. 06. 2009 17:36).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 19:19
Akoze Madar nechcel vobec zobrat kartu, alebo hned pytal Eura?

ann100 napsal(a):
...
> A ked sme chceli tankovat, tak namiesto karty,
> zobral eura a benzin vysiel na 1,47 za liter....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 19:30
zle som to napisala

otazka na pumpe bola: mozme zaplatit v eurach?
ano.

Tak si to prepocital a vyslo mu za 30 litrov vyse 40 eur ked manzel vysiel von, a povedal cifru , tak som to prepocitala ja ale uz bolo neskoro.
Hadat sa s madarom je nad moje schopnosti smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 19:32
dada211 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Dokonce jeden přispěvovatel tehdy
> psal, že už do Chorvatska jezdí 15 let a takovou
> zimu ještě nepamatoval.

To je jejich obvyklý folklór. Kdykoliv bylo někdy někde (i jen pár dnů) špatné počasí, vždycky říkali, že to ani nejstarší pamětník nepamatuje...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 23:10
ann100, pamätáš kde ste v tom Maďarsku tankovali? Dobre sa vyhnúť v budúcnosti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2009 23:18
dada211: podivejte se na ostatni chorvatská televize nebo pocasi. 1 tyden tam prselo jak kdyz otoci kybl, 100 170 m na m2 za 36 hod. Vsichni se pakovali dom ale nebylo kudy ujet , SVETI ROK zavreny kvuli vetru a objizdka moc dlouha viz video od urle .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2009 01:24
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dada211: podivejte se na ostatni chorvatská
> televize nebo pocasi.

Ano, počasi se dá lehce najít na webu. Ale já jsem ten dotaz (a hádám že stejně dada211) myslel maličko jinak.
Počasí na přelomu (první půlka června, v jižní Itálii třeba půlka října) je zapotřebí prožít, ne si přečíst čísla.
Jsou dny kdy prší a celý den se koupeme (s velkým požitkem, voda teplejší než vzduch). Jsou dny, kdy je zdánlivě krásně, ve městě by si člověk toužil sundat tričko. Ani voda není strašná - ale jen do té doby než z ní vylezeš na vítr, potom nestačí ani župan. Jsou dny, kdy ještě v 10 večer je 22 stupnů a po půlnoci chodíš v tričku - a stejně teplé (odpoledne) dny kdy už na večeři si bereš svetr.
Tyhle nuance ani zkušení, ale jen prázdninoví dovolenkáři nemusí znát. Proto má smysl se zeptat někoho, kdo se 10.6. vrátil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2009 11:50
eifel:

bola to benzinka MOL 2481 VELENCE, M7 AUTOPALYA II. niekde tesne pred Budapestou by to malo byt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2009 12:36
Taky už jsme doma.

Cesta tam: Brno - Mikulov - Vídeň - A2 exit 138 - (kozi put přes kopce - okresky cca 3 až 4 metry široké) - Gorjna Radgona - Ormož - Varaždin - (E661 úsek cca 20km lesem bez asfaltu) - Lipik - Bosanska Gradiška - Banja Luka - (průjezdné tunely) - Jajce - (hřebenovka na Livno čerstvě opravená a opět rozbitá nejspíš explozemi - krátery v průměru cca 2 metry a hloubka cca 30 cm, část silnice od Jajce je ještě neopravená) - Aržano - Brela - Baško Polje.
Bez přestávek téměř 18 hodin jízdy (1090 km), 2x policejní kontrola (Stara Gradiška - doklady od auta, Gornja Brela - kontrola řidiče /manželky/). Tuto trasu je nutno v celkové délce asi 50 km jet na dvojku /A, Hr, BiH/, proto nedoporučuji).

Cesta zpět: Dalmatinou za 25 éček do Zagrebu, pak mimo dálnici přes Goričan (pouze mávnutí, ať nezdržujem, Poláky lustrovali do posledního šroubku) - Ptuj (nikde žádná zelená cedule) - Lenart - Mureck (za rakušákem s antiradarem, rád jsem ho pustil před sebe) - Graz - A2 a domů. Nejhorší úsek - česká "dálnice".
Bez přestávek 12 hodin jízdy (1170 km). 1x radarista na Dalmatině na můstku u sjezdu na Zadar, pak "práce na silnici" a kuželkáři s plácačkami a plné odmoriště čerstvých sponzorů.

Fotodokumentaci z cesty přiložím po jejím zpracování.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2009 16:13
Takže sme sa vrátili taktiež domov. Boli sme v Baške na Krku. Cesta v pohode za 9 hodín sa dá zvládnuť aj s tromi menšími prestávkami. Je to cca 650 km. Štart o 04.00 hod. Išiel som cez Maďarsko tzv. Bessyho trasou, a to Kúty, Bratislava, HP Jarovce, potom po M1 nespoplatnenej až po odbočku na Csorna, Szombathely, Kormend, Zalovo, Zalabaksa asi 3 km za dedinou odbočka na Lenti, Tornyiszetmiklós a po M 70 taktiež bez poplatku až na HP Goričan- Letenye. Išiel som na starý prechod, už z nostalgie. Úplne prázdno v sobotu o 08.00 h, hladký prejazd potom na A4 až po Lučko mýtnica poloprázdna, čakanie cca 2. min. ďalej smer Rijeka, výjazd Oštrovica. Je to dobre značené až na Krčský Most. Príchod do Bašky okolo 13.00 hod. Počasie prvé dva dni nič moc, no od pondelka už super, na slnku pieklo statočne. Odchod v sobotu o 10.00 hod. na Lučku o 13.00 hod. 1 km fronta a to išli všetky búdky. Je vidieť, že už dokončujú novú mýtnicu vedla Lučka, takže v sezóne to pojde asi rýchlejšie. Na Goričane žiadna kontrola, len maďarský colník pozeral do kufra či neveziem alkohol alebo cigarety. Počas celej cesty žiadna kontrola policajtami, videl som ich iba za novým HP Goričan na M 70 pri kontrole kamióna. Cez Maďarsko žiadna zver ale kedže som išiel cez deň je to asi pochopiteľné. Ďalej už cesta v pohode až domov, 2 prestávky po 20 min.návrat o 19.30 hod., kvoli zdržaniu na Lučku. Už sa teším na budúci rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2009 17:06
Ahoj Bene
Ja idem uz teraz 19,6, tak ta poprosim o cestu Zalabaksa odbocim a potom na Lenty a na M70 tiez a potom chcem odbocit na stary HP Goričan, len chcem vediet ako sa tam schadza z M70 na prechod či je to tam dobre značene alebo mi to popis ak to nieje moc zložite a ci to tam neni moc komplikovane na prechod len tolko . dakujem
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2009 17:33
Zdravím, Chci se zeptat Ivo 1339 na ten "kozi put přes kopce" je z výjezdu A2 č.138 po ceste 66 z Ilzu přes Feldbach do Bad Radkersburgu? Chtěl jsem tudy též původne jet. Děkuji za odpověď.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2009 11:44
To Limexx : Zdravím, cesta je popísané vo fóre " Přes maďarsko" ale rád Ti ju zopakujem. Keď ideš z BA cez diaľničný HP Jarovce pokračuješ potom po ceste č. 15 akási polodiaľnica, ktorá plynule navazuje na diaľnicu M1 na Budapešť ktorá je po odbočku na Csorna bez poplatku, odbočíš z diaľnice na Csorna, Jánossomorja a už si na ceste č. 86, ktorej sa stále držíš, prejdeš Csorna, Szombathely - tu už budeš mať aj cedule Zagreb, stále ideš po 86, ďalej nasleduje Kormend, Zalalovo, malé dediny medzi tým Ti nepíšem, nemáš kde zablúdiť furt ideš po 86. V dedine Zalabaska asi 3 km za ňou je odbočka vľavo na Lenti, je to dobre značené, na ceste je odbočovací pruh - zídeš z cesty 86 smer Lenti. Potom ideš asi 15 km po celkom dobrej ceste stále po hlavnej a prídeš do Lenti. Nasleduje kruhový objazd, alebo križovatka to už si nepamatám kde už máš cedule smerujúce na hranicu. Pojdeš smer Tornyiszetmiklós, Letenye. Prídeš do Tornyiszetmiklós na kruhový objazd a za ním už začína M70 smerom na HP Goričan. Dáš sa na smer Letenye-Goričan a ideš po polodialnici až na HP Letenye-Goričan. Je to vcelku dobre značené. Pred prechodom je celkom slušné odpočívadlo aj z čistými WC a vonk. sedením. Na ceste máš značené odbočky na hranič. prechod pre nákladnú dopravu, ďaľšia odbočka je pre osobnú dopravu a autobusy. Ak by si ich prepískol, ideš smerom na Budapešť po platenej diaľnici. Takže ak chceš ísť na starý Goričan, odboč z dialnice na výjazd pre nákl. autá, od 1.6.je to povolené aj pre osobáky, takže nemusíš mať strach. Už tam pridali aj žlté cedule, so symbolom os. auta. Takto si na starom HP Letenye Goričan. Ak by si chcel ísť na nový tzv. diaľničný ideš do výjazdu pre autobusy a osobné autá. Je to celkom dobre značené, len musíš trafiť ten výjazd. Prajem šťastnú cestu! Pozri si to na google maps.
Ja som si to pre istotu napísal na papier aj s malými dedinami a po ceste som do toho občas mrkol a v pohode.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2009 14:36
Tak jsem se dnes v noci vrátil z Gradacu a cesta byla paráda. V Chorvatsku jsme jeli po dálnici a potkávali jen pár českych autobusu. Slovinskou dálnici,teda jestli jse tomu tak dá říkat jsme objeli přes Lenart a Mureck, což je zde hodně na forech popsané a jeli jsme tam jen dvě auta a jeden autobus. V sezoně jsi to , ale nedokáži moc představit. Pobíhá zde spoustu srnek a zajícu, takže v případě velkého provozu a rychlého zabrždění to bude,tak na nehodu. Rakouská dálnice byla v noci skoro bez provozu,takže jsme štasně dorazili a už jse těšíme,jestli to vyjde na podzim na další nádherné koupání na jadranu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2009 17:27
Ahoj Bene

Dakujem ti za podrobny popis vsak trafim asi na novy HP tam sa napojim na dialnicu hned. Musim dat pozor na odbočku aby som ju neprepasol.
Diky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2009 02:19
Pobyt 06.06 -13.06. Cesta Praha-východ - D1 - Břeclav - Graz, 226km sjezd na Mureck - Lenart - Ptuj, kde jsme lehce zakufrovali, až druhý pokus byl uspěšný - a potom už jen A2 - A1 do Šestanovac a po pobřeží do cíle naší cesty Podaca. Nad Gradačem. Slovinské značení silnic a i kvalita vozovky je podle mě horší než u nás v ČR. Hlavne Mureck - Lenart. Ve Slovinsku od hranice s Rakouskem na hranici s Chorvatskem jsme najeli 68km a trvalo nám to 54minut. Chorvatská dálnice je super a mýto jsme platili 42 a 171 Kuna, (tj. 25 Euro když jim to nechtělo vzít mojí Visu a platil jsem hotově), v jednom směru. Slušně se mě zeptal jestli chci vrátit Eura nebo Kuna. Všechno, až na tuto vyjímku jsem platil kartou. Zkušenost s Chorvatskou policií. Jeli jsme po dálnici 145km/h a nezastavili nás, jen chvilku jeli za námi. Černý Mercedes třídy C se zatmavenými okny. Pak nás předjeli a po pár km jsme je předjeli zase my když zastavili nějakého Itala. Teprve tady jsme si uvědomili, že to byly poliši. Čistá doba jízdy 12:30 a 12:00 hodin / 1240km. Na celnici jen dotaz jestli jedeme sami dva, bez prohlídky i když jsem měl v kufru kombika horská kola přikrytá dekou. Naftu jsem čerpal u ÖMV a u INA. U ÖMV skoro nepění a pocitově se zdá, že jede lépe.
První den silný vítr (Jugo) potom už jen krásné počasí. Moře bylo osvěžující, přítelkyni se zdálo studené, ale nebylo, to tak moc studené, pak našla odvahu a koupala se také. Znáte ženy, vy otužilejší mi prosím promiňte. Celý týden skoro prázdné pláže v sobotu 13.06. přijelo hodně lidí a na pláži i na silnici to bylo jako v mraveništi. Sezóna místním podle letáků začala vítáním léta 10.06. Nedovedu si představit ten mumraj o prázdninách. Shodli jsme se na tom, že je nejvyšší čas odjet domů a pochválili jsme si povedený výběr termínu naší dovolené.
V Chorvatsku jsem byl po dlouhých 20letech a na podzim si to zopakuji. Měli jsme se báječně a cena třílůžkového apartmánu s TV, 19E/den.
Hezkou dovolenou vám všem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2009 20:33
Dnes ráno jsem se vrátil. Trasa Podgorica-Nikšič-Bileča-Stolac-Čapljina-Ljubušky-Vrgorac-Ravča-Zagreb-Maribor-Graz-Wien-Mikulov-Brno-Ostrava. Celkem 1380 km za 14 hod. MNE- pohoda jen oprava nikšičké magistály, ale už se asfaltuje, takže předpokládám do 14-ti dnů konec. BiH, cesta Čapljina-Ljubušky opravena, práce probíhají jen v Čapljině, provoz řízen semafory zdržení asi 15min. Chorvatsko naprosto v pohodě na dálnici klid trasa Ravča-Trakoščan za necelých pět hodin, před Zagrebem se auta plynule rozdělila na obě naplatnice, SLO kontrola známek na bývalém hraničním přechodu Šentilj, A - budování nové křižovatky na A9, dálnice svedena bokem, jen omezení rychlosti, A2 Za Grazem rekonstrukce dálnice vše svedeno 2x2 do jedné půlky, omezení rychlosti na 80 cca 10 km, dále u exitu na Bruck dálnice kvůli opravě mostu opět svedena bokem, omezení na 80, CZ - před Brnem jsme uhnuli směr Chrlice na D2, abychom se vyhnuli Vídeňské ulici, jinak v pohodě.
Policejní hlídky:
MNE: klasika pár metrů, před skončením omezení měření celkem 2
BiH: 3 hlídky náhodně kontrolující vozidla
HR: Klasika pod stromem v Ravče, měření rychlosti za cedulí Ravča směrem od Šestanovace (dle mě tam budou celé léto)
SLO: jedna hlídka před Ptují na oblíbeném místě omezení před křižovatkou
A:černý pasat na A9, zrovna bral nějaké auto s britskou značkou, jinak hlídka sedící v autě v Poysdorfu na obvyklém místě
CZ: nic nikde vůbec
Hranice:
MNE-BiH: klasika lustrování pasů zápis do počítače, 10 min
BiH-HR: mávání rukama "vozi Miško vozi"
HR-SLO: zběžná prohlídka pasů, bez problémů
Tož tak, přeji všem takovou příjemnou a bezproblémovou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2009 13:15
Zdravím všechny!:-)

Letos jedeme poprvé do Chorvatska - ostrov Krk, Baška. Proto se chci zeptat, jak je to s cestou atd.. Pojedeme od Příbrami. Zajímá mne hlavně jak je to na cestě s poplatky atd. Vím, že Rakouskou dálniční známku na 10 dní koupíme ještě v Čechách na benzínách u hranic, kde pak ale koupíme známku do Slovinsak? Máte s tím někdo zkušenost? Našla jsem na internetu seznam nějakých prodejců ale to je vše mimo trasy..8-O A pak jak je to v Chorvatsku s těmi poplatky? To se zastavuje na nějakých terminálech, kde nám vyměří co máme zaplatit, poté co jim nahlásíme kam jedeme? Pak jsem se dočetla, že za použití mostu na ostrov Krk, se také platí, to předpokládám někde před vjezdem na most, že? Omlouvám se, zda už to sem někdo psal, ale já jsem to nenašla..

A ještě jsem si vzpoměla, když jedeme jen přes Rakousko a Slovinsko stačí nám na cestu pouze mezinárodní řidičák a občanka ne?

Předem díky za odpovědi. Moc mi pomůže, když někdo poradíte:-*

Hezký den:-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2009 13:31
yummy trochu mě zaráží, že jsi odpovědi na své otázky nenašla. Ty stovky odpovědí tu opravdu jsou.

Rakouskou známku na 10 dní za 7,4 E koupíš kdeloli v na benzínce v okolí Rak. hranic.
Slovinskou opět u A-SLO hranic, ale hodně lidí ten kousek Slovinské dálnice objede.
V HR je sstém mýtného, přijedeš k budce a vezmeš si lístek, při výjezdu dáš lístek obsluze a zaplatíš hotově nebo kartou.

Na cestu není nutný mezinárodní řidičák, pokud ovšem nemáš nějaký velmi starý typ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (17. 06. 2009 13:31).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2009 14:24
Děkuji mnohokrát za info, zajímal mne hlavně systém těch mýtných bran.

Co se týká té Slovinské dálnice a jejího objíždění tak z toho nemám úplně dobrý pocit. Jedeme v srpnu a tudíž si myslím, že bude velký provoz a vzhledem k tomu, že tyto objížďkové trasy nejsou asi stavěny na tak velký provoz, myslím si, že to bude hrozné a že by mohli slovinští policajti zbytečně prudit lidi, aby odradili jezdit mimo dálnici.. Co myslíte?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2009 15:11
Jelikož dálnice nevede až k hranicím a nenapojuje se HR dálniční sít, tak možným kolonám na posledním úseku Ptuj - Macejl pravděpodobně nikdo neujde. Záleží na dnu a hodině kdy se tam člověk dostane.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 251
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.